Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Pamlsky pro kočky

Kočky si našly cestu do našeho srdce již před stovkami let. Ve starověkém Egyptě byly navíc uctívány jako bohové, takže není divu, že jsou zvyklé pouze na to nejlepší zacházení. To vyžadují i dnes, a proto se pro ně většina páníčků snaží udělat první poslední a dopřát jim vše, co jim na očích vidí. I když by si kočky rády daly i naše pokrmy, měli byste se tomuto zlozvyku vyvarovat.

Některé potraviny totiž mohou být pro kočky toxické a způsobit jim i vážné zdravotní potíže. Mnohem lepší volbou jsou pamlsky, kterými nemůžete vaší kočce jakkoli ublížit. Musíte se ale připravit na to, že jejich výběr může být někdy i pořádně složitý. Na trhu sice můžete najít široký výběr pamlsků, což ale neznamená, že byste měli koupit první, na které v obchodě narazíte.

Naopak byste si měli před jejich koupí ověřit, zda jsou opravdu tak kvalitní, jak slibují. I přes přísné kontroly mohou některé produkty obsahovat nevhodné či škodlivé látky, které nemají v pamlscích a vlastně všech krmivech pro kočky co dělat. O jaké látky se jedná? Podle čeho byste měli pamlsky vybírat? Které pamlsky jsou nejlepší? Na to vše se podíváme v dnešní recenzi, díky které při koupi pamlsků zaručeně nešlápnete vedle.

Pamlsky pro kočky: Porovnání 10 nejlepších pamlsků pro kočky podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších pamlsků pro kočky. Jak jsme tyto pamlsky pro kočičky vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto pamlsky jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit pamlsky pro kočky podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší pamlsek pro kočky.

NázevVzhledHmotnost balení (g)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Whiskas Casserole drůbeží výběr jelly 12 x 85 gPamlsek pro kočky Whiskas Casserole drůbeží výběr jelly 12 x 85 g1020139Zobrazit v obchodech
Huhubamboo Superstick kočka 10 + 2 ksPamlsek pro kočky Huhubamboo Superstick kočka 10 + 2 ks199Zobrazit v obchodech
Wild Freedom Freeze Dried Snacks kuřecí srdíčkaPamlsek pro kočky Wild Freedom Freeze Dried Snacks kuřecí srdíčka45115Zobrazit v obchodech
Churu Cat Vet Nourish Purée Tuna&ChickenPamlsek pro kočky Churu Cat Vet Nourish Purée Tuna&Chicken925749Zobrazit v obchodech
GimCat GrasBits tablety s kočičí trávouPamlsek pro kočky GimCat GrasBits tablety s kočičí trávou425209Zobrazit v obchodech
Canagan Cat Kuřecí 1,5 kgPamlsek pro kočky Canagan Cat Kuřecí 1,5 kg1500499Zobrazit v obchodech
Canagan kočka zvěřina 1,5 kgPamlsek pro kočky Canagan kočka zvěřina 1,5 kg1500599Zobrazit v obchodech
Canagan Cat Dry Light Senior Sterilised 4 kgPamlsek pro kočky Canagan Cat Dry Light Senior Sterilised 4 kg40001290Zobrazit v obchodech
Miamor Cat Snack Sladový krém & Sladový sýrPamlsek pro kočky Miamor Cat Snack Sladový krém & Sladový sýr360149Zobrazit v obchodech
Orijen Cat Treats Tundra pamlskyPamlsek pro kočky Orijen Cat Treats Tundra pamlsky35168Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení pamlsků pro kočky od jejich uživatelů.

Jak vybrat pamlsky pro kočku?

Kočky jsou vybíravé, takže se klidně může stát, že odmítnou i ten nejkvalitnější pamlsek. To však není jediné, co vám výběr pamlsků pro kočky značně ztíží. Pozornost byste měli věnovat zejména tomu, co dané pamlsky obsahují a zda nemohou kočce jakkoli uškodit. Zároveň je třeba zhodnotit i celkový stav a životní styl vaší kočky, od kterého se můžete odpíchnout a najít pamlsek vaší kočce přímo na míru.

V souvislosti s tím byste měli brát v úvahu:

 • zdravotní stav kočky
 • věk kočky
 • plemeno kočky
 • stravu, kterou kočce podáváte

Co by měly pamlsky pro kočky obsahovat?

Kočky jsou od přírody predátoři, což by se mělo odrazit i na jejich stravě. Ta by měla být tvořena z většiny masem a obsahovat jen minimální množství obilovin a dalších rostlinných produktů. Stejným pravidlem se řiďte i při výběru pamlsků. Čím více přírodních živočišných surovin budou obsahovat, tím lépe. Při čtení etikety by mělo většinu pamlsku tvořit maso či vnitřnosti.

Kromě toho mohou pamlsky obsahovat i nižší poměr surovin rostlinného původu – mělo by se jednat spíše o bylinky či ovoce a zeleninu, které kočce dodají potřebné vitamíny a minerály. O ty se sice dokáže ve většině postarat její pravidelná strava složená z granulí, masa či kapsiček, ale i přesto je někdy nutné je dodat například prostřednictvím pamlsků.

Pro kočky jsou důležité zejména tyto vitamíny a minerály:

 • vitamín A
 • vitamín B
 • vitamín D
 • vitamín E (potřebují ho hlavně koťata)
 • vápník
 • fosfor
 • selen
 • železo
 • zinek

Co by neměly pamlsky pro kočky obsahovat?

Krmivo, a i pamlsky pro kočky, by ideálně neměly obsahovat žádné obiloviny. K tomuto způsobu krmení koček se obrací stále více chovatelů, čímž se snaží své mazlíčky ochránit před případnými zdravotními problémy.

Vysoké dávky obilovin v potravě totiž mohou vést k obezitě, srdečním onemocněním či dokonce selhání ledvin ve vyšším věku, což je jednou z nejčastějších příčin smrti u koček. V souvislosti s tím by se pamlskům s obilovinami měly vyhýbat hlavně kastrované kočky.

Pamlsky by neměly obsahovat ani žádná umělá ochucovadla, konzervanty či barviva. Ty se často objevují v sušeném mase či kůžích. Problematické však mohou být i některé rostlinné suroviny, mléko či cukr. Pozor si dávejte i na pamlsky ze syrového masa, ve kterých se při špatné přípravě mohou objevit nebezpečné bakterie.

Jestli si chcete být jistí, že je maso nezávadné, kupujte raději mrazem sušené maso a další pochutiny. V každém případě by pamlsky měly obsahovat vyvážený poměr živin, přičemž nejmenší podíl z nich by měly tvořit tuky a sacharidy.

Jak dávkovat pamlsky pro kočky?

Kočky jsou opravdu mlsná stvoření, díky čemuž od vás mohou loudit pamlsky klidně celý den. Ve své podstatě se budete muset potýkat se stejnými problémy jako u dětí, které nemají sladkostí nikdy dost. Příliš všeho však škodí, a proto musíte mít rozum alespoň vy. Pamlsky by ve stravě kočky měly denně tvořit maximálně 10 %, přičemž dávkování jednotlivých pamlsků si můžete vždy přečíst na jejich obalu. Zpravidla se jedná o 6 až 12 kousků za den, ale záleží především na tom, o jaký typ pamlsku se jedná.

Druhy pamlsků pro kočky

Podobně jako krmivo můžeme i pamlsky pro kočky dělit na různé druhy, které se od sebe liší svými rozměry, konzistencí, tvarem či dokonce složením. Níže se tedy podíváme na pár základních druhů pamlsků, ze kterých můžete vybírat.

Dropsy pro kočky

Úplně základním druhem pamlsků pro kočky jsou dropsy. Nejčastěji mají podobu různých polštářků či čtverečků. Jelikož se jedná o nejrozšířenější druh pamlsků, je třeba brát zřetel na jejich složení, které nemusí vždy obsahovat pouze přírodní a živočišné látky, ale i spoustu obilovin či barviv.

Mrazem sušené pamlsky pro kočky

Pokud chcete své kočce dopřát opravdovou kvalitu, určitě vsaďte na mrazem sušené pamlsky pro kočky, které jsou vyrobeny pouze z čerstvých a přírodních surovin. Koupit můžete například zamrazené masové kousky, krevety či dokonce banány bez jakýchkoliv aditiv.

Kočičí tyčinky ke kousání

Kromě klasických pamlsků můžete kočce dát i kočičí tyčinky ke kousání, které ji zabaví a zároveň si na nich i pořádně pochutná. Vyráběny jsou v různých provedeních od úplné klasiky až po tyčinky obsahující různé vitamíny a další zdraví prospěšné látky.

Domácí pamlsky pro kočky

Pro svého čtyřnohého miláčka můžete pamlsky vytvořit i svépomocí. Velkou výhodou je, že si budete jistí tím, co pamlsky skutečně obsahují. Na druhou stranu si ale budete muset dávat velký pozor na to, jaké suroviny používáte. Některé potraviny totiž mohou být pro kočky škodlivé či dokonce silně toxické.

Funkční pamlsky pro kočky

Funkční pamlsky slouží jako určitá forma vitamínových doplňků. S jejich pomocí můžete kočce dodat všechny potřebné vitamíny a minerály, přičemž jednotlivé pamlsky mohou být zaměřeny na řešení různých problémů a neduhů. Koupit můžete například dentální pamlsky, které čistí a zároveň posilují chrup vaší kočky.

Parametry pro výběr kočičích pamlsků

Při výběru pamlsků je třeba brát v úvahu i některé parametry, podle kterých je možné pro kočku vybrat pamlsky doslova na míru. V následujících odstavcích se podíváme na to, o jaké typy se jedná a pro jaké kočky jsou vhodné.

Konzistence

V první řadě byste měli řešit konzistenci pamlsků, která může hrát velkou roli v tom, zda kočce bude vybraná dobrůtka chutnat, nebo naopak. Některé kočky navíc mohou mít problémy s pozřením určitého typu stravy, a proto je třeba hledat jiné alternativy.

Měkké pamlsky pro kočky

Měkké pamlsky pro kočky se v mnohém podobají vlhkému krmivu. Na rozdíl od něj mají však pevnější strukturu a jsou lisovány do různých tvarů a velikostí. Jestliže má vaše kočka ráda například kapsičku, bude tento typ pamlsku tou správnou volbou. Vhodné jsou ale i pro koťata či starší kočky, které mají problémy s příjmem tuhé stravy.

Tvrdé pamlsky pro kočky

Nejrozšířenějším typem pamlsků z hlediska konzistence jsou tvrdé pamlsky, které jsou vhodné obzvlášť pro dospělé kočky. Ty by neměly mít žádné problémy s chrupem, které by je omezovaly při konzumaci pamlsků. Tvrdé pamlsky si při výrobě prochází dlouhým procesem, a proto je třeba hlídat, zda do nich výrobci pro snížení nákladů nepřidávají škodlivé látky či suroviny.

Sušené pamlsky pro kočky

Asi nejpřirozenějším typem jsou sušené pamlsky pro kočky, které většinou obsahují vysoký podíl masa, a to až 100 %. Vybírat můžete ze širokého výběru různých mas, přičemž v nabídce najdete i různé mořské plody či ryby.

Tekuté pamlsky pro kočky

Posledním typem jsou tekuté pamlsky pro kočky, které mohou mít podobu pasty či dokonce polévky. Takové pamlsky mají za úkol dodat kočce určité vitamíny a minerály, nebo slouží pouze k mlsání. Jelikož nemají vysoký podíl živin, nelze je používat jako náhradu běžné stravy.

Věk kočky

Kočičí pamlsky pro koťata

Ve většině obchodů můžete najít i speciální pamlsky pro koťata, které jsou navržené tak, aby jim nemohly jakkoli ublížit. Obecně se doporučuje to s pamlsky u koťat moc nepřehánět, a to zejména u těch starých několik týdnů. Během jejich stárnutí můžete lehce zvyšovat dávky pamlsků, a to buď za účelem doplnění vitamínů, nebo výcviku.

Koťata také potřebují vyšší dávky vitamínů a minerálních látek, a to hlavně:

 • vitamín A
 • vitamín B
 • taurin
 • hořčík
 • probiotika

Kočičí pamlsky pro dospělé kočky

Dospělé kočky mají ve výběru pamlsků výrazně větší výběr, a to hlavně v případě, že jsou zdravé a nemají žádné zdravotní problémy. Kromě věku zvažte i druh plemene kočky a její velikost, přičemž pro menší kočky může být někdy těžké pozřít větší pamlsky.

Kočičí pamlsky pro seniorní kočky

Kočky v seniorském věku potřebují trochu jinou výživu než koťata či dospělé kočky. Vybírat byste je měli podle jejich fyzické kondice a zdravotního stavu. Ve vyšším věku se nejčastěji kočky potýkají s bolestmi kloubů a řídnutím kostí, čemuž je potřeba předcházet.

Postupem času samozřejmě stárne i jejich mozek, který pro správné fungování potřebuje dodávat především různé antioxidanty. Zabrouzdat byste tedy měli hlavně mezi funkčními pamlsky, které jim dodají potřebné vitamíny a minerály. Starší kočky mají i problémy s chrupem, kvůli čemuž odmítají tvrdou stravu. U pamlsku se tak vyplatí vybírat z měkkých či tekutých alternativ.

U seniorních koček je potřeba doplňovat

 • kolagen
 • taurin
 • glukosamin
 • chondroitin sulfát
 • MSM
 • kurkumin
 • Omega 3 mastné kyseliny

Obsah pamlsků pro kočky

Pamlsky je možné dělit i podle jejich obsahu, který se upravuje především podle speciálních dispozic koček. Některé z nich totiž mohou být náchylné na určitý druh potravin či surovin, které jim ve vyšších dávkách mohou i ublížit.

Kočičí pamlsky bez obilovin

O obilovinách jsme se zmínili již na začátku, jako o surovině, které byste se v krmení pro kočky měli vyhýbat obloukem. Právě proto na trhu můžete najít široký výběr pamlsků, které neobsahují žádné obiloviny ani nadbytečné rostlinné produkty. Poděkuje vám i vaše kočka, která si bude moci užít více masa, které tak miluje.

Veterinární diety

Pokud má váš čtyřnohý miláček nějaké zdravotní problémy nebo se už od malička potýká s nemocí, určitě byste měli dbát na to, aby nejen jeho krmivo, ale i pamlsky odpovídaly vybrané dietě. Tu musí dodržovat například i kastrované kočky, a to hlavně kocouři, kteří jsou náchylnější k onemocnění močových cest a ledvin. Vždy pamatujte na to, že se můžete poradit se svým veterinářem, který vám doporučí speciální pamlsky. Nic byste neměli zkazit pamlsky, které jsou tvořeny z drtivé většiny přírodními surovinami.

Pamlsky pro kočky s alergií

I kočky se mohou potýkat s různými alergiemi, které jim otravují život. Často se jedná o potravinové alergie, které v tom lepším případě mohou způsobovat průjmy či zvracení. Při delším užívání nějakého alergenu se může i výrazně zhoršit zdraví vaší kočky. Pokud vám tedy veterinář potvrdí nějakou ze známých alergií, dbejte na to, aby se daná potravina či látka nevyskytovala v pamlscích. Některé značky nabízí i hypoalergenní pamlsky, které by neměly kočce způsobit žádné komplikace.

Kočky často trpí alergií na

 • ořechy
 • vejce
 • mořské korýše a jiné mořské plody
 • ryby
 • hovězí maso
 • drůbeží maso
 • mléko
 • obiloviny
 • sezamová semínka
 • celer
 • sója

Příslušenství

Spolu s pamlsky můžete své milované kočce pořídit i další příslušenství, se kterým si užije spoustu zábavy, nebo přinejmenším pozitivně přispěje k jejímu zdraví. K jeho podpoře jsou nutné již zmíněné vitamíny a minerály, které je někdy nutné doplnit i jinou cestou než pouze pomocí pamlsků.

Interaktivní hračky pro kočky

I když jsou kočky někdy i pořádně náladové, jen málokdy odolají příležitosti objevovat nové věci. Proto jsou pro ně vhodné i různé interaktivní hračky, při jejichž řešení mohou dostávat odměny v podobě pamlsků. Pořídit můžete různé labyrinty, hlavolamy či hračky, do kterých vložíte jí milované pamlsky.

Misky pro kočky

Kočky si někdy u mí pořádně postavit hlavu, a proto můžete mít někdy problém s tím, že od vás některé pamlsky nebudou chtít. Vadit jim může to, že jim pamlsky podáváte holou rukou, nebo to, že je pokládáte na zem. To může vyřešit miska pro kočky, do které pamlsky vložíte.

Boxy na pamlsky pro kočky

Aby měla kočka o pamlsky stále zájem, je nutné, aby si udržely svoji vůni. To zajistíte pouze jejich správným uskladněním. Za tímto účelem můžete využít různé boxy na granule, které jsou uzavíratelné a vytváří tak perfektní prostředí pro jejich úschovu.

Vitamínové doplňky pro kočky

Jak už jsme v této recenzi několikrát zmínili, kočky potřebují, podobně jako my, doplňovat některé vitamíny pomocí různých doplňků. Ty mohou mít například podobu tablet, kapek, oleje či prášku. Jelikož jsou kočky velmi vybíravé, může být někdy velmi těžké je přesvědčit, aby doplňky užívaly. Vhodné jsou hlavně doplňky, které je možné přimíchat do krmiva či pitné vody.

Pasty pro kočky

Pasty pro kočky mohou být určené buď k doplnění vitamínů a minerálů, nebo prevenci před různými problémy. Jejich podáváním můžete předcházet například hromadění chlupů v žaludku kočky a vyhnout se zbytečnému uklízení zvratků.

Cena pamlsků pro kočky

Každého chovatele koček samozřejmě zajímá i cena, kterou bude muset za pamlsky zaplatit. Vždy byste ale měli mít na paměti, že kvalita se často odvíjí od ceny a nemá tedy smysl šetřit. Níže si tedy rozdělíme pamlsky pro kočky do tří cenových kategorií, podle kterých je můžete vybírat.

Cena pamlsků pro kočky do 60 Kč s DPH

I když se to může zdát jako nemožné, velmi kvalitní pamlsky pro kočky můžete najít i v nejnižší cenové kategorii. Velká část lidí totiž dbá na to, co jejich mazlíčci konzumují, takže se firmám ani nevyplácí pamlsky plnit levnými obilovinami a raději sází na produkty z masa. Samozřejmě se v této skupině setkáte i s klasickými pamlsky různých tvarů, které jsou plné barviv a již zmíněných obilovin. Stačí, když si přečtete složení na obalu a hned budete vědět na čem jste.

Cena pamlsků pro kočky od 60 Kč do 100 Kč s DPH

Opravdovou kvalitu můžete očekávat u pamlsků, jejichž cena se pohybuje okolo hranice 100 Kč. Ve většině se jedná o prémiové značky, které se snaží svým zákazníkům nabídnout kvalitní produkty bez nechtěných či škodlivých látek. Pamlsky s vysokým obsahem živočišných produktů najdete právě zde, i přesto je ale třeba si tuto skutečnost ověřit na etiketě výrobku.

Cena pamlsků pro kočky nad 100 Kč s DPH

Poslední kategorií jsou kočičí pamlsky nad 100 Kč, které by vám měly zaručit, že budou opravdu kvalitní a zdravé. Setkáte se tu zejména s funkčními pamlsky, které slouží k doplnění různých vitamínů a minerálů. S vyšší cenou musíte počítat i u pamlsků, které jsou sušené mrazem. U nich si ale můžete být jistí, že budou obsahovat pouze přírodní suroviny.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat