Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Kočárky: Test kočárků a výběr nejlepších kočárků


Chcete si zakoupit nový kočárek pro děti? Pokud ano, pak jste tu správně. V tomto článku si povíme o tom, jak vybrat ten nejlepší model kočárku. Na našem trhu najdete v současné době nepřeberné množství různých kočárků, které mají různé parametry a není úplně jednoduché se mezi jednotlivými modely vyznat. Web Testino vám proto přináší článek, kde vám s výběrem nového kočárku pro vaše dítě pomůžeme.

Pokud chcete pro vaše dítě vybrat ten nejlepší kočárek, pokračujte ve čtení tohoto článku, protože se v něm zaměříme na to, jak vybrat kočárek. Povíme si o nejlepších modelech kočárků a také se zaměříme na jednotlivé parametry, které je nutné znát pro výběr toho nejideálnějšího modelu kočárku.

Výběr toho nejlepšího kočárku jedním z velmi důležitých úkolů každého rodiče. Kočárek je věcí, kterou budete používat po mnoho let, a proto je důležité se zaměřit na všechny parametry tak, abyste vybrali nejvhodnější kočárek pro vaše dítě. Při výběru kočárku je důležité zvážit, co vlastně od tohoto kočárku potřebujete.

Důležité je celý výběr pořádně promyslet a nekupovat první kočárek, který vám padne do oka jako první. Kočárek by neměl být vhodný jenom pro dítě, ale i pro rodiče. Proto jsme se v tomto článku zaměřili na to, jak vybrat ten nejlepší model kočárku. V tomto článku vás provedeme všemi důležitými parametry.

V tomto článku se zaměříme na parametry jako jsou kolečka, ovladatelnost. Také se zaměříme na jednotlivé typy kočárků a povíme si který typ je ten nejlepší pro vás.

Kočárky: Porovnání 10 nejlepších kočárků podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších kočárků. Jak jsme tyto kočárky vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto kočárky jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit kočárky podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší kočárek.

NázevVzhled kočárkuTyp kočárkuNosnost (v kg)Hmotnost (v kg)Typ kolOdpruženíOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Hauck Runner 2 black 2021Kočárek Hauck Runner 2 black 2021Sportovní2511,1Nafukovací kolaAno6390Zobrazit v obchodech
Thule Urban Glide 2 Dark Shadow 2021Kočárek Thule Urban Glide 2 Dark Shadow 2021Sportovní3411,5Nafukovací kolaAno20990Zobrazit v obchodech
Hauck Rapid 3R black 2021Kočárek Hauck Rapid 3R black 2021Sportovní2511,55GumováAno5190Zobrazit v obchodech
Kinderkraft Trig Pink 2021Kočárek Kinderkraft Trig Pink 2021Sportovní157,6PěnováAno2690Zobrazit v obchodech
Kinderkraft Kombinovaný Prime 3v1Kočárek Kinderkraft Kombinovaný Prime 3v1Kombinovaný2222Pneumatická gumováAno13699Zobrazit v obchodech
Kinderkraft Sport Cruiser 2020Kočárek Kinderkraft Sport Cruiser 2020Sportovní158GumováAno2885Zobrazit v obchodech
Lionelo Annet Blue Denim 2021Kočárek Lionelo Annet Blue Denim 2021Sportovní2210GumováAno3025Zobrazit v obchodech
PETITE&MARS Sport Move II AIR soft pink 2022Kočárek PETITE&MARS Sport Move II AIR soft pink 2022Sportovní229,9Nafukovací gumováAno4190Zobrazit v obchodech
Britax Smile III frost grey brown 2022Kočárek Britax Smile III frost grey brown 2022Sportovní2213Nafukovací gumováAno19490Zobrazit v obchodech
Kinderkraft kombinovaný 3v1 XMOOV Black 2020Kočárek Kinderkraft kombinovaný 3v1 XMOOV Black 2020Kombinovaný2217,5Nafukovací kolaAno7919Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací server Heureka. Na něm si lze porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení uživatelů u různých modelů kočárků.

Nejlepší kočárky podle Heureky

Jak vybrat kočárek

Výběr toho nejlepšího kočárku není dnešní době tím lehkým úkolem Tak jak to bylo kdysi. A to proto že je na trhu mnoho různých modelů, které mají mnoho odlišných parametrů. Tudíž se výběr kočárku stává poměrně komplikovanou záležitostí, protože abyste vybrali ten nejlepší kočárek musíte nastudovat mnoho různých parametrů a informací. Proto jsme pro Vás sepsali tento návod, ve kterém se dozvíte o nejdůležitějších parametrech. Parametry si projdeme podrobně a nevynecháme ani jeden důležitý parametr. Nejdříve se podíváme na jednotlivé typy kočárku. Pak se podíváme také na kolečka, hmotnost, nosnost kočárku, skladnost, bezpečnost, příslušenství a cenu jednotlivých modelů kočárků.

Důležité je předem si také určit, v jakém terénu se budete s kočárkem hlavně pohybovat, protože podle toho je důležité vybrat vhodná kolečka. Dále si je také dobré předem určit na jaké vzdálenosti chcete s kočárkem jezdit. Podle těchto vašich priorit se pak odvíjejí další jednotlivé parametry.

Typy kočárků

Ještě, než se pustíme do jednotlivých parametrů, je důležité se vyjmenovat jednotlivé typy kočárků. Každý typ se hodí trochu na jiné použití. Proto si nyní jednotlivé typy vyjmenujeme a řekneme si, na co jsou jednotlivé typy kočárků dobré. Při výběru kočárku narazíte na tyto typy: sportovní kočárky, hluboké kočárky, sourozenecké kočárky, dvojkombinace a trojkombinace.

Výběr kočárku se také liší podle toho, zda ho vybíráte pro novorozence nebo pro dítě které si již umí i sednout.

Sportovní kočárky

Prvním typem je sportovní kočárek. Tento typ kočárku je vhodný Většinou pro děti, které jsou staré alespoň 6 měsíců. Lze ho používat až do 4 let věku dítěte. Sportovní typ kočárku vám vydrží mnohem déle než hluboký kočárek. Hodí se i na běhání. Proto je důležité při jeho výběru si dát záležet na klíčových parametrech. Při výběru tohoto typu kočárku je důležité se zaměřit hlavně na nosnost a na hmotnost jednotlivého modelu sportovního kočárku. Protože tento typ kočárku budete používat po delší dobu, je důležité počítat s větší rezervou nosnosti sportovního kočárku.

Některé sportovní kočárky jsou uzpůsobené na běhání.

Hluboké kočárky

Klasické hluboké kočárky jsou typem kočárku, který se nejlépe hodí pro novorozené děti. A to hlavně díky tomu, že jeho korba je na houpacím podvozku. Tyto kočárky vám vydrží po mezerou dobu, protože jsou určeny pro novorozence. Většinou je budete používat po dobu šesti až osmi měsíců.

Kombinované kočárky: dvojkombinace a trojkombinace

Tento typ kočárku je určen na dlouhé období. Lze ho prakticky používat od narození až do školkového období. Tento kočárek má velmi dlouhou životnost z toho důvodu, že můžete vyměňovat jednotlivé korbičky. Lze tak rázem udělat z vašeho kočárku sportovní či Hluboký kočárek. U některých modelů můžete připevnit autosedačku. Podle poštu komponentů se můžete vybírat z dvojkombinovaných či trojkombinované kočárků.

Tento typ kočárku se dá považovat za nejvíce univerzální typ. Patří mezi klasické kočárky. Ve výsledku je většinou tento typ kočárku nejlevnější, protože vám vydrží po nejdelší dobu a nemusíte tak kupovat jiný typ kočárku. Díky variabilitě tohoto typu kočárku ho můžete přizpůsobit tomu, jak vaše dítě roste. Při výběru je důležité myslet na několik parametrů. Dávejte si pozor na hlubokou korbičku, protože může mít nevhodnou velikost. Při výběru kombinovaného kočárku se také zaměřte na celkovou nosnost jednotlivých komponentů.

Kočárek pro sourozence

Pokud máte dvě děti, které stále potřebuji kočárek můžete pro ně vybrat sourozenecký kočárek. V tomto kočárku můžete vozit vaše děti vedle sebe nebo za sebou. Výhodou tohoto kočárku je, že nemusíte vlastnit dva kočárky a můžete vyrazit ven s oběma sourozenci zároveň v jeden okamžik a v jednom kočárku. Nevýhodou však u tohoto typu kočárku je, že se s ním hůře manipuluje a je značně těžší než jeden kočárek.

Hmotnost kočárku

Dalším důležitým parametrem je hmotnost kočárku, protože tento parametr nám ovlivňuje celkovou mobilitu a manévrovatelnost. S kočárkem se budete muset dostávat na různá místa. Pokud to nepůjde jinak tak třeba po schodech. Na schodech se právě projeví hmotnost kočárku. Čím je lehčí kočárek, tím lépe, protože k celkové hmotnosti kočárku musíte poté přičíst i hmotnost vašeho dítěte.

Většinou se hmotnost kočárku pohybuje kolem 10 kg. Některé sportovní kočárky bývají značně lehčí než hluboké kočárky, ale můžete si vybrat i docela těžké kočárky. Proto se kromě jiných parametrů vždy dívejte i na celkovou hmotnost daného modelu kočárku.

Nosnost kočárku

Dalším neméně důležitým parametrem při výběru je celková nosnost kočárku. složitost tohoto parametru se odvíjí Podle toho, jaký typ kočárku chcete vybrat. Pokud vybíráte kočárek pro novorozence, většinou tedy hluboký kočárek, a je jisté, že budete daný kočárek používat jen po malou chvíli, nemusíte se zas tolik soustředit na celkovou nosnost kočárku. Pokud však ale vybíráte kočárek, který budete používat po delší časové období je pro vás v nosnost kočárku velmi důležitým parametrem. nosnost se také odvíjí od toho, jak staré máte dítě. většinou je nosnost průměrného kočárku kolem 15 kg. Můžete si však vybírat i z modelů které vydrží značně vyšší hmotnost dítěte. Vždy si kupujte modely s dostatečnou rezervou, protože nikdy nelze dostatečně přesně odhadnout, jak se bude vaše dítě v budoucnosti vyvíjet.

Kolečka u kočárku

Typ vhodných koleček se odvíjí podle toho, kde budete s daným kočárkem jezdit. Pokud se s kočárkem budete pohybovat hlavně po městě po zpevněných površích, jako je například chodník, pak by vám měl vystačit model s plastovými kolečky. Pokud však budete chtít s daným kočárkem jezdit i do přírody na nezpevněné povrchy je dobré si vybrat model kočárku, který je vybaven nafukovacími kolečky. Nafukovací kola jsou oproti plastovým pohodlná, ale nesou se sebou nevýhodu. Tou nevýhodou je, že je můžete píchnout. Jejich údržba se může prodražit oproti klasickým plastovým kolečkům.

Přední kolečka u kočárku by měla být otočná. Pokud chcete mít velmi dobře skladný kočárek vybírejte si ten, u kterého je možno jednoduše kolečka odmontovat a jednoduše tak složit celý kočárek.

Kočárek a jeho skladnost

Dalším parametrem, na který je vhodné se zaměřit při výběru, je celková skladnost kočárku. Pokud chcete s kočárkem cestovat například autem, bude se vám hodit, aby byl daný model kočárku co nejlépe skladný. Pokud budete chtít dávat složený kočárek například do kufru, je dobré se nejprve podívat na celkové rozměry daného kočárku a porovnat je tak s celkovou velikostí vašeho kufru ve vašem autě.

Bezpečnost kočárku

Protože kočárek je dopravním prostředkem pro vaše dítě, měl by být vybaven několika důležitými bezpečnostními prvky, které ochrání vaše dítě nejenom na venkovních cestách. Celková bezpečnost kočárku by měla být vaší hlavní prioritou. Výrobci na celkovou bezpečnost samozřejmě myslí, a proto vybavují kočárky různými bezpečnostními prvky. Nejčastější se u naprosté většiny modelů kočárků setkáte s brzdou a bezpečnostním pásem. Setkáte se však také i s modely, které nabízejí mnohem více důkladnějších bezpečnostních prvků, které udrží v naprostém bezpečí nejen vaše dítě, ale i vás.

Můžete si pro váš kočárek zakoupit i další bezpečnostní příslušenství, jako je například GPS nebo bezpečnostní zámek na kočárek.

Vybavení a příslušenství

Na trhu jsou různé modely které, nabízejí celou škálu různého příslušenství a doplňkového vybavení. Díky stovkám různých modelů nemusíš být jednoduché se mezi jednotlivými odlišnostmi různých příslušenství vyznat. proto se nyní Pojďme zaměřit na příslušenství se kterým se setkáte u mnoha modelů moderních kočárků. Toto příslušenství vám ulehčí život a zjednoduší celkovou manévrovatelnost s kočárkem. Nejčastěji se setkáte s příslušenstvím jako je otočná sedačka polohovatelné, opěrky, nánožníky, nastavitelné rukojeti a odkladatelný prostor pro nákupní tašky či dokonce celý nákup, takže nemusíte použít nákupní vozík. Nákupní vozík bývá součástí u naprosté většiny dostupných kočárků.

Otočná sedačka

Otočná sedačka je poměrně užitečným příslušenstvím. Toto příslušenství umožňuje dětem sedět v obou směrech jízdy. Dítě může sedět jak po předu, tak pozadu.

Polohovatelná opěrka

Dalším příslušenstvím jsou polohovatelné opěrky. Toto příslušenství se nachází většinou u lepších modelů kočárků. Setkáte se nejčastěji s polohovatelnými opěrkami pro záda či nohy. Díky tomuto polohovatelnému příslušenství se vaše dítě bude cítit v kočárku mnohem pohodlněji.

Polohovatelná rukojeť

Dalším příslušenstvím je nastavitelná rukojeť. toto příslušenství je vhodné zejména pro rodiče. díky tomu se můžete nastavit rukojeť tak aby pro vás bylo tlačení kočárku co nejpohodlnější.

mnoho různých modelů kočárků se setkáte s dalším příslušenstvím Jako je například nákupní košík místo pro vaše nákupní tašku. Dále se setkáte s různými pláštěnkami, které vás a vaše dítě ochrání před deštěm. některých modelů sportovních kočárku se setkáte s řadou příslušenství které vylepší vaše pohodlí. Lze si tak vybrat například i držák na nápoje.

Cena kočárku: Kolik by měl nový kočárek pro dítě stát?

posledním parametrem na který se zaměříme cena kočárku. kočárek není úplně nejlevnější investicí. abyste věděli kolik peněz je potřeba investovat do vašeho nového kočárku zaměříme se na jednotlivé cenové kategorie. úplně ty nejlevnější kočárky se dají sehnat za cenu která nepřesahuje 5000 Kč. před nákupem byste měli důkladně porovnat všechny parametry abyste věděli, zda si kupujete doopravdy výhodný model kočárku.

Nejlevnější modely kočárků s cenou do 5 000 Kč s DPH

Co můžete očekávat od nejlevnějších kočárků cenové kategorii do 5 000 Kč? Tyto modely jsou vyrobeny tak aby byly dobře cenově dostupné, proto nemůžete od nich očekávat oslňující parametry. setkáte se zde se základními modely hlubokých a sportovních kočárků. úplně ty nejlevnější modely můžete sehnat již za cenu do 2 000 Kč. Pokud chcete nenáročný levný model kočárku, který nemá příliš mnoho příslušenství, vyberte si ho v této cenové hladině.

Cena kočárku od 5000 Kč do 10000 Kč s DPH

V této cenové kategorii zakoupíte už poměrně vyspělejší kočárky, které nabízejí i zajímavé příslušenství, které vám ulehčí život a celkovou jízdu s kočárkem ve venkovním prostředí. V této cenové kategorii si vyberete i různé kombinované kočárky. Dále se pak vyberete poměrně elegantní hluboké či sportovní kočárky, které nabízejí dobrý poměr cena / výkon. V této cenové kategorii si můžete vybírat ze značek jako je Raf-pol, Valco, Britax či Kunert a mnoho dalších značek.

Cena kočárku od 10000 do 15000 Kč s DPH

Tyto modely nabízí poměrně bohatou výbavu a dobré dílenské zpracování. Nabízejí také dobrou skladnost a hezké provedení. Můžete si vybírat z poměrně široké nabídky, která vás nezklame svojí kvalitou. V této cenové kategorii jistě najdete velmi dobré modely jak sportovních, tak hlubokých či kombinovaných kočárků. Tyto kočárky jsou i pro náročnější uživatele.

Cena kočárku nad 15000 Kč s DPH

Pokud byste si nevybrali v žádné z předchozích cenových kategorií, můžete se podívat na modely, které přesahují cenu 15 000 Kč. Tyto modely nabízejí poměrně dobrou dávku luxusu a precizního zpracování. Jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a nabízí velmi bohatou výbavu. V této cenové kategorii si vyberete i velmi kvalitní kombinované kočárky, které vás také oslní svojí výbavou a velmi dobrým příslušenstvím, které vám ulehčí všechny vaše cesty. Cena 15 000 Kč s DPH určitě není limitem, protože seženete i mnohem dražší modely. Ty nejdražší kočárky se mohou pohybovat se svojí cenou i kolem 100 000 Kč včetně DPH a více. V této cenové kategorii zakoupíte velmi povedené kvalitní kočárky, které mají velmi precizní a promyšlený design.

Jak vidíte, můžete si vybírat kočárky v mnoha různých cenových kategoriích. Záleží tedy jen na vás, kolik peněz můžete do nového kočárku investovat.

Kočárky a značky: Dostupné značky dětských kočárků

Na trhu je doopravdy široká nabídka různých kočárků od různých výrobců. Možná jste o většině výrobců nikdy neslyšeli. Abyste se mohli lépe orientovat, popíšeme si nyní jednotlivé značky a výrobce. Je dobré vědět, jakou má výrobce či daná značka historii a zda nabízí kvalitní produkty na našem trhu. Proto, pokud se chcete seznámit s jednotlivými značkami, pokračujte ve čtení této části článku.

Na trhu se setkáte s řadou různých výrobců. Jsou jich desítky, možná i stovky a jejich počet neustále roste. V této části článku se zaměříme na ty nejpopulárnější a nejvíce prodávané výrobce a značky.

Značka kočárků RAF-POL

Značka kočárků RAF-POL je nejpopulárnější značkou. Zároveň se jedná o výrobce, který prodává v ČR prakticky největší sortiment kočárků a příslušenství ke kočárkům. Podle srovnávacího portálu Heureka nabízí značka Raf-pol již více jak 1 100 dostupných modelů kočárků.

Od této značky si zakoupíte jak dobře cenově dostupné modely, tak i modely, které vynikají kvalitou zpracování a velmi dobrými vlastnostmi.

Značka raf-pol působí na našem trhu již od roku 2000 a má tedy poměrně dlouhou zkušenost s prodejem kočárků.

Kočárky Raf-pol se vyznačují velmi kvalitní jízdou a dobrým zpracováním. Značka se zabývá kromě kočárků i prodejem kvalitních autosedaček do vašeho auta. Od této značky si zakoupíte především velmi kvalitní kombinované kočárky, které oceníte nejen vy, ale i vaše dítě. Pokud si vyberete správný model, tak vám kočárek od firmy Raf-pol vydrží po mnoho dlouhých let.

Značka kočárků Britax Römer

Britax Römer je další velmi populární značkou. Na webu Heureka si od ní můžete vybrat přes 600 různých kočárků. To už je slušná nabídka kočárků. Od této značky si zakoupíte modely v různých cenových kategoriích. Zakoupíte si od ní jak hluboké kočárky, tak i kombinované a velmi kvalitní sportovní kočárky. Nejpopulárnějším modelem od této značky je kočárek Britax B-Motion 4 plus cosmo black. Modely od této značky se pohybují v cenových rozpětích od 5 000 Kč až do 30 000 Kč. Můžete si však zakoupit i některé prémiové modely, které se mohou vyšplhat svojí cena až nad hranici 30 000 Kč. Takovéto modely umí úplně vše. Nabízejí velmi kvalitní pohodlí a také dobrý vzhled.

Značka kočárků Valco

Značka Valco je skoro již cca 50 let starou značkou, která působí globálně po celém světě. Jedná se tak o firmu s dlouholetou historií a tradicí. Původně se jedná o australskou rodinnou společnost. Na trhu se u nás prodávají její kočárky pod značkou Valco Baby. Firma Valco má jako hlavní sortiment produkci kvalitních kočárků. Firma dbá na kvalitní zpracování a vysoké bezpečí pro vás i vaše děti. Tyto kočárky jsou vyrobeny tak, aby stačili členům a potřebám vaší rostoucí rodiny. Od této značky si můžete vybrat ze široké nabídky různých typů kočárků. Vyberete si jak sportovní, tak i hluboké či dokonce i kombinované kvalitní kočárky. Tyto kočárky od firmy Valcou jsou za dobrou cenu a jsou tedy dostupné pro mnoho zákazníků.

Značka kočárků Kunert

Kunert je značka, která je u nás také docela populární. Svojí nabídkou kolem 600 produktů na našem trhu se řadí mezi top několika největších producentů dětských kočárků. Tyto kočárky jsou cenově dostupné. Naprostá většina kočárků od této firmy se vejde do cenové kategorie, která nepřesahuje cenovku 10 000 Kč.

Pokud hledáte dobrý kočárek s dobrým poměrem cena / výkon, pak si ho můžete vybrat od této značky. Nejpopulárnějším modelem od této značky je kočárek Kunert Rotax kombinovaný. Kočárky od této značky nabízejí řadu různých praktických příslušenství, které udělají radost nejen vám, ale i vašem dítěti. Od této značky si zakoupíte především velmi praktické kombinované kočárky.

Značka kočárků Joie

Další značkou, která se zabývá produkcí a prodejem dětských kočárků, je značka Joie. Jedná se o anglickou značku, která byla původně založena jen několika málo přáteli. Tato značka je dnes globální a i u nás v Česku nabízí řadu různých a zajímavých dětských kočárků. Tato značka dbá především na bezpečnost, design a kvalitní zpracování.

Značka Joie se snaží přinášet ty nejkvalitnější standardy nejen v oblasti bezpečnosti. Výhodou těchto kočárků Joie je, že jsou velmi dobře cenově dostupné. Ty nejlepší kočárky od této značky zakoupíte již za cenu kolem 5 000 Kč a některé modely jsou dokonce značně levnější.

Video o výběru kočárků

Pokud by vás čtení celého článku nebavilo, či jste měli pocit, že v článku nejsou úplně všechny důležité informace, můžete se podívat na jedno z následujících videí. Tato videa jsou poměrně dobře zpracovaná.

Závěrem

V tomto článku jsme si pověděli o tom, jak vybrat ten nejlepší model kočárku. Zaměřili jsme se na důležité parametry jako je hmotnost kočárku, kolečka, nosnost, skladnost mnoho dalších důležitých parametrů, na které je nutné myslet při výběru toho nejlepšího dětského kočárku. Také jsme neopomenuli ani bezpečnost. Před výběrem vámi vybraného modelu vždy podívejte podrobně na všechny parametry a detaily. Též si tyto kočárky porovnejte v různých obchodech.

Nyní vás od nákupu toho nejlepšího kočárku dělí jen pár kliknutí. Stačí se podívat na naši tabulku výše a prokliknout se odkazem „Zobrazit v obchodech“. Poté se můžete prokliknout do některého vámi preferovaného online obchodu. Dále už jen stačí naplnit váš virtuální košík a zaplatit za nový kočárek.

Doufáme, že jsme vám tímto článkem pomohli k výběru toho nejlepšího kočárku a vyberete si ten nejlepší kočárek, jaký můžete sehnat na našem trhu. Také doufáme, že vám tento kočárek bude sloužit po mnoho let bez jediné závady.

Pokud se vám tento náš článek o výběru kočárku líbil, zanechte nám prosím kladné hodnocení, protože si vážíme vaší zpětné vazby.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat