Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Domácí posilovna

Nutný základ

Činkový set

5/5

Vše potřebné k posilování bicepsů

Kardio trénink

Běžecký pás

5/5

Běháte v pohodlí domova

Kvalitní posilování

Posilovací věž

5/5

Silový trénink všech svalových partií

Vaší vysněné postavy nedosáhnete jen tak bez snahy. Ať už si přejete zhubnout nebo chcete vybudovat obrovskou horu svalů, neobejdete se bez posilovny. Spoustu lidí pak ale od jejich cíle odradí to, že musí do posilovny docházet nebo dokonce dojíždět. Jiným zase vadí představa, že se na jejich v začátcích nedokonalé tělo budou dívat lidé, kteří cvičí už dlouhou dobu. Někdo se zase může obávat případného selhání, neuzvednutí „dostatečné“ váhy a podobně.

V takovém případě většinou nemá cenu nutit se do posilovny chodit. Většina lidí, kteří se takto přemáhají, v pravidelném docházení do ní stejně nevydrží.

V případě, že do této skupiny lidí patříte, nemusíte ale zoufat, samozřejmě i pro vás existuje alternativa. V dnešní době si snadno a pohodlně můžete zařídit svou vlastní domácí posilovnu, pokud na to máte doma dostatek prostoru. Taková posilovna bude pouze vaše, vy nebudete muset nikam chodit, nebude vás vázat nějaká otevírací doba a budete cvičit sami v soukromí bez nežádoucích pohledů. Z pohodlí domova pak bude možné dosáhnout vaší vysněné figury.

Sestavení domácí posilovny samozřejmě vyžaduje vyšší vstupní investice, nicméně tyto peníze se vám časem jistě vrátí. Pokud byste chtěli pravidelně navštěvovat běžnou posilovnu, také byste si museli každý rok kupovat permanentku, která není úplně levná. Časem se vám proto peníze vrátí a vy navíc budete mít při cvičení své soukromí.

Domácí posilovna ale vyžaduje dostatek prostoru. Pokud je to možné, je nejlepší vyčlenit si na ní jednu samostatnou místnost.

 

Jak vybrat stroje a vybavení do domácí posilovny?

Zde je klíčové ještě před samotným nakupováním vědět, čeho chcete s vaší postavou v domácí posilovně docílit. Jde hlavně o to, jestli chcete hubnout, nebo naopak budovat svalovou hmotu. Vybavení posilovny se bude podle toho samozřejmě mírně lišit.

Vybavení na aerobní trénink k hubnutí

Pokud je vašim primárním cílem zhubnout, měli byste se při zařizování domácí posilovny ze všeho nejvíce ohlížet po strojích, na kterých je možné cvičit aerobně. Nejčastěji jde o různé trenažéry. Konkrétní stroj si pak můžete vybrat podle toho, jaký sport máte rádi.

Běžecké pásy

Jedním z nejpopulárnějších sportů s ohledem na hubnutí je samozřejmě běh. Na příjemném sluníčku je jistě lepší zaběhat si venku, někdy se ale najdou dny, kdy se vám ven do špatného počasí běhat jít nechce. A pro takové případy byste ve vaší posilovně měli mít připravený běžecký pás. S jeho pomocí si můžete krásně zaběhat a zůstat při tom v pohodlí domova.

inSPORTline inCondi T20i

Běžecký pás

5/5

Kompaktní konstrukce, která šetří místo

Tichý, kompaktní a vždy připraven k akci – běžecký pás si zamiluje každý, kdo chce doma trénovat, i když zrovna nemá místa nazbyt.

Acra GB5000

Běžecký pás

5/5

Odolný elastický dvouvrstvý polyuretanový

Odolný elastický dvouvrstvý polyuretanový běžecký pás je odpružený na deseti místech. Díky tomu nedochází k nadměrnému zatěžování dolních končetin a páteře.

Acra GB4000A

Běžecký pás

5/5

Tento běžecký pás patří mezi jednoduché běhací pásy. Pohon pásu je zajištěný elektromotorem o stálém výkonu 1,25 HP, maximálním výkonu 2,5.

Rotopedy

Běh je ale sport náročný pro vaše klouby, zejména kolena. Je proto dobré běžecký trénink prokládat také jiným sportem. Nejčastější volbou běžců bývá jízda na kole. Za krásného počasí je opět lepší volbou jízda po silnici, v zimě a sněhu ale ve své domácí posilovně jistě oceníte rotoped, případně cyklotrenažér.

inSPORTline Klegan

Rotoped

5/5
 • moderní design
 • systém BeltDrive pro tichý chod
 • jednoduché a intuitivní ovládání

HouseFit TIRO 70

Rotoped

5/5

Tento rotoped nabízí kombinaci kvalitního ergonomického, ocelového rámu za velice příznivou cenu.

inSPORTline Agneto

Rotoped

5/5
 • domácí cyklotrenažer s magnetickým brzdným systémem
 • nastavitelná poloha sedla a madel pro maximální přizpůsobení postavě
 • manuální nastavení zátěže

Eliptické trenažéry

Pokud hledáte stroj, který nebude zatěžovat vaše klouby a zároveň bude mít vícero způsobu využití tak, abyste mohli procvičit celé tělo, pak byste do své posilovny měli přidat také eliptical (eliptický trenažér), známější pod názvem orbitrek.

inSPORTline Madesto

Eliptický trenažér

5/5
 • brzdový systém: magnetický
 • hmotnost zátěžového kola: 7 kg
 • ovládání zátěže: manuální

inSPORTline Cruzz

Eliptický trenažér

5/5

Eliptický trenažér inSPORTline Cruzz je moderní eliptický trenažér s řadou užitečných funkcí a rozšířenou funkční výbavou.

inSPORTline Agneto

Eliptický trenažér

5/5
Trenažér Combre s hmotností 52 kg snese maximální zátěž až 150 kg, cvičit na něm mohou osoby od 150 do 195 cm.

Veslovací trenažéry

Dalším výborným prvkem, který rozhodně nemá každá domácí posilovna, je veslovací trenažér. Tento trenažér simuluje stejné pohyby, jako kdybyste veslovali na lodi. Kromě hubnutí tak s ním lze posilovat záda, ramena, nohy i břicho.

Capital Sports Stream M1

Veslovací trenažér

5/5

Veslařský trenažér Capital Sports Stream M1 umožňuje velmi efektivní trénink celého těla, který je zároveň šetrný vůči kloubům.

inSPORTline Thenar

Veslovací trenažér

5/5

Veslovací trenažer inSPORTline Thenar je šikovný stroj na doma, který si po tréninku snadno najde místečko někde v koutě nebo v komoře.

InSPORTline Ocean

Veslovací trenažér

5/5

inSPORTline Ocean je kompaktní veslovací trenažér pro intenzivní domácí trénink.

Sporttestery

Při jakémkoli sportu je kvůli motivaci dobré znát své výsledky a rekordy. Pokud chcete hubnout, je při cvičení navíc žádoucí udržovat se v aerobním pásmu, což není úplně jednoduché. V obou případech je proto velmi dobré pořídit si sporttester a připevnit si ho při cvičení na zápěstí. Díky němu se o své cvičební jednotce dozvíte spoustu důležitých údajů a lehce se udržíte v takovém pásmu, jaké zrovna budete potřebovat s ohledem na vaše cvičební cíle.

Garmin fenix6X PRO

Sporttester

5/5

Sportovní hodinky rozeznají vertikální i horizontální pohyb, takže kromě běhu a cyklistiky můžete měřit svůj výkon třeba i při lezení.

Garmin Forerunner 255

Sporttester

5/5

Svého osobního trenéra budete mít odteď na dosah ruky. Ať už budete cvičit pilates, připravovat se na běžecké závody nebo posilovat, hodinky Garmin s vámi rozhodně tempo neztratí.

Garmin Instinct 2 Solar

Sporttester

5/5

Starosti přenechte hodinkám – vylepší váš tréninkový i odpočinkový plán.

Balanční podložky

Aerobní kardio trénink, kterým směřujete k redukci tělesné hmotnosti, je dobré kombinovat také s jinými typy cvičení – balančním cvičením, cvičením s kettlebellem, posilováním s vlastní vahou těla či dalšími specifickými cvičeními (například skákáním přes švihadlo). Ke každému z těchto cvičení jsou potřebné jiné pomůcky. Některé z nich, například kettlebell, už mají přesah také do silového tréninku, ale proti určitému rozvoji síly při cvičení určitě protestovat nebudete.

Balanční cvičení zapojuje hluboký stabilizační systém těla, rozvíjí rovnováhu a koordinaci pohybů. Cvičí se podobné cviky jako při cvičení s vlastní vahou (například kliky či dřepy), využíváte při nich ale balanční podložku. Ta dělá trénink náročnějším a efektivnějším. S balančními pomůckami lze kromě efektivního tréninku například také velmi efektivně předcházet bolestem zad. Vše, co k tomuto druhu tréninku potřebujete, je balanční podložka, případně gymnastický míč.

inSPORTline Dome

Balanční podložka

5/5

Balanční podložka inSPORTline Dome UNI je pomůcka vhodná pro aerobní a balanční cvičení. Podložka může být používána dvojím způsobem – měkkou částí nahoru nebo dolů.

BOSU Balance Trainer Profi

Balanční podložka

5/5

Veslovací trenažer inSPORTline Thenar je šikovný stroj na doma, který si po tréninku snadno najde místečko někde v koutě nebo v komoře.

GymBeam FitBall 65 cm

Balanční podložka

5/5

Fit míč Fitball je fitness pomůcka, která zlepšuje celkovou stabilitu, rovnováhu a držení těla.

Kettlebelly

V každé domácí posilovně by se měl nacházet také alespoň 1 kettlebell. Jde o závaží s madlem, které zintenzivňuje prováděné cviky. Zapojuje si při nich opět také střed těla. Kettlebelly se dělají v různých vahách, určitě zvolte takový, který pro vás při cvičení nebude přehnaně těžký.

Sedco Powder Coating Kettlebell 16 kg

Kettlebell

5/5

Kettlebell Powder Coating je bezpochyby jedna z nejlepších pomůckek pro komplexní procvičení celého těla. Je skvělým pomocníkem při nabírání svalů, zvýšení síly, flexibility a mobility.

inSPORTline Vin-Bell Dark 10 kg

Kettlebell

5/5

Činka inSPORTline Vin-Bell Dark 10 kg je unikátní jednoručka ve tvaru zvonu s trojúhelníkovým úchopem. Tělo činky je vyrobeno z kvalitního plastového materiálu, plněné cementovou náplní.

GymBeam kettlebell 4,5–18 kg

Kettlebell

5/5

Nastavitelný kettlebell 4,5–18 kg je velmi praktická pomůcka pro silový i kardio trénink, která by neměla chybět ve výbavě vašeho domácího fitka.

Hrazdy

Za kategorii cvičení s vlastní vahou byste doma v posilovně měli určitě mít také hrazdu do dveří. Stejně jako kettlebell má už hrazda přesah také do silového tréninku. Při cvičení na ní lze velmi dobře rozvíjet zádové svalstvo a svaly ramen a paží.

InSPORTline hrazda do dveří

Hrazda

5/5

Univerzální hrazda do dveří inSPORTline pro posilování zádových partií, břicha i paží. Ideální pro pravidelné i občasné posilování doma či v domácí posilovně.

Push Element Hrazda do dveří

Hrazda

5/5

Hrazda do dveří PUSH Element je ideální společník na protažení a trénink s vlastní vahou. Pro pravidelné i občasné posilování doma či v domácích posilovnách.

ISO 188 Hrazda do dveří 61-100cm

Hrazda

5/5

Iso Trade Hrazda do dveří – rozpěrná tyč 61-100cm, ocel. Ideální pro každého, kdo dbá na pěknou atletickou postavu. Posilovací tyč bude dobře fungovat jak pro ženy, tak pro muže.

Švihadla

Další velmi šikovnou pomůckou, která stojí jen pár korun, je švihadlo. Skákání přes švihadlo je při hubnutí a aerobním tréninku bezkonkurenční. Navíc zpevňuje dolní polovinu těla a zlepšuje také celkovou koordinaci pohybů a rovnováhu.

Power System Crossfit Jump Rope

Švihadlo

5/5

Švihadlo ULTRA SPEED ROPE od společnosti Power System je rychlé a spolehlivé. Vhodné k rozehřátí svalů a ke kardio cvičení.

Acra Juta

Švihadlo

5/5

Švihadlo je vyrobeno z přírodního materiálu (juta) a má zesílený střed, což zlepšuje ovladatelnost. Rukojeti ze dřeva jsou na omak velmi příjemné a přispívají k pohodlí během cvičení.

GymBeam Smart

Švihadlo

5/5

Smart švihadlo je chytrá fitness pomůcka, která vám zpestří trénink doma, venku i ve fitku. Při skákání přes švihadlo zapojíte celé tělo, a tak se jedná o efektivní trénink.

Boxovací pytle

Dalším parádním kardiem a tréninkem, který rozvíjí celé svalstvo těla a také fyzickou kondici, je trénink bojových sportů. Nepotřebujete při něm ani žádného parťáka. Budete však potřebovat tyto 3 věci:

 • boxovací pytel pro trénink techniky úderů a kopů
 • boxovací hrušku pro trénink rychlosti úderů
 • boxerské rukavice pro ochranu vašich dlaní a kloubů při tréninku

Pokud chcete pouze hubnout a následně rozvíjet vaši celkovou fyzickou zdatnost, domácí posilovnu už v této chvíli budete mít zařízenou. Pokud ale chcete vybudovat objemné svalstvo celého těla a celkově se „zvětšit“, budete potřebovat také jiné vybavení a nářadí. Bude to vybavení určené k silovému tréninku. Určitě ale nezanedbejte výběr vhodných pomůcek k aerobnímu tréninku, které jsme si již prošli. Silový trénink by vždy měl být prokládán také efektivním kardiem.

inSPORTline Mike

Boxovací pytel

5/5

Boxovací pytel inSPORTline Mike je navržen pro nácvik účinné úderové techniky, správného držení těla i techniky kopu.

inSPORTline Punchball Rapidez

Boxovací hruška

5/5

Punchball inSPORTline Rapidez je důležitou součástí boxerského tréninku. Pomocí této pomůcky, která je často jmenována jako reflexní boxerská hruška, lze rozvinout esenciální vlastnosti boxera.

DBX Bushido GymPro 140/40cm 40kg

Boxovací pytel

5/5

Boxovací pytel DBX BUSHIDO GymPro je vyroben speciálně pro trénink na maximální výkon. Pytel nesou 4 řetězy zakončené karabinou a otočným závěsem.

Boxerské rukavice

Vybavení na budování svalové hmoty

Vybavení domácí posilovny na silový objemový trénink si teď projdeme postupně podle pořadí, v jakém ho při cvičení budete potřebovat.

Podložky na cvičení

Každé silové cvičení začíná strečinkem a rozehřátím celého těla. Poté je strečinkem trénink také ukončen. Podlaha je k ležení a protahování se před cvičením nepříjemná, postel nebo gauč jsou naopak velmi měkké. K úvodnímu rozcvičení proto budete potřebovat podložku na cvičení.

GymBeam Yoga Mat

Podložka na cvičení

5/5

Podložka na cvičení Yoga Mat je ideálním příslušenstvím na jógu, pilates, nebo jiné protahovací a posilovací cvičení. Rada vás bude provázet při zlepšování vaší flexibility, stability, ale také při posilování, tvarování postavy a relaxaci.

inSPORTline EVA

Podložka na cvičení

5/5

Karimatka inSPORTline EVA je univerzální karimatka určená pro aerobic, fitness cvičení i pro běžné použití jako podložka při stanování.

Merco Yoga NBR 15 Mat

Podložka na cvičení

5/5

Podložka Yoga NBR 15 Mat je vyrobená z odolné, lehké a na dotek příjemné NBR pěny pro větší komfort během cvičení.

Posilovací lavice

Základem domácí posilovny pro silový trénink pak je multifunkční posilovací lavice. Na výběr z různých cviků budete mít podle toho, jak složité zařízení si vyberete. S kvalitní posilovací lavicí ale lze procvičovat a posilovat jednotlivé svalové partie celého těla.

Co všechno lze s touto konkrétní lavicí dělat? Podle obrázku vidíte, že na ní můžete posilovat bicepsy na Scottově lavici, nohy a stehna na legpressu, prsa a ramena na benchpressu (po sklopení lavice ležmo) a opět prsa s pomocí cviku motýlek (rukojeti na zaoblených tyčích po stranách lavice).

Hop-Sport HS-1065HB PRO

Posilovací lavice

5/5

Tréninková lavice HS-1065HB PRO s modlitebníkem je funkčním a oblíbeným zařízením značky Hop-Sport. Tento model umožňuje komplexní domácí trénink a efektivně tvarování svalů.

ACRA WB3000 profi

Posilovací lavice

5/5

Posilovací lavice WB3000 profi má robustní konstrukci lavice i stojanů na obouruční činku a je určena pro cvičení s většími zátěžemi.

Gymrex GR-WB50

Posilovací lavice

5/5

Multifunkční posilovací lavice GR-WB50 má komplexní konstrukci a je kombinací různých posilovacích strojů. Umožňuje tak ideální trénink na relativně malém prostoru.

Horní kladky

Jak můžete vidět, u této lavice se přidává navíc také horní kladka. Ze své vlastní zkušenosti ale můžeme říci, že kladka u multifunkční lavice nemívá ke kvalitnímu procvičení zádového svalstva dostatečný rozsah. Navíc z konstrukčních důvodů vždy chybí kladka spodní. Z tohoto důvodu je dobré pořídit si do domácí posilovny také samostatný kladkostroj, který disponuje horní i spodní kladkou.

Klarfit FIT-LM01

Kladka

5/5

Kladkostroj Klarfit FIT LM01 je ideálním tréninkovým nástrojem pro cílené posilování svalů břicha, paží, nohou a zad. Pomáhá k lepšímu zdraví a výkonnostnímu potenciálu.

Finnlo MULTI LAT-TOWER

Kladka

5/5

Posilovací věž Finnlo Multi Lat Tower je vhodná pro kondiční posílení zádových svalů a paží v domácím prostředí. Umožňuje provést základní cviky pro tyto svalové partie.

Posilovací věže

Pokud ale preferujete systém vše v jednom, nejvíce možností, jak efektivně procvičit všechny svalové partie vašeho těla, vám nabídne multifunkční posilovací věž. Jde už o docela složitá zařízení, která mají systémy několika kladek. Tyto stroje většinou ani nevyžadují zakoupení závaží, protože jednotlivou zátěž si na nich lze nastavovat (platí ovšem pouze pro cvičení přes kladkové systémy).

Brother HG4600

Posilovací věž

5/5

Tři základní stanoviště a důmyslný systém kladek umožňuje minimálně 78 různých druhů cviků na všechny části těla.

Klarfit Ultimate Gym 5000

Posilovací věž

5/5

Zařízení Ultimate Gym 5000 od společnosti Klarfit je spolehlivá silová tréninková stanice, která zajistí Váš každodenní trénink a umožňuje pro klouby šetrné provedení cvičení.

inSPORTline Phanton

Posilovací věž

5/5

Posilovací věž inSPORTline Phanton je z konstrukčního hlediska revoluční novinka pro kreativní cvičení i ve stísněných prostorách. Pro stepper, bench, horní a dolní kladku je vestavěn elektronický počítač cviků.

Činky a osy

Kromě strojů ale budete k silovému tréninku potřebovat samozřejmě také osy a činky. Bez nich by silové cvičení šlo jen ztěžka. Základem pro pořádné bicepsy byl vždy trénink s jednoručkami. Lze si je pořídit buď odděleně (osy a závaží), nebo jako hotový set. Druhá varianta je rozhodně praktičtější.

Zapomenout nesmíte ani na dlouhou osu, kterou budete používat k benchpressu. Na ní budete potřebovat samozřejmě také dostatek závaží. Vyřešit to lze elegantně v podobě setů, které obsahují jak tyče na bench, tak jednoručky.

Kromě benche pak dlouhou tyč využijete samozřejmě také na mrtvý tah, vzpírání nebo dřepování se závažím.

Pokud to s nabíráním svalů myslíte vážně, měli byste si nakonec pořídit také EZ tyč. Díky odlišnému úchopu s ní lze trénovat tvrději a s těžším závažím, protože ve srovnání s rovnou tyčí šetří vaše klouby a zápěstí.

Najít samozřejmě lze také kompletní sety, ve kterých všechno potřebné (EZ tyč, rovná tyč, jednoručky, závaží) budete mít pohromadě.

inSPORTline Jednoručky v kufříku set 2 x 10 kg

Činky

5/5

Sada dvou jednoručních činek 2x10kg inSPORTline je vyrobena z vysoce kvalitních kovových materiálů. Hřídele činek jsou na obou koncích opatřeny závitem pro snadné zajištění závaží pomocí bezpečnostních matic.

inSPORTline Nakládací jednoručky 2 x 3-10 kg

Činky

5/5

Nakládací chromované jednoručky inSPORTline 2x 3-10 kg je univerzální a cenově dostupný set dvou nakládacích činek. Balení obsahuje čtyřikrát kotouče ve dvou různých hmotnostech, dvě hřídele a bezpečnostní objímky.

Trinfit Činky jednoručky v kufříku

Činky

5/5

Kvalitní set nakládacích jednoruček 2x 10 kg závitové jednoruční osy 30 mm materiál kotoučů litina v praktickém plastovém kufříku.

Osy

Závaží

Kdo má více hrubé síly už v začátku tréninku, měl by se poohlédnout také po přídatných závažích, která na své činky bude moci postupně nakládat. Jen tak bude jeho trénink efektivní. Závaží na činky lze nakupovat v rámci nakládacích setů nebo samostatně podle váhy závaží.

inSPORTline Ocelové závaží Blacksteel 5 kg 30mm

Závaží

5/5

Ocelové závaží inSPORTline Blacksteel 5 kg je určeno pro všechny typy posilovacích činek s průměrem osy 30 mm. Povrch kotouče je opatřen speciální vrstvou se zvýšenou odolností proti korozi.

inSPORTline Blacksteel Ocelové závaží 10 kg 30mm

Závaží

5/5

Litinové závaží inSPORTline Castblack 10 kg je určeno pro všechny typy posilovacích činek s průměrem osy 30 mm. Povrch kotouče je opatřen speciální vrstvou se zvýšenou odolností proti korozi.

inSPORTline ocel 25kg – 30mm

Závaží

5/5

Kvalitní kotouče s dlouhou životností, možnost použít i jako samostatnou činku, povrchová úprava proti opotřebení, skvělý poměr cena/kvalita.

Stojan na činky

A koneckonců, vaše závaží a osy by určitě neměly ležet rozházené po podlaze. Zabráníte tak poškození činek i samotné podlahy. Potřebovat proto budete také stojan na činky a závaží vhodné velikosti.

Údržba domácí posilovny

Zde se všechno odvíjí od toho, o jaké vybavení se budete starat. Většinu cvičebních pomůcek postačí po cvičení z hygienických důvodů otřít od potu a ze stejných důvodů je udržovat nezaprášené.

U složitějších systémů, jakými jsou posilovací lavice či posilovací věže, bude kromě této běžné údržby občas potřebné také promazat jejich kladkové systémy.

 

Cena jednotlivých druhů vybavení

Základním vybavením posilovny, které lze pořídit do 1 500-2 000 Kč, jsou balanční podložky nebo kettlebelly. Patří sem samozřejmě také nejlevnější doplňky, jejichž pořízení se pohybuje v řádu stovek Kč (švihadla, podložky na cvičení, hrazdy do dveří, …). V této kategorii bychom si mohli koupit také boxovací hrušku a při troše štěstí i boxovací pytel.

Střední kategorií pak je cenové rozmezí 2 000-10 000 Kč, ve kterém najdeme základní sporttestery, kompletní činkové sety i se závažími, stojany na činky. V této ceně pořídíme i první stroje – rotopedy, veslovací či eliptické trenažéry. Najít bychom měli také kvalitní multifunkční posilovací lavici.

Horní kategorií pak je cenové rozmezí 10 000-30 000 Kč, kde nacházíme komplexní multifunkční posilovací věže nebo běžecké pásy, dražší rotopedy a trenažéry. Horní hranice je pouze orientační, některé kvalitní stroje mohou stát i 50 000-70 000 Kč a víc.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 4.9]

Mohlo by vás také zajímat