Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Vlasová kosmetika Olaplex

Vlasová kosmetika Olaplex přinesla revoluci na trh s kadeřnickými potřebami. Její speciální složení totiž jako jediné z nabídky vlasové kosmetiky dokáže skutečně napravit i silně poškozené vlasy. Produkty Olaplex se dělí na několik různých kroků, a jsou proto označené dle čísel od No. 0 do No. 9. Čísla jedna a dva jsou určena pouze pro profesionální použití v kadeřnickém salónu. Zbytek produktů je však uzpůsoben pro domácí péči o vlasy a zvládnete ji aplikovat i vy sami.

Jak revoluční produkty Olaplex vznikly?

Vlasové přípravky Olaplex vynalezli dva odborníci v oboru chemického složení vlasového vlákna. Těmito vědci a zároveň zakladateli značky jsou Eric Pressley a Craig Hawker. Společnými silami vymysleli chemickou složku, která dokáže napravit vazby ve vlasovém vláknu, a tím ho uzdravit.

Produkty Olaplex vznikly v roce 2014 a od té doby se těší oblibě jak profesionálů v péči o vlasy, tak i řady celebrit. V dnešní době se jedná o jednu z nejsilnějších značek vlasové kosmetiky, která má více než sto patentů na své revoluční produkty.

Výrobky značky Olaplex tak daly vzniknout novému odvětví vlasové kosmetiky s názvem „bond-building“. Tento název představuje produkty, které dokážou znovuobnovit poškozené vazby ve vlasovém vláknu.

Čím je Olaplex tak výjimečný?

Naše vlasová vlákna obsahují miliony tzv. disulfidových vazeb. Ty se vyskytují ve všech částech vlasu. Když se tato spojení naruší, poškodí se celý vlas. Produkty Olaplex díky obsahu speciální látky tyto vazby opraví, a tím získáte opět zdravé a lesklé vlasy.

Vlasová kosmetika Olaplex uzdravuje vlasová vlákna na molekulární úrovni, díky čemuž prokazatelně funguje. Produkty této značky dokáží napravit i silně chemicky poškozené vlasy. Uzdravení vlasů namáhaných častým barvením je pak samozřejmostí.

Olaplex napraví všechny typy poškození

Naše vlasy čelí neustálému náporu škodlivých faktorů. Produkty Olaplex před nimi zachrání vlasy všech typů i barev. Prvním rizikovým faktorem pro naše vlasy je využívání tepla. Vlasová vlákna se poškozují během fénování, žehlení i natáčení vlasů. Vlasy může poškodit dokonce i příliš horká voda při jejich mytí.

Dalším možným nebezpečím pro vaše vlasy jsou různé chemické přípravky, které se na ně použijí. Do této kategorie patří jak barvení, tak i různé chemické kúry jako je například ošetření keratinem. Vlasy se poškozují i mechanicky při rozčesávání a upravování.

Vlasová vlákna ovlivňuje i prostředí v jakém se nacházíme. Sluneční záření stejně jako přílišná zima jim rozhodně neprospívají. Stejně tak na ně působí i sloučeniny vyskytující se ve znečištěném ovzduší. Proti všem těmto faktorům účinně bojují produkty značky Olaplex.

No. 1 a No. 2: Pouze pro kadeřníky

Olaplex No. 1 se využívá společně s barvou a je určen pouze pro profesionální použití. Olaplex No. 2 lze aplikovat po umytí vlasů nebo při odstraňování přebytečné barvy. Tyto produkty si však nelze koupit domů a ani bychom vám nedoporučovali je používat bez odborných zkušeností.

Zcela všechny výrobky Olaplex pro profesionální i domácí použití jsou veganské a bez obsahu lepku a ořechů. Žádné produkty nejsou testovány na zvířatech a neobsahují parabeny, ftaláty, fosfáty ani sulfáty.

No. 0 a No. 3: Intenzivní obnova

Pro co nejrychlejší a nejsilnější obnovu poškozených vlasů využijte kombinaci No. 0 a No. 3. Olaplex No. 3 Hair Perfector lze využít i samostatně. Naneste ho na vlhké vlasy, nechte minimálně deset minut působit. Poté použijte šampón a kondicionér. Nejlepších výsledků ale docílíte tak, že necháte produkt působit až půl hodiny.

Produkt s číslem 3 funguje až o 66 % lépe, když před ním použijete Olaplex No. 0 Intensive Bond Building Treatment. Tento přípravek vlasy přichystá na následné použití druhého produktu, který díky němu účinněji pronikne do vlasového vlákna. Kombinace těchto dvou produktů výrazně obnoví poškozené vazby ve vašich vlasech, a ty pak budou zdravější hned po prvním použití.

No. 4 a No. 5: To nejlepší pro každodenní mytí vlasů

Čtvrtý krok v péči Olaplex znamená aplikaci šampónu. Tím nejznámějším a nejoblíbenějším je Olaplex No. 4 Bond Maintenance Shampoo 250 ml. Značka ale nabízí i různé modifikace tohoto věhlasného přípravku na mytí vlasů. K dostání je například Olaplex No. 4P Blonde Enhancer Toning Shampoo, který, jak už název napovídá, podporuje udržení chladných tónů blond vlasů.

Po aplikaci šampónu byste nikdy neměli vynechat kondicionér. Ten vyčištění vlas uzamkne, aby se do něj nedostaly nežádané nečistoty. Využijte tedy Olaplex No. 5 Bond Maintanence Conditioner, který vaše vlasy spolehlivě vyživí a hydratuje. Produkty s číslem 4 i 5 jsou vhodné pro každodenní použití. Vlasy si však rozhodně každý den mýt nemusíte, aby se efekt produktů projevil.

No. 6 a No. 7: Ochrana před teplem a slunečními paprsky

Další z produktů značky Olaplex uvítají dámy, které obtěžují neposlušné a rozlítané vlasy. Přesně pro tyto problémy je určen Olaplex No. 6 Bond Smoother. Tento bezoplachový stylingový krém lze aplikovat na suché i vlhké vlasy a účinkuje až 72 hodin. Pokud si však vlasy myjete každý den, lze ho využít po každém umytí.

Jako ochranu před slunečním zářením lze využít i Olaplex No. 7 Bonding Oil. Tento vyživující olej je vhodný i pro přípravu na žehlení nebo natáčení vlasů pomocí horka. Vaše vlasy budou v bezpečí až do 230 ° C. Oba produkty lze aplikovat jak samostatně, tak i dohromady.

No. 8: Maska pro všechny typy vlasů

Olaplex No. 8 Bond Repair Moisture Mask 100 ml se aplikuje jako maska, která vaše vlasy hydratuje a vyživuje. Masku byste měli pravidelně používat na všechny typy vlasů. Vždy ji však aplikujte po umytí a pouze na spodní polovinu vašich vlasů. Nechte ji minimálně deset minut působit, a pak opláchněte. Poté už nemusíte použít kondicionér.

Balení Olaplexu No. 8 je navíc opatřeno speciálním Airless dávkovačem, který vám zaručí přesné dávkování produktu. I když po aplikaci této masky není potřeba využít kondicionér, rozhodně to neznamená, že by plnily zcela stejnou úlohu. Olaplex No. 8 poskytuje vlasům výživu do hloubky vlákna. Kondicionér No. 5 je naopak vhodný pro každodenní využití k posílení účinku šampónu a udržení zdravého vzhledu.

No. 9: Sérum pro nejspolehlivější ochranu

Posledním kouskem skládačky této péče o vlasy je Olaplex No. 9 Bond Protector Nourishing Hair Serum. Toto vyživovací vlasové sérum obsahuje vysoké množství antioxidantů a ochrání vaše vlasy před nečistotami až po dobu 48 hodin. Stejně tak je vhodné i při využívání tepelného stylingu. Vaše vlasy ochrání až do 230 ° C. Stačí ho aplikovat na spodní polovinu vlhkých vlasů.

Sérum také podobně jako Olaplex No. 6 eliminuje neposlušné vlasy. Pokud tedy toužíte po více vyživujícím než stylingovém produktu, využijte pro své rozlítané vlasy Olaplex No. 9.

Zkuste nejdříve některý ze setů

Značka olaplex nabízí řadu výhodných sad, se kterými bude péče o vaše vlasy hračka. Pokud si nevíte rady, jak začít o své vlasy doopravdy pečovat, zkuste některý z Olaplex kitů.

Pro intenzivní obnovu poškozených vlasů vyzkoušejte třeba kombinaci Olaplex No. 4, No. 5 a No. 6.  S touto variantou jednoduše vyměníte svůj stávající šampon s kondicionérem a po umytí ještě aplikujete bezoplachový stylingový krém. Vaše rutina se tak příliš nezmění a vy získáte poslušné a zdravé vlasy.

Jak již bylo zmíněné, skvěle spolupracují produkty No. 0 a No. 3. Máte-li vlasy poškozené dlouholetým barvením nebo aplikací keratinu, dejte šanci značce Olaplex se sadou kombinující tyto dva produkty za výhodnou cenu.

Proč se rozhodnout právě pro Olaplex?

Značka Olaplex dokázala svými produkty změnit vlasový průmysl. Využívá ji stále více předních kadeřnických salónů na celém světě. Díky speciálnímu chemickému složení, které u jiné značky nenajdete, se i ty nejpoškozenější vlasy mohou změnit v krásnou, zdravou a lesklou přednost každé ženy.

Účinek produktů Olaplex je vědecky dokázán. Díky nim se vaše vlasová vlákna začnou obnovovat již po prvních použitích. Nemusíte přitom hned hledat nejbližšího kadeřníka, který tuto značku využívá. Stačí zařadit některé produkty z řady Olaplex do své každodenní domácí péče o vlasy.

V dnešní době dostávají díky častému využívání tepelného stylingu naše vlasy opravdu zabrat. Znečištěné ovzduší a silné mrazy stejně jako sluneční paprsky jim také zrovna nepřidají. Díky kompletní péči Olaplex se však vašim vlasům navrátí zdravý vzhled a oslnivý lesk.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 4.9]

Mohlo by vás také zajímat