Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Oleje na vousy

Obsah článku Ukaž


Oleje na vousy: Porovnání 10 nejlepších olejů na vousy podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších olejů. Jak jsme tyto oleje na vousy vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto oleje jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit oleje na vousy podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší olej na vousy.

NázevVzhledZnačkaTypObjem (ml)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Angry Beards Beard DopingOlej na vousy Angry Beards Beard DopingAngry BeardsSérum30449Zobrazit v obchodech
Angry Beards Jack Saloon olej na plnovous 30 mlOlej na vousy Angry Beards Jack Saloon olej na plnovous 30 mlAngry BeardsOlej30329Zobrazit v obchodech
Angry Beards Bobby Citrus olej na plnovous 30 mlOlej na vousy Angry Beards Bobby Citrus olej na plnovous 30 mlAngry BeardsOlej30329Zobrazit v obchodech
Proraso Wood and Spice olej na plnovous 30 mlOlej na vousy Proraso Wood and Spice olej na plnovous 30 mlProrasoOlej30179Zobrazit v obchodech
Proraso Eukalyptus olej na vousy 30 mlOlej na vousy Proraso Eukalyptus olej na vousy 30 mlProrasoOlej30176Zobrazit v obchodech
Angry Beards Urban Twofinger olej na vousy 30 mlOlej na vousy Angry Beards Urban Twofinger olej na vousy 30 mlAngry BeardsOlej30329Zobrazit v obchodech
Captain Fawcett Ricki Hall's Booze & Baccy olej na vousy 50 mlOlej na vousy Captain Fawcett Ricki HallCaptain FawcettOlej501090Zobrazit v obchodech
Steves's No Bullshit Company Stevův Beard Booster přípravek pro růst vousů 30 mlOlej na vousy StevesSteves's No Bullshit CompanyOlej30299Zobrazit v obchodech
Angry Beards Khalifa The Sheikh olej na vousy 30 mlOlej na vousy Angry Beards Khalifa The Sheikh olej na vousy 30 mlAngry BeardsOlej30329Zobrazit v obchodech
Percy Nobleman Prémiový olej na vousy 50 mlOlej na vousy Percy Nobleman Prémiový olej na vousy 50 mlPercy NoblemanOlej50684Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení olejů na vousy od jejich uživatelů.

Nejlepší oleje na vousy podle Heureky

Pokud nevidíte srovnání olejů na vousy, pak máte zřejmě zapnuté blokování reklamy.

Vousy jsou od jisté doby velmi moderní mnoho mužů si je v dnešní době chce pěstovat. Naštěstí jsme ve 21. století a tak si můžou muži pořídit mnoho kosmetických produktů, které jim s péčí pomohou.

Proto jsme se rozhodli sepsat tohoto průvodce nejlepšími oleji na vousy, které si můžete koupit, abyste své vzácné vousy udrželi měkké a zdravé bez kompromisů v kvalitě a výkonu. Už není tajemstvím, že skvělé vousy přicházejí s velkou zodpovědností. Nestačí se jen přestat holit a čekat, až to naroste. Abyste dosáhli plného potenciálu vousů, musíte investovat čas, píli a péči. Čas, protože dosažení plného, ​​hustého a zdravého vousu trvá asi 3 až 4 měsíce, v závislosti na chlupatosti. Píli, protože jen muži s velkými ambicemi a odhodláním budou mít trpělivost a vůli investovat, aby dosáhli dokonalosti vousů. A v neposlední řadě – péče. Žádná sláva se nikdy nedosáhla bez náležité péče.

V tomto odvětví máme mnoho způsobů jak pečovat o své vousy. Od tvarování, zastřihování nebo holení až po česání a aplikaci produktů pro péči o vousy, to vše jsou kroky, které je třeba zvážit, abyste dosáhli správného majestátního vousu.

Jak již bylo naznačeno, tentokrát se zaměříme na klíčový produkt, který považujeme za nepostradatelný pro vaši rutinu péče o vousy: olej na vousy.

Pokud nejste v péči o vousy nováčci, pravděpodobně jste si vědomi rozmanitosti produktů. Najdete zde šampony, balzámy, vosky, kondicionéry, tyčinková mýdla atd., vše se specifickými přísadami určenými pro péči o vousy.

Všechna péče však hraje důležitou roli ve vaší rutině a měly by být součástí vaší potřeby. Pokud si však musíte vybrat jeden a pouze jeden produkt na vousy, měl by to být určitě olej na vousy.

CO JE TO OLEJ NA VOUSY?

Olej na vousy je základní přípravek v péči o vousy. Je potřeba znát jeho všechny příznivé vlivy a neměli byste ho ponechat bez povšimnutí. Zvlhčuje vousy, pomáhá v boji proti lupům, dodává lest, výživu a elasticitu. Pokožku pod nimi, čímž prodlužuje váš mladý, hezký vzhled.

Při správném použití plní olej na vousy estetické i funkční účely. V závislosti na směsi olejů, které obsahuje, voní, a také vyživuje a dodává vašim vousům uhlazený vzhled.

OLEJ vs. BALZÁM

Olej na vousy vyživuje, hydratuje, léčí lupy vousů a svědění vousů. Zdá se, že dělá všechno. No, jsou dvě věci, které neumí: držet a stylovat.

Pokud vaše vousy překonaly úroveň strniště a nyní dosáhly dokonalé délky, můžete se ocitnout v situaci, kdy to bude potřebovat kromě změkčení i nějaký styling. Ale nechcete, aby to vypadalo nepřirozeně a strnule, jako by se to stalo s voskem, avšak chcete, aby to vypadalo dobře udržované. V tom přichází na řadu balzám.

Balzám na vousy je kombinací olejů na vousy, trochy včelího vosku a všech druhů másel.

I když je fantastický pro držení a styling, díky vosku a máslu dodá vašim vousům těžší pocit a mytí vousů bude náročnější a preciznější.

Nyní jsme si ukázali, co to je, co obsahuje a v čem se liší olej od balzámu na vousy. Pojďme se tedy posunout dále a to na důvody proč používat olej na vousy.

PROČ BY SE MĚL POUŽÍVAT olej na vousy?

Pokud už nějaké ty vousy máte, víte jak velmi štípavý a drsný pocit to na první dotek je. Dokonce se vám mohlo stát, že vám někdo nechtěl dát pusu, protože štípete. A tak většina mužů vezme raději žiletku a svého milovaného plnovousu se zbaví na úkor pohodlí svého okolí. Olej však toto může vyřešit.

Jemnost, zvláčnění, snazší styling

Olej na vousy má hned několik hlavních benefitů. Jedním z nich může být například mnohem snazší styling, nebo velké zvláčnění vousu, což má za následek menší štiplavost například u polibku, ale i pro váš osobní pocit.

Pomáhá s problematickou pletí

Mnoho mužů  si nechává narůst plnovous i kvůli jejich problému s akné. Mnoho mužů však už ale neví, že právě vousy mohou takové problémy s pletí způsobovat. Je to bohužel díky většímu zapaření a pocení a také kvůli nečistotám, které se do vousů zachytávají – jako je prach, pyl, či zbytky jdla. Takové smítka pak zapadávají do póru na vaší pokožce a vytvářejí se z nich pupínky. Ačkoliv se může zdát, že olej na vousy je především na vousy, není to tak úplně tak. Používá se hojně i na pokožku pod nimi. Pokud se však obáváte, že máte příliš mastnou pleť na používání oleje, nebojte se. Zkuste si jen vybrat olej s obsahem více jojobového oleje. Tento olej má totiž podobné složení jako maz vaší vlastní pokožky a jednoznačně prospívá i problematické pleti.

Lupy na vousech

Jak už bylo zmíněno výše, takové oleje na vousech umí řešit i problémy s lupy. Lupy vznikají nejčastěji nedostatečnou hydratací a také používáním nekvalitní, nebo špatně zvolené kosmetiky. A právě to oleje na vousy také dokáží řešit. Pokud víte, že trpíte tímto problémem, doporučujeme raději volit oleje s větším obsahem arganového oleje. Ty mají totiž schopnost účinně zvláčňovat pokožku a bojovat s tímto problémem.

Svědění vousů

Vědění vousů, není tak úplně správné pojmenování. Jedná se o svědění pokožky, ze které chloupky vyrůstají. Dochází k tomu nejčastěji po častém holení, čímž se pokožka dost dráždí. Dalším faktorem můžou být také nečistoty, které se na pokožce pod vousy přichycují. Jelikož oleje na vousy dodávají maz do pokožky, je tak více hydratovaná a nečistoty odplavuje. Navíc zklidní pokožku i když jí občasným oholením podráždíte.

Jak vybrat olej na vousy

ČEHO SE SNAŽÍTE DOSÁHNOUT?

První věc, kterou si musíte položit, je to, čeho se snažíte dosáhnout tím, že se olej na vousy stane součástí vaší každodenní rutiny. Jasně, primárním cílem oleje na vousy je hydratovat, ale oleje na vousy toho dokážou mnohem víc. Některé receptury oleje na vousy jsou nabité živinami, které chrání kůžičku před poškozením, zatímco jiné podporují růst vousů. Některé jsou navíc speciálně navrženy pro řešení krepatění, nerovností a tak dále. Pokud tedy budete vědět, jaké jsou vaše konkrétní potřeby, pomůže vám to zjistit, co přesně je potřeba pořídit.

Délka a plnost vousů

Nyní je potřeba se zamyslet nad délkou a plností vašich vousů. To je důležitá otázka, protože logicky z ní vyplývá, že čím více chloupků na obličeji tím více produktu na denní aplikaci. Nejprve si povíme něco o délce. Dlouhé vousy budou potřebovat dvakrát až třikrát více oleje na vousy denně než vousy, které jsou zastřiženy těsně u pokožky. A zda máte celý obličej zakrytý vousy nebo jen obyčejnou bradku, záleží na tom, kolik toho budete používat. Vezměte to v úvahu, protože množství, které budete používat, určuje mnoho faktorů.

Textura a tloušťka chloupku

Nyní si promluvme o úrovni tloušťky a struktuře vašich vousů. Všichni se rodíme s přirozenou úrovní tloušťky a textury. Textura označuje, zda jsou vaše chloupky na obličeji jemné nebo hrubé, což nelze zaměňovat s tloušťkou. Jemné vousy pod mikroskopem mají nápadně hladkou kutikulu, zatímco hrubé vousy jsou poměrně tuhé. Hrubé vousy potřebují bohatší složení, protože je těžší proniknout vlhkostí dovnitř. Jemné vlasy potřebují méně bohatosti, pokud jde o konzistenci, protože snadno absorbují vlhkost. A husté vousy potřebují více hydraolejtace než tenké vousy, protože mají doslova větší povrch.

Parfémovaný nebo neparfémovaný olej na vousy?

Mnoho chlapů má na vůně striktní názor, a to z dobrého důvodu. Silně vonící olej na vousy určí, jak budete cítit po celý den, takže výběr správné vůně je zásadní. Samozřejmě můžete jít i s neparfemovaným, a to je oblíbená varianta mezi muži, kteří nosí kolínskou a nechtějí navrch další vůně. Ale pokud se rozhodnete pro produkt s vonným olejem na vousy, musíte zvážit mnoho věcí, například zda chcete, aby to byla silná nebo jemná vůně, zda chcete, aby byla komplexní nebo jednoduchá. Olejová vůně vyrobená z esenciálních olejů nebo syntetických vonných látek. Budete také potřebovat vědět, zda máte alergii na určité vůně běžně používané v produktech pro péči o muže.

Značka oleje na vousy

Je důležité vzít v úvahu i značku, která olej na vousy vyrábí. Ne všechny společnosti se zaměřují na stejnou úroveň kvality. Ujistěte se, že společnost má pověst toho, že je upřímná, pokud jde o jejich ingredience, že je nakupuje správně, nabízí solidní přepravní postupy a je konzistentní, pokud jde o jejich produkty. Dalším skvělým vodítkem jsou i veřejně dostupné nezávislé recenze nestranných lidí.

Cena – kolik jste ochotni investovat?

U oleje na vousy také záleží na ceně. Oleje na vousy na trhu se hodně liší, pokud jde o cenu, a to většinou souvisí s přísadami, které obsahují. Je jen na vás, zda chcete do oleje investovat tisíce, nebo jen koruny. My se nezastáváme ani jednoho extrému a tak volíme zlatou střední cestu. Podle nás je zbytečné platit za malou lahvičku i několik tisíc avšak rozhodně není ani trochu dobré kupovat olej za pár korun. Musíte vždy prozkoumat i složení a pověst firmy.

Složení na míru pro vás

Ingredience jsou nesmírně důležité. Pokud si denně nanášíte olej na vousy i obličej, chcete vědět, že ingredience jsou bezpečné a zdravé pro takové použití. Hledejte přírodní ingredience, protože ty jsou špičkové, pokud jde o kvalitu a způsob, jakým zacházejí s vašimi vousy. Přírodní ingredience mají vysoký obsah živin a dalších vyživujících vlastností, které pomáhají chloupkům vypadat a cítit se co nejlépe.

PARAMETRY olejů na vousy

SLOŽENÍ oleje na vousy

Oleje na vousy se běžně vyrábějí ze dvou typů olejů: nosného oleje a esenciálního oleje.

Nosný olej je základem oleje. Je to přísada, která magicky promění matný vous v majestátní. To “nese” esenciální olej a zabraňuje tomu, aby vám způsobil podráždění. Právě nosné oleje mají vyživující, hydratační účinek a podporují růst vlasů. Některé z nejoblíbenějších nosných olejů jsou kokosový olej, jojobový olej, arganový olej a olej z hroznových jader.

Kokosový olej

Kokosový olej se zdá být novinkou jak v kosmetickém průmyslu, tak v alternativní medicíně. Má jak hojivé, tak vyživující účinky. Z tohoto důvodu je velkou hvězdou i v oblasti produktů péče o vousy. Kromě toho, že je to chutná přísada používaná při vaření, má obrovskou přidanou hodnotu v kosmetických produktech, a to díky svým antibakteriálním a protiplísňovým vlastnostem. Proniká kůží rychleji než jiné oleje, a proto je dokonalým řešením svědění vousů a vousů. Nemluvě o lahodné vůni sušenek, díky které budete neodolatelní.

Jojobový olej

Jojobový olej je další super hvězdou kosmetického průmyslu. Vzhledem k jeho kontrole mastné pleti a antiaknózním vlastnostem jej doporučujeme zejména mužům s citlivou a aknózní pletí. Domorodí Američané ho používali k léčbě opruzenin a popálenin. V současné době byl znovu oživen a používá se jako tajná účinná složka k léčbě akné, popraskané pokožky a spálenin od slunce. Není divu, že hraje tak důležitou roli v péči o vousy.

Arganový olej

Díky vysokému obsahu vitamínu E a mastných kyselin je arganový olej vysoce ceněn pro své hydratační a zvlhčující vlastnosti. Ideální je dodat vousům přirozený lesk a zdravou vzpruhu. Tím, že se snadno vstřebává a nemastí, se stává jednou z našich oblíbených složek oleje na vousy.

Hroznový olej

Jak název napovídá, hroznový olej je výsledkem extrahování oleje z hroznových semen. Stejně jako jojobový olej má skvělé účinky proti akné. Navíc také obnovuje kolagen (hlavní strukturální protein nacházející se v kůži) a bojuje proti stárnutí.

I když většinu práce zastanou nosné oleje, je to právě esenciální olej, který dodá vašim vousům další vitamíny, minerály a vůni, díky čemuž jsou extra jemné a voní svěže a čistě.

Nosné oleje a esenciální oleje jsou klíčovými složkami v každém produktu péče o vousy, ale procenta se samozřejmě liší. A pokud do směsi přidáte nějaké další přísady, můžete získat zcela nový produkt. V tomto smyslu je oleji na vousy nejblíže balzám na vousy.

Jak jsme již vysvětlili výše, účinek, který bude mít olej na vousy na vaše vousy, přímo souvisí s nosičem a esenciálními oleji, které jsou v jeho složení.

Je nesmírně důležité, abyste znali svůj typ pleti a vlasů, věděli, zda/na co byste mohli být alergičtí, a předem si provedli důkladný průzkum. Máte-li skutečně vážné kožní problémy, nezačínejte se svou péčí dříve, než se poradíte se svým dermatologem.

  • Pokud máte například citlivou pleť se sklonem k akné, možná budete chtít použít olej na vousy, který obsahuje jojobový nebo hroznový olej nebo kombinaci obou.
  • Pokud máte suchou pokožku a suché vousy, pak byste měli zvolit něco, co obsahuje arganový olej.
  • Pokud hledáte jak nápravu, tak prevenci, tedy na jedné straně zvlhčit suchou pokožku a vousy, snížit podráždění a na druhé straně zabránit účinkům stárnutí, šťastným výhercem je olej z meruňkových jader.
  • Pro hladkou a bezchybnou pokožku lze přidat sladký mandlový olej.
  • A pokud opravdu chcete dosáhnout jackpotu, pokud jde o kombinace olejů, hledejte něco, co obsahuje také aloe vera. Aloe vera, jak už možná víte, je dokonalou a univerzální složkou pro hojení, hydrataci, zjemnění vlasů a pokožky.

Konzistence oleje na vousy

Konzistence je jednou z vlastností kosmetiky, kterou je velmi těžké definovat. Každý z nás však moc dobře ví, jak nepříjemný je nadměrně řídký nesavý balzám po holení, sprchový gel, který svou hustotou připomíná tmel na okna nebo mýdlo, které se místo mýdlové a voňavé pěny rozpouští.

Naštěstí s oleji na vousy je to trochu jiné a jediné, co byste se měli před výběrem oleje na vousy rozhodnout, je, jestli máte rádi, když je olej mastný a pastovitý nebo hustší a kompaktnější. Špičkové oleje jako Captain Fawcett, Beardbrand nebo Apothecary 87 mají méně mastnou texturu a mnohem snadněji se vstřebávají. Na bradě také nezanechávají mastný film a díky vyšší hustotě si mnohem déle udrží vůni. V případě low-endových značek to může být velmi odlišné.

K tomu, abyste zjistili, do jaké skupiny váš olej patří, stačí jednoduchý test. Naberte trochu oleje do pipety, uvolněte přísavku a zkontrolujte, kdy z pipety vyteče první kapka. Pokud to po odběru oleje trvá 3-4 sekundy nebo méně, je to rozhodně slabé. Pokud váš olej odolává stékání první kapky delší dobu, znamená to, že jeho konzistence je hustší.

Snadnost aplikace

Když pomineme obecné věci kolem oleje na vousy, je tu další věc, která hraje klíčovou roli při našem výběru: jak snadné je jeho použití. Perfektní olej na vousy pro nás je dostatečně bohatý na texturu, aniž by byl příliš těžký na jeho aplikaci.

Pro nás, v závislosti na délce vašich vousů, by mělo stačit 3 až 10 kapek oleje na vousy ke správnému zvlhčení vousů. Po aplikaci by měl být pocit měkkých, hydratovaných vousů, hladkých, hladkých a s decentní čistou vůní.

Pro nás by nejlepší olej na vousy měl mít stále tekutou formu a neměl by se podobat gelu. To může pouze bránit hladké aplikaci a může také vést k použití většího množství produktu, než je nutné, což má za následek mastné vousy.

MATERIÁL OBALU

Snadnost aplikace může být ovlivněna nádobkou a uzávěrem, do kterého se olej na vousy dostává.

Z našich zkušeností s oleji na vousy vám můžeme říci, že ty nejlepší jsou v jantarovém skle. Jsou to také ty, které vám po otevření vydrží nejdéle. Nemluvě o celkovém ekologickém efektu nepodporování výroby plastů. Jantarové sklo je nejlepší volbou, protože za prvé chrání před ultrafialovým světlem, které je škodlivé pro trvanlivost vašeho produktu. Za druhé, jelikož se říká, že 60 % toho, co si naneseme na kůži, se vstřebá do krevního oběhu, je pak lepší dbát na to, aby se do mazu na vousy nedostaly žádné škodlivé chemikálie z plastové nádoby.

Dalším důležitým prvkem je pak čepice. Má to být s kapátkem nebo bez kapátka?

Kapátko dělá velký rozdíl, pokud jde o snadnost aplikace. Ušetří vám to čas, produkt i peníze.

Lahvička s kapátkem vám pomůže přesně odměřit množství oleje na vousy, které aplikujete. Nehrozí tedy žádný extra lesk nebo mastnota vousů.

JAK POUŽÍVAT olej na vousy?

Ani nejodbornější odborník vám nedokáže říci, která metoda aplikace oleje na vousy je ta nejlepší. Proto jsme se rozhodli nepřiklánět se k ani jedné a dva nejčastější způsoby aplikace vám tu rozebereme zvlášť.

Aplikace oleje na vousy po sprchování

Většina z nás se domnívá, že nejlepší čas na aplikaci oleje na vousy je hned po osprchování, nejlépe v noci. Poté budou všechny nečistoty nahromaděné během dne smyty, vaše póry budou otevřené a vaše pokožka a vousy budou připraveny absorbovat všechny živiny.

Jak to tedy přesně aplikovat?

  1. Nejprve si osušte vousy čistým, suchým ručníkem.
  2. Poté si doprostřed dlaně kápněte 3 až 10 kapek oleje na vousy, v závislosti na délce vousů.
  3. Poté jej začnete masírovat na vousy od kořínků ke konečkům. Masáží si většinou dáváme na čas. Aktivuje krevní oběh, což krátkodobě zvýší rychlost růstu vašich vousů a dlouhodobě bude mít skvělé účinky proti stárnutí.

Pokud máte delší vousy, pak by vám mohl pomoci i kartáč na vousy, a to jak s masáží, tak s tím, že nezůstane žádný vlas nedotčený olejem na vousy.

Aplikace oleje na vousy bez sprchování

Druhý způsob je jistě rychlejší, ale jestli je lepší, to se vám neodvážíme tvrdit.

V případě této aplikace doporučujeme používat  kartáč na vousy a to nejen během nanášení oleje na vousy, ale i před ním. Kartáček na vousy slouží k rozčesávání, čištění a rovnoměrnému roztírání přirozeného kožního mazu, zvaného kožní maz.

Pokud vám s čištěním nepomůže sprcha, nechte kartáč na vousy udělat práci.

Jakmile jsou vaše vousy rozpletené a vyčištěné, můžete použít přesně stejné metody jako výše: buď olej na vousy masírujte dlaněmi od kořínků ke konečkům, nebo použijte kartáč pro zajištění rovnoměrného nanesení.

JAK NA RŮST VOUSŮ?

Co na růst vousů kromě kosmetiky?

Jak jsme zmínili, genetika hraje velkou roli v růstu vousů. Zajímavé je, že zde je důležitý testosteron, ale také dihydrotestosteron (DHT). Jde o látku syntetizovanou z testosteronu. Čím více na něj tělo reaguje, tím rychleji vlasy rostou a jsou bujnější. Ale je potřeba být opatrný! Větší je i predispozice k plešatosti. Pokud tedy bojujete s narůstáním vousů, dobrou zprávou je, že máte větší šanci udržet si objemný účes. Neztrácejte však naději na fenomenální chloupky na obličeji. Dopřejte svým vousům trochu času a dobře se o ně starejte a zároveň dodržujte zdravý životní styl.

Pro rychlý růst vousů je důležité

Strava – Stejně jako vaše vlasy, pleť a nehty, i vaše vousy ovlivňuje to, co jíte. Pečujte tedy o velké množství lehce stravitelných bílkovin (maso, ryby, ořechy), zdravých tuků, vitamínů skupiny B, především biotinu, železa, vitamínu C, zinku. Pamatujte také na správnou hydrataci těla.

Spánek – když spíte, vaše tělo produkuje nejvíce testosteronu, který přispívá k růstu vousů.

Fyzická aktivita – když cvičíte silně, zvyšujete se také množství testosteronu.

Vyhněte se stresu – Stres snižuje hladinu testosteronu.

Doplňky stravy  – dostupné přípravky na růst vousů jsou např. biotin, tedy vitamín B6, zinek, betakaroten, vitamíny C a E a také nenasycené mastné kyseliny. Zahrnují také přípravky na posílení vlasů a nehtů. Suplementaci je ale třeba konzultovat s lékařem, protože nesprávným podáváním do těla si můžete způsobit i opačné účinky. Proto je bezpečnější vyživovat chloupky a pokožku zvenčí dobrou kosmetikou.

Trpělivost

I přes dodržování výše uvedených rad vám vousy nenarostou? Možná za to může věk. Pro většinu mužů je nejlepší růst vousů mezi 25. a 35. rokem, ale také tomu tak není vždy. Někteří budou mít vousy do 20 let, jiní si na první vážnější strniště budou muset počkat déle. Rychlost růstu vousů se také liší. Některé zaberou několik dní, jiné několik týdnů. Tím, že svým vousům poskytnete potřebné ingredience, které stimulují vlasové folikuly, se v průměru po 2-3 měsících růstu můžete stát majitelem skutečného plnovousu. Jeho hustota bude u každého jiná, ale dobrá péče jistě přispěje k většímu objemu.

Buďme tedy trpěliví a vyčkejte na nejtěžší první fázi, kdy se pokožka, která není zvyklá na chloupky, může bouřit a nepravidelně rostoucí chloupky mohou působit neuspořádaně. Pak používejte dobrou kosmetiku a nenechte se zlákat sáhnout po žiletce. Pamatujte, že ke svému cíli plnovousu se každým dnem přibližujete. Nebo si můžete změřit délku vousu jednou týdně, abyste svůj pokrok uchovali pevně v paměti. Pokud budete o své vousy pečovat, nepříjemné pocity rychle zmizí a zaznamenáte rychlejší růst vlasů.

Během prvních týdnů nezastřihávejte žádné chloupky ani se nesnažte formovat vousy, nechte je volně růst. Po 2-3 měsících, až budete s délkou svých vousů spokojeni, zajděte k holiči, aby vám je vytvaroval pro plnovous. Odborník bude nejlépe vědět, jak jej sladit s oválem vašeho obličeje. Později si můžete zastřihnout vlasy sami doma pomocí dobrého zastřihovače vousů a kontroly růstu vlasů. Nezapomeňte také o své vousy denně pečovat, aby byly krásné a silné.

PŘÍSLUŠENSTVÍ pro vousy

Jak už bylo v článku několikrát zmíněno, vousy nelze jen tak nechat růst. Existuje spoustu druhů kosmetiky na vousy, ke kterému se neodmyslitelně pojí i příslušenství. Pojďme si tedy alespoň to základní představit.

Holicí strojek

Nejdůležitější a nejpoužívanějším příslušenstvím bude dozajista holící strojek. Je tedy důležité vybrat si holicí nástroje, které jsou účinné a ohleduplné k vaší pokožce. Doporučujeme používat holicí strojek Sybarite , protože způsobí mnohem méně popálenin a podráždění než běžný holicí strojek. Má pouze jednu čepel a při holení s ní nemusíte několikrát přejíždět po kůži. Holicí strojek vám umožní získat přesnější řez a zároveň pečovat o pokožku pod ním. Je proto nezbytným doplňkem pro citlivou pokožku!

Zastřihovač vousů

Jednoduchý a intuitivní zastřihovač vousů je cenným doplňkem v arzenálu péče o muže. Poskytuje vám čistší, sebevědomější vzhled se střihem, který je co nejčistší a rovnoměrný. Výhodou zastřihovače vousů je, že oproti žiletce nedráždí a nesvědí. Jak vidíte, zastřihovač vousů je také pomocníkem při holení, který je ideální pro citlivou pokožku.

Stejně jako holicí strojek má i zastřihovač vousů ekonomickou a ekologickou výhodu. Opravdu není potřeba pravidelně investovat do žiletek nebo přípravků na holení.

Kartáč na vousy

V rodině nezbytných doplňků na vousy samozřejmě najdeme kartáč na vousy. Ten vám umožní zkrotit vaše chloupky. Přesněji vám umožní umístit chloupky vámi požadovaným směrem, uspořádat je a omezit „hrudkující“ efekt vašich vousů.

Tento doplněk pro péči o vousy je zvláště účinný na vousy o velikosti minimálně 6 mm. Jeho použití jde daleko za estetické hledisko, protože odstraňuje zbytky, nečistoty a odumřelou kůži z vašich vousů a pokožky. Kartáček na vousy také distribuuje kožní maz, přirozený sekret z pokožky, který chrání a zabraňuje vysychání vousů.

Lze jej použít s olejem na vousy nebo organickým balzámem na vousy pro rovnoměrné rozložení péče na vaše vlasy. Každodenní používání kartáče na vousy proto pomůže udržet štětiny zdravé a silné. Gesto, které s kartáčem na vousy provedete, také podpoří mikrocirkulaci krve.

Hřeben na vousy

Vousatí lidé se středním nebo dlouhým vousem se velmi často potýkají s problémem uzlů! Hřeben na vousy je impozantním nástrojem pro rozmotání, vyhlazení a korekci trajektorie chloupků.

Hřeben na vousy ale není pouze doplňkem pro styling a strukturování vlasů. Tento doplněk na vousy je skutečně nezbytný při zastřihování vousů nebo kníru, zejména pomocí zastřihovače.

Pokud máte jemné, hladké vlasy, bude rohový hřeben vaším nejlepším spojencem. Na druhou stranu, pokud máte husté vousy, bude vám nejlépe vyhovovat dřevěný hřeben na vousy, protože zuby jsou často silnější a rozmístěné.

Shavette

Shavette je holicí strojek s vyměnitelným ostřím, který se velmi podobá kráječi zelí. Tento doplněk na vousy je nepostradatelný pro přesnější obkreslování kontur vašich vousů. Umožňuje vám zpracovat kontury přesně do vlasové linie a navíc není příliš drahý. Holicí strojek na holení, který ocení zejména profesionálové pro své snadno vyměnitelné břity a hygienickou stránku, je perfektní pro přesné obkreslování kontur vašich vousů, ale také pro seznámení s hladkým oholením.

Nůžky na vousy a knír

Nepostradatelné pro úpravu vousů jsou vynikajícím nástrojem pro údržbu, kterým můžete ostříhat těch pár chloupků, které zbyly nad rty, nebo precizně ztenčit knír.

Jak jste si jistě všimli, některé oblasti vousů se zastřihují obtížněji. To platí zejména pro knír. Tento doplněk na zastřihování vousů tedy pomáhá harmonizovat vaše vousy a knír tak, aby byly bezchybné. Ve skutečnosti záleží na povrchové úpravě, takže můžete být dobře vybaveni!

Břitva

Tento doplněk na vousy je nástrojem volby pro získání vysoce kvalitního tradičního oholení. Také nazývaný holicí strojek je ideální pro moderního muže, který dbá na detail a krásu. Čepel holicího strojku je jedinečná a umožňuje extrémně přesné a účinné oholení. Než budete s břitvou dobře zacházet, bude to chtít trochu trpělivosti, ale jakmile budete vědět, jak ji dokonale používat, uvidíte, že tento pocit z holení je nenapodobitelný! Bez tohoto umění, které se v posledních letech opět vrací do módy, se neobejdete.

Břitva vám zaručí oholení s nevídanou přesností. Kvalita tohoto nástroje je mnohem lepší než mechanické nebo elektrické holicí strojky. Navíc má tento holicí doplněk téměř nekonečnou životnost. Jeho ocelová čepel je za předpokladu opatrnosti nezničitelná. Toto holicí příslušenství skutečně vyžaduje dobrou každodenní údržbu.

CENA olejů na vousy

Jak už bylo slíbeno, dostaneme se i k otázce ceny. Pro dnešek jsme si ceny rozdělili do 4 základních kategorií. U každé z nich se vám pokusíme nastínit, co od jaké lze  očekávat.

Oleje na vousy do 100 Kč s DPH

V této cenové kategorii v 98 % případech rozhodně nenajdete něco, co by se mělo dávat na jakoukoliv část vašeho těla. Nejspíš se bude jednat o velmi nekvalitní produkt, který může způsobit i naprosté zničení vousů. Proto raději tuto kategorii rovnou ignorujte.

Oleje na vousy od 100 Kč do 250 Kč s DPH

V této cenové kategorii už je sice větší pravděpodobnost, že narazíte na produkt, po kterém vám neslezou vousy i s kůží z obličeje, ale i přes to bychom raději doporučili zabrousit ještě o jednu kategorii výš.

Oleje na vousy od 250 Kč do 1 000 Kč s DPH

Toto už je náš zlatý střed, který doporučujeme naprosto všem. Naleznete zde naprosto každou kategorii oleje na vousy. Najde si své náročný pečovatel o svou plnovous, alergik i muži trpící akné. Toto je za nás ta nejrozumnější cenová kategorie.

Oleje na vousy od 1 000 Kč s DPH a výš

Toto je ovšem pro úplné „fajnšmekry“. Zde se nachází ty nejdražší oleje na vousy od světoznámých značek. Pokud to tedy se svými vousy myslíte opravdu vážně a chcete i dopřát největší možný luxus, bude tato kategorie právě pro vás.

TOP 10 PRODUKTŮ – Porovnání a recenze nejlepších olejů na vousy

Olej na vousy Percy Nobleman Prémiový olej na vousy 50 ml

Olej na vousy Percy Nobleman Prémiový olej na vousy 50 ml
Olej na vousy Percy Nobleman Prémiový olej na vousy 50 ml

Náš vítěz, který obsahuje některé z nejoblíbenějších vyživujících ingrediencí, včetně avokáda, jojoby a sladkého mandlového oleje, získal v laboratoři plné známky za to, jak dobře uhlazuje vousy, zatímco 93 % testovaných uvedlo, že jeho změkčující účinek vydržel po celý den. Pokud je vaším problémem svědění, 79 % mužů také uvedlo, že to pomohlo vyřešit tento problém. Všichni se navíc shodli, že to pomohlo vyřešit jejich problém s nezkrotnými vousy.

Klíčové specifikace
Velikost: 30 ml
Typ dávkování: Pipeta Bez
Vůně: Ne

Olej na vousy L´Oreal Men Expert BarberClub Long Beard & Skin Oil olej pro plnovous a pleť 30 ml

Olej na vousy L´Oreal Men Expert BarberClub Long Beard & Skin Oil olej pro plnovous a pleť 30 ml
Olej na vousy L´Oreal Men Expert BarberClub Long Beard & Skin Oil olej pro plnovous a pleť 30 ml

Pro dlouhé vousy, které potřebují trochu pomoci, vyzkoušejte L’Oreal. Všichni testovaní uvedli, že tento olej na vousy usnadnil jejich rozčesávání po aplikaci a zjistili, že dokázal zkrotit všechny nepoddajné chloupky.

Klíčové specifikace
Velikost: 30 ml
Typ dávkování: Pumpička Bez
Vůně: Ne

Olej na vousy Elemis Men olej na holení a vousy (Smooth Result Shave & Beard Oil) 30 ml

Olej na vousy Elemis Men olej na holení a vousy (Smooth Result Shave & Beard Oil) 30 ml
Olej na vousy Elemis Men olej na holení a vousy (Smooth Result Shave & Beard Oil) 30 ml

Nabitý olej bohatý na vitamíny – jako je jojobový a hroznový olej – můžete použít například k doplnění hydratace vousů nebo kníru nebo jako přípravu před holením. Nejen, že získal nejvyšší známky v americkém laboratorním testu za přidání hebkosti vousů, ale na 80 % testujících udělalo dojem, jak dobře fungoval jako lubrikant na holení, a ocenili svěží vůni, kterou na pokožce zanechal.

Klíčové specifikace
Velikost: 30 ml
Typ dávkování: Šroubovací uzávěr Bez
Vůně: Ano

Olej na vousy Daimon Barber Beard & Stubble Softener změkčující sérum na vousy 100 ml

Olej na vousy Daimon Barber Beard & Stubble Softener změkčující sérum na vousy 100 ml
Olej na vousy Daimon Barber Beard & Stubble Softener změkčující sérum na vousy 100 ml

Chcete dosáhnout naprostého hedvábí? Tohle je ten pravý produkt pro vás. Reparační sérum je nabité hedvábným proteinem, avokádovým olejem a aloe vera, které zanechá vaši pokožku ve špičkové kondici. Všichni z amerického testování uvedli, že jejich chloupky na obličeji byly po několika pumpách měkčí na dotek a 92 % uvedlo, že nezanechávají žádné lepkavé zbytky.

Klíčové specifikace
Velikost: 100 ml
Typ dávkování: Pumpička Bez
Vůně: Ne

Olej na vousy Bulldog Original olej na vousy 30 ml

Olej na vousy Bulldog Original olej na vousy 30 ml
Olej na vousy Bulldog Original olej na vousy 30 ml

Velmi spolehlivý olej na vousy s velmi pěkným obalem je na portálu Heuréky právě pro vás. V nedávno provedeném laboratorním testu vypovědělo 75 % hlasů, že to dodalo jejich vousům elegantní vzhled. Nezpůsobil téměř žádné podráždění pokožky a 83 % ocenilo jeho beztížný pocit na kůži.

Klíčové specifikace
Velikost: 30 ml
Typ dávkování: Šroubovací uzávěr Bez
Vůně: Ne

Olej na vousy Captain Fawcett Ricki Hall’s Booze & Baccy olej na vousy 50 ml

Olej na vousy Captain Fawcett Ricki Hall's Booze & Baccy olej na vousy 50 ml
Olej na vousy Captain Fawcett Ricki Hall’s Booze & Baccy olej na vousy 50 ml

Pro ty, kteří hledají něco, co si sedne se všemi tvary a velikostmi vousů a rychle se vstřebá, ze je ta ideální volba. Snížilo svědění u 67 % testovaných, přičemž také zaznamenali zvýšenou hydrataci pokožky; 80 % také uvedlo, že to pomohlo zkrotit všechny nepoddajné vousy a zjemnilo to pokožku pod nimi.

Klíčové specifikace
Velikost: 10 ml
Typ dávkování: Pipeta
Vůně: Ne

Olej na vousy Hawkins & Brimble Vyživující olej na vousy a knír 50 ml

Olej na vousy Hawkins & Brimble Vyživující olej na vousy a knír 50 ml
Olej na vousy Hawkins & Brimble Vyživující olej na vousy a knír 50 ml

S použitím bambuckého másla a arganového oleje vám tento rychle působící olej na vousy pomáhá bojovat proti krepatění a suchosti vousů. Dalším bonusem je, že vyživuje pokožku pod vousy pro větší pohodlí. “Tento olej na vousy má pěknou a jemnou vůni, díky které jsou vaše vousy hydratované a jemné. Když ho používám ráno, je jasné, že moje vousy zůstanou déle měkčí a vypadají zdravěji,” řekl jeden zákazník o vousech. Olej, který není testován na zvířatech a je vhodný pro vegetariány.

Klíčové specifikace

Velikost: 50 ml
Typ dávkování: Pipeta
Vůně: Ano

Olej na vousy Rituals The Ritual Of Samurai zklidňující a hydratační olej na vousy 30 ml

Olej na vousy Rituals The Ritual Of Samurai zklidňující a hydratační olej na vousy 30 ml
Olej na vousy Rituals The Ritual Of Samurai zklidňující a hydratační olej na vousy 30 ml

Lehký olej na vousy Rituals poskytuje nemastný povrch pro dobře upravený vzhled pro každého chlapa. Pomůže zabránit vysychání vaší pokožky a díky antioxidantům Sencha, hydratuje vaši pokožku a vousy. Díky oleji z japonské máty se budete cítit osvěženi s jemnějšími chloupky na obličeji a přirozeným, patrným leskem.

Klíčové specifikace

Velikost: 30 ml
Typ dávkování: Pumpa
Vůně: Ano

Olej na vousy Baxter of California Beard Oil olej na vousy 30 ml

Olej na vousy Baxter of California Beard Oil olej na vousy 30 ml
Olej na vousy Baxter of California Beard Oil olej na vousy 30 ml

Jak je napsáno na plechovce, Baxterův olej na vousy se rychle vstřebává a obsahuje avokádový olej a vitamín E. Co to přesně znamená? Že vám po jeho nanesení nezůstanou mastné vousy a že po celý den zjemní hrubé chloupky a nevysuší je. Jedná se o jeden z našich předních favoritů u nás na Tetinu!

Klíčové specifikace

Velikost: 30 ml
Typ dávkování: Víčko
Vůně: Ano

Olej na vousy Sapunoteka Beard Oil olej na vousy 50 ml

Olej na vousy Sapunoteka Beard Oil olej na vousy 50 ml
Olej na vousy Sapunoteka Beard Oil olej na vousy 50 ml

Tento olej v kombinaci s olivovým, sezamovým a argonovým olejem dělá naprosto dokonalou kombinaci, ze které vznikl hit dnešního roku. Jedná se o novinku na trhu, ale za zkoušku rozhodně stojí! Má nádhernou nevadivou vůni a je vyroben z mnoha bylin.

Klíčové specifikace

Velikost: 50 ml
Typ dávkování: Víčko
Vůně: Ano

Oleje na vousy: Olej na vousy a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat olej na vousy. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát pro výběr tohoto druhu zboží. Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nového oleje na vousy pomohli.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt v podobě nového oleje na vousy zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální nákupní košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací portál Heureka, kde si můžete porovnat oleje na vousy a jejich ceny včetně recenze a uživatelských zkušeností s konkrétním produktem oleje na vousy. Dozvíte se tam také, které oleje na vousy jsou kde skladem a za jakou se prodávají cenu v různých obchodech.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat