Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Sony PlayStation 5 – hodiny a hodiny zábavy

Herní konzole Sony PlayStation 5 je v současnosti nejprodávanější konzolí na světě. Svou popularitu si vydobyla především skvělými exkluzivními herními tituly v kombinaci s ohromujícím výkonem. Konzole PlayStation 5 se při dlouhých chvílích nudy může stát vašim nejlepším přítelem.

Sony – japonský elektronický gigant

Sony

Společnost Sony vznikla v Japonsku již v roce 1946, tehdy ještě pod původním názvem Shirokiya a jejím základním artiklem byla výroba rádii. Svůj nynější název si získala v lednu roku 1958, přičemž je jméno firmy kombinací latinského slova „sonus“, což znamená zvuk, a amerického slangového výrazu „sonny“, jež bylo v 50. letech minulého století běžnou přezdívkou pro mladé chlapce.

Prostřednictvím svého přenosného rádia TR-730 vyrobeného roku 1960 dobyla společnost Sony americký trh. Firma poté rozvinula svou výrobu o další elektronické prvky a v dnešní době se Sony řadí mezi jedny z největších výrobců spotřební elektroniky na světě.

S PlayStation 5 se nudit rozhodně nebudete

Herní konzole PlayStation od Sony se prodávají již od roku 1994, kdy společnost přišla se svým PlayStation One, který si okamžitě získal srdce hráčů po celém světě. Následovali konzole PlayStation 2, která si doposud drží titul nejprodávanější herní konzole všech dob, PlayStation 3, PlayStation 4 a PlayStation 5.

Konzole PlayStation si svou popularitu drží především díky velkému množství exkluzivních herních titulů, které si obvykle nemůžete zahrát jinde než právě na této konzoli. Hry na konzoli PlayStation 5 vychází prakticky neustále, takže se nemusíte bát, že byste neměli co hrát. PlayStation 5 je do značné míry zpětně kompatibilní, což znamená, že podporuje i hry ze starších konzolí od Sony, díky čemuž se můžete pustit i do titulů, které nebyly primárně vytvořeny pro PlayStation 5.

Základní parametry konzole PlayStation 5

Kvalitní hry vyžadují pořádný výkon, kterým nová generace konzolí PlayStation nepochybně disponuje. Pojďme si představit, jakými parametry se může konzole PlayStation 5 pyšnit:

  • Osmijádrový procesor AMD Zen 2 s taktem až 3,5 GHz
  • Grafický čip AMD Radeon RDNA 2
  • 16 GB GDDR6 paměti
  • Pevný disk M.2 NVMe SSD 825 GB s možností rozšíření
  • Připojení k internetu pomocí WiFi nebo Ethernet vstupu
  • Optická mechanika (není u verze Digital Edition)
  • HDMI, USB-C a USB-A vstupy
  • Rozměry: 390x104x260 mm
  • Hmotnost: 4,5 kg

V základním balíčku příslušenství dodávaného s konzolí PlayStation 5 naleznete populární ovladač DualSense, stojan na vertikální usazení konzole, napájecí kabel, HDMI kabel, USB kabel a také hru zdarma, na které si můžete všechny funkce své nové konzole odzkoušet.

Konzole Sony PlayStation 5 je dodávána v několika verzích, přičemž například verze Digital Edition nemá zabudovanou mechaniku na DVD, takže je nutné všechny hry stahovat na pevný disk a instalovat
je z něj. Občas jsou konzole navíc dodávány v balíčku se sluchátky, zařízením pro virtuální realitu nebo různými hrami.

Jak se na PlayStationu 5 hraje?

Nejnovější domácí konzole od Sony přináší úžasný zážitek z hraní pro všechny věkové kategorie. Dávno neplatí, že herní konzole jsou pouze pro děti, odpočinout si od každodenního stresu si u nich mohou také dospělí. My jsme jej pro vás odzkoušeli a můžeme s klidným srdcem říci, že se na ní hraje opravdu fantasticky.

Nádherný futuristický design

Již po rozbalení na vás čeká působivý futuristický design v bílé barvě. Připojení k televizi je zajištěno pomocí HDMI kabelu, ale ke své konzoli můžete prostřednictvím USB připojit také mobilní telefon nebo například externí úložný disk. V příslušenství naleznete také stojan, který umožňuje vertikální usazení konzole.

Playstation 5
Playstation 5

Nekompromisní výkon

Díky nejnovějším technologiím, které byly při výrobě konzole použity, vypadají hry vytvořené pro PS 5 jednoduše úžasně. Technologie Ray Tracingu ještě více zkrášluje herní grafiku a výkon procesoru ZEN 2 s taktem 3,5 GHz v kombinaci s grafickým čipem umožňuje bezproblémové hraní dokonce i v rozlišení 4K a 8K, kde si drží úctyhodných 120, respektive 60 FPS. Pro maximální zážitek z hraní je samozřejmě nutné mít i televizi umožňující patřičné rozlišení.

Upgradovaný ovladač pro ještě větší zážitek z hradní

Kompletní proměnou pak prošel ikonický ovladač DualShock, který nejen, že dostal jméno DualSense, ale také ztratil svou původní černou barvu ve prospěch bílé a je vybaven větším dotykovým displejem a snímačem pohybu, které využijete přímo ve hrách, jež jeho funkce využívají do maxima.

Kompletní multimediální stanice

Ačkoli jsou samozřejmě největším tahákem konzole hry, jejím pořízením získáte kompletní multimediální stanici, na které je možné přehrávání filmů a seriálů prostřednictvím oblíbených streamovacích platforem, napojit externí disk nebo si díky kvalitním reproduktorům přehrávat hudbu.

Široké spektrum příslušenství

Svou herní konzoli Sony PlayStation 5 si můžete obohatit dokoupením všemožného příslušenství. Zážitek z hraní tak můžete podpořit virtuální realitou, originálními sluchátky nebo třeba pouzdrem na váš ovladač. Samozřejmostí je také možnost doplnit svou konzoli o nový SSD disk, kterým získáte ještě více úložného prostoru.

Naše hodnocení

Jste-li fanouškem domácích konzolí a chcete si vychutnat ten nejlepší možný herní zážitek a velké množství perfektně zpracovaných herních titulů, pak můžeme nejnovější generaci konzolí Sony PlayStation pouze doporučit. Jednou z mála kaněk na ní je občasná skladová nedostupnost, s jejím nákupem tak rozhodně neváhejte.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 4.8]

Mohlo by vás také zajímat