Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Myčky nádobí

TOP 1

AEG FSE73407P (45 cm, vestavná)

5/5
Je velmi tichá a především úsporná. Díky skrytému panelu skvěle doladí design vaší kuchyně a překvapí vás i její senzor na ušpinění vody. 7 programů myčky vám zaručí efektivní mytí nádobí. Model je dokonce uzpůsoben k mytí tenčího skla, jaké jsou u skleniček. Jediné, co chybí je funkce odloženého startu.
TOP 2

Electrolux EEM23100L (45 cm, vestavná)

5/5
Vnitřní koše si nastavíte, jak potřebujete a bude se vám hodit i velice praktická zásuvka na příbor. Je oblíbená především kvůli přehlednému dotykovému panelu, který disponuje 6 mycími programy. Za poměrně nízkou cenu si koupíte skvělý poměr výkonu a ceny.
TOP 3

BEKO DFS 28123 W (45 cm, volně stojící)

5/5
Výhodná cena nezaručuje nízkou spotřebu. Jde o volně stojící myčku, která se spíše používá na chalupách. Do myčky dáte až 11 sad a její spotřeba se pohybuje kolem 8,7 litrů vody. Disponuje funkcí rychlého mytí, který proces hodně urychlí.

Myčka na nádobí se používala ve vybraných rodinných jednotkách a pravidelně se o ní říkalo, že je to přístroj pro vyšší třídy. Naštěstí jsou tyto preference v současné době minulostí, protože si ji může pořídit každý, kdo na ni najde místo a finance.

Tento partner se hodí zejména do těch bytů či domů, kde není čas na pravidelné mytí nádobí, jinak nemusíte nesmyslně utrácet za nadstandardní spotřebu vody, kterou za běžných podmínek při mytí nádobí tolik nespotřebováváte. Pokud zvolíte správnou myčku nádobí, ušetříte nejen vodu, ale i energii a celou hromadu času, který byste jinak strávili nad dřezem mytím nádobí například po rodinné večeři nebo večírku s kamarády. Myčky nádobí patří mezi velké spotřebiče.

Myčka nádobí

Vzhledem k tomu, že myčka na nádobí může být trochu větší investicí, měli byste si rozmyslet, jakou kapacitu si přejete, kolik nádobí budete denně mýt, zda ji budete spouštět často, nebo zda bude trvat týden, než se naplní atd. Pokusíme se vám pomoci vybrat především dokonalou myčku s naším malým návodem. Tak se dobře usaďte a čtěte…

Myčky nádobí: Porovnání 10 nejlepších myček nádobí podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších myček na nádobí. Jak jsme myčky nádobí vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto myčky na nádobí jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit myčky nádobí podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší myčku na nádobí.

NázevVzhledTyp myčkyRozměry Š x V x H (cm)Energetická třídaTřída emise hlukuOrientační cena (s DPH)Dostupnost
AEG FFB 83730 PMMyčka nádobí AEG FFB 83730 PMVolně stojící59,6 x 85 x 61DB16880Zobrazit v obchodech
AEG FFB 62700 PWMyčka nádobí AEG FFB 62700 PWVolně stojící59,6 x 85 x 61EC13705Zobrazit v obchodech
Bosch SMS4EVI14EMyčka nádobí Bosch SMS4EVI14EVolně stojící60 x 84,5 x 60CB14990Zobrazit v obchodech
AEG FFB53610ZMMyčka nádobí AEG FFB53610ZMVolně stojící60 x 85 x 61DC12850Zobrazit v obchodech
AEG FFB53610ZWMyčka nádobí AEG FFB53610ZWVolně stojící60 x 85 x 62,5DC12989Zobrazit v obchodech
BOSCH SMI6ECS93EMyčka nádobí BOSCH SMI6ECS93EVestavná myčka81,5 x 60 x 57,3DB21990Zobrazit v obchodech
AEG FSE73507PMyčka nádobí AEG FSE73507PVestavná myčka44,6 x 81,8 x 55DB14990Zobrazit v obchodech
BEKO DIN59530ADMyčka nádobí BEKO DIN59530ADVestavná myčka59,8 x 81,8 x 55DB13550Zobrazit v obchodech
ELECTROLUX EEG67310LMyčka nádobí ELECTROLUX EEG67310LVestavná myčka44,6 x 81,8 x 55DB11990Zobrazit v obchodech
WHIRLPOOL WBC 3C34 PFXMyčka nádobí WHIRLPOOL WBC 3C34 PFXVestavná myčka60 x 82 x 56DB11390Zobrazit v obchodech

Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení myček na nádobí od jejich uživatelů.

Jak myčka vlastně pracuje?

Příprava mytí v myčce nádobí je většinou rozdělena do 4 různých fází. Prvním krokem je opláchnutí veškerého nádobí, které je vloženo do myčky, a tím se zbaví hrubších nečistot (ale dá se to udělat i bez předmývání — stačí nádobí otřít ubrouskem). V tomto okamžiku se zahřeje voda, která s ideálním množstvím čisticího prostředku nádobí zcela umyje a zbaví ho oleje a dalších nečistot. V okamžiku, kdy skončí fáze mytí nádobí, myčka přirozeně přejde na oplachování.

Myčka nádobí

Výhodou této funkce je, že se několikrát opakuje, takže můžeme být nade vší pochybnost přesvědčeni, že nádobí je bezvadně opláchnuté a že na něm nezůstane žádný čisticí prostředek. Během oplachování se začíná dávkovat leštidlo. Posledním chodem je sušení nádobí. Tato metoda začíná rychle po odtoku vody z myčky. Na jednotlivých kusech není ani stopa po kapce vody, nádobí je čisté a příjemně suché, aniž byste je museli utírat hadříkem.

Jak myčku na nádobí používat?

Před vložením nádobí do myčky na nádobí z něj odstraňte nahromaděnou špínu. Poctivě je otřete papírovou utěrkou. Nemusíte je mýt, aby čisticí prostředek mohl lépe fungovat. V případě, že neplánujete nádobí umýt hned, ale domluvíte se na tom třeba až za dva dny, budete moci nánosy spláchnout. Měděné, stříbrné, hliníkové nebo zinkové kusy není rozumné mýt v myčce, protože by se mohly poškodit. Totéž platí pro hrnce nebo nádoby s teflonem, stejně jako pro věci ze dřeva, jako jsou hrnce na vaření, prkénka na krájení apod. V případě, že potřebujete do myčky vložit plastové nádobí, nade vší pochybnost se ujistěte, že je označeno tak, aby to umožňovalo.

Myčka nádobí

Jakýkoli papír musí být před mytím odstraněn. Velké kusy a výjimečně špinavé nádobí mají své místo ve spodní části myčky, horní přihrádka je určena pro sklenice. Talíře vkládejte tak, že prostřídáte malé talířky s velkými, aby mezi nimi byly štěrbiny a čisticí voda se mohla dostat všude. Myčku na nádobí je dobré zapínat tehdy, až když je zcela plná. Výjimkou jsou myčky, které mají neobvyklý program pro mytí malého množství nádobí. Jednou za půl roku průběžně přidávejte do myčky speciální čisticí prostředek a zapněte ji, aniž byste do ní vkládali nádobí. Tím myčku vyčistíte a provedete základní údržbu.

Jak vybrat myčku na nádobí

Nejprve byste si měli vybrat, jakou velikost a druh myčky si přejete. Velikosti myček na nádobí jsou standardizovány do 2 základních rozměrů. Velké (60 cm široké) myčky na nádobí jsou vhodné pro větší rodiny s dětmi, ale omezené modely (45 cm široké) s menší kapacitou najdou uplatnění v menších rodinách s jednou nebo dvěma osobami. Dnes si budete moci zakoupit jeden ze dvou základních druhů — vestavný a samostatně stojící.

1. Vestavné modely myček na nádobí

Tyto myčky na nádobí nemají možnost volby umístění v otevřeném prostoru. Proto se vestavné myčky vyrábějí bez bočních příček, horních desek a ozdobné desky předních dvířek. Kryt musíte sami nahradit deskou správných rozměrů, která je ve stejném půdorysu a stylovém uspořádání jako celá kuchyňská linka. Bude se lépe hodit ke kuchyňské lince, kde se i nenápadně schová. Vestavné myčky na nádobí se dodávají ve dvou úpravách. Mohou mít zcela integrovaný ovládací panel, nebo panel, ke kterému se dostanete otevřením horní hrany dvířek. Pokud si vyberete ovládací desku, která je zcela integrovaná, znamená to, že je zakrytá v rámci vrchního okraje vstupní desky.

Výhodou je, že obvykle může zakrýt celou plochu dvířek se stylovým dekorem, který má vaše kuchyně, čímž je myčka nádobí schovaná a je k nerozeznání od ostatních skříněk. Nevýhodou zcela integrované řídicí desky u menších modelů je nedostatek údajů o průběhu mytí, které zahrnují:

  • zbývající čas mytí nebo odložený začátek
  • aktuální mycí program
  • chybějící sůl nebo leštidlo

Myčka nádobí

Vyšší modely tento problém řeší pomocí laserového paprsku (nebo lépe časové projekce), který jiskří na podlaze, dokud není nádobí umyté. V silně sluncem ozářené kuchyni může být tento sloupec pro všechny účely přehlédnutelný — obvykle je však velmi praktický.

U myček na nádobí s částečně integrovaným panelem je displej umístěn v přední části myčky — nejčastěji zabírá téměř 20 % vstupního prostoru. Stylistické uspořádání tvoří přibližně 80 % vstupních dvířek. To znamená, že nejsou zakryty v horní části vstupu, což nabízí vyšší přehlednost a ovládání a důslednou kontrolu nad celým provozem myčky na nádobí, který můžete sledovat na displeji, jež je zřetelně vidět. Tuto alternativu upřednostňují jedinci, kteří mají rádi kontrolu nad mytím. Tedy máte možnost si vybrat mezi zcela integrovaným modelem s displejem na vrchním okraji vchodu, nebo částečně integrovaným modelem s displejem na přední straně dvířek.

2. Volně stojící myčky na nádobí

Mohli bychom říci, že volně stojící myčky jsou nejžádanější a nejprodávanější. Díky svým vlastnostem se dají postavit prakticky kdekoliv. Samozřejmostí je přívod vody, energie a trubky na odpad. Bez těchto maličkostí myčku nemůžete používat. U některých modelů lze odstranit horní deska, abyste ji mohli zasunout pod kuchyňskou desku. U těchto produktů nemusíte řešit dvířka, tak jak je tomu u vestavných modelů. Další dobrou vlastností je, že se s ní dobře manipuluje!

Vyberete si 60 cm nebo 45 cm širokou myčku na nádobí?

Standardně jsou k dispozici dvě šířky. Buď standardní 60 cm, nebo tzv. slim, která má 45 cm. Myčka o šířce 45 cm je úzkou formou, která je vhodná pro menší kuchyně. V případě, že hledáte myčku nádobí s šířkou 40 cm nebo 50 cm, můžete mít problém najít ji v jakémkoliv obchodě. Je to často proto, že se jedná o atypické rozměry, které nejsou běžné. Opravdu víte, co je sada nádobí do myčky? Sada nádobí je jeden menší talíř, jeden hluboký talíř, jeden malý talíř, jedna sklenice, jeden hrnek a jedna sada příborů. V podstatě jedna sada pro jednu osobu.

Myčka nádobí

V obchodech je navíc k dispozici stolní myčka na nádobí. Typicky ji můžete využít například na chatě, nebo je dobrá pro člověka, který žije úplně sám. V případě, že očekáváte, že stolní myčky budou levnější než ty běžné, jste na omylu. Jejich výhodou tak může být přinejmenším úspora místa. Stolní myčka nádobí zahrnuje omezenou kapacitu. Ta se pohybuje kolem šesti sad nádobí. Ve srovnání s myčkou o šířce 45 cm, která pojme až 10 sad nádobí, je to obvykle opravdu málo. A pokud vás zaujme srovnání myček o šířce 60 cm, ty pojmou až 14 sad nádobí.

Na co se zaměřit dál?

1. Spotřeba energie a vody

Přečtete si informace o využití energie v zapnutém a vypnutém stavu. Nejdokonalejší myčky na nádobí mají roční spotřebu kolem 180 kWh, což je 720 Kč za rok. Pro srovnání, nehospodárné myčky na nádobí (které patří mezi ty levnější) mají celkovou roční spotřebu kolem 250 kWh, což je víc jak 1 000 Kč za rok. Dále je důležité si sledovat množství vody využité na jeden cyklus. Levné myčky nádobí využívají 14 až 16 litrů vody na jedno mytí. Ale dražší myčky na nádobí spotřebují na stejný počet nádobí pouze 7 litrů vody. Přední šetrné myčky nádobí spotřebují 1960 litrů za rok, zatímco levné myčky nádobí spotřebují až 4480 litrů.

Tabulka: Spotřeba podle třídy – energetické náročnosti
Spotřeba dle třídySpotřebaZa 1 rokZa 2 rokyZa 3 rokyZa 5 letRozdíly od C skupiny za 1 rokRozdíl od C skupiny za 5 let
C

213 kW /

2492 l

1314 Kč2628 Kč3942 Kč6570 Kč
D

237 kW /

2660 l

1415 Kč2903 Kč4353 Kč7255 Kč137 Kč685 Kč
E

262 kW /

2660 l

1576 Kč3152 Kč4728 Kč7880 Kč262 Kč1310 Kč
F

299 kW /

3080 l

1803 Kč3606 Kč5409 Kč9015 Kč489 Kč

2445 Kč

 

2. Hlučnost modelu

Moderní byty a domy mají často kuchyň spojenou s obývacím pokojem. Při výběru kuchyně se tedy bezpochyby ujistěte, že vás při sledování televize nebude dráždit odporný hluk z myčky na nádobí. Nejtišší myčky nádobí vydávají hluk kolem 39 dB. Pro představu, 39 dB může být hluk srovnatelný s tlumeným hovorem, takže vás nebude příliš rušit, a navíc je přiměřený pro večerní mytí. V případě, že myčka, kterou jste si vybrali, obsahuje noční program, budete moci předpokládat, že takový program může být skutečně tišší než 39 dB — tj. ostatní programy mohou mít různou úroveň hlučnosti.

Nejhlučnější myčky dosahují hlučnost až 59 dB, což může být v aktivním dni velmi nepříjemné. Určitě si říkáte, proč se zabývat úrovní hluku, když rozdíl je jen několik dB. Rozhodující je, že úroveň hluku jako množství není přímá, ale logaritmická. To znamená, že zvýšení úrovně hluku o 3 dB je obecně násobkem úrovně hluku.

3. Program myčky na nádobí

  • Primární — program určený pro běžné mytí pravidelně špinavého nádobí. Typická teplota mytí je 50-70 °C.
  • Úsporný — program využívá nižší teplotu 45-55 °C. Přestože spotřebuje méně energie, může spotřebovat více vody a mycí cyklus trvá déle.
  • Intenzivní — program pro intenzivně zašpiněné nádobí. Využívá teploty 70-75 °C a je vhodný pro mytí připálených hrnců.
  • Automatické — myčka sama zkoumá stupeň zašpinění nádobí a podle toho mění délku a teplotu mytí. Obvykle využívá senzory pro určení stupně znečištění vody.
  • Antibakteriální nebo čisticí program odstraňuje z nádobí většinu mikroskopických organismů, takže je vhodný pro rodiny s dětmi a osoby, které mají rády mimořádně čisté nádobí.
  • Poloviční zásobník — využívá se pro mytí menšího množství nádobí
  • Rychlý program — používá se pro pravidelně znečištěné nádobí při teplotě 35-70 °C
  • Odložený start — používá se poté, co chcete, aby se myčka zapnula, až nebudete doma.
  • Multizone — vícezónová alternativa mytí
  • Aquastop — zabraňuje rozlití vody z přívodní hadice. V případě rozlití se myčka vypne a voda se vyčerpá.

Při hledání vhodné myčky na nádobí nezapomeňte zohlednit lepší sušení nádobí, bezpečnost pro dětí a kvalitu modelu.

Druhy myček na nádobí

Jak už jsme si výše uvedli, můžete vybírat z volně stojících nebo vestavných modelů a dále pak mezi 45 nebo 60 cm šířky. Více najdete v tabulkách…

Tabulka 1: Spokojenost klientů s funkcemi myček na nádobí v roce 2022

NázevCenaŠířka (cm)TypSušeníDélka mytíSpotřebaFunkce

AEG FFB

83730 PM

Od 16 880 Kč60Volně stojící95 %70 %95 %95 %

AEG FFB

62700 PW

Od

12 700 Kč

60Volně stojící95 %70 %85 %80 %

AEG

FSE63807P

Od

28 500 Kč

59,6Vestavná100 %70 %60 %90 %

AEG

FFB53610ZM

Od

12 800 Kč

60Volně stojící90 % 70 %100 %65 %

AEG

FFB53610ZW

Od

13 000 Kč

60Volně stojící90 %70 %100 %65 %

BOSCH

SMI6ECS93E

Od

22 000 Kč

58,8Vestavná90 %50 %90 %80 %

AEG

FSE73507P

Od

15 000 Kč

44,6Vestavná90 %65 %80 %80 %

BEKO

DIN59530AD

Od

14 000 Kč

59,8Vestavná90 %4,5 %90 %7,5 %

ELEKTROLUX

EEG67310L

Od

16 000 Kč

59,6Vestavná90 %70 %70 %80 %

WHIRLPOOL

WBC 3C34 PFX

Od

10 500 Kč

60Vestavná85 %80 %85 %80 %

Tabulka 2: Spotřeba a parametry

NázevEnergetická třídaCena 1 mytíSady na nádobíHlučnost

Agua

Stop

Připojení k teplé voděProgramAll-in-one tablety

AEG FFB

83730 PM

D4,42 1540AnoAno8Ano

AEG FFB

62700 PW

E4,791544AnoAno6Ano

AEG

FSE63807P

D4,31344AnoAno7Ano

AEG

FFB53610ZM

D4,211342AnoAno5Ano

AEG

FFB53610ZW

D4,211342AnoAno5Ano

BOSCH

SMI6ECS93E

D3,961342AnoAno8Ano

AEG

FSE73507P

D3,51044AnoAno7Ano

BEKO

DIN59530AD

D4,31540AnoNe9Ano

ELEKTROLUX

EEG67310L

D4,21342AnoAno8Ano

WHIRLPOOL

WBC 3C34 PFX

D4,31444Ano8Ano

Údržba myčky na nádobí

Dávejte si pozor na pecky z citrusů, kosti apod., protože se zachytávají v kanálcích a v případě, že kanál po každém mytí nevyčistíte, mohou tyto zbytky začít nepříjemně zapáchat. Je lepší čistit kanálky pravidelně. Stačí je jednoduše propláchnout a přejet kartáčkem. Jednou za měsíc by se měla myčka vyčistit čisticím programem nebo mycím prostředkem. Tím se z myčky vyloučí olej, vodní kámen a další nečistoty. Vyčistěte také filtr, odpad a sprchovací ramena.

K mytí nádobí se nejčastěji používají tablety do myčky. Přestože jsou užitečnější a rozumnější, může být finančně výhodnější používat sypký nebo tekutý prostředek na mytí nádobí. Sůl a čisticí tablety se běžně dávkují pro standardně naskládanou myčku, běžný mycí cyklus a běžnou tvrdost vody. A v případě, že se mytí odchýlí od těchto opatření, setkáte se s poněkud horším mytím.

Prostředek do myčky nádobí

Nespoléhejte se na soli do myčky a často obnovujte granulovanou sůl. Ta vodu nerozmělňuje, ale slouží k obnovení pryskyřicové kuličky, která je ve skutečnosti změkčovačem. Ty se nacházejí v nádržce ve spodní části a vodu zjemňují. Sůl by se měla obnovovat po každých 30 mytích. Často přidávejte a doplňujte pomocný prostředek pro splachování myčky. Nezapomeňte nastavit úroveň odměřování. V případě, že ji nastavíte tak, že myčka vydá více, než potřebuje, budete mít na nádobí skvrny, zejména na skle. Ale v případě, že je množství při oplachování malé, rozlučte se s jiskřivým nádobím.

Cena myček na nádobí

V dnešní době se nemusíme stresovat tím, že si pořídíme levný přístroj, který nebude dělat to, co se předpokládá, že bude dělat. Nyní neplatí, že co je levné, je hrozné. Naopak, získáte opravdu kvalitní myčku s běžnou užitnou hodnotou a neutratíte více než 10 000 korun. Zvlášť pokud narazíte na neobvyklou nabídku nebo na akci v rámci Black Friday.

Něco jiného ovšem je, že pro přední vychytávky a největší investiční prostředky budete muset sáhnout hluboko do kapsy. V případě, že budete potřebovat klidný provoz a to nejlepší, budete se jistě dívat na jiné produkty. Z větší části mluvíme o 3 kategoriích myček na nádobí z hlediska nákladů.

1. do 10 000 Kč

Ideální cenová kategorie pro běžnou rodinu, která zahrnuje myčky o šířce 45 a 60 cm s různými kapacitami. Z hlediska spotřeby energie jsou tyto myčky ve většině případů nejméně energeticky úspornější a také jsou trochu více hlučné. Kapacity nejsou nijak velké a musíte počítat pouze se základními programy. Ve většině případů myčky na nádobí nemají dětskou pojistku a budete moci snadno zapomenout na funkci Aquastop.

2. do 20 000 Kč

S dalšími náklady přichází nižší spotřeba, méně hluku a více ovládacích prvků. Zvýrazněné prvky jsou stále zajímavější a objevují se i bezpečnostní prvky. Tato nákladová kategorie je nejvyhledávanější a zároveň nejrozšířenější. Za nadprůměrnou cenu získáte mimořádně skvělé výkony.

3. Nejdražší

Tato částka není nic neobvyklého, protože kdo potřebuje nejvíce dokonalý stroj, pak v tomto bodě musí zaplatit nejvíce. Nad dvacet tisíc objevíte myčky na nádobí, které jsou vybaveny nejmodernějším ovládáním a programy, mají zanedbatelnou spotřebu energie, takže jsou nejrozumnější volbou. Vyvrcholením pro nedávno postavenou kuchyň.

Myčky nádobí: TOP 3 produkty

Myčka nádobí AEG FSE73407P (45 cm, vestavná)

Parametry:

  • Vestavná myčka
  • 45 cm široká
  • Kapacita na 9 sad
  • Spotřeba vody 9,9 l
  • Energetická třída D
  • Počet programů 7
  • Hlučnost 44 dB

Je velmi tichá a především úsporná. Díky skrytému panelu skvěle doladí design vaší kuchyně a překvapí vás i její senzor na ušpinění vody. 7 programů myčky vám zaručí efektivní mytí nádobí. Model je dokonce uzpůsoben k mytí tenčího skla, jaké jsou u skleniček. Jediné, co chybí je funkce odloženého startu.

Myčka nádobí AEG FSE73407P
Myčka nádobí AEG FSE73407P
KladyZápory
✅  Tichá–      Vyšší pořizovací cena
✅  Úsporná 
✅  Chrání sklo 
✅  Senzor na ušpinění vody 
✅  Více programů pro lepší mytí 

Myčka nádobí Electrolux EEM23100L (45 cm, vestavná)

Parametry:

  • Vestavná myčka
  • 45 cm široká
  • Kapacita na 10 sad
  • Spotřeba vody 9,9 l
  • Energetická třída F
  • Počet programů 6
  • Hlučnost 47 dB

Vnitřní koše si nastavíte, jak potřebujete a bude se vám hodit i velice praktická zásuvka na příbor. Je oblíbená především kvůli přehlednému dotykovému panelu, který disponuje 6 mycími programy. Za poměrně nízkou cenu si koupíte skvělý poměr výkonu a ceny.

Myčka nádobí Electrolux EEM23100L
Myčka nádobí Electrolux EEM23100L
KladyZápory
✅  Účinné mytí–      Málo programů
✅  Pojme 10 sad 
✅  Disponuje zásuvkou na příbory 
✅  Senzory na ušpinění vody 
✅  Přehledný dotykový panel 

Myčka nádobí BEKO DFS 28123 W (45 cm, volně stojící)

Parametry:

  • Volně stojící
  • 45 cm široká
  • Kapacita na 11 sad
  • Spotřeba 8,7 l
  • Energetická třída E
  • Počet programů 9
  • Hlučnost 46 dB

Výhodná cena nezaručuje nízkou spotřebu. Jde o volně stojící myčku, která se spíše používá na chalupách. Do myčky dáte až 11 sad a její spotřeba se pohybuje kolem 8,7 litrů vody. Disponuje funkcí rychlého mytí, který proces hodně urychlí.

Myčka nádobí BEKO DFS 28123 W
Myčka nádobí BEKO DFS 28123 W
KladyZápory
✅  Kvalitní myčka–      Energetická třída E
✅  Nízká cena–      Nepřehledný návod k ovládání
✅  Velká kapacita 
✅  11 programů 
✅  Tišší chod 

Značky myček nádobí: S kterými značkami se setkáte na trhu?

Na trhu si můžete vybírat z mnoha různých značek zboží. Jsou to značky Mora, Gorenje, Samsung, Electrolux, Amica, AEG a další.

Myčka nádobí Samsung

Samsung je korejskou firmou, která je především známá pro výrobu Smartphonů. Vyrábí i ale další velké spotřebiče. Zabývá se výrobou mnoha domácích spotřebičů včetně myček nádobí nebo třeba mikrovlnné trouby. Na tom je dobré, že nabídka modelů Samsung je poměrně široká. Samsung nabízí na trh inovativní novinky. Jedná se o něco dražší modely. Jsou to moderní spotřebiče, které jsou vybavené nadupanou moderní technologií. Jsou vybaveny displejem a mnoha kvalitními funkcemi. Většina modelů má nadšasový design. Modely se řadí mezi ty s nejvyšší cenou.

Myčky nádobí Gorenje

Gorenje je slovinská značka vyrábějící od myček nádobí po mikrovlnné trouby. Myčky nádobí Gorenje vás zaujmou nejen svými mycími vlastnostmi, ale také originálním vzhledem. Gorenje vyrábí myčky nádobí v různých barvách. Můžete si tak vybrat barvu myčky, která vám bude dokonale ladit s interiérem.

Myčky nádobí Mora

Mora je moravskou značkou vyrábějící domácí spotřebiče. Zakoupíte si od nich i myčky nádobí. Mora byla založena v roce 1825. Mora nabízí široký sortiment od sporáků, trub a smozřejmě i myček nádobí. Od značky Mora si zakoupíte vestavné i volně stojící zboží. Nejprodávanější zboží od této značky jsou tyto modely: Mora VM 665 X, Mora SM 585 W, Mora IM 687 a Mora SM 685 W.

Myčky nádobí Whirlpool

Whirpool je americká značka, která je v České republice velmi oblíbená. Od této značky si zakoupíte modely jako je Whirlpool WSFO 3O34 PF, Whirlpool WSFO 3O23 PF X nebo Whirlpool WSFO 3O34 PF X.

Myčky nádobí Amica

Amica je polská mezinárodní společnost. Je to světový výrobce domácích spotřebičů se sídlem ve Wronki ve středozápadním Polsku. Společnost vyrábí chladničky, pračky a myčky nádobí. Od této značky si zakoupíte například tyto modely: Amica MV 637 DCB, Amica MI 438 BLDC, AMICA MV 626 BEDW, Amica MV 656 AW, Amica MI 455 AD, Amica MV 447 ADW, Amica MV 447 ADX a další bílé zboží.

Myčky nádobí Beko

Od značky Beko si zakoupíte tyto modely: Beko DFN 28430 W, Beko DFN 26422 X, Beko DFN 28430X. Zboží od značky Beko se pohybuje s cenou kolem 8 až 9 000 Kč s DPH.

Myčky nádobí AEG

Tyto myčky patří mezi spotřebiče nejvyšší kvality. To platí zejména pro nejvyšší řadu myček od značky AEG.

Myčky nádobí: Myčky na nádobí a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat novou myčku nádobí. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát pro výběr tohoto druhu zboží. Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nové myčky na nádobí pomohli. Při výběru myčky si nezapomeňte prohlédnout energetické štítky, které určují spotřebu spotřebiče. Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš vybraný produkt v podobě myčky na nádobí zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální nákupní nákupní košík. Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací portál Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé myčky nádobí a jejich ceny včetně recenze a uživatelských zkušeností s konkrétní myčkou nádobí. Dozvíte se tam také, která myčka nádobí je kde skladem a za jakou se prodává cenu v různých obchodech. Podívejte si na další články na našem webu. Mohou vás zajímat hry na PC a mnoho dalšího.
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 4.9]

Mohlo by vás také zajímat