Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Srovnání čističek vzduchu

Umístění ve srovnání: 1. místo

Čistička vzduchu Ionic-Care Triton X6
Čistička vzduchu Ionic-Care Triton X6

Konstrukce a parametry Ionic-Care Triton X6

Tento typ čističky vzduchu od Ionic-CARE má tu výhodu, že je orientován na výšku, takže jej snadno kamkoliv umístíte. Čistička dosahuje výšky 71 cm, takže není příliš prostorově náročná. Její celková hmotnost je 3,1 kg, to zajišťuje poměrně jednoduchou manipulaci. Ionic-CARE Triton X6 je kombinací čističky vzduchu a ionizátoru. Je tak tou pravou volbou pro domov i kancelář, kde dokáže efektivně pročistit vzduch a obohatit ho o záporné ionty.

Ionic-CARE Triton X6 se stal nejoblíbenějším produktem ve své kategorii čističek vzduchu. Mnoho zákazníků má vysoké požadavky, které zahrnují nejen čištění vzduchu, ale také zachycení alergenů, prachu nebo plísní. Tento model splňuje všechny požadavky, navíc díky ionizaci disponuje mnoha dalšími výhodami.

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 má několik výhod:

 • jedná se o kombinaci čističky vzduchu a ionizátoru
 • bezhlučný provoz
 • 3 stupně výkonu
 • velmi nízké provozní náklady
 • neomezená životnost filtru
 • snadná údržba a čištění
 • moderní design, 3 různé varianty
 • až 96% účinnost zachycování nečistot ze vzduchu

Čištění vzduchu

Čištění vzduchu přístrojem Ionic-CARE Triton X6účinnost až 96 %. Celý proces probíhá naprosto bezhlučně, takže vás rozhodně nebude rušit nepříjemné hučení. Výhodou jsou velmi nízké provozní náklady a také dlouhá životnost filtrů. Cirkulace vzduchu je zajišťována několika elektrodami, které pracují s tzv. elektronovým větrem, díky tomu je přístroj velmi tichý. Veškeré nečistoty ze vzduchu se zachytávají na elektrostatickém filtru.

Výkonnost

Nečistoty jsou zachytávány pomocí elektrostatického filtru na ploše 1 100 cm2. Díky tomu dokáže přístroj zachytit nejen větší částečky poletujícího prachu, ale také různé chemikálie nebo cigaretový kouř, kterého se za normálních okolností těžko zbavuje. Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 zachytí díky kombinaci moderních technologií také pyly a alergeny, bakterie a spory plísní. Spotřeba činní maximálně 12 W, Ionic-CARE uvádí průměrné náklady 2 Kč/den.

Přístroj disponuje třemi stupni výkonu:

 • Nízký – stupeň je vhodný pro použití v menších interiérech, do 15 m2. Průměrný příkon na tomto stupni je 5 W, vzduchový výkon činí 15 m3/hod. Tento režim pracuje v cyklických intervalech: 20 sekund provozu, 120 sekund pauza.
 • Střední – režim vhodný pro použití ve středně velkých prostorách, do 50 m2. Průměrný příkon na tomto stupni činí 7 W, vzduchový výkon 38 m3/hod, opakující se cyklus je tvořen dvěma úkony: 20 sekund provozu (čištění vzduchu + ionizace), 20 sekund pauza.
 • Vysoký/plný – vhodný pro využití ve velkých místnostech, do 75 m2. Průměrný příkon je 12 W, vzduchový výkon činí 65 m3/hod. Proces čištění vzduchu a následná ionizace probíhají neustále, bez pauzy.

Ionizace vzduchu

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 kombinuje dvě unikátní funkce, které se starají o zvyšování kvality vzduchu. Díky využití moderních technologií vytvořil Ionic-CARE vysoce výkonný přístroj, který spojuje dva druhy čištění vzduchu. Zvládne se tak postarat o jakýkoliv interiér. Ionizátor zajistí obohacení vzduchu o záporné ionty, které výrazně zlepšují kvalitu vzduchu a jsou prospěšné pro zdraví člověka.

Proč ionizovat vzduch?

Ionizace je užitečná funkce, která obohacuje vzduch o záporné ionty, které přispívají lidskému zdraví – snižují krevní tlak, zvyšují koncentraci a soustředění, zlepšují spánek a pomáhají při depresích. Ionizace výrazně vylepšuje kvalitu vzduchu, díky čemuž celkově pomáhá zlepšit dýchání.