Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Retro lednice


Retro lednice jsou designové ledničky, které připomínají staré časy. Tyto ledničky vám udělají parádu v kuchyni. U retro lednic naleznete všechny funkce jako u běžných ledniček. Nejsou o nic ochuzené. Jedná se o moderní přístroje s retro vzhledem, takže se nemusíte bát, že by byly málo efektivní či nepraktické.Na trhu naleznete poměrně široký sortiment s retro ledničkami a nemusí být jednoduché se mezi nimi vyznat. Proto jsme pro vás sepsali tento článek, kde se dozvíte o retro ledničkách důležité informace.

Nejlepší retro lednice

Připravili jsme pro vás srovnání 10 nejlepších retro ledniček. Jak jsme je vybírali? Porovnali jsme recenze zákazníků a dostupné parametry. Tyto modely jsme následně seřadili do přehledné tabulky, která je níže. Tuto tabulku si můžete seřadit podle vámi preferovaných parametrů. Můžete si tak seřadit retro lednice podle dostupné ceny s DPH a vybrat si tak ty nejlevnější modely chladniček s retro vzhledem.

NázevVzhledObjem chladničky (v litrech)Objem mrazáku (v litrech)Mrazící kapacita za 24hOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Gorenje ORK192CRetro lednice Gorenje ORK192C277954,5 kg18990Zobrazit v obchodech
Amica VC 1622 MRetro lednice Amica VC 1622 M144542,5 kg9690Zobrazit v obchodech
Amica VD 1442 AMRetro lednice Amica VD 1442 AM164442 kg8989Zobrazit v obchodech
Amica KGCR 387100 RRetro lednice Amica KGCR 387100 R181633 kg10590Zobrazit v obchodech
Gorenje ONRK193CRetro lednice Gorenje ONRK193C222918 kg22590Zobrazit v obchodech
Severin RKG 8930Retro lednice Severin RKG 89301624412490Zobrazit v obchodech
Amica KGCR 387100 LRetro lednice Amica KGCR 387100 L181633 kg10715Zobrazit v obchodech
AMICA VT 862 ABRetro lednice AMICA VT 862 AB95132 kg5779Zobrazit v obchodech
Amica VC 1622 GRetro lednice Amica VC 1622 G147552,5 kg9690Zobrazit v obchodech
Smeg FAB32RRD5Retro lednice Smeg FAB32RRD5234975 kg61290Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení retro lednic od jejich uživatelů.

Nejlepší Retro lednice podle Heureky

Hodnocení, popis a recenze retro lednic

Gorenje ORK192C

retro lednice Gorenje ORK192C

První retro ledničkou v našem srovnání je model Gorenje ORK192C. Tato retro lednička vás zaujme svým zajímavým retro vzhledem. Jedná se o kombinovanou volně stojící ledničku s mrazákem.

I přes to, že je to chladnička v retro designu, tak se jedná o zcela moderní přístroj, který je šetrný k potravinám a přírodě. Chladnička nabízí velmi dobrou kvalitu chlazení. Hlučnost je u této ledničky jen 40 dB. Tento retro model splňuje energetickou třídu A++.

Čistý objem chladničky je 227 litrů. Lednička je vybavena 4 kusy polic, má přihrádky na vajíčka i držky na lahve. Samozřejmostí je i úsporné moderní LED osvětlení. Mrazák má objem 95 litrů a disponuje funkcí super mrazení. Mrazící kapacita u mrazáku je 4,5 kg / 24 hodin.

Za kolik se retro lednice Gorenje ORK192C prodává? Cena na našem trhu se pohybuje kolem 19 890 Kč s DPH.

CONCEPT LKR 7360cr

retro lednice CONCEPT LKR 7360cr

Concept LKR 7360cr je stylovou retro ledničkou. Nabízí moderní technologie a zajímavý vzhled. Lednička je vybavena funkcemi jako je NO FROST, prázdninovým režimem a dalšími. Je vybavena držákem na láhve včetně držáku na víno. Hlučnost modelu je 45 dB. Jedná se o volně stojící ledničku s mrazákem v dolní části ledničky. Model ledničky splňuje energetickou třídu A+. Spotřeba roční energie je 305 kWh. Čistý objem chladničky je 231 litrů. Ve výbavě naleznete i úsporné LED osvětlení. Mrazící kapacita u mrazáku je 4,2 kg / 24 hod. Objem mrazáku je 87 litrů a obsahuje 3 kusy zásuvek. Jako příslušenství u této ledničky naleznete Party Box, který můžete přenášet a uchovat v něm tak svoje potraviny v bezpečí.

Za kolik se tato retro lednička Concept LKR 7360 cr prodává? Chladnička je poměrně levná. Na trhu tuto ledničku naleznete za cenu kolem 16 979 Kč s DPH.

AMICA VT 862 AR

retro lednice AMICA VT 862 AR

Amica VT 862 AR je jednodveřovou retro chladničkou. Nabízí velmi dobré energetické vlastnosti. Splňuje totiž energetickou třídu A++. Hlučnost ledničky je 41 dB. Je vybavena mrazícím boxem s objemem 13 litrů. Čistý objem chladničky je 93 litrů. Lednička má 2 kusy polic. Police v lednici jsou vyrobeny z bezpečnostního skla. Tato lednička je velmi jednoduchá a tudíž nenabízí moderní funkce. Mrazící kapacita mrazáku je 2 kg za 24 hodin.

Za kolik se prodává retro lednice Amica VT 862 AR na našem trhu? Cena se pohybuje kolem 5 490 Kč s DPH. Jedná se tak o dobře cenově dostupnou retro ledničku pokud oželíte moderní funkce.

Klarstein Audrey Retro

retro lednice Klarstein Audrey Retro

Tato kombinovaná retro lednička Klarstein Audrey Retro je inspirována 50. lety. Chladnička má dostatečný úložný prostor a je vybavena i dostatečně velikým mrazákem. Splňuje energetickou třídu A++. Chladící prostor nabízí objem 194 litrů a mrazák má objem 56 litrů. Ve dveřích naleznete 4 přihrádky pro nápoje a různé sklenice. Naleznete zde také držák až pro 12 vajíček. Jedná se o moderní ledničku se zajímavým retro vzhledem. Pokud hledáte zajímavou retro ledničku za příznivou cenu, může být tato od Klarsteinu pro vás velmi dobrou volbou.

Za kolik se retro lednička Klarstein Audrey Retro prodává? Na trhu ji naleznete za cenu, která se pohybuje kolem 12 499 Kč s DPH.

ETA 2378

retro lednice ETA 2378

Dalším modelem retro ledničky v našem srovnání je ETA 2378. I značka ETA přinesla na trhu svoji retro lednici. Jedná se o volně stojící retro lednici s mrazákem. Lednice nabízí klasickou výbavu včetně LED osvětlení. Lednička splňuje energetickou třídu A++. Dále nabízí dynamické chlazení. Čistý objem chladničky je 216 litrů. Objem mrazáku je 84 litrů. Mrazák se nachází v dolní části. Mrazící kapacita je 4 kg za 24 hodin. Ve výbavě naleznete i držák na lahve. U ledničky bohužel chybí většina běžných funkcí jako je No Frost, nulová zóna nebo antibakteriální ochrana.

Za kolik peněz se ETA 2378 prodává? Cena za tento model se pohybuje kolem 19 990 Kč s DPH.

Jak vybrat retro lednici

Tento typ chladniček může být dobrou volbou prakticky v každém domě a bytě. Navíc své uplatnění si naleznou i v gastronomických zařízeních. To však neznamená, že bychom si měli vybrat první ledničku, která má retro vzhled. V této kategorii zboží máte veliký výběr dostupných produktů. Proto je důležité nad výběrem dostatečně přemýšlet a vybrat si retro ledničku podle správných parametrů.

Pokud jde o vzhled samotné ledničky, trh není příliš rozmanitý. Prakticky každé zařízení označené jako retro lednice se vyznačuje zaoblenými tvary, lesklým povrchem a charakteristickými klikami dveří. Co si budete vybírat je obvykle barva. Je však třeba si uvědomit, že stále si vybíráte ledničku, takže jejich výběr by měl být podobný jako při výběru standardní moderní ledničky.

Umístění mrazáku

Začneme klasickým dělením nabízeného vybavení. Jak jste si již možná mohli všimnout, na trhu najde jak malé jednodveřové chladničky, které postrádají mrazák, tak i retro dvoudveřové či jednodveřové chladničky s mrazákem umístěným nahoře nebo dole.

Samostatnou kategorii tvoří také modely s vnitřním mrazákem – je to obvykle malý prostor, ve kterém je místo na malé potraviny.

Konečná volba samozřejmě závisí na vašich potřebách. Velká retro lednička bude užitečná pro rodiny, zatímco malé modely budou vhodné pro jednu osobu v malých bytech.

Kapacita retro ledničky

Další parametr, který závisí na našich preferencích, jakožto i počtu lidí, kteří mají v úmyslu používat ledničku. Je třeba si uvědomit, že retro dvoudveřové chladničky i modely s vnitřním mrazákem jsou popsány samostatnými parametry kapacity chladicí a mrazicí komory. K tomu je přidána tzv. Celková kapacita.

Konstrukce ledničky

Mluvíme zde nejen o použité barvě a použitých materiálech, ale také o uspořádání všech polic, zásuvek a úchytů. Stojí za to pečlivě analyzovat popis a fotografie vybavení, které kupujeme, a zvážit, zda skutečně splňuje naše očekávání.

Funkce a příslušenství

Další velmi důležitý bod. Jak jsme již zmínili, z hlediska funkčnosti se retro chladničky obvykle neliší od standardních moderních modelů. To znamená, že výrobci velmi často implementují nové technologie a systémy, které zvyšují počet funkcí u zařízení a také ovlivňují komfort jejich používání.

Dobrou volbou bude samozřejmě retro lednička s funkcí No Frost, tj. zařízení s odmrazovacím systémem.

Co jiného stojí za zvážení? Uživatelé ocení mimo jiné speciální antibakteriální povlak, nízkoteplotní komoru nebo nucenou cirkulaci vzduchu, díky které jsou všechny výrobky chlazeny rovnoměrně, což jim prodlužuje čerstvost.

Energetická třída

Nakonec je nutné se ještě zaměřit na důležitý parametr, který nás informuje o tom, kolik energie daná retro lednička spotřebuje.

Chladničky s energetickou třídou A+++ budou samozřejmě energeticky nejúčinnější, následují modely s třídou A++, A+ a A. Parametr energetické třídy by měl být ověřen nezávislou analýzou množství spotřebované energie za rok. Tyto informace naleznete na energetické štítku u konkrétního produktu. U energeticky nejúčinnějších chladniček je spotřeba nižší než 170 kWh. Energetické štítky jsou regulované Evropskou Unií, takže se můžete spolehnout, že budou všude stejné.

Cena

Ačkoli z hlediska provozu a podporovaných funkcí se retro chladničky neliší od standardních zařízení, často si připlatíme za zajímavý design. Mluvíme dokonce o malých chladničkách, jejichž ceny často překračují hranici 10 000 Kč.

Pokud jde o chladničky v klasické velikosti s mrazákem nahoře nebo dole, ceny se obvykle pohybují od 10 000 Kč až do 40 000 Kč a více.

Retro ledničky – jakou značku vybrat?

Retro styl ledniček má stále své příznivce, takže by nikdo neměl být překvapen, že na trhu existuje mnoho výrobců, kteří nabízejí retro chladničky. Díky tomu si můžeme vybrat zajímavé modely a rozhodnout se pro ty, které splňují všechny vaše požadavky a potřeby.

Na trhu najdete retro chladničky Bosch, které jsou obvykle ve dvoudveřových variantách. Retro lednička Amica je také velmi populární. Důležité je, že je nabízena v mnoha dostupných variantách, včetně menších, což se ukazuje jako dobrá volba například pro malé byty. Můžete si také vybrat retro ledničky od značky Gorenje, Samsung nebo Electrolux.

Závěrem

V tomto článku jsme si pověděli o tom, jak vybrat vhodnou retro ledničku. Zaměřili jsme se na důležité parametry a podívali jsme si i na ty nejlepší modely dostupných retro ledniček v tomto roce. Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem pomohli a vy si tak vyberete kvalitní model retro ledničky, který vám  bude plně vyhovovat.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat