Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Nafukovací čluny

Obsah článku Ukaž

Je tu sezóna vodních sportů a zábavy na vodních plochách. Pokud i vy hledáte produkty, které vám tyto hrátky umožní, mohli byste zvážit například nafukovací člun. Nafukovací čluny nejsou však jen záležitostí léta a dětí. Využívají je i rybáři, vodáci a lidé jako dopravní prostředek!

Ať tak nebo tak, dnes jsme si o nich připravili dnešní článek. V tomto článku si povíme základní zásady toto, jak si takový člun vybrat. Dále se podíváme na samotné druhy a parametry. Tyto informace jsou naprosto nezbytné k samostatnému výběru. Dále si povíme i pár věcích o motorech, které mohou, ale  nemusí být součástí  vašeho člunu. Zaměříme se i na příslušenství které si lze ke člunu pořídit a na ceny, které si rozdělíme do tří cenových kategorií a podíváme se, co od jaké lze i nelze očekávat.

Nafukovací čluny: Porovnání 10 nejlepších člunů podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších nafukovacích člunů na vodu. Jak jsme tyto čluny vybírali? Čluny na vodu jsme vybrali podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto čluny jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit nafukovací čluny podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší člun.

NázevVzhledPočet osobNosnost (v kg)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Intex 68347 Seahawk 2 SetČlun na vodu Intex 68347 Seahawk 2 Set22001398Zobrazit v obchodech
Intex 68325 Excursion 5 SetČlun na vodu Intex 68325 Excursion 5 Set54554390Zobrazit v obchodech
Intex 68307 Explorer K2 setČlun na vodu Intex 68307 Explorer K2 set21812905Zobrazit v obchodech
Intex 58357 Explorer Pro 200 SetČlun na vodu Intex 58357 Explorer Pro 200 Set2120838Zobrazit v obchodech
Intex 68380 Seahawk 3 SetČlun na vodu Intex 68380 Seahawk 3 Set33602418Zobrazit v obchodech
Mistral 346759Člun na vodu Mistral 34675922005999Zobrazit v obchodech
Bestway 61110 TRECK X3Člun na vodu Bestway 61110 TRECK X342701699Zobrazit v obchodech
Intex 68351 Seahawk 4 SetČlun na vodu Intex 68351 Seahawk 4 Set44003010Zobrazit v obchodech
Intex 68370 Challenger 3 SetČlun na vodu Intex 68370 Challenger 3 Set32552190Zobrazit v obchodech
Aqua Marina Motion SETČlun na vodu Aqua Marina Motion SET21855799Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení nafukovacích člunů od jejich uživatelů.

Nafukovací čluny: Nejlepší čluny podle Heureky

Jak vybrat nafukovací člun?

Nafukovací člun vs. nafukovací kajak

Kvalitní nafukovací člun je ideální pro rybáře, rekreanty, může být používán i na tekoucí vodě a mohou v něm být i děti pokud je vícemístný. Kvalitní nafukovací kajak je zpravidla pro 1-2 osoby a je ideální pro sjíždění řek a zábavu na vodě. Nafukovací kajaky jsou obratné a poměrně rychlé, nafukovací čluny jsou stabilnější, a pokud nemají motor tak pomalejší.

Nosnost a počet osob

Obvykle se do nafukovacího člunu o délce nejvýše 250 cm vejde komfortně jedna osoba, jsou však na trhu i nafukovací čluny pro více osob. Nafukovací kajaky jsou určeny pro jednu až dvě osoby, výjimečně pro tři. Co se týče nosnosti, myslete nejen na případná zavazadla, ale také na hmotnost pádla. Nikdy údaj o hmotnosti uvedený výrobcem nepřekračujte.

Pevná nebo nafukovací podlaha člunů

Nafukovací čluny mohou mít i podlahu nafukovací, nebo je podlaha pevná, případně se můžete setkat s lamelovou podlahou. Ve zkratce – nafukovací podlaha je komfortní a člun je díky ní lehčí, pevná podlaha je zase ideální pro rybáře, protože na ní mohou stát. Nafukovací čluny s lamelovou podlahou jsou jakýmsi kompromisem, avšak nejsou určeny pro dlouhodobé stání.

Materiál a kvalita člunu

Levnější nafukovací kajaky a čluny jsou obvykle vyrobeny z PVC materiálů a jejich hlavní nevýhodou je krátká životnost. Jakýmsi průměrem jsou kvalitní nafukovací čluny a kajaky z vyztuženého PVC/PES materiálu, kde je přídavek polyesteru nebo nylonu – díky tomu jsou takové čluny a kajaky odolnější vůči oděru. Nejkvalitnější nafukovací čluny a kajaky jsou vyrobeny z gumy, což je sice na výrobní proces náročnější, ale jsou odolné a vyznačují se dlouhou životností. Samozřejmě, tyto kvality se odrazí i na ceně.

Samovylévací dno a další parametry

Kvalitní nafukovací čluny a kajaky mají části i něco navíc, co oceníte při samotném používání. Často se můžete setkat při koupi například s tvz. samovylévacím dnem, což znamená, že takový nafukovací člun má vypouštěcí otvor nejčastěji na zadní straně. Mimořádně oblíbená je vlastnost rychlého nafouknutí a sfouknutí, když nemáte dostatek času. Určitě mějte vždy s sebou soupravu na opravu, kdybyste ji potřebovali.

Inspirujte se při nákupu

Hledejte test nafukovacích člunů a kajaků na internetu, čtěte recenze a zkušenosti zákazníků. Tyto informace vám pomohou zorientovat se na trhu a vybrat si nakonec to nejlepší.

Druhy nafukovacích člunů

Pevné nafukovací čluny

Pevné nafukovací čluny se snadno prodívají vodou, takže jízda v drsných podmínkách je plynulejší. Struktura trupu dodává podporu a pojme výkonné motory. Odborně se jim také říká RIB čluny. RIB je těžké převrátit a díky tuhé konstrukci je stabilní při vyšších rychlostech. Zůstane také na hladině, i když dojde k zaplavení trupu. RIB nabízí řadu využití, od volnočasových vodáckých aktivit až po komerční využití.
Nafukovací čluny jsou obecně snadno ovladatelné. Novější nafukovací čluny reagují na změny pohybu a směru rychle. Žebra jsou odolná vůči nárazům s nízkým dopadem. Oddělené komory trubek zmírňují náraz. Většina RIB má přetlakový ventil, který zabraňuje nebezpečnému zvýšení tlaku. Hluboký design trupu do V je ideální pro aquaplaning a přispívá ke stabilitě jízdy v letadle.

Konzolové pevné nafukovací čluny

Středová konzola RIB nabízí manévrovatelnost a ovladatelnost. Jejich lehká konstrukce usnadňuje tažení a zvyšuje nosnost. Jsou oblíbené u potápěčů, hlubinných rybářů, surfařů a rodin. Konzolové RIB zahrnují propracovaný systém řízení, ovládající všechny hlavní funkce lodi z jednoho bodu.

Mějte na paměti, že konzolové RIB jsou těžké a poskytují méně volného místa než standardní RIB. K přepravě z vody vyžadují složité vybavení. Navíc, pokud se chystáte koupit konzolový RIB, musíte zvážit svůj rozpočet.

Nafukovací čluny bez vyztužení

Ideální nafukovací podlahový člun dosahuje rovnováhy mezi přenosností – snadnou montáží a kompaktním skladováním – a tuhostí potřebnou pro výkon lodi. Pevné čluny s vysoce výkonnými hoblovacími trupy nabízejí nejlepší výkon, ale často musí být skladovány na přívěsu nebo na závěsných lavičkách. Lodě s pružnější látkovou podlahou se skládají do lehkého a kompaktního tvaru, ale jejich flexibilita může ohrozit jejich výkon a stabilitu na vodě.

Vysokotlaké nafukovací podlahové čluny mají pevnou příčku a nafukovací podlahu, kterou lze ponechat v člunu a srolovat pro rychlé a pohodlné skladování. Stejně jako sportovní lodě mají HPIF nafukovací kýl, který zlepšuje směrovou stabilitu a zlepšuje výkon při zatáčení. HPIF rychle naskakují na letadla a díky své nízké hmotnosti dosahují skvělého výkonu pouze s malým přívěsným motorem.

Roll Up Lodě

Rolovací čluny jsou nejpřenosnějším typem nafukovacích člunů. Lze je rozvinout, nafouknout a spustit během několika minut. Svinovací čluny nemají kýl a mají rovné podlahy s dřevěnými lamelami uzavřenými v látkových kapsách. Jako takové je není nutné odstraňovat kvůli uskladnění. Mají tvrdou příčku, která umožňuje malý přívěsný motor o výkonu pět nebo šest koní.

Roll-up lodě excelují jako nabídky. Vzhledem k jejich malé velikosti, plochému dnu a nízkému výkonu nejsou rolovací čluny schopny hoblovat a nejlépe se používají pro cestování v přístavu, relativně po ploché vodě. Pokud vlastníte malou cestovní plachetnici nebo motorovou loď, rádi kotvíte a potřebujete nabídku, ale nemáte prostor pro uložení nebo postavení větší sportovní lodi, může být pro vás srolovací nafukovací člun to pravé.

Loď s pevnou podlahou

Loď s tvrdou podlahou nabízí vysokou odolnost a zvýšený výkon. Tento typ podlahy je vyroben z hliníku nebo dřeva. Díky tvrdé podlaze je řemeslo pevné a odolnější než rolovací podlahy. Tvrdé podlahy si můžete představit jako páteř lodi, která poskytuje větší tuhost a stabilitu.

Přidaná tuhost umožňuje nafukovací kýly ve tvaru V, které vedou podél dna lodi. Kombinace tvrdé podlahy a kýlu usnadňuje manévrování a otáčení (i v rozbouřené vodě) a umožňuje lodi dostat se do roviny. Přidaná všestrannost nafukovacích plavidel s tvrdou podlahou jim dává možnost použití pro mnoho věcí, včetně rybářských člunů, jachtařských nabídek, potápěčských člunů a dalších.

Keel nebo No Keel

Podobně jako jachta nebo jiná plachetnice se nafukovací čluny dodávají s volitelným kýlem. Nafukovací kýly tvoří páteř nafukovacího člunu a táhnou se podélně podél středu dna trupu. Zabraňuje odfouknutí lodi větrem do stran. Také drží zátěž, která drží loď pravou stranou nahoru. Kýlové lodě však nejsou vždy nutné. Jaký je v tom rozdíl?

Kýlové lodě

Mít kýl výrazně zvyšuje výkon lodi, všestrannost a hodnotu. Kýl umožňuje, aby se nafukovací člun snadno dostal do letadla, a nabízí větší výkon na vodě. Kýly také umožňují člunu prosekat se vodou a poskytují skvělou ovladatelnost se stabilním výkonem při otáčení.

Je nezbytné pro každého, kdo cestuje na otevřeném oceánu, dostat se z bodu A do bodu B co nejrychleji. Jednotlivci mohou použít kýlové lodě jako nabídku pro rychlý výlet mimo primární lodě. Obvykle se nacházejí na nafukovacích tendrech a RIB, které nabízejí výjimečný výkon.

Lodě bez kýlů

Lodě bez kýlu vám poskytují více možností pro kompaktní skladování. Doba inflace a deflace spolu s počátečními náklady může být snížena bez kýlu. Nebudete muset trávit čas nafukováním a vyfukováním vzduchové kýlové komory, když jste nafukovací na exkurzi nebo když jste hotovi a připraveni ji zabalit. Proces přechodu ze země do vody je tedy rychlejší.

I když je rychlé nastavení výhodou, mohou existovat určité nevýhody. Bez možnosti dostat se do letadla nebo projet tak snadno, váš dosah a rychlost jsou omezené ve srovnání s loděmi s kýly. Tyto nafukovačky mohou být stále užitečné a stojí za to je zakoupit pro aplikace zahrnující krátké výlety z lodi na břeh na rovné vodě, jako jsou krátké rybářské výlety.

Nafukovací člun: Důležité parametry pro výběr

Jak už bylo slíbeno v úvodu, musíme se podívat i na samotné parametry. Pokud si totiž chcete člun vybrat sami a zakoupit si jej na internetu, měli byste tyto kritéria dokonale znát!

MATERIÁL PODLAHY

Různé typy podlah vám mohou poskytnout různé možnosti pro kompaktnost, mobilitu a snadné skladování pro loď. Zde je několik typů podlah dostupných pro nafukovací čluny:

Srolovat podlahu

Jedná se o nejzákladnější podlahu vyrobenou z hliníkových nebo dřevěných lamel, často k vidění u nafukovacích člunů bez kýlu. Tyto lodě se dodávají v různých délkách, velikostech, kvalitě a materiálu. Jsou levnější než lodě s různými podlahami, protože nejsou tuhé ani odolné.

Lodě s takovou podlahou jsou kompaktní a pohodlné. Jsou známé pro přenositelnost a snadné nastavení. Tyto čluny se většinou používají pro krátké výlety a provozují se velmi nízkou rychlostí.

Tvrdá podlaha

Nafukovací čluny s tvrdou podlahou jsou nejoblíbenější volbou uživatelů kvůli jejich zvýšenému výkonu ve srovnání s čluny s rolovací podlahou. Tvrdá podlaha zajišťuje stabilitu lodi a vytváří lepší tvar trupu, což vede ke zvýšení rychlosti lodi.

Lodě s tímto typem podlahy zvládnou drsné proudy i velké vlny. Ale díky stabilitě a zvýšenému výkonu vytvořenému tvrdou podlahou jsou tyto lodě drahé a jsou dodávány s kvalitnějším materiálem. Snadno se skládají a vyfukují.

Vzduchová podlaha

Lodě s tímto typem podlahy zaznamenaly v poslední době rostoucí popularitu. Jsou univerzální při použití, ale jsou náchylné k propíchnutí. Protože je celá podlaha naplněna vzduchem, jsou tyto lodě lehké a mají zvýšenou rychlost.

Nafukovadla se vzduchovou podlahou poskytují vysoký výkon na vodě a mají zvýšenou směrovou stabilitu. Nejsou ideální pro použití na drsných vodách kvůli jejich nízké hmotnosti.

Samovylévací podlahy

Běžné lodě mají funkci nevysouvání, protože jejich podlaha je vyrobena z utěsněných trubek. To znamená, že pokud se voda během aktivity rozstříkne uvnitř lodi, zůstane uvnitř, pokud nebude ručně nabrána.

U člunů se samovysouvacími podlahami jsou však po stranách podlah pečlivě umístěny otvory, kterými může voda vytékat z lodi. Tyto čluny se mohou ukázat jako mimořádně užitečné při činnostech, jako je rafting na divoké vodě, kdy do člunu vstupuje velké množství vody.

Kromě těchto parametrů je nutné vědět o okolí a o vodních plochách, kde budou tyto nafukovací čluny využívány. Je také vhodné mít s sebou nářadí potřebné k opravě těchto lodí.

Tyto lodě vyžadují čas od času údržbu. Když se tyto lodě nepoužívají, musí být správně skladovány, aby byl zajištěn dobrý tvar a minimální roztržení a poškození lodi během skladování.

PŘENOSTNOST/MOBILITA vodního člunu

Hlavní výhodou každého nafukovacího člunu je mobilita: po vyjmutí z kufru, nafouknutí, složení, spuštění na vodu je připraven. Malý nafouknutý člun lze nosit i na rameni. Není však zcela vhodný pro velké modely s příčkou, pevnou palubou, kýlem. V tomto případě není montáž a demontáž lodi častá a přeprava se často provádí v již smontované podobě, pro kterou existují speciální přívěsy. Ale obecně platí, že loď jakékoli velikosti je především mobilita její přepravy na místo použití.

Všimněte si důležité výhody nafukovacích člunů z hlediska mobility – nemusejí mít nutně místo na parkovišti či kotvišti člunu, jak je vyžadováno u velkých „tuhých“ člunů a motorových člunů.

Super-malé plovákové čluny (Belly boat) pro rybaření, jednoduché. Lze nosit za zády jako batoh – maximální mobilita;

Kompaktní veslice pro rybolov, s kapacitou 1-2 osoby. Dostatečně snadné přenášení a rychlé sestavení;

Nafukovací kánoe – čluny pro vodní výlety (na vesla i pod motor). Mobilita srovnatelná s kompaktními veslicemi;

Motorové nafukovací čluny je již obtížné zařadit mezi mobilní, i když se mnohem pohodlněji pohybují a skladují ve srovnání s „tuhými“ čluny.

VELIKOST

Záleží na velikosti modelu nafukovacího člunu? Dobrá otázka. Řekněme, že rádi rybaříte sami, nebo plánujete výlety na vodu společně s přáteli. V souladu s tím lze loď vybrat jednu nebo větší, až do řady modelů. Naštěstí je nyní výběr v tomto ohledu velký. Velikost kokpitu (vnitřního prostoru člunu) se velmi liší, sedadla (zábrany) v moderních nafukovacích člunech jsou posuvná a odnímatelná, což umožňuje měnit užitečný vnitřní objem člunu pro různé účely. Mějte na paměti, že velikost a nosnost nafukovacího člunu je dobré volit s malou rezervou pro vaše účely. Přetěžování člunu na vodě není dovoleno pro vaši bezpečnost a bezpečnost vašich blízkých.

KÝL

Kýl je potřebný pro stabilitu směnného kurzu. Nafukovací čluny s kýlem jsou méně náchylné na kývání do strany v rychlosti, tj. kýl stabilizuje směr lodi. Lodě s kýlem mají lepší manévrovatelnost, řízení, rychlý přístup k rychlíku. Na některých modelech motorových člunů je nafukovací kýl, který je výhodou. Pokud vaše plány nepočítají s rychlou jízdou s vánkem, vyberte si model lodi s rovným dnem.

MOTOR VS. VESLA

I zde váš výběr závisí čistě na vašich cílech. Buď se vzdálit od břehu na veslech a zakotvit pro rybaření s udicí na klidném místě, nebo s vánkem klouzajícím na volné vodě pod silným motorem. Připomeňme, že na veslice je také často možnost instalace malého motoru na zrcadlo. To znamená, že výběr „motoru / vesel“ technicky nezávisí na velikosti nafukovacího člunu.

  • Malé veslařské modely, které neposkytují instalaci motoru.
  • Veslařské modely s možností instalace na odnímatelnou příčku přívěsného motoru s výkonem až 3,5 hp.
  • Čluny se stacionární příčkou pod motorem od 3,5 do 35 hp.

Motor na nafukovací člun

Pokud si budete chtít pořídit motor na člun, měli byste si tento parametr nastudovat obzvlášť dobře. I přes to, že je tento článek o člunech, se motorům pověnujeme nezvykle déle, protože je to opravdu velmi důležité a nám v Testinu záleží na vaší spokojenosti!

Typy motorů

Elektrické přívěsné motory pro nafukovací čluny

Tento typ elektromotorů pro nafukovací čluny je poměrně oblíbený v komunitě RIB, Tender a rybářských člunů, díky vyššímu výkonu a prodloužené době běhu.

V podstatě s tím získáte elektrický přívěsný motor a trollingový motor v jednom. Řekněme, že 3hp ePropulsion Spirit by mohl vydržet 28 hodin při rychlosti vleku 3,5 km/h na typické 4metrové rybářské lodi z hliníkové slitiny, která je ideální pro lov s nástrahami.

A bonusovým bodem pro malé elektrické přívěsné motory je to, že jsou vysoce integrované, takže není třeba samostatně kupovat sadu pro upevnění baterie nebo motoru pro nafukovací člun.

Elektrické trollingové motory pro nafukovací čluny

Trollingové motory pro nafukovací člun naopak poskytují mnohem menší rozsah výkonu s maximálním zatížením 112 lb, což z něj činí preferovanou volbu pouze pro pomalé trolling (ačkoli typy držáků na příď vypadají velmi podobně jako elektrické přívěsné motory).

Tento typ elektrických nafukovacích člunových motorů se obvykle vyskytuje na gumových člunech a rybářských člunech, které mají minimální požadavky na rychlost a preferují bonusové rybolovné výhody (jako je systém GPS trolling).

Další věc, kterou si musíte všimnout u tohoto motoru pro nafukovací člun, je, že je třeba zakoupit baterie samostatně od jiných výrobců. A doporučené baterie AGM jsou ve srovnání s lithiovými typy (obvykle vidět na elektrických přívěsných motorech) poměrně těžké s kratší životností.

A nikdy nezjistíte zbývající životnost baterie (dobu chodu) motoru vašeho nafukovacího člunu bez vestavěného systému BMS a digitálního displeje.

Plynové motory pro nafukovací čluny

Plynové motory pro nafukovací čluny jsou již dlouhou dobu volbou majitelů nafukovacích člunů, ale v současné době čelí rostoucímu tlaku kvůli omezení plynu zejména na menších jezerech.

Takže mít plynové motory pro nafukovací čluny by možná znamenalo cestovat na dlouhé vzdálenosti, abyste našli jezera povolená spalovacím motorem.

Pokud sháníte plynové motory pro nafukovací čluny, připravte se také na hlučnost, zápach, možný únik oleje při používání a každoroční pravidelnou údržbu.

Výkon motoru

V dokonalém světě byste vlastnili elektrický i plynový motor. Můžete přejít v závislosti na vaší další exkurzi. Pokud si však musíte vybrat mezi těmito dvěma, musíte si před výběrem plynového přívěsného motoru nebo elektrického přívěsného motoru určit, k čemu budete motor používat. Jaký je rozdíl v jejich výkonu?

ŠROUBOVÁ VRTULE, NEBO VZDUCHOVÁ VRTULE?

Kromě přívěsného motoru můžete na svůj nafukovací člun namontovat vzduchový motor. Jeho design je velkou výhodou, protože nemá žádné části pod spodní částí lodi. Váš nafukovací člun tak dokáže překonat jakékoli podvodní překážky. Vzduchový motor se běžně montuje na vznášedla. Existují například vzduchové čluny, které mohou jet po zasněženém povrchu. Takové čluny jsou původně vybaveny pohonnými jednotkami (motor, rám, koš na odpadky, palivová nádrž, manipulační mechanismus). Základ elektrárny tvoří rozmanitost motorů: od nízkovýkonových jednotek pro paramotoring a motorových padákových kluzáků až po palivové nebo naftové automobilové motory upravené pro vzduchovou vrtuli. Existují letecké motory vhodné pro většinu tradičních nafukovacích člunů. Přestože jsou aeromotory méně oblíbené než přívěsné motory, protože jsou velké, těžký a dražší než palivový motor se šroubem – vrtulí. Jejich spotřeba paliva je vyšší a výkon je nižší než u přívěsných motorů. Toto však není úplný seznam nevýhod. Závěsné motory jsou proto vhodnější a uživatelsky přívětivější. Kromě toho vám závěsné motory z bažin umožní překonat mělké vody, potopené kmeny a podvodní vegetaci.

Délka a hmotnost lodi

Před zaměřováním konkrétního produktu sledujte parametry a technické vlastnosti lodi. Ne každý model může odolat značnému hmotnostnímu čtyřdobému motoru. I když cestování s ním nabízí neuvěřitelné pohledy na vodu jako rychlou cestu k hydrokluzáku a slušnou rychlost, 2-taktní motor je mnohem lehčí. I když neposkytuje takovou rychlost a vyznačuje se hospodárností na ropě, je jednodušší na přepravu, je vhodný pro instalaci na malé lodě a 2-taktní motor se snadněji opravuje a servisuje.

Neočekávaný axiom spojený s možnostmi motoru při přepočtu délky lodi. Jednoduše řečeno, přívěsný motor s nízkým výkonem si neporadí s 11 stopovým nafukovacím člunem. Řiďte se proto návody testovaných vztahů: motor o výkonu 15 hp je optimální pro čluny 11–12 ft a výkon 18 koní pro 13–14 ft. Odtlačením od toho je logické předpokládat, že pro čluny z PVC kratší než 11 stop byste měli zvolit motor s nízkým výkonem.

PŘÍSLUŠENSTVÍ PRO NAFUKOVACÍ ČLUNY

PŘEPRAVA

  • Transportní vozík

Vozík může přepravit vaši loď nebo související předměty z vašeho vozidla na vodu. Většinu vozíků lze složit a umístit do kufru auta. Je to perfektní přeprava pro téměř jakýkoli typ nafukovacího člunu.

  • Kolečka na vozíky

Gumová kolečka na vozíky jsou oblíbenou volbou majitelů lodí. Umožňují vám snadno spustit vaši loď, přepravovat ji na krátké vzdálenosti a chránit vaši loď před abrazivními látkami. Kola jsou dimenzována na hmotnost až 140 kg, díky čemuž jsou vysoce odolná.

SKLADOVÁNÍ

Při skladování nafukovacího člunu musíte člun chránit před vnějšími vlivy, včetně slunečního záření, extrémních teplot a nepříznivého počasí.

  • Plné potahy na čluny

Pokud plánujete nechat svou loď smontovanou venku, můžete ji chránit před sluncem ochranným UV krytem. Kryt také ochrání vaši loď před ptačím trusem, mořskou vodou a tepelnou roztažností.

  • Ochranný kryt kormidla

Kormidlo se může během skladování nebo přepravy poškodit. Pořezání a škrábance se časem sčítají. Nejlepší způsob ochrany kormidla je použití krytu kormidla. Kryt se snadno nasune a připevní.

  • Skladování na dva sáčky

Mnoho nafukovacích člunů je dodáváno s jedním vakem, který drží člun, a několika doplňky. Jedna taška však může být příliš těžká. Pokud chcete odlehčit, zvolte úložnou sadu se dvěma sáčky. Náklad můžete rozdělit do obou vaků a usnadnit tak nakládání a vykládání nafukovacího člunu.

Další příslušenství pro čluny

  • Měkké podložky na sedadle nafukovacího člunu PVC

Výstelky na březích člunů nejsou luxusem, ale opravdu nezbytným doplňkem, který eliminuje možnost nárazu na tvrdá sedadla nafukovacího člunu na vodě.

  • Tašky, kufry, pod sedadla lodí, PVC nebo příď

Pro uložení náhradních dílů, příslušenství nebo rybářského náčiní jsou potřeba různé tašky a kufry. Umožňují vám shromáždit vše na jednom místě, aniž byste je rozházeli po celé lodi, což výrazně zvětšuje volný prostor i v malých kokpitech nafukovacích člunů. Také chrání před postříkáním při vodních cestách.

  • Kotevní ráfky, válečky a válečky

Někteří rybáři považují ráfky a válce za přehnané ladění PVC lodí. Taková zařízení však nejen usnadňují zvedání a spouštění kotvy, ale také chrání balon lodi před oděrem kotevním lanem (lanem).

  • Majitelé a spojovací materiál

Jejich online obchod Aqua Cruiser je prezentován v mnoha různých sekcích webu (proto neuvádíme aktivní odkaz) a každý z nich činí pobyt na lodi z PVC pohodlným: od držáku akční kamery po sonarový stojan, od držáků na pruty (tyče, přívlačové pruty) k univerzálnímu stolku pro uchycení od držáku navigačních světel nebo svítilny k uchycení čidla echolotu.

  • Příčná kola

jsou neuvěřitelně pohodlným doplňkem zejména pro ty rybáře, kteří se k přehradě vydávají sami. Umožňují samostatně spustit připravený člun na vodu válením podél břehu. Po ukončení rybolovu se plavidlo s jejich pomocí vrátí zpět.

  • PVC lodní markýzy

Ochrana proti stříkající vodě zabraňuje navlhnutí posádky a nákladu. Opalovací krémy vám umožní být v nafukovacím člunu z PVC v nejteplejším počasí. Parkovací markýzy budou potřeba pro přepravu nebo skladování lodí.

  • Sklopné příčníky

Vhodné pro instalaci motoru na lehkou PVC veslici, konstrukčně umožňuje chůzi pod motorem.

  • Tendry a luky pro trolling pro člun z PVC

Zapínání na točení je důležitou, ale zdaleka ne jedinou funkcí luků. Pro pohodlný odpočinek a v případě nepříznivého počasí jsou oblouky použity jako podpěry pro markýzu. Tendry a luky s navigačními světly umožňují použití PVC člunů ve tmě.

  • Pevná PVC lodní podlaha

Slan mat, slan-book, tvrdá podlaha na palubě dodává lodi tuhost a umožňuje vám rybařit ve stoje a pohodlně se pohybovat v kokpitu. Nejspolehlivější je tvrdé dno se zámky z hliníkových profilů (struny + hliníkový profil tvaru Y a H). Používají se na kýlovkách, které budou poháněny motory od 10 litrů. s.

  • Navigační světla

V určitých situacích, zejména při pohybu za tmy, za ranního a večerního světla, v mlze a za zhoršené viditelnosti, je nutné na nafukovacích člunech z PVC použít navigační osvětlení v místech aktivního pohybu plavidel.

  • PVC ochranný nosník a PVC redan

Ochranný nosník a redan lze klasifikovat jako součásti a příslušenství lodí, takže se často instalují okamžitě v továrně při výrobě člunů z PVC, ale mnozí dodatečně instalují ochranný nosník sami, aby chránili dno svých nafukovacích člunů a balónů. Stejně tak je na balonech instalována ochranná kotevní lišta na ochranu proti rozstřiku a k uchycení trubek (markýza se díky vlnolamu dá uchytit na háčky a neuletí). Redan se používá ke zlepšení jízdních vlastností PVC kýlových lodí.

Nafukovací čluny: Cena vodního člunu

Jak už bylo slíbeno, v poslední kapitole si představíme ceny, které si jako vždy rozdělíme do třech cenových kategoriích a ukážeme si, co od jaké lze i nelze čekat. U nafukovacích člunů je ale potřeba říci, že zde není radno šetřit, kór pokud chcete člun využívat na vodě, kór hluboké vodě a ještě hůře – s rodinou. Nekvalitní člun by totiž mohl za sebou nést katastrofální následky.

Cena člunu do 13 000 Kč s DPH

V této cenové kategorii naleznete především dětské čluníky, které lze využívat ve vašem zahradním bazénu, nebo na mělkém rybníku. Mnoho kvalitních produktů pro dospělé, které by byly bezpečné, a splňovali alespoň základní bezpečnostní náležitosti, nenaleznete.

Bude se jednat opravdu o rekreační a malé čluny z PVC matriálů, se kterými lze zažít obrovskou zábavu, avšak na sjíždění řek, rybaření, ani jiné nebezpečnější aktivity to rozhodně není.

https://cluny.heureka.cz/intex-68347-seahawk-2-set/#prehled/

https://cluny.heureka.cz/aqua-marina-motion-set/#prehled/

https://cluny.heureka.cz/intex-68325-excursion-5-set/#prehled/

Cena člunu od 13 000 Kč do 50 000 Kč s DPH

Zde naleznete opravdu kvalitní a bezpečné čluny naprosto na jakoukoliv aktivitu. Naleznete zde i veškeré druhy, které jsme si v předchozích kapitolách vyjmenovali. Zde si vybere každý!

https://cluny.heureka.cz/boat007-c290-air/#prehled/

https://cluny.heureka.cz/gladiator-c370al/#prehled/

https://cluny.heureka.cz/aqua-marina-deluxe-330-alu-set/#prehled/

Cena člunu od 50 000 Kč a výše

Pokud hledáte to nejkvalitnější a nejluxusnější zboží, můžete zabrousit i do této kategorie, která nabízí opravdu kvalitní čluny s vyztužením s velkou kapacitou.

https://cluny.heureka.cz/zodiac-cadet-350-alu/#prehled/

https://cluny.heureka.cz/zodiac-pro-420-strongan/#prehled/

https://cluny.heureka.cz/gumotex-rush-2/#prehled/

Nafukovací čluny: Vodní člun a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat nový nafukovací člun na vodu. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát pro výběr tohoto druhu zboží. Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nového nafukovacího vodního člunu pomohli.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt v podobě nového nafukovacího člunu zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální nákupní košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací portál Heureka, kde si můžete porovnat čluny a jejich ceny včetně recenze a uživatelských zkušeností s konkrétním člunem. Dozvíte se tam také, které čluny jsou kde skladem a za jakou se prodávají cenu v různých obchodech.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 4.3]

Mohlo by vás také zajímat