Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Greens: Co to je Greens a jak vybrat

Vědci dokázali, že pouze 20% celkové populace jí tak, jak je pro jejich tělo správné a že neumíme disciplinovaně dodržet ani základní nutriety jako jsou sacharidy, tuky, cukry a bílkoviny. Pokud se rozhodnete, že byste rádi zjednali nápravu a svůj organismus plánujete zas trochu opravit, může vám s tím pomoci tento zázračný prášek.

Nejedná se v žádném případě o žádnou chemii, ale čistě přírodní produkt z mnoha super potravin, jako je například brokolice, zázvor, vojtěška, špenát a mnoho dalších.

V tomto článku si tedy představíme, co je to vlastně greens a proč se v poslední době těší takové oblíbenosti. Dále si zodpovíme otázku složení. V této kapitole si ukážeme základní složky a také si ukážeme ty nejčastější příznivé účinky, které můžete po pití tohoto nápoje mít. Chvilku pověnujeme i samotným druhům, nebo spíše formám, ve kterých lze tento super prášek Green pořídit. Jako vždy si ukážeme také ceny, které si rozdělíme do několika cenových kategorií a ukážeme si, co od jaké lze i nelze očekávat. Za účelem doporučení z Testina si také ukážeme top 7 produktů na našem současném českém trhu.

Greens: Porovnání 7 nejlepších Greens podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 7 nejlepších Greens. Jak jsme tyto Greens vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto greens jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit Greens podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší Greens.

NázevVzhledTyp GreensHmotnost (g)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Greens Sunwarrior Ormus Super Greens BIO natural 450 gGreens Greens Sunwarrior Ormus Super Greens BIO natural 450 gSypký prášek4501515Zobrazit v obchodech
Greens Czech Virus Super Greens PRO Jablečný fresh 330 gGreens Greens Czech Virus Super Greens PRO Jablečný fresh 330 gSypký prášek330609Zobrazit v obchodech
Czech Virus Super Greens Pro lesní ovoce 330 gGreens Czech Virus Super Greens Pro lesní ovoce 330 gSypký prášek330609Zobrazit v obchodech
Greens Viridian 100% Organic Soul Food Greens 90 kapslíGreens Greens Viridian 100% Organic Soul Food Greens 90 kapslíKapsle150549Zobrazit v obchodech
Greens Amix SuperGreens Drink 360 gGreens Greens Amix SuperGreens Drink 360 gSypký prášek360729Zobrazit v obchodech
Greens BrainMax Performance Greens 330 gGreens Greens BrainMax Performance Greens 330 gSypký prášek330699Zobrazit v obchodech
VanaVita Bio Greens Mix 300 gGreens VanaVita Bio Greens Mix 300 gSypký prášek300436Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení Greens od jejich uživatelů.

Co je to Greens?

Je všeobecně známo, jak obrovskou výživovou složku tvoří ovoce a zelenina na našem jídelníčku a smutné je, že 72% dospělých se k minimální hranici za den ani nepřiblíží a dokonce 82% dětí ani neumí dodržovat správné velikostí porcí, natož obsah zeleniny a ovoce.

Ve skutečnosti by měl každý člověk denně jíst alespoň 7 malých porcí jídla, z něhož zelenina a ovoce by měla tvořit alespoň 400g v poměru 2:1 ve prospěch zeleniny. To je pro většinu lidí zdá se až nedosažitelné. Proto vznikl super drink s názvem Greens.

Greens za vás sice nevyřeší otázku 7 porcí a neměli byste mít pocit, že pokud jste si dali Greens, už nepotřebujete žádnou zeleninu ani ovoce, ale je to jistý krok ke zlepšení stavu vašeho organismu. Stále by mělo vaším cílem být dosáhnout alespoň 7 porcí denně v přiměřeném poměru ovoce a zeleniny.

Super greens je produkt, který je většinou vyroben ze spiruliny, vojtěšky, moringy a chaluhy. Existují i ​​další přísady, jako je špenát, brokolice, červená řepa, zelený čaj matcha a chlorela, které se v dnešní době objevují v 90% produktů. Cílem je poskytnout různé „super“ potraviny a spojit je do jednoho koktejlu. Na rozdíl od zelených doplňků z počátku 20. století, byly Super greens navrženy, tak aby skutečně chutnaly příjemně, takže se nemusíte bát, že by se vám po přičichnutí zvedl žaludek.

Výhody užívání Greens

 1. Největší výhodou užívání Greens jsou jistě doplnění nezbytných nutriet pro normální fungování. To znamená, že nepojedete jen na 40%, ale na 100%. Budete mít v sobě základní složky zeleniny a ovoce nezbytné pro alespoň normální chod lidského těla. Ještě jednou si ale dovolíme zdůraznit, že Greens vám v žádném případě nevynahradí normální stravu.
 2. Druhou hlavní výhodou je cena. Za Greens dáte v přepočtu denně 6,5 Kč. To je velmi pěkné. Balení se však kupují né po 5g (jedna dávka), ale třeba o 150g nebo 300g – každý výrobce si toto stanoví sám a tak vás průměrné Greens vyjde na 200 Kč za 100g.
 3. To, proč se Geens těší takové oblibě je i způsob přípravy. Jedná se o to, že prášek jednoduše odměrkou nasypete do vody, džusu, či jiného drinku, nebo jej lze přidat i do kaše, či pudinku, ale to za nás moc nedoporučujeme. Jednoduše se pak dá tekutina rozmíchat a ihned pít.
 4. Pokud byste necítili žádné účinky, proč byste tedy takový výrobek pili. Účinky na lidský organismus má Greens obrovské. Budete se cítit tak zvaně FRESH. Zkrátka budete nabití energií. Vaše svaly budou uvolněné. A váš mozek nastartovaný do nového dne se zelenou myslí. Prostě paráda. O dalších účincích si však povíme hned v následujícím odstavci.

Greens a účinky

 • Jedná se o přírodní produkt, takže do sebe netaháte žádné chemické a umělé prášky.
 • Složení v Greens je v normálním jídelníčku skoro nedosažitelné. Jedná se především o chlorellu, spirulinu, mladý ječmen a mladá pšenice.
 • Greens je celkově velmi bohaté na vitamíny, minerály a stopové prvky.
 • Greens umí bojovat proti zánětům v těle.
 • Celkově umí tento drink za častého užívání podporovat imunitu.
 • Greens dokáže chránit i před oxidačním stresem.
 • Mnozí vědci spekulují nad tím, že užívání Greens dokáže do jisté míry působit proti rakovině.
 • Podporuje vstřebávání živin.
 • Greens celkově zlepšuje trávení a redukuje nadýmání.
 • Dokáže navodit pocit dočasné sytosti a tak omezuje chuť k jídlu, což se hodí především u držení diet.
 • Greens dokáže zmírňovat alergické reakce.
 • Je účiný na správnou funkci zraku a jater.
 • Zlepšuje krevní tlak a reguluje hadinu cholesterolu.

Jak zařadit Greens do jídelníčku?

Pokud jste se rozhodli zařadit do svého jídelníčku Greens, nejspíše vás bude zajímat kolik a jak se Greens dává.

Dávkování Greens

Jedna porce Greens je cca 10g, což vychází na 1,5 čajové lžičky, avšak v balení se většinou nachází odměrka, která vám dávkování usnadní.

Jak často Greens užívat je na vás. Pokud se jen snažíte doplnit normální hladiny, bude vám stačit jen jedna dávka denně, avšak pokud jste například vrcholový sportovci a příjem ovoce a zeleniny máte zkrátka vyšší, doporučujeme dávat dávky dvě. Obvykle se Greens užívá ráno, maximálně kolem oběda. Později by vám nově nabitá energie mohla přijít spíše ku škodě.

Způsob podání Greens

Green se obvykle míchá s vodou, džusem, či nějakým smoothie. To, do kolika mililitrů si Greens zamícháte je na vás, ale doporučujeme alespoň do 400 ml, protože pak už by vám chuť Greens mohla překážet a vy byste s jejím užíváním skončili velmi brzy.

Složení Greens

Greens se skládá ze 4 základních super potravin:

 • Chlorelly
 • Spiruliny
 • Mladého ječmene
 • Mladé pšenice

Tyto 4 základní látky jsou obsažené v každém základu Greens a jejich význam nemá smysl příliš psát, jelikož jsou navzájem propojené a dohromady fungují naprosto stejně.

Je dále na výrobci, jaké látky do Greens dál dá. My si alespoň pár z nich představíme.

Další obilná tráva, která poskytuje koncentrované vitamíny, minerály a základní živiny „zabalené“ do křehkých mladých lístků. Oves je bohatý na více než 70 revitalizujících minerálů.

Moringa je relativně nově objevenou superpotravinou. Je nesmírně bohatým zdrojem vitamínů, minerálů, esenciálních mastných kyselin a velkého množství blahodárných fytoživin, proto je mnohými nazývána „stromem života“.

Kořen zázvoru byl od nepaměti používán jako pomocník pro trávicí soustavu. Přináší úlevu průjmu a nevolnosti. Obsahuje biologicky aktivní látku gingerol, která se vyznačuje zejména antioxidačními účinky. Podle některých odborných studií působí také protizánětlivě.

Probiotika používaná v našich zelených potravinách jsou kultivována přímo v nich samotných behem procesu výroby, aniž by byla dodatečně přidána. Díky tomu jsou dobře biologicky dostupná pro využití v procesu budování a výživy tolik potřebné přírodní flóry a fauny našeho trávicího systému.

VitaBerry je mix organických ovocných extraktů a prášků kombinující borůvky, brusinky, maliny, jahody a další. Tato směs má vysoký obsah polyfenolů, antokyaninů, proantokyaninů, kyseliny ellagové, kyseliny chlorogenové, resveratrolu a kyseliny chinové. VitaBerry® nabízí 6000 jednotek ORAC pouze v jednom gram..

VitaVeggie Je bohatá na fenolické látky z rostlinných koncentrátů, stejně jako plně intaktní rostlinné fytochemikálie z lyofilizovaných rostlinných prášků. VitaVeggie® kombinuje živiny a antioxidanty z brokolice, brokolice, rajčat, špenát, kala, mrkve, růžičkové klíčky a cibule.

AstraGin je přírodní produkt zlepšující absorpci ostatních látek. Umožní většímu množství živin projít z krevního oběhu do buněk. AstraGin® zajišťuje skutečně zlepšenou biologickou dostupnost (potvrzeno studiemi).

Druhy Greens

Jak už bylo slíbeno v úvodu, v dnešním článku o Greens se lehce mihneme i okolo samotných druhů Greens. Druhy jako takové v podstatě neexistují, ale existují různé formy, ve kterých Greens pořídit. Pojďme si tedy pár z nich představit.

Samotný prášek

Samotný zelený prášek bez označené příchutě je nejčastějším druhem, se kterým se setkáte. Po zakoupení a užívání byste však mohli mít maličko smíšené pocity. Takový drink byste si totiž asi jen tak v restauraci nedali. Nelze říci, že by byl prášek úplně nechutný a nepoživatelný, ale zkrátka jedená se o prazvlášť výborný produkt.

Pilulky

Pilulky s Greens jsou na trhu méně časté a my za Testino je příliš nedoporučujeme. Složení je sice stejné, ale ochudíte se o další benefity, které plynou z pití drinku. Takovým benefitem je například absence pocitu hladu, nebo doplnění pitného režimu.

Ochucené Greens

Výrobci si samozřejmě všimli, že většina populace není schopna klasický drink požívat bez úšklebků nad jeho chutí a tak přišli s řešením. Někteří začali vyrábět i ochucené prášky, které mají například chuť jablka, nebo lesích plodů.

Cena Greens

Už v úvodu jsme si řekli, že se ve zkratce zaměříme i na ceny. Ceny si jako v každém článku rozdělíme do několika cenových kategorií a ukážeme si, co od jaké lze i nelze očekávat.

Cena Greens do 50 Kč s DPH

Tato cenová kategorie patří zejména těm, kteří si chtějí různé druhy Greens jen vyzkoušet. Prakticky to znamená, že zde najdete některé vzorky od různých výrobců s jednou, maximálně dvěma dávkami Greens. Takový vzorek pak stojí něco okolo 20 Kč.

Cena Greens od 50 Kč do 200 Kč s DPH

V této cenové kategorii můžeme najít menší gramáže výrobků, které se pohybují okolo 100 – 150 gramů. 100 gramů prášku vychází zhruba na 10 dávek. Dále zde začínáme nacházet i tabletky, které jsou většinou od 60 do 120 kusů.

Cena Greens od 200 Kč s DPH a více

V této cenové kategorii se nachází různé druhy prášků od různých výrobků. Plnohodnotné balení Greens se nachází v poměru asi 300 – 500 gramů přičemž 300 gramů prášku vám vydrží asi měsíc.

Top 7 produktů Greens

Greens Sunwarrior Ormus Super Greens BIO natural 450 g

Greens Sunwarrior Ormus Super Greens BIO natural 450 g
Greens Sunwarrior Ormus Super Greens BIO natural 450 g

Značka Sunwarrior přišla s klasickýmm zelených Greens s největší gramáží v našem TOP 7 Žebříčku. Jená se sypký zelený prášek se záklaními složkami obohacené o prášek z listů vojtěšky, prášek z mladého ječmene, prášek z mladé pšenice, prášek z listů moringy olejodárné bio, prášek z mladého ovsa bio. Také o aroma z máty klasnaté bio s akácií, kořen zázvoru bio, aroma z máty peprné bio s akaácií, sladidlo steviol–glykosid z rostliny stévie bio, probiotická směs (L-acidophilus, L-plantarum, L-casei, L-rhamnosus, B-lactis, L-salivarius, B- bifidum).

Greens Czech Virus Super Greens PRO Jablečný fresh 330 g

Greens Czech Virus Super Greens PRO Jablečný fresh 330 g
Greens Czech Virus Super Greens PRO Jablečný fresh 330 g

V kapitole o druzích Green jsme se zmínili, že existují i ochucené druhy Greens, které jsou pro většinu populace mnohem lépe travitelné. I tento Pro Jablečný fresh Greens od značky Czech Virus je tímto benefitem obdařen. Jedná se o nápoj s příchutí jablka a má v sobě základní složky jako je, prášek z mladého ječmene, prášek z mladé pšenice, prášek z listů moringy olejodárné bio a prášek z mladého ovsa bio. Avšak to není zdaleka vše. Má v sobě také směsy s názvy VitaBerry, VitaVeggie a AstraGin. Všechny tyto látky jsme si představili v kapitole o složení Greens.

Greens Czech Virus Super Greens Pro lesní ovoce 330 g

Greens Czech Virus Super Greens Pro lesní ovoce 330 g
Greens Czech Virus Super Greens Pro lesní ovoce 330 g

Další bomba od značky Czech Virus. I tento Greens s příchutí lesního ovoce od značky Czech Virus je obdařen benefitem výtečné chuti. Jedná se o nápoj s příchutí lesního ovoce a má v sobě základní složky jako je, prášek z mladého ječmene, prášek z mladé pšenice, prášek z listů moringy olejodárné bio a prášek z mladého ovsa bio. Avšak to není zdaleka vše. Má v sobě také směsy s názvy VitaBerry, VitaVeggie a AstraGin. Všechny tyto látky jsme si představili v kapitole o složení Greens.

Greens Viridian 100% Organic Soul Food Greens 90 kapslí

Greens Viridian 100% Organic Soul Food Greens 90 kapslí
Greens Viridian 100% Organic Soul Food Greens 90 kapslí

První a jediný kapslovitý Greens, který si v dnešním žebříčku představíme je Organic Soul Food Greens od značky Viridian, který obsahuje L-arginin alfa-ketoglutarát 2 : 1a take želatinu, oxid titaničitý, oxid železitý, šelak, stearin hořečnatý a spoustu dalších minerálních látek a vitamínů. Pro rychlé užívání ideální volbou.

Greens Amix SuperGreens Drink 360 g

Greens Amix SuperGreens Drink 360 g
Greens Amix SuperGreens Drink 360 g

Pátý Grees v našem žebříčku zaujal Greens od značky Amix. Jedná se o vcelku velké balení, které vystačí až na 30 dávek. Jednou dávkou činí 12  gramů. Tento Greens obsahuje základní látky, které jsou ve všech Green + Super Vita Komplex , VitaVeggie® Anti-Oxidant Blend – brokolice koncentrát, extrakt z cibule, rajče, brokolice, mrkev, špenát, kapusta, růžičková kapusta  + VitaBerry® Hi ORAC Fruit Blend – hroznové víno a extrakt ze semen hroznového vína, borůvky a borůvkový extrakt, maliny a koncentrát z malinový semen, brusinky, sušené švestky, třešně, jahoda.

Greens BrainMax Performance Greens 330 g

Greens BrainMax Performance Greens 330 g
Greens BrainMax Performance Greens 330 g

Na šestém místě zde máte Performance Greens od značky BrainMax. Peformance Greens podporuje detoxikaci, přispívá k zásaditému prostředí v žaludku i střevním traktu a obsahuje vysoké množství vlákniny, která má pozitivní přínosy pro zdraví mikrobiomu. Enzymy, které zelené potraviny obsahují pomáhají vstřebávání důležitých živin a směs je zvlášť vhodná pro ty, kteří mají nízký příjem čerstvé zeleniny. Obsahuje základní látky obsažené v každém Greens a Alfalfu, Kurkumu, Ashwagandhu, Baobab, Mátu peprnou a Matchu.

Greens VanaVita Bio Greens Mix 300 g

Greens VanaVita Bio Greens Mix 300 g
Greens VanaVita Bio Greens Mix 300 g

Poslední, ale né o nic horší je BIO Green Mix od značky VinaVita. Toto složení je opravdu jediněčné. No podívejte se sami. Zázvor – podporuje činnost kardiovaskulárního a imunitního systému Máta – je bylinka účinná proti nadýmání, která zároveň podporuje činnost trávicí soustavy Baobab – je zdroj energie, vitality a pomáhá zkvalitnit spánek a upravit trávení Špenát – je bohatý na železo, hořčík a vitamíny C a B Bio Greens Mix a jeho výhody: 100% bio prášek z 11 superpotravin posiluje imunitní systém a obranyschopnost zlepšuje trávení a vylučování stimuluje metabolismus podporuje kvalitu spánku dodává energii, vitalitu a zmírňuje únavu je zdroj vitamínů, minerálů a antioxidantů Složení Mladá pšenice, zelený ječmen, moringa, baobab, stévie, špenát, zázvor, máta, spirulina, chlorella, matcha zelený čaj, camu camu.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat