Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Homeopatika na spaní

Homeopatika na podporu spánku: Porovnání 7 nejlepších homeopatik podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 7 homeopatik pro lepší spánek. Jak jsme tato homeopatika vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tato homeopatika na podporu spánku jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit homeopatika podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší homeopatikum pro podporu lepšího spánku.

Název produktuVzhledTypUrčeníVýrobceOrientační cena (s DPH)Dostupnost skladem
Coffea cruda 60 tabletHomeopatikum na spaní Coffea cruda 60 tabletHomeopatikumPro lepší spánek, stres a nervyGalenická Laboratoř209Zobrazit v obchodech
Aconitum Napellus por.gra.4 g 30CHHomeopatikum na spaní Aconitum Napellus por.gra.4 g 30CHHomeopatikumSpánekBoiron104Zobrazit v obchodech
Arsenicum Album AKH por.tbl.nob.60Homeopatikum na spaní Arsenicum Album AKH por.tbl.nob.60HomeopatikumSpánekRosenPharma186Zobrazit v obchodech
Lachesis Mutus por.gra.4 g 9CHHomeopatikum na spaní Lachesis Mutus por.gra.4 g 9CHHomeopatikumSpánekBoiron104Zobrazit v obchodech
Valeriana officinalis homeopatická bylinná tinkturaHomeopatikum na spaní Valeriana officinalis homeopatická bylinná tinkturaHomeopatická bylinná tinkturaSpánekLadislav Hrůza118Zobrazit v obchodech
Cocculus Indicus por.gra.4 g 9CHHomeopatikum na spaní Cocculus Indicus por.gra.4 g 9CHHomeopatikumSpánekBoiron99Zobrazit v obchodech
Ignatia Amara por.gra.4 g 15CHHomeopatikum na spaní Ignatia Amara por.gra.4 g 15CHHomeopatikumSpánekBoiron104Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení homeopatik na podporu spánku od jejich uživatelů.

Co je normální spánkový vzorec?

Dobrý spánek je, když člověk snadno usne, spánek není často přerušován (mezi tím se často nebudí), neprobouzí se příliš brzy a ráno se cítí svěží. Potíže s usínáním nebo potíže s nepřetržitým zdravým spánkem po celou noc nejsou normální pro zdravého člověka jakéhokoli věku. Ne každý však potřebuje stejné množství spánku. Kvalita spánku se v různých fázích života liší. Kvalitní spánek je důležitý pro udržení dobrého fyzického a duševního zdraví člověka.

Normální dospělí potřebují asi 6-9 hodin zdravého spánku, aby dobře fungovali. Někteří lidé mohou dobře fungovat i při 4-5 hodinách spánku. Kojenci potřebují mnohem více spánku než dospělí a mohou spát až 16–20 hodin denně. Děti ve věku 3-6 měsíců potřebují asi 15 hodin spánku. Děti starší než tato potřebují asi 10-13 hodin spánku denně. Pre-teenageři a teenageři potřebují 9-10 hodin spánku. Po 50 letech věku je délka spánku v noci asi 5-6 hodin.

Fáze 1

Fáze 1 je v podstatě fáze „dřímání“ a obvykle trvá jen jednu až pět minut.

Během spánku F1 se tělo úplně neuvolnilo, i když aktivity těla a mozku se začínají zpomalovat s periodami krátkých pohybů (záškuby). S usínáním v této fázi dochází k lehkým změnám mozkové aktivity.

Během této fáze spánku je snadné někoho probudit, ale pokud není člověk rušen, může se rychle přesunout do fáze 2. Jak se noc rozvíjí, nerušený spící nemusí strávit mnohem více času ve fázi 1, protože se pohybuje dále.

Fáze 2

Během fáze 2 se tělo dostává do tlumenějšího stavu včetně poklesu teploty, uvolněných svalů a zpomaleného dýchání a srdeční frekvence. Zároveň mozkové vlny vykazují nový vzorec a pohyb očí se zastaví. Celkově se mozková aktivita zpomaluje, ale dochází ke krátkým návalům aktivity  které ve skutečnosti pomáhají odolávat probuzení vnějšími podněty.

Fáze 2 spánku může trvat 10-25 minut během prvního spánkového cyklu a každá fáze 2 se může během noci prodloužit. Dohromady člověk obvykle tráví asi polovinu svého spánku ve spánku fáze 2.

Fáze 3

Spánek 3. fáze je také známý jako hluboký spánek a je těžší někoho probudit, pokud je v této fázi. Svalový tonus, puls a frekvence dýchání se ve spánku N3 snižují, když se tělo ještě více uvolňuje.

Mozková aktivita během tohoto období má identifikovatelný vzorec takzvaných delta vln. Z tohoto důvodu může být stupeň 3 také nazýván delta spánek nebo spánek s pomalými vlnami (SWS).

Odborníci se domnívají, že tato fáze je kritická pro regenerační spánek, umožňující tělesné zotavení a růst. Může také posílit imunitní systém a další klíčové tělesné procesy. I když je mozková aktivita snížena, existují důkazy, že hluboký spánek přispívá k bystrému myšlení, kreativita a paměť.

Nejvíce času trávíme v hlubokém spánku během první poloviny noci. Během časných spánkových cyklů trvají fáze N3 běžně 20-40 minut. Jak pokračujete ve spánku, tyto fáze se zkracují a místo toho strávíte více času v REM spánku.

Fáze 4 – REM SPÁNEK

Během REM se obnovuje nejen tělo, ale i mozek. Zatímco vaše tělo je zcela nehybné, s výjimkou vašich očí (jak se nazývá REM), váš mozek je ve skutečnosti nejaktivnější. Tato fáze spánkového procesu zahrnuje snění a také upevnění činností a získaných znalostí jako vzpomínky. Stejně jako hluboký spánek, zdravé množství času stráveného v REM představuje 20–25 % celkového času spánku.

Proč je REM spánek důležitý?

Všechny důvody pro REM spánek nejsou zcela jasné, ale zdá se, že pomáhá s náladou a udržením paměti. Když máte nedostatek spánku a chybí vám REM spánek, můžete v důsledku toho také pociťovat fyzické a duševní příznaky. 

Zde jsou některé z problémů, které můžete mít, pokud nemáte dostatek REM spánku:

 • Snížená regulace nálady: Nedostatek REM spánku může ztížit vyrovnávání se s emocionálními podněty a ovlivnit vaši schopnost regulovat náladu, což způsobuje, že jste podrážděnější.
 • Riziko migrény: Ti, kteří vynechávají příliš mnoho REM spánku, mohou pociťovat zvýšené riziko bolestí hlavy a migrén ve dnech po cyklu nedostatku spánku.
 • Riziko obezity: Když vám chybí REM spánek, můžete být vystaveni zvýšenému riziku přibírání na váze a obezitě.

Jak vidíte, REM spánek je klíčovou součástí vašeho spánkového cyklu. Nyní, když známe některé rizikové faktory nedostatku REM spánku, pojďme si promluvit o některých výhodách, které REM spánek poskytuje.

Jaké jsou výhody REM spánku?

Máte-li každou noc konzistentní a kvalitní REM spánek, získáte řadu výhod. Následují některé z hlavních přínosů REM spánku, které byly pozorovány.

 • Zvýšené schopnosti učení a konsolidace paměti: Když spíte, váš mozek je schopen konsolidovat vaše vzpomínky a pracovat na zpracování informací. To vám může v budoucnu usnadnit učení a pomůže vám uchovat si dlouhodobé vzpomínky. Naopak nedostatek REM spánku může mít negativní vliv na vaši paměť.
 • Vývoj centrálního nervového systému: Děti mají mnohem více REM spánku než děti, dospívající a dospělí. Může to mít dobrý důvod. REM spánek by mohl hrát zásadní roli ve vývoji mozku a pomáhat kojencům strukturovat jejich centrální nervový systém. 
 • Zpracování emocí: Věří se, že sny pomáhají při emočním zpracování a REM je stav, kdy jsou sny nejživější a nejpravděpodobnější, že se objeví.
 • Příprava na stavy bdění: Když jste v hlubokém spánku, může být obtížné se probudit. V REM spánku je vaše mozková aktivita podobná stavu bdění a může to být způsob, jak se vaše tělo nebo mysl připravit na probuzení a opuštění spánkového cyklu.

Stejně jako u každé fáze spánku je REM rozhodující pro mysl a tělo. Je to fáze spánku, kterou bychom neměli zanedbávat.

Co se děje během REM spánku?

Když vstoupíte do REM spánku, vaše tělo a mysl se dramaticky změní ve srovnání s ostatními fázemi spánku. 

Zde jsou některé z věcí, které se dějí během REM spánku:

 • Dýchání se zrychluje.
 • Srdeční frekvence se zvyšuje na úroveň blízkou bdění.
 • Zvyšuje se krevní tlak.
 • Mozková aktivita se zvyšuje na úroveň blízko bdělosti.
 • Tělesná teplota kolísá.
 • Oči se rychle pohybují pod víčky.
 • Některé svaly jsou znehybněny, aby se zabránilo trhání a pohybům při snění.
 • Mozek přijímá více kyslíku.
 • Může dojít k sexuálnímu vzrušení.
 • Mohou se objevit živé sny.

Ve srovnání s jinými spánkovými fázemi je REM aktivnější součástí spánku. Lehký spánek a hluboký spánek zahrnují ochlazení a zpomalení vašeho těla, zatímco REM posílí vaše tělo zpět do téměř úplného bdělého stavu, zatímco stále opravuje vaši mysl a tělo.

Pochopení snů

Sny jsou stále poněkud vědeckou záhadou. Existují teorie o tom, proč sníme, a existují některá vysvětlení, která nám pomáhají pochopit, proč se sny stávají. 

I když žádná z těchto teorií není bezpochyby prokázána, zde jsou některé z důvodů, o kterých můžeme snít:

 • Sny jsou pro vaše tělo a mozek způsob, jak konsolidovat vzpomínky a zpracovávat informace, které byly během dne přijaty.
 • Sny jsou podvědomou reprezentací věcí, které chceme.
 • Sny jsou pro náš mozek způsob, jak se vypořádat s ohromujícími nebo složitými myšlenkami, které může být těžké zpracovat v bdělém stavu.
 • Sny nám pomáhají rozvíjet naše emocionální a kognitivní schopnosti.
 • Sny nám pomáhají sladit minulost a přítomnost a potenciálně nás připravují na budoucí emoční a informační zpracování.

Sny se mohou divoce lišit nebo mohou mít společná témata. Existuje široká škála společných snových témat, která má mnoho lidí, což ukazuje, že sny mohou být určitou formou podvědomého emočního zpracování. Vzhledem k tomu, že sny není snadné pozorovat a studovat, může chvíli trvat, než budeme moci určit jejich přesný účel.

Úzkost a noční můry

Zatímco některé sny mohou být příjemné nebo jednoduše matoucí, jiné mohou být děsivé a vyvolávat úzkost. Tyto typy snů se běžně označují jako noční můry a způsobují ve snících stres, strach a úzkost . 

Zde je několik důvodů, proč můžete zažít noční můry:

 • Stres
 • Strach z něčeho
 • Traumatická událost
 • Nežádoucí účinky léků nebo drog
 • Nemoc
 • Poruchy nálady
 • Poruchy spánku
 • Zpracování obtížných emocí

Noční můry mohou způsobit úzkost v souvislosti s procesem spánku, takže je dobré pokusit se identifikovat zdroj nebo příčinu vašich nočních můr, abyste snížili pravděpodobnost, že k nim dojde.

Proč potřebujeme spánek?

Spánek nám pomáhá v mnoha ohledech. Potřebujeme to pro:

 • Růst: U dětí a mladých dospělých podporuje růst hluboký spánek (spánek, ze kterého je těžší se probudit). Během tohoto typu spánku tělo uvolňuje růstový hormon. Tělo také zvyšuje produkci proteinů, které potřebujeme pro růst buněk a opravu poškození.
 • Funkce nervového systému: Nedostatek spánku ovlivňuje naši paměť, výkonnost a schopnost jasně myslet. Pokud je člověk vážně spánkový, může dokonce pociťovat neurologické problémy, jako jsou změny nálady a halucinace. Spánek také pomáhá našim nervovým buňkám. Dokážou se samy opravit, takže fungují co nejlépe. A určitá nervová spojení dostanou šanci se zapnout, posílit náš mozek a schopnost myšlení.
 • Přežití: Výzkumníci plně nechápou, proč je spánek tak nezbytný. Ale studie na zvířatech ukázaly, že zbavení REM spánku může zkrátit délku života. Nedostatek spánku může poškodit imunitní systém, který nás chrání před infekcemi.
 • Pohoda: Lidé, kteří nemají dostatek spánku, jsou vystaveni vyššímu riziku vzniku různých zdravotních stavů, včetně obezity, cukrovky a srdečních problémů.

Homeopatika na spaní

Homeopatikum Coffea cruda

Zatímco silná ranní dávka kávy většinu lidí jistě probudí, homeopatické užívání léku (při potencování) je zcela opačné. Dokáže uklidnit neklidnou mysl, zpomalit přetékající myšlenky a napomáhat ke klidnému spánku. Použijte tento lék na nespavost pramenící z neklidné úzkosti, vzrušené představivosti, toku nápadů a v podstatě příliš velkého množství myšlenek, které se vám honí hlavou. Dostavuje se velká únava s touhou lehnout si a zavřít oči, ale pak zjistíte, že je nemožné vypnout mysl a usnout. Jakmile konečně usne, dochází k častému a náhlému spouštění a probouzení. https://doplnky-stravy.heureka.cz/radim-bakes-galenicka-laborator-ostrava-akh-coffea-cruda-60-tablet/#prehled/

Homeopatikum na spánek Aconitum napellus

To je dobrý homeopatický lék na nespavost u příliš aktivních dětí, které se probouzejí vyděšené z imaginárních strachů nebo vizí. Mohou se probudit s křečemi a může se objevit hlasité sténání s mluvením ve spánku a skřípáním zubů. Nakonec začnou být ospalí a upadnou do hlubokého spánku. https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/aconitum-napellus-por-gra-4-g-30ch/#prehled/

Homeopatikum pro lepší spánek Album Arsenicum

Tento homeopatický lék je vhodný pro lidi s velmi neklidným spánkem s děsivými sny o lupičích, zlodějích nebo krádežích. Večer je pocit neustálé ospalosti s velkým zíváním, po kterém následuje nespavost s velkým vzrušením, skřípáním zubů, házením a otáčením a škubáním končetinami až k usínání. Spánek je velmi neosvěžující a lehký; je slyšet sebemenší hluk a může docházet k extrémním teplotním výkyvům. Sny jsou úzkostné, strašné, živé a vzteklé a po probuzení je velmi obtížné znovu usnout.

Pokud se v tomto poznáváte, pak by vám tento homeopatický lék na spánek Album Arsenicum mohl pomoci.

https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/arsenicum-album-akh-por-tbl-nob-60/#prehled/

Homeopatikum na podporu spánku Coffea cruda

Tento lék je velmi užitečný při nespavosti z mírných zvuků, kdy je postel příliš horká a ve spánku dochází ke sténání a škubání končetinami. Při čtení nebo soustředění je velká ospalost, ale jakmile si lehnete do postele, je absolutní neschopnost usnout. Jakmile konečně usne, je plný úzkostných snů a nočních můr nebo příjemných a fantastických snů. Spánek je omračující a je opravdu těžké ráno vstát a vstát z postele. https://doplnky-stravy.heureka.cz/radim-bakes-galenicka-laborator-ostrava-akh-coffea-cruda-60-tablet/#prehled/

Homeopatikum na podporu spánku Lachesis

U tohoto léku dochází ke zhoršení celkových příznaků během spánku nebo po něm. Kvalita spánku je lehká s častým a snadným probouzením, házením a otáčením, sténáním a vzdechy, začátky a zděšením. Může být užitečné, když je spánek nemožný na levé straně nebo je rušen živými a neustále se měnícími sny nebo dokonce pocitem dušení. Ospalost a nespavost se mohou střídat každé dva dny. Večer je pocit živosti a upovídanosti s velkou ospalostí ve dne, horší po jídle. https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/lachesis-mutus-por-gra-4-g-9ch/#prehled/

Homeopatikum Valeriana officinalis

Bezesná s nočním svěděním a svalovými křečemi ze vzrušení, horší při probuzení. Narušený spánek se zmítáním a úzkostnými a zmatenými sny. https://doplnky-stravy.heureka.cz/hruzovy-kapky-smesi-bylin-kozlik-lekarsky-valeriana-officinalis-homeopaticka-bylinna-tintura-50-ml/#prehled/

Homeopatikum na podporu spánku Cocculus indicus

Nespavost, která pramení z duševního nebo fyzického vyčerpání nebo ze starostí a starostí o blízké nebo rodinu. Tento lék je vhodný pro opotřebované lidi, kteří se starají o druhé a pracují na noční směny. S křečovitým zíváním může být ráno neodolatelný sklon ke spánku. Sny jsou živé, úzkostné a děsivé. Může být užitečné pro děti, které mají strach z duchů, kteří brání spánku. https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/cocculus-indicus-por-gra-4-g-9ch/#prehled/

Homeopatikum na spánek Ignatia amara

Ospalost během dne a brzy večer, ale pak potíže s usínáním v noci. Spánek je opravdu velmi lehký; spíš podřimování než hluboký spánek. Tento lék může pomoci tam, kde je těžké usnout před půlnocí kvůli návalu úzkostných myšlenek a zažívacích problémů. Nakonec se ráno dostaví hluboký spánek, právě když se chystá zazvonit budík. Mohou se objevit sny o smrti a ohni a neustálé mluvení během spánku. Pokud prožíváze zklamání z nějakého vztahu a přes den zažíváte mnoho emocí, bude tento lék ten pravý. https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/ignatia-amara-por-gra-4-g-15ch/#prehled/

CO JE TO HOMEOPATIKUM?

Homeopatie je lékařský systém založený na přesvědčení, že tělo se dokáže vyléčit samo. Ti, kteří to praktikují, používají malé množství přírodních látek, jako jsou rostliny a minerály. Věří, že tyto stimulují proces hojení.

Byl vyvinut koncem 17. století v Německu. Je to běžné v mnoha evropských zemích, ale ve Spojených státech to není tak populární.

Homeopatika – Teorie 1: Podobné hojí podobné

Hlavní teorie homeopatické medicíny je jednoduchá: „jako léčí podobné“.

Věří se, že pokud něco způsobuje příznaky u zdravého člověka, může to vyléčit stejné příznaky u člověka s nemocí. Pokud trpíte například nespavostí, může být homeopatickým lékem velmi slabý roztok obsahující kávu.

Homeopatie tvrdí, že to funguje, protože malé množství látky způsobující onemocnění stimuluje vaše tělo, aby se samo uzdravilo.

Zatímco homeopatie je z velké části neprokázaná, základní myšlenka není cizí moderní lékařské vědě. Vakcíny v podstatě fungují – vystaví vás malému množství mrtvého nebo inaktivovaného zárodku, a to váš imunitní systém naučí, jak je rozpoznat a zničit, a chránit vás před nemocí.

Homeopatika – Teorie 2: Zesilování

Další teorií, která je základem homeopatie, je teorie potencování. Praktici věří, že čím více je složka zředěna, tím silnější je.

Myšlenka je taková, že ředění a míchání (silné protřepávání) přísady aktivuje její léčivé schopnosti a zvyšuje její účinek. Síla v homeopatických roztocích je indikována třemi způsoby:

 • X nebo D (desítková stupnice ředění) : Složka se smíchá s alkoholem nebo destilovanou vodou v poměru 1:10. Například jeden díl kávy (nebo jiné léčivé přísady) na deset dílů vody.
 • C (měřítko centesimálního ředění) : poměr 1:100 nebo jeden díl léčivé přísady na 100 dílů vody/alkoholu.
 • Q ( quinquagintimillesimal měřítko ):poměr 1:50 000 nebo jeden díl léčivé přísady na 50 000 dílů vody/alkoholu.

