Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Postroje pro psy

Ať už jste si pořídili nového psa nebo hledáte lepší způsob, jak ho vycvičit, aby šel vedle vás místo toho, aby se před vámi táhl, postroj pro psa může znamenat velký rozdíl.

Obojky a vodítka mohou způsobit napětí na krku a krku vašeho psa. Postroj pro psa však může pomoci zabránit zranění a věcem, jako je zadušení. Kromě toho může být postroj pro psa perfektním nástrojem, který můžete použít, když se svým psem chodíte, běháte nebo na procházce, protože pomáhá učinit tyto aktivity bezpečnějšími a příjemnějšími pro všechny zúčastněné.

V dnešním článku si tedy prozradíme, jaký je rozdíl mezi obojkem a postrojem. Dále si prozradíme, jak vůbec takový obojek vybrat a jak změřit velikost. Rozhodně se zaměříme i na samostatné druhy a ceny, které si jako vždy rozdělíme do několika cenových kategorií.

Postroje pro psy: Porovnání 10 nejlepších postrojů pro psy podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších postrojů pro psy. Jak jsme tyto postroje pro pejsky vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto postroje jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit postroje pro psy podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší postroj pro psy.

NázevVzhledOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Non-stop Dogwear Postroj LinePostroj pro psy Non-stop Dogwear Postroj Line989Zobrazit v obchodech
Trixie postroj Premium nylonový podšitýPostroj pro psy Trixie postroj Premium nylonový podšitý101Zobrazit v obchodech
Hurtta Postroj Weekend WarriorPostroj pro psy Hurtta Postroj Weekend Warrior1034Zobrazit v obchodech
Red Dingo Postroj polstrovanýPostroj pro psy Red Dingo Postroj polstrovaný759Zobrazit v obchodech
Hunter Postroj DivoPostroj pro psy Hunter Postroj Divo1210Zobrazit v obchodech
Active Dog Postroj MellowPostroj pro psy Active Dog Postroj Mellow152Zobrazit v obchodech
Non-stop Dogwear postroj Free MotionPostroj pro psy Non-stop Dogwear postroj Free Motion1890Zobrazit v obchodech
ManMat postroj SmartPostroj pro psy ManMat postroj Smart772Zobrazit v obchodech
Nobby CLASSIC PRENO hrudní postrojPostroj pro psy Nobby CLASSIC PRENO hrudní postroj115Zobrazit v obchodech
Hurtta Postroj Weekend Warrior ECOPostroj pro psy Hurtta Postroj Weekend Warrior ECO1100Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení postrojů pro psy od jejich uživatelů.

Postroje pro psy: Nejlepší postroje podle Heureky

Co je třeba zvážit při výběru postroje pro psa?

Postroje pro psy se dodávají v mnoha různých velikostech a stylech. Je důležité zvážit všechny své možnosti a vybrat si postroj, který nejlépe vyhovuje vám a vašemu psovi.

Velikost a temperament psa. Zvažte váhu, povahu a plemeno vašeho psa, abyste určili, jaká velikost postroje pro psa je nejlepší. Různé styly psích postrojů se hodí různě. Můžete měřit kolem hrudního koše vašeho psa, abyste měli jistotu, že kupujete správnou velikost. Příliš těsné postroje mohou být pro vašeho psa bolestivé, zatímco příliš volné postroje mohou vašemu psovi snadno vyklouznout.

Chcete, aby se vám pod všechny popruhy na vašem psovi vešly dva prsty, ale nechcete mít možnost přetahovat postroj přes hlavu psa. Postroj pro psa můžete otestovat tak, že s ním váš pes bude chodit po vašem domě, abyste se ujistili, že se postroj nepohybuje po jeho těle, neuvolňuje se nebo se nepříjemně neotírá o kůži.

OBOJEK VS. POSTROJ

Bez ohledu na to, jaký typ psa máte, jedna věc je jistá: Musí chodit ven na procházky. Dva typy nástavců na vodítka, které můžete použít, jsou postroje a obojky.  Ať už jste si právě pořídili nového psa a nejste si jisti, kterého použít, nebo chcete věci změnit, je důležité znát výhody a nevýhody jak postrojů, tak obojků, než se rozhodnete.

POSTROJE

Klady postrojů

Postroje snižují tahání: Postroje pokrývají hrudník, ramena a horní část zad psa, což rozptyluje tlak na větší plochu než obojek, což vám dává lepší kontrolu nad vaším psem, říká Carly Fox, DVM , lékařka z New York City’s Animal Medical Center. .

Chcete-li tahání ještě více omezit, můžete použít postroj bez tahání. „Když pes zatáhne, napětí na vodítku způsobí, že se otočí zpět k majiteli. Psi se nemohou pohnout dopředu, dokud nezpomalí.

Postroje nevyvíjejí tlak na krk vašeho psa: Protože se postroje upevňují přes hrudník psa a ne kolem krku, nevyvíjejí tlak na průdušnici.

Díky tomu jsou ideální pro domácí mazlíčky, kteří mají problémy s krkem, kolabující průdušnici nebo omezené dýchací cesty, říká Arndt. Postroj může také pomoci zabránit vzniku těchto problémů.

Postroje bývají bezpečnější: Postroje jsou obecně lepší v prevenci nehod, protože se bezpečněji upevňují kolem těla vašeho psa. Zatímco psi mohou snadno vyklouznout z obojku a potenciálně vběhnout do provozu nebo na dvůr jiné osoby, postroje nabízejí mnohem větší jistotu a bezpečí, říká Fox.

Nevýhody postrojů

Postroje jsou méně pohodlné: Obojek se může jen navléknout, ale upevnění postrojů trvá déle.

Postroje nemusí mít místo pro ID štítek: Některé postroje nemají místo pro štítek. Nejlepší je pořídit si postroj s kroužkem na visačku — nebo při procházce použít obojek s visačkou i postroj.

Postroje mohou být nepohodlné:   Postroje jsou objemnější než obojky, takže mohou být pro vašeho psa nepohodlnější. Někteří psi opravdu neradi nosí postroje, takže může chvíli trvat, než si na chůzi s postrojem zvyknou.

Kdy byste měli použít postroj

Existuje několik situací, kdy byste měli bezpodmínečně používat postroj přes límec. Fox říká, že čtyři situace, ve kterých byste měli používat postroj, jsou:

Pokud je váš pes brachycefalického plemene: Psi brachycefalického plemene mají obvykle plošší tváře a v důsledku toho dýchací problémy, které lze lépe zvládnout pomocí postroje. Francouzští buldočci a buldoci jsou dva příklady.

Pokud má váš pes v anamnéze tracheální kolaps: Jedná se o zdravotní stav, kdy se průdušnice složí sama do sebe a způsobí potíže s dýcháním a kašel. Nepoužívejte obojek, protože vyvíjí další tlak a může stav zhoršit.

Pokud máte plemeno s rizikovými faktory pro problémy s páteří: Plemena s dlouhým tělem, jako jsou jezevčíci, jsou velmi náchylná ke sklouznutí plotének, což je stav nazývaný onemocnění meziobratlových plotének nebo (IVDD). Uvolnění tlaku na krk a záda pomocí postroje může pomoci předejít dalšímu poškození.

Pokud máte velkého psa s ortopedickým onemocněním v anamnéze: Psi s ortopedickým onemocněním mohou mít potíže se vstáváním a chodit, takže postroj vám pomůže je vstát a snadněji se pohybovat.

OBOJKY

Výhody obojků

Obojky jsou pohodlnější: Hlavní výhodou obojků je, že je lze ponechat stále nasazené, říká Fox, na rozdíl od postroje, který by se měl nosit pouze na procházky. A i když se rozhodnete nenechat svému psovi obojek neustále nasazený, je stále mnohem snazší obojek zapnout a sundat než postroj.

Obojky mají identifikační štítky: Obojky se obvykle dodávají s kovovým kroužkem, na který můžete připevnit ID štítku vašeho domácího mazlíčka s vaší adresou a/nebo telefonním číslem v případě, že se pes ztratí.

Nevýhody obojků

Obojky nejsou bezpečné pro psy s určitými zdravotními problémy: Vyhněte se používání obojků k venčení psů se zdravotními problémy, jako je glaukom, anamnéza postižených očí, poranění krku nebo malformace páteře, říká M. Leanne Lilly, DVM, DACVB , asistent profesora Behavioral Medicine.

Říká, že byste se měli poradit se svým veterinářem, abyste zjistili, zda je váš pes zdravý na obojek.

Obojky nejsou bezpečné pro psy, kteří tahají: Pokud váš pes neustále tahá za obojek, může se zranit nebo omezit proudění vzduchu, které dostává. “Všechny obojky, když jsou připevněny na vodítku, vytvářejí tahání za průdušnici a obratle krku. Při nadměrném tahání hrozí snížení proudění vzduchu do psa nebo vytvoření bolesti tím, že způsobí tlak na obratle domácího mazlíčka,” říká Arndt.

Obojky by neměly používat některá plemena: Obojky by se neměly používat u plemen hraček a brachycefalických plemen, říká Arndt. Příklady plemen hraček zahrnují:

 • Čivavy
 • Čínský chocholatý
 • Italský chrtík
 • Maltština
 • Toy pudl
 • Jorkšírský teriér
 • Buldoci
 • Francouzští buldočci
 • Bostonští teriéři
 • Mopsové
 • Boxeři

Kdy byste měli použít obojek

Obojek může být výhodnější, pokud jdete na krátkou procházku nebo rychle vyjdete ven. Je v pořádku chodit na delší procházky s obojkem, pokud vám k tomu dá zelenou veterinář.

Jak vybrat prostroj pro psa?

Typ upevnění

Zužte výběr postrojů pro psa tím, že se rozhodnete, kde plánujete připojit vodítko k postroji. Mějte na paměti, že existují dva hlavní typy: přední klip a zadní klip. Který z nich použijete, závisí na vašem psovi.

Přední klip, zadní klip nebo vodítko?

Přední klipové postroje vám umožňují větší kontrolu nad jeho chováním, ale ne vždy zkrotí agresivní psy samy o sobě. Může se mu také zamotat pod přední nohy. Zádové postroje jsou velmi pohodlné, snadno se nasazují a chrání krk. Na rozdíl od předního klipu však nabízejí omezenou kontrolu nad jeho trajektorií. Oba typy jsou stále upřednostňovány před vodítky pro výcvikové účely, protože při jeho vedení musíte být šetrnější k jeho krku. Pokud má váš pes více výcviku, možná nebude potřebovat další vedení postroje, ale vodítko mu pomůže zajistit, aby pro případ zůstal blízko. Nejste si jisti, co je pro vašeho psa nejlepší? Poraďte se se svým veterinářem, který vám může pomoci probrat možnosti a najít pro vašeho psa to nejlepší.

Pokud a kdy si vyberete postroj, vězte, že boční nástavce se staly velmi oblíbenými u psů při výcviku, protože ho jemně a nepřetržitě udržují ve správném směru při chůzi. Postroje, které připevňují vodítko ke středu zad psa, mohou často podporovat tahání, a přestože mohou pomoci ovládat vašeho psa lépe než typické vodítko, mohou vás více zatěžovat.

Měření velikostí

U postrojů se zadní i boční sponou je třeba posoudit tloušťku postroje. Nezapomeňte svého psa změřit a určit správnou tloušťku a velikost na základě jeho věku a plemene. A neustále kontrolujte, zda sedí, zvláště u mladých psů, kteří mohou rychle vyrůst z designu, který dokonale seděl včera.

Je vycpávka nezbytná?

Plemena s krátkou srstí často těží z vycpávky, aby se zabránilo tření a podráždění kůže. Polstrované postroje také dodávají šmrnc a mohou váš pes vypadat stylově, což vás povzbudí k častějším procházkám.

Vaše individuální potřeby

Jedním z nejlepších způsobů, jak najít ten správný postroj, je zajít do zverimexu, který vám umožní vyzkoušet různé střihy pro vašeho psa, než si ho koupíte. Většina obchodů se může pochlubit rušivými prvky, které vrcholí zájem vašeho psa, takže je to ideální prostředí pro testování, zda ho postroj udrží dobře vychovaný. Také, pokud je váš pes nadšený, když zkouší různé postroje, budete také schopni posoudit, jak snadno se postroj nasazuje a sundává.

Turistika a dlouhé trasy

Je důležité posoudit, jak dobře postroj poroste a přizpůsobí se vašemu psu, jak se pohybuje. Jakmile na svého psa nasadíte postroj, proveďte nějaké úpravy a věnujte zvýšenou pozornost reakcím a pohybům vašeho psa, když ho procházíte. Podívejte se také na materiál, ze kterého je postroj vyroben; pokud se materiál zdá levný, je velká šance, že se časem začne opotřebovávat a kazit.

Uvažuje o tom, co je nejlepší

Pokud se svým psem chodíte na procházky brzy ráno nebo později večer, postroj s reflexním materiálem může stát za příplatek, aby bylo zajištěno, že budete viditelní pro provoz, což pomůže udržet vás a vašeho psa v bezpečí.

Perfektní shoda

Každý má vodítko, které rád používá na určité výlety, ale ujistěte se, že postroj funguje dobře s vodítkem, které si vyberete. Možná budete také muset přehodnotit délku vodítka podle toho, jak velkou kontrolu vám postroj poskytuje, když je připnutý k vodítku.

Máte více psů

Pokud chodíte s více psy, možná budete potřebovat postroj, který lépe funguje s dělenými vodítky. Někteří rodiče domácích mazlíčků si koupí jeden postroj s klipem nalevo a druhý s klipem napravo, pak použijí jedno vodítko ve tvaru Y k venčení dvou psů stejné velikosti se stejným vodítkem. Ještě další rodiče domácích mazlíčků mohou mít malého psa a velkého psa a vybrat si dva velmi odlišné postroje a vodítka v závislosti na jejich individuálních zvycích při chůzi.

Materiál

Přestože postroj může vést k kontrolovanějším procházkám a váš pes se může dostat do méně nepořádku, postroje je stále třeba čistit, zejména látkové s vycpávkami. Někteří psí rodiče mají rádi kůži pro její pocit po vyleštění; kůže je méně pravděpodobné, že způsobí podráždění kůže, protože s ní můžete zacházet tímto způsobem znovu a znovu. Ostatní psí rodiče preferují nylon pro rychlé a snadné praní. Velikost vašeho psa, alergie a kvalita kůže vám mohou pomoci rozhodnout, který materiál je nejlepší.

Přizpůsobte se oběma vašim potřebám

Poté, co zhodnotíte všechny tyto hodnoty v postroji pro psa, vyhledejte něco, co odpovídá vašemu stylu. Jste trendy a chcete něco světlého a barevného? Nebo jste praktičtější a chcete něco, co se k vašemu pejskovi hodí a jen tak se neušpiní?

Jakmile najdete pro své štěně ten nejlepší postroj pro psa, ujistěte se, že dostane správnou výživu, aby udrželo krok s aktivním životním stylem. Jak váš pes stárne a vy budete i nadále používat postroj, chcete mít jistotu, že jeho klouby jsou zdravé a pevné, abyste se vyhnuli zraněním z delších túr. Pokud si všimnete, že váš pes zpomaluje nebo se vám zdá, že je v kterémkoli okamžiku nepříjemný, vždy buďte ochotni přehodnotit se svým veterinářem, zda není potřeba jiné krmivo nebo postroj, aby si mohl i nadále užívat čas venku s vámi.

Druhy postrojů pro psa

Popruh Back-Clip/Step-In

Je pravděpodobné, že jste na procházkách viděli tyto typy postrojů s jejich módními barvami, jasnými vzory a styly vest, stejně jako obložení předních polic v obchodech se zvířaty. Back-clip, neboli nášlapné postroje, nejen že vypadají na vašem psovi přitažlivě, ale také se snadno používají, poskytují vašemu milovanému mazlíčkovi extra pohodlí a jsou ideální pro malé psy, stejně jako pro psy s malým hrdlem. Tento postroj se posouvá po předních nohách vašeho psa a zapíná se vzadu. D-kroužek umožňuje připevnit vodítko. S takto vyvýšeným nástavcem na vodítko budete riskovat méně zapletení nohou, což z něj dělá skvělou volbu pro běhání se psem. U relativně klidného psa budete chtít použít postroj se sponou na zádech. Jeho celkový design neodrazuje od tahání, vyskakování nebo jiného agresivního chování. V některých případech může svoboda tohoto designu povzbudit vašeho psa k tahání.

Přední klipový postroj

S předním klipovým postrojem připevníte vodítko uprostřed hrudníku vašeho psa. Když za něj jemně zatáhnete, abyste přesměrovali svého psa, váš pes se otočí směrem k vám. Na rozdíl od zadního klipového postroje, ve kterém máte malou kontrolu nad směrem, přední klipový postroj vám umožní lépe vést, kam váš pes jde. I když to funguje dobře na snížení tahání, stále to není dostatečně účinné, aby se vypořádalo se závažnými problémy s chováním. Také s vodítkem připevněným níže k zemi se setkáte s větším zamotáním nohou.

Postroj s dvojitým klipem

Jak název napovídá, postroj se dvěma klipy se zapíná na dvou místech, na zadní a přední straně, a používá speciálně navržené vodítko. Výhoda stříhání ve dvou bodech na postroji znamená větší kontrolu při venčení psa. Nejpevnější spojení s vodítkem zajišťuje především zadní spona, ale v případě, že váš pes začne skákat nebo trhat kurz, zvýší se napětí na přední sponě a vy můžete svého psa snadno přesměrovat. Mějte na paměti, že postroje s dvojitým klipem bývají dražší. Také jejich design s pavučinou může způsobit nadměrné tření kolem ramen vašeho psa.

Stahovací postroj

Pokud má váš pes tendenci nadměrně tahat, možná budete chtít zvážit utahovací postroj, který vyvíjí nepříjemný tlak, aby odradil toto nežádoucí chování. Postroj zůstane dobře nasazený, dokud váš pes nezačne tahat. V tu chvíli se postroj stáhne a dá vašemu psovi znamení, aby zastavil. Je nesmírně důležité používat tento typ postroje pouze jako tréninkový nástroj a pořídit si takový s jemným designem. Budete muset dávat pozor, aby postroj nebyl příliš utažen, aby nedošlo ke zranění vašeho psa, což může potenciálně podporovat agresivní chování.

“Head Halter Harness”

Na rozdíl od ostatních postrojů v tomto seznamu, které se připevňují kolem hrudníku vašeho psa, popruhy na hlavové ohlávce kolem krku a další vodítko omotané kolem čenichu. Vodítko se poté připojí k D-kroužku pod bradou. Účelem postroje pro ohlávku hlavy je vést pozornost vašeho psa při chůzi dopředu, což zase eliminuje roztěkané chování. Když váš pes začne tahat nebo skočit, napětí na vodítku přesměruje hlavu vašeho psa dolů a směrem k vám. Tato jemná připomínka vám dává větší kontrolu při chůzi. Postroj na ohlávce není náhubek ani není určen k vyvolání bolesti. Samozřejmě, aby to bylo účinné, plemeno vašeho psa nesmí mít zatlačený čenich. Také se budou muset přizpůsobit nošení takového zařízení kolem obličeje. Pokud se vám podaří umístit ohlávku přes čenich vašeho psa, stále se můžete setkat s tím, že se váš pes bude pokoušet ji sundat. A konečně, pokud používáte ohlávku, uvědomte si, že byste ji nikdy neměli používat se zatahovacím vodítkem a měli byste se vyvarovat škubání jakoukoli silou, abyste předešli bolesti a zranění vašeho psa.

Měření velikosti psa

 1. Použijte měřicí pásku. Většina postrojů se prodává na váhu psa, ale přesnější měření vám poskytne měřicí páska. Můžete vzít svého psa do zverimexu a vyzkoušet si různé postroje, než si postroje koupíte, ale změřením svého psa doma můžete vybrat správnou velikost v obchodě, aniž by byl váš pes přítomen.

Požádejte o pomoc přítele nebo člena rodiny, aby vám pomohl udržet vašeho psa v klidu, když ho změříte, pokud nebude klidně sedět.

 1. Změřte nejširší část jejich hrudníku. U většiny psů to bude za lopatkami. Ujistěte se, že pásku kolem nich bezpečně omotáte, ale ne příliš těsně nebo příliš volně. Tímto způsobem se můžete ujistit, že získáte přesné měření.

Zapište si míru v palcích i centimetrech. Různé značky postrojů používají různé systémy měření, takže je nejlepší mít obě čísla po ruce

 1. Změřte jim krk. K měření nejtenčí části krku vašeho psa budete muset použít měřicí pásku. Opět si zapište míru v palcích i centimetrech
 2. Zvažte svého psa. Protože většina postrojů pro psy používá k určení velikosti váhu, budete muset přesně změřit váhu svého psa. Někteří dobře vycvičení psi mohou sedět na váze dostatečně dlouho, aby získali přesné údaje, ale většina to neudělá.

Nejjednodušší způsob, jak vážit svého psa, je vážit se a poté se vážit, když držíte svého psa. Odečtěte druhé číslo od prvního a máte váhu vašeho psa.

Můžete také zajít ke svému veterináři nebo kadeřníkovi a nechat svého psa zvážit na jejich váze, která je speciálně navržena pro psy.

 1. Přizpůsobte své míry správné velikosti. Nyní, když jste svého psa změřili a zvážili, můžete vidět, jakou má velikost postroje. Na obalech postrojů nebo v popisech online uvidíte rozsah měření, které odpovídají velikosti. Například velikost malá by se mohla hodit psům o hmotnosti 15 až 30 liber.

Uvědomte si, že váš pes může sedět v různých velikostech v závislosti na značce postroje. Takže pes, který se vejde do velikosti velké ve značce A, může být extra velký ve značce B.

Pokud je váš pes mezi velikostmi, zvolte větší velikost a upravte ji tak, aby vašemu psovi seděla.

 1. Nasaďte postroj. Postroj by měl vašemu psovi přiléhat, ale ne příliš těsně. Hledejte postroj, který má 4 až 5 nastavovacích bodů, abyste mohli postroj upravit tak, aby vašemu psovi dokonale seděl. Postroj může mít špatnou velikost nebo nesprávně nasazený, pokud vidíte některý z těchto znaků: Tření v oblasti postroje. Váš pes se může volně svíjet. Zadní část postroje se otáčí ze strany na stranu, místo aby zůstala na místě. Váš pes se silně brání chůzi s ním.
 2. Kupte si postroj. Postroje pro psy seženete v každém zverimexu, u velkých prodejců i na internetu. Nyní, když jste určili správný typ postroje, který vyhovuje vašemu psovi, můžete si jej zakoupit a začít jej používat.

Cena postroje pro psa

Jak už bylo slíbeno v úvodu, na konci našeho článku si rozebereme ceny, které si jako vždy rozřadíme, v dnešním případě, do tří kategorií a představíme si, co od jaké lze i nelze očekávat.

Postroje do 150 Kč s DPH

Postroje/kšírky v této kategorii bývají buď velmi malé, a nebo velmi nekvalitní. Můžeme zde pořídit základní kšíry bez vycpávek, které sice mají své výhody, avšak někdo potřebuje s vycpávkami. D8le je potřeba brát v úvahu, že za tuto cenu neseženete žádný zázračný materiál jak textilu, tak klipsen, takže je potřeba důkladně zvážit, zda nejít o kategorii výše.

Potroje od 150 Kč do 400 Kč s DPH

Většinou vždy jednu z cenových kategorií označíme za zlatou střední cestu, kterou by se mělo vydat 90% zákazníků. Takovouto zlatou cestou tedy považujeme i tuto kategorii do ceny 400 Kč. Zde naleznete průměrné kšírky, které postačí každému rekreačnímu páníčkovi a pejskovi. Pokud však s pejskem cestujete, nebo je velmi náročný, rozhodně se neváhejte dostat na nejvyšší příčku.

Postroje nad 400 Kč s DPH

V nejvyšší cenové kategorii narazíte na každý druh i materiál kšírků. Jsou zde kvalitní kousky, které jsou vhodné i pro velmi náročné psy i mazlíčky. Můžeme zde najít i vysokobezpečnostní kšíry pro agresivní psi, nebo pro turistické psy, kteří potřebují pohodlí ale i spoleh na daný postroj.

Postroje pro psy: Nejlepší postroje pro psy

Postroj pro psa PetSafe Easy Walk Dog Postroj

Postroj pro psa PetSafe Easy Walk Dog Postroj
Postroj pro psa PetSafe Easy Walk Dog Postroj

Připevněním vodítka ke smyčce na přední a střední části hrudníku vašeho štěněte tento klasický postroj přesměruje jeho pozornost na stranu – a směrem k vám – kdykoli váš pes zatáhne. Postroj PetSafe Easy Walk pro psy nabízí čtyři nastavovací body pro vždy bezpečné uchycení, plus Martingale smyčku v přední části, která zabraňuje kroucení. Majitelům se líbí, že břišní popruh má jinou barvu než zbytek postroje, takže je snadno identifikovatelný, když chcete postroj svému psovi nasadit. Jednou nevýhodou je, že majitelé větších psů říkají, že je příliš úzký pro jejich silnější mazlíčky.

Postroj pro přední psy Ruffwear

Postroj pro přední psy Ruffwear
Postroj pro přední psy Ruffwear

Pokud plánujete vzít svého psa s sebou na pravidelné túry, vyplatí se utratit trochu více za postroj, který bude moci nosit delší dobu v naprostém pohodlí a bezpečí. Postroj Ruffwear má pěnově polstrovanou konstrukci, která vaše štěně nedře ani nedráždí. Díky čtyřem nastavovacím bodům se můžete ujistit, že budete vždy správně sedět a váš pes z něj nebude moci uniknout.

Má robustní hliníkový V-kroužek na zádech, ideální pro drsné outdoorové aktivity, a látkovou smyčku na hrudi pro trénink na vodítku (ačkoli doporučujeme používat Ruffwear se psy, kteří jsou již trénovaní na vodítku a/nebo potřebují jen mírnou korekci). Mezi další promyšlené prvky patří 360stupňový odraz postroje a kapsa na ID pro informace vašeho psa, pokud by se jeho obojek nebo štítky ztratily.

Postroj pro psa Puppia NEIL SUPERIOR Harness A kšíry pro psy

Postroj pro psa Puppia NEIL SUPERIOR Harness A kšíry pro psy
Postroj pro psa Puppia NEIL SUPERIOR Harness A kšíry pro psy

Štěňata, psi na hraní a nízko zavěšení čoklové mohou mít problém se standardním postrojem. Postroj Puppia Soft Harness je postroj ve stylu vesty, který je pružný a prodyšný, ale přesto dostatečně pevný, aby zvládl tahání malého psa. Určení velikosti může být složité, protože design vesty Puppia nemá na obojku žádné vlastnosti, takže před zakoupením tohoto postroje dvakrát zkontrolujte míry svého štěněte. Postroj Puppia se hodí pro velikosti hrudníku od 9 do 41 palců. Tento model nedoporučujeme pro větší plemena, protože strečový materiál je dostatečně tenký, aby se mohl rychle opotřebovat, pokud je váš velký pes stahovák.

Vycházkový postroj pro psy Kurgo

Vycházkový postroj pro psy Kurgo
Vycházkový postroj pro psy Kurgo

Testerům z Good Housekeeping Institute se tento snadno nasazovací postroj líbil pro jeho pět nastavitelných bodů, které zajišťují bezpečné uchycení. Ti s velkými nebo silnými psy si také oblíbili přední uchycení vodítka, které pomáhá odrazovat od tahání, zatímco menším psům stačí možnost zadního uchycení. Dodává se také s upevněním na bezpečnostní pás pro bezpečnější jízdu autem. Pokud si nejste jisti velikostí, pořiďte si větší, než potřebujete.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 4.7]

Mohlo by vás také zajímat