Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Čistička vzduchu Clean Air Optima CA-267

Srovnání čističek vzduchu

Umístění ve srovnání: 5. místo

Čistička vzduchu Clean Air Optima CA-267
Čistička vzduchu Clean Air Optima CA-267

Základní parametry

Tento model čističky vzduchu je opravdu velmi malý, takže se perfektně hodí do každé místnosti, i tam, kde není moc místa. Hmotnost je pouze 0,265 kg, rozměry čističky jsou 21×7,2×10,4 cm. I přesto tyto velmi malé rozměry disponuje čistička několika skvělými vlastnostmi: v první řadě má zabudovaný ionizátor (nelze jej vypnout), který obohacuje vzduch o záporné ionty a vytváří velmi čistý vzduch. Hlučnost přístroje je maximálně 8 dB. Základní čisticí technologií je elektrostatický filtr, který účinně zachycuje všechny škodlivé látky z ovzduší.

Vlastnosti a funkce

Protože je čistička velmi malá a její maximální příkon je pouze 2,5 W, hodí se spíše do menších místností o velikosti do 20 m2. Vhodná je do ložnic, dětských pokojů, ale i koupelen nebo WC. Své využití kromě domácnosti najde model Clean Air Optima CA-267 také v menších kancelářích nebo recepcích. Přístroj je vzhledem ke svým parametrům snadno přenosný, takže jej můžete vzít kamkoliv s sebou. Nelze jej však ovládat na dálku.

Souhrn vlastností:

  • vhodné do prostoru max. 20 m2
  • ionizátor vzduchu
  • hlučnost do 8 dB
  • není třeba měnit filtr
  • noční režim – podkresové osvětlení
  • elektrostatický filtr (ESP)

Čistička Clean Air Optima CA-267zabudované noční světlo, které lze podle potřeby zapnout nebo vypnout. Je extrémně tichá, takže vás během noci nebude rušit. Je velmi malých rozměrů a lze ji zapojit přímo do zásuvky. Díky příkonu 2,5 W se vyznačuje také nízkými provozními náklady. Elegantní design zaručuje splynutí s každým interiérem.

Čisticí technologie

Základní technologií, kterou využívá tento model čističky vzduchu, je elektrostatický filtr ESP (elektrostatická plazma). Filtr lze snadno vyjmout a očistit, následně stačí znovu vložit. Výhodou této čističky je, že filtr není třeba měnit.

Jak to funguje: Anionty z ionizátoru shlukují i ty nejmenší částečky prachu. Elektrostatický filtr přitahuje tyto záporné shluky a díky tomu velmi efektivně čistí vzduch.

Elektrostatický filtr lze snadno očistit vlhkým hadříkem. Tělo čističky je vyrobeno z plastu, je velmi pevné a lze jej také snadno omýt. Čistička Optima CA-267 účinně čistí vzduch od jemného prachu, bakterií i virů, zachycuje také spory plísní, kouř z cigaret, ale také různé pachy nebo těkavé organické látky (jako formaldehyd).

Ionizátor

Zabudovaný ionizátor je velmi praktickým pomocníkem. Díky němu dosáhnete velmi čistého vzduchu. Ionizátor CA-267 obohacuje vzduch o záporné ionty, které prospívají lidskému zdraví. Pocit z ionizovaného vzduchu je podobný, jako když se nadechnete čerstvého vzduchu po bouřce. Záporné ionty neutralizují kationty (kladné ionty), které mají škodlivý vliv na zdraví. Anionty přispívají k vyšší produktivnosti, působí proti únavě a zlepšují soustředění. Čistička vzduchu Clean Air Optima CA-267 je vhodná také pro alergiky, protože díky ionizátoru dokáže velmi efektivně vyčistit vzduch v místnosti.