K těmto ředěním může dojít několikrát před podáním homeopatického léku. Například roztok 3C se jednou zředí na stupnici C (1:100) a poté se protřepe. Potom se zředí (1:100) podruhé a protřepe, pak potřetí. Ve výsledném roztoku zbyly pouze molekuly původní složky.

Skeptici to popsali jako ekvivalent rozpuštění jednoho Advilu (ibuprofenu) v oceánu a následného vypití několika kapek.

Někteří homeopaté v reakci na to tvrdí, že množství samotné složky není to, co je důležité, ale spíše energie složky – kterou podle nich aktivuje proces ředění, aby zahájil terapeutický účinek na tělo.

Tři principy homeopatie

Homeopatie je založena na třech principech:

 1. Zákon podobnosti: Teorie „podobné léčí podobné“.
 2. Princip jediného léku: Jeden lék by měl pokrývat všechny fyzické, emocionální a duševní příznaky nemoci.
 3. Princip minimální dávky: Nejprve se použije pouze malé množství látky, po kterém se postupem času nepatrně zvyšuje.

Homeopatická léčba

Aby homeopat určil léčebný plán pro osobu, zváží všechny symptomy osoby (fyzické, mentální nebo emocionální) a identifikuje lék, který je schopen vyvolat u zdravého člověka, symptomy se nejvíce „podobají“ symptomům, kterými osoba trpí. Homeopatické léky mohou být ve formě tekutiny, granulí, prášku nebo tablet. Váš lékař může také doporučit obecné změny životního stylu a stravy jako součást léčebného plánu.

Homeopaté naznačují, že někdy se příznaky mohou dočasně zhoršit, než se zlepší. Toto „zhoršení“ symptomů může být součástí homeopatické léčby. Pokud se u vás objeví reakce, měli byste to však říci svému homeopatovi a lékaři. Váš homeopat vás může v případě potřeby odkázat na lékaře nebo jiného praktického lékaře.

Historie homeopatie

Homeopatie byla vyvinuta koncem 18. století Samuelem Hahnemannem, uznávaným lékařem v Německu. Hahnemann věřil, že „podobné léčí podobné“ a že nepatrné koncentrace konkrétního toxinu mohou vyléčit úplně stejné příznaky, jaké by způsobovaly ve větších dávkách. Myslete na jedovatý břečťan k léčbě vyrážky.

Tento pojem „podobné léčí podobné“ byl podobný nově vznikající vědě o očkování a očkování. A Hahnemannova léčba v jejich zředěných formách byla mnohem bezpečnější než většina lékařských praktik v jeho době, jako je krveprolití. 

Přesto lékaři – a chemici zvláště – brzy pochopili, že homeopatie nemůže fungovat, protože ředění je nepravděpodobné, zředěné do té míry, že v léku již není žádný lék. 

Jiné homeopatické léky na příznaky

Ve snaze obnovit rovnováhu, kterou se vaše tělo snaží udržet, mohou být principy homeopatie a její široká škála léků skvělou možností, jak vyzkoušet příště, když se objeví bolavý kloub, svědění v krku nebo jiný nepříjemný symptom.

Následují některé z nejběžnějších homeopatických léků a související příznaky. Pamatujte však, že každý člověk má individuální potřeby a na běžné homeopatické dávky může reagovat odlišně. Promluvte si tedy se svým poskytovatelem zdravotní péče, naturopatickým lékařem nebo vyškoleným homeopatem ohledně konkrétních dávek vhodných pro vaše potřeby.

Homeopatie pro alergiky

Je něco horšího než sezóna alergií ? Pokud trpíte běžnými příznaky, jako jsou svědění očí, rýma a škrábání v krku, tableta  vám může pomoci přinést úlevu. Tato komplexní směs je známá tím, že pomáhá zmírňovat příznaky spojené se sezónními alergiemi a sennou rýmou.

Homeopatie proti úzkosti

Pokud jste jedním z milionů Američanů, kteří trpí úzkostí , víte, jaké potíže mohou přicházet s pocity nervozity, nespavosti, přecitlivělosti a celkového neklidu.  je směs několika homeopatických léků, které spolupracují na podpoře zdravé reakce na akutní stres.

Homeopatie pro artritidu/bolesti kloubů

Pokud jde o bolest a ztuhlost kloubů,  je skvělým jednorázovým lékem. Další možností je , oblíbený homeopatický lék, který lze použít lokálně nebo perorálně pro své vlastnosti zklidňující zánět. 

Homeopatie pro C starý/kašel

Rýma a kašel. Nikdo je nemá rád a nikdo není rád v jejich blízkosti. Pokud vás trápí dráždivá rýma spojená s kýcháním, je dobrá volba.  (Navíc má medovou příchuť, což je vždy uklidňující a užitečné, když jste pod nepříznivým počasím.) Pokud pociťujete náhlé vysoké horečky a intenzivní pocení v důsledku nachlazení,  vám může pomoci zmírnit vaše příznaky.

Homeopatie pro ušní infekci

Infekce uší, u dětí i dospělých, mohou být bolestivé a vysilující. U infekcí spojených s nachlazením může  pomoci zmírnit pocity horka a otoku se svěděním, které se může zhoršit v noci. může pomoci lidem s pokročilou infekcí, trpícími silnými bolestmi a záněty zhoršenými nachlazením. je dobrý při infekcích s nahromaděním tekutiny nebo hnisu a silných vystřelujících bolestech.

Homeopatie pro ekzém / psoriázu

Kromě intenzivního svědění a nepohodlí, které mohou přijít s kožními onemocněními, jako je ekzém nebo lupénka, se někteří lidé také potýkají s pocity trapnosti za to, jak vypadají. Grafit může pomoci zmírnit nadměrné suché praskání nebo štěpení kůže spolu se svěděním, výtokem nebo hnisem. Síra pomáhá zmírnit nadměrné svědění, zarudnutí, pocity pálení a suchosti. 

Homeopatie na deprese

Deprese není jen pocit „modré“, je to vážný stav, který může způsobit řadu příznaků, jako je letargie, nejistota a sklíčenost. pomáhá bojovat s pocity úzkosti, nejistoty a perfekcionismu. Existuje také , která může zmírnit pocity strachu a sklíčenosti spojené s přepracováním, a  , která může zmírnit bolest pociťovanou po smutku nebo ztrátě.

Homeopatie na bolesti hlavy / migrénu

Bolest hlavy nebo migréna mohou vážně narušit váš den a v některých případech vás zcela znehybní.  může pomoci odvrátit bolest vyzařující ze zadní části hlavy a také citlivost na světlo a zvuk. může pomoci zmírnit bolesti hlavy spojené s obávanou kocovinou.

Homeopatie pro chřipku

Hledáte řešení, jak porazit zimnici, horečky, bolesti spojené s obávanou chřipkou?  je oblíbený lék na chřipku, známý pro své složení s mnoha příznaky, které může pomoci se vším, od pocitu sraženosti až po nízké horečky a zimnici.  alba může pomoci s celkovými bolestmi těla a vysokou náhlou horečkou. A je dobrou volbou pro ty, kteří trpí slabostí, horečkou a bolestmi uší.

Homeopatie pro UTI

V dokonalém světě by brusinkový džus byl vše, co byste potřebovali, abyste se zbavili infekce močových cest. Bohužel vaše tělo potřebuje více než to, aby vám pomohlo zmírnit bolest a nepohodlí. Zatímco na trhu existuje celá řada doplňků, včetně probiotik , které podporují zdraví močového měchýře a močových cest, existuje také několik skvělých homeopatických možností. Pokud jste v počátečních stádiích UTI, může pomoci při potížích s močením. Pokud máte neustálé nutkání močit v kombinaci se silnými palčivými bolestmi, je nejlepší lék, který je třeba zvážit.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat