Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Homeopatika na nervy

Obsah článku Ukaž

Homeopatika na podporu stresu a nervů: Porovnání 7 nejlepších homeopatik podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 7 nejlepších homeopatik na stres. Jak jsme tato homeopatika na podporu zmírnění stresu vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tato homeopatika na podporu stresu jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit homeopatika na nervy podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší homeopatikum na stres.

Název produktuVzhledTypUrčeníVýrobceOrientační cena (s DPH)Dostupnost skladem
Ignatia AmaraHomeopatikum na stres Ignatia AmaraHomeopatikumStres a nervyBoiron104Zobrazit v obchodech
Natrum Muriaticum por.gra.4 g 9CHHomeopatikum na stres Natrum Muriaticum por.gra.4 g 9CHHomeopatikumStres a nervyBoiron104Zobrazit v obchodech
Aconitum Napellus por.gra.4 g 15CHHomeopatikum na stres Aconitum Napellus por.gra.4 g 15CHHomeopatikumStres a nervyBoiron104Zobrazit v obchodech
Coffea cruda 60 tabletHomeopatikum na stres Coffea cruda 60 tabletHomeopatikumStres a nervyGalenická Laboratoř209Zobrazit v obchodech
Nux Vomica por.gra.4 g 9CHHomeopatikum na stres Nux Vomica por.gra.4 g 9CHHomeopatikumStres a nervyBoiron104Zobrazit v obchodech
Aurum Metallicum AKH por.tbl.nob.60Homeopatikum na stres Aurum Metallicum AKH por.tbl.nob.60HomeopatikumStres a nervy, úzkostiRosenPharma195Zobrazit v obchodech
Arsenicum Album por.gra.4 g 15CHHomeopatikum na stres Arsenicum Album por.gra.4 g 15CHHomeopatikumStres, nervy a depreseBoiron104Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení homeopatik na podporu stresu od jejich uživatelů.

Homeopatika na stres

Zdravotní problémy vyvolané stresem

Stres může přispět k mnoha zdravotním problémům. Pokud se chronický stres neléčí nebo nezvládá, může vést k vypadávání vlasů, zažívacím problémům, kožním problémům, přibírání na váze a dalším vážným problémům, jako jsou srdeční choroby, hypertenze (vysoký krevní tlak), cukrovka, autoimunitní onemocnění a reprodukční problémy.

1. Stres a srdeční choroby

Souvislost mezi srdečními chorobami a stresem není dosud jasně pochopena. Je však známo, že stres přispívá k mnoha změnám v těle, které společně fungují a zvyšují riziko srdečních onemocnění. Tyto změny vyplývající ze stresu zahrnují zvýšení krevního tlaku, zhoršení vysokého cholesterolu, zahuštění krve, poškození výstelky cév a aterosklerózu. Mezi další přispívající faktory patří alkohol, kouření, přejídání a méně cvičení kvůli stresu.

2. Stres a vysoký krevní tlak (hypertenze)

Stres má tendenci způsobit zvýšení krevního tlaku v důsledku vzestupu hormonů adrenalinu a kortizolu. Toto zvýšení krevního tlaku je však dočasné, a jakmile stresový stav pomine, klesne na normální úroveň. Přesná souvislost mezi stresem a dlouhodobou hypertenzí není známa, ale je možné, že časté zvyšování a snižování krevního tlaku v důsledku stresu se může časem sčítat a vést k chronické hypertenzi. Spolu s tím, pokud člověk konzumuje alkohol, tabák nebo se začne přejídat, mohou tyto faktory přispět k chronické hypertenzi.

3. Stres a diabetes

Chronický stres s sebou nese riziko přispění k rozvoji diabetu 2. typu. Stres může vést k nezdravým životním návykům, jako je nedostatek pohybu, kouření, změna stravovacích návyků, konzumace alkoholu atd. Všechny tyto faktory vystavují člověka riziku vzniku cukrovky. Stres způsobuje dlouhodobou aktivaci osy hypotalamus hypofýza nadledvinky (složitý soubor interakcí mezi hypotalamem, hypofýzou a nadledvinami) a sympatickým nervovým systémem. Ty vedou k rozvoji břišní obezity a dále zvyšují riziko cukrovky.

4. Stres a obezita

Během stresové situace se uvolňuje hormon kortizol. Je známo, že tento hormon zvyšuje chuť k jídlu a zvyšuje touhu po sladkých a tučných jídlech. To může zvýšit břišní tuk a časem způsobit obezitu.

5. Stres a zažívací potíže

Stres může postihnout kteroukoli část gastrointestinálního traktu (GIT). Proces trávení se při stresu zpomaluje. Stres může také způsobit záněty v GIT, kyselý reflux, průjem, zácpu a nadýmání. Je také hlavním predisponujícím faktorem pro IBS – syndrom dráždivého tračníku a má tendenci zhoršovat peptické vředy.

6. Stres a reprodukční problémy

U mužů může stres vést ke slabé erekci nebo impotenci. U žen může stres vést k nízkému libidu, těžkému premenstruačnímu syndromu (PMS) a intenzivním symptomům během menopauzy. U těhotných žen se zvyšuje šance na předčasný porod, pokud je žena ve stresu.

7. Stres a vypadávání vlasů

Stres může vést k vypadávání vlasů vyvoláním stavů, jako je telogen effluvium, alopecia areata a trichotillománie. V případě telogen effluvium, stres způsobuje, že vlasové folikuly přejdou do klidové fáze. Postižené vlasy vypadávají při česání nebo mytí v trsech.
Stres může také způsobit vypadávání vlasů ve skvrnách (alopecia areata) spuštěním autoimunitní reakce.
Trichotillománie je stav, kdy má člověk neodolatelnou touhu vytrhávat si chloupky z obočí, pokožky hlavy a dalších oblastí těla v důsledku stresu.

8. Stres a kožní potíže

Stres může vyvolat mnoho kožních potíží a způsobit vzplanutí. Akné je jedním z nejčastějších kožních onemocnění vyvolaných stresem. Stres zvyšuje hladinu hormonu kortizolu. To vede ke zvýšení produkce mazu, takže pleť je náchylnější k akné. Stres může také vyvolat nebo vzplanout autoimunitní reakci spojenou s kožními potížemi, jako je vitiligo a lupénka. Kromě toho mají ekzémy a akné rosacea také tendenci vzplanout kvůli stresu.

Klasifikace stresu

Stres lze rozdělit do tří typů – akutní stres, epizodický akutní stres a chronický stres.

Akutní stres

Jde o krátkodobý stres a je také nejčastějším typem stresu. Při akutním stresu tělo okamžitě reaguje na novou výzvu nebo událost. Akutní stres může vyvolat například projev ke skupině lidí, hádka s někým nebo uvíznutí v dopravní zácpě. Mezi příznaky akutního stresu patří zvýšená srdeční frekvence, úzkost, dušnost, bušení srdce, zvýšený pot, tenzní bolest hlavy a napjaté svaly na krku a zádech.

Epizodický akutní stres

Epizodický akutní stres je stav, kdy se akutní stres vyskytuje velmi často. Úzkostné osobnosti a lidé, kteří mají většinu času sklon myslet negativně, jsou vystaveni zvýšenému riziku epizodického akutního stresu. Mezi symptomy epizodického akutního stresu patří tenzní bolesti hlavy, migrény, deprese, chronická únava, hypertenze a podrážděnost.

Chronický stres

Stres, který je trvalý a trvá dlouhou dobu, se nazývá chronický stres. Chronický stres vzniká z různých důvodů, jako jsou nezdravé vztahy, chudoba, neuspokojivá práce/kariéra. Lidé s chronickým stresem jsou vystaveni vysokému riziku vzniku onemocnění, jako je srdeční onemocnění, mrtvice, rakovina nebo spáchání sebevraždy.

Zvládání stresu

Kromě homeopatie vám mohou pomoci zvládnout stres následující tipy:

 • Přijímání relaxačních technik, jako je jóga, meditace
 • Zdravá strava včetně čerstvého ovoce, zeleniny a omega 3 mastných kyselin
 • Pravidelné cvičení
 • Dostatek spánku (podívejte se na homeopatika podporující spánek)
 • Vyhýbání se alkoholu, drogám a tabáku
 • Snížení množství příjmu cukru a kofeinu
 • Hluboká dechová cvičení
 • Udržování pozitivního přístupu k životu
 • Udělejte si čas na pěstování relaxačních koníčků

Homeopatika na stres

Homeopatikum na stres Ignatia Amara – Pro zvládání stresu kvůli smutku

Ignatia Amara je dobře indikovaný lék na zvládání stresu, který pramení z nějakého smutku. Například smutek ze smrti blízkého nebo drahého nebo zklamání v lásce, které vede ke stresu, je s Ignatií dobře ošetřeno. Člověk, který potřebuje tento lék, má neustále smutné myšlenky, hořce pláče a touží být ponechán sám. Může také často vzlykat a vzdychat. Proměnlivá nálada, kdy se člověk směje a pláče v rychlém sledu za sebou, lhostejnost k věcem, které měl člověk v minulosti rád, sklíčenost, duševní a fyzické vyčerpání, otupělost mysli a potíže s porozuměním jsou některé další příznaky, které lze zaznamenat. Takoví lidé se také mohou snadno vyděsit a mívají neklidný spánek. Mezi další související příznaky patří tíha hlavy, ztráta chuti k jídlu, zácpa a svalové záškuby.

Homeopatikum na stres Natrum Mur – Pro stres, který vede k depresi

Natrum Mur jako lék na stres funguje dobře v případech, kdy stres vede k depresi. Hlavními rysy používání Natrum Mur jsou touha být sám, odpor k mluvení a pláč v osamění. Utěšování má tendenci stav zhoršovat a člověk si vypěstuje odpor k jakékoli práci (ať už fyzické nebo psychické). Jsou uspěchaní, úzkostliví a bez naděje z budoucnosti. Stávají se také duchem nepřítomným a trpí slabostí paměti. Otupělost mysli a potíže s myšlením, chvění srdce a bušení srdce jsou další rysy. Natrum Mur je také užitečný při léčbě vypadávání vlasů v důsledku stresu a deprese.

Homeopatikum na stres Aconitum Napellus – pro zvládání akutního stresu se záchvaty paniky

Aconitum Napellus je přírodní léčivo připravené z rostliny zvané „mnišství“. Jako lék na stres se Aconitum Napellus používá ke zvládání akutního stresu (velké intenzity) s panickými atakami. Hlavními příznaky jsou extrémní úzkost s neklidem a spěchem spolu s intenzivním bušením srdce. Může být přítomen i strach ze smrti.

Homeopatikum na nespavost Coffea Cruda – pro zvládání nespavosti ze stresu

Coffea Cruda je lék používaný k léčbě nespavosti, která vzniká v důsledku stresu. Nadměrné myšlenky neustále proudí myslí a vedou k nespavosti. Může být přítomno bušení srdce a osoba se v posteli zmítá ze strany na stranu. Nervozita, neklid, nadměrný pláč a lamentování nad maličkostmi, přecitlivělost a podrážděnost jsou hlavními příznaky, které naznačují potřebu Coffea Cruda.

Homeopatikum na stres Nux Vomica – Pro stres s podrážděností a výbuchy vzteku

Nux Vomica je významný lék indikovaný na stres doprovázený podrážděností a výbuchy vzteku. Nux Vomica je vhodná, když je osoba ve stresu a má tendenci se snadno rozzlobit nebo podrážděná, snadno se urazí a je hádavá. Přítomna může být i přecitlivělost na světlo, hluk, pach a úzkost z maličkostí, nespavost a žaludeční potíže. U jedinců vyžadujících homeopatický lék Nux Vomica lze pozorovat sklony k užívání drog nebo nadměrného alkoholu.

Homeopatikum na stres Aurum Met – Pesimismus způsobující stres

Aurum Met je indikovaný lék na stres u lidí s pesimistickým myšlením o životě.
Osoba, která potřebuje Aurum Met, je vždy nešťastná a myslí si, že život je zátěž. Vyvíjí se u něj únava ze života a cítí se beznadějně. Dalšími příznaky jsou sebevražedné myšlenky, touha po smrti, hněv z rozporů, bušení srdce s ospalostí a únava končetin.

Homeopatika na deprese

Homeopatikum na deprese Arsenicum Album

Je to nejlepší lék na přehnané starosti, zvláště pro ty, kteří jsou posedlí zdravím, lze je klasifikovat jako perfekcionisty. Často jsou v depresi, když nedosahují vysokých osobních standardů. Příznaky jsou obvykle horší v chladnějším počasí a jsou také velmi citlivé na jakoukoli bolest.

Homeopatikum na deprese Aurum metallicum

Lék pro workoholika se sklonem k bezcennosti, zoufalství a sebevražedným myšlenkám po neúspěchu v práci nebo v osobním životě. Příznaky se často zhoršují v noci nebo během zimních měsíců, ale těmto jedincům může ulevit uklidňující hudba.

Homeopatikum Calcarea Carbonica

 Často se používá u spolehlivých a tvrdě pracujících typů, kteří jsou přemoženi fyzickou nemocí, prací nebo starostmi. U osoby se také může vyvinout únava, úzkost, sebelítost, sklíčenost a zmatenost. Tento lék je také nejlepší pro lidi, kteří se snadno potí a kteří trpí nespavostí a obdobími malátnosti.

Homeopatikum Causticum

 Je nezbytným homeopatickým lékem, když je člověk v depresi po ztrátě nebo když truchlí. Mezi další indikace tohoto léku patří zapomnětlivost, pravidelný pláč a duševní otupělost. Tato osoba je často také velmi soucitná s ostatními a mohou mít naštvaný a nenadšený pohled na svět.

Homeopatikum Cimicifuga

 Toto je doporučený lék pro někoho, kdo je aktivní a konverzační během dobrých časů; během epizod deprese se však cítí slabí a rozrušení. Další příznaky zahrnují bolesti hlavy, bolesti krku a bolestivou menstruaci.

Homeopatikum Ignatia amara

Často je nejlepší pro citlivé lidi, kteří mají tendenci potlačovat zklamání nebo smutek. Také nechtějí v očích ostatních působit zranitelně, defenzivně, temperamentně nebo hlídaně. Příležitostně mohou snadno plakat a bez zvláštního důvodu propuknout v pláč nebo smích. Některé z dalších příznaků mohou také zahrnovat nespavost, bolesti hlavy a křeče v břiše.

CO JE TO HOMEOPATIKUM?

Homeopatie je lékařský systém založený na přesvědčení, že tělo se dokáže vyléčit samo. Ti, kteří to praktikují, používají malé množství přírodních látek, jako jsou rostliny a minerály. Věří, že tyto stimulují proces hojení.

Byl vyvinut koncem 17. století v Německu. Je to běžné v mnoha evropských zemích, ale ve Spojených státech to není tak populární.

Teorie 1: Podobné hojí podobné

Hlavní teorie homeopatické medicíny je jednoduchá: „jako léčí podobné“.

Věří se, že pokud něco způsobuje příznaky u zdravého člověka, může to vyléčit stejné příznaky u člověka s nemocí. Pokud trpíte například nespavostí, může být homeopatickým lékem velmi slabý roztok obsahující kávu.

Homeopatie tvrdí, že to funguje, protože malé množství látky způsobující onemocnění stimuluje vaše tělo, aby se samo uzdravilo.

Zatímco homeopatie je z velké části neprokázaná, základní myšlenka není cizí moderní lékařské vědě. Vakcíny v podstatě fungují – vystaví vás malému množství mrtvého nebo inaktivovaného zárodku, a to váš imunitní systém naučí, jak je rozpoznat a zničit, a chránit vás před nemocí.

Teorie 2: Zesilování

Další teorií, která je základem homeopatie, je teorie potencování. Praktici věří, že čím více je složka zředěna, tím silnější je.

Myšlenka je taková, že ředění a míchání (silné protřepávání) přísady aktivuje její léčivé schopnosti a zvyšuje její účinek. Síla v homeopatických roztocích je indikována třemi způsoby:

 • X nebo D (desítková stupnice ředění) : Složka se smíchá s alkoholem nebo destilovanou vodou v poměru 1:10. Například jeden díl kávy (nebo jiné léčivé přísady) na deset dílů vody.
 • C (měřítko centesimálního ředění) : poměr 1:100 nebo jeden díl léčivé přísady na 100 dílů vody/alkoholu.
 • Q ( quinquagintimillesimal měřítko ):poměr 1:50 000 nebo jeden díl léčivé přísady na 50 000 dílů vody/alkoholu.

K těmto ředěním může dojít několikrát před podáním homeopatického léku. Například roztok 3C se jednou zředí na stupnici C (1:100) a poté se protřepe. Potom se zředí (1:100) podruhé a protřepe, pak potřetí. Ve výsledném roztoku zbyly pouze molekuly původní složky.

Skeptici to popsali jako ekvivalent rozpuštění jednoho Advilu (ibuprofenu) v oceánu a následného vypití několika kapek.

Někteří homeopaté v reakci na to tvrdí, že množství samotné složky není to, co je důležité, ale spíše energie složky – kterou podle nich aktivuje proces ředění, aby zahájil terapeutický účinek na tělo.

Tři principy

Homeopatie je založena na třech principech:

 1. Zákon podobnosti: Teorie „podobné léčí podobné“.
 2. Princip jediného léku: Jeden lék by měl pokrývat všechny fyzické, emocionální a duševní příznaky nemoci.
 3. Princip minimální dávky: Nejprve se použije pouze malé množství látky, po kterém se postupem času nepatrně zvyšuje.

Homeopatická léčba

Aby homeopat určil léčebný plán pro osobu, zváží všechny symptomy osoby (fyzické, mentální nebo emocionální) a identifikuje lék, který je schopen vyvolat u zdravého člověka, symptomy se nejvíce „podobají“ symptomům, kterými osoba trpí. Homeopatické léky mohou být ve formě tekutiny, granulí, prášku nebo tablet. Váš lékař může také doporučit obecné změny životního stylu a stravy jako součást léčebného plánu.

Homeopaté naznačují, že někdy se příznaky mohou dočasně zhoršit, než se zlepší. Toto „zhoršení“ symptomů může být součástí homeopatické léčby. Pokud se u vás objeví reakce, měli byste to však říci svému homeopatovi a lékaři. Váš homeopat vás může v případě potřeby odkázat na lékaře nebo jiného praktického lékaře.

Historie homeopatik

Homeopatie byla vyvinuta koncem 18. století Samuelem Hahnemannem, uznávaným lékařem v Německu. Hahnemann věřil, že „podobné léčí podobné“ a že nepatrné koncentrace konkrétního toxinu mohou vyléčit úplně stejné příznaky, jaké by způsobovaly ve větších dávkách. Myslete na jedovatý břečťan k léčbě vyrážky.

Tento pojem „podobné léčí podobné“ byl podobný nově vznikající vědě o očkování a očkování. A Hahnemannova léčba v jejich zředěných formách byla mnohem bezpečnější než většina lékařských praktik v jeho době, jako je krveprolití. 

Přesto lékaři – a chemici zvláště – brzy pochopili, že homeopatie nemůže fungovat, protože ředění je nepravděpodobné, zředěné do té míry, že v léku již není žádný lék. 

Jiné homeopatické léky na příznaky

Ve snaze obnovit rovnováhu, kterou se vaše tělo snaží udržet, mohou být principy homeopatie a její široká škála léků skvělou možností, jak vyzkoušet příště, když se objeví bolavý kloub, svědění v krku nebo jiný nepříjemný symptom.

Následují některé z nejběžnějších homeopatických léků a související příznaky. Pamatujte však, že každý člověk má individuální potřeby a na běžné homeopatické dávky může reagovat odlišně. Promluvte si tedy se svým poskytovatelem zdravotní péče, naturopatickým lékařem nebo vyškoleným homeopatem ohledně konkrétních dávek vhodných pro vaše potřeby.

Homeopatie pro alergiky

Je něco horšího než sezóna alergií ? Pokud trpíte běžnými příznaky, jako jsou svědění očí, rýma a škrábání v krku, tableta  vám může pomoci přinést úlevu. Tato komplexní směs je známá tím, že pomáhá zmírňovat příznaky spojené se sezónními alergiemi a sennou rýmou.

Homeopatie proti úzkosti

Pokud jste jedním z milionů Američanů, kteří trpí úzkostí , víte, jaké potíže mohou přicházet s pocity nervozity, nespavosti, přecitlivělosti a celkového neklidu.  je směs několika homeopatických léků, které spolupracují na podpoře zdravé reakce na akutní stres.

Homeopatie pro artritidu/bolesti kloubů

Pokud jde o bolest a ztuhlost kloubů,  je skvělým jednorázovým lékem. Další možností je , oblíbený homeopatický lék, který lze použít lokálně nebo perorálně pro své vlastnosti zklidňující zánět. 

Homeopatie pro C starý/kašel

Rýma a kašel. Nikdo je nemá rád a nikdo není rád v jejich blízkosti. Pokud vás trápí dráždivá rýma spojená s kýcháním, je dobrá volba.  (Navíc má medovou příchuť, což je vždy uklidňující a užitečné, když jste pod nepříznivým počasím.) Pokud pociťujete náhlé vysoké horečky a intenzivní pocení v důsledku nachlazení,  vám může pomoci zmírnit vaše příznaky.

Homeopatie pro ušní infekci

Infekce uší, u dětí i dospělých, mohou být bolestivé a vysilující. U infekcí spojených s nachlazením může  pomoci zmírnit pocity horka a otoku se svěděním, které se může zhoršit v noci. může pomoci lidem s pokročilou infekcí, trpícími silnými bolestmi a záněty zhoršenými nachlazením. je dobrý při infekcích s nahromaděním tekutiny nebo hnisu a silných vystřelujících bolestech.

Homeopatie pro ekzém/psoriázu

Kromě intenzivního svědění a nepohodlí, které mohou přijít s kožními onemocněními, jako je ekzém nebo lupénka, se někteří lidé také potýkají s pocity trapnosti za to, jak vypadají. Grafit může pomoci zmírnit nadměrné suché praskání nebo štěpení kůže spolu se svěděním, výtokem nebo hnisem. Síra pomáhá zmírnit nadměrné svědění, zarudnutí, pocity pálení a suchosti. 

Homeopatie na deprese

Deprese není jen pocit „modré“, je to vážný stav, který může způsobit řadu příznaků, jako je letargie, nejistota a sklíčenost. pomáhá bojovat s pocity úzkosti, nejistoty a perfekcionismu. Existuje také , která může zmírnit pocity strachu a sklíčenosti spojené s přepracováním, a  , která může zmírnit bolest pociťovanou po smutku nebo ztrátě.

Homeopatie na bolesti hlavy/migrénu

Bolest hlavy nebo migréna mohou vážně narušit váš den a v některých případech vás zcela znehybní.  může pomoci odvrátit bolest vyzařující ze zadní části hlavy a také citlivost na světlo a zvuk. může pomoci zmírnit bolesti hlavy spojené s obávanou kocovinou.

Homeopatie pro chřipku

Hledáte řešení, jak porazit zimnici, horečky, bolesti spojené s obávanou chřipkou?  je oblíbený lék na chřipku, známý pro své složení s mnoha příznaky, které může pomoci se vším, od pocitu sraženosti až po nízké horečky a zimnici.  alba může pomoci s celkovými bolestmi těla a vysokou náhlou horečkou. A je dobrou volbou pro ty, kteří trpí slabostí, horečkou a bolestmi uší.

Homeopatie pro UTI

V dokonalém světě by brusinkový džus byl vše, co byste potřebovali, abyste se zbavili infekce močových cest. Bohužel vaše tělo potřebuje více než to, aby vám pomohlo zmírnit bolest a nepohodlí. Zatímco na trhu existuje celá řada doplňků, včetně probiotik , které podporují zdraví močového měchýře a močových cest, existuje také několik skvělých homeopatických možností. Pokud jste v počátečních stádiích UTI, může pomoci při potížích s močením. Pokud máte neustálé nutkání močit v kombinaci se silnými palčivými bolestmi, je nejlepší lék, který je třeba zvážit.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 4.6]

Mohlo by vás také zajímat