Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Retro lednice

 

 

Retro lednice jsou designové ledničky, které připomínají staré časy. Tyto ledničky vám udělají parádu v kuchyni. U retro lednic naleznete všechny funkce jako u běžných ledniček. Nejsou o nic ochuzené. Jedná se o moderní přístroje s retro vzhledem, takže se nemusíte bát, že by byly málo efektivní či nepraktické. Na trhu naleznete poměrně široký sortiment s retro ledničkami a nemusí být jednoduché se mezi nimi vyznat. Proto jsme pro vás sepsali tento článek, kde se dozvíte o retro ledničkách důležité informace.

Retro lednice: Nejlepší retro lednice – srovnání 10 nejlepších retro lednic podle hodnocení, testů a recenzí

Připravili jsme pro vás srovnání 10 nejlepších retro lednic. Jak jsme tyto retro lednice vybírali? Porovnali jsme recenze zákazníků a dostupné parametry retro lednic. Tyto modely jsme následně seřadili do přehledné tabulky, která je níže. Tuto tabulku si můžete seřadit podle vámi preferovaných parametrů. Můžete si tak seřadit retro lednice podle dostupné ceny s DPH a vybrat si tak ty nejlevnější modely chladniček s retro vzhledem.

NázevVzhledObjem chladničky (v litrech)Objem mrazáku (v litrech)Mrazící kapacita za 24hBarvaOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Gorenje ONRK619DBKRetro lednice Gorenje ONRK619DBK2049610 kgČerná18690Zobrazit v obchodech
Amica VC 1622 MRetro lednice Amica VC 1622 M144542,5 kgBéžová12990Zobrazit v obchodech
Amica VD 1442 AMRetro lednice Amica VD 1442 AM164442 kgBéžová10749Zobrazit v obchodech
Amica KGCR 387100 RRetro lednice Amica KGCR 387100 R181633 kgČervená12038Zobrazit v obchodech
Gorenje ORK192RRetro lednice Gorenje ORK192R227974,5Červená17090Zobrazit v obchodech
Severin RKG 8930Retro lednice Severin RKG 893016244Červená11448Zobrazit v obchodech
Amica KGCR 387100 LRetro lednice Amica KGCR 387100 L181633 kgBílá12724Zobrazit v obchodech
AMICA VT 862 ABRetro lednice AMICA VT 862 AB95132 kgČerná6779Zobrazit v obchodech
Gorenje NRK6202CLIRetro lednice Gorenje NRK6202CLI235969 kgBéžová19990Zobrazit v obchodech
Smeg FAB32RRD5Retro lednice Smeg FAB32RRD5234975 kgČervená75990Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení retro lednic od jejich uživatelů.

Nejlepší Retro lednice podle Heureky

Vyberte si nejlepší produkt z hodnocení od Heureky. Heureka nabízí nejlépe hodnocené spotřebiče.

 

Retro lednice: Hodnocení, popis a recenze retro lednic

Retro lednice Gorenje ORK192C – recenze

Retro lednice Gorenje ORK192C

Kategorie: Kombinované volně stojící retro lednice

První retro ledničkou v našem srovnání je model Gorenje ORK192C. Tato kombinovaná retro lednička vás zaujme svým zajímavým retro vzhledem. Jedná se o kombinovanou volně stojící ledničku s mrazákem.

I přes to, že je to kombinovaná chladnička v retro designu, tak se jedná o zcela moderní přístroj, který je šetrný k potravinám a přírodě. Chladnička nabízí velmi dobrou kvalitu chlazení. Hlučnost je u této ledničky jen 40 dB. Tento retro model splňuje energetickou třídu A++.

Čistý objem chladničky je 227 litrů. Lednička je vybavena 4 kusy polic, má přihrádky na vajíčka i držky na lahve. Samozřejmostí je i úsporné moderní LED osvětlení. Mrazák má objem 95 litrů a disponuje funkcí super mrazení. Mrazící kapacita u mrazáku je 4,5 kg / 24 hodin.

Za kolik se produkt Gorenje ORK192C prodává? Cena na našem trhu se pohybuje kolem 19 890 Kč s DPH.

Retro lednice CONCEPT LKR 7360cr – recenze

retro lednice CONCEPT LKR 7360cr

Kategorie: Kombinované volně stojící retro lednice

Produkt Concept LKR 7360cr je stylovou retro ledničkou. Nabízí moderní technologie, zajímavý vzhled a patří mezi nejprodávanější produkty. Kombinovaná lednička je vybavena funkcemi jako je NO FROST, prázdninovým režimem a dalšími. Je vybavena držákem na láhve včetně držáku na víno. Hlučnost modelu je 45 dB. Jedná se o volně stojící ledničku s mrazákem v dolní části ledničky. Model ledničky splňuje energetickou třídu A+. Spotřeba roční energie je 305 kWh. Čistý objem chladničky je 231 litrů. Ve výbavě naleznete i úsporné LED osvětlení. Mrazící kapacita u mrazáku je 4,2 kg / 24 hod. Objem mrazáku je 87 litrů a obsahuje 3 kusy zásuvek. Jako příslušenství u této ledničky naleznete Party Box, který můžete přenášet a uchovat v něm tak svoje potraviny v bezpečí.

Za kolik se tato kombinovaná retro lednička Concept LKR 7360 cr prodává? Chladnička je poměrně levná. Na trhu tuto ledničku naleznete za cenu kolem 16 979 Kč s DPH.

Retro lednice AMICA VT 862 AR – recenze

retro lednice AMICA VT 862 AR

Kategorie: Volně stojící retro lednice bez mrazáku

Amica VT 862 AR je jednodveřovou retro chladničkou. Nabízí velmi dobré energetické vlastnosti. Splňuje totiž energetickou třídu A++. Hlučnost ledničky je 41 dB. Je vybavena mrazícím boxem s objemem 13 litrů. Čistý objem chladničky je 93 litrů. Lednička má 2 kusy polic. Police v lednici jsou skleněné – vyrobeny jsou z bezpečnostního skla. Tato lednička je velmi jednoduchá a tudíž nenabízí moderní funkce. Mrazící kapacita mrazáku je 2 kg za 24 hodin.

Za kolik se prodává nejprodávanější retro lednice Amica VT 862 AR na našem trhu? Cena se pohybuje kolem 5 490 Kč s DPH. Jedná se tak o dobře cenově dostupnou retro ledničku pokud oželíte moderní funkce.

Retro lednice Klarstein Audrey Retro – recenze

retro lednice Klarstein Audrey Retro

Kategorie: Kombinované volně stojící retro lednice – mrazák nahoře

Tato kombinovaná retro lednička Klarstein Audrey Retro je inspirována 50. lety. Chladnička má dostatečný úložný prostor a je vybavena i dostatečně velikým mrazákem. Splňuje energetickou třídu A++. Chladící prostor nabízí objem 194 litrů a mrazák má objem 56 litrů. Ve dveřích naleznete 4 přihrádky pro nápoje a různé sklenice. Naleznete zde také držák až pro 12 vajíček. Jedná se o moderní ledničku se zajímavým retro vzhledem. Pokud hledáte zajímavou retro ledničku za příznivou cenu, může být tato od Klarsteinu pro vás velmi dobrou volbou.

Za kolik se retro lednička Klarstein Audrey Retro prodává? Na trhu ji naleznete za cenu, která se pohybuje kolem 12 499 Kč s DPH.

Retro lednice ETA 2378 – recenze

retro lednice ETA 2378

Kategorie: Kombinované volně stojící retro lednice

Dalším modelem retro ledničky v našem srovnání je ETA 2378. I značka ETA přinesla na trhu svoji retro lednici. Jedná se o volně stojící retro lednici s mrazákem. Chladnička nabízí klasickou výbavu včetně LED osvětlení. Lednička splňuje energetickou třídu A++. Dále nabízí dynamické chlazení. Čistý objem chladničky je 216 litrů. Objem mrazáku je 84 litrů. Mrazák se nachází v dolní části. Mrazící kapacita je 4 kg za 24 hodin. Ve výbavě naleznete i držák na lahve. U ledničky bohužel chybí většina běžných funkcí jako je No Frost, nulová zóna nebo antibakteriální ochrana.

Za kolik peněz se ETA 2378 prodává? Cena za tento model se pohybuje kolem 19 990 Kč s DPH.

Jak vybrat retro lednici

Tento typ chladniček může být dobrou volbou prakticky v každém domě a bytě. Navíc své uplatnění si naleznou i v gastronomických zařízeních. To však neznamená, že bychom si měli vybrat první ledničku, která má retro vzhled. V této kategorii zboží máte veliký výběr dostupných produktů. Proto je důležité nad výběrem dostatečně přemýšlet a vybrat si retro ledničku podle správných parametrů.

Pokud jde o vzhled samotné ledničky, trh není příliš rozmanitý. Prakticky každé zařízení označené jako retro lednice se vyznačuje zaoblenými tvary, lesklým povrchem a charakteristickými klikami dveří. Co si budete vybírat je obvykle barva. Je však třeba si uvědomit, že stále si vybíráte ledničku, takže jejich výběr by měl být podobný jako při výběru standardní moderní ledničky.

Umístění mrazáku retro lednice

Začneme klasickým dělením nabízeného vybavení. Jak jste si již možná mohli všimnout, na trhu najde jak malé jednodveřové chladničky, které postrádají mrazák, tak i retro dvoudveřové či jednodveřové chladničky s mrazákem umístěným nahoře nebo dole.

Jaké mrazáky vybírat?

Nezapomínajte na mrazáky a jejich parametry. Mrazáky mohou mít různý objem.

Samostatnou kategorii tvoří také modely s vnitřním mrazákem – je to obvykle malý prostor, ve kterém je místo na malé potraviny.

Konečná volba samozřejmě závisí na vašich potřebách. Velká retro lednička bude užitečná pro rodiny, zatímco malé modely budou vhodné pro jednu osobu v malých bytech.

Kapacita – objem retro ledničky

Další parametr, který závisí na našich preferencích, jakožto i počtu lidí, kteří mají v úmyslu používat ledničku. Je třeba si uvědomit, že retro dvoudveřové chladničky i modely s vnitřním mrazákem jsou popsány samostatnými parametry kapacity chladicí a mrazicí komory.

Objem chladničky

Pokud hledáte novou lednici, je důležité si uvědomit, jaký čistý a hrubý objem vám bude vyhovovat.

 • Čistý objem se obvykle uvádí v litrech a zahrnuje vnitřní prostor lednice, který je určen pro ukládání potravin.
 • Na druhé straně hrubý objem zahrnuje nejen prostor uvnitř lednice, ale také prostor, který je v lednici pro chlazení.

Je důležité si uvědomit, že čistý objem bude menší než hrubý objem, protože vnitřní prostor je omezen při zohlednění umístění policek, oddílů a dalších prvků v lednici. Pokud tedy hledáte větší kapacitu pro ukládání potravin, měli byste se zaměřit na hrubý objem.

Uvědomte si také, že kapacita lednice se může lišit v závislosti na konstrukci a designu. Například, lednice s mrazákem na vrchu obvykle nabízejí menší čistý objem, než lednice s mrazákem dole nebo vedle. Proto byste měli vybírat lednici podle svých individuálních potřeb a preferencí.

Objem mrazničky

U objemu mrazničky platí to stejné jako u objemu samotné chladící části ledničky. Je zde také čistý a hrubý objem.

Konstrukce – provedení retro ledničky

Mluvíme zde nejen o použité barvě a použitých materiálech, ale také o uspořádání všech polic, zásuvek a úchytů. Stojí za to pečlivě analyzovat popis a fotografie vybavení, které kupujeme, a zvážit, zda skutečně splňuje naše očekávání.

Pokud hledáte dokonalou retro lednici, bude konstrukce a typ provedení klíčovými faktory, které budete muset zvážit. Existuje několik různých typů retro lednic na trhu a každá z nich má své vlastní výhody a nevýhody. Zde je přehled několika konstrukčních a typových provedení, které by vám mohly pomoci při výběru správné retro lednice.

 1. Klasické provedení retro lednice

Klasické retro lednice s mrazničkou i bez jsou inspirované designem z 50. let minulého století. Tyto lednice mají kulaté tvary, zaoblené hrany a chromované prvky, které se v kombinaci s barvami jako červená, modrá, krémová nebo zelená, stávají ikonickým prvkem kuchyně. Tyto lednice obvykle nabízejí prostorné chladicí prostory a praktické policové systémy, což z nich dělá skvělou volbu pro rodiny a pro ty, kteří mají rádi tradiční styl.

 1. Francouzské provedení retro lednice

Francouzské retro lednice s mrazničkou jsou v poslední době velmi populární díky svému stylu a praktickému designu. Tyto lednice mají dvě dvířka, které se otevírají na stranách, což umožňuje snadný přístup k chladicím a mrazicím prostorám. Tato chladnička je ideální pro ty, kteří mají rádi moderní vzhled, ale stále chtějí udržet retro styl.

 1. Americké provedení retro lednice

Americké retro lednice jsou velké a nabízejí obrovský chladicí prostor. Tyto lednice mají výrazné tvary a mají spoustu polic a oddělení, které umožňují snadné uspořádání potravin. Tyto lednice jsou ideální pro velké rodiny nebo ty, kteří často hostí návštěvy. Nejčastěji prodávané jsou ty, které se podobají právě americkému stylu lednic. Jsou obvykle s mrazničkou.

 1. Mini provedení retro lednice

Pokud máte malou kuchyni nebo potřebujete malou lednici do vašeho bytu, mini retro chladnička jsou pro vás skvělou volbou. Tyto lednice mají menší rozměry a často jsou velmi stylové a elegantní. Stylu u nich nemůžeme nic vytknout. Tyto lednice jsou ideální pro páry nebo jednotlivce.

Retro lednice a výkon

Výkon retro lednice je důležitým faktorem, který určuje, jak rychle a účinně lednice chladí potraviny. Výkon se obvykle měří v wattech a závisí na použité technologii chlazení.

Moderní retro lednice jsou obvykle vybaveny pokročilými technologiemi chlazení, jako je například tzv. no frost, která zabraňuje tvorbě námrazy na stěnách lednice a zajišťuje rovnoměrné chlazení všech potravin.

Výkon retro lednice se může lišit v závislosti na velikosti lednice. Obvykle se výkon retro lednic pohybuje od 50 do 150 wattů. Menší retro lednice obvykle mají nižší výkon, zatímco větší retro lednice mají vyšší výkon, aby udržely velké množství potravin na správné teplotě.

Je důležité zvážit, jaký výkon vám vyhovuje nejvíce v závislosti na vašich potřebách a požadavcích. Pokud máte velkou rodinu nebo často pořádáte večírky, vyberte retro lednici s vyšším výkonem, která udrží velké množství potravin na správné teplotě. Pokud máte menší domácnost, může být retro lednice s nižším výkonem dostačující.

Při výběru retro lednice si vždy přečtěte specifikace ohledně výkonu a zkontrolujte, zda odpovídají vašim potřebám. Tak si můžete být jisti, že si vyberete retro lednici s odpovídajícím výkonem, která bude chladit potraviny rychle a účinně.

Rozměry retro lednice

Když hledáte retro lednici, je důležité zvážit nejen styl a barvu, ale také rozměry – šířka, výška, hloubka. Retro lednice jsou k dispozici v různých velikostech, takže si můžete vybrat takovou, která bude odpovídat vašim potřebám a požadavkům na úložný prostor.

Výška a šířka retro lednice

Standardní retro chladnička má obvykle šířku 60 až 70 cm a výšku kolem 150 cm. Tyto rozměry jsou obdobné jako u moderních lednic a jsou ideální pro běžné rodiny. Nicméně, pokud máte menší kuchyni, může být tato velikost příliš velká a může zaujímat příliš mnoho prostoru.

Pro ty, kteří mají menší kuchyni, jsou k dispozici mini retro lednice s rozměry od 40 do 60 cm v šířce a kolem 85 cm výšky. Tyto lednice jsou ideální pro malé byty nebo studiové apartmány, kde není k dispozici tolik prostoru pro velkou lednici.

Pokud máte velkou rodinu nebo často pořádáte večírky, můžete zvážit výběr větší retro lednice s rozměry až 90 cm šířky a 180 cm výšky. Tyto lednice nabízejí obrovský chladicí prostor a mnoho polic a oddělení pro uložení potravin.

Hloubka

Je také důležité zvážit, jak hluboká bude vaše chladnička. Standardní hloubka retro lednic se pohybuje kolem 60 cm, ale některé modely mohou být méně nebo více hluboké. Pokud máte k dispozici méně prostoru, můžete zvážit výběr lednice s menší hloubkou.

Když si vybíráte retro lednici, zvažte vaše potřeby a velikost vaší kuchyně, abyste získali takovou, která bude odpovídat vašim požadavkům na úložný prostor. Retro lednice jsou nejen stylové, ale také praktické a mohou poskytnout spoustu místa pro skladování vašich oblíbených potravin.

Vnitřní rozměry

Vnitřní rozměry retro lednice jsou stejně důležité jako vnější rozměry. Pokud hledáte retro lednici, měli byste zvážit, kolik prostoru uvnitř potřebujete a jaké jsou vaše požadavky na uspořádání potravin.

Vnitřní rozměry retro lednic se mohou lišit v závislosti na modelu. Obvykle se uvnitř retro lednic nacházejí několik polic, oddělení na dveřích a zásobníky pro zeleninu a ovoce. Rozměry těchto polic a oddělení se mohou lišit v závislosti na velikosti lednice.

Je důležité zvážit, zda potřebujete větší oddělení na lahve nebo oddělení na vejce. Některé retro lednice mají také mrazicí oddíly, které mohou být užitečné pro uchovávání mražených potravin.

Před výběrem retro lednice si pečlivě zvažte, kolik prostoru uvnitř potřebujete a jaké jsou vaše požadavky na úložný prostor pro potraviny. Tak si můžete být jisti, že si vyberete lednici, která vám bude vyhovovat a usnadní vám každodenní život v kuchyni.

Funkce a příslušenství retro lednice

Další velmi důležitý bod. Jak jsme již zmínili, z hlediska funkčnosti se retro chladničky obvykle neliší od standardních moderních modelů. To znamená, že výrobci velmi často implementují nové technologie a systémy, které zvyšují počet funkcí u zařízení a také ovlivňují komfort jejich používání.

Dobrou volbou bude samozřejmě retro lednička s funkcí No Frost, tj. zařízení s odmrazovacím systémem.

Co jiného stojí za zvážení? Uživatelé ocení mimo jiné speciální antibakteriální povlak, nízkoteplotní komoru nebo nucenou cirkulaci vzduchu, díky které jsou všechny výrobky chlazeny rovnoměrně, což jim prodlužuje čerstvost.

Hlučnost retro lednice

Hlučnost retro lednice může být důležitým faktorem, pokud máte otevřený obývací prostor nebo pokud vaše kuchyně sousedí s obývacím pokojem. Proto byste měli při výběru retro lednice zvážit, jak hlučná bude.

Obecně platí, že moderní lednice jsou mnohem tišší než starší modely, včetně retro lednic. Nicméně, výrobci retro lednic se snaží minimalizovat hlučnost svých produktů a nabízejí modely s různými úrovněmi hlučnosti.

Průměrná hlučnost retro lednic se pohybuje kolem 40 až 50 decibelů (dB). Nicméně, některé modely mohou být hlučnější nebo tišší v závislosti na použité technologii a velikosti.

Je důležité zvážit, kde budete retro lednici umísťovat. Pokud bude v kuchyni, která se otevírá do obývacího pokoje, zvažte volbu modelu s nižší hlučností. Pokud plánujete umístit retro lednici do samostatné místnosti nebo kuchyně s dostatečnou vzdáleností od ostatních obytných prostor, může být hlučnost méně důležitá.

Před výběrem retro lednice se ujistěte, že zkontrolujete specifikace ohledně hlučnosti a zvažte, zda odpovídají vašim potřebám. Pokud je pro vás hlučnost důležitá, vyberte model s nižší úrovní decibelů, abyste si mohli užít retro styl, aniž by vás rušila příliš hlučná lednice.

Ovládání retro lednice

Ovládání retro lednice je důležitým faktorem, který by měl být zvažován při výběru. Retro lednice jsou k dispozici s různými způsoby ovládání, od klasických tlačítek až po moderní dotykové obrazovky.

Klasické retro lednice mají obvykle mechanické ovládání tlačítky, které se používají k regulaci teploty v chladicím a mrazicím prostoru. Tyto ovládací prvky jsou jednoduché a intuitivní a mohou být snadno použity i bez návodu k obsluze.

Moderní retro lednice mohou mít dotykovou obrazovku nebo digitální panel, který umožňuje pokročilé ovládání a nastavení teploty. Tyto ovládací prvky mohou být také vybaveny funkcemi, jako je připojení k Wi-Fi nebo Bluetooth, což umožňuje monitorování teploty a ovládání z chytrého telefonu nebo tabletu.

Některé retro lednice mohou být také vybaveny dalšími funkcemi, jako je automatické rozmrazování, alarm na otevřené dveře nebo noční režim, který snižuje hlučnost v noci.

Je důležité zvážit, jaké ovládací prvky vám vyhovují nejvíce a jaké funkce chcete mít k dispozici. Klasické retro lednice jsou obecně jednodušší na používání, zatímco moderní retro lednice nabízejí více funkcí a pokročilé ovládání.

Při výběru retro lednice si vždy přečtěte návod k obsluze a ujistěte se, že máte jasno v tom, jakým způsobem ji ovládat. Tak si můžete být jisti, že si vyberete retro lednici, která splní vaše požadavky a bude snadno ovladatelná.

Police lednice

Police v retro lednici jsou důležitou součástí úložného prostoru. Tyto police umožňují uspořádat potraviny a udržet je v pořádku, což vám usnadní přístup k nim a usnadní vám organizaci potravin.

V retro lednicích se obvykle nachází několik polic různých velikostí, které se používají pro uložení různých druhů potravin. Tyto police jsou obvykle vyrobeny z odolných materiálů, jako je sklo nebo odolný plast, aby odolaly váze potravin a byly snadno čistitelné. Nejčastěji zakoupíte skleněné nebo plastové poličky.

Některé retro lednice mají nastavitelné police, což umožňuje přizpůsobení výšky polic v závislosti na výšce skladovaných potravin. To vám umožní využít celý chladicí prostor a uspořádat potraviny tak, aby byly snadno dostupné.

Další funkcí, kterou mohou mít retro lednice, jsou speciální police / desky pro lahev nebo zásobníky na vejce. Tyto funkce vám umožní snadno uspořádat láhve a vejce, aniž byste museli přemýšlet o tom, jak je uložit.

Je důležité zvážit, kolik polic potřebujete a jak velké by měly být. Pokud máte velkou rodinu, možná budete potřebovat větší počet polic, aby vám poskytly dostatek místa pro uložení potravin. Pokud máte menší domácnost, mohou být menší police dostačující.

Při výběru retro lednice si pečlivě prohlédněte úložný prostor a zkontrolujte, zda jsou police dostatečné a přizpůsobitelné. Tak si můžete být jisti, že si vyberete retro lednici, která vám poskytne dostatek úložného prostoru a usnadní vám organizaci potravin.

Osvětlení

Osvětlení v retro lednici je také důležitým faktorem, který umožňuje snadno najít požadované potraviny a zajišťuje, že jsou potraviny v lednici viditelné i v noci. Retro lednice mají obvykle osvětlení umístěné v horní části lednice, které poskytuje dostatek světla pro snadné vyhledávání potravin.

Moderní retro chladnička obvykle používá LED osvětlení, které poskytuje jasnější a úspornější světlo než tradiční žárovky. LED osvětlení spotřebovává méně energie a může také být delší dobu v provozu, aniž by se zahřívalo. To umožňuje snadnější přístup k potravinám a zároveň snižuje spotřebu energie.

Je důležité zkontrolovat specifikace retro lednice ohledně osvětlení a zjistit, zda používá moderní LED osvětlení. Pokud ano, můžete očekávat úspornější a jasnější osvětlení v celé lednici.

Při výběru retro lednice zvažte, jaké osvětlení vyhovuje vašim potřebám. Pokud často hledáte potraviny v noci, může být osvětlení důležitým faktorem. Pokud hledáte retro lednici s úspornějším a jasnějším osvětlením, vyberte model s moderním LED osvětlením.

Celkově platí, že osvětlení v retro lednici je důležitým prvkem, který by měl být zohledněn při výběru. Díky osvětlení si můžete snadno najít potraviny a zajistit, že jsou viditelné v každou denní dobu.

Energetická třída retro lednice

Nakonec je nutné se ještě zaměřit na důležitý parametr, který nás informuje o tom, kolik energie daná retro lednička spotřebuje – tzv. energetická třída.

Chladničky s energetickou třídou A+++ budou samozřejmě energeticky nejúčinnější, následují modely s třídou A++, A+ a A. Parametr energetické třídy by měl být ověřen nezávislou analýzou množství spotřebované energie za rok. Tyto informace naleznete na energetické štítku u konkrétního produktu. U energeticky nejúčinnějších chladniček je spotřeba nižší než 170 kWh. Energetické štítky jsou regulované Evropskou Unií, takže se můžete spolehnout, že budou všude stejné.

Cena retro lednice

Ačkoli z hlediska provozu a podporovaných funkcí se retro chladničky neliší od standardních zařízení, často si připlatíme za zajímavý design. Mluvíme dokonce o malých chladničkách, jejichž ceny často překračují hranici 10 000 Kč s DPH.

Pokud jde o chladničky v klasické velikosti s mrazákem nahoře nebo dole, ceny se obvykle pohybují od 10 000 Kč až do 40 000 Kč a více.

Příslušenství a funkce

Příslušenství

Příslušenství retro chladničky může zahrnovat různé prvky, které pomáhají v uspořádání a organizaci potravin v lednici. Tyto prvky zahrnují například zásobníky na vejce, police na lahev, zásuvky na ovoce a zeleninu, nebo koše na potraviny.

Zásobníky na vejce jsou praktickým a jednoduchým způsobem, jak uložit vejce v lednici. Tyto zásobníky jsou obvykle vyrobeny z odolného materiálu a mohou být snadno vysunuty z lednice, což umožňuje snadné vyjmutí vajec.

Police na lahev jsou vyrobeny tak, aby umožnily uložení láhví v lednici a zabránily jejich převrácení. Tyto police jsou obvykle umístěny na dveřích lednice a umožňují snadné uložení a vyjmutí lahví.

Zásuvky na ovoce a zeleninu jsou speciálně navrženy tak, aby udržovaly ovoce a zeleninu čerstvé déle. Tyto zásuvky jsou obvykle umístěny v dolní části lednice a mají různé nastavení vlhkosti, aby se potraviny udržely co nejčerstvější.

Koše na potraviny jsou užitečným způsobem, jak organizovat potraviny v retro lednici. Tyto koše jsou obvykle umístěny v horní části lednice a umožňují snadné vyjmutí potravin z lednice.

Další příslušenství mohou zahrnovat speciální police pro maso nebo ryby, poličky pro sýry a další specializované úložné prostory pro potraviny.

Je důležité zvážit, jaké příslušenství vám vyhovuje nejvíce a jaké potřebujete pro organizaci potravin v retro lednici. Při výběru retro lednice si vždy pečlivě prohlédněte vnitřní prostor a zkontrolujte, zda má dostatek příslušenství pro vaše potřeby.

Zde je seznam některých běžných příslušenství, které mohou být součástí vintage lednice:

 1. Příslušenství: Zásobníky na vejce – zajišťují bezpečné uložení vajec v lednici.
 2. Příslušenství: Police na lahev – umožňují snadné a bezpečné uskladnění lahví v lednici.
 3. Příslušenství: Zásuvky na ovoce a zeleninu – udržují ovoce a zeleninu čerstvé déle.
 4. Příslušenství: Koše na potraviny – poskytují další úložný prostor pro potraviny a usnadňují organizaci.
 5. Příslušenství: Police pro maso nebo ryby – poskytují bezpečné a hygienické uložení masa nebo ryb v lednici.
 6. Příslušenství: Poličky pro sýry – usnadňují uložení sýrů v lednici a umožňují snadný přístup k nim.
 7. Příslušenství: Vodní filtr – snižuje obsah chloru a zlepšuje chuť vody v lednici.
 8. Příslušenství: Dávkovač na led – umožňuje snadné a rychlé vytvoření ledu v lednici.

Tyto prvky mohou být součástí některých modelů chladničky. Je důležité zkontrolovat specifikace jednotlivých modelů a zjistit, které příslušenství jsou v ceně a které mohou být k dispozici jako přídavné doplňky.

Příslušenství v retro lednici mohou být užitečným způsobem, jak uspořádat a organizovat potraviny a zlepšit využití prostoru v lednici. Při výběru retro lednice zvažte, jaké příslušenství potřebujete, abyste zajistili co nejlepší organizaci potravin a zvážili také cenu případných přídavných doplňků.

Vestavné vs. volně stojící lednice

Při výběru retro lednice se můžete setkat s možností volného stání nebo vestavění do kuchyňského nábytku. Každá z těchto možností má své výhody a nevýhody, takže je důležité zvážit, co vám nejlépe vyhovuje.

Volně stojící retro chladnička je samostatným kusem spotřebiče do kuchyně, který může být umístěn kdekoliv v kuchyni. Tyto lednice mají obvykle větší objem a jsou snadno přístupné z obou stran. Volně stojící retro lednice jsou také snadněji přemístitelné, takže pokud plánujete přestěhování, můžete lednici jednoduše přenést.

Na druhé straně, vestavné retro lednice jsou umístěny do kuchyňského nábytku a vypadají jako součást kuchyně. Tyto lednice mohou být menší a mají omezený prostor, ale nabízejí výhodu, že se snadno maskují do kuchyně a nezabírají žádný prostor. Navíc, vestavné retro lednice poskytují prostorovou flexibilitu, což umožňuje lepší využití prostoru v kuchyni.

Je důležité zvážit vaše potřeby a požadavky při rozhodování mezi volně stojící a vestavnou retro lednicí. Pokud máte k dispozici dostatek místa a chcete mít větší úložný prostor, může být volně stojící retro lednice pro vás tou nejlepší volbou. Pokud máte omezený prostor a chcete vytvořit jednotný vzhled kuchyně, vestavná retro lednice může být pro vás tou nejlepší volbou.

Při výběru retro lednice zvažte, která možnost vám nejlépe vyhovuje, a pečlivě prozkoumejte specifikace, abyste si byli jisti, že si vyberete retro lednici, která bude splňovat vaše požadavky a bude perfektně ladit s designem vaší kuchyně.

Retro ledničky – jakou značku retro lednice vybrat?

Retro – vintage styl lednic má stále své příznivce, takže by nikdo neměl být překvapen, že na trhu existuje mnoho výrobců, kteří nabízejí retro chladničky. Díky tomu si můžeme vybrat zajímavé modely a rozhodnout se pro ty, které splňují všechny vaše požadavky a potřeby.

Na trhu najdete retro chladničky Bosch, které jsou obvykle ve dvoudveřových variantách. Retro lednička Amica je také velmi populární. Důležité je, že je nabízena v mnoha dostupných variantách, včetně menších, což se ukazuje jako dobrá volba například pro malé byty. Můžete si také vybrat retro lednice od značky Gorenje, Samsung, Amica nebo Electrolux.

Značka Gorenje

Gorenje
Výrobce Gorenje

Gorenje je slovinský výrobce domácích spotřebičů, který byl založen v roce 1950 a sídlí v obci Velenje. Dnes se jedná o jednoho z největších výrobců domácích spotřebičů v Evropě a jeho produkty, včetně retro lednic, jsou velmi oblíbené po celém světě. Gorenje je známý svými moderními technologiemi, kvalitou výrobků a designem, který kombinuje funkčnost a estetiku.

Gorenje nabízí širokou škálu retro lednic v různých velikostech, barvách a designech, které jsou oblíbené po celém světě. Výrobce se zaměřuje na vysokou kvalitu výrobků, inovativní design a moderní technologie, aby zákazníkům nabídl nejlepší možnou kombinaci stylu a funkčnosti.

Společnost má také silné závazky v oblasti udržitelnosti a ochrany životního prostředí. Výrobce usiluje o minimalizaci negativního dopadu na životní prostředí v celém procesu výroby a vývoje produktů.

V současné době je Gorenje součástí skupiny Hisense, která je jedním z největších výrobců elektroniky na světě. Tato akvizice umožňuje Gorenje zůstat na špičce inovace a technologií a dále rozvíjet své produkty, včetně retro lednic.

Zákazníci si oblíbili retro lednice od Gorenje nejen kvůli jejich atraktivnímu designu, ale také kvůli spolehlivosti a výkonu. Tyto spotřebiče jsou vhodné pro každou kuchyni a jsou ideální pro ty, kteří chtějí mít retro styl v kombinaci s moderními technologiemi. V našem srovnání se umístili lednice od značky Gorenje velmi dobře, jedná se o tyto produkty: Gorenje ORK192C, Gorenje ONRK619DBK, Gorenje ORK192R, Gorenje NRK6202CLI.

Výrobce Amica

Amica
Amica

Amica je polský výrobce domácích spotřebičů, který se specializuje na výrobu moderních a energeticky úsporných spotřebičů včetně retro lednic. Společnost byla založena v roce 1949 a od té doby se rozrostla do celosvětového výrobce s více než 70 lety zkušeností v oboru.

Amica nabízí širokou škálu retro lednic v různých velikostech, barvách a designech, které jsou oblíbené po celém světě. Výrobce se zaměřuje na vysokou kvalitu výrobků a moderní technologie, aby zákazníkům nabídl nejlepší možnou kombinaci stylu a funkčnosti.

Společnost je známá svými pokrokovými technologiemi v oblasti udržitelnosti a ochrany životního prostředí, což je vidět i v jejích retro lednicích. Tyto spotřebiče jsou energeticky úsporné a vyráběny s minimálním negativním dopadem na životní prostředí.

Značka Amica také nabízí širokou škálu dalších domácích spotřebičů, jako jsou pračky, myčky na nádobí, trouby a sporáky. Společnost se zaměřuje na vývoj moderních technologií a designu, aby zákazníkům nabídla nejlepší možné produkty.

Zákazníci si oblíbili retro lednice od Amica nejen kvůli jejich atraktivnímu designu, ale také kvůli spolehlivosti a výkonu. Tyto spotřebiče jsou vhodné pro každou kuchyni a jsou ideální pro ty, kteří chtějí mít retro styl v kombinaci s moderními technologiemi. Od značky Amica se umístilo v našem srovnání více produktů, například tyto produkty: Amica KGCR 387100 R, Amica VD 1442 AM, Amica VC 1622 M, Amica KGCR 387100 L, Amica VT 862 AB

Značka Klarstein

klarstein-logo
Klarstein

Klarstein, jako německý výrobce domácích spotřebičů, je zaměřen na moderní a stylové produkty pro domácnost, včetně retro lednic. Od svého založení v roce 2005 se společnost stala jedním z největších výrobců domácích spotřebičů v Evropě.

Značka Klarstein nabízí širokou škálu retro lednic v různých velikostech, barvách a designech, které jsou oblíbené po celém světě. Výrobce se zaměřuje na kombinaci moderních technologií a atraktivního designu, aby zákazníkům nabídl nejlepší možnou kombinaci stylu a funkčnosti.

Společnost má vysoké závazky v oblasti udržitelnosti a ochrany životního prostředí. Klarstein se snaží minimalizovat svůj dopad na životní prostředí a podporovat udržitelnou výrobu a spotřebu. Jeho retro lednice jsou navíc energeticky úsporné a vyráběny s minimálním negativním dopadem na životní prostředí.

Kromě retro lednic nabízí Klarstein i další domácí spotřebiče, jako jsou kávovary, mixéry, rychlovarné konvice a další. Společnost se zaměřuje na inovaci a vývoj moderních technologií, aby zákazníkům nabídla nejlepší možné produkty.

Zákazníci si oblíbili retro lednice od Klarstein nejen kvůli atraktivnímu designu, ale také díky spolehlivosti a výkonu. Tyto spotřebiče jsou vhodné pro každou kuchyni a jsou ideální pro ty, kteří chtějí mít retro styl v kombinaci s moderními technologiemi.

Výrobce Klarstein je důvěryhodným výrobcem retro lednic a dalších domácích spotřebičů, který nabízí kvalitní produkty s atraktivním designem a moderními funkcemi. Společnost se stále vyvíjí a inovuje, aby zákazníkům nabídla nejlepší možné produkty a služby.

Značka Concept

Concept
Concept

V roce 1991 se naplno rozjel “vlak” značky Concept. S otevřením první maloobchodní prodejny s elektrospotřebiči se rozjel i příběh úspěchu. Od té doby se tato značka stala nezbytnou součástí mnoha domácností nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku. Concept se postupně vypracovala na významného dodavatele domácích elektrospotřebičů a jednoznačně patří k těm nejvyhledávanějším na trhu.

Značka Concept se může pyšnit svou výjimečností a originalitou. Již více než dvacet let se výrobce domácích spotřebičů Concept zaměřuje na výrobu kvalitních a moderních výrobků pro každou domácnost. Mezi jejich nejžádanější produkty patří bezpochyby i retro lednice.

Concept se při výrobě svých produktů zaměřuje na nejnovější trendy v designu a technologiích. Výsledkem jsou unikátní a funkční výrobky s moderním vzhledem a vysokou úrovní kvality. Retro lednice od Conceptu vynikají nejen svým stylovým vzhledem, ale také funkcemi, jako jsou velké mrazící a chladící prostory, vestavěné LED osvětlení nebo moderní digitální ovládání.

Kromě toho, že Concept vyrábí spotřebiče s moderním designem, společnost se také zaměřuje na ochranu životního prostředí. Proto věnují pozornost tomu, aby byly jejich produkty energeticky úsporné a šetrné k životnímu prostředí.

Concept nabízí širokou škálu lednic v různých velikostech, barvách a designech, takže si každý může vybrat takovou lednici, která bude nejlépe vyhovovat jeho potřebám a vkusu. V nabídce Conceptu najdete i další spotřebiče pro domácnost, jako jsou trouby, pračky nebo myčky na nádobí.

Zákazníci, kteří si vyberou retro lednici od Conceptu, si mohou být jisti, že si pořídili nejen stylový a moderní spotřebič, ale také kvalitní produkt s dlouhou životností a vysokou úrovní funkčnosti.

Výrobce lednic Concept je ideální volbou pro ty, kteří chtějí mít v kuchyni unikátní spotřebič, který kombinuje moderní technologie s retro designem. Společnost Concept si zachovává vysokou úroveň kvality svých produktů, což se projevuje v množství spokojených zákazníků, kteří si retro lednice od Conceptu oblíbili a doporučují je dál.

Výrobce Samsung

Samsung
Samsung

Značka Samsung patří k největším a nejznámějším výrobcům spotřebičů na světě a její výrobky jsou oblíbené po celém světě, včetně lednic. Samsung se snaží vytvářet inovativní produkty, které nabízejí moderní technologie, funkčnost a elegantní design.

Lednice Samsung jsou vybaveny nejmodernějšími technologiemi, jako jsou například digitální ovládání nebo vestavěné Wi-Fi připojení, což umožňuje ovládat lednici z mobilního zařízení. Všechny lednice Samsung jsou navíc energeticky úsporné a vyráběny s ohledem na životní prostředí.

Značka Samsung nabízí širokou škálu lednic v různých velikostech, barvách a designech, takže si každý může najít takovou lednici, která bude nejlépe vyhovovat jeho potřebám a vkusu. Vedle retro stylu nabízí i moderní design, který se hodí do každé moderní kuchyně.

Samsung je výrobce, který si zakládá na kvalitě svých produktů. Proto všechny jeho lednice procházejí přísnými testy, aby se zajistilo, že jsou spolehlivé a vysoce výkonné. Lednice Samsung jsou navíc vybaveny řadou funkcí, jako jsou například chladicí zóny s různými teplotami nebo funkce pro rychlé zmrazení.

Výrobce Samsung je ideální volbou pro ty, kteří chtějí mít v kuchyni moderní a kvalitní lednici, která nabízí nejnovější technologie a designové trendy. Značka Samsung patří mezi největší výrobce spotřebičů na světě a je synonymem pro kvalitu, spolehlivost a inovaci.

Značka Smeg

Smeg
Smeg

Společnost Smeg je italským výrobcem spotřebičů s dlouholetou tradicí a zároveň jedním z nejvýznamnějších výrobců spotřebičů na světě. Sídlo společnosti se nachází v městě Guastalla, nedaleko Reggio Emilia na severu Itálie. Odtud Smeg distribuuje své produkty po celém světě, prostřednictvím svých vlastních poboček a rozsáhlé sítě partnerů.

Jedním z hlavních prvků, kterým se Společnost Smeg vyznačuje, je inovativní design, který se stává symbolem italského stylu a eleganci. Retro lednice od Smeg jsou naprostou ikonou v oblasti domácích spotřebičů. Tyto lednice jsou oblíbené pro svůj vynikající vzhled, ale také pro svou funkčnost a kvalitu. Lednice Smeg jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a mají vysoký výkon, což zajišťuje jejich dlouhou životnost a spolehlivost.

Smeg nabízí širokou škálu retro lednic v mnoha barvách a designech, takže si každý může najít takovou lednici, která bude nejlépe vyhovovat jeho potřebám a vkusu. Vedle retro stylu nabízí i moderní design, který se hodí do každé moderní kuchyně.

Společnost Smeg se nezaměřuje pouze na design a kvalitu svých produktů, ale také na ochranu životního prostředí. Proto jsou všechny jejich lednice energeticky úsporné a vyráběny s minimálním negativním dopadem na životní prostředí.

Výrobce lednic Smeg je ideální volbou pro ty, kteří chtějí mít v kuchyni retro spotřebič s elegantním designem a vysokou kvalitou. Smeg se zaměřuje na vytváření vynikajících produktů, které jsou nejen krásné, ale také funkční a spolehlivé. Společnost Smeg je synonymem pro italský styl, luxus a kvalitu.

Kde zakoupit skladem?

Pokud hledáte retro chladničku, kterou si můžete zakoupit skladem, zvažte následující možnosti:

 1. Specializované obchody s domácím spotřebiči, kde je skladem – mnoho specializovaných obchodů nabízí široký výběr retro chladniček skladem. Můžete se podívat do některého z těchto obchodů, abyste si mohli prohlédnout a porovnat různé modely retro chladniček.

 2. Online obchody s domácím spotřebiči, kde je skladem – mnoho online obchodů nabízí široký výběr retro chladniček skladem, což vám umožní nakoupit pohodlně z domova. Ujistěte se, že máte před objednáním jasno o velikosti, kapacitě a funkcích, které potřebujete.

 3. Velké řetězce elektrospotřebičů, kde je skladem – některé velké řetězce elektrospotřebičů mohou mít některé modely retro chladniček skladem. Navštivte některý z těchto obchodů, abyste si mohli prohlédnout výběr a porovnat různé modely.

Je důležité zkontrolovat dostupnost konkrétního modelu retro chladničky v obchodě, abyste se ujistili, že je skutečně skladem. Pokud hledáte konkrétní model, můžete zvážit i kontaktování prodejce, aby se ujistil, že má vybranou chladničku skladem.

Před nákupem si také nezapomeňte prostudovat obchodní podmínky. U každého e-shopu můžete kontaktovat podporu.

Jaká je podpora u nejznámějších obchodů?

 • Alza: Tel. +420 225 340 111 – E-mail: obchod@alza.cz
 • Electroworld: Tel. +420 210 012 444 – E-mail: info@electroworld.cz
 • Okay: Tel. +420 545 544 511 – E-mail: obchod@okay.cz

Celkově platí, že retro chladničky jsou k dispozici v mnoha obchodech a online skladem, takže se nemusíte obávat, že nenajdete to, co hledáte. Při nákupu zvažte různé možnosti a vyberte si retro chladničku, která splňuje vaše požadavky a dokonale ladí s designem vaší kuchyně a znovu se ujistěte, že je chladnička skladem.

Jak zakoupit retro chladničku v e-shopu?

Pokud se rozhodnete koupit retro chladničku v e-shopu, následující kroky vám pomohou při nákupu:

 1. Najděte kategorii retro chladniček – Většina e-shopů má kategorie pro různé typy domácích spotřebičů. Hledejte kategorii retro chladniček nebo použijte funkci vyhledávání, abyste rychle našli to, co hledáte.

 2. Vyberte si správný model – Prohlédněte si různé modely retro chladniček a zkontrolujte, zda splňují vaše požadavky. Zkontrolujte rozměry, kapacitu a další funkce, které jsou pro vás důležité.

 3. Přidejte si zboží do košíku – Když najdete model retro chladničky, který chcete koupit, klikněte na tlačítko “Přidat do košíku”. Zkontrolujte, zda jste vybrali správnou velikost a barvu a pak klikněte na přidat do košíku a můžete i znovu zkontrolovat nákupní košík.

 4. Přihlaste se nebo registrujte – Pokud jste již zaregistrovaní, přihlaste se. Zapomněli jste heslo? Nevadí, můžete si ho nechat poslat znovu kliknutím na “Zapomněl jsem heslo.” Klikněte na tlačítko “přihlásit se”. Pokud ne, zaregistrujte se, abyste mohli dokončit objednávku. Ujistěte se, že poskytujete správné kontaktní údaje a adresu doručení.

 5. Vyberte si způsob dopravy – E-shopy obvykle nabízejí různé způsoby dopravy, jako jsou doručení na adresu, osobní odběr nebo doručení do výdejního místa. Zkontrolujte, zda je zvolený způsob dopravy pro vás nejvhodnější. Nejčastější způsoby dopravy jsou – Česká pošta, DPD, PPL, Zásilkovna, DHL, Balíkovna a další.

 6. Zkontrolujte dostupnost skladem – Ujistěte se, že zvolený model retro chladničky je skladem. Některé e-shopy mohou mít skladové zásoby omezené nebo budou mít pouze předběžnou dostupnost.

 7. Zkontrolujte nákupní košík – Před dokončením objednávky zkontrolujte, zda je všechno v nákupním košíku správně. Zkontrolujte, zda jste si vybrali správnou velikost, barvu a počet kusů v košíku.

 8. Dokončete objednávku – Pokud je vše v pořádku, dokončete objednávku kliknutím na tlačítko “Dokončit objednávku”. Vyberte způsob platby a zkontrolujte správnost dodací adresy a kontaktních údajů.

Reklamace a servis

Pokud máte problémy s vaší retro lednicí, měli byste kontaktovat výrobce nebo prodejce, u kterého jste lednici zakoupili. Pokud máte zákonnou záruku, máte právo požadovat opravu nebo výměnu vadného produktu.

Při reklamaci lednice je důležité mít k dispozici doklad o koupi a popsat přesně problém, se kterým se setkáváte. Většina výrobců nabízí i servis, který může problém vyřešit.

Servis lednic může být prováděn buď v rámci záruky, nebo jako placená služba. V případě, že se jedná o záruční opravu, může být servis poskytnut zdarma. Pokud záruka skončila, můžete se obrátit na autorizovaný servis nebo na nezávislého opraváře. Vždy se ujistěte, že servisování je prováděno kvalifikovanými techniky s potřebným výcvikem a zkušenostmi.

Retro lednice jsou složité spotřebiče, a proto je důležité, aby servis byl prováděn kvalifikovanými techniky, kteří jsou obeznámeni s konstrukcí a technologiemi, které jsou v lednici použity.

Když se setkáte s problémem u vaší retro lednice, mějte na paměti, že reklamace a servis jsou k dispozici a výrobce bude rád, když vám pomůže s řešením problému. S kvalifikovaným servisem se můžete spolehnout, že vaše retro lednice bude opět plně funkční a bude sloužit vaší domácnosti řadu let.

Retro lednice: Retro lednice a pár slov závěrem

V tomto článku jsme si pověděli o tom, jak vybrat vhodnou retro ledničku. Zaměřili jsme se na důležité parametry a podívali jsme si i na ty nejlepší modely dostupných retro ledniček v tomto roce. Ať už bude vaše lednice modrá nebo červená, doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru tohoto zboží (retro lednice) pomohli a vy si tak vyberete kvalitní model retro ledničky, který vám bude plně vyhovovat. Nezapomeňte se také podívat na recenze daného produktu, který jste si vybrali.

Podívejte se také i na tyto články:

Pultové mrazáky | Digestoře | Výrobníky ledu | Myčky nádobí | Stolní myčky nádobí | Parní trouby | Mini trouby | Kuchyňské roboty | Mikrovlnné trouby | Rychlovarné konvice | Pákové kávovary | Varné desky | Sušičky ovoce a sušičky potravin | Vinotéky | Tyčové mixéry | Indukční sporáky

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat