Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Bazény


Do naší České republiky přišlo léto a s tím také spojené vedro. Napadá vás ale lepší způsob jak se před vedrem ukrýt jinak, než do bazénu na zahradě? Nás tedy ne.

Proto jsme si pro vás připravili dnešní článek. Povíme si nejprve, jak byste měli postupovat při prvním výběru bazénu Dále se zaměříme na samotné druhy bazénů. Co by to bylo za článek, kdyby chyběly parametry, a v poslední kapitole si samozřejmě představíme i ceny, které si jako vždy rozdělíme do 3 cenových kategorií.

Bazény: Porovnání 10 nejlepších bazénů podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších bazénů. Jak jsme tyto bazény vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto bazény jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit bazény podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší bazén.

NázevVzhledTvar bazénuRozměr cmHloubka v cmOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Bestway Steel Pro Max 56406Bazén Bestway Steel Pro Max 56406Kruhový305762569Zobrazit v obchodech
Marimex Florida 10340245Bazén Marimex Florida 10340245Kruhový305803990Zobrazit v obchodech
Intex Easy Set 305 x 76 cm 28120NPBazén Intex Easy Set 305 x 76 cm 28120NPKruhový - nafukovací30576999Zobrazit v obchodech
Marimex Orlando Ratan 10340263Bazén Marimex Orlando Ratan 10340263Kruhový36610510990Zobrazit v obchodech
Bestway Power Steel Rattan 56722Bazén Bestway Power Steel Rattan 56722Obdélníkový412 x 201 x 12212210999Zobrazit v obchodech
Exit Toys Kámen 300 x 76 cm s filtrací a kopulíBazén Exit Toys Kámen 300 x 76 cm s filtrací a kopulíKruhový22012490Zobrazit v obchodech
Intex Ultra XTR Frame 975 x 488 x 132 cm 26378NPBazén Intex Ultra XTR Frame 975 x 488 x 132 cm 26378NPObdélníkový975 x 48811444990Zobrazit v obchodech
GRE Pacific 5,0 x 3,0 x 1,32m KITPROV5088WOBazén GRE Pacific 5,0 x 3,0 x 1,32m KITPROV5088WOObdélníkový66000Zobrazit v obchodech
Bestway Hydrium Oval 5 x 3,6 x 1,2 m 56586Bazén Bestway Hydrium Oval 5 x 3,6 x 1,2 m 56586Oválný500 x 360 x 12012029949Zobrazit v obchodech
Intex Ultra Frame 549 x 132 cm 26330Bazén Intex Ultra Frame 549 x 132 cm 26330Kruhový55013219790Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení bazénů od jejich uživatelů.

Bazény: Nejlepší bazény podle Heureky

Jak vybrat bazén?

 1. Určete rozpočet. První věcí je nejprve zjistit, kolik jste připraveni utratit za svůj bazén. Doporučujeme držet se svého rozpočtu, protože náklady se rychle sčítají a nechcete začít s procesem výstavby a vyčerpat finanční prostředky.
 2. Promluvte si s lidmi, kteří již bazén mají. To vám může skutečně pomoci učinit správná rozhodnutí s vaším bazénem. Zeptejte se jich, co se jim na tom líbí a co se jim nelíbí. Zeptejte se jich, jak dlouho trvala stavba a zda se během procesu objevily nějaké nepředvídatelné náklady.
 3. Vytvořte si nástěnku inspirace. Nespěchejte s výběrem designu, protože přestavba není zrovna jednoduchá (nebo levná). Zachyťte tedy obrázky návrhů bazénů, které se vám líbí, a až jich budete mít nějaký tucet, zjistěte, zda mají společné téma, které můžete pro svůj bazén zopakovat.
 4. Udělejte si seznam přání. Pomocí nástěnky inspirace sestavte seznam všech funkcí, které byste chtěli, aby váš bazén měl. Zde doporučujeme jít úplně dovnitř a pak pracovat pozpátku. Začněte tedy se všemi funkcemi a poté odstraňte věci, které se navzájem nelichotí nebo mohou být mimo váš rozpočet.
 5. Proveďte rozložení hadice. A jaké rozložení? Ano, rozložení hadice. Najděte největší hadici, kterou vlastníte, a přetáhněte ji do prostoru, kde budete instalovat svůj bazén. Vzhledem k tomu, že budete muset naplnit bazén vodou, zmapování rozmístění hadic je užitečný způsob, jak vytvořit realistický pohled na umístění vašeho bazénu. Toto cvičení vám také pomůže zjistit, jak bazén ovlivní zbývající prostor na vaší zahradě. A pokud se vám rozvržení nelíbí, hrajte si s vybranými místy, dokud to neuděláte.
 6. Vizualizujte nastavení. Bazény dnes nejsou jen „bazény“. Místo toho jsou jako soukromá oáza a útočiště v pohodlí vaší vlastní zahrady, které každé zahradě přidává obrovskou hodnotu. Proto je důležité, aby vše – jako bazén, krajina a všechny zdravotní a bezpečnostní aspekty – dobře spolupracovalo. Například dlažba a dlaždice, které si vyberete pro bazén, musí být protiskluzové a chráněné proti UV záření, a pokud máte v úmyslu používat bazén nebo prostor v noci, je nezbytné dostatečné osvětlení, aby se nikdo nezranil při vstupu a výstupu z vody.
 7. Buďte sluníčkoví. Vzhledem k tenčící se ozónové vrstvě a horkým létům je instalace ochranného stínění v blízkosti bazénu nezbytná. Ať už si tedy zvolíte altán zahalený vinnou révou nebo pevnou střešní konstrukci, pamatujte na to, abyste byli chytří proti slunci.
 8. Myslete zeleně. Integrace jakéhokoli druhu zeleně promění obyčejný bazén v nádhernou oázu, zvláště když si vyberete rostliny, jejichž barvy doplňují celkovou paletu vašeho dvorku.
 9. Zvažte skladování. Váš bazén bude vyžadovat různé materiály pro údržbu, jako je filtrační systém, vysavač, rybí sítě, kryt bazénu a různé bazénové příslušenství, jako je sůl nebo chlór. Pokud to prostor dovolí, doporučujeme je všechny uložit co nejblíže k vašemu bazénu. Například čím blíže je čerpadlo k bazénu, tím efektivněji bude fungovat. Abyste se vyhnuli nadměrnému tlaku na čerpadlo, je také nejlepší, když je filtrační systém bazénu na úrovni bazénu nebo níže.

Druhy bazénů

Bazény v zemi

Zapuštěné bazény jsou velmi rozšířeným typem bazénu a skvělou možností pro rodinnou zábavu. Pokud jde o materiály, u zapuštěného bazénu je třeba zvážit tři typy: sklolaminát, vinyl nebo beton.

Bazén ze skelných vláken má obvykle nejvyšší počáteční náklady, ale nejnižší náklady na údržbu. Rychle se instalují, ale protože jsou vyrobeny z formy, jejich tvar nelze přizpůsobit (a nemohou být širší než 16 stop).

Vinylový bazén má nejnižší náklady na instalaci a lze jej postavit do jakékoli velikosti a tvaru. Vinylová vložka musí být vyměněna každých pět až 10 let; protože je materiál tenký, může jej poškodit zvířata, padající větve stromů, děti v hrubém bydlení atd.

Betonový bazén má nejvyšší náklady na životnost a jeho instalace trvá nejdéle (přibližně tři až šest měsíců), ale lze jej postavit podle jakýchkoli specifikací. Jsou nejnáročnější na údržbu, ale také nejdéle vydrží.

Výhody

 • Tři různé varianty materiálu
 • Přizpůsobitelné
 • Odolný
 • Přidejte hodnotu pro další prodej

Nevýhody

 • Drahý
 • Vyžadovat běžnou údržbu
 • Každý materiál má nevýhody

Bazény nad zemí

Nadzemní bazény jsou také běžnou volbou pro bazén na zahradě.  K dispozici jsou různé designy a materiály a můžete si zakoupit bazény s vestavěnými funkcemi, jako jsou světla nebo trysky.

Nadzemní bazény také minimalizují riziko pádu, protože vstupní bod je vysoko nad zemí – nicméně děti a lidé, kteří neumějí plavat, by neměli být u žádného bazénu bez dozoru. Ačkoli nadzemní bazény nejsou považovány za esteticky nejuspokojivější možnost, lze přidat palubu.

Výhody

 • Levný
 • Rychlý proces instalace
 • Minimalizuje riziko pádu

Nevýhody

 • Ne tak esteticky
 • Nevydrží tak dlouho jako jiné typy

Plavecké bazény

Kolové bazény jsou určeny pro velmi specifický účel: Plavání kol. Nejsou to nejvhodnější pro rodinu, ale jsou vynikající pro plavce využívající ke cvičení bazén. Mají obdélníkový tvar a jsou velmi dlouhé: Obvykle 30 až 70 stop. Obvykle nemají mělký konec; jsou hluboké, takže lze zatáčky provádět na obou koncích.

Roční náklady na údržbu jsou u zapuštěných bazénů nižší než u většiny ostatních bazénů, protože je potřeba méně vody.

Profesionálové

 • Skvělé na cvičení
 • Může být levnější při zohlednění ročních nákladů

Nevýhody

 • Není to dobrá volba pro rodiny
 • Mimo dělání kol není příliš funkční

Architektonické bazény

Architektonický bazén je jedním z nejdražších typů bazénů. Jak již název napovídá, tento typ bazénu je navržen architektem. Před instalací vyžadují mnoho důmyslnosti a plánování a obvykle obsahují jedinečné a komplikované konstrukční prvky, které také vyžadují značné náklady a čas na instalaci.

Architektonické bazény mají doplňovat design domova a celkovou terénní úpravu a často se navrhují současně s domem. Zahrnují stejné stavební materiály a estetiku, aby vytvořily symetrický a soudržný vzhled. Kvůli tomuto komplikovanému procesu mohou stát stovky tisíc korun, někdy i milionů, v závislosti na jejich rozsahu.

Výhody

 • Neuvěřitelně esteticky příjemné
 • Dodává domu hodnotu při dalším prodeji

Nevýhody

 • Velmi drahý
 • Zdlouhavý proces plánování a instalace

Bazény alá nekonečno

Nekonečné bazény, které jsou běžně k vidění na instagramových stránkách influencerů při návštěvě luxusního letoviska, jsou vyrobeny na míru a mají zvýraznit velkolepý výhled. Nazývají se také bazény s mizející hranou, nulovou hranou, zápornou hranou nebo nekonečnou hranou bazény, protože vytvářejí iluzi, že jeden okraj bazénu spadne, jako by do vodopádu – i když je bazén zcela uzavřen.

Vzhledem ke komplikované konstrukční povaze nekonečných bazénů jsou jedním z nejdražších typů bazénů a obvykle se vyskytují spíše v komerčních provozech než na něčích dvorcích. Iluze nekonečna přidává přibližně 30 % k ceně zapuštěného bazénu.

Výhody

Moc krásný

Nevýhody

Velmi drahý

Přírodní bazény

Nezaměňujte s jezírkem, přírodní bazén je zelenější alternativou k typickému chlorovanému bazénu; K filtraci vody používá rostliny místo chemikálií. Přírodní bazény mohou být skvělou volbou, ale zabírají hodně místa: Vyžadují jednu plochu pro koupání a jednu plochu podobné velikosti pro regeneraci.

Regenerační zóna je mělká, naplněná vodou, drceným štěrkem a vodními rostlinami; čerpadla a potrubí cirkulují vodu pro plavecký areál přes regenerační zónu, kde se přirozeně čistí.

Kromě tohoto požadavku na velikost většina přírodních bazénů zahrnuje další terénní úpravy, jako jsou balvany a vodopády. Kvůli komplikovanému systému a přidané terénní úpravě může instalace tohoto typu bazénu trvat několik měsíců. Přestože běžná údržba přírodních bazénů stojí méně než chemicky ošetřená, počáteční náklady jsou vysoké.

Výhody

Přátelský k životnímu prostředí

Jedinečné a krásné

Nevýhody

 • Musí to být velký prostor
 • Drahý
 • Dlouhý proces instalace

Bazén se slanou vodou

Zatímco přírodní bazén vyžaduje specifické designové prvky, bazén se slanou vodou není konstrukčním typem bazénu. Slaná voda může být také šetrnější k pokožce než voda chlorovaná.

Výhody

 • Nižší měsíční poplatky za údržbu
 • Šetrnější k pokožce

Nevýhody

 • Žádné konstrukční nebo konstrukční výhody

Ponorné bazény

Ponorné bazény nejsou přesně určeny pro plavání – jsou relativně malé (asi 10 x 15 stop) s jednou hloubkou (5,5 až 7 stop) a jsou záměrně udržovány v chladu. Obecně se používají jako způsob ochlazení a zmírnění ztuhlosti po sportovní aktivitě. Mohou být postaveny jako doplněk k tradičnějšímu bazénu, ale to neznamená, že jsou levné.

Výhody

 • Pomůcka pro atletický trénink

Nevýhody

 • Není určeno pro rekreační plavání

Vířivkový bazén

V závislosti na vaší definici je cívka kombinací slov „bazén“ a buď „lázně“ nebo „malý“. Ať tak či onak, je to relativně malý bazén určený spíše k lenošení než plavání a může zahrnovat některé funkce vířivky, jako jsou trysky a světla.

Výhody

 • Dobré pro relaxaci
 • Levnější než bazén plné velikosti

Nevýhody

 • Nevhodné pro intenzivní plavání

Parametry pro výběr bazénu

Bazén: Velikost a funkčnost

Před stavbou bazénu nebo dokonce nákupem bazénu je v první řadě důležité zvážit, kolik místa na zahradě máte a jak jej budete využívat. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je vizualizovat si, jak sedíte u bazénu, plavete v bazénu a bavíte se u bazénu: jak vám všechny tyto vizuály vypadají? Zvažte také, kdo bude bazén využívat: budete jej využívat pro hry a rodinnou zábavu, nebo si jen chcete užít osvěžující koupel v horkých dnech? Případně plánujete jeho využití pro zdraví a kondici tím, že budete dělat klíny? Nebo se po dlouhém dni v práci vidíte relaxovat v lázních? Použití vaší představivosti k vizualizaci toho, jak budete prostor využívat, je nejlepším výchozím bodem při výběru velikosti a stylu vašeho bazénu.

Spolu s tím, kolik máte prostoru a jak budete bazén používat, patří mezi další faktory, které je třeba při výběru velikosti vašeho bazénu zvážit, jeho náklady a provozní náklady. Naštěstí nové plánovací předpisy a technologický pokrok znamenají, že nemusíte žít na čtvrt akrovém bloku půdy, abyste vlastnili bazén, ale samozřejmě menší dvorek omezí velikost a tvar bazénu.

Tvar vašeho bazénu

Jakmile určíte nejlepší velikost pro váš bazén, další částí je výběr nejlepšího tvaru pro něj. Zde doporučujeme zvážit estetiku, kterou již máte na svém dvorku, protože určité tvary bazénů lépe doplňují okolní krajinu nebo struktury než jiné tvary. Například, pokud máte moderní dvorek se čtvercovými a obdélníkovými cestami a terénními strukturami, čtvercový bazén by pravděpodobně vyhovoval vašemu dvorku nejlépe. Na druhou stranu, pokud má váš dvorek kruhové a organické tvary, více by mu slušel bazén se zakřivenými okraji.

Doporučujeme také zvážit, zda svůj bazén umístíte blízko domova – tam, kde se nejlépe hodí k siluetě domu – nebo dále na dvorek – kde můžete mít s jeho tvarem trochu více svobody. Existuje několik společných tvarů bazénů. Tyto zahrnují; pravoúhlé, volné, ledvinové, 8-číslicové, ve tvaru L, líné ve tvaru L, římské, geometrické, řecké, kruhové a oválné. Tyto tvary lze začlenit do různých stylů dvorku, jako je moderní, tradiční, středomořský nebo tropický. A pokud hledáte něco luxusního, nekonečný bazén s mizející hranou je krásným způsobem, jak vizuálně prolnout vodu s oblohou.

Bezproblémový přístup

Stejně jako v předchozím bodě je nejlepší, když má váš bazén hladký design, který odráží architekturu vašeho domova. Pokud má váš domov například moderní přímočarý design, postavte svůj bazén podobným způsobem. Tímto způsobem budou lomené rohy a rovné linie vytvářet souvislý tok z vnitřního designu budovy a venkovní estetiky bazénu. Na druhou stranu, pokud žijete v dobovém nebo historickém domě, doporučujeme použít tvary bazénů, které mají „klasičtější“ vzhled s širokými poloměry rohů a římskými konci.

Jakmile máte vybrány všechny materiály a design, je čas dokončit logistiku. Například je ideální, aby přechod mezi vaším domem a bazénem byl logický, jednoduchý a rychlý, abyste vy, vaše rodina a hosté mohli bezpečně vstoupit a vystoupit z bazénu. Chcete-li to provést, postavte vchod do bazénu v přímé linii od východu z vašeho domova. Kromě toho, že lidem umožňuje bezproblémový vstup a výstup z bazénu, dává každému uvnitř možnost vidět, co se děje venku.

Zvažte také, zda je vaše nemovitost postavena ve svahu. I když to má své vlastní výzvy, můžete svůj bazén ve skutečnosti postavit způsobem, který využívá výhod této typografie. Pokud například postavíte vyvýšený bazén, můžete postavit akrylátové okno a vytvořit z něj akvárium. Alternativně, pokud svah znamená, že musíte bazén postavit mimo svůj domov, použijte truhlíky pro výsadbu k vybudování opěrné zdi podél parametrů vlastností.

Bazén na zemi vs. nad zemí

Při výběru bazénové membrány máte dvě možnosti: zapuštěnou nebo nadzemní. Zapuštěné bazény jsou oblíbenější v rezidenčních nemovitostech a na dvorcích, protože poskytují dokonalejší estetiku se zbytkem nemovitosti a je snazší se do nich ponořit a vylézt z nich.

Pokud však máte omezený rozpočet, výhodou nadzemního bazénu je nižší cena. Jsou však méně esteticky příjemné a nevydrží tak dlouho. Pokud tedy chcete, aby váš bazén obstál ve zkoušce času, návratnost investice do instalace zapuštěného bazénu se rozhodně vyplatí.

Celkový design bazénu

Pamatujte, že bazén je jen jednou částí větší krajiny vašeho dvorku. Jako takové je důležité, aby to bylo součástí vašeho celkového plánu, jinak budete mít bazén a dvorek, které se navzájem nedoplňují a jsou zcela nesynchronizované. Další výhodou plánování celkového designu krajiny je využití výhod integrace různých možností, které poskytují vyšší hodnotu za stejnou nebo podobnou cenu.

Vzhledem k tomu, že bazény jsou nákladným projektem a investicí, je důležité, abyste si naplánovali vše potřebné, aby design a konstrukce vydržely. Bazén chcete postavit jen jednou, že? Proto je rozumné investovat a vybrat si vysoce kvalitní materiály a detaily, aby váš bazén a krajina obstály ve zkoušce času. Než se pustíte do rozjetého vlaku, doporučujeme pečlivě zvážit všechny výstřelky a vždy provést dostatečný průzkum běžných materiálů. Také se ujistěte, že dlaždice a dlažby, které zvažujete pro zbytek krajiny, jsou kvalitní značky a stylu, protože dodají vašemu dvorku dokončovací detaily.

Umístění bazénu

Výběr nejlepšího umístění na zahradě pro váš bazén je pro vás nejdůležitější, abyste z něj získali maximální hodnotu. Nejideálnější místo pro váš bazén je takové, které nabízí soukromí, sluneční svit po celý rok a ochranu před větrem. Pokud budou bazén využívat děti, je vhodné zvolit prostor, který umožňuje i dohled.

Dalšími důležitými faktory, které je třeba vzít v úvahu, jsou různé venkovní překážky, jako jsou odtoky dešťové vody a kanalizace, a dostupnost plynu a elektřiny, protože umístění vašeho bazénu může zvýšit náklady na budoucí opravy kterékoli z těchto služeb. Pokud si nejste jisti jejich umístěním, obraťte se na místní úřad. Kromě toho, zatímco převislé stromy nabízejí krásný stín, jejich kořeny mohou později způsobit problémy tlakem na stěny bazénu. Čištění listů od vody se může (po čase) stát těžkopádným cvičením. Pokud tedy strom způsobí nějaké bezpečnostní problémy vašemu bazénu, poraďte se s místní radou, zda jej lze odstranit.

Pokud máte pro svůj bazén omezený prostor, místo pro jeho vybudování je proti stávajícímu objektu domu, plotu nebo jiné hranici. To maximalizuje dostupný prostor a poskytne iluzi vznešenosti.

Klíčové věci k zapamatování

Pamatujte, že užívání si bazénu neznamená jen plavání v něm. Mnoho majitelů bazénů přiznává, že stejnou radost zažívají jen z výhledu na vodu. Ve skutečnosti budete pravděpodobně trávit více času prohlížením svého bazénu než v něm, takže je důležité, aby byl váš bazén krásným ústředním bodem na vaší zahradě.

Při navrhování bazénu je třeba pamatovat především na to, že je to VÁŠ bazén. Buďte tedy kreativní (a praktičtí), proveďte svůj průzkum, zvažte všechny tipy, které jsme sdíleli v tomto článku, a jste na dobré cestě k vybudování bazénu, který vy a vaše rodina milujete.

Cena bazénu

Jak už bylo slíbeno v úvodu. V této kapitole se zaměříme na ceny, které si rozdělíme na 3 kategorie a představíme si, co v jaké lze a nelze najít.

Cena bazénu do 10 000 Kč s DPH

Zde najdete nadzemní skládací bazény, které vám rozhodně dobře poslouží. Jedná se pouze o sezónní záležitost, takže musíte bazén na začátku postavit a napustit a na konci hol zas vypustit a složit. Tyto bazény mají nespočet výhod a tak výjimečně naší první kategorii nezavrhujeme. Je zde však potřeba vybírat kvalitní značky a materiály jako je třeba Intex a Marimex.

Cena bazénu od 10 000 Kč do 30 000 Kč s DPH

Zde se stále setkáváme s nadzemními bazény, avšak se zde kvalita konstrukce, materiály, rozměry a spoustu dalších parametru posunulo o dooost velký level výše.

Cena bazénu nad 30 000 Kč s DPH

Zde uuž naleznete kvalitní bazény všech druhů. Pokud však chcete kvalitní podzemní bazén, připravte si ještě o pár desítek tisíc navíc.

Bazény: Bazén a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat nový bazén. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát pro výběr tohoto druhu zboží. Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nového bazénu pomohli.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt v podobě nového bazénu zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální nákupní košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací portál Heureka, kde si můžete porovnat bazény a jejich ceny včetně recenze a uživatelských zkušeností s konkrétním bazénem. Dozvíte se tam také, které bazény jsou kde skladem a za jakou se prodávají cenu v různých obchodech.

Kolik bazén stojí?

Doporučujeme držet se svého rozpočtu, protože náklady se rychle sčítají a nechcete začít s procesem výstavby a vyčerpat finanční prostředky. Ceny bazénů se pohybují od pár stovek až do 50 000 Kč a více.

Jaký typ bazénu je nejlevnější?

Nejlevnější bazény jsou nafukovací bazény. Ty se dají zakoupit od 300 Kč včetně DPH.

Kam umístit bazén?

Nejideálnější místo pro váš bazén je takové, které nabízí soukromí, sluneční svit po celý rok a ochranu před větrem. Pokud budou bazén využívat děti, je vhodné zvolit prostor, který umožňuje i dohled.
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat