Vyhledejte produkty, recenze nebo články

První den ve škole – jak se na něj připravit a co si vzít s sebou?

První den ve škole byl velkým krokem v životě každého z nás. Čas her v mateřské školce vystřídal svět povinností a velkých očekávání směrem k tomu, co nás čekalo. První školní den však není milníkem pouze pro žáky, jež usedají do školních lavic, ale také pro jejich rodiče. Pokud posílají do školy své první dítě, příprava všeho, co budou potřebovat, může být extrémně stresujícím zážitkem.

Jestliže máte i vy doma prvňáčka a přemýšlíte, co všechno budou na první školní den potřebovat, připravili jsme si pro vás několik tipů, které vám pomohou připravit své děti na dlouhou cestu napříč školní docházkou.

Co dítěti nesmí chybět první den ve škole? Přehledná tabulka potřeb na první den

Co do školy?VzhledKde koupit?
Školní batohPrvní den ve škole - Pomůcka do školy Školní batohZobrazit v obchodech
Cvičky na tělocvikPrvní den ve škole - Pomůcka do školy Cvičky na tělocvikZobrazit v obchodech
PřezůvkyPrvní den ve škole - Pomůcka do školy PřezůvkyZobrazit v obchodech
PenálPrvní den ve škole - Pomůcka do školy PenálZobrazit v obchodech
PastelkyPrvní den ve škole - Pomůcka do školy PastelkyZobrazit v obchodech
PeroPrvní den ve škole - Pomůcka do školy PeroZobrazit v obchodech
SešityPrvní den ve škole - Pomůcka do školy SešityZobrazit v obchodech
TužkyPrvní den ve škole - Pomůcka do školy TužkyZobrazit v obchodech
VodovkyPrvní den ve škole - Pomůcka do školy VodovkyZobrazit v obchodech
Box na svačinuPrvní den ve škole - Pomůcka do školy Box na svačinuZobrazit v obchodech

Kvalitní aktovka je základ

Absolutním základem nejen pro první školní den je kvalitní aktovka. Ta by měla ideálně pojmout všechny nezbytné potřeby a zároveň být ergonomicky zpracovaná, aby záda vašeho malého školáka netrpěla. Výběr designu pak záleží čistě na vkusu vašeho dítěte či jeho věku.

Skvělou volbou pro prvňáčky, kteří milují zvířátka, je aktovka Zippy Panda. Ta disponuje ergonomicky tvarovanou zadní částí s nastavitelnými popruhy. Přední část je poté ozdobena roztomilým obrázkem pandy a plyšovým povrchem s reflexními prvky.

Sportovní nadšenci pak jistě ocení batoh HAMA Fotbal, který díky svému vyspělejšímu vzhledu jistě vydrží i do dalších let studia. I tato aktovka nabízí ergonomicky tvarovanou zadní část a vhodně zakomponované reflexní prvky pro větší bezpečnost.

Pozor na přezůvky

Snad každý z nás si pamatuje, jak citlivý byl pan školník nebo paní školnice na to, když jsme si doma zapomněli přezůvky nebo se nám prostě zrovna přezouvat nechtělo. Na koho přišli, ten dostal pořádně za uši. Chcete-li své děti těchto nepříjemností ušetřit, nezapomeňte jim pořídit pohodlné přezůvky.

Vaše ratolest jistě ocení krásně zdobené přezůvky s moderním designem, které jsou ideální jak do školních podmínek, tak i pro běžné nošení.

Zapomenout nesmíte také na vhodnou obuv do tělocviku, přičemž již několik desetiletí vládnou u těch nejmenších populární cvičky Jarmilky.

Bez psacích potřeb to nepůjde

Výbavu do školy bez psacích potřeb si určitě nikdo z nás nedovede představit. Seznam všeho potřebného vybavení je poměrně široký a vy tak můžete lehce něco opomenout. Proto jsme si pro vás v našem článku připravili výčet všeho, co by vašemu školákovi rozhodně nemělo chybět.

Všechny psací potřeby je potřeba někam ukládat, proto vždy začněte svůj nákup pořízením penálu. Tematicky laděná pouzdra, jako je Astra 2 Minecraft si jistě zamilují všichni školáci.

Na světě snad neexistuje jediné dítě, které by nerado kreslilo a nemělo rádo pastelky. Zvolit si můžete z mnoha produktů, například od tradiční české firmy Koh-i-Noor.

Nezbytnou součástí psacích potřeb je také pero nebo propiska, se kterým bude každý zápisek hračkou. Pořiďte svému dítěti například gumovací pero Pilot 2064 FriXion, díky němuž se nemusí obávat žádné zbytečné chybky.

Pokud by však nebylo do čeho psát, byly by všechny tyto pomůcky pouze ozdobou na lavici. Nezapomeňte své prvňáčky vybavit například linkovanými sešity ve formátu A5 české výroby s roztomilým motivem kočiček.

K sešitům je vhodné dokoupit také obaly nebo desky, které brání tomu, aby se po pár dnech intenzivního studia neproměnili v salátové vydání. Všichni si jistě zamilují například obal Glitter na sešit A4, který je ozdoben krásnými třpytkami.

Jde-li vaše dítě teprve do první třídy, tužky a pravítka pravděpodobně potřebovat nebude. Přesto je však dobré razit heslo „vždy připraven“ a pár běžných tužek a alespoň jedno pravítko pořídit. Nezapomeňte také na ořezávátko, protože děti mají tendenci na tužky tlačit, čímž se otupují mnohem rychleji.

V první třídě je se klade důraz také na kreativitu a výtvarné činnosti, proto rozhodně neuděláte chybu, jestliže vybavení svého prvňáčka obohatíte o vodové barvy a sadu štětců. Vyzkoušejte například paletku 12 barev od českobudějovického Koh-I-Nooru, která je zdravotně nezávadná i v případě, že by vaše dítko dostalo na některou z barev chuť.

Myslete i na svačinu

Aby mohlo vaše dítě prospívat se samými jedničkami, potřebuje k učení dostatek energie. Ten mu nezajistíte ničím jiným než kvalitní a s láskou připravenou svačinkou uloženou v tematicky laděném boxíku. Zvolit můžete například set Campus Spiderman, který obsahuje nejen boxík na svačinu, ale také láhev na vodu, které potěší nejednoho obdivovatele pavoučího muže.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat