Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Robotické sekačky

Robotická sekačkaPokud máte velkou zahradu, jistě trávíte sobotní dopoledne upravováním vašeho trávníku. Robotické sekačky jsou na trhu nováčkem, ale už nyní si získaly řadu příznivců. Kdo by se nechtěl kochat čerstvě posekaným trávníkem bez námahy.

Zvažujete koupi robotické sekačky? Pak jste tu správně. Na trhu je celá řada různých modelů robotických sekaček a může být těžké se mezi tím vyznat. A to zejména z toho důvodu, že robotické sekačky jsou stále více populární. Na trhu naleznete desítky různých modelů od různých výrobců. Jak ovšem rozeznat které modely jsou dobré a které ne? S tímto vám pomůžeme v tomto článku. Dále se tu dozvíte i důležité parametry, které je potřebné znát k výběru robotické sekačky. Tento článek vám ušetří čas při výběru nové robotické sekačky.

Robotické sekačky: Výběr 10 nejlepších robotických sekaček

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších robotických sekaček. Jak jsme tyto sekačky vybírali? Vybrali jsme robotické sekačky podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely sekaček jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena robotické sekačky, můžete si seřadit tyto produkty podle orientační ceny s DPH.

Název robotaVzhledHlučnost (dB)Plocha (m2)Mulčování?Řezná šířka (v cm)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
GARDENA smart SILENO life 750Robotická sekačka GARDENA smart SILENO life 75058750Ano2219489Zobrazit v obchodech
Husqvarna Automower 105Robotická sekačka Husqvarna Automower 10561600Ne5022999Zobrazit v obchodech
Gardena SILENO City 250Robotická sekačka Gardena SILENO City 25058250Ano1619489Zobrazit v obchodech
Bosch Indego 350Robotická sekačka Bosch Indego 35061350Ano1924741Zobrazit v obchodech
HUSQVARNA AUTOMOWER 430XRobotická sekačka HUSQVARNA AUTOMOWER 430X583200Ne2496499Zobrazit v obchodech
Robomow RC 304 URobotická sekačka Robomow RC 304 U68500Ne2829990Zobrazit v obchodech
Robomow RS 615URobotická sekačka Robomow RS 615U661600Ne5650990Zobrazit v obchodech
Husqvarna Automower 420Robotická sekačka Husqvarna Automower 420582200Ne2461999Zobrazit v obchodech
Robomow RC 308 ProRobotická sekačka Robomow RC 308 Pro68800Ne2834990Zobrazit v obchodech
LandXcape LX796Robotická sekačka LandXcape LX79662400Ne168390Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení robotických sekaček od jejich uživatelů.

Robotické sekačky: Hodnocení

Název robotaVzhledHodnoceníPočet recenzí
GARDENA smart SILENO life 750Robotická sekačka GARDENA smart SILENO life 750951
LandXcape LX796Robotická sekačka LandXcape LX7961001
Husqvarna Automower 105Robotická sekačka Husqvarna Automower 1051001
Gardena SILENO City 250Robotická sekačka Gardena SILENO City 2501002
Bosch Indego 350Robotická sekačka Bosch Indego 3501002
HUSQVARNA AUTOMOWER 430XRobotická sekačka HUSQVARNA AUTOMOWER 430X1002
Robomow RC 304 URobotická sekačka Robomow RC 304 U702
Robomow RS 615URobotická sekačka Robomow RS 615U834
Husqvarna Automower 420Robotická sekačka Husqvarna Automower 4201001
Robomow RC 308 ProRobotická sekačka Robomow RC 308 Pro701

Recenze, test a popis nejlepších robotických sekaček

Worx garden WR142E Landroid M700 – nízká cena

Pro menší zahrady do 700 m² je ideální tichá robotická sekačka Worx garden WR142E Landroid M700, která je opatřena systémem Cut to Edge, díky kterému se robotická sekačka dostane k i okrajům. Technologie AIA zajišťuje precizní posekání i v těžko přístupných místech, například mezi keři.

Worx PowerShare Landroid může sdílet svou baterii se všemi bezdrátovými nástroji Worx 20V.

Automatické aktualizace softwaru je samozřejmostí.

Výška řezu 30-60 mm. Šířka řezu 180 mm.

Robotická sekačka Automower Husqvarna 315X – nejlepší na ovládání aplikací

Robotická sekačka Automower Husqvarna 315X je moderní robotická sekačka na trávu, která je vybavena mnoha funkcemi, včetně GPS, Bluetooth a mobilní technologií.

Oproti jiným robotickým sekačkám nemá senzor deště, protože ho ani nepotřebuje. Sekačka pracuje i v dešti.

Model sekačky Husqvarna Automower 315X pracuje s dobře navrženou mobilní aplikací, která vám umožní používat telefon ke spuštění a zastavení sekačky, sledovat její postup, vytvářet plány a zjistit, kde se nachází na mapě vašeho pozemku. Díky uživatelsky přívětivým možnostem programování, vynikajícímu řeznému výkonu a tichému provozu je patří mezi TOP.

Robotická sekačka Robomow RS622 – pro velký pozemek

Robomow RS622 je velmi účinná robotická sekačka na trávu, která po nastavení zcela přebírá vaše povinnosti při sečení trávníku.

Vynikající řezné schopnosti, naprostá bezhlučnost a bezchybné ovládání ze zařízení iOS nebo Android jsou důvodem vyšší ceny. Kromě ceny je další nevýhodou sekačky dlouhá příprava, když ji je však vše připraveno, Robomow dělá skvělou práci, aby udržel váš trávník bezchybně posekaný.

Vestavěné senzory nárazníku zastaví nože v otáčení a donutí sekačku změnit směr, když přijde do kontaktu s jakýmkoli předmětem. Sekačka používá konstrukci plovoucí plošiny, která jí umožňuje přizpůsobit se konturám vašeho trávníku a může procházet svahy až do 20 stupňů.

Robomow nepoužívá technologii mapování, ve skutečnosti je jeho model sečení zcela náhodný a pokrytí je založeno na velikosti zóny a úrovni intenzity sečení.

Robotická sekačka Robomow RS622 se prodává ze cenu kolem 60 000 Kč s DPH.

Robotická sekačka Honda Miimo HRM 310 – nejlepší pro tiché sečení

Robotická sekačka Honda Miimo HRM 310 má mnoho kladů, ale i záporů. Mezi její klady patří především naprostá bezhlučnost, rovnoměrná úprava trávníku, lehká váha a alarm proti krádeži. Na jemno posekaná tráva je vhodná do kompostu.

Sekačka však vyžaduje profesionální instalaci, nemá Wi-Fi nebo Bluetooth, chybí ovládací aplikace a nemá dešťový senzor.

Miimo je elegantní robotická sekačka na trávu, která využívá pokročilý senzorový systém, více možností programování a palubní počítač pro sekání trávníku.

Robotická sekačka dokáže zvládnout svahy až 25 stupňů a má nastavitelnou výšku řezu. Má vestavěné bezpečnostní senzory, které vypnou sekačku, pokud přijde do kontaktu s jakýmkoli pevným předmětem.

Tato robotická sekačka Honda Miimo HRM 310 se prodává za cenu kolem 49 990 Kč s DPH.

GARDENA smart SILENO city 500

Tato robotická sekačka Gardena Smart Sileno City 500 na trávu je ideální pro lidi, kteří chtějí perfektní robotickou sekačku na trávu do 500 m2.

Tento model umožňuje sekat trávník ve výšce až 6 centimetrů, což je po zimě velmi dobré. Začíná to novým krokovým sekáním. Nestandardní trávníky nejsou problém. Tato robotická sekačka Gardena Smart Sileno City 500 je za velmi dobrou cenu. Má vysoce účinnou 18V baterii.

Tento model je také velmi tichý a může fungovat i za deště. Robota můžete ovládat pomocí mobilní aplikace do vašeho smartphone.

Tato robotická sekačka váží pouze 7,2 kg s kompaktními rozměry 55 cm dlouhými a 38 cm širokými a 23 cm vysokými.

Robotická sekačka Gardena Smart Sileno City 500 se prodává za cenu kolem 25 990 Kč s DPH.

Jak vybrat robotickou sekačku?

Robotické sekačky na trávu, které jsou k dispozici pro trávníky všech tvarů a velikostí, se snadno nastavují a programují, a protože jsou poháněny dobíjecími bateriemi, jsou velmi tiché, což znamená, že je můžete nechat dělat svou práci každou hodinu dne bez obtěžování sousedů.

Nejsou však zrovna levné a zaplatíte více za funkce, jako jsou dešťové senzory a senzory proti krádeži, připojení Bluetooth nebo Wi-Fi, mobilní aplikace a flexibilní možnosti plánování. Platíte také více za model, který zvládne větší trávníky, které mají strmé stoupání a překážky, jako jsou květinové záhony, stromy a ozdobné dekorace.

Oblast k sečení

Plocha k sečení je jedním z nejdůležitějších kritérií při výběru robotické sekačky. Opravdu si musíte vybrat model, který umí pracovat na požadovaném povrchu. Výrobci poskytují tento parametr pro všechny modely. Baterie také umožňuje větší nebo menší autonomii. O tomto problému budeme diskutovat níže.

Vymezení hranic sečení – hraniční kabel

Aby robotická sekačka na trávu fungovala, musí respektovat určenou plochu k sečení (jinak může poškodit např. květiny). Za tímto účelem označte trávník instalací ohraničujícího kabelu.

Je to hranice, kterou robot nemůže překročit, a která jej při práci nasměruje k dokonalému sečení, a to i podél nízkých zdí nebo dalších hranic. Pokud délka hraničního kabelu není přizpůsobena povrchu, robot bude sekat náhodně všude a může způsobit poškození jiných rostlin či jiných prvků na vaší zahradě. Nevhodným umístěním hraničních pásek můžete poškodit i vaši robotickou sekačku.

Vodící drát může být umístěn na zahradu více způsoby. Nejčastěji budete postupovat takto. Můžete si vybrat z více způsobů v závislosti na vámi zvoleném modelu robotické sekačky.

  1. Tažení hraničního kabelu po povrchu – zde musíte hraniční kabel obvykle zajistit kolíky. Výhodou tohoto způsobu je, že se jedná o snadnou instalaci, kterou zvládnete obvykle sami. Nehrozí zde, že by sekačka vodící drát přesekla. Nevýhodou tohoto způsobu je, že se v oblasti vodícího drátu nedá dělat vertikulace.
  2. Zařezání hraničního kabelu do země – Dalším způsobem je zařezání hraničního kabelu do země. Obvykle se kabel uloží cca 5 cm pod povrch země. Výhodou je, že tento způsob umožňuje vertikulaci. Nevýhodou je složitější a náročnější instalace, kterou nemusí zvládnout nezkušený uživatel.

Typ vaší zahrady

Než se rozhodnete, zeptejte se sami sebe na povrch a tvar naší zahrady. Má naše zahrada jednoduchý tvar: čtverec nebo obdélník? Nebo je rozdělen do několika zón, se stromy, masivy, květinami, Zenovou zahradou? Pokud se jedná o druhý případ, bude zahrada vyžadovat oddělení několika ploch pro sečení, aby robotická sekačka mohla vykonávat svou práci bez poškození jiných rostlin. Tuto obtížnost lze překonat výběrem správného modelu. Stačí jen strávit více času výběrem a nastavením.

Dálkově ovládané zařízení?

Zařízení s dálkovým ovládáním. Stále více výrobců nabízí automatické sekačky, které lze ovládat pomocí vašeho chytrého smartphonu. Tímto způsobem lze ovládat cyklus sekání na dálku. Aplikace poskytuje informace, které vám umožní upravit řez sekání. Může být také užitečné zjednodušit používání zařízení v raných fázích sekání.

Robotická sekačka a její výkon

Výkon u robotické sekačky je také důležitým údajem. Výkon se udává v posečené ploše za hodinu (tzn. m²/hod – metry čtvereční za hodinu).

Čím vyšší je výkon robotické sekačky, tím více to ovlivní výdrž sekačky. Výkonnější sekačky by měly mít větší kapacitu baterie. Pokud nemají větší kapacitu, pak je jejich výdrž značně nižší.

Nože

U robotických sekaček je důležitým parametrem také to, jakými noži jsou vybaveny. Můžete si vybírat robotické sekačky se dvěma typy nožů: žiletkové nože a klasické nože.

Co jsou klasické nože?

Klasické nože jsou více běžné u klasických sekaček než u těch robotických. Nicméně najedete je i u robotických modelů. Ostří je nože je vyrobeno z jednoho kusu kovového materiálu. Jeho výhodou je delší životnost a nemusíte je moc často měnit. Nevýhodou je, že klasické nože musíte čas od času nabrousit. Tento typ nožů se hodí především pro sečení delší trávy.

Co jsou žiletkové nože?

Pokud chcete mít krátce střižený trávník, pak si vyberte robotické sekačky s žiletkovými noži. Ty jsou obvykle běžnější u robotických sekaček. Na otočném disku se obvykle nacházejí 3 až 4 žiletky. Mezi nevýhody patří kratší životnost. Po skončení životnosti je jednoduše vyměníte, což sebou může přinášet další náklady.

Terén

Každá zahrada má své vlastní rozměry, stejně jako každý robot má specifickou oblast, ve které je schopen pracovat. První důležitá věc je sladit tyto dvě velikosti dohromady. Sekačka může být omezena ve své schopnosti vykonávat svou práci několika způsoby. Oblast činnosti modelu bude určitě určena délkou hraničního drátu, který omezuje jeho oblast, kde seká trávu.

Kromě toho je důležitým určujícím faktorem provozní rozsah dokovací základny, do které se musí robot vrátit. Proto stojí za to zkontrolovat, zda plocha výrobce odpovídá alespoň tomu, co má vaše zahrada. V opačném případě nebude mít nákup příliš smysl, protože robotická sekačka nebude plnit svou roli. Stojí za zmínku, že některé modely fungují i ​​v oblasti od 1 000 m2 do 3 000 m2, takže si určitě každý najde sekačku pro svoji zahradu.

Šířka a výška řezu sečení

Čím větší je řezná šířka, tím lepší je kvalita sečení a kratší doba. Tento parametr určuje velikost oblasti, kterou zařízení pokrývá jedním tahem. Na trhu existují modely, kde je tato velikost větší než 50 cm, což významně ovlivňuje účinnost sečení trávníků s velkou plochou.

Výška řezu je zodpovědná za délku čepele, kterou bude čepel robota řezat. Nejčastěji se jedná o míru nastavitelnou uživatelem v určitém rozmezí, v rozsahu od 20 mm do 80 mm / 100 mm.

Správné nastavení obou těchto proměnných umožňuje komplexní přizpůsobení režimu sečení potřebám konkrétního trávníku a preferencím jeho vlastníka. Je třeba věnovat pozornost tomu, zda je lze upravit pomocí nastavení robota.

Hlučnost

Nikdo z nás nechce v naší zahradě mít příliš vysoký hluk od robotické sekačky. Než se tedy rozhodnete zakoupit sekačku, zkontrolujte, jaký hluk bude generovat během sekání. Je třeba vědět, že udávaná hodnota hluku je obvykle vydávána při volnoběhu. Jakmile robot na sekání trávy začne pracovat, tento hluk se zvýší. Pamatujte na to, že robotická sekačka bude vydávat takový hluk po několik hodin. Sice si můžete naplánovat sekání na dobu, kdy nebudete doma, ale tento hluk může obtěžovat i vaše sousedy, kteří v tuto dobu naopak doma budou.

Obvykle dostupné modely zahradních robotů generují hlučnost od 55 dB do 80 dB. Na druhou stranu nezapomeňte, že ruční sekačky také vydávají hodně hluku. Nezapomeňte kombinovat parametr generovaného hluku s výkonem motoru robota, protože nechcete kupovat zařízení, které je tiché, ale také zároveň neefektivní a málo výkonné.

Funkce robotické sekačky

Robotické sekačky jsou velmi inovativním zařízením. Kromě plnění základní funkce, kterou je sečení trávy, jsou vybaveny řadou zajímavých doplňkových funkcí, které zvyšují jejich účinnost a pohodlí při používání.

Nejzajímavější z nich jsou tyto dostupné funkce u různých modelů robotických sekaček:

  • Senzor výšky trávy – tráva nemusí být posekána všude. Pokud je váš zahradní secí robot vybaven snímačem výšky trávy, bude jej sekat pouze tam, kde je příliš vysoká tráva. Tím dochází k mnohem efektivnějšímu sekání a sekačka nebude jezdit tam, kde nemusí.
  • Mulčovací funkce – nemusíte hrabat a sbírat trávu, když má robot mulčovací funkci. Mulčování je speciální typ zpracování trávy. Po řezání se naseká tráva na velmi malé kousky. Takový systém má mnoho výhod. Nejprve nemusíte sbírat takto sekanou trávu. Za druhé, rozdrcená a správně rozptýlená tráva se rychle rozpadne a stane se přirozeným kompostem. Zahradní robot s funkcí mulčování je dobrým pomocníkem, který vám přináší plný komfort při použití.
  • Automatické nabíjení baterie – robot sekačky může mít funkci, která detekuje nízký stav baterie a poté se vrátí do dokovací stanice samostatně. Takový zahradní robot s dokovací stanicí je zcela bezúdržbový.
  • GPS modul – GPS modul ulehčuje pohyb sekačce po vašem trávníku. Díky tomu sekačka inteligentně vypočítá nejkratší trasu. Nestane se vám tedy, že by sekačka zajížděla již na stejnou plochu.

Dešťový senzor

Zahradní robot s dešťovým senzorem
Počasí se někdy může za pár okamžiků doslova změnit. Při sečení trávy může z nenadání začít pršet. Proto by měla být robotická sekačka vybavena senzorem deště.

Horší však u sekané trávy během deště je, že mokrá tráva není vhodná pro sečení. Pod vlivem deště ztrácí svou pružnost a jednoduše se začne ohýbat k zemi. Díky tomu je přesnost robotické sekačky a dokonce i střih velmi obtížný během deště.

Proto stojí za to investovat do zahradního robota, který je vybaven dešťovým senzorem. Takové zařízení okamžitě zjistí, že začne pršet, přestane sekat a je schopné se samo vrátit se do dokovací základny. Když se počasí zlepší, vrátí se do práce a robot bude pokračovat tam, kde přestal. Funkce dešťového senzoru je tedy velmi usnadňující funkcí a dělá ze sekačky velmi chytrého pomocníka.

Napájení sekačky

Můžete si vybrat z robotické elektrické sekačky napájené akumulátorem nebo robotické sekačky s benzínem.

  • Robotické sekačky elektrické – napájení akumulátorem nebo solární
  • Benzínové robotické sekačky

V závislosti na velikosti oblasti sečení je třeba zvolit automatickou sekačku, která dokáže celý úkol provádět, aniž byste ji během práce museli dobíjet. Výkon baterie se liší od modelu k modelu a pohybuje se od 30 minut do sekání do 150 minut pro nejúčinnější sekání robota.

Robotické sekačky jsou obvykle napájeny pomocí elektromotoru a akumulátorem. Nemusíte mít tedy sekačku s napájecím kabelem, což by zrovna u tohoto typu zařízení nebylo výhodné. Ve většině případů jsou robotické sekačky vybaveny moderními bateriemi typu Li-Ion. Ty jsou odolné a mají hodně dobíjecích cyklů, takže vám vydrží delší dobu než starší typy akumulátorů. Tento typ baterie také umožňuje robotické sekačce pracovat s vyšším výkonem.

Pokud chcete ušetřit za elektrickou energii a máte cítění pro ekologii, můžete si vybrat na trhu i robotické sekačky se solárním nabíjením. Nevýhodou tohoto typu je však vyšší cena a nižší výběr takovýchto modelů.

Benzinové robotické sekačky – tyto sekačky jsou napájeny benzínem. Tyto sekačky bývají levnější. Jejich nevýhodou je neekologičnost a menší výběr modelů. Většina zákazníků si dnes kupuje akumulátorové modely robotických sekaček.

Výdrž baterie

U robotických  sekaček je také velmi důležité, jak dlouho vám vydrží robotická sekačka fungovat na jedno nabití. To má vliv na dobu provozu a velikost oblasti, která je sekačka schopná posekat. Některé sekačky mohou fungovat na jedno nabití kolem 45 minut. Ty lepší modely mohou sekat až po dobu 4 hodin, což už je velmi dobrá doba výdrže.

Myslete ovšem také na to, že výdrž baterie může ovlivnit spousta externích faktorů. Mezi hlavní faktory patří členitost a svažitost vašeho terénu. Spotřebu energie ovlivní také jako moc máte vysokou trávu. Náročný terén také spotřebuje více elektrické energie z baterie sekačky. Některé modely umožňují to, že se robotická sekačka dojede dobít do dobíjecí stanice během sekání trávníku.

Bezpečnost

Robotická sekačka na trávu je inteligentní zařízení vybavené mnoha senzory, které umožňuje rozpoznat blízkost například zvířete nebo dítěte. Pokud je detekována živá překážka, je naprogramována změna směru. Většina modelů je naprogramována tímto způsobem, ale před zakoupením je musíte zkontrolovat.

Podobně některé modely mají během provozu snímač zdvihu, nože se zastaví a zatáhnou, aby se zabránilo riziku nehody. Pokud se děti rozhodnou hrát venku, když je robot naprogramován na sekání, je také užitečná funkce pauzy, tj. dočasné zastavení práce.

Robotická sekačka a její cena

Je zřejmé, že nejúčinnější modely, schopné sečení velkých ploch, zaujímají nejvyšší cenovou hladinu. Ale čas, který získáme díky použití automatické sekačky, je nedocenitelný. Pro menší zahrady existuje mnoho levnějších modelů. Je lepší podívat se na parametry, které hledáte (bezpečnost, hladina hluku) a konzultovat názory zákazníků, kteří si tento model již vybrali. Obecně platí, že čím větší plochu je schopna robotická sekačka obsloužit, tím více si za ní připlatíte.

Cena robotické sekačky do 30 000 Kč s DPH

Co vám nabídnou modely, které se vejdou do cenové kategorie s cenovkou, která nepřesáhne 30 000 Kč s DPH? V této kategorii si vyberete především sekačky, které jsou určeny pro menší plochu trávníků. Plocha se pohybuje obvykle kolem 500 až 600 m2. Sekačky v této cenové kategorie jsou určeny spíše pro nenáročné uživatele. U levných robotů vám bude scházet například GPS modul, který zpřesňuje oblast sečení a vypočítává nejkratší trasu po vaší sečené ploše.

Cena robotické sekačky od 30 000 Kč do 60 000 Kč s DPH

Tato cenová kategorie vám nabídne modely, které vám umožní sekat větší plochy. Díky tomu mají tyto modely lepší baterie a lepší výbavu. Obvykle vydrží fungovat několik hodin na jedno nabití.

Cena robotické sekačky nad 60 000 Kč s DPH

Tyto modely sekaček s takovouto cenou jsou určeny pro velké plochy (2 000 m2 až 5 500 m2). Tyto modely mají nejlepší vybavení. Naleznete u nich kvalitní ultrazvukové senzory, GPS modul a mnoho dalšího včetně dešťových senzorů. Samozřejmostí je i možnost nastavení sekačky přes mobilní aplikaci ve vašem chytrém telefonu. Speciální kategorií jsou modely sekaček, které jsou určeny na sekání například fotbalových hřišť nebo ploch na golfových hřištích. U těchto modelů je nabídka velmi omezená a také jsou tyto modely velmi drahé oproti modelům sekaček, které jsou určeny pro menší plochy.

Jak robotické sekačky na trávu fungují

Robotické sekačky na trávu vypadají podobně jako robotické vysavače.

Všechny sekačky používají motor poháněný baterií s řezacími noži, základnovou stanicí napájenou střídavým proudem, obvodovým drátem a senzory, které jim brání v putování z vašeho pozemku. S jedním koncem obvodového kabelu připojeného k terminálu na základnové stanici se kabel položí podél okrajů trávníku. Druhý konec kabelu končí na základní stanici a je připojen k druhé svorce. Základna nejen nabíjí sekačku, ale poskytuje kabelu elektrický náboj. Senzory na sekačce používají nabitý vodič k tomu, aby jej vedl podél hranic a aby se vrátil k základně, když je třeba baterii dobít.

Programování se obvykle provádí pomocí zabudovaného ovládacího panelu, který má tlačítka Zapnuto a Vypnuto, jakož i nabídky pro nastavení sezónních časovačů, plánování časů řezání, vytváření zón, konfiguraci nastavení řezání hran, diagnostiku sekání a prohlížení historie řezání. Téměř všechny robotické sekačky jsou velmi tiché a pracují v rozsahu 55 dB až 60 dB, ale existuje několik modelů, které dokáží vydat až 75 dB zvuku. Tišší sekačky můžete zapnout v noci (některé dokonce mají světlomety).

Všechny robotické sekačky vám umožňují nastavit výšku sečení pomocí číselníku na sekačce a některé modely umožňují toto nastavení elektronicky na ovládacím panelu nebo prostřednictvím mobilní aplikace.

Robotické sekačky: Značky

Jaké značky robotických sekaček nalezneme na trhu? Na to se pojďme podívat v této sekci článku. Mezi lídry na trhu v oblasti robotických sekaček patří značky Robomow a Husqvarna. Slušná nabídka je také od firmy Worx, Honda, Gardeno nebo Stiga a další.

Robotické sekačky od značky Husqvarna

Švédská společnost Husqvarna působí na trhu již od roku 1689. Málokdo však ví, že původně se společnost zabývala výrobou zbraní.

V dnešní době se firma soustředí na výrobu šicích strojů, motocyklů a samozřejmě robotických sekaček nebo řetězových pil. Husqvarna je největším výrobcem lesní a zahradní techniky na světě.

Robotické sekačky od značky Robomow

Značka Robomow patří mezi lídry na trhu v sortimentu robotických sekaček. Robomow patří mezi značky, které mají širokou modelovou řadu robotických sekaček. Zajímavostí je, že pokročilé modely od značky Robomow můžete například propojit s osobním asistentem Alexa díky funkci RoboConnect.

Značka Robomow sama sebe označuje jako nejinovativnějšího výrobce robotických sekaček na světě. Sekačky od této značky se snadno ovládají.

Robomow má dlouholeté zkušenosti s výrobou robotů pro sečení trávníků. Již v roce 1998 byl uveden do prodeje klasický model robosekačky – Robomow Classic, a mezi lety 1998 až 2001 se ho prodalo na 4 000 kusů.

Od této značky Robomow si zakoupíte na našem trhu například tyto populární modely robotických sekaček: Robomow RC 304 U, Robomow RS 615U, Robomow RC 308 Pro S01862, Robomow RC 308 U Connect, Robomow RS 615 Pro S01865 a další.

Modely robotických sekaček od značky Robomow jsou velmi dobře hodnoceny mezi zákazníky. Firma přináší mnoho inovativních postupů v oblasti robotického sečení trávníků.

Robotická sekačka a pár slov závěrem

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat novou robotickou sekačku pro váš trávník. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát k výběru tohoto druhu zboží.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nové robotické sekačky pomohli a vy si teď vyberete kvalitní model, který bude přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady a budete mít krásně úhledný trávník.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár posledních kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt v podobě robotické sekačky zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální košík. Robotické sekačky naleznete skladem v mnoha internetových e-shopech.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem robotické sekačky. Dozvíte se tam také, kde jsou robotické sekačky skladem a za jakou se prodávají cenu (vývoj ceny vás upozorní například na různé slevové akce u různých robotických sekaček).

Robotické sekačky

Název robotaVzhledHlučnost (dB)Plocha (m2)Mulčování?Řezná šířka (v cm)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
GARDENA smart SILENO life 750Robotická sekačka GARDENA smart SILENO life 75058750Ano2219489Zobrazit v obchodech
Husqvarna Automower 105Robotická sekačka Husqvarna Automower 10561600Ne5022999Zobrazit v obchodech
Gardena SILENO City 250Robotická sekačka Gardena SILENO City 25058250Ano1619489Zobrazit v obchodech
Bosch Indego 350Robotická sekačka Bosch Indego 35061350Ano1924741Zobrazit v obchodech
HUSQVARNA AUTOMOWER 430XRobotická sekačka HUSQVARNA AUTOMOWER 430X583200Ne2496499Zobrazit v obchodech
Robomow RC 304 URobotická sekačka Robomow RC 304 U68500Ne2829990Zobrazit v obchodech
Robomow RS 615URobotická sekačka Robomow RS 615U661600Ne5650990Zobrazit v obchodech
Husqvarna Automower 420Robotická sekačka Husqvarna Automower 420582200Ne2461999Zobrazit v obchodech
Robomow RC 308 ProRobotická sekačka Robomow RC 308 Pro68800Ne2834990Zobrazit v obchodech
LandXcape LX796Robotická sekačka LandXcape LX79662400Ne168390Zobrazit v obchodech
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat