Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Vánoční stromky

Vánoční stromky hrají velkou roli v našich oblíbených svátečních tradicích. Zdobíme, otevíráme dárky a slavíme s přáteli a rodinou u stromečku. Je důležité mít takový, který se nejen hodí k vašemu stylu, ale také stojí sezónu za sezónou. V této příručce vám ukážeme, jak vybrat ten nejlepší umělý vánoční stromek pro váš domov.

Vánoční stromky: Porovnání 10 nejlepších vánočních stromečků podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších vánočních stromečků. Jak jsme tyto vánoční stromky vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto vánoční stromky jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit vánoční stromky podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší vánoční stromky.

Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení vánočních stromečků od jejich uživatelů.

UMĚLÉ VS. ŽIVÉ VÁNOČNÍ STROMKY

ŽIVÉ VÁNOČNÍ STROMKY

Jak často se usadíte, abyste se podívali na vánoční film a viděli rodinu, jak se hrabe na půdě, zápasíte s otevíráním zaprášené staré krabice a začínáte skládat falešný stromeček? Vsadili bychom se, že se toho tolik nestává.

A má to svůj důvod. Pro mnoho lidí je to slavnostní tradice, která se koná každý prosinec a nelze ji napodobit oprášením umělého stromku.

Zážitek z výběru skutečného vánočního stromku s rodinou je něco výjimečného.

Zachumlejte se s horkou čokoládou při procházení naší nabídky v teple domova, objednejte si a pohodlně se usaďte, protože vám ji doručí přímo ke dveřím. 

Dívejte se a čichejte

Nelze popřít, že vzhled a vůně pravého vánočního stromku patří k vrcholům prosince.

Zatímco falešné stromky jsou obvykle navrženy tak, aby napodobovaly „dokonalý“ strom, často jsou to právě tyto malé nedokonalosti, které dodávají vánočnímu stromku magickou přitažlivost. Umělý strom nikdy nemůže zcela napodobit přirozenou krásu skutečného stromu.

A pokud jde o vůni, je samozřejmé, že skutečný strom je mnohem přitažlivější než plastový. Ať už preferujete čerstvou borovici nebo přírodní citrusy, silnou vůni nebo jemnou vůni, skutečné stromy mohou naplnit místnost nádhernou sváteční vůní. Zapomeňte na nákup syntetických vonných svíček a difuzérů a užijte si sváteční vůni, která je přirozená a autentická.

Dekorace

Když máte skutečný vánoční stromeček, zjistíte, že k tomu, aby vypadal úžasně, nepotřebuje mnoho přidávat. I když si možná budete přát schovat velkou část falešného stromku (zejména starší stromy) za pozlátko, stuhu, mašle a ozdoby, skutečný vánoční stromeček vypadá úžasně jen s několika blikajícími světly a pečlivě umístěnými ozdobami.

Samozřejmě, že se celá rodina ráda zapojí do zdobení stromečku (i když to znamená, že dospělí dělají nějaké úpravy, jakmile jsou děti v posteli!) Ale nenechte se odradit pomyšlením na jehličí s jehličím, aby vám pomáhaly děti. ‘. Některé odrůdy, jako je korejská jedle, mají pěkné měkké jehlice, takže se nemusíte bát, že ostny způsobí škrábance a celé to skončí slzami.

Úložný prostor

Někdo má dostatek skříní a půdního prostoru, ale pro někoho může být uskladnění umělého stromku během roku docela ošemetné. Pokud máte omezený prostor nebo prostě nechcete najít místo pro uložení falešného stromku, pak je řešením skutečný.

Čerstvě uříznutý vánoční stromeček lze recyklovat, kompostovat nebo naštípat a použít jako zahradní mulč.

Mezitím lze živý strom vypěstovaný v květináči přestěhovat na zahradu na zbytek roku a vrátit ho zpět o následujících Vánocích, čímž zůstane vaše půda a garážové místo volné pro celoroční nezbytnosti.

Nepořádek

Jednou z hlavních věcí, která lidi odrazuje od skutečného vánočního stromku, je myšlenka na časté vysávání spadlého jehličí. Ale to nemusí být rozhodujícím faktorem.

Pokud vás to znepokojuje, vyberte si různé druhy stromů, které jsou známé tím, že zadržují jehly. 

JSOU FALEŠNÉ VÁNOČNÍ STROMKY ŠKODLIVÉ PRO ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ?

Umělé stromy mohou vydržet mnoho let, pokud se o ně dobře pečuje, což z nich dělá zjevnou udržitelnou volbu, ale mají své nevýhody. Vzhledem k tomu, že většina z nich je vyrobena z plastových a kovových materiálů, jejich výroba vyžaduje mnoho zdrojů – a jejich plastové součásti budou existovat tisíce let, znečišťují naše oceány a plní břicha mořskýcfh želv. 

Často jsou vyráběny a odesílány z Číny a mají také značnou uhlíkovou stopu – až 88 40 kilogramů CO2 na umělý stromek, což je více než 10x více než u udržitelně pěstovaného, ​​správně recyklovaného skutečného vánočního stromku.

Ve skutečnosti byste museli svůj falešný vánoční stromeček uchovávat alespoň 10 let, aby měl stejný dopad na uhlík jako používání skutečného stromku každý rok – a to nepočítáme škody na životním prostředí, které umělé stromky způsobují, protože se pomalu rozpadají na skládce. A buďme skuteční: pravděpodobnost, že vydrží 10 let, než se rozbijí nebo vyhodí, je docela nízká.

UMĚLÉ VÁNOČNÍ STROMKY

Životnost

Pokud si koupíte čerstvý stromeček týden nebo dva před Vánoci, bude i přes den vypadat dobře, ale na Silvestra může být ve špatném stavu. 

Snadná montáž

Někteří lidé mají rádi tradici nákupu živého vánočního stromku, ale řezání, montáž, zalévání a úklid vyžaduje čas a úsilí doma. Umělé stromy přicházejí v sekcích, které lze lépe založit.

Osvětlení

Navlékání světel na skutečný strom může být časově náročné a riskujete uvolnění jehličí nebo poškození samotných žárovek. 

Bez údržby

Na rozdíl od skutečných stromků, které vyžadují neustálou péči, lze umělé vánoční stromky po sestavení nechat samotné. Nebudete muset myslet na zalévání nebo čištění spadaného jehličí a lepkavé mízy.

Nealergenní

Skutečný vánoční stromeček může způsobit astmatické záchvaty, kýchání a rýmu a tyto příznaky se pouze zhoršují, čím déle strom zůstane uvnitř. Umělé vánoční stromky používají syntetické materiály, které tuto alergii nespouštějí. 

JSOU SKUTEČNÉ VÁNOČNÍ STROMKY LEPŠÍ PRO ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ?

Ano, skutečné vánoční stromky jsou šetrnější k životnímu prostředí a jsou lepší volbou pro životní prostředí. Může se to zdát neintuitivní, ale je mnohem udržitelnější pokácet každý rok skutečný strom. Je to proto, že většina malých farem s vánočními stromky je ze své podstaty udržitelná a každý rok ponechává určité úseky otevřené pro sklizeň, zatímco ostatní oblasti zůstávají uzavřené, aby měly mladší stromky šanci růst. 

Vypěstování průměrného vánočního stromku trvá přibližně 7 let, a jak stromky rostou, absorbují uhlík a využívají 10x méně zdrojů než továrny na umělé stromky. Podle Svazu pěstitelů vánočních stromků se za každý rok pokácený strom vysadí 1 až 3 nové sazenice.

Tento rotační cyklus zajišťuje, že zemědělci budou mít každý rok stabilní sklizeň prodejných stromů, ale také poskytuje stanoviště pro divokou zvěř a chrání půdu před jejím využitím pro jiné účely. Ve skutečnosti mnoho pěstitelů vánočních stromků využívá strmé svahy, které by jinak nebyly vhodné pro zemědělskou činnost. 

Stručně řečeno: udržitelné farmy s vánočními stromky jsou etickou i udržitelnou volbou: mohou být skvělé pro životní prostředí a pro lidi, kteří na nich pracují a žijí, pro které jsou vytvářena pracovní místa a příjmy. A samozřejmě, na rozdíl od falešných stromů jsou skutečné stromy zcela biologicky rozložitelné a lze je použít na řezivo, přeměnit na mulč, darovat na projekty obnovy, kompostovat a použít k hnojení úrody v příštím roce a další! 

https://vanocni-stromky.heureka.cz/livarno-home-umely-vanocni-stromek-zelena/#prehled/

https://vanocni-stromky.heureka.cz/goleto-umely-vanocni-stromek-180-cm-zasnezeny-se-siskami/#prehled/

https://vanocni-stromky.heureka.cz/nol-shops-jedle-180-cm/#prehled/

https://vanocni-stromky.heureka.cz/nol-shops-jedle-100-cm/#prehled/

https://vanocni-stromky.heureka.cz/springos-vanocni-stromek-jedle-bila-180-cm/#prehled/

https://vanocni-stromky.heureka.cz/goleto-umely-vanocni-stromecek-150-cm-zasnezeny/#prehled/

Ozdoby pro vánoční stromek

Poté, co se vaše světla rozsvítí, můžete strom zabalit čímkoli jiným, co by mělo zůstat pod ozdobami. To, co se rozhodnete použít, bude záviset na vašem osobním vkusu a zvoleném tématu nebo barevném schématu.

Vánoční řetěz

Začněte asi 8″ dolů od vrcholu stromu. Použijte květinový drát nebo stočte větve k připevnění girlandy ke stromu. Po dokončení objeďte strom pod úhlem, měl by vypadat jako vzor vývrtky.

https://vanocni-dekorace.heureka.cz/springos-vanocni-retez-girlanda-xxl-6m-bila/#prehled/

https://vanocni-dekorace.heureka.cz/dommio-vanocni-retez-zlaty-4_5-m/#prehled/

https://vanocni-dekorace.heureka.cz/venkovni-retez-svv-80-barevny/#prehled/

Koule a jiné ozdoby

Možná už sbíráte ozdoby několik let a plánujete je použít. Pokud zdobíte stromek poprvé nebo chcete začít znovu s novým barevným schématem, můžete najít různé tvary a velikosti ozdob v krabicích po čtyřech, šesti, dvanácti nebo více. Tyto ozdoby ve velkém balení tvoří základ kolekce vánočních stromků většiny lidí.

Matné nebo lesklé ozdoby? Opravdu neexistuje žádné pravidlo, pokud jde o výběr povrchové úpravy ozdob, ale míchání povrchových úprav může být skvělý způsob, jak přidat rozmanitost a zajímavost. Vyberte si jednu nebo dvě hlavní barvy ozdob, buď všechny lesklé nebo matné, nebo jednu barvu matnou a druhou lesklou. Stříbro a zlato a další metalíza jsou skvělé neutrální látky, které se také mísí. Pokud zdobíte jednobarevný (monochromatický) strom, zvažte použití různých povrchových úprav ozdob, odstínů a odstínů ve vybrané barvě. Stručně řečeno, nebojte se experimentovat s mícháním barev, povrchových úprav a textur na vašem stromě, aby byl váš vlastní!

Než na stromeček umístíte nějaké ozdoby, dejte je na hromádky.

Uspořádejte své ozdoby do hromádek podle barvy, velikosti, materiálů nebo tématu. Jakmile jsou vaše hromádky kompletní, umístěte jednu ozdobu z každé hromádky na každou stranu stromu. To může být 2, 3 nebo 4 strany v závislosti na tom, kde je váš stromek v místnosti umístěn, takže všechny ozdoby jsou vidět po celém stromě. Při zdobení stromku postupujte shora dolů a snažte se ozdoby rozmístit rovnoměrně, ale ne symetricky. Nezapomeňte umístit některé ozdoby několik centimetrů zpět do větví, aby strom získal hloubku.

https://vanocni-ozdoby.heureka.cz/springos-vanocni-banky-ruzove-mix-5cm-sada-30ks_2/#prehled/

https://vanocni-ozdoby.heureka.cz/springos-vanocni-banky-zlato-bile-mix-5cm-sada-30ks_2/#prehled/

https://vanocni-ozdoby.heureka.cz/small-foot-drevene-vanocni-ozdoby-andel/#prehled/

https://vanocni-ozdoby.heureka.cz/irisa-vanocni-exkluzivni-ozdoby-nika-bile-koule-kombinace-s-dekorem-velikost-8-cm-set-12-ks-velikost-8-cm-baleni-12ks-barva-bila/#prehled/

https://vanocni-osvetleni.heureka.cz/luma-led-10x-dekoracni-vanocni-svicky-na-stromecek-s-casovacem-vypnuti-tepla-bila/#prehled/

https://vanocni-ozdoby.heureka.cz/amadea-drevene-ozdoby-sada-40-ks-drevenych-barevnych-ozdob-velikost-6-cm/#prehled/

JAK OZDOBIT VÁNOČNÍ STROMEK?

1. Vytvořte téma

Aby vánoční stromeček vypadal profesionálně nazdobený, potřebuje prvek, který vše spojí. Navrhujeme založit téma vánočního stromku na určité barevné paletě, kolekci ozdob nebo jednom z vašich zájmů. Pak se inspirujte styly z blogů návrhářů, webů pro domácí dekorace nebo Pinterestu. Nakonec vytvořte nástěnku nálady, která oživí vaši vizi. To vám pomůže vybrat dekorace, které potřebujete.

2. Začněte klasickými ozdobami

Při stříhání stromu začněte s ozdobami v klasickém barevném schématu, jako je stříbrná, zlatá, bílá, červená a zelená. Tyto odstíny se dobře mísí a ladí s jinými ozdobami na stromeček a vytvářejí každý rok jiné téma.

3. Chmýří a tvar

Načechrání a tvarování vašeho stromku může chvíli trvat, ale jsou nezbytnou součástí procesu zdobení. To vám pomůže dosáhnout svěžího a živého vzhledu vašeho středu.

Nejlepší ze všeho je, že větve si po prvním nastavení zachovají velkou část svého tvaru. To znamená, že v budoucích letech bude zakládání stromu snazší.

Kromě toho zdůrazňujeme následující tipy pro usnadnění procesu:

  • Požádejte rodinu nebo přátele, aby vám pomohli s tvarováním vašeho stromu.
  • Používejte rukavice k ochraně rukou.
  • Podívejte se na produktovou fotografii stromu, abyste snadno obnovili vzhled větví.
  • Při načechrání každé větve začněte od vnitřních větví a postupujte směrem ven.
  • Vytvarujte strom podle sekcí, začněte zdola. U vyšších stromů načechrejte horní část před připevněním ke stromu, abyste nemuseli používat žebřík.

4. Napněte světla

Před navlečením světel na strom zkontrolujte, zda jsou funkční. Začněte ve spodní části stromu a kroužte směrem nahoru, proplétejte se dovnitř a ven z větví.

Osvětlení vašeho stromku bude stejně snadné jako jeho zapojení do zásuvky.

https://vanocni-osvetleni.heureka.cz/retlux-rxl-231-svicky-20led-5-plus-5m-ww-tm/#prehled/

https://vanocni-osvetleni.heureka.cz/hurt-vanocni-dekorativni-vnirni-osvetleni-maxy-drat-se-100-mikro-led-delka-10m-vicebarevne-led-napajeni-3xaa-baterie-br7465/#prehled/

https://vanocni-osvetleni.heureka.cz/goleto-vanocni-led-osvetleni-60-m-studena-bila-600-led/#prehled/

5. Rozdělte strom na části

Chcete-li ozdobit jako profesionál, prohlédněte si vánoční stromek v sekcích: nahoře, uprostřed a dole. Upravte styl každé části, začněte odshora a poté postupujte dolů.

Pro vyváženější vzhled navrhujeme další segmentaci vašeho stromu do kvadrantů. To zajišťuje, že žádné dvě podobné položky nejsou příliš blízko u sebe. 

6. Kombinujte velké a malé ozdoby pro hloubku

Pro zavěšení ozdob neexistují žádná tvrdá pravidla. Odborníci však začínají spíše s většími. Zastrkují je hlouběji do listů, aby dodali hloubku. Díky tomu dosáhnou krásného vrstveného vzhledu.

Menší ozdoby naopak nejlépe vypadají zavěšené na špičkách větví. Návrháři to dělají, aby vytvořili efekt závěsu. Brad rád kombinuje různé velikosti ozdob pro odvážné prohlášení.

Dalším způsobem, jak ozdoby stylizovat, je seskupit je dohromady. Například seskupte ozdoby stejného stylu dohromady pro hladký vzhled. Nebo dosáhněte hravého kontrastu použitím různých vzorů.

7. Styl se stuhami

Ozdobte svůj vánoční stromek jako profesionál pomocí stuh na vánoční stromeček  jako ozdoby. Brad doporučuje používat drátěné, protože se snáze tvarují a upravují. Vyberte dvě stuhy s různými styly a šířkami. Navrstvěte je, abyste vytvořili texturu. Poté stuhu zakončete kreativním kroucením na koncích.

8. Mezery vyplňte trsátky

Použití vánočních stromečků a sprejů je kreativní způsob, jak vyplnit řídké oblasti vašeho stromku. Také přinášejí do celého vzhledu jiný druh textury. Pokud chcete, aby váš displej působil přirozeněji, vyberte si trsátka, jako jsou bobule, květiny nebo šišky. Na druhou stranu dosáhněte sofistikovanějšího efektu u těch luxusnějších ozdobených krystaly nebo perlami.

9. Uveďte zajímavé detaily

Složité akcenty jsou skvělým způsobem, jak pozvednout vzhled vašeho stromu. Pokud máte nějaké ceněné ozdoby z dědictví s nádhernými detaily, nyní je čas je použít.

10. Přidejte korunku

Vyleštěte svůj displej pomocí topperu , který doplní váš motiv. Pokud však chcete pro svůj strom designový vzhled, improvizace je klíčová. 

https://vanocni-ozdoby.heureka.cz/broste-papirova-skladaci-hvezda-na-stromecek-dark-green-zelena-barva-papir/#prehled/

https://vanocni-ozdoby.heureka.cz/house-doctor-vanocni-hvezda-na-stromecek-joy-bezova-barva-zlata-barva-kov-plast/#prehled/

https://vanocni-ozdoby.heureka.cz/spicka-na-stromek-hvezda-19cm-zla_2/#prehled/

11. Oblečte to sukní nebo límečkem

Nakonec vytvořte dokonalé pozadí pro dárky s vánoční sukní, která odpovídá vašemu tématu. Pokud však chcete jedinečný základ, stylovou alternativou je ozdobný stromový límec. Tyto obojky jsou vyrobeny z různých materiálů, jako je galvanizovaný kov, proutí, capiz mušle a mnoho dalších. Snadno se omotají kolem stojanu na stromeček pro rychlou a snadnou konečnou úpravu.

https://stojany-stromecek.heureka.cz/litinovy-stojan-na-stromecek-harmony-hneda-29-x-29-x-12-cm-3-srouby/#prehled/

https://stojany-stromecek.heureka.cz/praktik-g000005/#prehled/

https://stojany-stromecek.heureka.cz/mado-84419-stojan-na-stromecek_3/#prehled/

https://vanocni-osvetleni.heureka.cz/kryt-sukne-na-stojan-vanocniho-stromku-5581142/#prehled/

https://vanocni-dekorace.heureka.cz/home-styling-collection-kryt-na-stojan-vanocniho-stromku-o-40-cm-cerny/#prehled/

https://vanocni-dekorace.heureka.cz/ib-laursen-kryt-na-stojan-vanocniho-stromku-willow-prirodni-barva-prouti/#prehled/

Vánoční stormky: Vánoční stromky a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat nový vánoční stromek. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát pro výběr tohoto druhu zboží. Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nových vánočních stromečků pomohli.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt v podobě nových vánočních stromečků zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální nákupní košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací portál Heureka, kde si můžete porovnat vánoční stromečky a jejich ceny včetně recenze a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem vánočních stromečků.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat