Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Sluneční brýle

Lidovka

Relax Lossin R1105F

5/5

Polarizační – polarized brýle

Praktický a elegantní model Lossin s polarizačními čočkami je dokonalým doplňkem.

Střední cesta

Polaroid PLD 6076 S 807 M9

5/5

Polarizační – polarized brýle

Brýlová obruba je primárně z odolného tvrzeného plastu.Brýle s polarizovanými skly eliminují nepříjemné odlesky.

Pro náročné

Ray Ban RB2140 901 58

5/5

Polarizační – polarized brýle

Brýle Ray-Ban patří mezi aktuální must-have trendy. Skla brýlí mají polarizační úpravu. Zabraňují tak oslnění, které může vzniknout při odrazu slunečních paprsků od vodní hladiny, sněhu a skla.

Sluneční brýle jsou nepostradatelným doplňkem, ať už je zima, či léto. Sluníčko si svítí, kdy chce, za což jsme sice rádi, ačkoliv jeho velmi ostré paprsky nás většinou nepříjemně řežou do očí. Sluneční brýle mají i spoustu jiných funkcí. Chrání nás nejen před slunce, ale také například před prachem a jinými částečkami z okolí.

V dnešním článku si tedy povíme, jak takové sluneční brýle vybrat. V první části článku si povíme o estetickém hledisku – a tedy jaké brýle se hodí pro jaký tvar obličeje. Dále se podrobněji zaměříme na rozdíly mezi pánskými, dámskými a dětskými druhy brýlí. Dále si jako vždy popíšeme pár základních a velmi důležitých parametrů, které je u samostatného výběru potřeba znát a na konci článku si jako vždy rozdělíme ceny, které rozřadíme do tří cenových kategorií a ukážeme si, co od jaké lze i nelze očekávat.

Sluneční brýle: Porovnání 10 nejlepších slunečních brýlí podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších slunečních brýlí. Jak jsme tyto sluneční brýle vybírali? Brýle proti slunci jsme vybrali podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto brýle jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit sluneční brýle podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší sluneční brýle.

NázevVzhledPolarizačníZnačkaBarva obroučekTvar brýlíTypOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Julbo Shield J506 1213 polarizedSluneční brýle Julbo Shield J506 1213 polarizedAnoJulboOranžováObdélníkovéCeloobruba – sportovní2598Zobrazit v obchodech
Ray Ban RB2132 901 polarizedSluneční brýle Ray Ban RB2132 901 polarizedAnoRay BanČernáČtvercovéCeloobruba2577Zobrazit v obchodech
Ray Ban RB2140 901Sluneční brýle Ray Ban RB2140 901NeRay BanČernáČtvercovéCeloobruba2751Zobrazit v obchodech
Ray Ban RB4165 601 8GSluneční brýle Ray Ban RB4165 601 8GNeRay BanČernáČtvercovéCeloobruba2577Zobrazit v obchodech
Ray Ban RB3025 001 polarizedSluneční brýle Ray Ban RB3025 001 polarizedAnoRay BanZlatáPilotkyCeloobruba2751Zobrazit v obchodech
Ralph by Ralph Lauren RA5160 501 11Sluneční brýle Ralph by Ralph Lauren RA5160 501 11NeRalph LaurenČernáOválnéCeloobruba2159Zobrazit v obchodech
Versace VE4361 GB1 87Sluneční brýle Versace VE4361 GB1 87NeVersaceČernáObdélníkovéCeloobruba3984Zobrazit v obchodech
Hugo Boss HG 1069 S PJP 3JSluneční brýle Hugo Boss HG 1069 S PJP 3JNeHugo BossModráČtvercovéCeloobruba1559Zobrazit v obchodech
Hugo Boss 1326 S J5G UESluneční brýle Hugo Boss 1326 S J5G UENeHugo BossZlatéPilotkyCeloobruba3089Zobrazit v obchodech
Emporio Armani EA 4109 50426GSluneční brýle Emporio Armani EA 4109 50426GNeEmporio ArmaniČervenáČtvercovéCeloobruba2399Zobrazit v obchodech

Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení slunečních brýlí od jejich uživatelů.

Nejlepší sluneční brýle podle Heureky

 

Sluneční brýle: Jaký typ brýlí se ke mně hodí?

Brýle, ačkoliv mají spoustu užitečných funkcí, musí především slušet! A ačkoliv se obvykle těmito hledisky nezabýváme, v tomto případě je to parametr, který nelze vynechat. Věnovali jsme mu tedy samostatnou kapitolu.

Trojúhelníkový obličej

 • Trojúhelníkovému obličeji se také často říká srdcový obličej
 • Značí se především velmi výraznými lícními kostmi, širokým čelem a úzkou bradou
 • Takový typ obličeje tedy potřebuje pilotky, nebo jiné brýle s hranatými a tenkými obroučkami
 • Obloukem byste se měli vyhýbat velkým brýlím s rozšířenou horní bradou
 • Jste jeden z mála typů obličejů, kterým sluší malé a hranaté brýle – využijte toho
 • Velké a široké brýle by vám zbytečně zmenšovali obličej a zvýraznili větší čelo

Oválný obličej

 • U oválného obličeje je výrazná a širší brada a celková délka je výraznější, než výška
 • Pokud máte takový obličej, jste výherci, jelikož vám bude slušet každý typ brýlí
 • I když si s tímto tvarem obličeje můžete dovolit cokoli, měli byste brát na zřetel, že každý tvar vám bude rázem dělat úplně jiný tvar obličeje
 • Kulaté obroučky vaše rysy zjemní, čtvercové nebo obdélníkové obroučky vaše rysy naopak zostří
 • Vhodné jsou i brýle atypických tvarů, např. oválné nebo takzvané „cat eye

Kulatý obličej

 • Kulatý obličej se vyznačuje tím, že délka i šířka obličeje jsou podobně dlouhé
 • Pokud máte takový tvar obličeje, doporučujeme se obloukem vyhýbat brýlím typu „lenonky“ a jiných kulatých tvarů
 • S takovým typem sáhněte zejména pro hranatých tvarech
 • Velmi dobré je taky sahat p brýlích s tenkými obroučkami – zeštíhlují obličej
 • Takové hranaté brýle s tenkými obroučkami protáhnou vás obličej a zdůrazní jeho linie

Hranatý obličej

 • Pokud máte hranatý obličej, nejspíše budete mít širší čelo a velmi ostré rysy doplňující se o úzký rám obličeje
 • Pro tento typ jsou vhodné kulaté a oválné brýle, které rozbijí ostré rysy obličeje
 • Vhodné jsou také brýle úplně bez obrouček nebo s úzkými obroučkami
 • Pro tento typ obličeje se také doporučuje nosit oblíbené brýle typu „cat eye“
 • Určitě se však vyhněte ostrým tvarům brýlí

Druhy slunečních brýlí

Pánské sluneční brýle

Pro pány je dozajista žádoucí co nejvíce podtrhnout ostré rysy obličeje a proto většinou sluneční brýle pro pány mají robustnější konstrukce. Co se týče materiálů, je nejspíše nejvhodnější sáhnout po brýlích s kovovými obroučkami, které se hodí jak k oblekům, tak pro ležérnější příležitosti. Dále je velmi dobré uvědomit si svůj tvar obličeje, který je u každého jiný a i tomuto hledisku byste měli svůj výběr přizpůsobit. Pokud patříte mezi řidiče, rozhodně nesahejte po brýlích zkreslující barvy.

Dámské sluneční brýle

Dámské brýle bývají obvykle drobnější, než pánské konstrukce, protože musí padnout na většinou menší obličej. Není žádnou výjimkou, že obroučky a rámy brýlí bývají obohaceny o nějaké to zdobení, které může být velmi hezké a doplňující, ale s ničím se to nemá přehánět, aby vaše brýle nezačali býti spíše nevkusem.

Dětské sluneční brýle

Dětské brýle jsou velmi specifickou kategorií. Narazíme zde na brýle, které sice nebývají ozdobou, ale zato jsou opatřené velmi praktickými funkce, které ochrání zrak vašeho dítěte. Děti a jejich oči jsou na slunce velmi citlivé a na trhu je tak k dostání i kategorie pro batolata. U takových brýlí by měla být samozřejmost jejich ohebnost a nerozbitnost.

Sluneční brýle – Parametry

Barevnost skel brýlí

Při výběru slunečních býlí jistě narazíte na různé barvy skel. Bývá to velmi oblíbený doplněk, ale je třeba si uvědomit, že né každá barva skla je k užitku.

Žluté a oranžové výplně – Pokud si vyberete tento typ skel, můžete počítat s tím, že si poradí i se zhoršenými podmínkami, například při jízdě na kole, či jiném sportu. Dále také můžete počítat s příjemně hřejivými odstíny, které váš svět rozzáří správným způsobem.

Červené výplně – Červené výplně všeobecně ponechávají původní barvy původními a tak je možné je nosit i při řízení.

Hnědé a okrové výplně – Takové výplně působí velmi přirozeně a nezkreslují okolí.

Modré výplně – Modré brýle zmírňují sluneční svit, ale působí velmi chladně a značně zkreslují okolní barvy.

Zelené výplně – Zelené výplně vám velmi uleví a vaše unavené oči si od sluníčka uleví, avšak rozhodně nepatří za volant.

Šedé a černé výplně – efektivně snižují intenzitu slunečního svitu, ale mají nižší propustnost světla.

Materiál čočky brýlí

U brýlí se můžeme setkat pouze se dvěma materiály čoček. S plastem a se sklem.

SKLO

Sklo mívá velmi dobrou optickou kvalitu na rozdíl od plastu a je i odolnější proti poškrábání. Dále je ale třeba brát v potaz, že jsou méně odolné proti pádům a muchlání v kabelce, jsou mnohem dražší a navíc těžší, což na obličeji spoustu lidem může vadit.

PLAST

Plastové čočky mají přirozeně nižší hmotnost a jsou levnější, avšak je třeba se smířit s větší náchylností na škrábance a s nižší optickou kvalitou.

Konstrukce obrouček slunečních brýlí

Obroučky jsou velmi důležité nejen po vizuální stránce. Při výběru byte tedy měli obroučky nosit a o chvilce zkoumat, zda nepociťujete nějaké tlačení. Pokud by vás obroučky tlačili, rozhodně si takové brýle nekupujte.

Dioptrické sluneční brýle

Jestliže nosíte dioptrické brýle a nechcete se ochudit o možnost nošení slunečních brýlí je tu samozřejmě řešení. V optice se dají vyrobit sklíčka se zatmavením i s dioptriemi. Je to sice dražší záležitost, která se vám však ještě několikrát může vrátit.

Dioptrické sluneční brýle 

Jak už bylo řečeno, v optice se dají vyrobit zatmavené dioptrické brýle s UV filtrem. Taková sklíčka se pak dají nasadit do jakýchkoliv libovolných obrouček.

Zabarvovací čočky 

Tato skla se sama zabarvují podle úrovně slunečního záření. Můžete si je nechat zasadit do svých běžných brýlí, a mít tak neustále zrak dostatečně chráněný. Někomu však nevyhovuje tato varianta vzhledově. Na první pohled jsou brýle tmavší až do modra a při řízení se také nejedná o nějak zvlášť bezpečnou variantu.

Klip na klasické brýle 

Takový způsob se v poslední době zase vrátil do módy, ačkoliv jsme ho ještě před pár lety mohli vidět pouze u starších generací. Jedná se o klip se samotnými sklíčky, který se připevní na horní obroučku brýlí, který se dá zaklápět a zas přiklápět dle potřeby.

Kombinace kontaktních čoček a slunečních brýlí 

Jedná se o velmi pohodlnou variantu, kterou preferuje mnoho lidí. Stačí pořídit klasické sluneční brýle, nasadit kontaktní čočky a nemusíte se ničím omezovat.

Cena brýlí: Kolik by nové sluneční brýle měli stát peněz?

Jak už bylo slíbeno, v poslední kapitole si jako vždy ukážeme, do jakých tří kategorií se dají brýle rozřadit cenově a jaké brýle se v dané kategorii dají najít.

Cena slunečních brýlí do 1 000 Kč s DPH

Pokud nemáte žádné specifické nároky na své brýle, jistě pro vás bude dostačující tato to cenová kategorie. Nalezneme zde modely, které se dají pořídit již za pár desítek korun, avšak to s kvalitou asi nebude nic slavného – ŽE. Je třeba sledovat hodnoty UV filtrů!!

Ale jelikož se jedná o celkem velký rozpočet. Za cenu okolo 700 Kč až 1 000 Kč už si pořídíte jakékoliv brýle bez přídavných funkcí jako třeba dioptrických skel. Jistě zde narazíte i na pár středních módních značek.

Cena slunečních brýlí od 1 000 do 3 000 Kč s DPH

Zde už co se týče funkční stránky, nemusíme sledovat nic. Tyto brýle by měli být po všech stránkách dokonalé a jestliže to tak není, jedná se o produkt, který nemá co dělat na trhu. Zde naleznete veškeré materiály, tvary, barvy i styly.

Cena slunečních brýlí nad 3 000 Kč s DPH

V této cenové kategorii nalezneme především brýle dioptrické a brýle s velmi speciálními prvky. Dále se zde dá narazit na klasické brýle od předních návrhářů a světových značek.

stříbrná barva unisex
stříbrná barva
pánské brýle 420
skladem
skladem
skladem do košíku
skladem
skladem
skladem
Skladem za 599 Kč

Sluneční brýle: Sluneční brýle a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat nové sluneční brýle. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát pro výběr tohoto druhu zboží. Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nových slunečních brýlí pomohli.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt v podobě nových slunečních brýlí zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální nákupní košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací portál Heureka, kde si můžete porovnat sluneční brýle a jejich ceny včetně recenze a uživatelských zkušeností s konkrétními slunečními brýlemi. Dozvíte se tam také, které brýle proti slunci jsou kde skladem a za jakou se prodávají cenu v různých obchodech.

NázevVzhledPolarizačníZnačkaBarva obroučekTvar brýlíTypOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Julbo Shield J506 1213 polarizedSluneční brýle Julbo Shield J506 1213 polarizedAnoJulboOranžováObdélníkovéCeloobruba – sportovní2598Zobrazit v obchodech
Ray Ban RB2132 901 polarizedSluneční brýle Ray Ban RB2132 901 polarizedAnoRay BanČernáČtvercovéCeloobruba2577Zobrazit v obchodech
Ray Ban RB2140 901Sluneční brýle Ray Ban RB2140 901NeRay BanČernáČtvercovéCeloobruba2751Zobrazit v obchodech
Ray Ban RB4165 601 8GSluneční brýle Ray Ban RB4165 601 8GNeRay BanČernáČtvercovéCeloobruba2577Zobrazit v obchodech
Ray Ban RB3025 001 polarizedSluneční brýle Ray Ban RB3025 001 polarizedAnoRay BanZlatáPilotkyCeloobruba2751Zobrazit v obchodech
Ralph by Ralph Lauren RA5160 501 11Sluneční brýle Ralph by Ralph Lauren RA5160 501 11NeRalph LaurenČernáOválnéCeloobruba2159Zobrazit v obchodech
Versace VE4361 GB1 87Sluneční brýle Versace VE4361 GB1 87NeVersaceČernáObdélníkovéCeloobruba3984Zobrazit v obchodech
Hugo Boss HG 1069 S PJP 3JSluneční brýle Hugo Boss HG 1069 S PJP 3JNeHugo BossModráČtvercovéCeloobruba1559Zobrazit v obchodech
Hugo Boss 1326 S J5G UESluneční brýle Hugo Boss 1326 S J5G UENeHugo BossZlatéPilotkyCeloobruba3089Zobrazit v obchodech
Emporio Armani EA 4109 50426GSluneční brýle Emporio Armani EA 4109 50426GNeEmporio ArmaniČervenáČtvercovéCeloobruba2399Zobrazit v obchodech
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 4.9]

Mohlo by vás také zajímat