Vyhledejte produkty, recenze nebo články

3D tiskárny

Pro začátečníky

Creality Ender 2 Pro

5/5

3D tiskárna

Creality Ender 2 Pro je vysoce kvalitní 3D tiskárna, která je ideální pro začátečníky i pokročilé uživatele.

Střední cesta

Creality Ender-3 S1

5/5

3D tiskárna

Creality Ender-3 S1 je vysoce kvalitní 3D tiskárna s špičkovým tiskovým výkonem a snadnou obsluhou

Pro náročné

Original Prusa i3 MK3S+

5/5

3D tiskárna

Original Prusa i3 MK3S+ je vysoce kvalitní 3D tiskárna s špičkovým tiskovým výkonem, která je ideální pro začátečníky i pokročilé uživatele.

V průběhu posledního desetiletí se 3D tisk rozšířil a rozšířil se z čistě průmyslových aplikací do malých podniků, škol a hobby dílen. Zvýšená konkurence na trhu také znamená, že výběr správné 3D tiskárny může být obtížnější než kdy jindy.

Rádi bychom vám pomohli s celým myšlenkovým procesem, nikoli doporučením konkrétní tiskárny, ale spíše tím, že vás provedeme tématem, abyste si mohli vybrat sami podle svých požadavků a preferencí.

3D tiskárny: Porovnání 10 nejlepších 3D tiskáren podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších 3D tiskáren. Jak jsme tyto 3D tiskárny vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto 3D tiskárny jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit 3D tiskárny podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší 3D tiskárnu.

Název produktuVzhledTechnologie tiskuPrůměr filamentu (mm)Počet hlavOrientační cena (s DPH)Dostupnost skladem
Creality ENDER-33D tiskárna Creality ENDER-3FDM1,7514499Zobrazit v obchodech
Creality Ender-3 V23D tiskárna Creality Ender-3 V2FDM1,7516890Zobrazit v obchodech
Creality Ender-3 S13D tiskárna Creality Ender-3 S1FDM1,75110490Zobrazit v obchodech
Original Prusa i3 MK3S+3D tiskárna Original Prusa i3 MK3S+FDM1,75130258Zobrazit v obchodech
Original Prusa Mini+ stavebnice3D tiskárna Original Prusa Mini+ stavebniceFDM1,75110990Zobrazit v obchodech
Creality Ender 5 Plus3D tiskárna Creality Ender 5 PlusFDM1,75115784Zobrazit v obchodech
Creality CR-10 Smart3D tiskárna Creality CR-10 SmartFDM1,75110299Zobrazit v obchodech
Kywoo 3D Tycoon Max3D tiskárna Kywoo 3D Tycoon MaxFDM1,7518990Zobrazit v obchodech
Creality ENDER 3V2 NEO3D tiskárna Creality ENDER 3V2 NEOFDM1,7518590Zobrazit v obchodech
Creality Ender 2 Pro3D tiskárna Creality Ender 2 ProFDM1,7514499Zobrazit v obchodech

Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení 3D tiskáren od jejich uživatelů.

Jak vybrat 3D tiskárnu ve zkratce

 1. Jaký je váš rozpočet?
  3D tiskárny se pohybují od několika set amerických dolarů až po stovky tisíc korun. Existuje mnoho skvělých možností v rozmezí 4 000 Kč po 30 000 Kč, ale budete muset udělat kompromisy.
 2. Jakou velikost tisku potřebujete udělat?
  Podle toho, co potřebujete tisknout, závisí na vaší cílové velikosti lože a kapacitě tisku. Většinou mluvíme o rozměrech 6″x6″x6″ výše, přičemž 8″ (200 mm čtverečních) je oblíbená velikost, ale existují tiskárny s velkou kapacitou různé kvality pro větší a lepší!
 3. jak jsi zkušený?
  Bude to vaše první tiskárna? Už jste někdy používali 3D tiskárny? Postavilijste tiskárnu? Máte další odborné znalosti v oblasti elektroniky nebo mechaniky, které vám pomohou při učení? Máte přístup k praktické pomoci? Pokud je to vaše první tiskárna nebo nemáte čas či trpělivost učit se spoustu „věcí“ na hluboké úrovni, možná budete chtít jít po něčem, co je podobné zařízení. Na druhou stranu je to fascinující koníček pro ty, kteří se tímto směrem také přiklánějí.
 4. Jaké materiály potřebujete k tisku?
  Většina lidí bude, alespoň zpočátku, tisknout pomocí plastu na rostlinné bázi zvaného PLA. Toto je generický materiál. Tím to ale nekončí, protože možná budete potřebovat flexibilitu (jako je slavná značka Ninjaflex), větší houževnatost (ABS, PETG, Nylon) nebo dokonce žhavení ve tmě nebo kovová vlákna, která jsou abrazivní pro vaši trysku. V závislosti na materiálu závisí na některých funkcích, které můžete potřebovat, jako je vyhřívaná postel, tepelně odolné části a teplota, kterou může váš hotend bezpečně dosáhnout.
 5. Máte konkrétní velikostvlákna, se kterou potřebujete pracovat? (např. již máte tiskárny s 3mm filamentem) Jaký je zamýšlený účel těchto tisků?
  Možná nevíte, jaké vlákno/materiál potřebujete, ale možná máte na mysli cíl pro tisk. Například pokud chcete tisknout rekvizity a brnění nebo RC díly, pokud to potřebuje být bezpečné pro potraviny nebo obzvláště odolné. Některé tiskárny jsou skvělé ve velkých, rychlých výtiscích, ale nejsou tak dobré s detaily.
 6. Jak praktický chcete být při sestavování, konfiguraci, upgradu a údržbě tiskárny?
  Chcete stavět ze stavebnice (nebo dílů) nebo si ji nechat předpřipravit? Měl by být perfektní při dodání nebo jste ochotni investovat čas, peníze a úsilí do upgradů?
 7. Jak důležitý je zákaznický servis v reálném čase prostřednictvím telefonu/chatu/na místě atd.?
  Mnoho tiskáren, které si lidé kupují a užívají si, jsou malé, neznačkové provozy, a proto může být podpora přinejlepším špinavá. Pokud nepotřebujete pouze e-mailovou podporu, ale chcete v reálném čase nebo na místě, pak to vylučuje ještě větší část trhu.
 8. Požadujete prodlouženou záruku?
  Opět platí, že mnoho tiskáren má nulovou nebo velmi malou záruku.  Moje zkušenost byla, že mi proaktivně mi poslali náhradní díly měsíce po zakoupení, mimo jakoukoli záruční dobu.
 9. Máte specifické požadavky na software/kompatibilitu/přístupnost?
  Používáte Windows/Mac/Linux? V závislosti na vašem operačním systému bude záviset, jaký software je k dispozici. Pokud máte fyzická omezení, možná se nebudete moci naklonit přes horkou tiskovou podložku, abyste nastavili senzor osy z a tak dále.
 10. v jaké zemi jsi?
  Ne všechny tiskárny, možnosti doručení nebo způsoby platby jsou pohodlné nebo dokonce dostupné ve všech zemích. Například tiskárna se prodává pouze přes PayPal, pak můžete mít smůlu. Tiskárny jsou velké a těžké. Dodávka z Austrálie do Kanady byla, jak si dokážete představit, velmi drahá a trvala týden, ale Printrbot byl také pomalý a drahý z USA, navíc jsem v obou případech musel kromě dodávky zaplatit dovozní clo. Místní dodavatel nebo prodejce bude moci využít možnosti doručení za rozumnou cenu a může také pomoci v situacích podpory.
 11. Kdo bude používat tuto tiskárnu
  ? Děti? Prarodiče? Návrháři? Inženýři? Veřejná knihovna? Moje doporučení ohledně tiskárny, která bude používána ve výrobním prostoru, by byla velmi odlišná od třídy plné desetiletých dětí. Existuje použití pod dohledem a bez dozoru, prašné nebo čisté prostředí, aspekty rizika/zdraví/zranění, spolehlivost…

Metody 3D tisku

Existují tři běžné způsoby „3D tisku“ objektu. Správná volba pro vás závisí na tom, jak budete reagovat na faktory, které uvádíme níže. Nejprve však musíme definovat tyto metody 3D tisku.

Metoda ukládání filamentů / výroba tavených filamentů 

(FDM nebo FFF v tomto pořadí) protlačuje plastové filamenty vyhřívanou tryskou, podobně jako horkou lepicí pistoli. Tato tryska se přesune do správné polohy v souřadnicovém systému X/Y a poté se posune „nahoru“ podél osy Z, aby se nanesla další vrstva navrch. Tyto tiskárny nejsou příliš nákladné (ve srovnání s jinými metodami tisku) a materiály jsou také levné. Je však obtížné dosáhnout výšky vrstev menší než 0,1 mm. Je to možné, ale těmto tiskárnám trvá tisk v těchto výškách vrstev mnohem déle. Stále 0,1 mm nebo dokonce 0,3 mm je více než dostačující pro řadu objektů.

Sterolitografie (SLA) 

používá tekutý pryskyřičný materiál místo cívkového vlákna. Vystavení pryskyřice ultrafialovému světlu ji ztvrdne. Selektivní výběr místa, kde je světlo aplikováno, vede k vytvrzené vrstvě. Stavební deska se poté přesune do další vrstvy a znovu se aplikuje světlo. Vrstvy lze nanášet rychleji a jsou často 50 mikronů nebo menší. Objekt lze tedy rychleji vytisknout s mnohem hladším povrchem. Negativem je, že pracujete s tekutou pryskyřicí, kterou bude nutné následně z dílu očistit, a tuto pryskyřici je třeba „vytvrdit“, aby materiál zcela vytvrdil. Pryskyřičné tiskárny lze pořídit za podobnou cenu jako tiskárny FDM/FFF, avšak pryskyřice je dražší než cívka s filamentem.

Selektivní laserové sintrování (SLS) 

využívá práškový materiál umístěný ve velmi tenkých vrstvách. Laser se pak používá k roztavení nebo vytvrzení tohoto prášku tam, kde je to potřeba. Poté se aplikuje další vrstva prášku. Část může být poté potřeba „vypéct“, aby se odstranil plastový spojovací materiál a zůstal po něm pouze kov nebo keramika. Tímto procesem lze dosáhnout velmi jemných výšek vrstev a práškový materiál může pokrýt širší škálu materiálů (plast, keramika, pryž, kov atd.). SLS zařízení nejsou levná ani malá. Neslyšíte o stolních tiskárnách SLS jako u tiskáren Resin nebo FDM/FFF. Tato zařízení se běžně nacházejí v průmyslových aplikacích, jako jsou automobilové továrny.

Jaká je nejlepší 3D tiskárna pro začátečníky?

Existují dva způsoby, jak diskutovat o nejlepších 3D tiskárnách pro začátečníky: doporučit skutečné 3D tiskárny pro začátečníky nebo diskutovat o tom, co hledat u 3D tiskárny pro začátečníky. Některá doporučení ohledně 3D tiskáren již máme v dolní části tohoto článku, takže se zaměříme na to druhé.

První věcí pro začátečníky by měla být sada, kterou si vyberou. 3D tiskárny mohou být předem sestavené, polosmontované nebo zcela provizorní. Představte si to jako stavbu počítače: můžete získat vše, co potřebujete, v jedné krabici, koupit několik předem sestavených produktů a zbytek zkombinovat, nebo koupit každý jednotlivý kus hardwaru samostatně. V případě začátečníka budete pravděpodobně chtít vše po vybalení, takže hledejte něco, co vyžaduje minimální montáž nebo nákupy dalších produktů.

Dále budete chtít zvážit materiál, který používáte. Nejde o snadnost použití, protože tuto práci provádí tiskárna, ale místo toho zvažte kvalitu objektu. Začátečníci budou pravděpodobně chtít něco, s čím se bude snadno pracovat a bude při tisku trvanlivé. Z toho důvodu je PLA velmi dobrým materiálem pro začátečníky. Z PLA nedosáhnete velkého smrštění nebo deformace. Nyní, pokud jste začátečník a používáte něco, co může být vystaveno vysokému namáhání nebo bude vyžadovat větší odolnost proti opotřebení, ABS je správnou cestou. I když tedy „záleží na tom, co tisknete“, není vždy jasná odpověď, začátečníci budou muset zvážit, co chtějí tisknout, aby určili, jaký materiál bude nejlepší. 

Pokud potřebujete doporučení ohledně 3D tiskáren, podívejte se na konec tohoto článku. Zahrnuli jsme několik dobrých 3D tiskáren pro začátečníky, které můžete vyzkoušet vedle složitějších a dynamických možností.

Parametry důležité pro výběr 3d tiskárny

Vlastnosti 3d tiskárny

Když se rozhodujete, jaký typ tiskárny byste si chtěli pořídit, měli byste se podívat na funkce, které chcete, aby vaše tiskárna měla. Některé tiskárny FDM mohou trysku po dokončení tisku ochladit a některé jiné tiskárny mohou trysku po tisku odsunout, aby se zabránilo přehřátí nebo tvorbě přebytečného vlákna.

Kromě těchto bezpečnostních funkcí nezapomeňte zkontrolovat další funkce, jako jsou:

 •  typ desky,
 • dotykové rozhraní,
 • budovat objem,
 • velikost tiskového lůžka,
 • vlákno snímače,
 • vyrovnání lůžka,
 • kolik extruderů má,
 • Má extrudér s přímým pohonem nebo systém bowdenových trubek,
 • Wi-fi připojení,
 • Průměr vlákna (1,75 mm nebo 2,85 mm)

Materiál

To, co hodláte tisknout, určí typ materiálu a 3D tiskárnu, kterou budete používat. Každý typ 3D tiskárny má různé druhy materiálů, které podporuje. 3D filamenty se navzájem velmi liší svými vlastnostmi. Pokud chcete krásná, esteticky příjemná vlákna, pak bude pro vás SILK nebo PLA tou správnou volbou. Pokud však potřebujete pevný a lehký filament, potisknete filament PAHT uhlíkovými vlákny. Je důležité znát vlastnosti materiálů, se kterými budete 3D tisknout;

PLA FILAMENT (kyselina polymléčná)

PLA filament je jedním z nejoblíbenějších materiálů ve 3D světě. Používá se k výrobě domácích potřeb, figurek, váz, pouzder na příslušenství na telefony, držáků a domácích plastových materiálů. Dostanete ho v plných i transparentních barvách s přídavkem dřeva (PLA WOOD), třpytu (PLA glitter), speciálního perleťového lesku (PLA Pearl),…

Výhody

 • Je ekologický a biologicky odbouratelný
 • Rychle chladne, což zabraňuje deformaci modelu
 • Vhodné pro nevyhřívané tiskové vrstvy a lepidla

Nevýhody

 • Má nízký bod tání, který někdy způsobuje deformaci modelů, když je vystavíte vysokému teplu.
 • Není vhodný pro vytváření spojů nebo do sebe zapadajících dílů.

https://tiskove-struny.heureka.cz/aurapol-pla-cerna-1kg-1_75mm/#prehled/

https://tiskove-struny.heureka.cz/aurapol-pla-bila-1kg-1_75mm/#prehled/

https://tiskove-struny.heureka.cz/filament-pm-pla-1_75-mm-1kg-cerna-1_75-pla-filament-black/#prehled/

ABS FILAMENT (akrylonitril-butadien-styren)

Vlákno ABS je také druh plastu vyrobeného z látek na bázi ropy. Je známý tím, že je pružný a pevný. Je vhodný pro outdoorové produkty, protože vydrží drsné podmínky.

Výhody

Je velmi přizpůsobivý, takže se snadno používá k vytváření spojů a do sebe zapadajících dílů.

Při vystavení vysokému teplu se nedeformuje, protože má vysoký bod tání.

Nevýhody

Díky vysokému bodu tání se pomalu ochlazuje a může způsobit deformaci modelu.

Uvolňuje výpary, které mohou být zdraví nebezpečné.

https://tiskove-struny.heureka.cz/gembird-abs-1_75mm-1kg-bila/#prehled/

https://tiskove-struny.heureka.cz/filament-pm-abs-modra-1_75-mm-0_5-kg/#prehled/

https://tiskove-struny.heureka.cz/spectrum-vzorek-smart-abs-1_75mm-80091-lion-orange/#prehled/

PETG vlákno (polyethylentereftalátglykol)

PETG je termoplastický polyester modifikovaný glykolem. Vyznačuje se kombinací snadného použití PLA a odolnosti ABS. Používá se k výrobě mechanických součástí, nádob na potraviny a lahví na vodu. Pokud potřebujete tvrdý, pevný kus a rozhodujete se mezi PLA a PETG filamentem, zvolte PETG a nebudete zklamáni. Kromě odolnosti je také důležité zmínit, že je vyrobena z ekologických materiálů, protože jde o jedno z mála filamentů, které mohou přijít do styku s potravinami. Vždy však požadujte od výrobce certifikát nezávadnosti potravin.

Výhody

 • Je schváleno FDA, že je vhodné pro jedlé konzumní nádoby.
 • Nezpůsobuje deformaci modelu
 • Je odolný vůči teplu a vodě
 • Má dobré elektrické vlastnosti

Nevýhody

 • Není biologicky odbouratelný
 • Je to dražší

https://tiskove-struny.heureka.cz/gembird-3d-petg-plastove-vlakno-pro-tiskarny-prumer-1_75mm-1kg-natural-3dp-petg1_75-01-nat/#prehled/

https://tiskove-struny.heureka.cz/prusa-vlakno-petg-1_75-mm-1-kg-galaxy-black/#prehled/

https://tiskove-struny.heureka.cz/print-me-vlakno-swift-petg-1_75-mm-0_25-kg-modra-laguna/#prehled/

3D tiskárna a bezpečnost

Než si pořídíte své 3D tiskárny, měli byste si dávat pozor na bezpečnostní prvky, zejména pokud je používáte doma nebo v oblastech přístupných dětem. 3D tiskárny pracují s teplem a budete muset dbát zvýšené opatrnosti, abyste se nepopálili.

Některé 3D tiskárny mají kolem tiskových oblastí kryty, zatímco některé odebírají trysku, jakmile zastavíte nebo zastavíte tisk.

Bezpečnost se vztahuje i na to, jak je 3D tiskárna šetrná k životnímu prostředí. Některé 3D tiskárny používají materiály (jako ABS plasty), které produkují výpary. Tento typ 3D tiskárny nemusí být vhodný pro použití v interiéru nebo na místě, které není dobře větrané.

Navíc vědět, jaký materiál je vhodný pro konkrétní produkty. Pokud chcete vyrábět kuchyňské náčiní nebo nádoby na spotřební materiál, musíte zajistit, aby byl materiál bezpečný pro potraviny. Všimněte si, že 3D tiskárna typu FDM může svými porézními povrchy sbírat bakterie, takže není bezpečná pro nádoby na potraviny.

Creality ENDER-3

3D tiskárna Creality ENDER-3
3D tiskárna Creality ENDER-3

Ender 3 je fenomén: Nikdy tolik lidí neprojevilo zájem o nízkonákladovou 3D tiskárnu – a je to tak správně! V této recenzi vám ukážeme proč.

Předem sestavená sada se nachází pod populární Creality CR-10 , pokud jde o řadu 3D tiskáren Creality. K dispozici je také Ender 3 Pro, který odstraňuje některé drobné nedostatky Ender 3.

Creality Ender-3 V2

3D tiskárna Creality Ender-3 V2
3D tiskárna Creality Ender-3 V2

Nový Ender 3 V2 od Creality, upgrade na starého oblíbeného, ​​zachovává mnoho z toho, co se nám na Enderu 3 líbí, a zlepšuje v jiných oblastech. Může se také pochlubit slušným objemem tisku, snadno se skládá a vylepšuje a produkuje vysoce kvalitní výtisky. Vzhledem k tomu, že původní Ender 3 ukazuje své stáří v těchto dnech, byl čas na přímou výměnu. V Ender 3 V2 Creality přesně to dělá, využívá základní zkušenosti z Ender 3 (pevná výchozí platforma za málo peněz) a vylepšuje je: upgraduje některé staré, přidává některé nové a v jiných oblastech vynechává míček.

Bezpochyby je Ender 3 V2 dosud nejhezčím Enderem.

Creality Ender-3 Pro

3D tiskárna Creality Ender-3 Pro
3D tiskárna Creality Ender-3 Pro

3D tiskárna Creality Ender 3 Pro, která se prodává za velmi rozumných 240 dolarů, je jednou z nejoblíbenějších 3D tiskáren na bázi vláken, která přitahuje začátečníky i výrobce zaměřené na rozpočet. Zařízení se dodává nesmontované a používá open-source design, který usnadňuje úpravy. Díky skvělé podpoře a solidní kvalitě výstupu je však tato tiskárna také snadno použitelná. Ať už máte zájem o koupi své úplně první 3D tiskárny nebo chcete vytvořit výrobní park, Creality Ender 3 Pro je jednou z nejlepších 3D tiskáren, které si můžete koupit.

Creality Ender-3 S1

3D tiskárna Creality Ender-3 S1
3D tiskárna Creality Ender-3 S1

Creality Ender 3 S1 je luxusní verzí oblíbeného stylu 3D tiskáren Ender 3. Má přímý pohon, dvojitou osu Z, automatické vyrovnávání lůžka, tiché krokové motory, odnímatelnou flex desku a barevný displej. Je plný drobných doteků, které vám usnadní život, jako je slot pro SD kartu plné velikosti, napínací knoflíky a vestavěná zásuvka pro uložení vašich nástrojů.

Jediné, co chybí, je celokovový hotend, který je vyhrazen pro Creality Ender 3 S1 Pro.

Maloobchodní cena na Amazonu je 429 USD a tiskárna je dodávána s bočním nárazem nálepky. 

Creality Ender-3 S1 Pro

3D tiskárna Creality Ender-3 S1 Pro
3D tiskárna Creality Ender-3 S1 Pro

Creality Ender 3 S1 Pro je docela sousto, ale je to také docela tiskárna. Krátce po ohlášení luxusního Ender 3 S1 Creality nevysvětlitelně přidalo ještě více funkcí svému věrnému pracantovi a nazvalo ho „pro“ verzí. 

Žádná z těchto nových funkcí vás nedonutí vyhodit S1 do odpadu, ale jsou lákavé, pokud přecházíte z modelu Ender 3 Pro nebo V2. Ender 3 S1 Pro, připravený soutěžit s nejlepšími 3D tiskárnami na trhu, přichází s prvním celokovovým hotendem Creality, PEI flex deskou, dotykovou obrazovkou, vylepšeným držákem cívky a vestavěnou světelnou sadou.

To je nad rámec základních vylepšení již zavedených ve verzi S1, jako je přímý pohon, dvojitá osa Z, automatické vyrovnávání lůžka a slot pro kartu SD plné velikosti. 

Creality Ender 5

3D tiskárna Creality Ender 5
3D tiskárna Creality Ender 5

Ender 3, označený za méně než 200 dolarů, rychle stoupal na žebříčku tím, že nabízí překvapivě vysokou kvalitu tisku za dosud nevídanou cenu. Nyní, po vydání modelu Pro svého vlajkového stroje, se Creality snaží udržet svou žhavou sérii s Creality Ender 5.

Tento nejnovější stroj se vyznačuje velkým hliníkovým kovovým rámem ve tvaru krabice, který rozšiřuje omezený objem výroby svých předchůdců. Creality Ender 5, napodobující jiné podobně stylizované tiskárny.

Original Prusa i3 MK3S+

3D tiskárna Original Prusa i3 MK3S+
3D tiskárna Original Prusa i3 MK3S+

Oranžovo-černá i3 MK3S+ je vlajkovou lodí 3D tiskárny Prusa Research, přímo pocházející z Prusa I2, kterou česká společnost prodávala při svém vzniku v roce 2012. Model i3 MK3S+ s otevřeným rámem, model s jedním extrudérem, má rozměry 15 x 19,7 x 22 palců (HWD), s výjimkou cívky a držáku cívky, které jsou umístěny na tiskárně. (Zařízení je dodáváno se dvěma tyčemi držáku cívky, takže můžete podávat vlákno do extrudéru jednou cívkou a mít připravenou pomocnou cívku.)

Creality Ender 5 Plus

3D tiskárna Creality Ender 5 Plus
3D tiskárna Creality Ender 5 Plus

Ender 5 Plus je jedna z největších tiskáren, které si od Creality můžete koupit. Toto bylo vytvořeno speciálně pro lidi, kteří chtějí dělat velké tisky, aniž by to zruinovalo. Pojďme se podívat, zda Creality Ender 5 Plus stojí za vaše peníze. Ender 5 Plus od Creality byl navržen pro lidi, kteří chtějí dělat velké tisky. Hlavním prodejním bodem tiskárny je velká konstrukční deska 350 × 350 mm a konstrukční výška 400 mm. Ender 5 Plus je dodáván v obrovské kartonové krabici s dostatečnou ochranou.

Creality Ender-3 Max

3D tiskárna Creality Ender-3 Max
3D tiskárna Creality Ender-3 Max

Ender 3 Max zaujme výrobce, kteří chtějí tisknout ve velkém bez velkých investic. Ender 3 Max se drží tradice s řadou Creality’s Ender 3, která spolehlivě a s malým úsilím chrlí výtisky, a dosahuje toho nejlepšího místa mezi cenovou dostupností, funkčností a přístupností.

I když je tato 3D tiskárna oblečená ve starém oblečení, je vhodná jak pro začátečníky, kteří hledají originální stroj, který vyžaduje minimální úsilí k jeho uvedení do provozu, tak i pro zkušenější výrobce, kteří se těší na úpravu a upgrade tiskárny podle svých představ. Pro obě zájmové skupiny poskytuje Ender 3 Max přesvědčivé argumenty, v neposlední řadě díky své dostupné ceně.

Creality ENDER 3V2 NEO

3D tiskárna Creality ENDER 3V2 NEO
3D tiskárna Creality ENDER 3V2 NEO

Když se podíváte na specifikace nového Creality Ender 3 V2 Neo, bude to všechno o tom, zjistit, co je nového a co je stejné jako předtím. První novinkou je zahrnutí automatického vyrovnávání lůžka ze skladu, které je zajištěno vlastním systémem CR Touch společnosti Creality.

CR Touch je zjevně inspirován BLTouch a tento druh systému vyrovnávání lůžka funguje tak, že pomocí dotykové sondy „skenuje“ povrch lůžka a zohledňuje všechny zjištěné nerovnosti. Systém CR Touch během své rutiny vyrývá 16 samostatných bodů a zjistili jsme, že funguje výborně na jiných strojích Creality, které jsou jím vybaveny.

Ušetří to čas a námahu a s tu a tam malou úpravou Z-offsetu víceméně zaručí vysoce kvalitní první vrstvu. Také ruční vyrovnávání postele je prostě na hovno, takže zařazení ABL do Neo je od nás velký palec nahoru.

Jak začít s 3D tiskárnou?

Pokud jste se rozhodli začít s 3D tiskárnou, existuje několik kroků, které je třeba udělat, abyste mohli začít tisknout:

 1. Seznamte se s základy 3D tisku: Před tím, než začnete používat vaši 3D tiskárnu, je důležité pochopit základní principy 3D tisku a fungování technologie. To vám pomůže lépe porozumět možnostem a omezením vaší tiskárny a také vám pomůže řešit jakékoli problémy, které by mohly vzniknout.

 2. Vyberte správný software pro 3D tisk: K dispozici je několik možností software pro 3D tisk, včetně bezplatných a placených možností. Mezi oblíbené možnosti patří Cura, Slic3r a Simplify3D. Každý software má své vlastní sadu funkcí a schopností, takže je důležité vybrat ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

 3. Připravte si svůj návrh: Před zahájením tisku budete potřebovat vytvořit nebo získat 3D model objektu, který chcete vytisknout. K dispozici je mnoho možností software pro tvorbu 3D modelů, včetně bezplatných a placených možností, jako je Blender, SketchUp a AutoCAD.

 4. Kalibrujte svou tiskárnu: Správná kalibrace je klíčová pro zajištění, že vaše tiskárna vytváří tisky vysoké kvality. To zahrnuje nastavení úrovně tiskové podložky, výšky trysky a dalších nastavení tak, aby tiskárna pracovala v optimálním výkonu.

 5. Začněte tisknout: Jakmile máte svůj 3D model a vaše tiskárna je kalibrována, jste připraveni začít tisknout! Postupujte podle pokynů poskytnutých tiskárnou a softwarem, abyste zahájili tisk.

Takže jste připraveni začít tisknout! Postupujte podle pokynů poskytnutých tiskárnou a softwarem, abyste zahájili proces tisku. Dávejte pozor na tiskárnu při práci a buďte připraveni řešit jakékoli problémy, které by mohly nastat.

Několik dalších tipů, které by mohly být užitečné:

 • Vyzkoušejte si tisk menších modelů nebo vzorků, abyste získali zkušenosti a zjistili, jak vaše tiskárna funguje.

 • Experimentujte s různými nastaveními tisku a materiály, abyste zjistili, co funguje nejlépe pro vaše potřeby.

 • Používejte kvalitní materiály a nástroje pro údržbu tiskárny, abyste zajistili co nejlepší výsledky.

 • Sledujte online komunity a fóra pro 3D tisk, abyste mohli získat rady a tipy od ostatních uživatelů a zkušených tiskařů.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat