Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Srovnání čističek vzduchu

Umístění ve srovnání: 3. místo

Čistička vzduchu Winix ZERO
Čistička vzduchu Winix ZERO

Funkce a vlastnosti

Inteligentní čistička Winix ZERO se může pochlubit pokročilým filtračním systémem, který ze vzduchu odstraňuje prach, pyly a bakterie, nejrůznější alergeny (včetně těch od zvířat), cigaretový kouř, chemické látky i pachy z domácnosti. Čistička disponuje plně automatickým režimem, vzduch čistí v pěti stupních prostřednictvím předfiltru, uhlíkového filtru, CleanCel, True HEPA filtru (účinnost až 99,97 %) a technologie PlasmaWave 2.0®.

Základní vlastnosti:

  • indikátor znečistění
  • indikátor výměny filtru
  • časovač a odložený start
  • ionizátor PlasmaWave 2.0
  • uhlíkový filtr, True HEPA filtr H13, prachový filtr
  • noční režim
  • certifikováno CE, Energy Star, ECARF, WEEE, ARB, RoHS, ProAlergiky.cz

Parametry, výkon

Vzduchový výkon u tohoto modelu je 470 m3/h, příkon je 90 W. Winix ZERO je o něco hlučnější než jiné modely, technické parametry uvádí 56 dB. Tento malý nedostatek mohou vylepšit některé funkce a vlastnosti, které u jiných čističek nenajdete. Přístroj navíc disponuje nočním režimem – světelný senzor čističku přepne do tichého režimu a sníží jas hlavního panelu. Váš spánek tak bude nerušený.

Pro středně velké prostory

Čistička je vhodná do středně velkých prostor, maximálně do 99 m2 (při běžném čištění si přístroj poradí i s 120 m2). Pokud se jedná o místnosti obývané alergiky, výrobce doporučuje používat čističku v prostorách do 42 m2. Průměrná rychlost čištění v běžné místnosti o velikosti 20 m2 je 6-8 minut.

Čištění vzduchu v 5 krocích

Čištění probíhá v 5 po sobě následujících fázích. Vzduch je nasáván dovnitř a prochází přes omyvatelný předfiltr. Následuje True HEPA filtr, který zachytí až 99,97 % všech alergenů a nečistot od velikosti 0,3 mikronu (jedná se zejména o pyly, roztoče, spory plísní, zvířecí alergeny, bakterie, ale i mikroorganismy nebo kouř). Další je AOC filtr s obsahem aktivního uhlí. Nakonec je do procesu zapojena úprava CleanCel zabraňující bakteriální kontaminaci a unikátní technologie PlasmaWave®, která vytváří záporné ionty a zlepšuje kvalitu ovzduší.

PlasmaWave 2.0®

Unikátní technologie vytváří hydroxyly neutralizující zápachy, plyny, těkavé látky. Ionizuje ovzduší a obohacuje jej o záporné ionty. Čištěním vzduchu nevzniká škodlivý ozón.

Uhlíkový filtr

Účinná ochrana proti různým zápachům (z vaření, od zvířat), proti kouři nebo těkavým látkám.

True HEPA filtr H13

Zachytí až 99,97 % všech alergenů, včetně ultra jemných částic. S přesností zachycuje všechny nečistoty od velikost 0,3 mikronu, ať už se jedná o bakterie, spory plísní, roztoče, mikroorganismy, kouř nebo velmi jemné částečky prachu.

Unikátní filtrační systém

Protože filtrování vzduchu probíhá v pěti fázích, je opravdu komplexní a účinné. Dokáže zachytit i velmi malé částečky. Zařízení navíc obsahuje ionizátor vzduchu, který zajišťuje technologie PlasmaWave®. Ta vypouští do ovzduší záporné ionty, díky nimž se nečistoty rozkládají na molekulární úrovni. Vzduch zůstává svěží a je čistější. Záporné ionty jsou navíc zdraví prospěšné.

Automatická detekce prachu

Čistička vzduchu Winix ZERO disponuje senzory těkavých látek a prachových částic. Ty se postarají o neustálou kontrolu vzduchu v místnosti. Sledují jeho kvalitu a změně situace se rychle přizpůsobují. Prachový senzor automaticky reguluje výkon na základě přítomnosti prachu v ovzduší – pokud zaznamená znečištění, barva indikátoru kvality vzduchu se změní a čistička se automaticky přepne na vyšší výkon a rychlejší čištění.