Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Homeopatika na kašel

Homeopatika na kašel: Porovnání 7 nejlepších homeopatik na zmírnění příznaků kašle podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 7 homeopatik na kašel. Jak jsme tato homeopatika vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tato homeopatika na kašel jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit homeopatika podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší homeopatikum na kašel.

Název produktuVzhledTypVýrobceForma lékuOrientační cena (s DPH)Dostupnost skladem
Drosera por.gra.4 g 9CHHomeopatikum na kašel Drosera por.gra.4 g 9CHHomeopatikumBoironForma granulí104Zobrazit v obchodech
Antimonium Tartaricum por.gra.4 g 9CHHomeopatikum na kašel Antimonium Tartaricum por.gra.4 g 9CHHomeopatikumBoironForma granulí104Zobrazit v obchodech
Ipecacuanha por.gra.4 g 9CHHomeopatikum na kašel Ipecacuanha por.gra.4 g 9CHHomeopatikumBoironForma granulí104Zobrazit v obchodech
Spongia Tosta por.gra.4 g 9CHHomeopatikum na kašel Spongia Tosta por.gra.4 g 9CHHomeopatikumBoironForma granulí104Zobrazit v obchodech
Natrum Muriaticum por.gra.4 g 30CHHomeopatikum na kašel Natrum Muriaticum por.gra.4 g 30CHHomeopatikumBoironForma granulí104Zobrazit v obchodech
Phosphorus por.gra.4 g 9CHHomeopatikum na kašel Phosphorus por.gra.4 g 9CHHomeopatikumBoironForma granulí104Zobrazit v obchodech
Sambucus Nigra por.gra.4 g 9CHHomeopatikum na kašel Sambucus Nigra por.gra.4 g 9CHHomeopatikumBoironForma granulí104Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení homeopatik na kašel od jejich uživatelů.

Co je to kašel?

Kašel je přirozený reflex, kterým vaše tělo odstraňuje dráždivé látky z horních (krčních) a dolních (plíce) dýchacích cest. Kašel pomáhá vašemu tělu léčit a chránit se.

Jak kašel ovlivňuje vaše tělo

Občasný kašel je normální zdravou funkcí vašeho těla. Vaše hrdlo a dýchací cesty jsou vybaveny nervy, které cítí dráždivé látky a snaží se je rozptýlit. Tato reakce je téměř okamžitá a velmi účinná.

Hrdla a plíce normálně produkují malé množství hlenu, aby udržely dýchací cesty vlhké a vytvořily tenkou krycí vrstvu, která funguje jako ochranná bariéra proti dráždivým látkám a choroboplodným zárodkům, které můžete vdechnout. Občasné kašlání pomáhá mobilizovat hlen a nemá žádné škodlivé účinky na tělo. Kašel také umožňuje rychlé odstranění jakýchkoli nežádoucích částic, které náhodně vdechnete.

Druhy kašle

1. Vlhký kašel

Vlhký kašel obvykle při kašli produkuje nějaký druh hlenu. Tento hlen byste měli pokud možno vyplivnout, protože jeho spolknutí může vést k bolestem žaludku nebo zvracení. Vlhký kašel je obvykle způsoben infekcí nějakého druhu, jako je nachlazení nebo chřipka, a je to způsob, jak se vaše tělo zbavit přebytečného hlenu, který infekce vytvořila. Astma může být také příčinou vlhkého kašle, ale pokud máte také ucpaný nos, rýmu, bolest v krku nebo horečku, je docela bezpečné říci, že máte jednoduše rýmu nebo infekci dýchacích cest. Chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN) obvykle také vede k vlhkému kašli, a to se může objevit, i když vaše plíce nejsou zvláště podrážděné. 

Vlhký kašel je normálním příznakem:

 • nachlazení nebo chřipka
 • astma
 • bronchitida
 • chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN)
 • zápal plic.

2. Suchý kašel

Tento typ kašle nastává, když hrdlo neprodukuje dostatek hlenu, což má za následek podráždění krku.

Lékaři mohou doporučit demulcent na pokrytí krku a zmírnění podráždění horních cest dýchacích. Mezi přijatelné demulcenty patří voda, tvrdé bonbóny, citron, med, mentol nebo jednoduchý sirup.

Suchý kašel může být příznakem:

 • nachlazení nebo chřipka
 • alergie
 • astma
 • COVID-19
 • zádi
 • gastroezofageální refluxní choroba (GERD)
 • dráždivé látky, jako je znečištěné ovzduší, prach nebo kouř
 • zánět hrtanu
 • léky, jako jsou ACE inhibitory
 • zánět vedlejších nosních dutin
 • bolest krku
 • zánět mandlí

3. Paroxysmální kašel

Záchvatovitý kašel je prudký a nekontrolovaný kašel, který je vyčerpávající a bolestivý. Můžete mít potíže s dýcháním a můžete dokonce zvracet. Pertussis neboli černý kašel je nejčastější příčinou záchvatovitého kašle. Mezi další příčiny patří:

 • astma
 • dušení
 • COPD
 • zápal plic
 • tuberkulóza

HOMEOPATIKA NA LÉČBU KAŠLE

Homeopatikum na kašel Drosera Rotundfolia – lék na suchý kašel

Drosera Rotundifolia je velmi účinný homeopatický lék na suchý kašel. Pro použití Drosera je hlavním indikátorem suchý, dráždivý (dráždivý) kašel. Kašel přichází v záchvatech, které na sebe rychle navazují. K epizodám kašle dochází výrazná únava. Mezi další doprovodné příznaky patří lechtání v hrtanu, pocit škrábání (jako při bolestech v krku) a páchnoucí dech s kašlem. Může se objevit i zvracení s kašlem. Kašel se obvykle zhoršuje po mluvení nebo smíchu.

Kašel, který se objeví během spalniček nebo po nich, je také dobře léčen tímto lékem. Drosera je také dobře indikována při kašli, který začíná vleže. 

https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/drosera-por-gra-4-g-9ch/#prehled/

Homeopatikum na kašel Antimonium Tart – lék na chrastivý kašel

Antimonium Tart funguje velmi dobře v případech chrastivého kašle. Pacient má uvolněný, chrastivý kašel a plíce jsou plné hlenu. Kašel zůstává konstantní po celý den a noc. Pacient čelí nadměrným potížím při zvednutí hlenu. Spolu s tím jsou přítomny potíže s dýcháním (nejvýraznější v noci). Obtížné dýchání nutí člověka sedět z polohy na břiše (ve které je to horší). Kromě výše uvedených příznaků může být přítomen pocit pálení na hrudi. V některých případech se také objevuje bolest na hrudi při kašli. Kašel, který se zhoršuje po každém jídle, je dalším charakteristickým rysem poukazujícím na použití antimoniového tartu.

https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/antimonium-tartaricum-por-gra-4-g-9ch/#prehled/

Homeopatikum na kašel Ipecac — na kašel s obtížným hlenem

Ipecac je vhodným lékem na kašel se ztíženým vykašláváním. Pacient má uvolněný chrastivý kašel s výraznými potížemi s vykašláváním. Může se objevit pocit sevření na hrudi a dušnost. Kašel mohou doprovázet dusivá kouzla. Ve většině případů je také přítomna nevolnost a zvracení s kašlem.

https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/ipecacuanha-por-gra-4-g-9ch/#prehled/

Spongia Tosta – na kašel se suchým vzduchem

Spongia Tosta je lék, který je velmi užitečný při kašli s extrémní suchostí všech dýchacích cest. Kašel je výhradně suchý, štěkavý, štěkavý typ. Ke kašli se může přidružit zimnice. Teplé nápoje mohou nabídnout malou úlevu. Spolu s tím může být přítomna i dušnost a namáhavé dýchání.

https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/spongia-tosta-por-gra-4-g-9ch/#prehled/

Natrum Mur – léčba kašle s bílým hlenem

Na kašel s vykašláváním bílého sputa je blahodárným lékem Natrum MurSpusta může být podle chuti slaná. Dalšími průvodními příznaky jsou kašel s vytékáním slz z očí, bolest hlavy praskajícího charakteru a dušnost. Objevuje se také bolestivý, pohmožděný pocit na hrudi. Dalším příznakem, který se může objevit, je mimovolní močení při kašli.

https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/natrum-muriaticum-por-gra-4-g-30ch/#prehled/

Fosfor a Hepar Sulph – na kašel při bronchitidě

Fosfor a Hepar Sulph jsou prospěšné léky na kašel při bronchitidě. Charakteristickými indikátory pro použití Phosphorus jsou kašel s vykašláváním sputa hnisavé povahy, pěnivý nebo krví zbarvený sputum. Hlen může být podle chuti slaný nebo sladký. Silný zápach může vyvolat kašel.

Spolu s kašlem může být přítomna tíseň na hrudi, útlak na hrudi a ostrá šití na hrudi. U několika jedinců, kteří potřebují fosfor, se může objevit pocit tepla/pálení na hrudi.

Hepar Sulph je významný lék na bronchitidu u starších dospělých. Symptomy indikující použití Hepar Sulph jsou uvolněný chrastivý kašel s hustým, houževnatým, žlutým sputem. Kašel se může zhoršit působením studeného vzduchu, zatímco teplo ho zmírňuje.

https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/phosphorus-por-gra-4-g-9ch/#specifikace/

https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/hepar-sulfuris-calcareum-por-gra-4-g-30ch/#prehled/

Album arsenu – na astmatický kašel

Arsenic Album je vynikající volbou léku na astmatický kašel. Příznaky indikující použití Arsenic Album jsou kašel s dušností a sípání/pískání na hrudi. Může se také objevit tlak na hrudi. Může se objevit houževnaté vykašlávání žluté/zelené barvy. Dalším doprovodným znakem jsou dusivé záchvaty během spánku. U osob s výše uvedenými příznaky se může objevit úzkost a neklid.

https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/arsenicum-album-por-gra-4-g-15ch/#prehled/

Sambucus Nigra – Proti kašli u dětí

Sambucus Nigra je dobře indikovaný lék na léčbu kašle u dětí. Kašel je obvykle záchvatovitého typu. Nejobtížnější doba pro kašel je v noci. V nočních hodinách se objevují náhlé záchvaty, zejména dusivého kašle. Dítě, které potřebuje Sambucus Nigra, často v noci sedí kvůli kašli. Spolu s kašlem je ve většině případů přítomen i pískavý zvuk z hrudníku.

https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/sambucus-nigra-por-gra-4-g-9ch/#prehled/

Nux Vomica – na kašel s kyselostí (GERD)

Nux Vomica je důležitý lék na kašel s kyselostí. Příznaky naznačující jeho použití jsou kašel a potíže s dýcháním s nahromaděním plynu v břiše. Nevolnost, zvracení, plnost žaludku a kyselé/hořké říhání jsou nápadně přítomny s kašlem.

https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/nux-vomica-por-gra-4-g-9ch/#prehled/

CO JE TO HOMEOPATIKUM?

Homeopatie je lékařský systém založený na přesvědčení, že tělo se dokáže vyléčit samo. Ti, kteří to praktikují, používají malé množství přírodních látek, jako jsou rostliny a minerály. Věří, že tyto stimulují proces hojení.

Byl vyvinut koncem 17. století v Německu. Je to běžné v mnoha evropských zemích, ale ve Spojených státech to není tak populární.

Teorie 1: Podobné hojí podobné

Hlavní teorie homeopatické medicíny je jednoduchá: „jako léčí podobné“.

Věří se, že pokud něco způsobuje příznaky u zdravého člověka, může to vyléčit stejné příznaky u člověka s nemocí. Pokud trpíte například nespavostí, může být homeopatickým lékem velmi slabý roztok obsahující kávu.

Homeopatie tvrdí, že to funguje, protože malé množství látky způsobující onemocnění stimuluje vaše tělo, aby se samo uzdravilo.

Zatímco homeopatie je z velké části neprokázaná, základní myšlenka není cizí moderní lékařské vědě. Vakcíny v podstatě fungují – vystaví vás malému množství mrtvého nebo inaktivovaného zárodku, a to váš imunitní systém naučí, jak je rozpoznat a zničit, a chránit vás před nemocí.

Teorie 2: Zesilování

Další teorií, která je základem homeopatie, je teorie potencování. Praktici věří, že čím více je složka zředěna, tím silnější je.

Myšlenka je taková, že ředění a míchání (silné protřepávání) přísady aktivuje její léčivé schopnosti a zvyšuje její účinek. Síla v homeopatických roztocích je indikována třemi způsoby:

 • X nebo D (desítková stupnice ředění) : Složka se smíchá s alkoholem nebo destilovanou vodou v poměru 1:10. Například jeden díl kávy (nebo jiné léčivé přísady) na deset dílů vody.
 • C (měřítko centesimálního ředění) : poměr 1:100 nebo jeden díl léčivé přísady na 100 dílů vody/alkoholu.
 • Q ( quinquagintimillesimal měřítko ):poměr 1:50 000 nebo jeden díl léčivé přísady na 50 000 dílů vody/alkoholu.

K těmto ředěním může dojít několikrát před podáním homeopatického léku. Například roztok 3C se jednou zředí na stupnici C (1:100) a poté se protřepe. Potom se zředí (1:100) podruhé a protřepe, pak potřetí. Ve výsledném roztoku zbyly pouze molekuly původní složky.

Skeptici to popsali jako ekvivalent rozpuštění jednoho Advilu (ibuprofenu) v oceánu a následného vypití několika kapek.

Někteří homeopaté v reakci na to tvrdí, že množství samotné složky není to, co je důležité, ale spíše energie složky – kterou podle nich aktivuje proces ředění, aby zahájil terapeutický účinek na tělo.

Tři principy homeopatie

Homeopatie je založena na třech principech:

 1. Zákon podobnosti: Teorie „podobné léčí podobné“.
 2. Princip jediného léku: Jeden lék by měl pokrývat všechny fyzické, emocionální a duševní příznaky nemoci.
 3. Princip minimální dávky: Nejprve se použije pouze malé množství látky, po kterém se postupem času nepatrně zvyšuje.

Homeopatická léčba

Aby homeopat určil léčebný plán pro osobu, zváží všechny symptomy osoby (fyzické, mentální nebo emocionální) a identifikuje lék, který je schopen vyvolat u zdravého člověka, symptomy se nejvíce „podobají“ symptomům, kterými osoba trpí. Homeopatické léky mohou být ve formě tekutiny, granulí, prášku nebo tablet. Váš lékař může také doporučit obecné změny životního stylu a stravy jako součást léčebného plánu.

Homeopaté naznačují, že někdy se příznaky mohou dočasně zhoršit, než se zlepší. Toto „zhoršení“ symptomů může být součástí homeopatické léčby. Pokud se u vás objeví reakce, měli byste to však říci svému homeopatovi a lékaři. Váš homeopat vás může v případě potřeby odkázat na lékaře nebo jiného praktického lékaře.

Historie homeopatie

Homeopatie byla vyvinuta koncem 18. století Samuelem Hahnemannem, uznávaným lékařem v Německu. Hahnemann věřil, že „podobné léčí podobné“ a že nepatrné koncentrace konkrétního toxinu mohou vyléčit úplně stejné příznaky, jaké by způsobovaly ve větších dávkách. Myslete na jedovatý břečťan k léčbě vyrážky.

Tento pojem „podobné léčí podobné“ byl podobný nově vznikající vědě o očkování a očkování. A Hahnemannova léčba v jejich zředěných formách byla mnohem bezpečnější než většina lékařských praktik v jeho době, jako je krveprolití. 

Přesto lékaři – a chemici zvláště – brzy pochopili, že homeopatie nemůže fungovat, protože ředění je nepravděpodobné, zředěné do té míry, že v léku již není žádný lék. 

Jiné homeopatické léky na příznaky

Ve snaze obnovit rovnováhu, kterou se vaše tělo snaží udržet, mohou být principy homeopatie a její široká škála léků skvělou možností, jak vyzkoušet příště, když se objeví bolavý kloub, svědění v krku nebo jiný nepříjemný symptom.

Následují některé z nejběžnějších homeopatických léků a související příznaky. Pamatujte však, že každý člověk má individuální potřeby a na běžné homeopatické dávky může reagovat odlišně. Promluvte si tedy se svým poskytovatelem zdravotní péče, naturopatickým lékařem nebo vyškoleným homeopatem ohledně konkrétních dávek vhodných pro vaše potřeby.

Homeopatie pro alergiky

Je něco horšího než sezóna alergií? Pokud trpíte běžnými příznaky, jako jsou svědění očí, rýma a škrábání v krku, tableta Sabadil vám může pomoci přinést úlevu. Tato komplexní směs je známá tím, že pomáhá zmírňovat příznaky spojené se sezónními alergiemi a sennou rýmou.

Homeopatie proti úzkosti

Pokud jste jedním z milionů Američanů, kteří trpí úzkostí, víte, jaké potíže mohou přicházet s pocity nervozity, nespavosti, přecitlivělosti a celkového neklidu. Sedalia je směs několika homeopatických léků, které spolupracují na podpoře zdravé reakce na akutní stres.

Homeopatie pro artritidu/bolesti kloubů

Pokud jde o bolest a ztuhlost kloubů, Causticum je skvělým jednorázovým lékem. Další možností je Arnica, oblíbený homeopatický lék, který lze použít lokálně nebo perorálně pro své vlastnosti zklidňující zánět. 

Homeopatie pro C starý/kašel

Rýma a kašel. Nikdo je nemá rád a nikdo není rád v jejich blízkosti. Pokud vás trápí dráždivá rýma spojená s kýcháním, Allium cepa je dobrá volba.  (Navíc má medovou příchuť, což je vždy uklidňující a užitečné, když jste pod nepříznivým počasím.) Pokud pociťujete náhlé vysoké horečky a intenzivní pocení v důsledku nachlazení, Belladonna vám může pomoci zmírnit vaše příznaky.

Homeopatie pro ušní infekci

Infekce uší, u dětí i dospělých, mohou být bolestivé a vysilující. U infekcí spojených s nachlazením může Pulsatilla pomoci zmírnit pocity horka a otoku se svěděním, které se může zhoršit v noci. Hepar Sulphurus Calcareum může pomoci lidem s pokročilou infekcí, trpícími silnými bolestmi a záněty zhoršenými nachlazením. Mercurius Solubis je dobrý při infekcích s nahromaděním tekutiny nebo hnisu a silných vystřelujících bolestech.

Homeopatie pro ekzém/psoriázu

Kromě intenzivního svědění a nepohodlí, které mohou přijít s kožními onemocněními, jako je ekzém nebo lupénka, se někteří lidé také potýkají s pocity trapnosti za to, jak vypadají. Grafit může pomoci zmírnit nadměrné suché praskání nebo štěpení kůže spolu se svěděním, výtokem nebo hnisem. Síra pomáhá zmírnit nadměrné svědění, zarudnutí, pocity pálení a suchosti. 

Homeopatie na deprese

Deprese není jen pocit „modré“, je to vážný stav, který může způsobit řadu příznaků, jako je letargie, nejistota a sklíčenost. Arsenicum album pomáhá bojovat s pocity úzkosti, nejistoty a perfekcionismu. Existuje také Calcarea carbonicum , která může zmírnit pocity strachu a sklíčenosti spojené s přepracováním, a Causiticum , která může zmírnit bolest pociťovanou po smutku nebo ztrátě.

Homeopatie na bolesti hlavy/migrénu

Bolest hlavy nebo migréna mohou vážně narušit váš den a v některých případech vás zcela znehybní. Gelsemium může pomoci odvrátit bolest vyzařující ze zadní části hlavy a také citlivost na světlo a zvuk. Nux vomica může pomoci zmírnit bolesti hlavy spojené s obávanou kocovinou.

Homeopatie pro chřipku

Hledáte řešení, jak porazit zimnici, horečky, bolesti spojené s obávanou chřipkou? Oscillococcinum je oblíbený lék na chřipku, známý pro své složení s mnoha příznaky, které může pomoci se vším, od pocitu sraženosti až po nízké horečky a zimnici. Bryonia alba může pomoci s celkovými bolestmi těla a vysokou náhlou horečkou. A Ferrum phosphoricum je dobrou volbou pro ty, kteří trpí slabostí, horečkou a bolestmi uší.

Homeopatie pro  UTI

V dokonalém světě by brusinkový džus byl vše, co byste potřebovali, abyste se zbavili infekce močových cest. Bohužel vaše tělo potřebuje více než to, aby vám pomohlo zmírnit bolest a nepohodlí. Zatímco na trhu existuje celá řada doplňků, včetně probiotik , které podporují zdraví močového měchýře a močových cest, existuje také několik skvělých homeopatických možností. Pokud jste v počátečních stádiích UTI, Aconitum Napellus může pomoci při potížích s močením. Pokud máte neustálé nutkání močit v kombinaci se silnými palčivými bolestmi, Cantharis je nejlepší lék, který je třeba zvážit.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat