Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Elektrické krby: Jak vybrat elektrický krb? Nejlepší krby


Hledáte nejlepší elektrické krby? Pak jste na správném místě, protože v našem článku naleznete důležité informace pro výběr toho nejlepšího elektrického krbu. Elektrické krby jsou skvělou alternativou k běžným krbům. Tyto krby nepotřebují údržbu, přikládání dřeva ani složité čištění. Dále elektrické krby jsou velmi jednoduché na instalaci, kterou zvládnete sami. Výhodou takového spotřebiče je to, že se jedná o velmi bezpečný spotřebič, který lze použít kdekoliv. Můžete mít tak krb například ve svém bytě.

Elektrický krb umístíte všude, kde se nehodí umístit běžný krb. Můžete si ho tak zakoupit na chatu, do bytu, paneláku, bytového domu a na mnoha dalších míst. Elektrický krb se také bude hodit každému, kdo nemá rád údržbu běžného krbu, ale stačí mu pouze imitovaný efekt praskajícího krbu. Elektrický krb je vhodným krbem do bytu.

Aktuálně se na našem trhu nachází spousta elektrických krbových kamen, které věrně imitují svoji věrnou předlohu. Prakticky je nerozeznáte od klasického krbu. Můžete si vybírat z několika různých provedeních. Lze si tak vybrat krby, které se dají zabudovat na zeď, dále pak volně stojící elektrické krby nebo si můžete vybrat i krbovou vložku. Některé elektrické krby mají i funkci výhřevu. Nejedná se tedy pouze o viditelný efekt, ale i pocitový, protože takový elektrický krb dokáže docela účinně vyhřívat místnost, kde se nachází.

Pokud si chcete vybrat ten nejlepší elektrický krb, pak pokračujte ve čtení tohoto článku, protože s v něm následně povíme o nejlepších elektrických krbech a dále si povíme o tom, jak vybrat elektrický krb v roce 2023.

Proč si zakoupit elektrický krb?

Elektrický krb má řadu výhodou oproti krbu na uhlí nebo biokrbu. Pokud nejste pro elektrokrb ještě zcela rozhodnuti, sepsali jsme pro vás několik důvodů, které vás mohou ke koupi elektrické krbu přesvědčit. Přečtěte si několik zajímavých důvodů pro koupi elektrického krbu.

 • Elektrický krb se jednoduše udržuje
 • Má jednoduchou instalaci
 • Umí vytápět
 • Lze ho umístit kamkoliv
 • Eliminuje běžná rizika, jako je například vznik požáru

Výběr 10 nejlepších elektrických krbů (2023)

V tomto srovnání jsme vybrali 10 nejlepších elektrických krbů, které jsou dostupné na našem trhu. Jak jsme je vybírali? Tyto krby jsme vybrali podle dostupných hodnocení a recenzí jejich uživatelů. Tyto jednotlivé modely jsme seřadili pro vás do přehledné tabulky, kterou si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud tedy například preferujete cenu, můžete si seřadit tabulku podle orientační ceny s DPH.

NázevVzhledTopný výkon (W)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Klarstein LausanneElektrický krb Klarstein Lausanne20004799Zobrazit v obchodech
Klarstein ChamonixElektrický krb Klarstein Chamonix200010699Zobrazit v obchodech
KLARSTEIN St. MoritzElektrický krb KLARSTEIN St. Moritz18003199Zobrazit v obchodech
Klarstein LienzElektrický krb Klarstein Lienz18004399Zobrazit v obchodech
G21 Fire LoftyElektrický krb G21 Fire Lofty15004274Zobrazit v obchodech
Klarstein Studio 5Elektrický krb Klarstein Studio 518005799Zobrazit v obchodech
Klarstein BergamoElektrický krb Klarstein Bergamo18003899Zobrazit v obchodech
Ardes 350Elektrický krb Ardes 35015001815Zobrazit v obchodech
G21 Fire StormElektrický krb G21 Fire Storm15004150Zobrazit v obchodech
Dimplex TOLUCA Deluxe ECO LEDElektrický krb Dimplex TOLUCA Deluxe ECO LED20007390Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací server Heureka. Na něm si lze porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení uživatelů u různých modelů elektrických krbů.

Nejlepší elektrické krby podle Heureky

Jak vybrat elektrický krb

Na trhu v různých obchodech naleznete široký výběr elektrických krbů s různými parametry. Abyste byli schopni vybrat ten nejlepší elektrický gril, tak musíte nastudovat všechny důležité parametry, což může zabrat hodně času. Proto jsme pro vás sebrali tuto část článku, ve které se dozvíte o těch nejdůležitějších parametrech pro výběr ideálního elektrického grilu.

Dostupná provedení elektrického krbu

Prvním parametrem, na který je se důležité zaměřit, je provedení elektrického krbu. Provedení se odvíjí od toho, kde chcete mít váš nový elektrický krb umístěn. Pojďme se nyní seznámit s jednotlivými provedeními elektrických krbů.

Můžete si vybírat z těchto druhů provedení elektrického krbu:

 • Volně stojící elektrický krb – Je snadno přenositelný a skladovatelný. Dá se umístit prakticky kamkoliv.
 • Nástěnný elektrický krb – Jak už název napovídá, nástěnný el. krb se umístí na stěnu. Díky držákům takový krb připevníte velmi jednoduše.
 • Vestavný elektrický krb – Vestavný krb se zapustí do zdi. Při této variantě už potřebujete udělat drobné úpravy a jeho náročnost na instalaci je o něco obtížnější.
 • Elektrická krbová vložka – Krbová vložka se vkládá do klasického krbu. Pokud vás běžný krb omrzel nebo nemáte rádi spojené činnosti s běžným krbem, pak se vám bude hodit samotná elektrická krbová vložka, kterou umístíte do běžného krbu.

Elektrický krb a rozměry

Rozměry krbu jsou zásadním parametrem. Je dobré nejdříve najít vhodné místo ve vašem obydlí a podle toho vybírat elektrický krb také podle jeho velikosti. Na trhu si můžete vybírat z mnoha různých velikostí elektrických krbů. Proto si vždy podívejte na důkladně rozměry vámi vybraného elektrického krbu.

Výkon a ohřev

Většina elektrických krbů nabízí v dnešní době i možnost ohřevu. Díky tomu budete mít pocit z krbu doopravdy reálný. Díky funkci ohřevu může elektrický krb fungovat jako přímotop, který vypadá jako krb.

Pokud si chcete vybrat elektrický krb s funkcí ohřevu, je dobré se zaměřit i na jeho topný výkon. Ten se udává ve Wattech a ovlivňuje na to, jak rychle se dokáže krb ohřát a jak moc bude topit. Dobré je také myslet na to, že čím větší bude mít elektrický krb výkon, tím více spotřebovává elektrické energie. Pokud nechcete mít vysoké účty za elektřinu, pak doporučujeme spouštět ohřev pouze na pár hodin. Rozhodně nedoporučujeme nechat zapnutý ohřev u elektrické krbu po celý den. Pokud se vyhnete ohřívání, pak elektrický krb spotřebovává energii srovnatelnou s běžnou žárovkou. Samotná imitace hoření tedy nespotřebovává mnoho elektrické energie.

Většina krbů je také vybavena pojistkou proti přehřívání. Tato pojistka je velmi důležitou specifikací při elektrických krbech, které dokážou i ohřívat. Pokud by došlo k přehřátí krbu, tak tato pojistka dokáže přístroj včas vypnout aby nedošlo k nějaké nehodě nebo poškození. Před použitím topení si vždy přečtěte přiložený návod k použití k vašemu novému spotřebiči. Elektrický krb by nikdy neměl sloužit jako jediný zdroj tepla ve vašem bytě.

Funkce a příslušenství

Elektrické krby stejně tak jako i ostatní elektrické spotřebiče nabízejí řadu různých dostupných funkcí a příslušenství. Na trhu naleznete různé příslušenství a funkce, které vám může ulehčit používání elektrického krbu. Pojďme si nyní jednotlivé funkce a příslušenství představit, ať víte, s jakými funkcemi se můžete u různých modelů elektrických krbů na našem trhu setkat.

 • Dálkové ovládání – Díky dálkovému ovládání budete velmi jednoduše ovládat váš krb. Nemusíte se k němu ani přiblížit a můžete ho tak ovládat z pohodlí vašeho křesla.
 • Funkce vytápění – Funkce vytápění vám umožňuje používat krb jako elektrický přímotop. Lze ním tedy vytopit váš pokoj či místnost.
 • LED osvětlení – LED osvětlení vám více umocní pocit z elektrického krbu. Díky LED osvětlení osvětlíte pokoj elektrickým krbem stejně tak jako to je i u reálného klasického krbu.
 • Nastavení topného výkonu – Díky pohodlnému nastavení topného výkonu můžete nastavit intenzitu vytápění.
 • Vestavěný reproduktor – Pokud toužíte slyšet i praskání ohně, vybírejte si model, který je vybaven i vestavěným reproduktorem, který přehrává praskání ohně. Ne všechny modely bývají touto funkcí vybaveny, proto se dívejte na dostupné parametry u modelů, zda je váš favorit vybaven vestavěným reproduktorem. Pokud toužíte po dokonalé imitaci, rozhodně si vyberte model, který je reproduktorem vybaven.

Cena

Jedním z posledních parametrů, na který je dobré se zaměřit, je cena produktu. Abyste věděli, kolik vás bude nový elektrický krb stát a kolik je potřeba si připravit peněz na investici do nového elektrického krbu, pak se podívejte na několik cenových kategorií, které jsme pro vás vypsali v tomto odstavci. V jednotlivých cenových kategoriích se povíme o tom, co od jednotlivých elektrických krbů v daných cenových kategorií můžete očekávat.

Nejlevnější modely s cenou do 5 000 Kč

Co můžete očekávat od nejlevnějších modelů s cenovkou do 5 000 Kč? Nejlevnější elektrické krby se pohybují s cenou kolem 3 000 Kč. Nejlevnější modely nabízejí mnoho různých vzhledů a designu. Topný výkon u těchto modelů se většinou pohybuje kolem 1 000 W až 1 4000 W.

Krby s cenou od 5 000 Kč do 10 000 Kč

V této cenové relaci si můžete vybrat mnoho dostupných elektrických krbů. V této kategorii naleznete prakticky největší a nejširší výběr různých krbů. Tyto krby nabízejí značně vyšší topný výkon a nabízejí i funkce jako je LED podsvícení nebo dálkové ovládání, které vám značně ulehčí ovládání celého krbu.

Krby s cenou nad 10 000 Kč

Co můžete očekávat od nejdražších modelů, které přesahují cenovku nad 10 000 Kč? Nejdražší modely mohou mít i cenu kolem 20 000 Kč. Tyto modely dokáží poměrně dokonale navodit romantickou atmosféru, kterou nerozeznáte od běžných klasických krbů s opravdivým ohněm. Tyto spotřebiče dokáží zahřívat i větší velikosti místností a nabízejí řadu příslušenství a funkcí. Vyberete si modely s realistickými LED diodami, které dokonale dokáži imitovat vzhled hořícího dřeva.

Elektrické krby: Dostupné značky elektrických krbů

Pojďme si ty nejviditelnější značky krátce představit. Jaké jsou dostupné značky elektrických krbů na našem trhu?

 • Klarstein
 • G21
 • Ardes
 • CEV Venezia

Závěrem

V tomto článku jsme se zaměřili na nejlepší modely elektrických krbů. Dále jsme si pověděli o tom, jak vybrat elektrický krb a pověděli jsme si něco o důležitých parametrech, které je vhodné znát při výběru toho nejlepšího modelu. Doufáme, že jsme vám pomohli vybrat vhodný elektrický krb, který vám bude efektivně sloužit po mnoho let a velmi dobře pasovat do vaší domácnosti. Také doufáme, že vám tento elektrický krb přinese mnoho krásných a příjemných chvil.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 4.8]

Mohlo by vás také zajímat