Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Havarijní pojištění: Srovnání havarijního pojištění –

Je bohužel pravdou, že ani ten nejlepší a nejzkušenější řidič se často nedokáže vyhnout všem nástrahám, které s sebou jízda po silnici přináší. Stačí odražený kamínek od kola, neohleduplný řidič na parkovišti nebo kroupy a z váš miláček na čtyřech kolech může ztratit svůj původní glanc. Právě proto jsme zde my s našim srovnáním havarijního pojištění, díky kterému vyberete přesně toho poskytovatele havarijního pojištění, jenž pokryje všechny vaše starosti.

Havarijní pojištění: Srovnání havarijního pojištěníKolik pojišťoven v České republice poskytuje havarijní pojištění?

Dalo by se až říci, že výběr poskytovatele havarijního pojištění je prakticky nekonečný. Drtivá většina pojišťoven (samozřejmě nepočítaje zdravotní) přináší vyjma obvyklého povinného ručení také možnost připojistit se u nich proti haváriím, přírodním živlům nebo třeba vandalismu. Výběr z takového množství je proto pro mnoho lidí značným oříškem.

Díky našemu článku si však již s výběrem nemusíte lámat hlavu. Vše zde najdete na jednom místě a přehledně popsané. Na vás už tak bude jenom zvolit a jezdit.

 1. Generali Česká pojišťovna – velký výběr produktů

Havarijní pojištění Generali
Havarijní pojištění Generali

Generali je jednou z největších pojišťoven v České republice poskytující své služby více než 3 milionům klientů. V rámci havarijního pojištění nabízí Generali Česká pojišťovna hned 5 variant, ze kterých si můžete vybrat. Konkrétně jde o:

 • Odcizení a živel – pojištění proti odcizení a živlu. Možnost připojištění proti úrazu řidiče a spolujezdců nebo zahrnout GAP.
 • Havárie a živel – pojištění proti havárii, živlu a vandalismu. Možnost připojištění proti odcizení, úrazu řidiče a spolujezdců nebo přidání GAP.
 • All Risk – pojištění proti havárii, živlu, vandalismu, odcizení a úrazu řidiče i spolujezdců. Možnost přidání GAP.
 • All Risk 6+ – stejné pojištění jako All Risk určené však pouze pro osobní a nákladní auta do 3,5 tuny.
 • All Risk PLUS – nejlepší možný balíček. Je v něm zahrnuto pojištění proti živlu, odcizení, havárii, vandalismu, úrazové pojištění všech v autě či GAP. Navíc v rámci něj nemá první zaviněná škoda vliv na pojistné, v případě nehody máte zajištěnou plnou podporu, cena pojištění je garantována na tři roky a likvidace pak do tří dnů. Sjednat jde však pouze s povinným ručením Comfort plus.

Havarijní pojištění od Generali si můžete sjednat on-line z pohodlí vašeho domova, za což dokonce dostanete slevu ve výši 20 %. Všechny programy platí v rámci celé Evropy a Turecka. Určitá míra asistence při nehodě je u všech typů pojištění. Spoluúčast se pak pohybuje v mezi 1 % až 30 %, při dlouhodobé jízdě bez nehody můžete obdržet slevu až 60 %. Nevýhodou může být fakt, že úrazové pojištění je v základní nabídce až u dražších balíčků. Díky své nabídce je však havarijní pojištění od Generali jedním z nejlepších na trhu.

2. Allianz – Tradiční pojišťovna

Havarijní pojištění Allianz
Havarijní pojištění Allianz

Německá společnost Allianz působí na trhu již od roku 1890 a v České republice patří mezi přední pojišťovny. Co se havarijního pojištění týče, nabízí svým klientům výběr ze 4 balíčků:

 • Komfort – základní balíček s povinným ručením, právním poradenstvím, asistencí a základním úrazovým pojištěním.
 • Plus – k základnímu pojištění navíc pojištění proti živlům, požáru a výbuchu, poškození zvířetem, a navíc i rozšířená asistence a lepší úrazové pojištění.
 • Extra – vše, co nabízí balíček Plus, ale navíc také pojištění proti krádeži, proti rozbití skla nebo vandalismu.
 • Max – nejkomplexnější balíček, v němž najdete vše z varianty Extra, a navíc také pojištění proti havárii a GAP.

Allianz se může pyšnit asistencí a poradenstvím 24/7 a možnost sjednat si pojištění on-line, za což můžete u balíčku PLUS získat slevu až do výše 21 %. Spoluúčast je u Allianz nastavena na 1-50 tis. Kč a pojištění pokrývá kompletně Evropu i s Tureckem. Nevýhodou je poměrně nízké krytí v případě úrazu a také fakt, že skutečné pojištění proti havárii je dostupné až v rámci nejdražšího balíčku. V celkovém srovnání cen je však pojištění od Allianz poměrně výhodné.

3. Direct – Vytvořte si havarijní pojištění podle sebe

Havarijni pojištění Direct
Havarijni pojištění Direct

Česká pojišťovna Direct na trhu působí od roku 2007 a její popularita jde s každým rokem nahoru. V rámci havarijního pojištění nenabízí Direct žádné balíčky, jako je tomu u konkurence. Zde si své havarijní pojištění nastavíte sami přesně podle toho, jak jezdíte a co vám na cestách reálně hrozí.

Direct cílí především na nové vozy, u kterých můžete počítat s pojištěním proti všem rizikům, a i se zachováním kupní ceny v případě úplného zničení auta nebo jeho krádeže. Nastavení spoluúčasti je u společnosti Direct individuální dle vybraných služeb. Direct se také snaží své služby stále modernizovat, proto si můžete drobné vady vyřešit sami v online aplikaci a vše vyřídit z pohodlí domova.

Havarijní pojištění je vysoce flexibilní a snadno se vyřizuje. Problémem však může být obecně menší množství poboček, dražší pojištění pro starší auta a nižší úroveň asistence.

4. Kooperativa – Havarijní pojištění proti všem nehodám

Havarijní pojištění Kooperativa
Havarijní pojištění Kooperativa

Kooperativa taktéž patří k jedněm z největších univerzálních pojišťoven v České republice. V rámci havarijního pojištění nabízí Kooperativa několik základních možností:

 • Havárie – základní pojištění proti havárii s asistenční službou.
 • Odcizení – pokrývá pouze odcizení vozu.
 • Živel – proti všem poškozením způsobenými živly.
 • Vandalismus – pojištění proti poškození vašeho vozidla jinou osobou.

Na tato základní pojištění následně můžete navazovat další služby, jako je pojištění čelního skla, rozšířené asistenční služby, pojištění proti úrazu, GAP, náhradní vozidlo v případě nutnosti delší opravy, pojištění zavazadel nebo pojištění Výmol, které pokrývá poškození vozu při vjetí do výmolu.

Spoluúčast se u Kooperativy pohybuje od 5 do 20 %. Za jízdu bez nehod pak můžete získat slevu na pojištění do výše až 50 % a v případě uzavření více smluv, můžete navíc dostat také bonus do výše až 6 %. Cenově je Kooperativa srovnatelná se všemi velkými hráči na trhu. Jedinou kaňkou na jejím pojištění pak může být fakt, že na lepší asistenční služby je navázán poměrně vysoký poplatek.

Havarijní pojištění: Tipy pro výběr havarijního pojištění

1. Zvažte rozsah pojištění

Při správném výběru pojištění hraje obrovskou roli jeho rozsah. Pokud patříte k takzvaným svátečním řidičům pohybujícím se výhradně ve svém okolí, nejspíše nebudete potřebovat drahé asistenční služby s odtahem ze zahraničí. Jestliže Vaše auto stojí v garáži v oblasti, kde nejsou stromy, pravděpodobně nebude třeba pojištění například proti kroupám nebo pádu stromu. Vždy si dobře promyslete, co v pojištění chcete mít, hraje to obrovskou roli při stanovení ceny.

2. Srovnejte si to

Ani v případě havarijního pojištění se rozhodně nemusíte bát využívat internetových kalkulaček a srovnávačů, které vám pomohou zjistit, u kterého poskytovatele vyjde pojištění nejlépe. My můžeme například doporučit srovnávač od Porovnej24.cz

3. Vždy se ptejte

Pokud poskytovatel pojištění nabízí různé balíčky a vy z nich úplně nechápete, co vlastně pokrývají, rozhodně se neváhejte ptát. Pracovníci pojišťoven vám vždy rádi poradí, jaké pojištění pro vás bude to pravé a případně zajistí i pojištění nad rámec jednotlivých balíčků.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat