Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Domácí pekárna a výběr nejlepších

Obsah článku Ukaž


Pekárny chleba: Výběr 10 nejlepších domácích pekáren chleba

Tabulku si můžete sami seřadit podle vašich preferovaných parametrů u domácí pekárny. Vyberte si tu nejlepší domácí pekárnu. Tato tabulka vám pomůže s výběrem.

NázevVzhledPočet hnětacích hákůPočet programůHmotnost domácí pekárny (kg)Příkon (W)Kapacita nádoby (kg)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
ETA 7149 90030Domácí pekárna chleba ETA 7149 900302121,58501,53159Zobrazit v obchodech
Silvercrest SBB 850 E1Domácí pekárna chleba Silvercrest SBB 850 E111658501,51799Zobrazit v obchodech
ETA Duplica Vital Plus 2147 90020Domácí pekárna chleba ETA Duplica Vital Plus 2147 9002021498151,43646Zobrazit v obchodech
ETA 2150 90000 Crustum IIDomácí pekárna chleba ETA 2150 90000 Crustum II2125,88501,52239Zobrazit v obchodech
Concept PC 5510Domácí pekárna chleba Concept PC 55101124,355011299Zobrazit v obchodech
ETA 7149 90040Domácí pekárna chleba ETA 7149 9004021688501,54399Zobrazit v obchodech
Tefal PF 610138Domácí pekárna chleba Tefal PF 6101382167,916001,53790Zobrazit v obchodech
ETA 8149 90000Domácí pekárna chleba ETA 8149 900001124,560011500Zobrazit v obchodech
Tefal PF 611838Domácí pekárna chleba Tefal PF 6118382197,916001,54999Zobrazit v obchodech
Guzzanti GZ 635Domácí pekárna chleba Guzzanti GZ 6352156,79001,62039Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací server Heureka. Na něm si lze porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení uživatelů u různých modelů domácích pekáren chleba.

Domácí pekárny: Nejlepší domácí pekárny chleba podle Heureky

Pokud nevidíte srovnání domácích pekáren chleba, pak máte zřejmě zapnuté blokování reklamy.

Většina z nás má ráda skvělý chléb, který je čerstvě upečen a je z kvalitních surovin. Pokud si chcete takový chléb upéci doma, pomůže vám s tímto úkolem domácí pekárna. Domácí pekárna je přístroj, který umí upéci více druhů chleba (ale i těsta, housek, rohlíků atd.) Zároveň při pečení chleba nebudete potřebovat hrnce, vály nebo mísy a mnoho dalšího náčiní.

Pečení chleba se s domácí pekárnou stane velice jednoduchým. Právě to, že je příprava chleba tak snadná, dělá z domácí pekárny stále oblíbenějšího pomocníka ve vaší domácnosti.

Kvalitní domácí chléb z kvalitních surovin může perfektně nastartovat váš nový den a dodat vám tak plno energie. Proto je pro mnoho lidí domácí pekárna skvělou volbou.

Díky tvaru nádoby v domácí pekárně bude upečený chléb trochu tvarově rozdílný, než ten co si koupíte v obchodu. Upečený chléb v domácí pekárně má tvar cihličky (záleží na modelu domácí pekárny). Není to tedy bochník, který si běžně zakoupíte. Domácí chléb z domácí pekárny má tlustější kůrku na vrchu a slabší dole díky tvaru formy.

Chléb v domácí pekárně můžete péct podle různých receptů. V obchodech zakoupíte i předpřipravené směsy na pečení chleba v domácí pekárně. Samozřejmostí u domácí pekárny je více programů na rozdílné druhy chleba. Můžete si tedy jednoduše udělat například celozrnný chléb.

V domácí pekárně můžete upéci mnoho druhů chleba. Lze tak upéct tmavý, celozrnný, francouzský, bílý, bezlepkový a mnoho dalších.

A to není vše. Některé modely domácích pekáren lze použít výrobu a zavaření marmelád.

Na této stránce vás provedu výběrem té nejlepší domácí pekárny pro pečení chleba. Podíváme se na jaké parametry je nutné hledět při výběru.

Proč si pořídit domácí pekárnu?

 • S domácí pekárnou budete jíst zdravě a ze surovin, které znáte
 • S domácí pekárnou budete mít pod kontrolou všechny suroviny
 • S domácí pekárnou ušetříte čas i peníze
 • Díky domácí pekárně připravíte chléb i pokud máte bezlepkovou dietu
 • Pokud chcete péct bez velké námahy, pak je domácí pekárna skvělá

Co vše zvládne domácí pekárna?

 • Domácí pekárna zvládne pečení různých druhů chleba
 • Domácí pekárna zvládne hnětení těsta
 • Domácí pekárna zvládne pečení housek
 • Domácí pekárna zvládne pečení rohlíků
 • Domácí pekárna zvládne pečení koláčů
 • Domácí pekárna zvládne pečení baget
 • Domácí pekárna zvládne pečení vánočky
 • Domácí pekárna zvládne pečení koblih

A mnoho dalšího. S domácí pekárnou toho zvládnete opravdu hodně.

Domácí pekárna chleba – jak ji vybrat

Na co byste měli hledět při výběru domácí pekárny? Pro některé je důležitý design, barva nebo různé individuální preference. Jsou tu i další klíčové vlastnosti, které je potřebné před nákupem zvážit. Níže si řekneme, které to jsou.

Výběr vhodné domácí pekárny chleba je důležitý. S vhodnou domácí pekárnou se připravíte ten nejlepší chléb. Můžete si tak připravit vhodný chléb pokud držíte nějakou dietu. Budete mít chléb přesně podle vašich představ.

Navíc vám bude chléb více chutnat, pokud si ho připravíte sami. Pamatujte na to, že upečený chléb byste měli zkonzumovat do 2 dnů od upečení.

Pojďme se tedy podívat na to, jak vybrat domácí pekárnu. Co je nejdůležitější pro výběr pekárny? To se dozvíte v tomto odstavci.

Důležité parametry pro vhodný výběr domácí pekárny:

 • Objem nádoby
 • Materiál nádoby
 • Hnětací háky
 • Spotřeba
 • Funkce
 • Programy
 • Hlučnost
 • Cena
 • Displej
 • Ovládací panel

Domácí pekárna a objem nádoby (velikost chleba)

Objem nádoby je pro vaši domácí pekárnu velice důležitým parametrem, protože určuje jak veliký bude váš chléb. Pokud budete péci chléb pro více lidí, pak vybírejte pekárny s větším objemem.

Velikost a tvar nádoby také rozhodují o tom, jak lehce se chléb po upečení vyndává z pekárny.

Objem nádoby nám také určuje funkce pekárny. Pokud chcete v pekárně zavařovat, je vhodné na tento fakt myslet při výběru domácí pekárny.

Některé modely mají k dispozici též rozdělenou nádobu, která vám umožní péci menší chléb. Tudíž je vhodné vybrat o něco větší pekárnu, než naopak a pak být nespokojen s velikostí vašeho chleba.

Většina domácích pekáren dokáže upéct chleba v rozmezí 500 – 1800 g.

Materiál nádoby na pečení

Materiál pečící nádoby je dalším důležitým faktorem při výběru domácí pekárny. Můžeme vybírat ze 3 materiálů nádoby – teflon, nerezový materiál a keramika. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

 • Teflonová nádoba – V teflonové nádobě se vám chleba nepřipeče ke stěnám. Teflon má totiž skvělé skluzové vlastnosti. Nevýhodou může být, že u teflonové nádoby nesmíte při čištění používát žádné kovové ani ostré předměty, jinak můžete teflonovou nádobu poškrábat a poškodit tak teflonový povrch. I tak je teflonová nádoba dobrou volbou pro domácí pekárnu.
 • Nerezová nádoba – Tato nádoba je použitelná u domácí pekárny s nastavitelnou teplotou. Nevýhodou je, že se u tohoto materiálu těsto snadno připeče. Nadruhou stranu se jednoduše čistí a nemusíte se bát o poškrábání jako u teflonové nádoby. Nerezová nádoba se vyznačuje dlouhou životností.
 • Keramická nádoba – Keramická nádoba je o něco dražší než nádoby z předchozích materiálů. Keramická nádoba má vyšší odolnost než teflonová nádoba na pečení. Tento povrch je nepřilnavý. Dá se tedy říct, že tento materiál je nejvhodnější do domácí pekárny. Nevýhodou keramické nádoby může být její vyšší cena než u nerezové nebo teflonové nádoby.

Hnětače v domácí pekárně

Hnětače, neboli hnětácí háky, jsou důležitým parametrem při výběru domácí pekárny. Počet háků nám též značí jak dobře pekárna těsto uhněte.

Pokud budete péct malé bochníky, pak vám klidně vystačí pekárna s jedním hnětacím hákem.

Pokud plánujete zadělávání těsta, které poté použijete například na rohlíky, bude se vám hodit pekárna se 2 a více hnětacími háky.

U domácích pekáren se setkáte se 2 druhy hnětacích háků:

 • Pevné hnětací háky – musíte je po upečení ručně z chleba vyndat
 • Sklopné hnětací háky – sami se při přípravě těsta vysunou

Pevné hnětací háky

U levnějších modelů se setkáte s pevnými hnětacími háky. Po upečení chlebu je musíte ručně vyndat a někdy i vytrhnout. To může být nepohodlné může se vám stát, že si chléb trochu poničíte a zdeformujete. Pokud chcete zabránit deformaci, je vhodné mít pekárnu se sklopnými hnětacími háky.

Sklopné hnětací háky

Můžete vybrat pekárny s hnětacími háky, které jsou sklopné. Tyto sklopné hnětače se při přípravě těsta vysunou, takže je poté nemusíte náročně z chleba vytrhávat. Nadruhou stranu jejich čištění není tak jednoduché jako u pevných hnetacích háků. Proto je vhodné, aby hnětací háky šly zároveň z pekárny vyndat a šlo je tak pohodlně umýt a vyčistit.

Příkon pekárny a spotřeba elektrické energie

Kolik vás bude stát porovoz domácí pekárny? Musím vás uklidnit, ačkoliv se to nemusí zdát, tak domácí pekárna nespotřebuje mnoho elektrické energie.

Pečení sice trvá několik hodin, ale pekárna nepeče celou dobu na vysoký výkon. Tudíž je spotřeba elektrické energie poměrně nízká.

Je vhodné také říct, že příkon nemá přímou úměru s výkonem, tzn. příkon není to samé co výkon.

Dále je nutné si uvědomit, že pekárna nejede celý pečící proces na plný výkon. Spotřeba elektrické energie tak bude ve skutenosti mnohem nižší, než udávaný příkon. Pečení nespotřebuje mnoho elektrické energie.

Náklady spotřeby elektrické energie za jeden upečený chléb jsou kolem 2-3 Kč. Spotřeba el. energie na jedno pečení je cca 0,2 až 0,5 kWh.

Samozřejmě záleží na daném přístroji, stylu pečení, použitém programu a dalších faktorech.

Funkce domácí pekárny

Funkce u pekárny jsou dalším důležitým parametrem při výběru. Možnosti funkcí nám ulehčují pečení.

Individuální časovač

Díky individuálním časovači můžete pohodlně odložit pečení chleba na dobu, kdy nebudete doma. Lze si tak načasovat přesné upečení chleba tak, že po návratu domů budete mít čerstvě upečený chléb. Můžete ho tedy nastavit na určitou hodinu.

Do pekárny vložíte suroviny a nastavíte dobu pečení. Díky tomu můžete péct i přes noc. Pokud chcete péct přes noc, musíte logicky myslet na hlučnost domácí pekárny.

Díky této funkci budete mít čerstvě upečený chléb ke snídani. No není to skvělé?

Funkce pro pokračování pečení

Některé modely disponují funkcí, která dokáže navázat na přerušený program. Pokud by tedy náhodou došlo k výpadku elektřiny, tato funkce zajistí, že pekárna si zapamatuje program a dokáže v něm pokračovat.

Nestane se tedy, že byste díky výpadku elektřiny museli chléb vyhodit.

Automatický přisypávač ingrediencí

Tato funkce vám pomůže při pečení, pokud chcete použít sypké ingredience. Tyto ingredience jsou většinou semínka, rozinky a různé koření. Tento přisypávač velice přesně přisype ingredience ve vhodnou chvíli.

Nastavitelné propečení kůrky

Tato funkce nebývá tak častá, avšak u některých modelů se s ní setkat můžete. Tato funkce vám dovolí nastavit jak moc chcete mít silnou a propečenou kůrku u vašeho chleba.

Pečící programy

Čím více programů, tím více toho vaše pekárna bude umět. Počet pečících programů záleží na modelu pekárny. Je také vhodné se podívat co dané programy umí. Pokud chcete používat pekárnu na více činností, pak vybírejte pekárnu se vhodnými programy. Pokud chcete pekárnu používat k více účelům, je dobré si vybrat model, který má tyto programy k dispozici.

Ale pozor, není dobré se řídit jen a pouze počtem programů. Dívejte se také na to, jaká je jejich variabilita. Některé pekárny mohou mít třeba 30 programů, ale všechny budou jen na rozdílné druhy chleba. Proto je vhodné se dívat co který program umí,

Nejčastější programy u domácích pekáren:

 • Pečení chleba – Tyto programy pro pečení chleba vám umožní dělat mnoho druhů chleba jako je například žitný, celozrnný nebo i bezlepkový chléb. Program pro pečení chleba je tím nejzásadnějším.
 • Bílé pečivo – Pokud nemusíte chleba, lze si vybrat i pekárny s programem pro pečení bílého pečiva. Díky tomu tak jednoduše připravíte rohlíky a bagety.
 • Sladké pečivo – Díky tomuto programu jednoduše připravíte sladké pečivo jako je například vánočka nebo mazanec.
 • Příprava těsta – Domácí pekárna vám též pomůže s různymi druhy těsta. Uhněte vám tedy i těsto na pizzu, těstoviny nebo různé druhy nudlí.
 • Program na rychlé pečení – Tento program, jak už z názvy vyplývá, vám umožní péct rychle. Pokud nemáte času nazbyt, tento program vám upeče velice rychle. Nevýhodou je vyšší spotřeba energie.
 • Samostatné pečení – Tento program slouží k samostatnému pečení bez hnětení. Využijete ho, pokud již máte těsto předpřipraveno a potřbujete ho pouze upéct.
 • Jogurt, džem, marmeláda a další – Tento program vám pomůže připravit džemy, marmelády, zavařeniny nebo dokonce i jogurt z pohodlí vašeho domova.

U modelů se můžete setkat i s více programy, které jsou mnohem pokročilejší.

Alarm

Pokud budete dělat chleba s ořechy nebo celozrný chléb, pak vybírejte model s alarmem. Tento alarm vás upozorní ve správnou dobu, kdy je nutné přidat do těsta požadované ingredience.

Proč není vhodné přidávat semínka a ořechy na začátku? Protože když je přidáte na začátku, tak tyto ingredience se rozdrtí a nebudou celé. Proto je nutné přidat tyto ingredience ve správný čas a na tento čas vás upozorní alarm.

Hlučnost

Hlučnost je důležitá především, pokud plánujete péct přes noc tak, abyste měli napečeno k snídani.

Domácí pekárny michájí a pečou, tudíž tvoří hluk. Hlučnost závisí na konstrukci daného modelu. Při výběru modelu se dívejte na parametr hlučnosti udávaný v dB.

Cena pekárny

Cena pekárny při výběru jistě není zanedbatelným kritériem. Dá se pořídit i dobrá pekárna do 1000 Kč. Nicméně pokud chcete péct často, vybírejte dražší modely, které mají více funkcí, které se vám budou při častém pečení hodit.

U velice levných přístrojů se nezřídka stává, že dochází k rychlému optřebení a únavě materiálu. Levné přístroje jsou také více hlučné.

Po delší době se vám u některých levných model může stát, že se vám odlepí popisky na ovládácím panelu a budete mít tak jen prázdné čudlíky bez popisku. Proto doporučujeme si připlatit za kvalitnější domácí pekárny.

Ovládací panel

Ovládání u pekárny by mělo být jednoduché a intuitivní. Domácí pekárna má obvykle více pečících programů. Skoro všechny pekárny mají vlastní displej, na kterém uvidíte všechny potřebné informace (program, fáze pečení, zbývající čas).

Je dobré aby pekárna měla přehledné a jednoduché ovládání. Nicméně jednoduchost ovládání může být značně subjektivní a na složitější ovládání si po čase většinou zvyknete.

Displej

V dnešní době má většinou skoro každá pekárna svůj displej. Displej by vás měl informovat o aktuálním stavu pečení, kolik času zbývá do konce a mnoho dalších užitečných věcí.

Můžete si vybrat model s podsvíceným displejem, který bude vidět i ve tmě.

Velikost

Domácí pekárna rozhodně není ten nejmenší spotřebič z vaší kuchyně. Proto je vhodné se dívat i na velikost.

A to proto, aby se vám vaše pekárna vešla do vaší kuchyně. Když postavíte pekárnu na kuchyňskou linku, měly byste ji být schopni plně otevřít. Pamatujte tedy i na rozměry víka. Proto myslete na to, zda máte na kuchyňské lince dost místa.

Pamatujte také na dostatečnou délku napájecího kabelu.

Design

Nezapomínejte na design. Pekárnu budete mít často na očích a tudíž se nevyplácí podceňovat vzhled.

Většina pekáren je vyrobena s plastovým povrchem. Můžete si vybrat i pekárny s nerezovým materiálem. Záleží na vás, který materiál se vám bude více líbit. Na funkčnost modelu to zas takový vliv nemá. Design ale má vliv na komfortnost užívání.

Na co design má vliv je čištění. Pokud má model mnoho záhybu a malých mezer, pak se bude přístroj čistit o něco hůře. Může se vám též stát, že se vám budou zanášet nečistoty kolem tlačítek.

Další parametry

Další parametry, na které se můžete při výběru zaměřit, ale nejsou tak podstatné:

 • Průhledné víko u domácí pekárny: Díky němu můžete sledovat proces pečení.
 • Světelné kontrolky: Tyto kontrolky vás vým světelným znamením informují o aktuálním stavu.
 • Udržování tepla: Některé přístroje mají funkci udržování tepla po dokončení pečícího procesu.
 • Dodatečné příslušenství: U většiny pekáren budete mít k dispozici odměrky nebo dokonce i základní kuchařku s recepty pro vaši pekárnu.

Značky domácích pekáren

Jací jsou výrobci domácích pekáren? Pojďme se na ty neznámější podívat.

Panasonic

U firmy Panasonic můžete zakoupit modely domácí pekárny, které mají nádobu, ve které upečete chleba ve tvaru bochníku. Pokud vás neláká chléb ve tvaru cihličky, pak si určitě vyberete u firmy Panasonic. Panasonic je japonská firma, která se zabývá výrobou mnoha domácích spotřebičů. Zajímavostí je, že firmě Panasonic je přiřazováno prvenství ve výrobě první pekárny na světě.

Unold

Unold je německá rodinná firma založená v roce 1966. Unold je firma, která se zabývá výrobou domácích spotřebičů. Na trh dodává také domácí pekárny, které vám upečou skvělý chléb. Můžete si od ní vybrat kvalitní modely, které disponují mnoha funkcemi. Vyznačují se německou kvalitou a precizním zpracováním.

ModelVzhledPočet hnětacích hákůPočet programůHmotnost domácí pekárny (kg)Příkon (W)Kapacita nádoby (kg)Automatický dávkovač semínekOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Domácí pekárna UNOLD 68110Domácí pekárna UNOLD 6811011246001Ne1999Zobrazit v obchodech
Domácí pekárna Unold 68511Domácí pekárna Unold 685112101,27001,8Ne3499Zobrazit v obchodech
Domácí pekárna Unold 68415Domácí pekárna Unold 684151111,26151,2Ne3190Zobrazit v obchodech
Domácí pekárna Unold 8690 Domácí pekárna Unold 869011256001Ano2499Zobrazit v obchodech

Moulinex

Moulinex je firma, která pochází z Francie. Zabývá se hlavně výrobou domácích spotřebičů. V roce 1956 ji založil Jean Mantelet. Moulinex působí ve více než 120 zemích světa. Najdete od něj na trhu také domácí pekárny. V současné době můžete od Moulinexu zakoupit cca 6 dostupných modelů domácí pekárny. Předností těchto pekáren je dobrý poměr cena / výkon, kvalitní zpracování a dostatečný počet vhodných programů k upečení chleba.

ModelVzhledPočet hnětacích hákůPočet programůHmotnost domácí pekárny (kg)Příkon (W)Kapacita nádoby (kg)Automatický dávkovač semínekOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Moulinex Tefal PF 611838Domácí pekárna Tefal PF 61183811910,2516001,5Ne3489Zobrazit v obchodech

Klarstein

klarstein-logo

Klarstein je německá značka, která se soustředí hlavně na pěkný design a inovace svých výrobků. A rozhodně neopomíjí kvalitu svých spotřebičů. Zakoupíte od ní domácí pekárny se vzhledným designem, skvělou kvalitou a se spoustou funkcí.

ModelVzhledPočet hnětacích hákůPočet programůHmotnost domácí pekárny (kg)Příkon (W)Kapacita nádoby (kg)Automatický dávkovač semínekOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Domácí pekárna Klarstein KG13 BrotildeDomácí pekárna Klarstein KG13 Brotilde1115,2650Ne3099Zobrazit v obchodech
Domácí pekárna Klarstein CountryKlarstein Country1126,56151Ne2999Zobrazit v obchodech
Domácí pekárna Klarstein KrümelmonsterDomácí pekárna Klarstein Krümelmonster1124,555014,5 litrůNe3179Zobrazit v obchodech

Guzzanti

Firma Guzzanti se zabývá výrobou domácích spotřebičů a pekáren nevyjímaje. Aktuálně tato firma prodává na našem trhu 3 pekárny pro domácí použití. Tyto pekárny mají možnost volitelného objemu nádoby. Pekárny mají k dispozici mnoho programů a vyznačují se kvalitním zpracováním.

ModelVzhledPočet hnětacích hákůPočet programůHmotnost domácí pekárny (kg)Příkon (W)Kapacita nádoby (kg)Automatický dávkovač semínekOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Domácí pekárna Guzzanti GZ 635Domácí pekárna Guzzanti GZ 6351156,79001,6Ne1700Zobrazit v obchodech
Domácí pekárna Guzzanti GZ 620Guzzanti GZ 6201195,55501Ne1374Zobrazit v obchodech
Domácí pekárna Guzzanti GZ 621Guzzanti GZ 6211195,55501Ne1434Zobrazit v obchodech

Eta

Kdo by neznal českou značku Eta? Pamatujeme si ji jako výrobce vysavačů. Tato firma se dnes zabývá výrobou mnoha domácích spotřebičů včetně domácích pekáren. S pekárnou ETA si dopřejte krásně provoněný chléb. Tyto přístroje od výrobce ETA mají různé programy, pomocí kterých upečete nejen chleba, ale připravíte i vhodné těsto.

ModelVzhledPočet hnětacích hákůPočet programůHmotnost domácí pekárny (kg)Příkon (W)Kapacita nádoby (kg)Automatický dávkovač semínekOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Domácí pekárna ETA Delicca 7149Domácí pekárna ETA Delicca 71492126,598001,3Ne2499Zobrazit v obchodech
Domácí pekárna ETA 2149 HarmonyDomácí pekárna ETA 2149 Harmony2106,418001,5Ne1999Zobrazit v obchodech
Domácí pekárna ETA 8149 90000Domácí pekárna ETA 8149 900001124,56001Ne1799Zobrazit v obchodech
Domácí pekárna ETA Duplica Vital 2147Domácí pekárna ETA Duplica Vital 21472138,98151,4Ne4599Zobrazit v obchodech
Domácí pekárna ETA Duplica Vital Plus 2147 90020Domácí pekárna ETA Duplica Vital Plus 2147 90020214118151,4Ne4599Zobrazit v obchodech
Domácí pekárna ETA 1150 Domácí pekárna ETA 11502106,648001,3Ne1999Zobrazit v obchodech
Domácí pekárna ETA 2150 90000 Crustum IIDomácí pekárna ETA 2150 90000 Crustum II2125,88501,5Ne1999Zobrazit v obchodech

Concept

concept

Značka Concept je česká. Počátky této značky sahají do roku 1991. Zabývá se prodejem domácích spotřebičů. Stala se význámným dodavatelem domácích spotřebičů včetně domácí pekárny. Od značky Concept v současnosti zakoupíte 3 dostupné modely. Tyto výrobky se vyznačují příznivou cenou a jednoduchým ovládáním.

ModelVzhledPočet hnětacích hákůPočet programůHmotnost domácí pekárny (kg)Příkon (W)Kapacita nádoby (kg)Automatický dávkovač semínekOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Domácí pekárna Concept PC-5060Domácí pekárna Concept PC-506021278001,3Ne2190Zobrazit v obchodech
Domácí pekárna Concept PC-5040Domácí pekárna Concept PC-50402125,98001,25Ne1560Zobrazit v obchodech
Domácí pekárna Concept PC-5050Domácí pekárna Concept PC-50502127,78001,125Ne2199Zobrazit v obchodech

Zelmer

zelmer

Firma Zelmer byla založena v roce 1951. Jedná se o polskou značku. Tato firma vyrábí velice kvalitní domácí spotřebiče. Domácí pekárny od značky Zelmer jsou jak velice cenově dostupné tak i kvalitní. Výrobky se vyznačují kvalitním zpracováním, jednoduchou údržbou a jednoduchým ovládáním.

ModelVzhledPočet hnětacích hákůPočet programůHmotnost domácí pekárny (kg)Příkon (W)Kapacita nádoby (kg)Automatický dávkovač semínekOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Domácí pekárna Zelmer BM1000Domácí pekárna Zelmer BM10001117,26501Ano1799Zobrazit v obchodech
Domácí pekárna Zelmer 43Z010Zelmer 43Z0101122,894501Ne1529Zobrazit v obchodech
Domácí pekárna ZELMER ZBM 1600 XZELMER ZBM 1600 X113-6801Ne2699Zobrazit v obchodech

Sencor

Sencor je původně japonská značka spotřební elektroniky. Vznikla v roce 1969 v Japonsku. Od roku 1990 je vlastněna českou firmou Fast ČR. Domácí pekárny od značky Sencor mají praktický tvar a jsou cenově dostupné. U Sencoru nečekejte nádherný design, spíše praktickou užitnost výrobku a dobrý poměr cena / výkon.

ModelVzhledPočet hnětacích hákůPočet programůHmotnost domácí pekárny (kg)Příkon (W)Kapacita nádoby (kg)Automatický dávkovač semínekOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Domácí pekárna Sencor SBR 1031Domácí pekárna Sencor SBR 10311124,25800,9Ne1299Zobrazit v obchodech
Domácí pekárna Sencor SBR 930SSDomácí pekárna Sencor SBR 930SS1114,46000,9Ne1598Zobrazit v obchodech
Domácí pekárna Sencor SBR 1032Sencor SBR 10321124,25800,9Ne1499Zobrazit v obchodech
Domácí pekárna SENCOR SBR 760 WHDomácí pekárna SENCOR SBR 760 WH21218501,35Ne1999Zobrazit v obchodech

Gorenje

Gorenje je slovinskou společností. Byla založena v roce 1950. Patří mezi přední evropské výrobce domácích spotřebičů. Dodává spotřebiče do více jak 70 zemí po celém světě včetně Česka. Firma Gorenje má pro český trh širokou nabídku domácích pekáren. Modely se vyznačují snadnou obsluhou a skvělým zpracováním spotřebiče. Některé modely mají například nižší hlučnost.

ModelVzhledPočet hnětacích hákůPočet programůHmotnost domácí pekárny (kg)Příkon (W)Kapacita nádoby (kg)Automatický dávkovač semínekOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Domácí pekárna Gorenje BM 900 ALDomácí pekárna Gorenje BM 900 AL2128,46150,9Ne1999Zobrazit v obchodech
Domácí pekárna Gorenje BMW 1600 WGGorenje BMW 1600 WG216?8501,6Ne2590Zobrazit v obchodech
Domácí pekárna Gorenje BM 1400Domácí pekárna Gorenje BM 14002128,88151,4Ne2799Zobrazit v obchodech
Domácí pekárna Gorenje BM 900 NDDomácí pekárna Gorenje BM 900 ND112?6151Ne2662Zobrazit v obchodech
Domácí pekárna Gorenje BM 910 WII115?5500,9Ne1870Zobrazit v obchodech
Domácí pekárna Gorenje BM 1200Gorenje BM 12001126,18001,2Ne2644Zobrazit v obchodech
Domácí pekárna Gorenje BM 900 BKCGorenje BM 900 BKC115?5500,95Ne1799Zobrazit v obchodech
Domácí pekárna Gorenje BM 1600 WGGorenje BM 1600 WG216?8501,6Ne2613Zobrazit v obchodech

ECG

Pod značkou ECG najdete výrobky za tu nejlepší možnou cenu. Od značky zakoupíte atraktivní výrobky, které jsou dostupné doopravdy pro každého. Od ECG zakoupíte velice cenově výhodné domácí pekárny, které mají k dispozice nemálo pečících programů. Samozřejmostí je například odložený start, vyndávací nádoba, lcd displej a mnoho dalšího. Od ECG zakoupíte domácí pekárnu, která sice nemá moderní design, ale svoji funkci splní.

ModelVzhledPočet hnětacích hákůPočet programůHmotnost domácí pekárny (kg)Příkon (W)Kapacita nádoby (kg)Automatický dávkovač semínekOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Domácí pekárna ECG PCB 538ECG PCB 5382106,58001,3Ne1497Zobrazit v obchodech
Domácí pekárna ECG PCB 82120Domácí pekárna ECG PCB 821202125,68501,25Ne1699Zobrazit v obchodech
Domácí pekárna ECG PCB 815Domácí pekárna ECG PCB 8152156,358501,6Ne1999Zobrazit v obchodech

Philco

philco logo

Philco je původně americká značka. Od této firmy zakoupíte hezké výrobky s dobrou kvalitou. Od značky Philco zakoupíte model Philco PHBM7000. Tato pekárna má možnost nastavení pro 2 velikosti bochníků. Má veliký podsvícený displej. Můžete přerušit cyklus tlačítkem pauza. Lze také použít funkci odloženého startu. Tato domácí pekárna má 12 programů.

ModelVzhledPočet hnětacích hákůPočet programůHmotnost domácí pekárny (kg)Příkon (W)Kapacita nádoby (kg)Automatický dávkovač semínekOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Domácí pekárna Philco PHBM 7000Domácí pekárna Philco PHBM 70001123,86151Ne2289Zobrazit v obchodech

Kenwood

Kenwood patří mezi přední výrobce domácích spotřebičů. Firma byla založena v roce 1947 ve Spojeném království. Pekárny od Kenwood zakoupíte za dobrou cenu. Pekárny jsou dobře zpracovány s jednoduchou obsluhou. U těchto modelů je také dobrý poměr cena / výkon.

ModelVzhledPočet hnětacích hákůPočet programůHmotnost domácí pekárny (kg)Příkon (W)Kapacita nádoby (kg)Automatický dávkovač semínekOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Domácí pekárna Kenwood BM 450Domácí pekárna Kenwood BM 4501159,57801Ne2985Zobrazit v obchodech
Domácí pekárna Kenwood BM 900Kenwood BM 9002117,649501,5Ne4790Zobrazit v obchodech
Domácí pekárna Kenwood BM 250Kenwood BM 2501126,34801Ne1470Zobrazit v obchodech
Domácí pekárna Kenwood BM 350Kenwood BM 3501147,86451Ne2401Zobrazit v obchodech

Domo

Domo je původně belgická značka s 30 letou tradicí. Výrobky této firmy jsou dodávány na náš trh od roku 2009. Pekárny od značky DOMO mají hezký design a kvalitní zpracování. Její pekárny jsou mezi zákazníky velice často oblíbeny.

Rohnson

Značka Rohnson pochází původně z Řecka. Pochází z roku 1982. Společnost se zabývá novými technologiemi. Od této značky najdete mnoho výrobků. Aktuálně od této značky zakoupíte 2 modely. Pekárny od této značky mají klasické funkce za dobrou cenu. U této značky Rohnson je též dobrý poměr cena / výkon.

Nejčastějí dotazy k domácím pekárnám

Chléb se po upečení propadl

Pokud se vám stalo, že se vám po upečení chléb propadl, udělali jste chybu. Většinou za to nemůže pekárna, ale buď špatný recept, nebo chyba. Většinou za tento problém může vlhké těsto. Dále pak velice častou příčinou bývá použití moc velikého množství droždí (kvasnic).

Může se to stát i díky špatnému odměření vody při použití hotové směsi.

Po upečení nechte chléb vychladnout ještě v nádobě.

Zkontrolujte také zda jste použili správný pečící program.

Chléb není dostatečně dopečený

Někdy se vám může stát, že chléb není dostatečně dopečený. Příčinou tohoto problému může být špatně připravené těsto. Další příčinou může být špatně zvolený program pečení.

Čím nahradit droždí?

Droždí nahradíte chlebovým kváskem. Primárně je lepší použít chlebový kvásek, protože pravý chléb má být z kvásku.

Dále můžete droždí nahradit vinným kamenem. Koupíte ho v prodejnách se zdravou výživou. Vinný kámen vzniká při kvašení vína.

Zajímavosti

První automatická pekárna byla vyrobena v Japonsku v roce 1986 společnosti Matsushita Electric Industrial (dnes firma Panasonic).

První model se jmenoval Raku Raku Pan Da a byl prodáván od roku 1987 v Japonsku. Též byl dodáván do Spojených států pod jménem Dak Auto Bakery FAB-100-1.

O dekádu později se pekárny rozšiřily do Spojeného království, Austrálie a USA. Tyto pekárny se velice rychle uchitily v domácnostech.

Jak nejlépe upéct chleba za pomocí domácí pekárny

Když jste si už vybrali tu nejlepší domácí pekárnu, měli byste vědět jak upéct ten nejlepší chléb. Pojďme se podívat na nějaké ty recepty a pár rad a triků pro pečení.

Pro správnou přípravu chleba je důležité vybrat ty nejlepší suroviny. V obchodech můžete zakoupit již předpřipravenou směs na domácí pečení chleba.

Pokud chcete mít doopravdy kontrolu nad tím, co jíte, pak je dobré si připravit chléb z vlastních surovin.

Suroviny pro pečení chleba

Jaké suroviny budete nejčastěji potřebovat pro upečení chleba v domácí pekárně? Pojďme se na ně podívat.

Mouka

Při přípravě chleba se většinou bez mouky neobejdete, protože mouka je jedním z hlavních surovin pro upečení chleba. Mouka je zdrojem lepku. Je vhodné použít silnou mouku.

 • Bílá mouka – bílá mouka je vyrobena procesem, u kterého dochází k mletí pšeničného zrna. Při výběru bílé mouky není moc vhodné používat hladkou mouku.
 • Colozrnná mouka – je vyrobena mletím pšeničného zrna včetně klíčků a otrub. Z ní vyrobíte výživově vhodnější chléb. Chléb z tohoto druhu mouky bude o něco těžší než při přípravě z mouky bílé.
 • Žitná mouka – žitná mouka je vyrobena z žitného zrna. Většinou obsahuje více železa, hořčíku a draslíku. Tato mouka také obsahuje méně lepku. Díky tomu je chléb těžší.

Mléčné výrobky

Pokud budete používat mléčné výrobky při pečení, myslete na to, že není vhodné je použít při odložení pečícího procesu (individuální časovač). Ke zkáze mléčných výrobků dochází docela rychle a při použití individuálního časovače by nemuseli vydržet čerstvé.

Kvasnice

Pro rychlou přípravu chleba doporučuji použít sušené kvasnice. Sušené kvasnice nevyžadují fermentaci.

Pokud chcete mít pravý kváskový chléb, použijte pravý chlebový kvásek.

Jak správně vkládat suroviny do pekárny

Suroviny je dobré vkládat do nádoby postupně.

 1. Nejprve vložte do pečící nádoby tekutiny (voda, mléko, podmáslí, pivo, jogurt, olej atd.)
 2. Dále přidáme sypké suroviny (mouka, koření, bylinky atd.)
 3. Teď přijde na řadu droždí. Doprostřed mouky udělejte důlek a do něj nasypte droždí. Poté droždí lehce zahrňte moukou.

Důvod tohoto postupu je kvůli hnětacím hákům. Ty moc dobře nezvládnou promíchat mouku a další sypké suroviny, pokud by byla na úplném dnu. Proto se nejdříve vkládají tekutiny.

Droždí by se nemělo míchat se solí. Pokud se droždí se solí smícha, pak chléb špatně kyne. Myslete tedy na to, ať se vám do droždí nedostane sůl.

Ty nejlepší recepty

Bílý chléb chorvatského typu

Tento recept je na klasický bílý chléb, který jednoduše upečete v domácí pekárně.

Jaké suroviny budete potřebovat?

 • 1ks vejce
 • 100ml vody
 • mléko
 • 25g másla
 • 2 lžičky soly
 • 1 lžička cukru
 • 500g hladké mouky
 • 1 čajová lžička droždí

Ve vaší odměrce rozšlehejte vajíčko. Do této odměrky poté dolejte mléko. Dále přidejte 100ml vody. Nalijte vše do pečící nádoby. Poté přidejte do nádoby máslo, 2 lžičky soli, 1 lžičku cukru, 500g hladké mouky (v tomto pořadí, mouka musí být poslední). Nakonec přidejte lžičku droždí. Pozor ať se do droždí nedostane sůl, jinak by chléb špatně kynul. Na pěkárně vyberte program French a pekárnu poté zapněte. Výsledkem je krásný chléb.

Kvalitní celozrnný chléb

V obchodech zakoupíte celozrnný chléb, u kterého nemáte jistotu, zda není dobarvený. Pokud chcete kvalitní celozrnný chléb, je dobré ho připravit v domácí pekárně.

Na celozrnný chléb budete potřebovat:

 • 350 ml vody
 • 200g celozrnné žitné mouky
 • 200g celozrnné špaldové mouky
 • 100g hladké mouky
 • 1 lzička kmínu
 • 1 lžička soly
 • 1 lžička jedlé sody
 • 1ks sušeného droždí
 • 1 lžička cukru
 • 1 lžíce lněného semínka

Do domácí pekárny nejprve vložte vodu. Poté vložíme do nádoby sypké ingredience. Nakonec vložíme sušené droždí. Pozor ať se droždí nesetká se solí. Poté zapněte domácí pekárnu na program Celozrnný. Pokud máte u pekárny volbu kůrky, vyberte nastavení pro kůrku jako tmavou. Po zaznění signálu dejte lžíci lněného semínka. Poté už jen čekejte na to až bude proces pečení dokončen.

Recept na jednoduchý žitný chleba

Co budeme na tento recept potřebovat?

 • Půl kostky droždí
 • Tři lžičky soli
 • 300g žitné mouky
 • 1 lžička oleje
 • 2 lžičky kmínu
 • 150ml mléka
 • Půl lžičky cukru
 • 260ml vody s pokojovou teplotou
 • 300g hladká mouka

Všechny ingredience smíchejte dohromady. Postupně dejte tekuté ingredience a poté sypké ingredience. Droždí se opět nesmí sejít se solí dohromady. Pokud se tak stane, chlea nemusí správně vykynout.

Kváskový chléb z domácí pekárny recept

Příprava kváskového chleba nám zabere více času než chléb z kvasnic. Protože budeme potřebovat aktivovaný žitný kvásek. Kváskový chléb je zdravější než chléb z droždí. Více o tom jak získat kvásek zde.

Co budeme potřebovat na přípravu kváskového chleba?

 • 450g žitného kvásku
 • 280g pšeničné mouky
 • 210g žitné chlebové mouky
 • 1 lžička soli
 • 300 ml vlažné vody

Všechny ingredience smíchejte dohromady v domácí pekárně. Nejprve zvolte program na hnětení. To bude trvat kolem 1 a půl hodiny. Poté necháme těsto na dalších 4 až 6 hodin v pekárně. Až je pečící nádoba naplněna zhruba z 4/5, pak zapneme samostatný program na pečení chleba. Celková doba pečení by měla být přibližne 1 hodinu a 10 minut.

Bezlepkový chléb

Nemůžete lepek a chcete si připravit chutný chléb v domácí pekárně? Pak si pojďme říct jak připravit skvělý bezlepkový chléb.

Co budeme potřebovat na přípravu bezlepkového chleba v domácí pekárně?

 • 0,5l vody
 • 430g bezlepkové směsy
 • 1 lžička soli
 • 2 lžičky cukru
 • 2 lžičky cukru
 • 1 lžíce slunečnicových semínek
 • 1 lžička sušeného droždí
 • 1 lžička lněných semínek

Do nádoby pekárny nejprve přidejte sypké směsi. Dále ostatní suroviny. Droždí by němělo přijít do kontaktu se solí. Při použití odloženého spuštění nesmí přijít droždí do kontaktu s vodou.

Závěrem

Pokud jste došli až sem, pak byste měli znát všechny potřebné parametry k vhodnému výběru domácí pekárny. Doufáme, že vám náš návod jak vybrat domácí pekárnu pomohl s výběrem. Doufáme, že jste si vybrali tu nejlepší pekárnu a bude vám skvěle sloužit. Zkuste si připravit chléb podle některých receptů, které jsou uvedeny výše.

Při prvním pečení počítejte s tím, že nejspíše se vám chléb nemusí povést. Nevěšte hlavu a neproklínejte pekárnu, příště se vám určitě povede. Také se nám chléb nepovedl hned napoprvé. Je potřeba se naučit pekárnu správně používat.

Před použitím pekárny si důkladně přečtěte originální návod dodaný výrobcem. Používejte přístroj tak jak je v něm uvedeno. Pokud se budete svoji novou domácí pekárnu dobře starat, bude vám sloužit po mnoho let bez problémů.

Domácí pekárna se hodí jako dobrý vánoční dárek nebo jako dárek k narozeninám.

Po zakoupení své nové pekárny si jistě zvyknete na provoněnou domácnost od pečení chleba.

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 4]

Mohlo by vás také zajímat