Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Srovnání čističek vzduchu

Umístění ve srovnání: 4. místo

Čistička vzduchu Rowenta Intense Pure Air PU4020F0
Čistička vzduchu Rowenta Intense Pure Air PU4020F0

Základní parametry

Vysoce výkonná čistička vzduchu se vyznačuje především extrémně tichým chodem, přičemž si zachovává velmi vysokou účinnost. V interiéru zlikviduje díky HEPA filtru a uhlíkovému filtru nečistoty až z 99,97 %. Její několika složkové čištění vzduchu ochrání celou vaši domácnost před nápory bakterií, plísní, roztočů a dalších alergenů.

Přístroj je velmi tichý, nejnižší stupeň vydává zvuk pouze na 22 dB, nejhlučnější stupeň vydává 45 dB, což je stále poměrně nízká hodnota. Vzduchový výkon činí 170 m3/h, čistička se tak hodí spíše do menších prostor, nejlépe do místností o velikosti 25 m2. Pokud je používána alergiky, místnost by měla být o maximální rozloze do 16 m2.

Vlastnosti a funkce

Největšími přednostmi čističky vzduchu Rowenta Intense Pure Air PU4010F0 je tichý chod a účinný filtr, který odfiltruje více než 90 % všech nečistot. Co tomuto produktu chybí, je ionizátor vzduchu. Přístroj nedisponuje ani automatickým režimem, který by dokázal regulovat výkon na základě stavu ovzduší a jeho znečištění. Výhodou je však noční režim, díky kterému můžete nerušeně spát – přístroj sníží svůj výkon a ztlumí také diody.

Čistička má zabudovanou rukojeť pro snadnou manipulaci a případné přenášení. Váží pouhých 5,7 kg, takže patří mezi lehčí modely. Přístroj je proveden v elegantním nadčasovém designu, který perfektně splyne s každým interiérem. Při nočním režimu je okolí osvětlováno jemným modrým světlem. Mřížky ve vrchní části čističky jsou nastavitelné.

Klíčové vlastnosti:

 • extrémně tichý chod
 • možnost ztišení při nočním režimu
 • technologie NanoCaptur
 • snadná údržba filtrů
 • čtyři úrovně filtrace
 • v interiéru zbaví vzduch až 99,97 % znečištění
 • HEPA filtr likvidující i ty nejmenší částice

Technologie NanoCaptur

Unikátní patentovaná technologie NanoCaptur se postará o likvidaci formaldehydu, díky čemuž zaručuje bezpečné a zdravé prostředí. Formaldehyd je nejškodlivější látkou vyskytující se v ovzduší. Technologie NanoCaptur je až 12krát účinnější než jiné filtrační metody. Filtr obsahuje netoxické krystaly, které postupně mění barvu (od světle žluté až do tmavě hnědé) podle hladiny nasycení. Jedná se o chemickou reakci, která formaldehyd účinně likviduje.

Ovládací panel

Panel nabízí hned několik ovládacích prvků. Na výběr máte ze dvou nočních režimů: tišší a automatický. Světelná signalizace (kontrolka) neustále zobrazuje kvalitu ovzduší, díky čemuž přesně víte, kdy přístroj zapnout.

Veškeré nastavení volíte na elektronickém panelu. Nastavit lze například časovač (až na 8 hodin), nebo 4 různé rychlosti čištění. Kontrolky vás také včas upozorní na nutnost výměny filtru. Všechny nastavené hodnoty se automaticky zobrazují na ovládacím panelu, takže máte vždy o všem přehled.

Možnosti nastavení:

 • časovač – odložený start až na 8 hodin
 • noční režim – ve variantě „tišší“ a „automatický“
 • světelná signalizace – reaguje na míru znečištění vzduchu
 • 4 rychlosti čištění – umožňují nastavit rychlost ventilátoru podle potřeb
 • Kontrolky informující o změnách – např. nutnost vyměnit filtr

Inteligentní filtrace

Čistička disponuje 4 různými režimy (rychlostmi) čištění vzduchu pro optimální filtraci. Perfektní výkon čističky zajišťuje nastavitelný směr vývodu vzduchu. Pro zajištění té nejlepší cirkulace a homogenity čistého vzduchu je určena orientace 45°. Nastavení na 90° zajistí pohodlné používání.