Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Zastřihovače vousů: Test a výběr nejlepších zastřihovačů vousů


Vyberte si nejlepší model zastřihovače vousů. Pokud chcete mít dokonale upravené vousy, pak k tomuto úkolu budete potřebovat kvalitní zastřihovač vousů. Ty nejlepší modely jsou intuitivní a nabízí celou řadu různých příslušenství a nastavení.

Tyto přístroje připomínají klasický strojek na vlasy, ale tento přístroj je přesně uzpůsoben pro dokonalou úpravu vousů. V tomto článku se zaměříme na to, jak si vybrat ten nejlepší model zastřihovače na vousy. Podíváme se také na nejdůležitější parametry, které je potřeba znát před koupí ideálního přístroje. Ačkoliv se může zdát, že výběr zastřihovače vousů je složitý, po přečtení celého článku o výběru nejlepšího modelu zastřihovače to bude pro vás velmi jednoduché. Zastřihovač vousů je užitečným pomocníkem, který se stane vaším často používaným přístrojem a neměl by vám chybět.

Výběr 10 nejlepších zastřihovačů vousů (2024)

Vybrali jsme pro vás 10 nejlepších zastřihovačů vousů. Jak jsme je vybírali? Analyzovali jsme stovky dostupných modelů na našem trhu a porovnali je podle dostupných hodnocení a recenzí od jejich uživatelů. Seřadili jsme pro vás tedy 10 nejlepších modelů do této přehledné tabulky. Nejlepší na tom je, že si můžete tuto tabulku seřadit podle vašich preferovaných parametrů. Pokud tedy chcete například nejlepší a zároveň nejlevnější model zastřihovače vousů, pak si můžete všechny modely seřadit od nejlevnějších po nejdražší.

Nejlepší zastřihovače vousů pro rok 2024 jsou tyto modely:

NázevVzhledTyp napájeníPočet nástavcůVodotěsný?Minimální délka ostříhání (v mm)Maximální délka ostříhání (v mm)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Remington HC5205Zastřihovač vousů Remington HC5205Kombinované2Ne342399Zobrazit v obchodech
Philips 5000 MG5730/15Zastřihovač vousů Philips 5000 MG5730/15Baterie11Ano1,2161599Zobrazit v obchodech
Philips BT5502/15Zastřihovač vousů Philips BT5502/15Baterie2Ano0,4201150Zobrazit v obchodech
Braun BT7220Zastřihovač vousů Braun BT7220Kombinované4Ne0,5201918Zobrazit v obchodech
Rowenta TN6010F4Zastřihovač vousů Rowenta TN6010F4Baterie3Ne15899Zobrazit v obchodech
Braun BT7240Zastřihovač vousů Braun BT7240Kombinované4Ne0,5202199Zobrazit v obchodech
Philips BT7510/15Zastřihovač vousů Philips BT7510/15Baterie3Ne0,5101797Zobrazit v obchodech
Wahl 5606-508Zastřihovač vousů Wahl 5606-508Baterie3Ne1,512298Zobrazit v obchodech
Remington PG 6130Zastřihovač vousů Remington PG 6130Baterie4Ne1,512549Zobrazit v obchodech
Babyliss E695EZastřihovač vousů Babyliss E695ESíťové8Ne325349Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací server Heuréka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení uživatelů u různých modelů zastřihovačů vousů.

Nejlepší zastřihovače vousů podle Heureky

Jak vybrat zastřihovač vousů (2024)

Jak vybrat zastřihovač vousů? To je otázka, kterou si mnoho z nás položí při pohledu na velkou nabídku všech modelů, které jsou na trhu. A protože samotná analýza všech modelů a jejich porovnávání zabere mnoho času, sepsali jsme pro vás tento návod na to, jak vybrat zastřihovač vousů. V následující části článku se podíváme na ty nejdůležitější parametry. Po přečtení této části článku budete vědět, na co se při výběru zaměřit.

Podíváme se například na materiály břitů, počet nástavců, dostupné typy napájení, vlastnosti a cenové rozpětí.

Styl používání zastřihovače

Před zakoupením některého z modelů zastřihovačů je důležité si položit jednu zásadní otázku, jak budete zastřihovač na vousy používat? Budete ho používat jen na domácí použít, nebo ho budete používat profesionálně? Toto je velice důležité, protože modely na osobní použití mají rozdílné parametry od těch, které můžete používat profesionálně. Profesionální strojky mají mnohem kvalitnější a důkladnější zpracování, ale také je jejich cena značně vyšší.

Také narazíte na modely, které jsou spíše multifunkčními přístroji, protože se hodí nejenom na holení vousů, ale i chloupků po celém těle.

Typ napájení

Můžete si vybírat mezi 2 typy napájení u zastřihovačů vousů. Každý z nich má svoje výhody a nevýhody. A záleží tedy pouze na vás, který si vyberete a který vám bude více vyhovovat. Můžete si vybrat modely, které jsou napájeny z elektrické sítě nebo modely, které jsou vybaveny baterií. Nejčastěji se však setkáte s modely, které jsou vybaveny baterií. S modely, které jsou napájeny z elektrické sítě se už moc na našem trhu nesetkáte

  • Zastřihovače s baterií – Modely, které jsou vybaveny akumulátorem jsou při holení více praktické, protože vám při holení nepřekáží napájecí kabel. Nevýhodou je to, že je musíte nechat nabíjet a pokud nejsou nabité, nemůžete je ihned použít. Rozhodně doporučujeme vybrat si model s baterií, protože si ho můžete vzít i na cesty a použít ho v době, kdy nemáte přístup k zásuvce.
  • Zastřihovače s napájením ze sítě – Modely, které jsou napájeny kabelem. V současné době se nabídka těchto modelů tenčí, a to zejména kvůli tomu, že zastřihovače s akumulátorem jsou více praktické a vývoj akumulátorů jde neustále dopředu.

Akumulátorové modely

U akumulátorových modelů ještě chvilku zůstaneme, protože při jejich výběru je dobré dbát na několik parametrů. Je dobré se podívat na to, jakou výdrž má baterie u daného modelu a za jak dlouho je schopna se nabít do provozuschopného stavu. Některé modely bývají vybaveny funkcí rychlonabíjení, které značně urychluje nabití, takže můžete začít používat model za co nejkratší dobu. Také se podívejte na to, jak se daný model nabíjí a jaké parametry má případná nabíječka. Dále je se dobré podívat na typ baterie, kterou je model vybaven. Nejčastěji se setkáte s bateriemi typu Li-Ion, které mají dobré parametry, ale jsou o něco dražší. U některých levných modelů se můžete setkat s Ni-Mh bateriemi, které však mají horší životnost a v dlouhodobém horizontu se nevyplatí.

Nástavce

Při výběru zastřihovače je též důležité neopomíjet nástavce, protože jsou důležitou součástí balení a ovlivňují spoustu důležitých vlastností při zastřihování vašich vousů. Základním příslušenstvím, bez kterého se u kvalitních modelů zastřihovačů neobejdete jsou nástavce. U lepších modelů si můžete vybírat z většího počtu nástavců, které ovlivňují styl toho, jak si můžete vousy upravit. S kvalitními nástavci můžete docílit mnoha trendy stylů vašich vousů.

Nástavce nám také ovlivňují to, jakou budete mít minimální a maximální délku střihu.

Setkáte se též s mnoha nástavci, které vám umožní nejenom zastřihování vousů, ale i zastřihování chloupků v nose, uších nebo dokonce i vlasů. To vám udělá z vašeho zastřihovače multifunkční přístroj, který lze použít mnoha způsoby.

Čím větším počtem nástavců je model zastřihovače vousů vybaven, tím ho můžete použít pro mnohem více příležitostí a sestřihů vousů.

Břity

Mnoho modelů zastřihovačů vousů včetně těch dražších nabízí dvojité ostří u břitů, což nám přidává na preciznosti při zastřihávání a umožňuje vám efektivně vyladit vaše vousy.

Břity a jejich kvalita patří mezi zásadní parametry u zastřihovačů vousů, které vám ovlivňují výsledek vašeho zastřižení vousů. Důležitým prvkem k dosažení dokonalých vousů je materiál čepele. Materiál čepele nám ovlivňuje i to, jak se o daný strojek musíte starat, a hlavně má vliv na jeho odolnost a ostrost.

Můžete si vybírat z několika materiálů, a to z titanu, keramiky nebo nerezové oceli. Pojďme si tyto materiály představit, ať víte, co od nich můžete očekávat. Povíme si hlavně o tom, jaké jsou jejich výhody a na co byste si u nich měli dát pozor.

Titan

Modely, které jsou označeny jako s čepelemi vyrobenými z titanu, mají dobrou odolnost proti postupnému otupění čepelí. Titanové čepele se vyznačují hlavně tím, že vám vydrží déle než ostatní materiály.

Modely, které mají titanový břit nikdy nemají břit celý pokryt titanem. Vždy bývá část pokryta nerezovou ocelí. To ovšem nijak neovlivňuje jeho pozitivní vlastnosti a je to vlastně pro vás výhodou, protože to zlevňuje cenu modelu.

Nerezová ocel

Nerezová ocel je tím nejrozšířenějším materiálem, se kterým se u zastřihovačů vousů setkáte. Nerezová ocel je materiálem, který toho vydrží docela hodně. Dobře se hodí na tlustší vousy.

A protože je nerezová ocel nejpoužívanějším materiálem u naprosté většiny jak levných, tak dražších modelů, setkáte se různou kvalitou nerezové oceli. Nevýhodou u tohoto materiálu je fakt, že se může jednoduše zahřát, což může být při zastřihávání vousů nepříjemné.

Keramika

Keramické čepele nabízejí řadu výhod oproti ostatním materiálům. Díky dobrým vlastnostem je keramický materiál výrazně dražší a setkáte se s ním u malého počtu modelů. Výhodou keramiky je to, že se naprosto minimálně zahřívá. Keramické čepele vydrží doopravdy dlouho a nikdy vám nijak nezreziví. A další výhodou je to, že se keramický materiál u břitů prakticky vůbec neotupí.

Funkce

Zastřihovače vousů bývají vybaveny řadou funkcí, které vám ulehčí celý proces stříhání vašich vousů. Funkce, kterými je model vybaven, ovlivňují jak jeho cenu, tak i možnosti co vše s ním dokážete. Modely vybaveny více funkcemi budou logicky dražší než ty, které mají málo funkcí. Pojďme si představit ty nejčastější funkce, se kterými se můžete setkat v obchodech u jednotlivých modelů.

  • Funkce vysávání – Tato funkce vám ulehčí celý proces zastříhávání a holení, protože pak nebudete mít všude rozprostřeny oholené vousy. Funguje to tak, že se oholené chloupky a vousy shromažďují v nádobce, kterou poté jednoduše vysypete.
  • Voděodolný model – Voděodolnost je velmi užitečnou funkcí, která vám ulehčuje manipulaci s celým přístrojem, protože si nemusíte dávat takový pozor, zda se vám zastřihovač vousů nenamočí. Můžete tak tento model použít například i při sprchování či se vám bude snáze daný model umývat a čistit pod tekoucí vodou.
  • Samoostřící čepele – Další užitečná funkce, která vám zajistí, že nemusíte břity ostřit. A to díky tomu, že se břity mezi sebou jemně třou a tím se navzájem naostří.
  • Samočistící břity – Díky této funkci nemusíte zdlouhavě břity čistit, protože jsou samočistící.

Cenové rozpětí

Poslední parametr, na který se zaměříme, je cena. Je vhodné si naplánovat to, kolik peněz chcete do modelu investovat podle důležitých parametrů. Cena se odvíjí zejména od toho, co vše má váš model umět, kolik má nástavců, z jakého materiálu jsou jeho čepele atd. Na trhu si můžete zakoupit modely mnoha značek, například Philipis, Rowenta, Braun apod. Na jednotlivé značky se podíváme podrobně v další části článku.

Nejlevnější modely do 1 000 Kč

Co můžete očekávat od modelů, které se vejdou do cenové kategorie pod 1 000 Kč? Pokud chcete základní model zastřihovače vousů bez mnoha nástavců, bez mnoha funkcí a základním vybavením, budou vám tyto modely vyhovovat. Nejlevnější modely můžete zakoupit již s cenovkou kolem 400 Kč včetně DPH. Což je velmi příznivá cena. Počítejte ovšem, že baterie u těchto modelů bude mít menší výdrž, zpracování přístroje bude levné a budou použity i ty nejlevnější materiály.

Zlatá střední cesta: 1 000 Kč až 2 000 Kč

Pokud chcete jít zlatou střední cestou, najdete v této kategorii nejvíce dostupných modelů, tudíž je z čeho vybírat. Můžete zde vybírat již z více funkcí, jako je například voděodolnost. Nástavce jsou vyrobeny většinou z kvalitní nerezové oceli. Modely mají větší výdrž a lepší zpracování než ty nejlevnější. Pokud toužíte po modelech, které toho zvládnou více, určitě si v této cenové kategorii od 1 000 Kč do 2 000 Kč vyberete.

Dražší modely s cenou nad 2 000 Kč

Poslední kategorie nám zahrnuje modely, u kterých se cenovka šplhá nad 2 000 Kč. Co se dá od nich očekávat? Můžete si zde vybrat jak profesionální modely, tak i modely, které jsou určeny pro vaše osobní použití. Tyto modely jsou vybaveny těmi nejlepšími funkcemi, výjimkou nejsou ani modely s displejem, který vám ukáže důležité informace a s širokým výběrem nástavců pro každou příležitost. Jsou vybaveny kvalitními bateriemi, které vydrží delší dobu. K některým modelům dostanete i praktický kufřík, ve kterém můžete zastřihovač vousů pohodlně převážet či bezpečně uklidit. Není problém zakoupit i profesionální strojky s cenovkou kolem 7 000 Kč. Ty však patří již k těm nejdražším modelům, které naleznete na našem trhu.

Značky zastřihovačů vousů

Zastřihovače vousů se stávají poslední dobou stále více popularnějšími a na trhu se začíná objevovat čím dál tím více modelů od různých značek. A protože může být těžké se v jednotlivých značkách vyznat, tak si nyní jednotlivé značky představíme. Řadu z nich již určitě znáte nebo jste o nich alespoň slyšeli. A pokud je neznáte, tak se o nich níže v této části článku dozvíte. Nejčastěji se setkáte s modely od značek Philips, Rowenta, Panasonic, Braun a Remington. Na trhu najdete i více značek, v této části článku jsme se však zaměřili na ty nejrozšířenější, které mají největší nabídku modelových řad na našem trhu.

Zastřihovače vousů Philips

Nizozemská značka Philips se zabývá výrobou řady různých pruduktů a výrobků a výjimkou nejsou ani zastřihovače vousů. Philips patří asi mezi nejznámější výrobce u zastřihovačů vousů a taky od něj najdete na našem trhu nejvíce modelů v současné době. Nabízí kolem 30 různých modelů, které jsou ručeni na zastřihování vašich vousů. Setkáte se u nich s funkcemi jako je vodotěsnost, omyvatelnost, odsávání vousů a mnoho dalších užitečných funkcí. Od značky Philips najdete řadu cenově dostupných modelů vynikají skvělým poměrem cena / výkon, tak i dražších modelů, které se dají použít i profesionálně.

Zastřihovače vousů Rowenta

Rowenta je německá značka založena roku 1909. Nabízí skvělé výrobky za dobrou cenu. Má dobrý design a vysokou úroveň efektivity. Tato značka je v partnerství se Světovým fondem na ochranu přírody. Od této značky najdete na trhu spíše základní zastřihovače vousů a Rowenta nenabízí tolik modelů jako Philips. Výhodou zastřihovačů vousů od Rowenty je to, že jsou velmi dobře cenově dostupné.

Zastřihovače vousů Panasonic

Značka Panasonic působí mezinárodně a nabízí mnoho různých produktů včetně zastřihovačů vousů. Co můžete očekávat od zastřihovačů Panasonic? Zejména si vyberete modely, které mají více nástavců a ne pouze jeden. Výhodou modelů od Panasonicu je to, že jsou snadno omyvatelné. Mají dobrou dobu provozu a čepele jsou vyrobeny z kvalitních materiálů.

Zastřihovače vousů Braun

Firma Braun vznikla v roce 1921 v Německu. Braun je součástí firmy Gillette. Značka Braun nabízí velmi kvalitní zastřihovače vousů. Tato vysoká kvalita je vykoupena o něco dražší cenou. Pokud sháníte velmi kvalitní zastřihovače, které toho nabízejí doopravdy hodně, pak je pro vás značka Braun skvělou volbou. Od značky Braun naleznete na našem trhu několik modelů, ze kterých si určitě vyberete ten ideální zastřihovač vousů.

Zastřihovače vousů Remington

Remington se řadí mezi nejlepší značky v oblasti elektroniky, která je určena především na péči o vlasy, vousy a vaše tělo. Historie sahá až do roku 1937, kdy byl na trh uveden první holící strojek od značky Remington. Tato značka nabízí mnoho různých produktů z mnoha kategorií a není výjimkou, že se u ní setkáte i s kvalitními zastřihovači vousů. Od této značky najdete hodně modelů s mnoha parametry. Pokud hledáte dobře cenově dostupné modely a zároveň kvalitní zpracování, pak jsou zastřihovače vousů od značky Remingtonu skvělou volbou. Najdete dobré modely se skvělým poměrem cena / výkon.

Jak se starat o váš zastřihovač vousů

Pokud chcete, aby vám váš nový zastřihovač vousů vydržel po co nejdelší dobu, je důležité se o něj náležitě starat. V této části článku nabízíme obecné rady, které se nemusí vztahovat na vámi zakoupený model, proto si vždy přečtěte předem návod k vašemu modelu, kde se dozvíte, jak se starat přesně o váš model zastřihovače.

Vždy byste měli vyměňovat břit pravidelně (většinou po 4 měsících), protože dochází k jeho opotřebení a po delší době se snižuje jeho účinnost. Většina modelů bývá vybavena indikátorem výměny čepele. Břity měňte vždy za originální od výrobce vašeho zastřihovače.

Čištění zastřihovače

Na zastřihovači se mohou množit různé bakterie, proto je důležité tento nástroj kvalitně a precizně čistit. Pojďme se seznámit s některými jednoduchými metodami čištění. Vždy si před použitím dané metody přečtěte váš návod k použití, ať víte, zda se dá váš model tímto způsobem čistit.

Před čištěním vždy vypojte přístroj ze zásuvky a vypněte ho.

Čištění alkoholem

Alkohol zabíjí bakterie. Proto je jeho použití vhodnou metodou pro čištění čepelí, které vás zbaví naprosté většiny nepříjemných bakterií. Vždy se kromě čištění alkoholem ujistěte, že ve vašich čepelích nezůstavají žádné zbytkové chloupky.

Očištění pod tekoucí vodou

Čepele by měly být dobře omyvatelné. U většiny modelů by se měly dát sundat. Vždy je po holení důkladně omyjte teplou vodou a nechte je poté usušit.

Pokud chcete, můžete v různých obchodech najít různé specializované přípravky, které vám dokonale vyčistí váš strojek na zastřihování vousů.

K čištění nikdy nepoužívejte agresivní přípravky, jako je benzín nebo aceton. Není vhodné používání ztlačeného vzduchu nebo abrazivní čistící prostředky.
Čepel většinou není vhodné sušít ručníkem či jinou tkaninou.

Zastřihovač vousů: Závěrem

V tomto článku jsem si pověděli o tom, jak vybrat zastřihovač vousů. Představili jsme si nejdůležitější parametry, které potřebujete k výběru znát. Pověděli jsme si také o značkách, se kterými se při výběru setkáte. Před výběrem ideálního modelu pečlivě zvažte všechna jeho pro a proti. Nákup tohoto přístroje by měl být předem promyšlenou záležitostí. Nikdy byste neměli jen tak jít a bez rozmyslu zakoupit produkt, který vám padne do oka. Vždy vybírejte s pečlivostí a prostudujte si všechny uvedené parametry výrobcem a prodejcem.

Doufáme, že jsme vám pomohli k výběru toho nejlepšího zastřihovače vousů a ten se tak stane vašim častým pomocníkem při úpravě vašich vousů a chloupků.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat