Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Sebeobranné prostředky

Obsah článku Ukaž

SebeobranaSebeobrana není žádné nové téma. Ženy i muži se odjakživa chrání před ostatními útočníky, kteří na ně mohou „vybafnout“ kdekoliv a kdykoliv. Otázkou však zní, jak se co nejlépe uchránit. Recept sice není, avšak existuje na trhu nepřeberné množství ochraných pomůcek, které vám s obranou mohou velmi rychle pomoct.

V dnešním článku si všechny základní pomůcky představíme a rozebereme. Ukážeme si i jak se při útoku chránit a jak kterou pomůcku můžeme využít. Proto se dnes podíváme v článku na sebeobranné prostředky.

 

Sebeobranné prostředky: Porovnání 20 nejlepších sebeobranných pomůcek podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 20 nejlepších pomůcek pro sebeobranu. Jak jsme tyto pomůcky pro sebeobranu vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto prostředky pro sebeobranu jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit sebeobranné prostředky podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší pomůcku pro sebeobranu.

NázevVzhledTyp pomůckyOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Police elektrický paralyzérSebeobranný prostředek Police elektrický paralyzérParalyzér219Zobrazit v obchodech
Beast PantherSebeobranný prostředek Beast PantherParalyzér980Zobrazit v obchodech
Platinium Inferno 100Sebeobranný prostředek Platinium Inferno 100Paralyzér249Zobrazit v obchodech
NexTORCH Nex16" WalkerSebeobranný prostředek NexTORCH Nex16" WalkerTeleskopický obušek2090Zobrazit v obchodech
Police Teleskopický obušek 50 cmSebeobranný prostředek Police Teleskopický obušek 50 cmTeleskopický obušek149Zobrazit v obchodech
F.W. KLEVER KO-JET 50ml tekutá střelaSebeobranný prostředek F.W. KLEVER KO-JET 50ml tekutá střelaPepřový sprej139Zobrazit v obchodech
F.W. KLEVER Sprej obranný pepřový KO JET 40mlSebeobranný prostředek F.W. KLEVER Sprej obranný pepřový KO JET 40mlPepřový sprej100Zobrazit v obchodech
ESP Pepřový sprej Tornado 40 mlSebeobranný prostředek ESP Pepřový sprej Tornado 40 mlPepřový sprej270Zobrazit v obchodech
ArmyČastolovice.cz Pero se skrytým nožemSebeobranný prostředek ArmyČastolovice.cz Pero se skrytým nožemTaktické pero220Zobrazit v obchodech
Skitt Vystřelovací polo-keramický nůžSebeobranný prostředek Skitt Vystřelovací polo-keramický nůžSebeobranný nůž149Zobrazit v obchodech
Smith & Wesson Out The FrontSebeobranný prostředek Smith & Wesson Out The FrontSebeobranný nůž2490Zobrazit v obchodech
Outfit4Events BlackField kubotan titanovýSebeobranný prostředek Outfit4Events BlackField kubotan titanovýKubotan240Zobrazit v obchodech
Outfit4Events BlackField kubotan TCK01Sebeobranný prostředek Outfit4Events BlackField kubotan TCK01Kubotan470Zobrazit v obchodech
Kubotan s kalenou údernou špičkou od BlackFieldSebeobranný prostředek Kubotan s kalenou údernou špičkou od BlackFieldKubotan240Zobrazit v obchodech
ODEON OPTICS Taktická svítilna na zbraň ODEONSebeobranný prostředek ODEON OPTICS Taktická svítilna na zbraň ODEONTaktická svítilna599Zobrazit v obchodech
ESP taktická BARRACUDA 5-3N 3 režimy svitu BATERSebeobranný prostředek ESP taktická BARRACUDA 5-3N 3 režimy svitu BATERTaktická svítilna880Zobrazit v obchodech
ESP BL-02 taktická svítilnaSebeobranný prostředek ESP BL-02 taktická svítilnaTaktická svítilna462Zobrazit v obchodech
Outfit4Events Taktické pero od WithArmourSebeobranný prostředek Outfit4Events Taktické pero od WithArmourTaktické pero650Zobrazit v obchodech
ESP Taktické pero titanSebeobranný prostředek ESP Taktické pero titanTaktické pero485Zobrazit v obchodech
ESP Taktické pero černéSebeobranný prostředek ESP Taktické pero černéTaktické pero459Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení sebeobranných prostředků od jejich uživatelů.

Sebeobranný prostředek: BOXER

Než se začneme zabývat otázkou toho, jak si boxer vybrat a jaké druhy na trhu existují, musíme si uvést co to vlastně takový boxer je. Boxer je železné zařízení skládající se z několika k sobě připevněných prstenů, které se na prsty nantají a váš údder rukou je pro případného útočníka mnohem bolestivější.

Původním materiálem pro výrobu boxerů byla mosaz, ale na dnešním trhu se setkáváme spíše s ocelovou konstrukcí. Máme však na trhu i „speciální“ boxery, které jsou vyráběné z karbonových vláken, nebo jsou zde boxery vybavené doplňky s trny. Dokonce se v poslední době setkáváme i s boxery, které mají v sobě zabudovaný paralyzér.

Proč zvolit zrovna boxer?

  1. Boxer je velmi drobnou pomůckou a tak je velmi snadno přenosný a uschovatelný. Snadno ho schováte do kapsy, nebo do dlaně v případě, že vycítíte ohrození.
  2. Boxer je velmi pohotově použitelný a tak se nemusíte obávat toho, že by vás útočník polapil zatím co budete instalovat pomůcku na ruku.
  3. Boxer dodá vaší ráě obrovskou sílu a může způsobit útočníkovi i těžká zranění.
  4. Pokkud si pořídíte jeden ze speciálních druhů boxerů, můžete útočníka „vyřídit“ už po první ráně.

Jaké jsou nevýhody boxerů?

  1. Většina sebeobranných pomůcet dokáže dodržet rozestup mezi vámi a útočníkem, což u boxerů bohužel nelze.
  2. Boxer, jk už jsme si říkali, může způsobit opravdu vážná zranění a při troše neopatrnosti dokonce i smrt, takže je potřeba dávat opravdu velký pozor, kam míříte.

Jak se boxer používá?

Obrouvskou výhodou je, že boxer není zbraň se kterou byste museli trénovat, jeho použití je velmi jednoduché a všem dostatečně známé. Smyslem boxeru je spíše dodat sílu vašim stávajícím ranám pěstí.

Základem používání boxeru je tedy vědět, jak se chovat v souboji, kdy nemáte k dispozici žádné zbraně. I v případě souboje s boxerem je důležité udržovat s dostatečnou vzdálenost od protivníka a mít tak čas zareagovat.

Sebeobranný prostředek: Paralyzér

Co je to paralyzér?

Paralyzér je druh elektrošokové zbraně, která funguje tak, že útočníkovi dá elektrický šok.

Účelem elektrického šoku je dočasně (a nefatálně) narušit svalové a motorické funkce a zároveň způsobit značné množství bolesti, aniž by došlo ke zranění.

Na trhu je k dispozici mnoho typů elektrošokových zbraní. Termín paralyzér často označuje zařízení, které poskytuje elektrický šok přímým kontaktem.

Jak funguje paralyzér?

Paralyzér Paralyzér vysílá vysokonapěťový, ale nízký proud. Tento náboj zasahuje do svalů těla a nervového systému. Svalová kontrola je narušena a často dochází ke zmatení a někdy dokonce k dočasnému ochrnutí. Tato zařízení využívají krátké dávky vysokonapěťových výbojů (ale při nízké úrovni proudu) k narušení svalové funkce. Existuje silný tlak a dokonce i nepohodlí, ale obvykle není příliš intenzivní a velmi zřídka ohrožuje život.

Typicky bude mít zařízení dvě odkryté elektrody (kovové vodiče elektřiny), které jsou přitisknuty k útočníkovi. Stisknutím spouštěcího tlačítka se do elektrod vyšle vysokonapěťový elektrický proud, který pak prochází oblečením a do těla útočníka.

Jak zastaví útočníka?

Osoba na přijímací straně šoku pravděpodobně nebude vědět, co ji zasáhlo.

To co vidíme v televizi, by nám sice mohlo napovědět, jak to funguje, ale není to tak snadné jak se na první pohled může zdát. Chcete-li někoho deaktivovat, musíte paralyzér držet u svalové skupiny po dobu až pěti sekund, pokud je to možné. Nejlepší cílové oblasti jsou rameno, krk, podpaží, břicho nebo třísla.

Pokud jste napadeni, tento seznam vás nemusí napadnout, takže se snažte držet zbraň u jejich těla tak dlouho, jak jen to půjde. Odhalená kůže je také nejlepším místem pro vyzkoušení a omráčení. Pokud to musíte udělat přes oblečení, zkuste si vybrat něco jiného než bundu nebo džíny, které je izolují od nárazu. Šok (i když jen několik sekund trvající) často způsobí, že útočník ztratí veškerou kontrolu nad svými pohyby. Útočník pravděpodobně spadne na zem v dezorientovaném, dezorientovaném a zmateném stavu.

Je zajímavé, že elektrický výboj ve skutečnosti přeruší fungování mozku. Obvody, které by normálně ovládaly pohyby, jsou zasaženy elektrickým proudem. Účinky elektrického šoku ze zařízení budou obecně přetrvávat od několika minut do více než půl hodiny.

Stupeň odezvy na omráčení závisí na několika faktorech. Typ zbraně je samozřejmě důležitý. Roli v účinnosti hraje také velikost omráčeného jedince a doba držení zbraně u těla.

Zneschopnění útočníka zařízením tohoto typu poskytuje obránci dostatečný čas k tomu, aby útočníkovi utekl a přivolal pomoc.

Jak rychle funguje paralyzér?

Paralyzér funguje okamžitě po kontaktu s útočníkem. Elektrický výboj je dostatečně silný na to, aby okamžitě porazil potenciálního útočníka, což oběti poskytne dostatek času uniknout ze situace. Tyto zbraně navíc útočníkovi pouze udělají šok, i když vás chytí. Elektrický výboj prochází jejich oblečením a je zcela absorbován tělem útočníka.

Obvyklá mylná představa je, že tyto zbraně způsobí, že osoba na konci šoku dostane infarkt. To není pravda. Zařízení není smrtelné a nezpůsobuje významná nebo trvalá zranění (i když útočníka budou zajímat, zda neutrpěl masivní zranění kvůli způsobené bolesti). Dezorientační a vysilující účinky těchto zařízení se ukázaly jako účinný prostředek sebeobrany.

Napětí

Nejdůležitějším faktorem je, že  vyšší napětí  znamená rychlejší imobilizaci. To znamená hrubá brzdná síla. Vyšší napětí také znamená, že proud může procházet více vrstvami oblečení a přesto odvede svou práci. Pokud testujete výstřel z vysokonapěťového paralyzéru (cokoli nad 800 000 voltů), elektrický proud procházející mezi testovacími hroty vytvoří jasný blesk. Hlasitý, praskavý zvuk je nezaměnitelný a často stačí k tomu, aby potenciálního útočníka poslal jiným směrem. Nicméně, pokud padouch stále přichází, držíte v ruce vážnou brzdnou sílu.

Design

Dnešní paralyzéry se dodávají v široké škále tvarů, velikostí a dokonce i barev. Nechte zde svůj životní styl a potřeby diktovat výběr. Pokud jste drobní a chcete jednotku, která vám padne do ruky, zvažte některou z menších jednotek. Jeden model je tak malý, že se vejde do krabičky cigaret. Pokud se vám líbí myšlenka nesprávného nasměrování, zvažte některý z podobných modelů, jako je mobilní telefon, pero nebo baterka.

Větší modely jsou často vybírány pracovníky činnými v trestním řízení, armádou a bezpečnostními pracovníky, počínaje omračovacími obušky. Dodávají se v délkách od 10 palců do 18 palců. Extra délka poskytuje dosah, který u menších jednotek nedosáhnete. Existují dokonce i blastové paralyzéry. Velká hrstka brzdné síly, pokud funkce omráčení nestačí k zastavení padoucha, stále držíte mocný zesilovač úderu.

Vlastnosti

Svítilna –  Paralyzér na baterku vypadá přesně jako běžná LED svítilna a vrhá jasný paprsek. Je to také výkonný paralyzér, který můžete nenápadně nosit při každodenní práci. Nikdo kromě vás nebude vědět, že nosíte seriózní osobní ochranu.

Alarm  – Jakmile se ocitnete v nebezpečí, stiskněte tlačítko a vestavěná funkce spustí alarm drásající uši. Extrémně nepříjemný hluk přitáhne pozornost a pošle potenciálního útočníka opačným směrem. Kromě schopnosti zastavení paralyzéru přidává funkce alarmu úroveň ochrany před útokem.

Disable Pin  – Pokud se útočníkovi podaří od vás paralyzér dostat, špendlík je vytažen ze spodní části jednotky. Bez nasazeného kolíku paralyzér nefunguje. To znamená, že se útočník nemůže otočit a šokovat vás vaší vlastní zbraní.

Rozšířený dosah  – Cokoli, co vám dává výhodu v nebezpečné situaci, je dobrá věc.  Jak říkají guruové bojových umění, „o palec delší je palec “silnější“ v bojových situacích. Stejně jako v boxu může tento extra „dosah“ znamenat velký rozdíl, když ho potřebujete.

Dobíjecí baterie  – Chcete-li jednotku nabít, stačí dobíjecí baterii zapojit na 8 hodin přibližně každých 60 dní a můžete začít. Odpadá běhání do obchodu nebo sledování náhradních baterií. Jste vždy připraveni. Navíc jsou všechny dobíjecí paralyzéry dodávány se zárukou výrobce, která se vztahuje na baterii až na 100 nabití.

Sebeobranný prostředek: Teleskopický obušek

Co jsou teleskopické obušky?

Teleskopický obušekObušky byly dlouho používány policejními odděleními z dobrého důvodu: Poskytují uživatelům nesmrtící zbraň, která může zastavit agresivní osobu nebo zvíře a zároveň uživatelům umožňuje udržovat si odstup. V případě reaktivního a násilného zločince po nich může policie máchnout obuškem, aby způsobil fyzickou bolest, a doufejme, že je zastaví silou a narušením nervů.

Obušky, které obvykle vídáme v policejních dramatech, jsou staré školy – obušky pevné délky, kterými lze máchnout a použít k zastrašování. Časy se ale změnily, konstrukce a vzhled obušek také.

V dnešní době se lidé hledající nesmrtící sebeobrannou zbraň mohou spolehnout na teleskopický obušek. Namísto zachování pevné délky jsou tyto obušky navrženy tak, aby byly kompaktní, což umožňuje jejich uložení pod sedadlem řidiče vozidla, v kabelce nebo na něčí bok pro snadné nasazení a použití.

Tyto produkty zůstávají nenápadné, když nejsou nasazeny, a umožňují uživatelům žít životem, aniž by na sebe přitahovaly pozornost. V případě potíží by však měli připravenou sebeobrannou zbraň, která by mohla chránit před případným napadením nebo loupeží.

JAK POUŽÍVAT TELESKOPICKÉ OBUŠKY

Teleskopické obušky mají mnoho různých použití, ale jejich primárním účelem je vždy pomoci vyhnout se zranění. Zde jsou hlavní způsoby použití teleskopických obušek.

  • Pro zastrašování

Někdy může k odstrašení agresora stačit zamířit na agresora sebeobrannou zbraní. Oběti jsou většinou vybírány na základě jednoduché věci, s jakou pravděpodobností se budou bránit – tj.   jste hrozbou nebo ne? Flashing zbraní je snadný způsob, jak přimět útočníka k útěku, protože obvykle nevyhledává boj.

  • Pro způsobení bolesti 

Obušky se nepoužívají pouze ke zranění člověka – jako ke zlomení kosti. Většinou se používají k ovládání nekontrolovatelné osoby. Policie spoléhá na obušky, které udeří jednotlivce jako varování. Je to způsob, jak způsobit fyzickou bolest, v naději, že to člověka zastaví dříve, než se situace zhorší.

  • Pro imobilizující subjekty 

Za určitých podmínek lidé, se kterými se setkáte, nebudou odrazováni vaší interakcí s nimi. To zahrnuje útočníky, kteří jsou mnohem větší než vy, nebo agresivní lidi, kteří jsou zjevně pod vlivem drog nebo alkoholu. Za takových podmínek možná budete muset zneschopnit lidi a znehybnit je, abyste zajistili, že vám nemohou ublížit.

Tyto okolnosti si vyžádají úder do kostí. Tyto švihy by měly být provedeny tvrdě, protože se pokoušíte osobu při úderu fyzicky zranit. Tyto tvrdé údery mohou potenciálně zlomit kost, ale v menší míře mohou způsobit vlasové zlomeniny nebo hluboké kostní modřiny. Takové údery způsobí vážnou bolest, která agresora zastaví, nebo mu mohou zlomit jednu z kostí, což způsobí, že se fyzicky zastaví a nezpůsobí další nevratné zranění.

  • Pro Lethality 

Obušky jsou považovány za nesmrtelné, ale přesnější termín je méně smrtící. To znamená, že obušky se používají jako nesmrtící zbraně: Používají se k odrazení nebo znehybnění násilných jedinců. Ale pokud je situace dost hrozivá, obušek může být použit pro smrtící účely.

To je důvod, proč jsou považovány za méně smrtelné, protože záleží na tom, kam udeříte, protože by to mohl být smrtelný úder. Místo, které by mohlo způsobit smrtící úder, je hlava. Pokud je člověk zasažen do hlavy, může dojít k vážnému poškození. Takový úder by jim mohl zlomit lebku nebo způsobit poškození mozku, záchvat nebo mrtvici. Dostatečně tvrdý úder obuškem do hlavy mohl velmi dobře zabít člověka.

To je dobré mít na paměti, jako majitel obušku, protože si chcete dobře rozmyslet, kde člověka udeříte – az jakého důvodu. Mohlo by to změnit váš osud u soudu, pokud jde o použití obušku k sebeobraně nebo napadení. A pokud udeříte dostatečně bezohledně, zvláště pokud je jasné, že jste nebyli v nebezpečí, mohli byste mít smrtelný zásah.

Z tohoto důvodu byste se měli vyvarovat úderů do hlavy; měli byste ji však zvážit, pokud jste v situaci, kdy nevidíte únik – situaci, kdy je váš život skutečně ohrožen. Za takových okolností můžete uvažovat o provedení takové rány. Takový úder člověka určitě zastaví, zvláště pokud přistane správně.

SITUACE, KDY SE POUŽÍVAJÍ TELESKOPICKÉ OBUŠKY

Pokud jde o použití teleskopických obušek, obušky mohou být a jsou používány v následujících situacích:

  • Pokus o loupež
  • Domácí invaze
  • Agresivní pes
  • Při cvičení
  • Opilý/intoxikovaný jedinec
  • Násilný agresor

Situace jsou různé, ale dá se použít opravdu v každé situaci, kdy jste ohroženi. Pokud se někdy zdá, že je váš život ohrožen, včetně verbálních hrozeb, které se zdají být fyzické, můžete na svou ochranu reagovat vysouvacím obuškem.

Sebeobranná pomůcka: Osobní alarm

Osobní poplašný systém je systém, který se primárně používá k odstrašení útočníků tím, že vydává hlasitý zvuk přitahující pozornost. Jde v podstatě o bezdrátový zabezpečovací systém pro jednotlivce, na rozdíl od domácností. K odvrácení pozornosti útočníků lze použít osobní alarmy, které oběti poskytnou cenné vteřiny na to, aby unikla z cesty, kde by mohla být ohrožena. Může také upozornit lidi v okolních oblastech, že existuje problém.

Jak fungují osobní alarmy?

Osobní alarmOsobní alarm je malé zařízení, které vám pomáhá sledovat a komunikovat s osobou, která může vyžadovat pozornost v době potřeby. Používá SIM kartu a GPS ke sledování vaší polohy a volání nebo odesílání textových zpráv, stejně jako smartphone. Ale na rozdíl od chytrých telefonů jsou navrženy hlavně jako rychlý a jednoduchý komunikační nástroj pro chvíle nouze nebo nebezpečí.

Osobní alarm je vždy zapnutý a sleduje tři klíčové věci – 1) polohu nositele pomocí GPS 2) jakékoli zvýšení rychlosti (indikující, že nositel je v autě nebo ve veřejné dopravě) a 3) náhlé pohyby následované žádným pohybem (indikující možný pád). Osobní alarm můžete naprogramovat tak, aby vás pravidelně informoval o souřadnicích nositelů prostřednictvím textu, nebo vás upozornil, pokud zaznamená incident, jako je pád, nebo pokud nositel opustí předem určenou oblast poblíž svého domova.

Zahrnují také tlačítko SOS, pomocí kterého může uživatel stisknout a odeslat okamžité upozornění do call centra (pokud máte osobní alarm založený na předplatném) nebo seznam kontaktů, které můžete do zařízení naprogramovat. Toto tlačítko SOS může také odeslat textovou zprávu.

Osobní alarmy často používají sestry, rodiče, pečovatelé a jejich pacienti a děti. Pacienti a děti mohou rychle a snadno upozornit ostatní, pokud vyžadují pozornost, obvykle v případě ztráty nebo zranění. Dělníci je také používají na stavbách, zvláště pokud jsou sami na odlehlém nebo omezeném místě.

Jaké jsou typy osobních alarmů?

Existují dvě základní možnosti osobního alarmu; přívěsek, který nosíte na krku, a chytré hodinky na zápěstí.

Přívěsky i hodinky obvykle disponují všemi výše zmíněnými komunikačními, nouzovými a sledovacími funkcemi, ale používání hodinek může být o něco obtížnější kvůli dotykové obrazovce. Zároveň však mohou nabídnout další funkce, které byste našli v chytrých hodinkách, jako je podpora aplikací třetích stran.

Výsledky našich testů ukázaly, že mnoho modelů má stejný design přívěsku nebo chytrých hodinek. To naznačuje, že fyzické komponenty čerpají stejní výrobci a prodávají je malým prodejcům, kteří si mohou svobodně vytvářet vlastní software a aplikace. Tyto prvky, spíše než fyzické funkce, bývají rozhodujícími faktory při hledání osobního alarmu, který vyhovuje vašim potřebám.

Jak vybrat osobní alarm?

  1. Typ zvuku vydávaného osobním alarmem je potenciálně nejdůležitější vlastností. To je účelem těchto alarmů – poskytnout zvuk, který je hlasitý a dostatečně rušivý, aby odradil útočníka. Měl by vydávat zvuk, který je pronikavý a jedinečný, a ne zvuk podobný autoalarmu. Většina profesionálů doporučuje pro maximální účinnost zvolit alarm, který vydává zvuk o síle alespoň 130 decibelů.
  2. Vyberte si osobní alarm, který bude extrémně přenosný. Mnoho modelů je dostatečně malých, aby se vešly do dlaně, takže je lze použít v různých situacích, například při cvičení venku. Menší nutně neznamená, že bude méně efektivní, i když by měl být snadno dostupný, pokud je umístěn v tašce.
  3. Vyberte si osobní alarm, který se velmi snadno používá. Během nouzové situace jednotlivci často neuvažují jasně, takže alarm by měl mít jednodotykové tlačítko, které jej aktivuje, a neměl by vyžadovat složitou sadu kroků. Kromě tlačítek jsou některé osobní alarmy vybaveny vytahovacími kolíky a zatlačovacími uzávěry.
  4. Nespoléhejte pouze na osobní bezpečnostní alarm, který upoutá pozornost cizích lidí. Mnoho lidí si bude myslet, že zvuky vydávané osobním alarmem jsou falešný poplach, takže kromě spuštění alarmu také křičte o pomoc, abyste přilákali více pozornosti.
  5. Většina osobních alarmů je napájena buď plynem, nebo bateriemi. Plynové hlásiče často vydávají hlasitější a pronikavější zvuk než hlásiče napájené baterií, ale nelze je nechat v rozpálených autech, protože by mohly prasknout, a často nejsou povoleny v letadlech, což znamená, že nejsou povoleny.

Sebeobranný prostředek: Pepřový sprej

Pepřový sprej je také známý jako OC, což je zkratka pro jeho chemický název Oleoresin Capsicum. Jeden z nejlepších univerzálních nástrojů sebeobrany, jaký byl kdy vyvinut, jej nosí většina policistů. Desetiletí pouličního používání ze strany donucovacích orgánů se ukázalo jako bezpečné a efektivní.

Pepřový sprejCo s někým udělá pepřový sprej? Způsobuje záněty kůže a sliznic očí, nosu, úst a krku. Způsobuje intenzivní bolest. Člověka postříkaného do obličeje to nutí zavřít oči, plakat, kašlat, jako by se dusil, a nemůže mluvit. Vyvolává v nich pocit, že nemohou dýchat, ačkoli ve skutečnosti mohou. Účinky mohou trvat přibližně 15 minut při dušnosti až po více než hodinu při pocitu pálení pokožky.

Na trhu jsou desítky různých sprejů. Chcete-li najít ten správný pro vás, zvažte: koncentraci OC, hodnocení Scoville, velikost kanystru a systém dávkování spreje. Jo a cena.

Policejní pepřový sprej se obvykle pohybuje v rozmezí 5-10 %. Vyšší procento OC ve skutečnosti nemusí být tak dobré jako nižší, protože je pro větší množství pepře těžší rozprášit ve spreji. Také nad asi 10 %, větší množství OC v plechovce nezrychlí práci a útočníkovi to více neublíží; jen způsobí, že účinky vydrží déle než hodinu. Vzhledem k tomu, že nebudete potřebovat téměř tolik času, abyste se dostali pryč a přivolali pomoc, nejvhodnější a levnější je produkt v rozmezí 5–10 %.

Velikost

Pokud jste se rozhodli pro koupi vpepřového spreje, budete muset přemýšlet o tom, jakou velikost pepřového spreje budete potřebovat. Velikost pepřového spreje obvykle určuje, kolik lze dávkovat a jak dlouho.

Malé jednotky pepřového spreje jsou skvělé pro ty, kteří chtějí pepřový sprej na klíče nebo kapesní pepřový sprej. To je ideální pro běžce, chodce nebo ty, kteří se chtějí chránit na cestách.

Ti, kteří si kupují středně velké spreje (2 oz.), mohou často držet svůj kanystr v kabelce nebo na opasku. Většina lidí, kteří si koupí 4 unce, jsou větší a jsou určeny pro nošení s pouzdrem na opasek. Obvykle je nenosí v kabelce nebo kapse kvůli větší velikosti.

Před jakými nebezpečími se chráníte?

Existuje několik druhů pepřového spreje, podle toho, před čím se chráníte. Pokud se chráníte před lidským útočníkem, určitě si pořiďte lidský pepřový sprej. Pepřový sprej pro použití proti lidem se dodává v tradičním proudovém spreji, extra horkém spreji, mlhovém spreji a gelovém spreji.

Pokud se chráníte před zvířetem, psem nebo medvědem, nezapomeňte si pořídit odpovídající zvířecí pepřový sprej. Různé spreje jsou vytvořeny pro různé účely, proto si před nákupem rozmyslete, před čím potřebujete ochranu.

Jak budete chtít nosit sprej?

Vzhledem k tomu, že produkty s pepřovým sprejem existují v různých stylech, je důležité přemýšlet o tom, jak je budete nosit. Pokud se vám líbí myšlenka nosit ji na klíčence, pak si určitě pořiďte produkt ve spreji na klíče. Pokud byste jej raději nosili v kabelce, vyberte si produkt vhodný pro vaši kabelku. Pro větší velikosti pepřových sprejů (2 oz a více) jsou k dispozici různá pouzdra pro připevnění na pas nebo opasek.

Víte, jak bezpečně a efektivně používat pepřový sprej?

A co je nejdůležitější, než si koupíte pepřový sprej, je důležité, abyste pochopili, jak používat výrobek ve spreji. Informujte se o účincích pepřového spreje, jak jej testovat, jak jej používat a co dělat, pokud jste spreji náhodou vystaveni.

Poté, co jste provedli svůj výzkum a důkladně si to promysleli, budete připraveni zakoupit si pepřový sprej a začít se chránit. Mějte na paměti, že jednotky pepřového spreje je obvykle nutné vyměnit každý rok až 18 měsíců a měli byste si zvyknout je každé 3 až 4 měsíce testovat, abyste se ujistili, že fungují správně.

Sebeobranné prostředky – Nůž

Sebeobranný nůžPokud hledáte nůž, který vám poslouží v každé situaci, není to téma, které byste měli brát na lehkou váhu. Faktem je, že dobrý taktický nůž vám může zachránit život mnoha způsoby.

Ať už hledáte nůž pro přežití, sebeobranu nebo jakoukoli potenciální nouzovou situaci, musíte si dát na čas a najít ten správný pro každodenní nošení. Ideální taktický nůž si poradí se vším, co na něj hodíte. Měl by mít silnou čepel, která drží ostří, a pevnou rukojeť.

To však teprve začíná pokrývat kritéria. Pokračujte ve čtení, abyste se podrobně podívali na to, jak vybrat nejlepší taktický nůž pro vaše potřeby.

Skrytost

Jedním z nejdůležitějších faktorů, který je třeba zvážit při výběru taktického nože, je způsob, jakým jej chcete nosit. Pokud například hledáte nůž na nošení po městě, který je relativně jemný, ne-li zcela nezjistitelný, nejlepší volbou je kapesní nůž. To je zvláště důležité, pokud nosíte nůž pro sebeobranu, protože moment překvapení je vždy dobré mít na své straně.

Případně, pokud hledáte nůž, který vám dobře poslouží v buši (lov, rybaření, kempování, obecné přežití), pak není nic špatného, ​​když si na opasek připnete velkou pevnou čepel. Někdo ho nosí na boku, jiný na stehně.

Bez ohledu na to zvažte, kde a jak chcete nůž nosit, a také zda chcete, aby o něm někdo věděl. Některé modly mohou být s klipem, který manipulaci ulehčuje.

Velikost

Velikost je další zásadní složkou při výběru správného taktického nože pro vaše potřeby. Jak je uvedeno výše, pokud plánujete používat svůj nůž jako denní skryté nošení, budete se chtít přiklonit na konzervativní stranu, pokud jde o velikost.

Velký, špinavý nůž by mohl být nepříjemný. Příliš malý nůž však může být ve většině scénářů relativně k ničemu. Pro velikost čepele doporučujeme minimálně 3,5 palce.

Na druhou stranu můžete také skončit nákupem příliš velkého nože. I když všichni milujeme myšlenku nosit s sebou masivní čepel, mějte na paměti praktičnost, jako u tohoto Cold Steel Demko. Pokud nemluvíte o mačetě, nikdo nepotřebuje dvoumetrový taktický nůž.

Složka nebo pevná čepel

Nyní se musíte rozhodnout, zda chcete složku nebo pevnou čepel. Obojí má své pro a proti. Foldery jsou snadno schovatelné a více veřejně přijímané, ale pevné čepele jsou pevnější a odolnější.

Co se týče pevných taktických nožů, doporučujeme poohlédnout se po celotangové čepeli. To znamená, že od špičky čepele k základně rukojeti je jeden pevný kus kovu. Rukojeť je poté nasazena přes horní část přívěsku.

Pokud jde o taktické složky, máte několik možností:

  • Běžné desky– otevírá se oběma rukama k rozložení čepele
  • Gravitační složka– využívá gravitační sílu a švihnutí zápěstí k otevření čepele
  • Složky s asistovaným otevíráním– k otevření čepele se používá pružinový asistent, jedno otevření je iniciováno
  • Automatické nože a vypínací čepele– otevírají se automaticky stisknutím tlačítka (odpružené)

V závislosti na tom, kde žijete, mohou být některé z těchto typů otvíráků nezákonné.

Čepel a hrot

Dále musíte zvážit, jaký typ čepele chcete na svém taktickém noži. Složky i pevné nože mají stejné základní možnosti.

Za prvé, chcete, aby byl váš nůž kombinovanou čepelí (částečně zoubkovanou)? Vroubkovaná čepel je vaší nejlepší volbou pro řezání měkčích materiálů, jako jsou látky, lana, opasky a další flexibilní materiály. Snižuje však celkovou řeznou hranu a může být obtížné ostřit.

Musíte také zvážit, jaký typ hrotu chcete, aby váš taktický nůž měl. Špička tanto poskytuje neuvěřitelný silný bod pro probodání dotykovými předměty, ale ztrácí část své schopnosti krájení.

Hák na střeva je navržen tak, aby pomohl lovcům stáhnout divokou zvěř bez poškození vnitřních částí jako u tohoto loveckého nože z Damaškové oceli. Hrot oštěpu je ideální pro vrážení do měkkých cílů. Bod vypadávání (jeden z nejběžnějších) je skvělý pro krájení a poskytuje silný hrot.

Kvalitní

Jednou z absolutních zásad při výběru správného taktického nože je výběr vysoce kvalitního. Kvalitní čepel bude tvrdá a dobře drží ostří.

Například ne všechny materiály čepele vydrží stejné zneužití. Pokud někdy budete muset nožem něco vypáčit, ohne to čepel nebo zlomí hrot?

Věnujte pozornost jakosti oceli používané v nožích z nerezové oceli, abyste měli jistotu, že získáte silnou čepel. Typické čepele z uhlíkové oceli, stejně jako čepele napuštěné jinými kovy, jako je chrom, se mohou ukázat jako vysoce odolné.

Kvalita je také důležitá při výběru správné rukojeti. Bez ohledu na to, zda se díváte na pevné čepele nebo složky, rukojeť musí pevně padnout do ruky (lidé jsou často překvapeni, jak snadno jim nůž vyrazí z ruky v boji nebo jiné nouzové situaci).

Rukojeť také musí být pevná a odolná, koneckonců dobrá čepel je bez rukojeti téměř k ničemu.

Extra

Nakonec, když hledáte taktický nůž, věnujte pozornost jakékoli z výhod, které s ním přicházejí. Pokud si například vybíráte polní nůž nebo nůž na přežití, jaký typ pochvy má, vydrží zachycení o stromy a vláčení blátem?

Navíc má nůž na přežití nějaké doplňky? Brousek na zadní straně pouzdra vám může poskytnout ostrou hranu v terénu. Kombinace křesadla a oceli vám může pomoci zapálit ohně.

Sebeobranný prostředek: Taktické pero

Taktické peroTaktické pero není jen pero, ale nenápadný nástroj sebeobranné pomůcky. Nejlepší taktické pero dokáže rozbít okna auta při útěku, rozbít někomu obličej nebo lebku pro sebeobranu a dokonce otevřít lahve.

V dnešní době je výhodné nosit u sebe taktické pero, protože nikdy nevíte, kdy dojde k nehodě. Skryté pero může být dobrou provizorní zbraní ve stylu Kubotan v nouzi, když se chcete ubránit útočníkům. Pokud si ho plánujete pořídit, zde je několik užitečných funkcí, které byste měli hledat.

  • Materiál: Chcete, aby skrté, nebo taktické pero bylo stejně odolné jako vždy, aby vydrželo nárazy a nevlídné počasí. Materiály jako hliník a titan nabízejí skvělou rovnováhu mezi pevností a lehkostí. Pro bod rozbití skla hledejte něco ostrého a tvrdého, abyste mohli efektivně rozbít obličeje a okna.
  • Design: Design taktického pera by měl být diskrétní, abyste měli prvek překvapení, když se musíte bránit vetřelcům. Úchop by měl být trochu texturovaný, aby vám pero neklouzalo v ruce. Vyberte si také, zda chcete mechanismus s otočným nebo šroubovacím uzávěrem.
  • Další funkce: Většina taktických per má bod pro rozbití skla pro sebeobranu a inkoustovou kazetu pro psaní. Pokud chcete více všestrannosti, poohlédněte se po dalších funkcích, jako je šroubovák pro rychlé opravy, otvírák na láhve a LED světlo. Další skvělou variantou jsou taktická pera s klipem.

O taktických perech je stále co učit, pojďme si to tedy více rozvést v nákupní příručce níže. Nejprve se však podívejte na našich 11 recenzí nejlepších taktických per, z nichž každé má některé velkolepé funkce, díky nimž jsou pozoruhodným doplňkem vašeho každodenního nošení.

Proč lidé nosí taktická pera

Lidé nosí taktická pera, protože jsou nenápadnější než zbraně a nože. Protože mohou zůstat nepovšimnuty, mohou být velkým překvapením pro sebeobranu. Většina taktických per má hrot pro rozbití skla, takže se hodí v případě nouze.

Jsou ve škole povolena taktická pera?

Záleží na školním řádu, ale k sebeobraně lze použít jakýkoli diskrétní tupý předmět. Pořiďte si taktické pero, které nevypadá vůbec smrtelně, abyste se vyhnuli pravidlům.

Je legální taktické pero?

Nosit taktické pero je zcela legální ve všech státech USA. Tento typ pera vypadá velmi nenápadně, takže lidi nezastrašuje. Také škody, které může způsobit, jsou jen minimální.

Sebeobranný prostředek: Kubotan

Co je to kubotan?

Je pojmenován po vývojáři kubotanu Takayuki Kubotanovi a byl určen pro použití hlavně policisty. Je také známý jako kubaton, kobotan a kobutan .

Kubotan je pět až šest palců dlouhá sebeobranná zbraň vyrobená z oceli, dřeva, pevného plastu nebo jiného odolného materiálu. Je to moderní verze hole Yawara a velmi běžně používaná v bojových uměních a každodenním vymáhání práva. Je velmi účinný jako zesilovač síly a jeho použití je omezeno pouze na vaši představivost, vzhledem k jeho jednoduchosti a jednoduchosti. Protože to nutně nevyžaduje, abyste byli studentem bojových umění, abyste pochopili, jak to používat, nikdy nemůžete udělat chybu, když udeříte Kubotanem.

Jaké jsou druhy kubotanu ?

Kubotany se liší ve formě, existují kubotanské přívěšky na klíče, kubotany s hroty, standardní kubotany s tupým zakončením a kubotanské nože. Zajímavé je, že existují kubotani, kteří v sobě dokonce nosí ninja šipky, pepřový sprej nebo palcát. Je to účinná pomůcka při konfrontaci s hlavní oblastí vynucení útoku v sebeobraně: maso, kostní oblasti a nervové cíle, jako jsou třísla, solar plexus, klouby, oči, nos, páteř, žaludek, krk, předloktí, spánek, holeně a žebra.

Jak držet Kubotan?

Než pochopíte, jak jej používat, je důležité, abyste věděli, jak jej držet. Kubotan lze držet v přední rukojeti; pokud ho plánujete použít k bodání nebo napadání tlakových bodů nebo v ledovém sevření, pokud plánujete údery kladivem pěstí. Toto jsou základní aplikace kubotanu. Tyto jednoduché součásti jsou určeny k tomu, abyste se vyhnuli frustraci a zmatení, když se snažíte zapamatovat si konkrétní údery na konkrétní cíle. Jednoduše nezapomeňte zasáhnout kostní oblasti a bodnout nebo bodnout tlakové body a nervová centra.

Jak používat Kubotan?

Zde je ukázka toho, jak lze kubotan použít v situaci sebeobrany.

Údery z kubotanu jsou účinnější na blízko; když se útočník natahuje, aby vás zatlačil nebo chytil. Rychlý a prudký úder lze provést proti natahující se ruce a zcela ji znemožnit. Stejný úder lze použít také na přicházející kop nebo úder. Může být potřeba malé uhnutí od útoku útočníka, pak může být útočníkovi uložen rychlý, který nemusí být nutně dokonalý, aby ho znemožnil. Potřeba, aby úder nebyl dokonalý, závisí na skutečnosti, že tělesné nervy jsou blízko povrchu lidského těla a zejména v kostních oblastech; proto jakýkoli letmý úder způsobí útočníkovi dostatečnou bolest.
Tuhost zbraně vám umožňuje silně vzdorovat útočníkovu úsilí. V případě, že vás již chytil útočník, můžete se uvolnit šťouchnutím nebo přitlačením kubotanu proti útočníkům exponované oblasti. Za okolností, kdy se ocitnete v objetí, hlavu uzamčenou nebo zablokovanou, i když vaše pohyby mohou být omezeny, zaseknutí špičky kubotanů do jakékoli oblasti, na kterou dosáhnete v anatomii útočníků, by stále fungovalo.
Dalším způsobem, jak se osvobodit od útoku, je chycení končetin útočníků, které na vás zaútočí. Abyste to mohli udělat, budete muset kubotanu držet tak, aby vyčníval několik centimetrů, pak ho zaháknout na útočníkovu část těla a následovat ho úderem.

V případě, že vás připíchnou zezadu, můžete zvážit držení jako sekáček a bodnutí dozadu do masa útočníka.
Další jednoduchou metodou obrany pomocí kubotanu, kromě šťouchání a úderů, je buď držení klíčů a máchání kubotanem, nebo se držet kubotanu a vrážet klíče útočníkovi do obličeje. Při použití kubotanu v sebeobraně se věří, že nemůžete dělat špatné pohyby, a protože má mnoho způsobů, jak jej použít, ve skutečnosti neexistuje správný způsob, jak jej držet. Různé údery by vyžadovaly různé způsoby držení, což vše závisí na vašich preferencích a situaci, ve které se nacházíte. Identifikujte nejžádanější cíle, kterými jsou vždy klíční kost, holeň, čéška, kyčel a kotník a udeřte.

Sebeobranný prostředek: Taktická svítilna

Taktická svítilnaTaktická svítilna může sloužit více účelům, a proto je důležité, abyste si vybrali tu dokonalou, která vyhovuje vašim individuálním potřebám nebo situaci. Vzhledem k tomu, že taktická svítilna může být vaší první obrannou linií při nečekaném útoku, je důležité vybrat si vysoce kvalitní světlo, které udrží její integritu.

Chcete-li vybrat správnou taktickou svítilnu, nejprve rozhodněte její účel a poté nastavte rozpočet. Vyberte funkce, které vyhovují vašim potřebám, jako je světelný tok, zdroj energie, odolnost materiálu, variace velikosti, hmotnost, typ žárovky, úrovně jasu, možnosti přepínání, režimy světla a zda splňuje normu ANSI FL1.

Ne všechny taktické svítilny jsou vyrobeny stejně, proto je na trhu tak obrovské množství. Ukážeme vám každý aspekt, který budete chtít zvážit, než investujete do správné taktické svítilny.

K čemu budete používat taktické světlo?

Taktická svítilna se používá k mnoha základním účelům, jako je sebeobrana a vojenské účely, přežití, lov a dokonce i kempování. Je určen především pro taktické (tj. vojenské nebo policejní) použití. Proto je mnoho taktických svítilen navrženo tak, aby je bylo možné namontovat na zbraň pro střelbu při slabém osvětlení a v případě potřeby i sebeobranu.

Možná se ptáte, jaký je velký rozdíl mezi běžnou baterkou a taktickou. Rozdíl začíná v jeho historii a vývoji, kde byl původně vyvinut ve spojení se střelnou zbraní, aby hlavně pomáhal při identifikaci cíle v tmavých oblastech. Namísto použití samostatné svítilny byla ke zbrani připojena taktická svítilna pro lepší míření.

Ale kromě toho, že se používá pro fotografování při slabém osvětlení, je to všestranný nástroj, který může posloužit komukoli v řadě různých účelů.

Většina lidí doporučuje nosit s sebou výkonnou taktickou svítilnu, když jde v noci ven sama, protože její jas a stroboskopické režimy mohou pachatele na okamžik dezorientovat a dát oběti šanci zaútočit nebo uniknout. Odolné materiály a agresivní taktické svítilny s hroty lze použít v sebeobraně. Může být také použit v jiných nouzových situacích, jako je signalizace o pomoc a proražení skla nebo oken.

Jeho malé rozměry a výkonné světlo z něj činí vhodný nástroj, který můžete nosit vždy s sebou, ať jedete kamkoli, protože mít baterku (zejména silnou a spolehlivou) nemůže být nikdy špatná věc!

  • Specializovaná taktická – skrytá světla

Zatímco skryté světlo v plné velikosti a EDC jsou obvykle pro všeobecné použití, mnoho taktických světel je vyrobeno pro velmi specifický účel. Některé jsou navrženy pro použití bez použití rukou, zatímco jiné jsou navrženy tak, aby poskytovaly širokou viditelnost na velké ploše.

  • Bodová světla

Strážci zákona často používají přenosné reflektory, pokud pronásledují podezřelého. Bodová světla jsou také vhodná pro hasiče, kteří vyžadují pronikavé osvětlení hustým kouřem a prachem. Pomocí reflektoru posviťte velmi jasným světlem na konkrétní bod nebo osobu. Moc doubrou variantou jsou bodová světla s klipem, která jsou praktická hned z několika hledisek.

  • Čelovky

Čelovky poskytují soustředěný zdroj světla, když nemáte volné ruce. Tato světla se připevňují k elastickému pásku, který se přizpůsobí vaší hlavě. Když se vaše hlava otočí, světlo bude svítit, kamkoli se díváte. Používejte čelovku , když potřebujete světlo a máte zaneprázdněné ruce.

  • Lampiony

Stejně jako klasická svítilna hořící plamen, elektronická taktická svítilna osvětluje poměrně velkou plochu vyzařováním světla do všech stran. Jsou dobrým dočasným zdrojem světla pro čtení map nebo zvýšení obecné viditelnosti. Použijte lucernu k naplnění místnosti okolním světlem.

  • Světla zbraně

Pro použití na pistolích, puškách a brokovnicích vám světla na zbraně umožňují používat zbraň na tmavých a potenciálně nebezpečných místech. Pokud policisté v noci pronásledují ozbrojeného podezřelého nebo provádí razii tým SWAT, budou mít často světlo zbraně.

  • Zápalky

Zápalky jsou jedním ze základním vybavenm, které byste měli mít u sebe neustále.

  • Opasková svítilna

Opasková svítilna je, jak už vyplývá z názvu umístěna za opaskem, což je také jedna z přídavných a praktických funkcí. Opasková svítilna je nejlepším pohotovým zařízením. Je jasné, že opasková svítilna není pouze na sebeobranu, ale je to jeden z mnoha bezpečnostních prvků.

Základní principy sebeobrany

Všeobecná pravidla sebeobrany

  1. Chraňte si obličej. Pokud se vás útočník snaží udeřit nebo chytit zepředu, položte si ruce na čelo a zbytek rukou si zapřete o svůj trup.Základy sebeobrany
  • Může to vypadat jako slabá obranná pozice, ale je to pro vás výhoda, protože to snižuje ochranu vašeho soupeře. Tato poloha navíc chrání váš obličej a vaše žebra, dvě místa, která pravděpodobně budete chtít chránit.
  1. Postoj se širokou základnou. Jak zleva doprava, tak zezadu dopředu, udržujte nohy diagonálně od sebe v jakémsi postoji bojových umění. Snížíte tím pravděpodobnost, že vás srazí nebo převrhnou.
  • Máte největší šanci vyhrát boj a dostat se pryč, pokud zůstanete vzpřímení. Za každou cenu se vyhněte tomu, aby se rvačka dostala na zem.
  1. Posuďte svého útočníka. Podívejte se na jejich ruce. Kdyby se chystali zaútočit rukama, měli by ruce roztažené. Pokud však ukrývají zbraň, budou ji mít schovanou nebo po boku.
  • Pokud vás napadne někdo nožem nebo zbraní, musíte se pokusit vyhnout konfrontaci a dostat se pryč. Pokud se nelze vyhnout boji, musíte co nejrychleji ukončit konfrontaci silným útokem a poté běžet pro pomoc.
  1. Při běhu zaujměte obrannou pozici. 
  • Pokud to váš útočník neznemožňuje, pokus o útěk je jedinou zárukou vaší bezpečnosti. Pokud se můžete vyhnout boji, vyhněte se mu a utečte. Pamatujte, že se nikdy neotáčejte zády k soupeři. Pokud to uděláte, soupeř to využije jako šanci k útoku.

OBRANA ZE PŘEDU

1. Útočte na oči a nos. Pokud musíte boj co nejrychleji ukončit tím, že nejprve udeříte, udeříte silně a udeříte tolikrát, kolikrát můžete, pak běžte pro pomoc. Přepadení v uličce lupičem není čas na to, abyste se starali o čestný boj. Udržujte se v bezpečí tím, že konfrontaci provedete co nejrychleji.

  • Oči a nos jsou nejcitlivějšími měkkými místy na útočníkově obličeji a jsou zranitelné vůči loktům, kolenům a vašemu čele.
  • Nejtěžší částí čela, přímo u vlasové linie, se pokuste útočníkovi rozbít nos tak, že napnete krk a vrazíte čelo doprostřed jeho obličeje. Toto je nejrychlejší a nejneočekávanější způsob, jak úplně ukončit boj. Ať je váš útočník jakkoli silný, zkušený nebo násilný, je velmi obtížné se rychle vzpamatovat z tvrdého naražení hlavy do nosu.
  1. Kopněte nebo chyťte útočníka za třísla. Prudké vražení kolena do rozkroku útočníka nebo chycení za rozkrok rukou a zkroucení je okamžitě účinný pohyb, který útočníka sundá. Opět není čas se starat o to, že budete bojovat špinavě. Pokud je váš život v ohrožení, jděte do třísel.
  • Pokud to zdvojnásobí vašeho soupeře, zvažte rozbití kolena do jeho nosu, abyste zajistili, že se bude počítat.
  1. Dupejte na patu. 
  • Pokud jste napadeni zezadu, je pravděpodobné, že útočník objal vaši horní polovinu. Pokud nosíte podpatky nebo boty, jako jsou vysoké boty na podpatku, je to obzvláště účinné. Přibližte svou nohu k útočníkově, zvedněte nohu a spusťte ji na nohu tak silně, jak jen můžete. Pokud vás pustí, utíkejte; pokud ne, zkuste další nápad.
  1. Jděte na kolena. Pokud vás například dusí nebo má váš útočník zvednuté ruce ve tváři, útok na jeho nohy vám dá příležitost otevřít je dalším útokům nebo vám umožní uniknout.
  • To je zvláště účinné na větší útočníky a snadno se to dělá z vaší hlídané pozice.
  • Kopejte do holení a kolen ve fotbalovém stylu, nártem nohy. Toto je rychlý a bolestivý kop. Kromě toho, pokud jsou jejich nohy dostatečně blízko, zvedněte kolena do jejich vnitřní nohy (femorální nerv), vnější nohy, kolena nebo třísel. Ty zničí vašeho útočníka a mohou je deaktivovat.
  1. Následujte. Zkuste píchnout nebo tlačit na oči. Nikdo nemůže bránit šťouchnutí do oka, bez ohledu na velikost vašeho útočníka. Tleskání na uši může omráčit nebo, pokud je provedeno dokonale, zlomit ušní bubínky.
  • V některých případech můžete také chtít zaútočit na krk útočníka. Chcete-li někoho účinně udusit, neprovádějte typické hollywoodské „ruce kolem celého krku“, ale místo toho stačí dát palec a prsty kolem průdušnice (obzvláště snadno se vyskytuje u mužů s velkými Adamovými jablky). Kopejte, zajíždějte a zabořte prsty do tohoto zářezu a zažijí intenzivní bolest a pravděpodobně spadnou.
  • Všimněte si, že vypichování očí, rozbití ušních bubínků a udušení někoho může být extrémně škodlivé. Tyto činnosti provádějte pouze za extrémních okolností, kdy jinak může být váš život ohrožen.
  1. Padněte na útočníka, pokud ztratíte rovnováhu. Pokud spadnete, pokuste se spadnout na útočníka. Budete se chtít za každou cenu vyhnout tomu, abyste bojovali na zem, ale pokud je to nevyhnutelné, využijte svou váhu ve svůj prospěch. Při pádu mějte špičaté části těla (kolena a lokty) a zamiřte na třísla, žebra a krk útočníka.
  2. Buďte připraveni na útok se zbraní. Pokud útočník útočí zbraní, vězte, kde je zbraň účinná. Pokud má váš útočník nůž, snažte se zůstat mimo délku paže. Pokud je tam zbraň, zvažte běh a uhýbání zleva doprava.
  • Pokud máte možnost bezpečně odejít, jděte do toho. Když se rozhodnete přestat se bránit, ujistěte se, že jste v bezpečí před svým protivníkem.
  • V mnoha případech můžete situaci okamžitě ukončit tím, že útočníkovi dáte peněženku. To je logická volba, zvláště pokud jde o nůž nebo zbraň. Váš život má mnohem větší cenu než hotovost a karty, které máte u sebe. Odhoďte od sebe peněženku a utíkejte.

OBRANA ZAD

  1. Vychylte držení. Pokud se vás útočník pokusí chytit zezadu, aby vás uškrtil, přitiskněte si jeho předloktí ke klíční kosti, místo abyste se ji snažili přímo strhnout, což může být obtížné, pokud bojujete s někým silnějším než vy. Položte jednu ruku nad jejich loket (na předloktí) a jednu ruku pod něj (takže ruce jsou na obou stranách lokte). Nyní jedním silným a rozhodným pohybem vykročte a kývejte celým svým tělem, jako by paže byla závěsem na síťových dveřích vašeho těla.Základy sebeobrany 2

Tím se dostanete z jejich dusna a necháte jejich hlavu, žebra a nohy široce otevřené vašemu protiútoku. Když je váš útočník za vámi, holeně jsou přímo za vašima nohama a jsou připraveny na vaše dupání a hrabání.

2. Sedněte si. Pokud se vás útočník snaží zvednout zezadu, spusťte rychle a prudce boky, jako byste se svalili na milostné sedadlo. Díky tomu bude těžší je zvednout a budete mít čas navíc na ně zaútočit a odrazit je dupáním na holeně nebo přemístěním pro čelní obranu.

  1. Kopejte jak při fotbale. Pokud se vás útočník snaží udusit tím, že vám obmotá ruce kolem krku, posuňte míč své nohy dopředu, jako byste právě kopli do fotbalového míče, a silně jím udeřte do oblasti jeho nohy mezi kotníkem a střední nohou, nebo třísla. To jim může zlomit nohu nebo jinak zneschopnit útočníka.

VYHÝBEJTE SE KONFRONTACI

  1. Pochopte fáze boje. Příprava na každou fázi konfrontace vám může pomoci vyhnout se nakonec fyzickému boji. Vyhnout se vážnému boji by mělo být vaším hlavním cílem, takže musíte být větší a lépe si uvědomovat situaci než váš protivník. Fáze konfliktu zahrnují:
  • Stůjte, prosím, madam, pane? To je prvotní argument, než vypukne boj. Může to začít relativně neškodně, ale rychle a nečekaně eskalovat.
  • Slovní výhrůžky. Když hádka přináší hrozbu fyzické konfrontace, zkuste říct „Jdu do _____“.
  • Strkání nebo jiné pobízení. Pokusy přimět vás eskalovat konflikt do plného boje obvykle nezačínají údery pěstí nebo kopanci, ale zastrašovací taktikou a strkáním z nosu na nos. V tuto chvíli je stále možné odejít, aniž byste se dostali do plnohodnotného boje.
  • Plnohodnotný boj. Přestali jste se hádat a začali jste házet pěstmi.
  1. Vydejte se všemi verbálními nebo směrovými cestami k nekonfrontaci. Každý z výše uvedených úvodních kroků je příležitostí k ukončení hádky. Jedno nevyhnutelně povede k druhému, pokud jeden z vás neustoupí, takže zkuste ustoupit. Skutečná fyzická konfrontace by měla být vaší poslední linií obrany.
  • Pokud jste uprostřed hádky, uklidněte ji ztišením hlasu. Macho chlapi v baru dokážou rychle eskalovat hlouposti, ale buďte připraveni vás obejmout a koupit vám drink tím, že se omluvíte a rozptýlíte je. Pokud budete v klidu, vychladnou.
  • Pokud vás přepadne útočník, musíte se dostat tam, kde vás lidé uvidí a pomohou vám. Je méně pravděpodobné, že budete vážně zraněni, pokud se nacházíte na rušném rohu ulice, kde kolem procházejí lidé. Konfrontace má menší šanci na eskalaci na veřejnosti.
  1. Vyhněte se chůzi o ​​samotě. Máte-li po práci dlouhou cestu domů z autobusového nebo vlakového nádraží v noci, zvažte setkání s přítelem poblíž zastávky metra a procházku spolu. Zůstat ve skupinách je nejbezpečnější způsob, jak se těmto situacím vyhnout.
  • Pokud musíte jít sami, zamračte se na jinou skupinu chodců a držte se blízko. Nemusíte je znát, abyste našli bezpečí v číslech.
  1. Vyzbrojte se. Skryté ruční zbraně, palcát nebo pepřový sprej jsou šikovná obranná zařízení, o kterých byste měli uvažovat. Nože a zbraně jsou nebezpečné zbraně, které mnozí považují za užitečné, ale mohou být také použity proti vám, pokud nejste připraveni je sami použít. Buďte velmi opatrní a chytří, pokud se rozhodnete nosit zbraň a absolvujte řádné certifikační kurzy, abyste se ujistili, že víte, jak bezpečně zacházet se zbraní. Nikdy jej nenoste nelegálně.
  • Většina států, které respektují práva jednotlivců, má pro občany dodržující zákony k dispozici povolení CCW. Můžete si také pořídit malou klíčenku na osobní alarm, která po vytažení špendlíku vydá sirénu s vysokým tónem jako autoalarm, která má podobný design jako granát.
  • Zvažte absolvování kurzu sebeobrany, pokud žijete v nebezpečné oblasti a máte obavy o své zdraví.
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat