Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Stray – co říkáme na novou hru?

„Kočičí kamarád, u kterého Vám nebude vadit rozškrábaný gauč.“

Právě takového kamaráda najdete v nové dobrodružné hře Stray, kterou má na svědomí BlueTwelve Studio, malý tým z Jižní Francie. Tvůrci této skvělé hry se netají tím, že jsou velcí milovníci a vlastníci koček. Dokonce převážným zdrojem inspirací byla údajně rezavá kočka jednoho ze spoluzakladatelů, která byla nalezena na ulici blízko studia.
Tato fascinující adventura vás zavede do tajemného zapomenutého chátrajícího kyberměsta, do světa plného robotů a dronů, v němž se bezejmenná, ztracená kočičí hrdinka snaží najít cestu domů.

V těle kočky

Kočka, jenž vdechli život vývojáři, má všechny roztomilé kočičí vlastnosti.
Díky mňoukání budete vypadat nevinně, ale bude to vaše nezbytná vlastnost, jak si osvojit kočičí myšlení a pochopit tak komunikaci v kočičím světě.
Dívejte se na svět z pohledu kočky, otírejte se o nohy spřátelených robotů a schovávejte se v krabici, určitě se to bude hodit.
Budete mít možnost poznat, jaké to je, když kočičí kamarádi shazují věci ze stolů, tato dovednost bude důležitá k otvírání cest anebo nalézání předmětů.

Stray hra

Bez pomocníka, to nepůjde

Na začátku příběhu se potkáte s přátelským létajícím dronem B–12. Po celou dobu to bude váš užitečný rádce. Pomůže prozkoumávat celé město a komunikovat s „robotími“ obyvateli.

S čím B-12 pomůže?

B12 Stray

B-12 pomáhá komunikovat s veškerým elektronickým zařízení, umí robotí abecedu, díky které kočka porozumí, co roboti říkají.
Ukládá nalezené předměty do svého inventáře.
Pokud se ztratíte, ukáže vám cestu a cíl.
I když je kočka hbitá a mrštná, nedokáže čelit všem nástrahám sama, a tak má B-12 i několik nástrojů k boji.
Kočky vidí dobře, ale někdy je potřeba osvítit temné časti města pomocí jeho světel.

Obyvatelé

Město je obydlené pouze humanoidními roboty, kteří se přizpůsobili a pobývají v pozůstatcích dřívějšího lidského osídlení.
Všichni roboti, ale nejsou stejní. Musíte se naučit komunikací s roboty rozpoznávat, kteří to s vámi myslí dobře a kterým se naopak vyhnout.
Najdete tu i obzvlášť užitečný roboty, ti vám pomohou pokračovat ve vaší cestě.
Jedna z mála her, kde jsou roboti převážně přátelští, nápomocní a moc milí.

Fascinující kyberměsto

Stray - Město

Inspiraci pro záhadné město si studio vybralo město Kowloon Walled City v Hongkongu, které bylo v roce 1994 zdemolováno a na jeho místě je dnes městky park Kau-lun.
Team si vybral toto město, protože je vždy fascinovala koncentrace obydlí a různých podlaží. Působí to svým způsobem organicky.
Díky neonovým nápisů a světelným řetězům se prostředí nejeví dyspoticky a ponuře.

Zákoutí určená jen pro kočku

Jsou určitá místa, které dokážete prozkoumat jen díky kočičí mrštnosti a hbitosti.
To vám pomůže k rozluštění některých záhad města.
Třeba, co se stalo s původními obyvateli města? Jak mohou rostliny růst, i když nemají dostatek slunečního světla? A kde se vzala robotí abeceda?

Hra, která pomáhá

Vývojáři mohou být s vydáním adventury naprosto spokojení. Po svém červencovém vydání se stala rychle internetovým fenoménem. Díky své popularitě pomáhá i kočkám v reálném světě. Hra se totiž stala prostředkem sbírání peněz pro kočičí útulky nebo jiné charitativní iniciativy spojené s těmito domácími mazlíčky.

Zapojte domácí mazlíčky do děje

Hře se daří u kritiků i hráčů, a to i díky vtipným reakcím domácích zvířat na kočičího hrdinu a virálně se šíří po sociálních sítích.
Některé kočky nedokážou od svého virtuálního zvířecího kamaráda odtrhnout zrak. Jsou takové kočky, které se doslova nalepí na obrazovku a hráčům tak znemožňují hraní.
Naopak psí společníci nejsou tak fascinováni, virtuální kočka je pro ně nezvaný host a některé přivádí k nepříčetnosti.

Odpočinete si

Stray je velice příjemná adventura, takže pokud hledáte oddechovou hru na jeden až dva večery, je hra naprosto ideální volbou.

Závěrem

Atmosféra, animace i grafika jsou na excelentní úrovní, díky čemuž vás hra opravdu vtáhne a budete obdivovat její detaily. Jde o příjemnou hru, která se navíc od většiny ostatních liší tím, že neobsahuje prakticky žádné násilí.
Hru nejvíce ocení majitelé koček, protože se mohou dost do jejich kůže a užit si jejich kočičí svět.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat