Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Zesilovače wifi (WiFi extender, WiFi repeater)

Máte slabý signál Wi-Fi? Je čas s tím něco udělat. S tímto problémem vám pomůže zesilovač wifi, který je známý také pod názvem WiFi Extender. WiFi zesilovač (wifi extender) se uplatní na mnoha místech. Wifi extender lze využít pro rozšíření wifi doma, v kanceláři či v komerčních prostorech nebo na vaší zahradě. Wifi extender je přístrojem, který prodlouží dosah signálu až o několik metrů. A nejlepší na tom je, že k tomuto nepotřebujete žádný kabel pokud si zakoupíte zesilovač na wifi síť (wifi extender). Pokud chcete například chytat Wi-Fi i na zahradě, je wifi extender určen přímo pro vás! WiFi repeater se hodí všude tam, kde máte problém s dostupností a kvalitou vaší bezdrátové sítě.Pokud nechcete strávit čas hledáním parametrů a zkoumáním jednotlivých modelů, pak jste tu správně. V tomto článku vám pomůžeme vybrat ten nejlepší zesilovač signálu wifi. Porovnáme jednotlivé modely, nabídneme vám srovnání a podíváme se společně na to, jak vybrat zesilovač wifi.

Není nic horšího, než špatný signál…

WiFi a síla signálu

WiFi je vlastně jen jednoduchým přenosem rádiových vln z vysílače (routeru) do přijímače (WiFi antény – váš počítač nebo mobil a ostatní zařízení). Vše, co stojí tomuto signálu v cestě, může vlny blokovat či jinak narušovat. A to pak způsobuje vypadávání signálu, zpomalení rychlosti nebo dokonce i zamezuje možnosti připojení k bezdrátové síti.

Dobré je se zamyslet nad tím, proč vlastně potřebujete zesilovač wifi. Je dobré popřemýšlet nad tím, co může tento problém způsobovat.

Pokud jsou například hlavním problémem tlusté stěny, můžete vyzkoušet přemístit router na jiné místo, kde nebudou tyto stěny bránit přenosu signálu.

Pokud problém se signálem nelze nijak vyřešit, nezbývá vám nic jiného, než zakoupit zesilovač Wi-Fi signálu.

Nevýhodou WiFi zesilovače je možné zpomalení vaší WiFi sítě, protože tok dat se rovnoměrně rozdělí mezi dva přístupové body.

10 nejlepších zesilovačů WiFi

Vybrali jsme pro vás těch 10 nejlepších zesilovačů Wi-Fi, které jsou dostupné na našem trhu. Jak jsme tyto WiFi extendery vybírali? Vybrali jsme je podle zkušeností, recenzí a hodnocení jejich uživatelů a zákazníků.

NázevVzhledPodporované standardy Wi-FiFrekvenční pásmoMaximální rychlost připojení (Mb/s)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
TP-Link TL-WA854REWiFi extender TP-Link TL-WA854RE802.11 b/g/n2.4 GHz300399Zobrazit WiFi extender v obchodech
TP-Link RE200WiFi extender TP-Link RE200802.11 a/b/g/n/ac2.4 a 5 Ghz433690Zobrazit WiFi extender v obchodech
TP-Link TL-WPA4220WiFi extender TP-Link TL-WPA4220802.11 b/g/n2.4 GHz500924Zobrazit WiFi extender v obchodech
TP-Link TL-WA855REWiFi extender TP-Link TL-WA855RE802.11 b/g/n2.4 GHz300473Zobrazit WiFi extender v obchodech
TP-Link TL-WA860REWiFi extender TP-Link TL-WA860RE802.11 b/g/n2.4 GHz300563Zobrazit WiFi extender v obchodech
TP-Link RE305WiFi extender TP-Link RE305802.11 a/b/g/n/ac2.4 GHz a 5 GHz300 / 867768Zobrazit WiFi extender v obchodech
Strong Repeater 750WiFi extender Strong Repeater 750802.11 a/b/g/n/ac2.4 GHz a 5 GHz300 / 433964Zobrazit WiFi extender v obchodech
Tenda A301WiFi extender repeater Tenda A301802.11 b/g/n2.4 GHz300549Zobrazit WiFi extender v obchodech
TP-Link RE205WiFi extender TP-Link RE205802.11 a/b/g/n/ac2.4 GHz a 5 GHz300 / 433674Zobrazit WiFi extender v obchodech
Netgear EX8000-100EUSWiFi extender Netgear EX8000-100EUS802.11 a/b/g/n/ac2.4 GHz a 5 GHz17334655Zobrazit WiFi extender v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací server Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a kde si můžete přečíst recenze a hodnocení zesilovačů WiFi a dalšího zboží od jejich uživatelů.

Jak vybrat zesilovač WiFi

Pokud nechcete trávit mnoho hodin zjišťováním nejdůležitějších parametrů na internetu, pak čtěte tuto část článku. Zde se totiž dozvíte o tom, jak vybrat ten nejlepší WiFi extender. Zaměříme se na nejdůležitější parametry, které není vhodné opomíjet pokud si chcete vybrat kvalitní zesilovač wifi signálu.

WiFi Zesilovač vs. WiFi Opakovač. vs. WiFi Extender vs. WiFi Repeater

Jaký je mezi těmito přístroji rozdíl? Setkáte se prakticky se všemi výrazy a jsou používané velmi často. Nenechte se však zmást mnoha rozdílnými názvy a složitým technickým žargonem, protože všechny tyto výrazy označují jeden a ten samý přístroj a znamenají tedy to stejné – zesilovač wifi signálu. Pro konfiguraci některých zesilovačů je nutné použít speciální aplikace.

Wi-Fi extender funguje tak, že opakuje přenos signálu. Tímto zvyšuje kvalitu špatného signálu a rozšiřuje dosah vaší bezdrátové sítě. Takže nazvání zesilovače opakovačem (repeaterem) je také správně, protože přenos dat opakuje.

Práce venku. Plný signál. Pohodička. 🙂 S Wi-Fi opakovačem je to možné!

WiFi pásma

U WiFi sítí jsou tradičně používány 2 frekvenční pásma, 2.4 GHz a 5 GHz. Některé modely WiFi zesilovačů podporují obě frekvenční pásma, zatímco jiné (obvykle levnější modely) podporují jen pásma ve 2.4 GHz. Podpora obou pásem bývá u dražších produktů. Podpora tohoto pásma musí být i u WiFi routeru.

Je tedy nutné zakoupit si správný model pro frekvenci vaši sítě. Pokud váš wifi router jede 2.4 Ghz, tak vám v této síti nebude fungovat zesilovač wifi / wifi extender s 5 GHz. Pokud váš router podporuje obě frekvence, vyberte si zesilovač podle vašich finančních možností a preferencí.

Je tedy nutné si vybrat správný wifi zesilovač, který je kompatibilní s frekvenčním pásmem vaší bezdrátové wifi sítě.

Frekvenční pásmo 2.4 GHz

Setkáte se s ním u levných modelů routerů a zesilovačů. Toto pásmo je vhodné pro méně náročné uživatele, protože toto pásmo nabízí poměrně malý výkon. Výhodou je prověřená technologie.

Frekvenční pásmo 5 GHz

Toto frekvenční pásmo nabízí vyšší rychlost a mnohem lepší stabilitu připojení. Díky tomu je toto pásmo mnohem lepší například pro hraní her a sledování videí na internetu. Je vhodné pro náročnější uživatele. Nevýhodou je vyšší cena.

WiFi třídy (standardy)

WiFi standard je také důležitým parametrem, na který byste při výběru Wi-Fi zesilovače neměli zapomínat. Nejdříve je nutné se podívat na WiFi standard vašeho aktuálního routeru (směrovače). Nejčastější standardy jsou 802.11AC, 802.11N nebo 802.11a/g. 802.11AC je nejnovějším standardem WiFi sítě.

Pokud vaše síť běží na routeru se standardem 802.11N, nepotřebujete si kupovat drahý model WiFi opakovače s podporou 802.11AC, protože si můžete zakoupit model podporující 802.11AC.

Standardy Wi-Fi:

 • 802.11a – Rychlost 54 Mbit/s, pásmo 5 GHz
 • 802.11b – Rychlost 11 Mbit/s, pásmo 2.4 GHz
 • 802.11g – Rychlost 54 Mbit/s, pásmo 2.4 GHz
 • 802.11n – Rychlost 600 Mbit/s, pásmo 2.4 GHz a 5 GHz
 • 802.11ac – Rychlost 1000 Mbit/s, pásmo 2.4 GHz a 5 GHz

Vstupy a výstupy

WiFi zesilovače mohou být vybaveny různými dodatečnými výstupními a vstupními porty, které vám ulehčí práci a přinesou dodatečné funkce a možnosti zábavy. Lze se setkat s USB vstupy, Ethernet vstupy, Audio jackem nebo s externími anténami.

USB porty

Některé zesilovače jsou vybaveny USB porty. Ty vám umožní k tomuto modelu připojit externí disky či jiná USB zařízení. Tato zařízení můžete pak sdílet po vaší síti a jednoduše tak z nich sdílet data.

LAN konektory

U některých modelů se setkáte i s LAN konektory. Díky ním můžete připojit další zařízení pomocí kabelu do vaší sítě. Ethernetové porty mohou mít různé rychlosti přenosu. Repeatery mohou být vybaveny rozdílným počtem LAN konektorů.

Audio jack

Tento vstup asi pro vás nebude rozhodujícím parametrem, ale občas se vám může hodit. Pokud chcete přenášet audio ze zesilovače pomocí vaší wifi sítě, vyberte si model s audio výstupem.

Externí antény

Některé opakovače mohou být vybaveny externími anténami. Tyto externí antény vypadají jako samotné opakovače a dodají vám lepší pokrytí signálem.

Maximální přenosová rychlost

Maximální přenosová rychlost je velmi důležitým parametrem. Různé modely zesilovačů mají totiž odlišnou velikost maximální přenosové rychlosti. Pokud si koupíte opakovač s moc malou přenosovou rychlostí, pak při připojení pod opakovačem budete mít pomalé stahování dat a celkově pomalejší internetové připojení. Proto je vhodné si zakoupit přístroj s dostatečně velkou přenosovou rychlostí. Levnější modely mají menší maximální přenosovou rychlost. Pokud chcete rychlejší připojení, budete si muset připlatit.

Vzdálenost

Vzdálenost je dalším důležitým parametrem. Značí nám, do jaké vzdálenosti je schopen zesilovač vysílat signál vaší wifi sítě. U mnoha různých modelů se setkáte s různými vzdálenostmi.

Zabezpečení a šifrování

Nechcete přeci, aby vaše digitální data mohl číst kdokoliv další a šmírovat tak, co na vaší síti děláte. Proto je dobré si vybrat model s dobrým zabezpečením a šifrováním. Nejčastěji se setkáte se zabezpečením WEP, WPA, WPA2 a další. V současnosti nejlepším šifrováním je WPA2. Nezapomeňte si na vaši WiFi nastavit heslo, ať se k vám nepřipojují i sousedé. Ochrana vaší sítě je velmi důležitá.

Počet antén WiFi zesilovače

Více antén vám sice nezajistí lepší dosah signálu, ale přinese vám lepší stabilitu připojení a o něco vyšší rychlost přenosu dat.

Napájení Wi-Fi zesilovače

Wifi zesilovače mohou být napájeny 3 způsoby. Lze se setkat s přenosnými zařízeními, které jsou schopny fungovat i s pomocí napájení z powerbanky. Některé výkonnější modely budou však potřebovat napájení přímo z elektrické zásuvky. Setkáte se tedy s napájením z powerbanky, počítače či zásuvky.

Nastavení

Modely mohou mít různou konfiguraci. Některé musíte nastavit ručně a jiné modely se nakonfigurují automaticky. U dalších modelů musíte využít aplikace. Případně se dá kombinovat automatické nastavení s ručním nastavením pomocí aplikace. Každý výrobce má většinou svoji aplikace přes kterou nastavíte konkrétní model WiFi zesilovače.

Cena zesilovačů Wi-Fi

Cena je parametrem, na který je také dobré se zaměřit. Jestli už máte vybrané ostatní vhodné parametry, podívejte se i na cenu přístroje. Na trhu se setkáte s několika rozdílnými cenovými kategoriemi produktů. Pojďme se podívat na to, co vám tyto cenové kategorie Wi-Fi zesilovačů jsou schopné nabídnout.

Cena do 500 Kč

V této cenové hladině si zakoupíte ty nejlevnější modely WiFi zesilovačů a repeaterů. Levné modely mají jednoduché a uživatelský přivětivé nastavení. Ale nevýhodou je horší přenosová rychlost. Vyberete si zde jednoduché zařízení a opakovače signálu, které jsou snadno mobilní a přenositelné. Nejčastěji si zakoupíte modely s frekvencí 2.4 GHz a menším dosahem signálu. Většinou se jedná o zesilovače, které přímo připojíte do zásuvky. Ten úplně nejlevnější model lze zakoupit již za cenu kolem 250 Kč s DPH. Pokud jste nenáročný uživatel a chcete zvýšit pokrytí ve svém domě, pak modely s touto cenou mohou být ideální pro vás.

Cena od 500 Kč do 1 500 Kč

Vyberete si zde o něco pokročilejší modely. Lze si vybrat modely s vyšší přenosovou rychlostí. Tyto modely nabízejí lepší kvalitu pokrytí, ale jsou o něco dražší. Vyberete si zde zařízení s frekvencí jak 2.4 GHz, tak i 5 GHz. Většinou je i podpora obou frekvencí zároveň. Nastavení u této kategorie modelů bývá jednoduché.

Modely s cenou nad 1 500 Kč

S touto cenovkou, která přesahuje 1 500 Kč, zakoupíte dobře vybavené modely. Tyto modely mívají dobrý dosah, více antén a více dostupných portů. Mívají také dobré příslušenství a ostatní vybavení. Také se setkáte s modely, které podporují zároveň frekvenci 2.4 GHz a 5 GHz. Tyto modely nabízejí většinou mnohem lepší stabilitu připojení a vyšší maximální rychlosti připojení ve vaší bezdrátové síti, ale tyto výhody jsou vykoupeny mnohem vyšší cenou. Nastavení u nejdražších modelů bývá určeno pro pokročilejší uživatele. Pokud nejste náročný uživatel, podívejte se na dvě předchozí kategorie s Wi-Fi zesilovači.

WiFi zesilovač: Výrobci Wi-Fi zesilovačů

S jakými výrobci zboží (Wi-Fi zesilovačů) se na našem trhu nejčastěji setkáte? Je jich poměrně hodně.
Nejčastější výrobci zboží Wi-Fi zesilovač na trhu v Česku

 • Wifi zesilovač
 • Asus
 • TP-Link
 • Xiaomi
 • Tenda
 • ZyXEL
 • Mercusys
 • Gembird
 • D-Link
 • Netgear

Ostatní výrobci nejsou tolik známí, ale setkáte se i s řadou dalších výrobců repeaterů.

WiFi zesilovač: Nejčastěji kladené otázky při výběru zesilovače Wi-Fi

Musím mít Wi-Fi zesilovač / repeater od stejného výrobce jako Wi-Fi router (směrovač)?

Tato otázka je poměrně běžná. A je na ni jednoduchá odpověď. Ne, nemusíte mít repeater od stejného výrobce jako wifi router. Můžete použít Wi-Fi zesilovač od jakéhokoliv výrobce.

Lze umístit Wi-Fi opakovač na zahradu?

Ano, lze. Musíte mít však na zahradě zdroj energie. Lze si také pořídit zesilovače, které jde napájet pomocí powerbanky. Tudíž nepotřebujete zásuvku, pouze powerbanku. S kvalitním opakovačem Wi-Fi se dá tedy pohodlně pracovat nebo prokrastinovat i na zahradě! 🙂 Dá se využít pohodlně i venku.

Závěrem

V tomto článku jsme si pověděli o tom, jak vybrat zesilovač Wi-Fi. Pověděli jsme si o nejlepších modelech dostupných v tomto roce a řekli jsme si o důležitých parametrech na které je vhodné se při výběru zaměřit.

Doufáme, že vám váš nový wifi zesilovač bude fungovat skvěle a bez jediného problému. Také doufáme, že slabý signál, či nedostupnost připojení pro vás již nikdy nebude problémem a zesilovač bude fungovat bez jakýchkoliv problémů. Problém s wifi od těď bude již minulostí!

Nyní si už stačí vybrat vašeho favorita a naplnit s ním virtuální košík v některém z online internetových obchodů, které nabízejí tento druh zboží. Z tabulky s porovnáním nejlepších modelů se můžete prokliknout na srovnávací server Heureka a zobrazit si tak všechny dostupné obchody, které vámi vybraní model nabízejí. To je od nás vše, přečtěte se také další srovnání produktů a spotřebitelské návody. K nákupu vám stačí už jen pár kroků.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 3.9]

Mohlo by vás také zajímat