Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Ohřívače kojeneckých lahví

Ohřívač kojeneckých lahví
Ohřívač kojeneckých lahví

Každá maminka si dříve či později projde fází příkrmu tekuté stravy, které se podávají v plastových lahví určených pro malé hadové radosti. Tyto lahve se nejenže musí často desinfikovat, ale teplota pokrmů, které se v nich mohou podávat je mnohdy dost specifická, a je těžké tuto teplotu odhadnout pouze za pomocí rychlovarné konvice, která také ne vždy musí být 100 % čistá. Od toho je tu ohřívačka lahví, která lahev ohřeje na požadovanou teplotu a lahev udrží v optimální teplotě i po ukončení ohřevu a to zcela hygienickým způsobem.

V tomto článku si tyto ohřívače kojeneckých lahví představíme, povíme si základní zásady pro samostatný výběr a zaměříme se na jednotlivé druhy ohřívačů kojeneckých lahví. Dále se podíváme na jednotlivé parametry, funkce i příslušenství, které lze k výrobkům obdržet, nebo si jej lze dokoupit. V poslední kapitole si jako vždy ukážeme tři cenové kategorie, do kterých se dají ohřívačky lahví rozdělit, a ukážeme si, co od jaké lze očekávat.

Ohřívače kojeneckých lahví: Porovnání 10 nejlepších ohřívačů kojeneckých lahví podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších ohřívačů kojeneckých lahví. Jak jsme tyto ohřívačky pro kojenecké lahve vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto ohřívače jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit ohřívače podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší ohřívač kojeneckých lahví.

NázevVzhledPočet lahvíFunkce udržování teplotySterilizátorOrientační cena (s DPH)Dostupnost
TrueLife Invio BW SingleOhřívač kojeneckých lahví TrueLife Invio BW Single1AnoNe890Zobrazit v obchodech
Bayby BBW 2000 MultifunkčníOhřívač kojeneckých lahví Bayby BBW 2000 Multifunkční1AnoAno499Zobrazit v obchodech
Lovi Ohřívač lahví bílýOhřívač kojeneckých lahví Lovi Ohřívač lahví bílý1AnoAno1368Zobrazit v obchodech
Reer Ohřívač lahví a stravy Simply HotOhřívač kojeneckých lahví Reer Ohřívač lahví a stravy Simply Hot1AnoNe429Zobrazit v obchodech
Beurer BY 52Ohřívač kojeneckých lahví Beurer BY 521AnoAno665Zobrazit v obchodech
TrueLife V002187 Invio BW DoubleOhřívač kojeneckých lahví TrueLife V002187 Invio BW Double2AnoAno1190Zobrazit v obchodech
Chicco ohřívač lahví HomeOhřívač kojeneckých lahví Chicco ohřívač lahví Home1AnoNe879Zobrazit v obchodech
BabyOno NATURAL NURSING 216Ohřívač kojeneckých lahví BabyOno NATURAL NURSING 2161AnoAno445Zobrazit v obchodech
Bayby BBW 2010Ohřívač kojeneckých lahví Bayby BBW 20101NeNe699Zobrazit v obchodech
Nuvita Digitální ohřívač programovatelnýOhřívač kojeneckých lahví Nuvita Digitální ohřívač programovatelný1AnoAno1190Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení ohřívačů kojeneckých lahví od jejich uživatelů.

Co je to ohřívačka lahví?

Ohřívačka lahví je, jak už bylo řečeno, nádoba, do které se umístí lahev s (většinou dětskou) tekutou stravou a přístroj ho pomocí vodní lázně, nebo páry, ohřeje na požadovanou teplotu, která bývá mnohdy dost specifická. Také už jsme si řekli, že přístroje i po ukončení svého ohřevu udržují lahev v určité teplotě na určitou dobu, nebo dokud jej sami nevyjmete z přístroje.

Jak pracovat s ohřívačkou lahví?

  1. Připravte si požadovaný nápoj, či stravu, kterou chcete v lahvičce ohřát.
  2. Napusťte nádrž ohřívačky vodou podle jejího typu (parní, vodní).
  3. Zasaďte lahvičku do přístroje. Lahev se buď volně pokládá hrdlem nahoru, nebo jsou i speciální lahve určené k ohřívačce, které bývají na zacvaknutí.
  4. Přístroj zapněte a určete teplotu, kterou požadujete.
  5. Po ukončení procesu očekávejte světelný, či zvukový signál.

Jak vybrat ohřívač kojeneckých lahví?

Ačkoliv se zdá být ohřívač vody v celku nenáročný stroj, na trhu existuje spousta nekvalitních výrobků, které sice mohou plnit základní úděl, avšak s výsledky a procesem nemusíte být nikdy spokojeni. Na co si tedy dávat pří výběru pozor?

Pří výběru si dejte především pozor na velikost ohřívače, aby se vám do něj vaše lahev vešla. Dále je zapotřebí soustředit se na materiály, ze kterých je ohřívač vyroben. Existují totiž ohřívače, ve kterých nelze ohřívat plastové, či skleněné lahve.

Dobrá funkce, kterou ocení každá maminka, či tatínek, je automatický spínač, který vypne ohřev lahve ve chvíli kdy je hotovo, nebo se ohřívač přepne do režimu udržování optimální teploty.

U výběru ohřívače také přemýšlejte, zda budete s miminkem cestovat a zda by nebylo dobré se poohlédnout po variantách ohřívače, který je lehce přenosný. Dále je dobré myslet i na snadnou údržbu, kde je důležitým parametrem malý počet lehce odmontovatelných součástek.

Druhy ohřívačů kojeneckých lahví

Ohřívače na principu vodní lázně

Tyto ohřívače ohřívají lahve díky teplé vodě, která je umístěna v nádobě, kam se pokládá i lahev s pokrmem, či mlékem, který chcete právě ohřát. Když bychom srovnali ostatní druhy ohřívačů, je tento lehce pomalejší, ale za to je cenově dostupnější a lehce udržitelný. Tyto výrobky mají nesmírnou výhodu v tom, že tekutina uvnitř se optimálně ohřeje na požadovanou teplotu, avšak lahvička jako takové se nikdy nepřehřeje a tak nelze opařit své dítě. Průměrná lahev se ohřeje do 4 až 5 minut.

Ohřívače na principu vodní páry

Tyto ohřívače mají svou nádrž vody mimo dosah lahvičky a lahev a tekutinu v ní ohřívá pouze pára, která se vpouštěná do prostoru, kde se lahev postaví.  Tyto ohřívače jsou rychlejší než na bázi vodní lázně a mají i menší spotřebu vody. Tento ty má sice nesmírné výhody, avšak i jednu velikou nevýhodu a to je fakt, že u ohřevu párou může u vyšších teplot dojít i k přehřátí lahve a tak může dojít ke ztrátě živit z pokrmu, nebo v krajních případech i k popáleninám od rozehřáté lahve.

Domácí elektrické ohřívače kojeneckých lahví

Tyto ohřívač nejsou produktem manufaktury, ani po domácku vyrobených produktů, ale jsou to výrobku určen výhradně pro domácí využití. Jsou tedy nevhodné pro cestování. Tato varianta produktu se vyrabí jak na bázi vodní lázně,  tak i na bázi vodní páry a fungují na klasickou zásuvku. Tyto produkty jsou těžší a větší, ale prokáží vám mnohem větší službu, než produkty určené k cestování v podobně přídavného příslušenství a mnohých funkcí, kterými nemusí cestovní varianta disponovat.

Cestovní ohřívače kojeneckých lahví

Tyto ohřívače jsou menší zařízení s primitivním ovládáním a funkcemi. Na rozdíl od domácích produktů mají jiný ty napájení a tak lze přístroj připojit i k autobaterii. Tyto produkty nefungují ani na bázi vodní lázně a ani vodní páry, ale na „sucho“ pomocí jednoho tlačítka.

Zní to hezky a říkáte si, proč se tento typ nepoužívá všude? Je to jednoduché. Ohřev takové klasické lahve totiž trvá až 20 minut místo 4 minut u klasických přístrojů.

Parametry pro výběr ohřívače kojeneckých lahví

Rychlost ohřevu

Rychlost ohřevu je u každé lahve jiná a tak se tento parametr těžko soudí. Levnější produkty mohou mít delší dobu a dražší kratší, ale u každého produktu je tato doba jiná. Všeobecně platí, že u ohřívaček na bází vodní lázně je příprava o něco málo pomalejší, než u ohřívaček na bázi vodní páry, které mají dobu ohřevu 4 až 5 minut. Nejdelší dobu ohřevu mají cestovní zařízení, které mohou mít dobu ohřevu až 20 minut.

Velikost a tvar láhve

Standartní velikost lahve je okolo 150-200 ml a většina ohřívačů tuto velikost lahve hravě zvládne zpracovat. Existují však i větší lahve, u kterých už se musí dávat pozor, aby se do ohřívačky většina a aby ohřívačka zvládla ohřát celý jejich obsah.

Dále je taky velmi důležitý tvar. U atypických tvarů se nedá zaručit, že se dané lahve do ohřívačky budu vejít. Proto doporučujeme zvolit standartní velikosti a tvary.

Materiál láhve

Do drtivé většiny ohřívaček lze vkládat lahve všech materiálů, avšak existují i přístroje, kam například nelze vkládat plastové, nebo skleněné lahve.

Velikost a váha ohřívače

O velikostech samotných ohřívaček už jsme se zmínili v kapitole “Druhy”, kde jsme si představili ohřívačky pro domácí použití a cestovní ohřívačky. Buďto si pořídíte velikou a těžkou ohřívačku, kterou postavte doma a budete s ní pohybovat minimálně, nebo si pořídíte malou a přesnou variantu. Obě dvě mají svá pro a proti a je jen na vás, kterou variantu využijete více.

Funkce ohřívače kojeneckých lahví

Nastavení teploty

Správná a kvalitní ohřívačka by měla umět nastavit různé teploty, jelikož každé mléko a příkrm se může svou přípravou lišit.

Automatické vypnutí

O této funkci už jsme se zmínili v kapitole “Jak vybrat ohřívačku lahví”. Tato funkce je jedna z nejdůležitějších a předchází tak katastrofám, které se zaneprázdněným rodičům můžou stát natotata.

Časovač nebo odložený start

Díky této funkci si ohřev můžete dopředu naplánovat ve volné chvíli a v čase podávání příkrmu rovnou lahev odejmout z přístroje a rovnou krmit.

Zvuková a světelná signalizace

Tato funkce je skoro až nezbytná a není potřeba jí dlouze popisovat. Existují různé druhy signalizace a rozdělují se především na světelnou a zvukovou.

Digitální displej

Tato funkce se nachází na dražších produktech a to především domácího typu.

Udržování konstantní teploty

O této funkci už v dnešním článku také byla zmínka a jedná se o funkci, která zajišťuje stálou teplotu láhve a příkrmu I v době, kdy už proces ohřevu skončil.

Bezpečnostní nástavec

Tento nástavec umožňuje bezpečnou manipulaci s horkou lahví.

Cena ohřívače kojeneckých lahví

Cena ohřívače kojeneckých lahví do 500 Kč s DPH

Pokud zabloudíte do této cenové kategorie, nejspíš narazíte na primitivní přístroje, které nedisponují žádnou funkcí. V této kategorii lze najít domácí i cestovní zařízení. Veliký pozor  dávejte na produkty, které stojí méně, jak 300 Kč. Tyto produkty bývají od neznámých značek a rozhodně nejsou bezpečné pro vás, ani pro vaše dítě.

Cena ohřívače kojeneckých lahví od 400 Kč s DPH do 1 000 Kč s DPH

Tato kategorie je, skoro jako v každém případě, zlatá střední cesta a lze tu najít od každého typu kvalitní produkty se základními funkcemi, které postačí každé mamince a tatínkovi.

Cena ohřívače kojeneckých lahví nad 1 000 Kč s DPH

Pokud chcete sobě i svému dítěti dopřát to nejlepší, tak nejspíše zabloudíte do této kategorie, kde najdete kvalitní ohřívače kojeneckých lahví všech možných designových variant, které budou disponovat mnoha funkcemi. I výkon se u těchto produktů bude považovat za nadstandartní a tak se ohřev lahve zrychlí.

Ohřívače kojeneckých lahví: Ohřívačka lahví a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat nový ohřívač lahví pro kojence. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát pro výběr tohoto druhu zboží. Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nového ohřívače kojeneckých lahví pomohli.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt v podobě nového ohřívače kojeneckých lahví zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální nákupní nákupní košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací portál Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé ohřívače kojeneckých lahví a jejich ceny včetně recenze a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem ohřívačky. Dozvíte se tam také, který ohřívač kojeneckých lahví je kde skladem a za jakou se prodává cenu v různých obchodech. Navíc si tam můžete vybrat i z dalších zajímavých produktů.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat