Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Autochladničky


Automobilové chladničky jsou jedním z mnoha typů cestovních chladniček. Takové zařízení vám umožní přepravovat chlazené jídlo beze strachu, že se po cestě zkazí nebo jinak poškodí. Hlavním úkolem takového zařízení je udržovat konstantní nízkou teplotu uvnitř. Většina modelů autochladničky nám také umožňuje udržovat teplotu již teplých jídel, protože mají tepelnou izolaci a funkci udržování vyšší teploty.

Autoledničky využijete v mnoha případech. Hodí se především v jarních a letních dnech, kdy teplota stoupá. Ale využijete je i v zimě, kdy si v autě topíte. Využijete při cestování ať už razíte na výlet, piknik nebo na dovolenou. Není nic lepšího než se v horkém letním dnu napít krásně vychlazeného nápoje z autochladničky.

Autochladničky jsou připojeny k zásuvce zapalovače ve vašem automobilu. Chcete-li si vybrat kvalitní autochladničku, měli byste si ji vybrat s ohledem na důležité parametry. Proto jsme pro vás připravili tento článek, kde se dozvíte nejen jak vybrat ledničku do auta, ale také i výběr nejlepších autochladniček.

V tomto srovnání jsme se zaměřili na ty nejlepší modely chladniček do auta. Důležité pro nás jsou údaje jako je chladící účinek, spotřeba energie, hlučnost, cena a další. Díky pečlivému výběru a porovnávání mnoha modelů jsme pro vás sestavili žebříček nejlepších modelů autochladniček. Na tomto článku jsme strávili mnoho hodin vyhledáváním důležitých informací k autochladničkám abychom vám mohli přinést ty nejlepší informace k autochladničkám.

Nejlepší autochladničky

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších autochladniček. Jak jsme tyto modely vybírali? Chladničky jsme vybrali podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely autochladniček jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto chladničky do auta si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH.

Název autochladničkyVzhledObjem (v litrech)RozměryHmotnost (v kg)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
MEVA XC-42GAutochladnička MEVA XC-42G4050 x 49 x 44,5 cm185990Zobrazit v obchodech
Guzzanti GZ 24BAutochladnička Guzzanti GZ 24B2540 x 29,5 x 37,5 cm3,71990Zobrazit v obchodech
G21 C&W 45 lAutochladnička G21 C&W 45 l4557 x 40 x 46 cm93598Zobrazit v obchodech
Indel B TB31AAutochladnička Indel B TB31A3058,5 x 35 x 38 cm1712204Zobrazit v obchodech
Dometic TropiCool Classic TCX 35Autochladnička Dometic TropiCool Classic TCX 353346 x 37,6 x 55 cm106183Zobrazit v obchodech
MobiCool MCF40Autochladnička MobiCool MCF403844,6 x 58,4 cm11,57986Zobrazit v obchodech
G21 kompresorová 35lAutochladnička G21 kompresorová 35l3560 x 41,5 x 37 cm1413990Zobrazit v obchodech
Guzzanti GZ 30BAutochladnička Guzzanti GZ 30B3043,2 x 40 29,5 cm4,41999Zobrazit v obchodech
Guzzanti GZ 30BWAutochladnička Guzzanti GZ 30BW2943,4 x 45,1 x 29,2 cm5,12430Zobrazit v obchodech
Waeco TropiCool TC-21 FLAutochladnička Waeco TropiCool TC-21 FL2145 x 42 x 30,3 cm64429Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení autochladničky od jejich uživatelů.

Nejlepší autochladničky podle Heureky

Jak vybrat autochladničku

Dlouhý výlet během letních měsíců bude o mnoho lepší, když budete vybaveni autochladničkou. Tento praktický přenosný spotřebič do auta vám usnadní přepravu potravin vyžadujících nízké teploty k jejich uchování.

Na trhu nalezneme mnoho různých modelů autochladniček od rozličných výrobců. Proto nemusí být úplně jednoduché se mezi nimi vyznat. Každý model má odlišné parametry a k nastudování všech těchto parametrů vám bude trvat i klidně několik dní v horším případě a v lepším několik hodin. Abychom vám značně ulehčili výběr a ušetřili čas, sepsali jsme pro vás tohoto průvodce nákupem nové autochladničky. Podíváme se zde na důležité parametry, které je vhodné znát pro výběr chladničky do auta.

Autochladnička a její typy

Jaké jsou typy autochladničky? Na trhu se můžete setkat hned s několika různými typy. Od typu autochladničky se odvíjí i další parametry jako je cena, chladící výkon a mnoho dalších parametrů. Proto je prvně důležité vybrat si správný typ autochladničky. Můžete si vybírat mezi absorpčními, pasivními, termoelektrickými a kompresorovými autochladničkami.

Autochladničky pasivní

pasivni autochladnicky

Pasivní chladnička do auta je typem, který nepotřebuje žádnou energii ke svému fungování. Jedná se o nejlevnější typ jako z pohledu pořizovacích nákladů, tak i z pohledu dlouhodobých nákladů. Nevýhodou je omezené pohodlí při používání. Je nutné chladící vložky předem zmrazit než budete moci pasivní chladničku používat.

Nevýhodou tohoto typu přenosných chladniček je nutnost výměny kazet, díky čemuž se uvnitř udržuje nízká teplota.

V případě náplní do chladniček je také třeba pamatovat na jejich pečlivé zavření – poté udržují nízkou teplotu až 12 hodin.

Jedná se o jeden z nejrozšířenějších typů autochladniček.

Autochladničky kompresorové

Autochladničky kompresorové

Kompresorové autochladničky jsou napájeny elektrickou energií. Jsou účinné a umí rychle chladit. Výběrem elektrické kompresorové ledničky si zakoupíte zařízení, které funguje podobně jako domácí ledničky. Díky elektrickému kompresoru se teplo z vnitřku chladničky neustále odvádí mimo spotřebič. Některé autochladničky zvládají kromě chlazení i mrazit. Nevýhodou je horší mobilita ledničky, protože má vyšší hmotnost. Některé ledničky mohou být vybaveny i baterií, takže nemusí být vždy připojeny k zásuvce v autě.

Termoelektrická autochladnička

termoelektricka autochladnicka

Termoelektrická autochladnička je přenosná, která má výkonné chlazení a tichý chod. Napájí se z autozásuvky. Kromě chlazení umí termoelektrické modely u ohřívat. Jedná se o novou technologii u autochladniček. Nevýhodou u tohoto typu je, že o něco déle trvá, než se termoelektrická chladnička plně ochladí. Další nevýhodou je, že potřebují více elektrické energie než například kompresorové modely.

Absorpční autochladničky

Absorpční autochladničky

Absorpční autochladničky jsou chladničky, které jsou vybaveny plynným nebo kapalným médiem. Jsou napájeny elektrickou energií, avšak pro samotné chlazení není potřeba elektrické energie. Tento typ nezvládá mrazit. Zvládá chlazení lépe než pasivní typ. Nevýhodou je, že absorpční autochladničky jsou značně dražší než ostatní typy. Výhodou je nízká elektrická náročnost. Další nevýhodou je, že při chlazení je potřeba větší prostor pro odvětrávání. Díky tomu se méně hodí do osobního automobilu.

Hmotnost chladničky do auta

Hmotnost chladničky ovlivní mobilitu. Pokud budete chladničku často přemísťovat z vašeho auta, hodí se podívat na hmotnost chladničky a vybrat si tu co nejlehčí.

Rozměry autochladničky

Kromě hmotnosti myslete při výběru autochladničky i na její celkové rozměry. Důležité je, aby se vám vámi vybraná auto-chladnička vešla do vašeho automobilu, ve kterém ji hodláte převážet. Od velikosti autochladničky se odvíjí i její objem a hmotnost. Proto je nutné tyto parametry posuzovat společně.

Chladící výkon

Před zakoupením chladničky do auta pečlivě zkontrolujte chladící výkon vašeho modelu. Toto je jeden z nejdůležitějších aspektů, na kterých závisí výkon a kvalita zařízení. Model s nízkým chladícím výkonem nevyžaduje tolik energie jako větší lednička.

Je dobré, když 30litrová lednička bude mít výkon alespoň 48 W, díky čemuž nám poskytne takový chladící výkon nepřetržité chlazení během mnoha hodin jízdy autem.

Objem chladničky

Pokud se díváte na parametr objemu chladničky, velikost vašeho vozu by měla hrát důležitou roli při výběru. Velmi důležitým parametrem, kterému musíte věnovat pozornost při nákupu automobilové ledničky, je její objem.

Autochladnička by měla být vybrána podle toho, kolik lidí obvykle s vámi cestuje. Takže pokud cestujete ve větší skupině lidí, vyplatí se investovat do větších chladniček s kapacitou 50 litrů. Standardní objem autochladničky pro automobily je však cca kolem 30 litrů.

Cena autoledničky

Nejlevnější chladničky do auta jsou modely s menší kapacitou. Takové zařízení pojme až 30 litrů, tj. cca 46 plechovek. Síla takového zařízení bude také mnohem menší než větší protějšky, které jsou zároveň dražší.

Cena autochladniček do 5 000 Kč

Tato cenová kategorie s cenou do 5 000 Kč s DPH nabízí většinou pasivní modely.  Nad 1 500 Kč s DPH si vyberete i aktivní chladící boxy. Tyto nejlevnější autochladničky se hodí pro nenáročné uživatele nebo pokud si chcete chladit jen svačinu.

Cena autochladniček od 5 000 Kč do 10 000 Kč

Tato cenová kategorie od 5 000 Kč do 10 000 Kč s DPH nabízí mnohem lepší modely, které mají lepší chladící výkon. Můžete si zde vybrat i plynové autochladničky.

Autochladničky s cenou nad 10 000 Kč

Pokud jste náročným uživatelem, pak vám budou vyhovovat modely s cenovkou nad 10 000 Kč s DPH. Vyberete si zde modely s velkým objemem. Tyto modely jsou skvěle navrženy a jsou velmi kvalitní. Pokud hodně cestujete a potřebujete kvalitní modely, pak si je vyberete právě v této cenové kategorii.

Značky autochladniček

Jaké jsou dostupné značky chladniček do auta na našem trhu? Na to se pojďme nyní podívat.

Autochladničky Sencor

autochladničky Sencor

Značka Sencor vznikla původně v Japonsku. Zabývá se prodejem a výrobou spotřebního zboží a vznikla již v roce 1969. Od 90. let tuto značku vlastní česká firma Fast ČR. Zabývá se prodejem mnoha spotřebičů, které jsou cenově dostupné včetně autochladniček. Koupíte od ní i chladničky do auta Sencor. Najdete od ní velice jednoduché i o něco pokročilejší chladničky.

Od této firmy zakoupíte mnoho přístrojů v různých cenových hladinách a provedeních. Zakoupíte tak modely s různou vybaveností a funkcemi. Předností této značky je hlavně dostupná cena, která je doopravdy dostupná pro každého. Jaké modely si nejčastěji od této značky Sencor zakoupíte na našem trhu? Nejčastěji to jsou tyto chladničky: Sencor SCM 2025, Sencor SCM 3033BL, Sencor SCM 1025, Sencor SCM 3224BL, Sencor SCM 4233BL nebo Sencor SCM 4700BL. Většina modelů autochladničky od značky Sencor se prodává za cenu, která se pohybuje kolem 2 000 Kč s DPH.

Autochladničky G21

autochladničky g21

Značka G21 je českou značkou, která je vyráběnou firmou Penta CZ. Od této značky si zakoupíte mnoho kvalitních produktů a spotřebičů. Zakoupíte si od této značky nejen autochladničky, ale i odšťavňovače, mixéry a mnoho dalších spotřebičů, které se pohybují v oblasti zpracování a uchovávání potravin. Není proto překvapením, že si od této značky G21 zakoupíte i autochladničky. Od značky G21 naleznete například tyto model autochladniček: G21 C&W 45 l, G21 kompresorová autochladnička 35l, G21 kompresorová autochladnička 60l a další modely od značek G21.

Autochladničky Guzzanti

Firma Guzzanti se zabývá výrobou domácích spotřebičů, domácích pekáren a naleznete od ní i autochladniček. Zakoupíte si od ní kvalitní chladničky do auta, které jsou za dobré ceny a poskytují zároveň i vysokou kvalitu a spolehlivost. Na našem trhu od značky Guzzanti zakoupíte například tyto modely: Guzzanti GZ 30B, Guzzanti GZ 24B, Guzzanti GZ 24A, Guzzanti GZ 24E, Guzzanti GZ 38 a další. Chladničky a chladící boxy do auta jsou od této značky velmi dobře hodnoceny zákazníky a mají velmi dobré recenze. Zakoupíte si od ní termoelektrické chladničky, pasivní chladničky a chladničky s kompresorem. Cenové rozpětí modelů od Guzzanti se pohybuje od 1 500 Kč s DPH do 18 000 Kč s DPH.

Další populární značky autochladniček

Mezi další populární značky autochladniček můžeme zařadit i tyto značky:

  • Meva
  • Ezetil
  • Indel
  • Dometic
  • Mobicool

Recenze, test, popis a hodnocení autochladniček

Autochladnička MEVA XC-42G

Autochladnička MEVA XC-42G

Tato autochladnička MEVA XC-42G se umístila na prvním místě v našem srovnání. Jedná se o velmi dobrou a kvalitní chladničku do auta. Tato přenosná chladnička je velmi univerzální, protože ji můžete připojit do autokonektoru, klasické zásuvky nebo k propan butanové lahvi. Což vám dává značnou svobodu při cestování a lze tuto ledničku použít kromě auta prakticky kdekoliv, kde máte přístup k těmto zdrojům energie. Objem této ledničky je 42 litrů. Ovládá se velmi jednoduše. Její váha je 18 kg. Rozměry této chladničky jsou 50 x 49 x 44,5 cm. Na tuto autochladničku jsou velmi dobrá hodnocení od zákazníků. Zákazníci oceňují rozměry a výkon, jednoduché ovládání a kvalitu tohoto produktu.

Tato autochladnička MEVA XC-42G se prodává za cenu kolem 5 990 Kč s DPH.

Další autochladničky, které stojí za zvážení

Autochladnička Sencor SCM 4700BL

autochladnička Sencor Scm 4700 Bl

Model Sencor SCM 4700BL je ledničkou do auta, která je užitečná nejen při cestování autem. Jedná se o model s funkcí vytápění a chlazení. Kapacita zařízení je 7 litrů, což vám umožní uložit až 6 plechovek s objemem 0,5 litru do autochladničky.

Zařízení může ochladit obsah komory až o 20 stupňů °C ve srovnání s okolní venkovní teplotou. Díky kvalitní izolaci EPS pomáhá autochladnička udržovat vnitřní teplotu na stejné úrovni. Gumová těsnění zajišťují vysokou těsnost a zabraňují unikání tepla nebo chladu. Velkým komfortem je nastavitelný ramenní popruh, který vám pomáhá při přenášení autoledničky. Ovládání zařízení je velmi jednoduché. Po umístění jídla vyberete jeden z provozních režimů. Těmi jsou vytápění nebo chlazení. Vestavěné světelné indikátory vám řeknou, který režim je právě aktuálně zapnutý. Autochladnička vyžaduje elektrické připojení. V autě ji zapojíte do zásuvky 12 V. Lze ji zapojit i doma do běžné elektrické zásuvky.

Šířka chladničky je 18 cm. Hloubka je 32 cm a výška je 30 cm. Hmotnost chladničky je 2,4 kg.

Zákazníci, kteří si prezentované vybavení zakoupili, jsou s ním velmi spokojeni. Na srovnávacím portálu Heureka naleznete mnoho dobrých hodnocení na tento produkt pro chlazení potravin do auta. Lednice je dostatečně prostorná, takže ji můžete použít i pro rodinné výlety. Mnoho zákazníků chválí tuto ledničku za její jednoduché ovládání a promyšlený funkční design.

Za kolik se autochladnička Sencor SCM 4700BL prodává na našem trhu? Na našem trhu ji zakoupíte za cenu, která se pohybuje kolem 1 299  Kč s DPH. Její cena je tedy velmi příznivá a řadí se mezi nejlevnější modely autochladniček do auta.

Autochladničky a pár slov závěrem

V tomto článku jsme si řekli o tom, jak vybrat nejlepší autochladničku. Podívali jsme se na ty nejlepší modely autochladniček. Pověděli jsme si také něco o důležitých parametrech, které je dobré znát při výběru.

Doufáme, že jsme vám s úkolem výběru autochladničky pomohli a vy si tak vyberete nejlepší produkt, který vám bude sloužit po dlouhou dobu bez jediné závady a skvěle chladit vaše potraviny v autě.

Nyní už vám k nákupu autochladničky stačí pouze pár posledních kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální košík. Autochladničky naleznete skladem v mnoha internetových e-shopech.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem autochladničky.

TIP: Podívejte se také na článek, kde se dozvíte jak vybrat kameru do auta.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat