Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Homeopatika na zuby

Obsah článku Ukaž

Homeopatika na zuby: Porovnání 7 nejlepších homeopatik na zuby podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 7 homeopatik na zuby. Jak jsme tato homeopatika vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tato homeopatika na zuby jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit homeopatika podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší homeopatikum na zuby.

Název produktuVzhledTypVýrobceForma lékuOrientační cena (s DPH)Dostupnost skladem
Silicea por.gra.4 g 15CHHomeopatikum na zuby Silicea por.gra.4 g 15CHHomeopatikumBoironForma granulí108Zobrazit v obchodech
Chamomilla Vulgaris por.gra.4 g 15CHHomeopatikum na zuby Chamomilla Vulgaris por.gra.4 g 15CHHomeopatikumBoironForma granulí104Zobrazit v obchodech
Staphysagria por.gra.4 g 9CHHomeopatikum na zuby Staphysagria por.gra.4 g 9CHHomeopatikumBoironForma granulí104Zobrazit v obchodech
Hepar Sulfuris Calcareum por.gra.4 g 30CHHomeopatikum na zuby Hepar Sulfuris Calcareum por.gra.4 g 30CHHomeopatikumBoironForma granulí104Zobrazit v obchodech
Hecla lava 60 tabletHomeopatikum na zuby Hecla lava 60 tabletHomeopatikumGalenická LaboratořTablety195Zobrazit v obchodech
Arnica Montana por.gra.4 g 9CHHomeopatikum na zuby Arnica Montana por.gra.4 g 9CHHomeopatikumBoironForma granulí104Zobrazit v obchodech
Hypericum perforatum 60 tabletHomeopatikum na zuby Hypericum perforatum 60 tabletHomeopatikumAkademie klasické homeopatieTablety170Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení homeopatik na zuby od jejich uživatelů.

Druhy BOLESTI zubů

Úroveň 1: Citlivost zubů

Jaké to je

Citlivost zubů je velmi častým typem bolesti zubů, která se může objevit náhle nebo jde o chronický problém, který jednotlivci zažívají. Bolest z citlivosti zubů se obvykle objevuje, když jsou vaše zuby vystaveny velmi studeným nebo velmi horkým jídlům nebo nápojům. Bolest je často velmi náhlá a objeví se, jakmile se jídlo nebo nápoj dotkne povrchu zubů. Bolest může po několika okamžicích vymizet nebo může trvat několik hodin, přičemž to druhé ukazuje na velmi vážný problém.

Co to znamená

Citlivost zubů je často spojena s oslabenou zubní sklovinou nebo ústupem dásní. Pokud pravidelně navštěvujete svého zubaře a začnete pociťovat citlivost zubů, může to být způsobeno opotřebením skloviny; závažná citlivost zubů však může být způsobena vážným zubním kazem nebo prasklým zubem, který vedl k obnažení zubního kořene.

Úroveň 2: Dull Ache

Jaké to je

Tento typ bolesti je klasickým pocitem bolesti zubů. Bolest může být mírná až střední, ale cítit se jako tupá bolest, buď v jednom zubu, více zubech nebo dolů do oblasti čelisti. Tyto typy bolestí zubů často přicházejí a odcházejí, ale protože jsou spojeny s vážnějšími problémy se zuby, nezmizí, dokud vás nevyšetří váš zubař.

Co to znamená

Tupá bolest může znamenat něco docela jednoduchého, jako když vám v zubu uvízl kousek jídla, nebo to může znamenat, že máte zubní kaz. Pokud se tupá bolest nachází v zadní části vašich úst, může to být způsobeno tím, že vám vcházejí zuby moudrosti, nebo vaše bolest může být příznakem nočního bruxismu. Tupá bolest spojená s pocitem tlaku v zubu při kousání může také ukazovat na vznik abscesu.

Úroveň 3: Ostrá bolest zubů

Jaké to je

Ostrá bolest může být velmi intenzivní a obvykle se objeví, když se váš problémový zub dotkne jiného zubu nebo potraviny při kousání. Tento typ bolesti může být často doprovázen pocitem bolesti nebo pulzování, ale rozdílem je počáteční, velmi ostrá bolest, která bolest zubů spouští. V některých případech dokonce nemusíte cítit chronickou bolest, ale spíše ji zažíváte, pouze když se stane, že kousnete „špatným způsobem“.

Co to znamená

Ostrá bolest může být obvykle zaměřena na jeden zub a obvykle znamená, že došlo k nějakému poškození; můžete na zubu cítit odštípnutou nebo zlomenou část, když po něm přejedete jazykem. V některých případech může být váš zub dokonce prasklý, ale pouhým pohledem do zrcadla zlomeninu neuvidíte. Ostrá bolest v zubu s plombou nebo korunkou může také poukazovat na základní problém s vaší náhradou.

Úroveň 4: Pulzující bolest zubů

Jaké to je

Pulzující bolest zubů je velmi bolestivá a frustrující. Tento typ bolesti se může objevit náhle nebo se postupně zhoršovat z ostré bolesti na pulzující bolest. Pocit pulzování se může zdát omezený na jeden nebo více zubů nebo se může rozšířit na vaši čelist nebo dokonce na stranu obličeje. Můžete si také všimnout, že vaše dásně vypadají oteklé a červené.

Co to znamená

Silná, pulzující bolest zubů je vážným důvodem k obavám. Může to být způsobeno zlomeným zubem nebo neléčeným pokročilým onemocněním dásní (parodontitida), které obnažilo kořeny zubu nebo nervy. Neléčený zubní kaz může také opotřebovat vaši sklovinu natolik, že odkryje vrstvu dřeně uvnitř zubu.

Úroveň 5: Extrémní nebo oslabující bolest zubů

Jaké to je

Bez okamžitého zásahu se může pulzující bolest zubů rychle změnit v extrémní, vysilující bolest zubů. Tato bolest zubů 5. úrovně může způsobit, že se budete cítit závratě, budete nemocní a nebudete schopni dělat nic jiného, ​​než se soustředit na to, jak bolí váš zub. Můžete mít dokonce pocit, že potřebujete pomoc na pohotovosti.

Co to znamená

Extrémní nebo vysilující bolest může být způsobena řadou různých problémů, od traumatu zubu v důsledku nehody až po rozbití zubu a obnažení vrstvy dřeně a nervů. Pokud také pociťujete bolestivý tlak nebo si všimnete otoku obličeje, je vysoká pravděpodobnost, že se u vás také vyvinul absces. Orální infekce, jako je absces, jsou extrémně závažným stavem.

Co dělat

Pokud je ordinace vašeho zubního lékaře otevřena, okamžitě zavolejte svého zubaře. Pokud je to však mimo pracovní dobu vašeho zubaře, vaše bolest je nekontrolovatelná a máte horečku, otoky a další příznaky infekce, výlet na pohotovost je dobrý nápad.

Druhy ZRANĚNÍ zubů

1. Nesprávně zarovnané zuby

Někteří lidé si myslí, že rovnátka jsou jen pro vzhled, ale věděli jste, že rovnátka mohou vyřešit příčinu bolesti vašich zubů?

Když jsou vaše zuby špatně vyrovnané, ovlivňuje to způsob, jakým koušete. Vaše zuby by měly ležet pohodlně, jeden na druhém, aniž by na sebe příliš tlačily. Pokud jsou vaše zuby špatně zarovnané, můžete zaznamenat opotřebení a tlak a vaše zuby se mohou v průběhu času dále posunout.

Pokud si myslíte, že máte špatně zarovnané zuby, poraďte se se svým zubním lékařem o ortodontologii.

2. Naražené zuby moudrosti

Odhaduje se, že 5–37 % lidí se rodí bez zubů moudrosti. Bohužel většina z nás takové štěstí nemá a bude muset někdy v životě podstoupit odstranění zubu moudrosti!

Naražený zub moudrosti je takový, který nikdy neprorazí dásněmi. Když k tomu dojde, zub hnisá pod dásní a může tlačit na vaše stoličky, což způsobuje silnou bolest.

Nejlepším řešením postižených zubů moudrosti je odstranění! Požádejte svého zubaře, aby se co nejdříve podíval a naplánoval tuto operaci s nízkým dopadem.

3. Domácí návyky

Věřte tomu nebo ne, existuje něco jako příliš tvrdé kartáčování a používání nitě! Když pocítíte bolest kolem zubů a dásní, prohlédněte si linii dásní, zda nevykazuje otoky, zarudnutí a krvácení. Pokud si všimnete některého z těchto příznaků, je možné, že během domácí dentální rutiny vyvíjíte příliš velký tlak.

Váš zubní lékař rád posoudí vaše návyky při čištění a používání zubní nitě a provede vás správným procesem čištění zubů a nití!

4. Broušení zubů

Vyzařuje bolest zubů do čelisti a možná i do krčních svalů? Pokud ano, můžete skřípat zuby. Mnoho lidí, kteří skřípou zuby, si neuvědomuje, že se to děje, protože se to děje, když spí!

Pokud skřípete zuby, zeptejte se svého zubaře na navržení chrániče úst, který můžete nosit v noci.

5. Poškozené výplně

Výplně chrání citlivá místa v našich zubech. Když prasknou nebo vypadnou, tato citlivá místa jsou odhalena. To může způsobit ostrou bolest, zvláště když se něco dostane do kontaktu s problematickým zubem.

Váš zubní lékař může poškozenou výplň zlikvidovat a vyměnit ji za novou.

6. Citlivost

Máte potíže s teplými nebo studenými jídly a nápoji? K tomu dochází, když se naše sklovina opotřebovává a odhaluje vrstvu zubu, která obsahuje nerv.

Doma přejděte na znecitlivující zubní pastu a používejte kartáček s měkkými štětinami. U zubaře se ptejte na zubní výplně nebo, pokud je zub opravdu ve špatném stavu, na zubní implantáty.

7. Zlomeniny zubů

Opotřebovaná sklovina není jediná věc, která může odhalit nerv vašeho zubu. Praskliny a třísky se také mohou dostat k nervu zubu. V mnoha případech se to nemusí stát hned, ale časem se to zhorší!

V závislosti na rozsahu poškození může váš zubní lékař doporučit odstranění zubu. V tomto případě by po odstranění pravděpodobně následoval zubní implantát. Zubní implantáty jsou navrženy tak, aby vypadaly stejně jako zbytek vašich zubů, ale bez bolesti zubů!

8. Onemocnění dásní

Pokud jsou vaše dásně zanícené nebo náchylné ke krvácení, problém nemusí být ve způsobu čištění. Místo toho existuje šance, že se u vás vyvinulo onemocnění dásní, infekce dásní. Pokud se onemocnění dásní neléčí, může se rozšířit a způsobit poškození zubů a čelistní kosti, kromě dásní samotných.

V závislosti na pokroku může váš zubní lékař odstranit onemocnění dásní antibiotiky. Pokud je příliš daleko, může být nutná operace.

9. Zubní abscesy

Zubní absces vzniká, když je infikován kořen a okolní tkáň zubu. Abscesy zubů mají tendenci způsobovat pulzující bolest, která vyzařuje přes čelist. Díky tomu může být obtížné vyřadit skutečného viníka!

Nejlepší způsob, jak lokalizovat absces a léčit jej, je vydat se k zubaři. Nespěte na tento konkrétní druh bolesti zubů, jinak by se věci mohly zhoršit!

10. Zubní kaz

To je správně; někdy je kořenem vaší bolesti zubů opravdu zubní kaz!

Když zubní kaz posílí vaše zuby, může způsobit citlivost a dokonce i ostrou bolest. K tomu dochází, když se kaz dostane do středu zubu. O tomto jevu jste už určitě slyšeli: Obvykle tomu říkáme dutina!

Pokud se vám vytvoří dutina, může váš zubní lékař vyčistit části zubu postižené kazem a vytvořit místo pro výplň. Jakmile máte výplň, všechny tyto citlivé oblasti jsou chráněny!

HOMEOPATIKA NA BOLEST ZUBŮ

Silicea: Špičkový homeopatický lék na bolesti zubů z abscesu kořene zubů

Silicea je nejlepší přírodní homeopatický lék na bolesti zubů způsobené abscesem kořene zubů. Absces se týká hromadění hnisu u kořene zubů. Silicea je ideální homeopatický lék na bolest zubů způsobenou tvorbou abscesů. Dásně jsou ve všech případech oteklé. Tváře mohou také otékat. Pacienti, kteří potřebují homeopatický lék Silicea, si většinou stěžují na zhoršení bolesti zubů na studeném vzduchu a na pití studené vody. Bolest zubů v důsledku abscesu může doprovázet horečka. https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/silicea-por-gra-4-g-15ch/

Chamomilla: Homeopatický lék na bolest zubů, když je pacient podrážděný

Chamomilla je velmi prospěšný přírodní homeopatický lék na bolesti zubů, kdy se pacient stává podrážděným, šíleným a divokým se silnou bolestí zubů. Bolest zubů je naprosto nesnesitelná. Duševní rozrušení s bolestí zubů vyžaduje použití Chamomilla. Pacient se zdá být přecitlivělý na bolest. Příjem teplých nápojů obvykle zhoršuje stav pacientů, kteří potřebují Homeopatikum Chamomilla.

https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/chamomilla-vulgaris-por-gra-4-g-15ch/#prehled/

Staphysagria: Homeopatický lék na bolest zubů při jídle nebo pití

Přírodní homeopatický lék Staphysagria je velmi účinný lék, když jakékoli jídlo nebo nápoj dráždí bolest zubů pouhým dotykem zubů. Bolest zubů se může objevit buď u zkažených zubů, nebo u zdravých zubů. Příjem studených nápojů většinou bolest zhoršuje. U několika pacientů může být také zaznamenáno nadměrné slinění v ústech a krvácení z dásní.

https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/staphysagria-por-gra-4-g-9ch/#prehled/

Silicea a Hepar Sulph: Homeopatické léky na bolest zubů způsobenou kořenovým abscesem

Silicea i Hepar Sulph jsou úžasné přírodní homeopatické léky na bolest zubů způsobenou kořenovým abscesem. Silicea může být použita ve všech případech, kdy se objeví bolest zubů s otokem dásní a obličeje v důsledku kořenového abscesu. A pokud je přítomna horečka se zimnicí spolu s bolestí a otoky, Hepar Sulph je preferovaným homeopatickým lékem.

https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/silicea-por-gra-4-g-15ch/#prehled/

https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/hepar-sulfuris-calcareum-por-gra-4-g-30ch/#prehled/

Hecla Lava: Homeopatický lék na bolest zubů s otokem kolem čelisti

Hecla Lava je vynikající přírodní homeopatikum na bolest zubů, která je doprovázena otoky kolem čelisti. Hecla Lava lze užívat ve všech případech bolesti zubů s otokem čelisti. Hecla Lava uleví jak od bolesti zubů, tak i zmírní otok kolem čelisti. https://doplnky-stravy.heureka.cz/radim-bakes-galenicka-laborator-ostrava-akh-hecla-lava-60-tablet/#prehled/

Arnica a Hypericum: Homeopatické léky na bolest zubů po extrakci

Arnika je přírodní homeopatický lék, který velmi pomáhá při léčbě bolesti dásní po extrakci zubu. Arnika je velmi prospěšná při poskytování úlevy od bolesti, pokud se objeví po extrakci zubu. Tento přírodní lék je velmi často používán v homeopatii při úrazech. Po stomatologickém výkonu je tedy Arnica vždy doporučována pro bolest, která se poté objeví. https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/arnica-montana-por-gra-4-g-9ch/#prehled/

https://doplnky-stravy.heureka.cz/akh-hypericum-perforatum-60-tablet/#prehled/

Arnica a Hypericum: Homeopatické léky na bolest zubů po postupu plnění

Přírodní homeopatika Arnika je velmi prospěšný lék na bolesti zubů s bolestmi dásní, ke kterým dochází po plombování zubů. Zde Arnica působí jako přesný lék proti bolesti. Hypericum je homeopatický lék na bolest nervů po zácpě zubů. Tyto přírodní homeopatické léky na bolest zubů lze užívat v obměnách, abyste dosáhli dobrých výsledků.

https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/arnica-montana-por-gra-4-g-9ch/#prehled/

https://doplnky-stravy.heureka.cz/akh-hypericum-perforatum-60-tablet/#prehled/

CO JE TO HOMEOPATIKUM?

Homeopatie je lékařský systém založený na přesvědčení, že tělo se dokáže vyléčit samo. Ti, kteří to praktikují, používají malé množství přírodních látek, jako jsou rostliny a minerály. Věří, že tyto stimulují proces hojení.

Byl vyvinut koncem 17. století v Německu. Je to běžné v mnoha evropských zemích, ale ve Spojených státech to není tak populární.

Teorie 1: Podobné hojí podobné

Hlavní teorie homeopatické medicíny je jednoduchá: „jako léčí podobné“.

Věří se, že pokud něco způsobuje příznaky u zdravého člověka, může to vyléčit stejné příznaky u člověka s nemocí. Pokud trpíte například nespavostí, může být homeopatickým lékem velmi slabý roztok obsahující kávu.

Homeopatie tvrdí, že to funguje, protože malé množství látky způsobující onemocnění stimuluje vaše tělo, aby se samo uzdravilo.

Zatímco homeopatie je z velké části neprokázaná, základní myšlenka není cizí moderní lékařské vědě. Vakcíny v podstatě fungují – vystaví vás malému množství mrtvého nebo inaktivovaného zárodku, a to váš imunitní systém naučí, jak je rozpoznat a zničit, a chránit vás před nemocí.

Teorie 2: Zesilování

Další teorií, která je základem homeopatie, je teorie potencování. Praktici věří, že čím více je složka zředěna, tím silnější je.

Myšlenka je taková, že ředění a míchání (silné protřepávání) přísady aktivuje její léčivé schopnosti a zvyšuje její účinek. Síla v homeopatických roztocích je indikována třemi způsoby:

  • X nebo D (desítková stupnice ředění) : Složka se smíchá s alkoholem nebo destilovanou vodou v poměru 1:10. Například jeden díl kávy (nebo jiné léčivé přísady) na deset dílů vody.
  • C (měřítko centesimálního ředění) : poměr 1:100 nebo jeden díl léčivé přísady na 100 dílů vody/alkoholu.
  • Q ( quinquagintimillesimal měřítko ):poměr 1:50 000 nebo jeden díl léčivé přísady na 50 000 dílů vody/alkoholu.

K těmto ředěním může dojít několikrát před podáním homeopatického léku. Například roztok 3C se jednou zředí na stupnici C (1:100) a poté se protřepe. Potom se zředí (1:100) podruhé a protřepe, pak potřetí. Ve výsledném roztoku zbyly pouze molekuly původní složky.

Skeptici to popsali jako ekvivalent rozpuštění jednoho Advilu (ibuprofenu) v oceánu a následného vypití několika kapek.

Někteří homeopaté v reakci na to tvrdí, že množství samotné složky není to, co je důležité, ale spíše energie složky – kterou podle nich aktivuje proces ředění, aby zahájil terapeutický účinek na tělo.

Tři principy

Homeopatie je založena na třech principech:

  1. Zákon podobnosti: Teorie „podobné léčí podobné“.
  2. Princip jediného léku: Jeden lék by měl pokrývat všechny fyzické, emocionální a duševní příznaky nemoci.
  3. Princip minimální dávky: Nejprve se použije pouze malé množství látky, po kterém se postupem času nepatrně zvyšuje.

Homeopatická léčba

Aby homeopat určil léčebný plán pro osobu, zváží všechny symptomy osoby (fyzické, mentální nebo emocionální) a identifikuje lék, který je schopen vyvolat u zdravého člověka, symptomy se nejvíce „podobají“ symptomům, kterými osoba trpí. Homeopatické léky mohou být ve formě tekutiny, granulí, prášku nebo tablet. Váš lékař může také doporučit obecné změny životního stylu a stravy jako součást léčebného plánu.

Homeopaté naznačují, že někdy se příznaky mohou dočasně zhoršit, než se zlepší. Toto „zhoršení“ symptomů může být součástí homeopatické léčby. Pokud se u vás objeví reakce, měli byste to však říci svému homeopatovi a lékaři. Váš homeopat vás může v případě potřeby odkázat na lékaře nebo jiného praktického lékaře.

Historie

Homeopatie byla vyvinuta koncem 18. století Samuelem Hahnemannem, uznávaným lékařem v Německu. Hahnemann věřil, že „podobné léčí podobné“ a že nepatrné koncentrace konkrétního toxinu mohou vyléčit úplně stejné příznaky, jaké by způsobovaly ve větších dávkách. Myslete na jedovatý břečťan k léčbě vyrážky.

Tento pojem „podobné léčí podobné“ byl podobný nově vznikající vědě o očkování a očkování. A Hahnemannova léčba v jejich zředěných formách byla mnohem bezpečnější než většina lékařských praktik v jeho době, jako je krveprolití. 

Přesto lékaři – a chemici zvláště – brzy pochopili, že homeopatie nemůže fungovat, protože ředění je nepravděpodobné, zředěné do té míry, že v léku již není žádný lék. 

Jiné homeopatické léky na příznaky

Ve snaze obnovit rovnováhu, kterou se vaše tělo snaží udržet, mohou být principy homeopatie a její široká škála léků skvělou možností, jak vyzkoušet příště, když se objeví bolavý kloub, svědění v krku nebo jiný nepříjemný symptom.

Následují některé z nejběžnějších homeopatických léků a související příznaky. Pamatujte však, že každý člověk má individuální potřeby a na běžné homeopatické dávky může reagovat odlišně. Promluvte si tedy se svým poskytovatelem zdravotní péče, naturopatickým lékařem nebo vyškoleným homeopatem ohledně konkrétních dávek vhodných pro vaše potřeby.

Homeopatie pro alergiky

Je něco horšího než sezóna alergií ? Pokud trpíte běžnými příznaky, jako jsou svědění očí, rýma a škrábání v krku, tableta Sabadil vám může pomoci přinést úlevu. Tato komplexní směs je známá tím, že pomáhá zmírňovat příznaky spojené se sezónními alergiemi a sennou rýmou.

Homeopatie proti úzkosti

Pokud jste jedním z milionů Američanů, kteří trpí úzkostí , víte, jaké potíže mohou přicházet s pocity nervozity, nespavosti, přecitlivělosti a celkového neklidu. Sedalia je směs několika homeopatických léků, které spolupracují na podpoře zdravé reakce na akutní stres.

Homeopatie pro artritidu/bolesti kloubů

Pokud jde o bolest a ztuhlost kloubů, Causticum je skvělým jednorázovým lékem. Další možností je Arnica, oblíbený homeopatický lék, který lze použít lokálně nebo perorálně pro své vlastnosti zklidňující zánět. 

Homeopatie pro C starý/kašel

Rýma a kašel. Nikdo je nemá rád a nikdo není rád v jejich blízkosti. Pokud vás trápí dráždivá rýma spojená s kýcháním, Allium cepa je dobrá volba.  (Navíc má medovou příchuť, což je vždy uklidňující a užitečné, když jste pod nepříznivým počasím.) Pokud pociťujete náhlé vysoké horečky a intenzivní pocení v důsledku nachlazení, Belladonna vám může pomoci zmírnit vaše příznaky.

Homeopatie pro ušní infekci

Infekce uší, u dětí i dospělých, mohou být bolestivé a vysilující. U infekcí spojených s nachlazením může Pulsatilla pomoci zmírnit pocity horka a otoku se svěděním, které se může zhoršit v noci. Hepar Sulphurus Calcareum může pomoci lidem s pokročilou infekcí, trpícími silnými bolestmi a záněty zhoršenými nachlazením. Mercurius Solubis je dobrý při infekcích s nahromaděním tekutiny nebo hnisu a silných vystřelujících bolestech.

Homeopatie pro ekzém/psoriázu

Kromě intenzivního svědění a nepohodlí, které mohou přijít s kožními onemocněními, jako je ekzém nebo lupénka, se někteří lidé také potýkají s pocity trapnosti za to, jak vypadají. Grafit může pomoci zmírnit nadměrné suché praskání nebo štěpení kůže spolu se svěděním, výtokem nebo hnisem. Síra pomáhá zmírnit nadměrné svědění, zarudnutí, pocity pálení a suchosti. 

Homeopatie na deprese

Deprese není jen pocit „modré“, je to vážný stav, který může způsobit řadu příznaků, jako je letargie, nejistota a sklíčenost. Arsenicum album pomáhá bojovat s pocity úzkosti, nejistoty a perfekcionismu. Existuje také Calcarea carbonicum , která může zmírnit pocity strachu a sklíčenosti spojené s přepracováním, a Causiticum , která může zmírnit bolest pociťovanou po smutku nebo ztrátě.

Homeopatie na bolesti hlavy/migrénu

Bolest hlavy nebo migréna mohou vážně narušit váš den a v některých případech vás zcela znehybní. Gelsemium může pomoci odvrátit bolest vyzařující ze zadní části hlavy a také citlivost na světlo a zvuk. Nux vomica může pomoci zmírnit bolesti hlavy spojené s obávanou kocovinou.

Homeopatie pro chřipku

Hledáte řešení, jak porazit zimnici, horečky, bolesti spojené s obávanou chřipkou? Oscillococcinum je oblíbený lék na chřipku, známý pro své složení s mnoha příznaky, které může pomoci se vším, od pocitu sraženosti až po nízké horečky a zimnici. Bryonia alba může pomoci s celkovými bolestmi těla a vysokou náhlou horečkou. A Ferrum phosphoricum je dobrou volbou pro ty, kteří trpí slabostí, horečkou a bolestmi uší.

Homeopatie pro UTI

V dokonalém světě by brusinkový džus byl vše, co byste potřebovali, abyste se zbavili infekce močových cest. Bohužel vaše tělo potřebuje více než to, aby vám pomohlo zmírnit bolest a nepohodlí. Zatímco na trhu existuje celá řada doplňků, včetně probiotik , které podporují zdraví močového měchýře a močových cest, existuje také několik skvělých homeopatických možností. Pokud jste v počátečních stádiích UTI, Aconitum Napellus může pomoci při potížích s močením. Pokud máte neustálé nutkání močit v kombinaci se silnými palčivými bolestmi, Cantharis je nejlepší lék, který je třeba zvážit.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 4.9]

Mohlo by vás také zajímat