Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Lubrikační gely

Lubrikační gely nejsou žádnou berličkou pro ty, komu to již v sexuálním životě drhne. Opak je pravdou. Jsou pomůckou, která dobrý sex dělá ještě lepším. A když pomůže i při problémech, proč ne! Vždyť i na to lubrikační gely jsou. Dobrý lubrikační gel napomáhá zvlhčit či udělat klouzavou jakoukoliv část těla. Obvykle se používá pro zvlhčení poševní sliznice, penisu, análního otvoru, ale i jiných částí těla, které při sexuálních hrátkách stimulujeme, hladíme či masírujeme.

Lubrikační gely jsou naprostou nezbytností při používání sexuálních pomůcek. Zejména vibrátorů, dild, ale též různých moderních vychytávek, jako jsou třeba womanizery. Snadněji se díky lubrikačním gelům aplikuje vibrační vajíčko a hodí se i pro pokročilé uživatelky venušiných kuliček, které s nimi mohou díky lubrikaci cvičit ještě náročnější cviky.

Rovněž pro masturbaci je lubrikační gel nezbytným pomocníkem. Nahrazuje zejména chybějící počáteční zvlhčení, zamezuje vzniku různých mikrotrhlinek, a jak už bylo řečeno výše, je důležitý i pro aplikaci sexuálních pomůcek při masturbaci.

Lubrikační gel umí zvýšit požitek ze sexu. Současně nahrazuje chybějící zvlhčení, pokud s ním bojujeme. Ženám se to může stát třeba těsně po menstruaci, či naopak před ní. Typické je v období menopauzy a v postmenopauzním období, kdy ženská vagína již není dostatečně vlhkou. Nezachrání to žádné léky. Ženské tělo se prostě mění a je nutné mu pomoci vhodným lubrikantem. A to i v případě, že bereme antikoncepci. Právě antikoncepce bývá mnohdy příčinou suchosti v pochvě. Podobně jako antibiotika.

Proč používat lubrikační gel? Pohlavní styk a sex obecně je s ním příjemnější, mnohdy atraktivnější, intenzivnější, bezbolestný i bez rizika různých úrazů. Některé sexuální erotické pomůcky bez lubrikačního gelu nejde vůbec používat, nebo je jejich použití bolestivé či nedostatečně stimulující.

Lubrikační gely: Porovnání 5 nejlepších lubrikačních gelů podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 5 nejlepších lubrikačních gelů. Jak jsme tyto lubrikanty vybírali? Lubrikační gely jsme vybrali podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto lubrikanty jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit lubrikanty podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší lubrikační gel.

NázevVzhledPříchuťObjem (v ml)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Durex Intense Orgasmic Gel 10mlLubrikační gel Durex Intense Orgasmic Gel 10mlNe10148Zobrazit v obchodech
Růžový slon H2O Hřejivý lubrikační gel 130 mlLubrikační gel Růžový slon H2O Hřejivý lubrikační gel 130 mlNe130139Zobrazit v obchodech
Pjur BACK DOOR Anal glide 100mlLubrikační gel Pjur BACK DOOR Anal glide 100mlNe100267Zobrazit v obchodech
Eros Megasol Glide4 You 100mlLubrikační gel Eros Megasol Glide4 You 100mlNe100175Zobrazit v obchodech
Durex Play Sweet Strawberry 50mlLubrikační gel Durex Play Sweet Strawberry 50mlJahoda5089Zobrazit v obchodech

Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení lubrikantů od jejich uživatelů.

Jak vybrat lubrikační gel

Sortiment lubrikačních gelů je dnes obrovský a vybrat ten správný nemusí být snadné. Prezentují se pomocí různých reklamních klišé, což nás často odvádí od podstaty toho kterého produktu. Při výběru lubrikantu si všímejte jeho složení, způsob použití i speciální vlastnosti. Určitě se z ekonomických důvodů podívejte na objem vs. cenu. Pak si vyberte vůni či příchuť, či naopak lubrikační gel neutrální.

Pozor si též dejte na to, jestli se vámi vybraný lubrikační gel hodí na konkrétní sexuální pomůcku, pro kterou jej vybíráte. Někdy jsou ambivalentní a určitý typ gelu snižuje životnost materiálu erotické pomůcky. Obvykle najdete doporučení na výběr typu gelu na stránkách výrobce či prodejce erotické pomůcky. Pozor též na to, jestli je lubrikační gel kompatibilní s kondomem. Tuto antikoncepční pomůcku některé lubrikanty poškozují.

Druhy lubrikačních gelů

Lubrikační gely a oleje na vodní bázi

Lubrikační gel na vodní bázi, někdy též nemastný olej na vodní bázi, se používá v běžném suchém prostředí. Tím je myšleno, že při hrátkách ve vaně není zrovna ideálním. Na druhou stranu vám neumaže ložní prádlo ani trvale neznehodnotí matraci. Hodí se po použití s menstruačním kalíškem. Nepoškodí kondom a sex s ním velice zpříjemní. Používat lze i různé vroubkované či jiné stimulační kondomy. Ale pozor, ty se jako antikoncepce nedoporučují. Lubrikační gely na vodní bázi nepoškozují ani erotické pomůcky. Vybrat si lze voňavé a ochucené, což oceníte při orálním styku, pokud vám je takto příjemnějším. Nevýhodou je, že rychleji zasychají, máme jich větší spotřebu a nejsou účinné ve vodě.

Silikonové lubrikační gely a oleje

Silikonové lubrikační gely mají oproti těm vodním řadu výhod. Bývají hypoalergenní, přesto však mají své odpůrce kvůli svému složení. Je to ale spíše neznalost problematiky do hloubky. Silikonový lubrikační gel má vynikající kluzné vlastnosti. I proto se používá třeba při análním styku a análních hrátkách. Vlastnosti neztrácí ani ve vodě a trvá skutečně dlouho, než je nutné aplikaci zopakovat. Jsou též šetrné. Stačí kapička a je vystaráno. Dlouho vám proto vydrží. Na druhou stranu mohou silikonové lubrikanty poškozovat erotické hračky, stejně tak bývají nevhodné pro použití s kondomem.

Poznámka: Jak lubrikanty na vodní bázi, tak ty silikonové, mohou mít podobu lubrikačního gelu nebo lubrikační oleje. Někdy se oleje vyčleňují jako samostatné lubrikanty – tzv. olejové lubrikanty. Kvůli jejich použití si je pak nutné všímat, zdali jde o ty na vodní, či naopak na silikonové bázi.

Lubrikační gely podle způsobu použití a speciálních vlastností

Lubrikační gely pro anální styk

Lubrikační gel si však lze vybírat i podle dalších specifických způsobů užití nebo vlastností. Typickým příkladem jsou anální lubrikační gely pro citlivou sliznici konečníku, které chybí přirozené zvlhčení. Hodí se anální styk, masáž prostaty i pro masturbaci. Speciálními pak jsou fistingové gely (fisting – zasouvání celé ruky do análního otvoru partnera). Jde obvykle o anální gely ve velkých baleních.

Lubrikační gely s antikoncepčním účinkem

Spermicidní lubrikační gely mají schopnost snižovat pravděpodobnost početí. Nemají se používat jako jediná antikoncepce. Hodí se však jako doplňková. Spermicidní látky znesnadňují pohyb spermií a snižují jejich schopnost oplodnění vajíčka. Ale pozor, novinkou mezi léky jsou i lubrikační gely na podporu početí.

Chladivé či hřejivé lubrikační gely a oleje

Někdo to rád horké, někdo raději chladivé. Pocit tepla či chladivý efekt umí zvyšovat potěšení ze sexu. A tyto vlastnosti umí nabídnou i lubrikační gel. Stačí si vybrat ten správný. Mnohdy se ve svém obsahu chlubí použitím přírodních hřejivých látek (chilli papričky) či látek s chladivým efektem (výtažek z eukalyptu).

Orální lubrikační gely

Lubrikační gel pro orální styk je obvykle povýšen na pochutinu. Tedy je ochucen oblíbenými příchutěmi, jako jsou jahody, maliny či čokoláda. Současně tyto gely krásně voní a mnohdy je oceníte i u erotické masáže.

Znecitlivující lubrikační gely

Zatímco ženy chtějí zažít orgasmus co nejrychleji a než si užít jen jeden, tak si raději přivodit parádní multiorgasmický zážitek, muži naopak potřebují a chtějí orgasmus a ejakulaci pozdržet a oddálit. Pro tento účel se hodí znecitlivující lubrikační gel.

Sterilní lubrikační gel

Používají se třeba u gynekologa při vyšetření. Ale sterilní lubrikační gel využijete i při prvních pohlavních stycích po porodu, hodí se též v těhotenství. Prostě vždy, když si chcete být jisti, že se vám do těla nedostane žádný zbytečný balast a patogeny. Nabídne vám je každá dobrá lékárna.

Parametry lubrikačních gelů

Báze lubrikantu

 • Vodní
 • Silikonová
 • Olejová

Způsob použití podle funkce

 • Pro vaginální sex
 • Pro anální sex
 • Pro orální sex
 • Pro erotickou masáž

Podle speciálních vlastností

 • Hřejivé
 • Chladivé
 • Znecitlivující
 • Sterilní
 • Pro fisting
 • Elektrostimulující

Podle určení ženy vs. muže

 • Dámské
 • Pánské
 • Unisex

Podle vůně a chuti

 • Bez chuti a vůně
 • Voňavé bez chuti
 • Voňavé ochucené

Objem balení lubrikačního gelu

 • Do 100 ml
 • 100 až 120 ml
 • 125 až 135 ml
 • 150 až 260 ml
 • Nad 260 ml

Péče o lubrikační gely

Lubrikační gel bychom neměli používat po záruce. Podobně jako jiná kosmetika, i lubrikační gely mohou po době použitelnosti měnit svoji strukturu, oddělí se od sebe jednotlivé složky, ev. se ztratí některé vlastnosti. Mohou žluknout i se jinak zkazit. Nejmarkantnější je to u gelů s přírodními složkami a s omezeným množstvím konzervantů. Gely v průhledných obalech je vhodné udržovat ve tmě. Vždy se hodí chladnější prostředí. Koupelna není právě nejvhodnější, přitom právě zde lubrikanty nejčastěji skladujeme.

Cena lubrikačních gelů

Levné lubrikační gely: do 200 Kč/100 ml

Jde nejčastěji o levné lubrikační gely na vodní bázi. Poslouží, ale zázrak od nich mnohdy nečekejte. Obvykle jich spotřebujete příliš na to, aby se ve výsledku vyplatily.

Ekonomické lubrikační gely: od 200 do 300 Kč/100 ml

Nabízí nejlepší poměr cena/výkon. Mají výborné vlastnosti a stále jsou za přijatelnou cenu.

Středně drahé lubrikační gely: od 300 do 400 Kč/100 ml

Do této kategorie patří obvykle velice kvalitní silikonové gely s dlouhou výdrž, vhodné též k použití ve vodě.

Drahé a luxusní lubrikační gely: nad 400 Kč/100 ml

Gely z luxusních limitovaných edicí, s exkluzivní vůní, chutí, s top funkcemi či od prestižních výrobců z třídy luxusních erotických pomůcek.

TOP 3 lubrikační gely

Náš tip

WILLI collection neutrál 100 ml

5/5

Levný a funkční

Výborný lubrikační gel na vodní bázi certifikovaný jako zdravotnický prostředek. Vysoce kluzný.
Nejlepší silikonový lubrikant
Pjur BACK DOOR Anal glide 100 ml
5/5

Nejlepší pro anální sex

Lubrikační silikonový gel pro anální i vaginální sex s potřebou kvalitnější lubrikace. Obsahuje uvolňující výtažky z jojoby.

Intenzivní prožitek

Durex Intense Orgasmic Gel 10 ml

5/5

Nejintenzivnější orgazmus

Lubrikuje a stimuluje současně. Navozuje silný orgasmus po aplikaci na klitoris. Intenzivní zážitek podporuje u obou partnerů.
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat