Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Play-Doh – tajemství zázračné plastelíny objeveno

Play-Doh, Play-Doh, Play-Doh. Možná znáte název této modelíny z televizních reklam. Čím je ale tato plastelína tak unikátní? Na trhu je k sehnání už přes šedesát let a stále se těší velké oblibě mezi dětmi mladšími i staršími. Dle slov výrobce, kterým je nyní společnost Hasbro, podporuje hraní s touto hmotou dětskou představivost a rozvíjí jejich jemnou motoriku. Hlavní výhodou je to, že modelínu Play-Doh lze používat opakovaně. Produkt si také můžete zakoupit ve všemožných sadách podle toho, co má vaše dítě nejraději. Na výběr jsou různé kuchařské nebo stavební sady stejně jako i různá zvířátka nebo dinosauři.

Co je to Play-Doh?

Modelína Play-Doh je královnou mezi plastelínami. Díky unikátnímu a zároveň bezpečnému složení ji lze používat stále dokola. Jedno balení vám tak vystačí na spoustu zábavy a dětskému tvoření nebude stát nic v cestě.

Produkty značky Play-Doh obsahují převážně sůl, mouku a vodu. Přesné složení je sice obchodním tajemství, žádné nebezpečné látky však hmota neobsahuje. Právě obsahu mouky však věnujte pozornost v případě, že vy nebo vaše děti trpíte alergií na pšenici. V takovém případě by kontakt s modelínou mohl vyvolat nežádoucí reakci.

Jinak je ale plastelína zcela zdravotně nezávadná a neobsahuje ani další možné alergeny jako například arašídový olej nebo nebezpečné sloučeniny boru, o které v dětské hračce zajisté nestojíte.

Zahrajte si na zubaře nebo kadeřníka

Jedním z nejznámějších a zároveň i nejoblíbenějších produktů je Play-Doh zubařská sada. S touto edicí si vaše děti nejen vyzkouší, jaké je to být zubařem, ale rovnou si i rozvinou svoji představivost. Z pestrobarevné modelíny vytvarujete jazyk i zuby, které lze následně opravovat plombami. Nasadit můžete dokonce i rovnátka.

Pokud vás příliš neláká hraní na zubaře, vyzkoušejte třeba sadu Play-Doh Bláznivé kadeřnictví, která přinese spousty zábavy nejen děvčatům. Toto balení obsahuje osm kelímků s mixem pestrých barev, se kterými vytvoříte jakýkoli účes budete chtít. Součástí sady je i kadeřnické příslušenství v podobě natáček a různých typů nůžek, aby byly vaše účesy dokonalé.

Vymodelujte ovečku, pejska nebo dinosaury

Pokud mají vaše děti rádi zvířata, určitě se jim zalíbí i Play-Doh Ovečka, Play-Doh Brontosaurus nebo rovnou Play-Doh sada Veterinář. Jakou barvu vyberete pro vaši ovečku? Je to jen na vás, k dispozici máte čtyři různé kelímky, které lze libovolně kombinovat. Když ovečce vytvoříte vlnu, můžete ji pak nůžkami ostříhat a vytvořit z ní slušivý svetr.

Pro příznivce stále populárnějších dinosaurů jsou v nabídce sortimentu Play-Doh sady s názvem Dino. S těmi získáte například hladového tyranosaura nebo milého brontosaura. Součástí balení jsou místo kelímků barevná vajíčka obsahující tvořivou modelínu. S tou si svého dinosaura upravíte dle vašich představ.

O nemocného pejska se postaráte s Play-Doh sadou Veterinář. Na pomoc budete mít všechno příslušenství, které by správnému mladému veterináři nemělo scházet. Součástí balení jsou nůžky pro krásný sestřih, stetoskop, teploměr nebo náplasti.

Připravte s Play-Doh dort, zmrzlinu nebo popcorn

S modelínou Play-Doh se snadno stanete i šéfkuchařem. S Play-Doh Rotačním mixérem snadno připravíte krásné sušenky, barevné muffiny a další sladkosti dle vašich představ. Celý dort pak upečete s Play-Doh Hrací sadou na tvorbu dortů. K ruce budete mít troubu s různými typy forem a tub na zdobení.

Sada Play-Doh Výroba popcornu zase obsahuje různé barvy modelíny, ze kterých lze připravit ten nejlákavější popcorn s polevou nebo posypkem. V horkých dnech si zase připravíte Play-Doh zmrzlinu. S tímto balením snadno vyrobíte zmrzlinu různých barev a dozdobíte ji třeba čokoládovou polevou.

S Play-Doh modelínou postavíte silnice i budovy

I nadšení stavitelé si v nabídce Play-Doh najdou to své. S kolekcí Play-Doh Wheels Stavba získáte jeřáb a zdvižný vozík, se kterými můžete přesouvat a budovat cihly nebo pilíře, které sami vytvoříte. Balení obsahuje nejen dva kelímky modelíny Play-Doh, ale také jednu plechovku speciální hmoty imitující cement pro ještě lepší zážitek.

Vaši stavební výbavu můžete také doplnit například o betonovou míchačku. K té dostanete Play-Doh cementovou hmotu a tři různé barvy modelíny. Ty vytvarujete pomocí sbíječky nebo formiček, které najdete ve stavebním kolečku.

Dále je v nabídce také traktor nebo těžařská sada. Play-Doh Wheels Těžba obsahuje dva speciální bagry, se kterými můžete těžit kamení nebo i jiné nerosty. Ty vymodelujete pomocí formiček z přibalených plastelín.

Vyzkoušejte i unikátní písek Play-Doh Sand

V sortimentu Play-Doh naleznete kromě klasické modelíny také elastičtější verzi. Slime má konzistenci natahovacího slizu, se kterým si užijete spoustu zábavy. Se sadou Play-Doh Žvýkací Charlie tak vytvoříte obrovské bubliny různých barev.

Jinou variantou je Play-Doh Sand, což je modelína s konzistencí písku, který však drží pohromadě. Tato hmota nabízí jedinečné tvoření díky své unikátní formě. V nabídce je řada barev i třpytivé a lesklé odstíny.

Nebojte, modelínu Play-Doh snadno vyčistíte

Nemějte strach, že by při modelování utrpěl váš nábytek nebo koberec. Plastelína lze snadno odstranit i z látky nebo čalounění. Nejdříve ji nechte zaschnout, a pak použijte kartáč. Dále lze místo dočistit studenou vodou a mýdlem. Nikdy nepoužívejte na čištění modelíny z látky horkou vodu, to by mohlo skvrnu naopak zhoršit. Hmotu lze z povrchu případně i vysát.

Menší kousky modelíny je možné sebrat pomocí většího kusu plastelíny, na který se malé částice nalepí. Při správném uchování v uzavřeném kelímku můžete modelínu používat opakovaně a její kvalita se jen tak nezhorší.

Modelína Play-Doh je kreativní hračka, která nadchne chlapce i děvčata. Její výhodou je možnost opakovaného využití. Dalším pozitivem je také to, že nezamastí a neulepí vaše ruce. Pokud však chcete nějaký výtvor uchovat, raději ho vyfoťte a modelínu dobře uschovejte. Pokud byste ji nechali na vzduchu, po čase popraská a ztratí svoji pružnost.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat