Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Chodítka pro děti

Obsah článku Ukaž

Máte doma malé ratolesti, které se připravují na své první krůčky? Tak to velký pozor! Dnes  jsme si pro vás připravili podrobný článek o dětských chodítkách, která děti v tomto období velmi dobře zužitkují.

Chodítka pro děti: Porovnání 10 nejlepších chodítek podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších chodítek. Jak jsme tato chodítka pro děti vybírali? Tato chodítka jsme vybrali podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Ty jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit chodítka pro děti podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší chodítko.

NázevVzhledMateriálOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Little Dutch Chodítko s aktivitami HusaChodítko pro děti Little Dutch Chodítko s aktivitami HusaDřevo1799Zobrazit v obchodech
Fisher Price Laugh & Learn chodítko pejsekChodítko pro děti Fisher Price Laugh & Learn chodítko pejsekPlast898Zobrazit v obchodech
Kinderplay Dřevěné interaktivní chodítkoChodítko pro děti Kinderplay Dřevěné interaktivní chodítkoDřevo1179Zobrazit v obchodech
Teddies Moje první chodítkoChodítko pro děti Teddies Moje první chodítkoPlast584Zobrazit v obchodech
Vtech Uč se a poznávej česky růžováChodítko pro děti Vtech Uč se a poznávej česky růžováPlast1339Zobrazit v obchodech
Asalvo HAMILTON černáChodítko pro děti Asalvo HAMILTON černáPlast2799Zobrazit v obchodech
4Baby 1st Steps hnědáChodítko pro děti 4Baby 1st Steps hnědáPlast1168Zobrazit v obchodech
Vtech Uč se a poznávej českyChodítko pro děti Vtech Uč se a poznávej českyPlast1625Zobrazit v obchodech
Cotoons Chodítko 2v1 zelenéChodítko pro děti Cotoons Chodítko 2v1 zelenéPlast999Zobrazit v obchodech
EcoToys Dřevěný hasičský sbor blokyChodítko pro děti EcoToys Dřevěný hasičský sbor blokyDřevo1167Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení chodítek pro děti od jejich uživatelů.

Chodítka pro děti: Nejlepší chodítka podle Heureky

Co jsou dětská chodítka?

Dětské chodítko je pomůcka pro pohyb, která poskytuje rovnováhu a stabilitu při chůzi. Používají je děti, které dokážou unést určitou váhu přes nohy a dělat kroky, ale stále potřebují asistenci.

Proč je chodítko důležité pro vaše děti?

Je to produktivní zařízení, které pomáhá kojenci při chůzi. Chodítka mohou vašemu dítěti usnadnit chůzi z jednoho místa na druhé. Moderních chodítek, která jsou určena pro batolata, je celá řada. Jako rodič je rozhodnutí o koupi chodítka matoucí. Je to proto, že na trhu je tolik odrůd.

Výhody používání chodítka pro děti

Pokaždé, když se dítě připravuje na chůzi, je chodítko první věcí, která každého rodiče napadne. Rodiče se nemusí bát o bezpečnost dítěte, protože chodítko má bezpečnostní popruhy. Tyto popruhy jsou užitečné při zabránění pádu vašeho dítěte. Výběr účinného chodítka pro kojence je zásadní, protože nákup podřadného nebo špatně navrženého chodítka může být pro vaše dítě nebezpečné. Každý rok se prodávají různé druhy chodítek. Klasické chodítko je plastové nebo kovové s centrálním zavěšeným sedákem. Chodítka jsou určena především pro miminka od 4 do 16 měsíců.

Jak vybrat chodítko pro děti?

Návod na to, jak si vybrat to správné chodítko pro děti sice neexistuje, avšak prozradíme vám ve zkratce, na jaké parametry si při výběru dát pozor. Níže v článku se pak na každý z těchto parametrů podíváme blíže.

1. Typ chodítka

Existují dva oblíbené typy chodítek: klasická a sed-to-stoj. Pojďme je oba porovnat, abychom viděli, jaké jsou jejich hlavní rozdíly.

Klasická chodítka pro děti

Klasické modely jsou jako stvořené pro procházky miminek. Jsou vyrobeny ze široké základny s opěrnými rameny napojenými na hrací plochu s integrovaným sedákem. Některá klasická chodítka mají skládací podpěrná ramena, abyste je mohli snáze uložit. Většina klasických chodítek se navíc dodává s odnímatelným sedátkem, takže je můžete snadněji vyčistit.
Jsou vyrobeny z netoxických materiálů a jsou na nich připevněny hračky, takže si děti mohou hrát při chůzi. Hračky jsou vzdělávací, takže miminka zabaví a zabaví.

“Posaďte se, abyste stáli”

Dětská chodítka sed-to-stoj jsou levnější než klasické typy. Jsou skvělé pro rodiče, kteří chtějí povzbudit své dítě k chůzi, ale nechtějí utrácet spoustu peněz. Primárním účelem tohoto typu produktu je pomoci dětem stát a chodit. Dětská chodítka od sedu do postavení se dodávají v několika barvách a mají více nastavení rychlosti. Obvykle se také dodávají s hracím panelem, který lze odpojit pro hraní na podlaze.

O samostatných druzích se podrobněji podíváme v kapitole DRUHY.

2. Hmotnost chodítka

Dětská chodítka jsou bezpečná. Jsou navrženy tak, aby byly bezpečné. Ale i tak byste měli respektovat váhový limit. Pokud je vaše dítě vysoké a / nebo velké, těžší než 10 kilogramů, musíte zkontrolovat hmotnostní limit.

3. Bezpečnost dětského chodítka

Při používání jakéhokoli zařízení pro děti musíte dbát především na bezpečnost. Jako když si před jízdou nasadíte motocyklovou helmu! Hledejte chodítko, které je pro vaše dítě bezpečné. Neměly by existovat žádné ostré hrany nebo místa, kde by se prsty vašeho dítěte mohly zachytit. Mělo by mít vynikající širokou základnu, aby se nemohlo snadno převrátit. Kolečka by měla mít průměr alespoň 50 mm. Ujistěte se, že se nohy vašeho dítěte mohou dotýkat podlahy, když sedí na chodítku.

4. Pohodlí

Aby se vaše dítě cítilo pohodlně, ujistěte se, že má vysokou oporu zad a silné polstrované sedadlo. Vzpomeňte si na dobu, kdy jste byli ve škole. Pravděpodobně jste seděli na tvrdých dřevěných židlích. Pamatujete si, jak nepříjemné to bylo? No, ani vaše dítě nechce být nepříjemné. Naštěstí má většina dětských chodítek silné polstrování sedadel a vysokou oporu zad. Jen se ujistěte, že můžete vycpávku před praním sejmout.

5. Rozpočet

Je pochopitelné, že většina z nás bude jistě řešit I rozpočet na pořízení chodítka. Všeobecně se chodítka pohybují na hranicích od 1 000 Kč do 5 000 Kč. Jedná se tedy o nikterak levné pomůcky, avšak to, jakou službu vám poskytnou, je k nezaplacení.

6. Kvalita návrhu a sestavení

Konstrukce chodítka musí být dostatečně pevná, aby se při používání dítětem snadno nerozbila nebo nezhroutila. Musí být také snadné sestavit a rozložit. Chodítka jsou obvykle vyrobena z plastu. Některé plasty jsou bezpečné a některé ne. Měli byste zkontrolovat, zda nejsou vyrobeny z PVC (polyvinylchlorid), PS (polystyren) nebo PC (polykarbonáty). Protože tyto druhy plastů jsou pro děti škodlivé.

7. Čištění

Čištění hraček pro miminka je zásadní věc. Pokud hračky neuklidíte, mohou se na nich množit choroboplodné zárodky a vaše dítě onemocnět. Dětské hračky musíte čistit každý den, aby miminko neonemocnělo. Dětské hračky můžete umýt mýdlem a vodou. Můžete také použít dezinfekční sprej.

Ujistěte se, že tyto produkty používáte pouze v místech, kde si hrají děti. Nikdy nedávejte čisticí prostředky do blízkosti jídla nebo pití, protože by mohly způsobit otravu.

8. Hračky

Dětská chodítka jsou dodávána s hračkami. Hračky jsou tu proto, aby bylo chodítko zábavnější a poučnější. Hračky na kousání jsou jedním typem hraček, které jsou dodávány s dětskými chodítky. Hračky na kousání jsou věci, které si děti mohou vkládat do úst, aby jim pomohly se zuby. Hračky na kousátka se vyrábí v různých tvarech, barvách a materiálech. Dobrá hračka na prořezávání zoubků je pro miminka bezpečná, neobsahuje žádné toxické chemikálie, snadno se drží a nemá žádné části, které by se mohly ulomit a udusit dítě. Měli byste zkontrolovat, jaké hračky jsou součástí chodítka.

9. Požadavky na baterie

Dětská chodítka mohou mít malé hračky, které jsou napájeny bateriemi. Někdy je potřeba vyměnit baterie. Baterie se obvykle snadno vyměňují, ale některé modely vyžadují k otevření prostoru pro baterie malý šroubovák. Nejprve byste měli zkontrolovat, zda vaše chodítko potřebuje baterie nebo ne. Pokud ano, použijte dobíjecí, abyste neutráceli peníze za jednorázové baterie, protože se mohou velmi rychle vybít.

10. Skladování

Ujistěte se, že se vaše chodítko vejde do herny nebo dětského pokoje vašeho domu. Pokud plánujete, že toto chodítko bude používat více než jedno dítě, ujistěte se, že jej můžete bezpečně uložit pro vaše další dítě. Navíc, pokud máte dítě, které rádo leze a hraje si s věcmi kolem domu, ujistěte se, že na toto chodítko nedosáhne. V budoucnu se tak nebudete muset bát, že si něco rozbije. Můžete si vybrat skládací a/nebo byste se měli sami naučit o montáži a demontáži chodítka.

Druhy chodítek pro děti

Jak už bylo slíbeno, pro upřesnění si v této kapitole vyjmenujeme veškeré druhy chodítek, se kterými se na trhu lze setkat, a vysvětlíme si, co které umí a jaké je pro koho vhodné.

Klasická a interaktivní chodítka – Odborníky a fyzioterapeuty jsou sehrávaná za škodlivá!

Aktivní chodítka – Má podobu klasického vozíčku. Neumožňuje se dítěti posadit.

Kulatá dřevěná chodítka – Nemá sedací popruhy a připomíná „pavoučí“ modely.

Statická dětská chodítka – Jsou vhodná od 6 do 8 měsíců. Mají za úkol dítě jen bezpečně usadit.

Skákací chodítka – Jedná se o robustní konstrukci s elastickými poruchy.

Závěsná chodítka – Jedná se pouze o sedátko s popruhy, které držíte vy, abyste své dítě mohli podpořit bez neustálého ohýbání.

Multifunkční chodítka – Jedná se o nejdražší druh. Vydrží dítěti až 3 roky. Mají mnoho funkcí a fází.

Klasická a interaktivní chodítka

Klasická chodítka tak jak je známe, se až na pár maličkostí nemění. Mají stále svou (většinou) kovovou stabilní konstrukci na kolečkách a mají klasické látkové sedátko. Ta interaktivní chodítka mají I svůj pultík, který je vybavený hračkami, tlačítky a svítícími diodami, které mohou i hrát.

U většiny klasických chodítek se setkáme s věkovou hranicí od 6 měsíců. Takováto chodítka se pak dají nastavit do 3 úrovní podle výšky vašeho dítěte.

Tato klasická chodítka jsou však mnohými experty a fyzioterapeuty považovaná za naprosto nejhorší způsob. Jejich podpěra zad je zde mizivá, a jelikož je dítě v takovém chodítku zkroucené a v nepřirozené poloze sezení, nezvětší to jeho zádům, protože by se dítě takového věku nemělo vůbec do sedící polohy dostat.

Dalším kritériem, či parametrem, za které jsou tato chodítka velmi častou odsuzovaná, je fakt, že většina rodičů toto zařízení pořizuje především z důvodu, aby své dítě mohli někam na chvíli odložit a odpočinuli si tak. Sice dítě chodítko do jisté míry zabaví a navíc ho chrání před úrazy, ale zkrátka jak už bylo řečeno, dítě staré několik měsíců by se vůbec do této plochy nemělo dostávat a potřebuje naprosto jiný typ pohybu.

Aktivní chodítka

Aktivní chodítka jsou na tom s hodnocením fyzioterapeutů o poznání lepší, avšak i přes to se zde najde mnoho odpůrců. Ono samo o sobě není takové chodítko vůbec špatné, špatně je zde to, že rodiče často tato zařízení kupují svým dětem předčasně a to za účelem urychlení jejich vývoje, proto se velmi často setkáte s názory, že chodítka dítěti škodí.

Stává se to hlavně v případech, že rodiče u svých malých ratolestí uvidí první známky pokusů o chůzi a hned běží a kupují drahá chodítka, aby jim poskytly ten největší luxus – a to je chyba. Taková t chodítka jsou určena pro děti, kteří samostatnou chůzi již zvládají!

Je to stejné, jako když se dětem kupují malé kočárky pro panenky, sekačky, nebo jiné vozíky, kteří mají dětem poskytnout oporu, avšak ne je nosit.

Aktivní chodítko má tedy podobu klasického vozíčku, takže dítěti neumožňuje se vůbec posadit. Dítě se pak drží pomocí madla, aby mohlo pohodlně vozíček tlačit před sebou. Tímto systémem je tak dítě do chůze v podstatě nuceno. Mnoho rodičů však odradí to, že jsou první zkušenosti s aktivními chodítky velmi často doprovázené pády.

Kulatá dřevěná chodítka

Kulatá chodítka jsou svým způsobem prototypem těch aktivních chodítek. Jedná se o jednoduchý rám ve tvaru kruhu, které mohou připomínat pavouka a tak zvané „pavoučí modely“. Zde se také nenachází žádné sedací popruhy či podpory a tak i zde se jedná o druh chodítka, které dítě nutí chodit.

Na trhu lze najít taková to chodítka i v plastové verzi, avšak dřevěná jsou značně populárnější i ekologičtější a za nás v Testinu i bezpečnější.

Statická dětská chodítka

Statická chodítka sice svým vzhledem připomínají ta klasická chodítka, avšak fungují naprosto jinak a jsou určena k naprosto jiným účelům. Tato chodítka jsou vhodná pro děti ve věku 6 až 8 měsíců a mají dítě naučit základní pohyby pro to, aby se dítě mohlo začínat stavět. Slouží tedy k bezpečnému usazení dítěte. V takových to chodítkách tak může dítě bezpečně jíst, koukat na pohádku, nebo si hrát s hračkami, které jsou většinou součástí těchto statických chodítek.

Skákací chodítka

Skákací chodítka se vyrábí ve dvou variantách. Tyto dvě varianty se liší tím, že buď mají, či nemají svá kolečka. V případě těchto chodítek je to však v podstatě jedno. Skákací chodítka mají většinou velkou kulatou konstrukci, která krouží okolo dítěte. Na této konstrukci je připevněné sedátko, ze kterého nahoře tčí pár elastických popruhů, díky nimž muže dítě skákat. Tyto chodítka mají vždy na své konstrukci připevněn hračky, které slouží jako změkčení železné konstrukce a navíc jako zábava pro malé ratolesti.

Závěsná chodítka

Závěsná vodítka je možná velmi nepřesný výraz. Jedná je totiž o většinou textilní sedátko, které se připne na dítě. K tomuto sedátku jsou připevněné popruhy, které držíte vy a tak své dítě při prvních krůčcích můžete podpírat aniž byste si ničili páteř neustálým ohýbáním a zvedáním na způsob mrtvého tahu.

Multifunkční chodítka

Multifunkční chodítka jsou, jak už vyplývá z názvu, chodítka, které mají hned několik funkcí. Jsou většinou nejdražším z výše uvedených druhů, avšak vydrží dítěti do přibližně dvou až tří let jeho života!

Jedná se o klasické sedadlo s popruhy na železné konstrukci, ze kterého se dá snadno udělat i hopsadlo (a naopak se dá snadno možnost hopsání odinstalovat). Stejně tak se dá odinstalovat i samotné sedadlo a tak může dítě pohodlně chodit po svých jen s konstrukcí na přidržování.

Parametry chodítek pro děti, které jsou důležité při výběru

Vybíráte-li si chodítko pro dítě opravdu pořádně, musíte klást velké nároky na konkrétní parametry. Nejdůležitějším aspektem je zde rozhodně bezpečnost. K bezpečnosti se tak pojí především kvalitní a stabilní konstrukce, pevné, nezávadné a oblé materiály a mnoho dalších parametrů jako je například váhový limit, opora zad dítěte, či dostatečně velké a nezávadné hračky, které neobsahují žádné nepovolené látky a nedají se vdechnout.

Materiál chodítka

Materiál je velmi důležitý a pojí se s ním mnoho aspektů, jako je pevnost konstrukce, nezávadné látky, nebo ostré rámy. My si zde představíme 4 nejzákladnější materiály, se kterými se na chodítku lze setkat.

Dřevo

Dřevěná chodítka jsou k vidění především v kategorii aktivních chodítek Dřevo je přírodní materiál a tak se na první pohled může zdát, že je tou nejlepší volbou. To je také důvod proč je v poslední době tak oblíbenou volnou. Je ale třeba si uvést na pravou míru, že dřeva bývají mořena a lakována chemickými mořidly, které mohou být vycucávány dítětem a tak je potřeba si ověřit, jakým způsobem je dřevo ošetřeno! Dále je zde hrozba, že si dítě o dřevo může zatrhnout třísku, což je velmi bolestivé a au malého dítěte velmi těžko napravitelné.

Plast

Z plastu jsou vyráběny hlavně chodítka – pavouci, sem-tam však natrefíte i na plastové aktivní chodítka. Plast je jednoduchý na údržbu a jak všichni víme, není zcela ekologický. Některé plastové modely mohou mít horší stabilitu, proto je lepší sáhnout po kousku, na kterém se nacházejí i kovové části.

Kov

Kov vidíme na chodítkách velmi často. Je z něj totiž vyráběna většina kvalitnějších konstrukcí. Kov až na to, že je tvrdý a je třeba si dávat pozor na ostré hrany nemá konkurenta.

Textil

Z textile jsou vyráběny hračky na chodítkách, popruhy i sedačky. I u textile je ale dobré hledět na jeho složení. Takový polyester totiž může mít za následek, že se dítě zapotí a osype se – navíc velmi často tzv. kouše.

Bezpečnost chodítka

Bezpečnost je hlavním parametrem, který byste měli zkoumat. Avšak kromě konstrukce a materiálů, byste měli hledět i na bezpečnostní prvky.

Přestože se rizika spojená s dětským chodítkem zdají být větší než přínosy pro vaše dítě, pokud se rozhodnete si je pořídit, zde jsou některá důležitá bezpečnostní doporučení:

 • Zajistěte, aby chodítko vyhovovalo normám bezpečnosti spotřebitelských výrobků.
 • Vždy zůstaňte poblíž svého dítěte a uvědomte si, že se může během několika sekund přesunout na nebezpečná místa.
 • Ujistěte se, že chodítko lze používat pouze na rovném povrchu, bez přístupu ke schodům nebo schodům.
 • Používejte pouze v prostorách chráněných před dětmi. To znamená, že se vaše dítě nemůže přesunout nebo dosáhnout na nebezpečné předměty, jako jsou elektrické kabely, horké nápoje, čisticí chemikálie, ohně, topení, bazény nebo toalety.
 • Vyberte si chodítko, které má zámek, který zabrání jeho pohybu, když chcete, a brzdný mechanismus.
 • Nepoužívejte chodítko, dokud si vaše dítě nebude moci sednout nebo až bude moci chodit.
 • Nedávejte své dítě do chodítka déle než 15 minut.

Velikost chodítka pro dítě

Nejdůležitější je zde velikost a výška rukojeti, spíše než celková velikost vozíku. S vyšší rukojetí vaše menší dítě nemusí dosáhnout, dokud trochu nevyroste, ale některé děti jsou pro určité produkty příliš vysoké. V jejich současné fázi byste měli změřit jejich výšku, ale také jednou z nejlepších možností je tlačné chodítko s nastavitelnou rukojetí. Pro nastavitelné rukojeti byste měli určitě zvážit dětské chodítko Plan Toy . Další problémy s velikostí ve skutečnosti závisí na celkovém roztažení vašeho chodítka – jak je široké nebo dlouhé? – protože čím širší a delší je chodítko, tím větší rovnováhu nabídne, když se s ním vaše dítě vytahuje. Menší chodci se s větší pravděpodobností převrhnou, zatímco širší chodci mají rádi Hape Wonder Walkerjsou skvělé pro všechna miminka.

Chodítko a hmotnost

Dalším problémem při sklápění je hmotnost chodítka. Vaše dítě by nemělo být snadno schopno jej přetáhnout na sebe nebo spadnout a nést ho na sebe. U lehkých výrobků je mnohem pravděpodobnější, že se převrhnou, když vaše dítě upadne, zatímco těžší model nabízí skvělou podporu a je zcela nemožné ho převrátit. Základní pravidlo: pokud před své dítě postavíte 7kilový předmět a ono jej může snadno přetáhnout.

Značky chodítek pro děti

Popsat nebo dokonce vyjmenovat všechny značky dětských chodítek, na které můžete na Heuréce a dalších velkých internetových obchodech narazit, je daleko nad rámec tohoto článku. Z tohoto důvodu uvádíme pouze pár největších a nejuznávanějších výrobců dětských chodítek.

Chodítka Little Tikes

Chodítka Little Tikes
Chodítka Little Tikes

Společnost Little Tikes, založená v roce 1968 Thomasem G. Murdoughem Jr. v Auroře, Ohio, je americký výrobce dětských hraček s dalšími výrobními a distribučními zařízeními v Asii a Evropě. Společnost se specializuje na low-tech lisované plastové hračky zaměřené především na kojence a malé děti. V září 2006 koupila Little Tikes společnost MGA Entertainment.

Americký výrobce dětských hraček a zábavních produktů založený v roce 1979. Little Tikes je známý především svým červeným a žlutým autíčkem Cozy Coupe, jehož prodej dosáhl k 25. výročí v roce 2004 6 milionů kusů a stal se jednou z nejprodávanějších hraček na světě. Auta desetiletí, podle The New York Times.

Chodítka Chicco

Chodítka Chicco
Chodítka Chicco

Chicco, založená v roce 1958, je značkou Artsana, italské společnosti, kterou v roce 1946 založil Pietro Catelli a dodnes je aktivní v distribuci produktů zdravotní péče a péče o děti. Chicco má zařízení ve více než 120 zemích a má řadu produktů pro těhotenství a kojení, první kojeneckou výživu, hygienu a ochranu, cestování, relaxaci, spánek a hraní.

Chodítka Fisher-Price

Chodítka Fisher-Price
Chodítka Fisher-Price

Od doby, kdy Herman Fisher, Irving Price, Margaret Evans Price a Helen Schelle v roce 1930 založili Fisher-Price, přináší společnost radost dětem a rodičům po celých Spojených státech. Od roku 1993 je Fisher-Price 100% dceřinou společností Mattel a sídlí v East Aurora v New Yorku. V průběhu let společnost vytvořila přibližně 5 000 různých hraček, včetně nejznámější řady hraček Fisher-Price, Little People. Fisher-Price možná znáte také pro takové hračky a značky hraček, jako jsou Power Wheels, View-Master, Rescue Heroes, Chatter Telephone a Rock-a-Stack.

Chodítka Baby Einstein

Chodítka Baby Einstein
Chodítka Baby Einstein

Společnost Baby Einstein, založená v roce 1996, prodává produkty zaměřené na děti, včetně hraček, které se specializují na interaktivní aktivity pro kojence a batolata. Více než 10 let produkty Baby Einstein vlastnila a provozovala společnost Disney, ale společnost je od října 2013 vlastněna a provozována společností Kids II, Inc., výrobcem produktů pro kojence a batolata se sídlem v Atlantě ve státě Georgia. Jeden zajímavý kousek triviálností o Baby Einsteinovi je skutečnost, že společnost platí licenční poplatky Corbis, reklamní a licenční agentuře se sídlem v Los Angeles, která kompenzuje Einsteinův majetek.

Chodítka Bright Starts

Chodítka Bright Starts
Chodítka Bright Starts

Další značkou chodítek, kterou vlastní a provozuje společnost Kids II, Inc., je Bright Starts. Všechny produkty Bright Starts kombinují chytré a poutavé funkce s designem, který ve vašem rostoucím miminku zaručeně vykouzlí úsměvy a smích.

Chodítka VTech

Chodítka VTech
Chodítka VTech

VTech je jedním z mála čínských výrobců hraček a dětských výrobků, kteří si získali důvěru západních spotřebitelů. Společnost byla založena v roce 1976 dvěma hongkongskými podnikateli, Allanem Wongem a Stephenem Leungem. Zpočátku se společnost VTech zaměřovala na vývoj videoher, ale společnost postupně přesunula své zaměření a rozšířila svou působnost tak, aby zahrnovala také elektronické výukové produkty, jako je Lekce jedna, která děti naučila základní pravopis a matematiku.

Cena

Jak už bylo slíbeno, podíváme se i na samotné ceny. Ty si jako vždy rozdělíme do tří cenových kategorií a zaměříme se na to, co lze i nelze v takové kategorii najít.

Chodítka – Méně než 1 000 Kč s DPH

Nejlevější produkty bývají většinou těmi nekvalitními. Jinak to není ani v tomto případě. Taková chodítka raději nedoporučujeme, ale když už si nějaké vyberete z této cenové kategorie, budete muset klást obrovský důraz na bezpečnost a základní parametry.

Cena chodítek pro děti od 1 000 Kč do 2 000 Kč s DPH

Zde se nachází nejvíce produktů z chodítek pro děti. Obvykle tuto cenovou kategorii nazýváme zlatou střední cestou a  tomto případě to taktéž není jinak. Nachází se zde od každé kategorie něco. Jedná se většinou o velmi kvalitní produkty, které by měli splňovat veškeré náležité normy.

Cena chodítek pro děti nad 2 000 Kč s DPH

V této cenové kategorii lze najít to nejlepší. Zaplatíte si nejen za velmi kvalitní produkt s mnohými funkcemi, ale jisto jistě i za design a za samotnou značku, na kterou se v této kategorii klade velký důraz.

Nejlepší chodítka

1. Vtech Uč se a poznávej česky

Chodítko Sit-to-Stand se vyznačuje lehkým plastovým tělem a kolečky, které mu umožňují snadno klouzat po kobercích. Dodává se s svítící klávesnicí, telefonem na hraní, barevnými ozubenými koly a třídičem tvarů pro zábavu (baterie jsou součástí balení). Toto chodítko má vynikající hodnocení a lidem se líbí, že jeho odnímatelný hrací panel roste s miminky od sezení přes stání až po chůzi. Několik lidí také říkají, že se snadno sestavuje a má dobrý poměr cena/výkon.

Stojí za zmínku: Někteří poznamenávají, že v kolech je zabudovaný regulátor rychlosti, ale zdá se, že funguje pouze na kobercích a ne na dřevěných podlahách.

VÝHODY

 • Jednoduché na sestavení.
 • Funguje dobře na koberci.
 • Vhodné pro sezení, stání i chůzi.

NEVÝHODY

 • Regulátor rychlosti funguje pouze na koberci.

2. Melissa & Doug První hraní Chodítko s krokodýly

Dřevěná konstrukce tohoto chodítka je odolná a atraktivní. Kola mají na sobě gumové kroužky, které zpomalují váš Speed ​​Racer na površích z tvrdého dřeva (ale recenzenti říkají, že toto chodítko funguje dobře i na kobercích!). Toto chodítko získává od recenzentů vysoké hodnocení za svou stabilitu a jednoduchý, ale hravý design. A další zmiňují, že se jim líbí, že nemá žádná blikající světla ani hlasitou hudbu.

Stojí za zmínku: Několik recenzentů říká, že toto chodítko je nejlepší pro starší děti a ne pro ty, kteří se teprve učí chodit. Je to proto, že i přes gumové kroužky má tendenci se rychle pohybovat a nemá vestavěné žádné blokovací nebo zpomalovací mechanismy.

VÝHODY

 • Atraktivní dřevěná konstrukce.
 • Gumové kroužky na kolečkách pro hladký chod.
 • Žádné okázalé doplňky (světla, hluk atd.).

NEVÝHODY

 • Se může pohybovat příliš rychle pro mladší děti.
 • Neobsahuje žádné uzamykací mechanismus.

3. Hape Auto červená

Další dřevěná varianta, Hape Wonder Walker, má také gumové kroužky na kolech pro ochranu podlahy a ovládání rychlosti. Je opatřena všemi netoxickými barvami a nabízí řadu zábavných aktivit pro rozvoj koordinace a jemné motoriky.

Recenzenti sdílejí, že toto oceňované chodítko je robustní a vhodné pro vyšší miminka a batolata. Jedna osoba konkrétně napsala o dítěti vyšším než 35 palců, které stále pravidelně používá toto chodítko i po dosažení věku 2 let.

Stojí za zmínku: Někteří recenzenti uvádějí, že zadní kolečka mají tendenci poškrábat tělo chodítka, ale že Hape v případě potřeby pošle náhradní díly. A mnoho dalších varuje, že toto chodítko je objemné a těžké, takže pro některá miminka je příliš obtížné se samy otočit.

VÝHODY

 • Dřevěná konstrukce opatřená netoxickým nátěrem.
 • Dobrá volba pro vyšší miminka nebo batolata.

NEVÝHODY

 • Dražší než ostatní chodítka.
 • Objemnější tělo může ztěžovat otáčení.

4. Fisher Price Laugh & Learn chodítko pejsek

Stejně jako u všech věcí pro miminko, i vaše děťátko může, ale nemusí mít radost z chodítka. Pokud nechcete vybílit svou peněženu, je toto vhodný product pro vás. Fisher-Price Puppy Walker přijde pod 900 korun, ale nabízí spoustu zábavných funkcí.

Toto chodítko sedni a hraj nebo stoj a stlač, umí zahrát 75 skladeb a představí abecedu, čísla a dokonce i španělské fráze! Recenzenti říkají, že je velmi snadné sestavit a že všechny bonusové vzdělávací aktivity mají nádherný poměr cena/výkon.

Stojí za zmínku: Několik lidí říká, že plastová kolečka létají příliš rychle na dřevěné a dlaždicové podlaze. Jiní říkají, že díky lehké konstrukci se převrhne, když se miminko snaží zvednout, aby se postavilo.

VÝHODY

 • Levné, základní chodítko.
 • Snadné sestavení.
 • Obsahuje spoustu aktivit, písniček, světel a barev.

NEVÝHODY

 • Lehké tělo se může pro začínající chodce pohybovat příliš rychle.
 • Může se snadno převrátit, pokud se dítě zatáhne do postavení.

Chodítka pro děti: Chodítka a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat nové chodítko pro děti. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát pro výběr tohoto druhu zboží. Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nového dětského chodítka pomohli.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt v podobě nového chodítka zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální nákupní košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací portál Heureka, kde si můžete porovnat chodítka pro děti a jejich ceny včetně recenze a uživatelských zkušeností s konkrétním chodítkem. Dozvíte se tam také, která dětská chodítka jsou kde skladem a za jakou se prodávají cenu v různých obchodech.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat