Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Navigace na motorku


Navigace na motorkuDoby papírových map a častého zastavování, abyste do nich nahlédli, jsou dávno pryč. K tomu, aby vaše cesta měla cíl, je dnes zapotřebí jen menšího zařízení v podobě právě navigace. Ačkoliv se tyto zařízení svým vzhledem příliš často neliší, je třeba hledět především na jejich proporce a funkce.

Na rozdíl od automobilových navigací totiž navigace na motorku disponují funkcemi navíc, jsou mnohem odolnější proti otřesům, prachu a povětrnostním podmínkám a navíc jsou mnohem kompaktnější. Ať už tedy jedete na cestu s cílem, nebo jen na okružní jízdu, bude se vám navigace určená na motorku hodit.

Pojďme se tedy na tyto přístroje, které si lze lehce zavěsit na řídítka motorky, podívat a ukázat si, která je pro vás ta pravá.

Navigace na motorku: Porovnání 10 nejlepších GPS navigací na motorku podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších navigací na motorku. Jak jsme je vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto navigace na motorku si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší navigaci na motorku.

NázevVzhledTypRozlišení displejeÚhlopříčka (palce)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Navitel G550Navigace na motorku Navitel G550Motocyklové480 x 2724,33466Zobrazit v obchodech
TomTom Rider 550 Premium PackNavigace na motorku TomTom Rider 550 Premium PackMotocyklové480 x 2724,311690Zobrazit v obchodech
Garmin Zümo XT PRO Europe45Navigace na motorku Garmin Zümo XT PRO Europe45Motocyklové1280 x 7205,512790Zobrazit v obchodech
Garmin Zümo 396 LMT-S LifetimeNavigace na motorku Garmin Zümo 396 LMT-S LifetimeMotocyklové480 x 2724,311090Zobrazit v obchodech
TomTom Rider MotoNavigace na motorku TomTom Rider MotoMotocyklové480 x 2724,97980Zobrazit v obchodech
TomTom Rider 500 EUNavigace na motorku TomTom Rider 500 EUMotocyklové480 x 2724,38990Zobrazit v obchodech
Garmin Zümo 595 Europe LifetimeNavigace na motorku Garmin Zümo 595 Europe LifetimeMotocyklové800 x 480514980Zobrazit v obchodech
TomTom Rider 400 Europe LifetimeNavigace na motorku TomTom Rider 400 Europe LifetimeMotocyklové480 x 2724,310999Zobrazit v obchodech
TomTom Rider 500 Europe LifetimeNavigace na motorku TomTom Rider 500 Europe LifetimeMotocyklové480 x 2724,310990Zobrazit v obchodech
TomTom Rider 500Navigace na motorku TomTom Rider 500Motocyklové480 x 2724,38990Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení GPS navigací na motorku od jejich uživatelů.

Nejlepší GPS navigace na motocykl podle Heureky

Pokud nevidíte srovnání GPS navigací na motorky, pak máte zřejmě zapnuté blokování reklamy.

Jak vybrat navigaci na motorku

Navigace, ať už v autě, nebo na motorce bývá často nezbytnou pomůckou a vybavením na vašich cestách. Pokud si chcete tento přístroj pořídit, bylo by dobré znát základní rozdíl mezi právě tou do automobilu a  tou na motorku.

V tomto článku si tedy představíme základní druhy, možnosti funkcí a také základní parametry, které při konečném výběru hrají hlavní roli. Jako vždy se na konci zaměříme i na samotné ceny a představíme si, co od jaké cenové kategorie lze očekávat.

Alternativa všestrannosti (nejen na motorku)

Často řidiči s chytrým telefonem volí právě mobilní navigaci, která už je součástí. V automobilu se sice telefon vyplatí, ale na motorce to není moc vhodný prostředek. Telefon se vám v mžiku může rozbít, protože při jízdě chytá spoustu otřesů, zanese se do něj prach a celkově v případě nechtěného pádu se nenávratně rozbije. Abychom vás však nestavěli před hotovou věc, představíme si všechny varianty.

Navigace na motorku

Toto zařízení je nejvíce kompaktní a také přesně přizpůsobené na užívání na motorce, proto je také nejvhodnější. Navigace je totiž odolná proti prachu, povětrnostním podmínkám i otřesům a dá se pohodlně ovládat i v rukavicích.

Tyto navigace mají mnoho variant, které se liší především ve funkcích. Některé se dají nastavit přesně na citlivost dle vašich rukavic a jiné se dají překlápět na šířku, či výšku. Některé jsou dokonce vybavené přímo mapami, které jsou pro motorkáře nejvhodnější a tak se vyhnete cestám, které nejsou vhodné. Jiné zase dokáží mezi vaším bodem A a B ukázat překrásnou okružní jízdu, takže zážitek z jízdy bude o to větší.

Navigace do auta

Navigace do auta jsou především odlišné svou konstrukcí. Mají větší displej a také jsou méně odolné – zato však mnohem více citlivé. Na užívání na motorce nejsou vhodné, protože je jen těžko nainstalujete na řídítka tak, aby vám pohled vyhovoval.

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace je ta nejoblíbenější a také nejdostupnější varianta navigací. Na výběr je buď z offline nebo oline map, které vám ukazují i aktuální dopravní situaci na vaší trase. Tím to však výhody končí, protože o svůj telefon lehce na motorce přijdete. Telefon není vůbec stavěn na takové podmínky, jaké jsou při jízdě na motorce, protože se lehce poškodí prachem, otřesy i povětrnostními podmínkami.

Další nevýhodou užívání navigace na mobilních telefonech je i čerpání baterie telefonu.

Navigace na motorku: Komponenty a parametry

Navigační zařízení všeobecně poskytuje a nabízí spoustu parametrů a funkcí, kterými se liší od své konkurence. Je tedy na místě si se shrnout a vybrat si mezi nimi to, co se nejvíce líbí a hodí právě vám.

Velikost displeje u navigace na motorku

Velikost displeje navigačních zařízení určené pro motorky jsou menší, než klasické automobilové, jelikož na řídítkách není dostatek místa jako například na čelním skle. Uhlopříčka se tedy pohybuje okolo 4,3“, tedy asi 11 cm.

Jestliže máte obavy, že se menší displej bude hůře ovládat, nenechte se zmýlit. Tyto displeje jsou vytvořeny právě pro ovládání i v rukavicích a veškerá potřebná tlačítka jsou zcela přístupná.

Důležité je u displeje, krom jeho velikosti, sledovat i údaj rozlišení. Všeobecně platí, že čím vyšší rozlišení máte, tím vyšší bude kvalita obrazu. Většinou se na trhu setkáte s buď 480×272 px nebo 800×480 px.

Mapy

Mapa je to, na čem celý přístroj spočívá. Nejčastěji se setkáte s mapovými balíčky, které obsahují například České republiky, České republiky a vybraných zemí, Evropy nebo dalších kontinentů, nebo světa.

Samozřejmě lze kdykoliv balíčky dokoupit. Důležité je ale sledovat i aktualizace, kterou můžete mít od prodejce předplacenou třeba na  let, ale také na doživotí, takže si navigaci můžete aktualizovat dle libosti.

Navigace: Hmotnost

Hmotnost, ačkoliv se to nemusí zdát důležitá, má svou roli při výběru. Někdo si navigaci bude chtít pověsit na střed řídítek a jiní zase na stranu. Podle toho si tedy volte lehčí a těžší varianty. Hmotnost se samozřejmě odvíjí od celkové velikosti a její údaje se pohybují okolo 200 – 400 g.

Funkce navigace na motorku

Jak už bylo řečeno, funkce a parametry jsou tím, čím se produkty od sebe liší a předhání tak svou konkurenci. Představíme si tedy v krátkosti tyto funkce:

 • 3D zobrazení– Umožňuje ukázat přehlednější variantu trasy.
 • Asistent jízdních pruhů– Displej vám přesně ukáže, do jakého pruhu se máte zařadit, což se vyplatí například v případě složitých křižovatek.
 • Volba klikaté trasy– Vášnivý motorkáři, kteří si užívají každou zatáčku, tuto funkci ocení, jelikož vám navigace zvolí co nejklikatější cestu.
 • Volba okružní jízdy– Navigace vám automaticky dokáže vygenerovat jinou zpáteční trasu, než kterou jste jeli tam.
 • Kompatibilita s Google now a Siri – Díky této funkci dokážete telefonovat i za jízdy a to bezpečně ze vzdáleně připojeného telefonu.
 • Bluetooth– Způsob připojení vašeho android telefonu.
 • Wi-Fi – Ano i navigace se dokáží připojit na wifi, takže si budete moct své mapy aktualizovat, kdy se vám zlíbí.
 • Paměťová karta – Na paměťovou kartu lze ukládat data pro rychlejší zpětné zadávání.
 • RDS-TMC– Funkce, která umožňuje se navigaci připojit na aktuální dopravní situaci pomocí sítě.
 • QuickGPSfix– S pomocí této funkce dojde k rychlejšímu zaměření GPS navigace.
 • Databáze radarů– Dokáže vás včas varovat před radarem před vámi.
 • Parkovací asistent– Tato funkce vás dokáže nanavigovat na nejbližší parkoviště.
 • Multimediální přehrávač– Mimo trasy, vám navigace může umožnit i příjemný poslech hudby.

Příslušenství navigací na motorku

K samotné navigaci na motorku si lze pořídit i doplňující příslušenství. Mezi ně určitě patří:

 • Kšilty umožňující vidět na navigaci i při prudkém slunečním záření.
 • Držák na řídítka, který je většinu už součástí balení.
 • Voděodolné obaly zabraňující proniknutí vody k navigaci.
 • Záložní napájecí moduly.
 • Redukce na USB konektory.
 • Kloubové držáky pro lepší nastavení navigace.
 • Napájecí kabely, konektory a další podobné pomůcky.

Navigace na motorku a cena

Jak už bývá zvykem, rozdělíme si ceny na 3 kategorie a představíme si, co můžeme od jaké čekat. Není moudré na navigaci na motorku šetřit, protože v některých krajních situacích vám může být velice užitečná – a to ne jen k nalezení cesty domů.

Cena navigace na motorku do 4 000 Kč

Nejlevnější modely lze zakoupit už v ceně 3 500 Kč, ale od této kategorie nelze očekávat vůbec žádné zázraky. Budete se muset smířit s velmi omezenou a nekvalitní obrazovkou, která bude mít v pořizovacím balíčku jen chabý okruh map. Nelze ani očekávat, že s nákupem pořídíte i doplňkové příslušenství, které je v podstatě nezbytné.

Cena navigace na motorku od 4 000 do 10 000 Kč

Tato cenová kategorie už vám nabídne funkce, jako například Bluetooth, paměťovou kartu, RDS-TMC, ale také asistent jízdních pruhů či Wi-Fi připojení. V této kategorii si přijde na své každý motorkář.

Co se týče okruhu map, můžete zde počítat s minimálním okruhem České republiky a doplňkové příslušenství už by v balíčku také nemělo chybět.

Cena navigace na motorku nad 10 000 Kč

Pokud půjdete nad rozpočet 10 000 Kč, budete nejspíš patřit mezi ty nejnáročnější zákazníky, kteří do své jízdy hodlají dát opravdu vše. V této cenové kategorii už najdete naprosto veškeré funkce u navigace na motorku, se kterými se lze setkat.

Navigace na motorku a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat novou navigaci na motorku. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát pro výběr tohoto druhu zboží.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nové navigace na motorku pomohli a vy si teď vyberete kvalitní navigaci na motorku, která bude fungovat přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady a tato navigace dovede tam, kam budete potřebovat.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt v podobě nové navigace na motorku zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální nákupní košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenze a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem GPS navigace na motorku. Dozvíte se tam také, která GPS navigace na motorku je kde skladem a za jakou se prodává cenu v různých obchodech.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 4.3]

Mohlo by vás také zajímat