Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Zesilovače wifi (WiFi extender, WiFi repeater)

Máte slabý signál Wi-Fi? Je čas s tím něco udělat. S tímto problémem vám pomůže zesilovač wifi, který je známý také pod názvem WiFi Extender. WiFi zesilovač (wifi extender) se uplatní na mnoha místech. Wifi extender lze využít pro rozšíření wifi doma, v kanceláři či v komerčních prostorech nebo na vaší zahradě. Wifi extender je přístrojem, který prodlouží dosah signálu až o několik metrů. A nejlepší na tom je, že k tomuto nepotřebujete žádný kabel pokud si zakoupíte zesilovač na wifi síť (wifi extender). Pokud chcete například chytat Wi-Fi i na zahradě, je wifi extender určen přímo pro vás! WiFi repeater se hodí všude tam, kde máte problém s dostupností a kvalitou vaší bezdrátové sítě.Pokud nechcete strávit čas hledáním parametrů a zkoumáním jednotlivých modelů, pak jste tu správně. V tomto článku vám pomůžeme vybrat ten nejlepší zesilovač signálu wifi. Porovnáme jednotlivé modely, nabídneme vám srovnání a podíváme se společně na to, jak vybrat zesilovač wifi.

Není nic horšího, než špatný signál…

WiFi a síla signálu

WiFi je vlastně jen jednoduchým přenosem rádiových vln z vysílače (routeru) do přijímače (WiFi antény – váš počítač nebo mobil a ostatní zařízení). Vše, co stojí tomuto signálu v cestě, může vlny blokovat či jinak narušovat. A to pak způsobuje vypadávání signálu, zpomalení rychlosti nebo dokonce i zamezuje možnosti připojení k bezdrátové síti.

Dobré je se zamyslet nad tím, proč vlastně potřebujete zesilovač wifi. Je dobré popřemýšlet nad tím, co může tento problém způsobovat.

Pokud jsou například hlavním problémem tlusté stěny, můžete vyzkoušet přemístit router na jiné místo, kde nebudou tyto stěny bránit přenosu signálu.

Pokud problém se signálem nelze nijak vyřešit, nezbývá vám nic jiného, než zakoupit zesilovač Wi-Fi signálu.

Nevýhodou WiFi zesilovače je možné zpomalení vaší WiFi sítě, protože tok dat se rovnoměrně rozdělí mezi dva přístupové body.

Wi-Fi extendery: 10 nejlepších zesilovačů WiFi

Vybrali jsme pro vás těch 10 nejlepších zesilovačů Wi-Fi, které jsou dostupné na našem trhu a jsou nejprodávanější a zároveň nejlepší. Jak jsme tyto WiFi extendery vybírali? Vybrali jsme je podle zkušeností, recenzí a hodnocení jejich uživatelů a zákazníků.

NázevVzhledPodporované standardy Wi-FiFrekvenční pásmoMaximální rychlost připojení (Mb/s)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
TP-Link TL-WA854REWiFi extender TP-Link TL-WA854RE802.11 b/g/n2.4 GHz300399Zobrazit WiFi extender v obchodech
TP-Link RE200WiFi extender TP-Link RE200802.11 a/b/g/n/ac2.4 a 5 Ghz433654Zobrazit WiFi extender v obchodech
TP-Link TL-WPA4220WiFi extender TP-Link TL-WPA4220802.11 b/g/n2.4 GHz500801Zobrazit WiFi extender v obchodech
TP-Link TL-WA850REWiFi extender TP-Link TL-WA850RE802.11 b/g/n2.4 GHz300599Zobrazit WiFi extender v obchodech
TP-Link TL-WA860REWiFi extender TP-Link TL-WA860RE802.11 b/g/n2.4 GHz300531Zobrazit WiFi extender v obchodech
TP-Link RE305WiFi extender TP-Link RE305802.11 a/b/g/n/ac2.4 GHz a 5 GHz300 / 867835Zobrazit WiFi extender v obchodech
Strong Repeater 750WiFi extender Strong Repeater 750802.11 a/b/g/n/ac2.4 GHz a 5 GHz300 / 433873Zobrazit WiFi extender v obchodech
Xiaomi Mi Wi-Fi Range Extender ProWiFi extender repeater Xiaomi Mi Wi-Fi Range Extender Pro2.4 GHz300329Zobrazit WiFi extender v obchodech
TP-Link RE205WiFi extender TP-Link RE205802.11 a/b/g/n/ac2.4 GHz a 5 GHz300 / 433694Zobrazit WiFi extender v obchodech
MikroTik RBwAPG-60ad-SAWiFi extender MikroTik RBwAPG-60ad-SA802.11 ad60 GHz10004695Zobrazit WiFi extender v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací server Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a kde si můžete přečíst recenze a hodnocení zesilovačů WiFi a dalšího zboží od jejich uživatelů.

Jak vybrat zesilovač WiFi

Pokud nechcete trávit mnoho hodin zjišťováním nejdůležitějších parametrů na internetu, pak čtěte tuto část článku. Zde se totiž dozvíte o tom, jak vybrat ten nejlepší WiFi extender. Zaměříme se na nejdůležitější parametry, které není vhodné opomíjet pokud si chcete vybrat kvalitní zesilovač wifi signálu.

WiFi Zesilovač vs. WiFi Opakovač. vs. WiFi Extender vs. WiFi Repeater

Jaký je mezi těmito přístroji rozdíl? Setkáte se prakticky se všemi výrazy a jsou používané velmi často. Nenechte se však zmást mnoha rozdílnými názvy a složitým technickým žargonem, protože všechny tyto výrazy označují jeden a ten samý přístroj a znamenají tedy to stejné – zesilovač wifi signálu. Pro konfiguraci některých zesilovačů je nutné použít speciální aplikace.

Wi-Fi extender funguje tak, že opakuje přenos signálu. Tímto zvyšuje kvalitu špatného signálu a rozšiřuje dosah vaší bezdrátové sítě. Takže nazvání zesilovače opakovačem (repeaterem) je také správně, protože přenos dat opakuje.

Práce venku. Plný signál. Pohodička. 🙂 S Wi-Fi opakovačem je to možné!

WiFi pásma

U WiFi sítí jsou tradičně používány 2 frekvenční pásma, 2.4 GHz a 5 GHz. Některé modely WiFi zesilovačů podporují obě frekvenční pásma, zatímco jiné (obvykle levnější modely) podporují jen pásma ve 2.4 GHz. Podpora obou pásem bývá u dražších produktů. Podpora tohoto pásma musí být i u WiFi routeru.

Je tedy nutné zakoupit si správný model pro frekvenci vaši sítě. Pokud váš wifi router jede 2.4 Ghz, tak vám v této síti nebude fungovat zesilovač wifi / wifi extender s 5 GHz. Pokud váš router podporuje obě frekvence, vyberte si zesilovač podle vašich finančních možností a preferencí.

Je tedy nutné si vybrat správný wifi zesilovač, který je kompatibilní s frekvenčním pásmem vaší bezdrátové wifi sítě.

Frekvenční pásmo 2.4 GHz

Setkáte se s ním u levných modelů routerů a zesilovačů. Toto pásmo je vhodné pro méně náročné uživatele, protože toto pásmo nabízí poměrně malý výkon. Výhodou je prověřená technologie.

Frekvenční pásmo 5 GHz

Toto frekvenční pásmo nabízí vyšší rychlost a mnohem lepší stabilitu připojení. Díky tomu je toto pásmo mnohem lepší například pro hraní her a sledování videí na internetu. Je vhodné pro náročnější uživatele. Nevýhodou je vyšší cena.

WiFi třídy (standardy)

WiFi standard je také důležitým parametrem, na který byste při výběru Wi-Fi zesilovače neměli zapomínat. Nejdříve je nutné se podívat na WiFi standard vašeho aktuálního routeru (směrovače). Nejčastější standardy jsou 802.11AC, 802.11N nebo 802.11a/g. 802.11AC je nejnovějším standardem WiFi sítě.

Pokud vaše síť běží na routeru se standardem 802.11N, nepotřebujete si kupovat drahý model WiFi opakovače s podporou 802.11AC, protože si můžete zakoupit model podporující 802.11AC.

Standardy Wi-Fi:

 • 802.11a – Rychlost 54 Mbit/s, pásmo 5 GHz
 • 802.11b – Rychlost 11 Mbit/s, pásmo 2.4 GHz
 • 802.11g – Rychlost 54 Mbit/s, pásmo 2.4 GHz
 • 802.11n – Rychlost 600 Mbit/s, pásmo 2.4 GHz a 5 GHz
 • 802.11ac – Rychlost 1000 Mbit/s, pásmo 2.4 GHz a 5 GHz

Vstupy a výstupy

WiFi zesilovače mohou být vybaveny různými dodatečnými výstupními a vstupními porty, které vám ulehčí práci a přinesou dodatečné funkce a možnosti zábavy. Lze se setkat s USB vstupy, Ethernet vstupy, Audio jackem nebo s externími anténami.

USB porty

Některé zesilovače jsou vybaveny USB porty. Ty vám umožní k tomuto modelu připojit externí disky či jiná USB zařízení. Tato zařízení můžete pak sdílet po vaší síti a jednoduše tak z nich sdílet data.

LAN konektory

U některých modelů se setkáte i s LAN konektory. Díky ním můžete připojit další zařízení pomocí kabelu do vaší sítě. Ethernetové porty mohou mít různé rychlosti přenosu. Repeatery mohou být vybaveny rozdílným počtem LAN konektorů.

Audio jack

Tento vstup asi pro vás nebude rozhodujícím parametrem, ale občas se vám může hodit. Pokud chcete přenášet audio ze zesilovače pomocí vaší wifi sítě, vyberte si model s audio výstupem.

Externí antény

Některé opakovače mohou být vybaveny externími anténami. Tyto externí antény vypadají jako samotné opakovače a dodají vám lepší pokrytí signálem.

Maximální přenosová rychlost

Maximální přenosová rychlost je velmi důležitým parametrem. Různé modely zesilovačů mají totiž odlišnou velikost maximální přenosové rychlosti. Pokud si koupíte opakovač s moc malou přenosovou rychlostí, pak při připojení pod opakovačem budete mít pomalé stahování dat a celkově pomalejší internetové připojení. Proto je vhodné si zakoupit přístroj s dostatečně velkou přenosovou rychlostí. Levnější modely mají menší maximální přenosovou rychlost. Pokud chcete rychlejší připojení, budete si muset připlatit.

Wi-Fi extendery a Vzdálenost

Vzdálenost je dalším důležitým parametrem. Značí nám, do jaké vzdálenosti je schopen zesilovač vysílat signál vaší wifi sítě. U mnoha různých modelů se setkáte s různými vzdálenostmi.

Zabezpečení a šifrování

Nechcete přeci, aby vaše digitální data mohl číst kdokoliv další a šmírovat tak, co na vaší síti děláte. Proto je dobré si vybrat model s dobrým zabezpečením a šifrováním. Nejčastěji se setkáte se zabezpečením WEP, WPA, WPA2 a další. V současnosti nejlepším šifrováním je WPA2. Nezapomeňte si na vaši WiFi nastavit heslo, ať se k vám nepřipojují i sousedé. Ochrana vaší sítě je velmi důležitá.

Počet antén WiFi zesilovače

Více antén vám sice nezajistí lepší dosah signálu, ale přinese vám lepší stabilitu připojení a o něco vyšší rychlost přenosu dat.

Napájení Wi-Fi zesilovače

Wifi zesilovače mohou být napájeny 3 způsoby. Lze se setkat s přenosnými zařízeními, které jsou schopny fungovat i s pomocí napájení z powerbanky. Některé výkonnější modely budou však potřebovat napájení přímo z elektrické zásuvky. Setkáte se tedy s napájením z powerbanky, počítače či zásuvky.

Nastavení

Modely mohou mít různou konfiguraci. Některé musíte nastavit ručně a jiné modely se nakonfigurují automaticky. U dalších modelů musíte využít aplikace. Případně se dá kombinovat automatické nastavení s ručním nastavením pomocí aplikace. Každý výrobce má většinou svoji aplikace přes kterou nastavíte konkrétní model WiFi zesilovače.

Cena zesilovačů Wi-Fi

Cena je parametrem, na který je také dobré se zaměřit. Jestli už máte vybrané ostatní vhodné parametry, podívejte se i na cenu přístroje. Na trhu se setkáte s několika rozdílnými cenovými kategoriemi produktů. Pojďme se podívat na to, co vám tyto cenové kategorie Wi-Fi zesilovačů jsou schopné nabídnout. Ceny jsme rozdělili do více kategorií.

Cena do 500 Kč

V této cenové hladině si zakoupíte ty nejlevnější modely WiFi zesilovačů a repeaterů. Levné modely mají jednoduché a uživatelský přivětivé nastavení. Ale nevýhodou je horší přenosová rychlost. Vyberete si zde jednoduché zařízení a opakovače signálu, které jsou snadno mobilní a přenositelné. Nejčastěji si zakoupíte modely s frekvencí 2.4 GHz a menším dosahem signálu. Většinou se jedná o zesilovače, které přímo připojíte do zásuvky. Ten úplně nejlevnější model lze zakoupit již za cenu kolem 250 Kč s DPH. Pokud jste nenáročný uživatel a chcete zvýšit pokrytí ve svém domě, pak modely s touto cenou mohou být ideální pro vás.

Cena od 500 Kč do 1 500 Kč

Vyberete si zde o něco pokročilejší modely. Lze si vybrat modely s vyšší přenosovou rychlostí. Tyto modely nabízejí lepší kvalitu pokrytí, ale jsou o něco dražší. Vyberete si zde zařízení s frekvencí jak 2.4 GHz, tak i 5 GHz. Většinou je i podpora obou frekvencí zároveň. Nastavení u této kategorie modelů bývá jednoduché.

Modely s cenou nad 1 500 Kč

S touto cenovkou, která přesahuje 1 500 Kč, zakoupíte dobře vybavené modely. Tyto modely mívají dobrý dosah, více antén a více dostupných portů. Mívají také dobré příslušenství a ostatní vybavení. Také se setkáte s modely, které podporují zároveň frekvenci 2.4 GHz a 5 GHz. Tyto modely nabízejí většinou mnohem lepší stabilitu připojení a vyšší maximální rychlosti připojení ve vaší bezdrátové síti, ale tyto výhody jsou vykoupeny mnohem vyšší cenou. Nastavení u nejdražších modelů bývá určeno pro pokročilejší uživatele. Pokud nejste náročný uživatel, podívejte se na dvě předchozí kategorie s Wi-Fi zesilovači.

Recenze a hodnocení nejlepších Wi-Fi zesilovačů

Recenze TP-Link RE200

WiFi zesilovač TP-Link RE200

Dostali jsme k testování Wi-Fi extender TP-Link RE200 a musíme říct, že jsme velmi spokojeni. Pokud se vám nedaří pokrýt celou domácnost a dům Wi-Fi signálem, tento extender je jednoduchým a rychlým řešením. Stačí ho jednoduše připojit ke svému routeru pomocí jediného tlačítka, a můžete si užívat širokopásmové a duální Wi-Fi připojení s rychlostí až 750 Mb/s. Pokrytí plochy až 185 metrů čtverečních je velmi dobré, takže můžete streamovat videa s vysokým rozlišením a hrát graficky náročné online hry bez obav z výpadků.

Jednou z nejlepších vlastností tohoto extendru jsou inteligentní kontrolky, které vám pomohou najít nejlepší umístění pro extender a optimalizovat tak sílu signálu. Tento extender je navíc velmi kompaktní a díky nástěnné konstrukci ho můžete snadno umístit kamkoli.

Připojení extenderu k routeru je velmi snadné, stačí během 2 minut zmáčknout tlačítko WPS na svém routeru a tlačítko RE na extenderu. Pokud potřebujete připojit další zařízení, jako je počítač nebo herní konzole, můžete to udělat ještě pomocí Ethernetového portu, který je k dispozici na extenderu. Váš dům bude tento wifi extender milovat.

TP-Link RE200 Wi-Fi extender je skvělou volbou pro každého, kdo potřebuje rozšířit dosah svého Wi-Fi signálu. Vynikající rychlost, duální připojení a funkce inteligentního umístění signálu jsou jen některé z mnoha funkcí, které tento extender nabízí. Pokud hledáte snadné řešení pro zlepšení dosahu svého Wi-Fi signálu, určitě stojí za to zvážit TP-Link RE200. Tento wifi zesilovač patří mezi nejprodávanější produkty.

Recenze extenderu TP-Link TL-WA850RE

TP-Link TL-WA850RE

TP-Link TL-WA850RE je skvělým řešením pro všechny, kteří potřebují zvýšit dosah své Wi-Fi sítě. Podle nás patří tento produkt mezi nejlepší. Tento extender poskytuje snadné a rychlé řešení pro zlepšení dosahu signálu, díky čemuž můžete svá zařízení používat kdekoliv se vám zachce. Zvýšení síly signálu je jednoduché a rychlé, stačí ho připojit k routeru pomocí dvou stisknutí tlačítka a extender také můžete v případě potřeby kdykoliv přemístit. Sílu signálu indikují světelné diody, které lze vypnout, aby vás nerušily při spánku. Navíc všechny možnosti správy naleznete v šikovné mobilní aplikaci Tether Pro.

TP-Link TL-WA850RE nabízí rychlost až 300 Mbps a širokou kompatibilitu, což ho dělá skvělým řešením pro menší domácnosti a kanceláře. Jeho malé rozměry a přímé připojení do elektrické zásuvky vám umožní maximální flexibilitu při umístění.

Extender také nabízí ethernetový port, který vám umožní připojit kabelová zařízení, jako je chytrá televize, Blu-ray přehrávač nebo herní konzole. Nemusíte tak vést kabely přes celý byt nebo řešit novou síťovou zásuvku.

Vyzkoušejte komfortní správu nastavení z displeje svého smartphonu díky bezplatné aplikaci Tether Pro. Funkce LED Control vám umožní nastavit noční režim, aby vás světelné diody nevyrušovaly při spánku nebo sledování televize.

TP-Link TL-WA850RE je skvělým řešením pro všechny, kteří potřebují snadné a rychlé zlepšení dosahu své Wi-Fi sítě. Jeho rychlé nastavení, flexibilita umístění a snadná správa nastavení dělají z tohoto extenderu vynikající volbu pro každého.

Recenze extenderu TP-LINK RE330

TP-LINK RE330

Máte problémy s dosahem Wi-Fi signálu ve vaší domácnosti? Naše redakce měla možnost otestovat Wi-Fi zesilovač TP-LINK RE330, který poskytuje rychlé řešení pro rozšíření signálu v každém koutu domu.

TP-LINK RE330 poskytuje dvoupásmovou Wi-Fi síť s rychlostí až 1 200 Mbit/s, využívající dvě frekvenční pásma (2,4 GHz a 5 GHz) pro přenos Wi-Fi signálu. Výkon každého pásma je tak zdvojnásoben a umožňuje připojení více zařízení současně. Pásmo 2,4 GHz je vhodné pro vyřizování e-mailů a procházení webových stránek, zatímco pásmo 5 GHz je ideální pro hraní on-line her a ještě streamování HD videí.

Jedním z největších přínosů TP-LINK RE330 je technologie OneMesh™, která umožňuje vytvoření sítě Mesh s jedním názvem Wi-Fi sítě pro bezproblémové pokrytí celé domácnosti. Adaptivní výběr cesty pak automaticky vybírá nejrychlejší cestu připojení k routeru, aby vaše síť fungovala vždy na maximum.

TP-LINK RE330 nabízí také vestavěný režim přístupového bodu, který umožňuje proměnit kabelové internetové připojení na dvoupásmový bezdrátový přístupový bod s technologií 2×2 MIMO. Všechny možnosti správy a nastavení naleznete v aplikaci TP-Link Tether ze svého smartphonu (Android, iOS), což umožňuje snadné ovládání a správu vaší Wi-Fi sítě.

TP-LINK RE330 má rozměry 69.5 × 35.0 × 124.1 mm a nabízí jeden 10/100M Ethernet port (RJ45) a dva interní antény. Spotřeba energie je 6,2 W a Wi-Fi zabezpečení sítě zahrnuje 64/128-bit WEP a šifrování WPA PSK / WPA2 PSK. Tlačítko WPS umožňuje snadné nastavení a reset tlačítko umožňuje resetovat zařízení, pokud se něco pokazí.

Celkově řečeno, TP-LINK RE330 je kvalitní a spolehlivý Wi-Fi zesilovač s mnoha vynikajícími funkcemi a přináší bezproblémové pokrytí celé domácnosti.

Recenze TP-Link RE305

TP-Link RE305

Dostali jsme do rukou Wi-Fi rozšiřovač TP-Link RE305 a musíme říct, že jsme byli mile překvapeni výkonem přístroje. Obsah balení je velmi jednoduchý a obsahuje samotný extender, rychlou instalační příručku a videonávody k instalaci a nastavení. Instalace je díky tomu hračkou.

RE305 nabízí vysokorychlostní dvoupásmovou Wi-Fi síť s rychlostí až 1200 Mb/s, což umožňuje připojení více zařízení najednou, zatímco pásmo 2,4 GHz slouží pro běžné využití, pásmo 5 GHz nabízí rychlejší přenos dat pro hraní her a streaming videa v HD rozlišení. Rozšiřovač podporuje standardy 802.11a (Wi-Fi 1), 802.11b (Wi-Fi 2), 802.11g (Wi-Fi 3), 802.11n (Wi-Fi 4) a 802.11ac (Wi-Fi 5).

Inteligentní kontrolka síly signálu pomáhá najít nejlepší místo, kam extender RE305 instalovat. Díky silnému rozšíření s kombinovanou rychlostí přenosu dat až 1,2 Gb/s oživí mrtvé zóny ve Wi-Fi síti a zajistí stabilnější používání bezdrátové sítě. Extender pracuje s jakýmkoli Wi-Fi routerem nebo bezdrátovým access pointem.

Extender je kompatibilní s Microsoft Windows XP/Vista/7/8/8.1/10, MAC OS, UNIX a Linux. RE305 má vestavěný režim Access point, takže stačí do jeho síťového portu připojit kabel sítě Ethernet a snadno tak může proměnit váš internet připojený kabelem na bezdrátový.

Kromě toho lze extender ovládat pomocí bezplatné aplikace Tether společnosti TP-Link, která vám umožní řídit nastavení extenderu dosahu bezdrátového signálu pomocí jakéhokoli zařízení s operačními systémy Android nebo iOS. Aplikace má celou řadu funkcí, které vám nejen pomohou, aby instalace byla bez problémů, ale můžete upravovat i pokročilá nastavení vaší sítě – vše máte na dosah ruky.

Celkově hodnotíme TP-Link RE305 jako výborný produkt, který nabízí vynikající výkon za příznivou cenu. Jeho jednoduchá instalace a možnost ovládání na dálku jsou jen další výhody, které tento rozšířovač signálu WiFi výrazně zlepšil. Zkoušeli jsme použít extender v několika místnostech domu, včetně venkovního prostoru, kde se v minulosti signál ztrácel, ale tentokrát jsme měli plné pokrytí signálem až do zahrady. Dokonce jsme vyzkoušeli použít extender při streamování videa v nejkritičtějších místnostech domu a mohu říct, že byl stabilní a bez problémů.

Co se nám líbilo, bylo, že instalace byla velmi snadná a rychlá. Jednoduše jsme extender zapojili do zásuvky a pomocí aplikace Tether jsme jej snadno připojili k naší stávající Wi-Fi síti. Aplikace Tether byla velmi užitečná pro snadnou správu a ovládání extenderu na dálku.

Kromě toho jsme ocenili také vestavěný režim Access point, který umožňuje snadnější připojení kabelové sítě Ethernet k bezdrátovému signálu.

Celkově vzato, Wi-Fi extender TP-Link RE305 je velmi dobrý produkt a vyniká svou rychlostí, rozšířením signálu a jednoduchou instalací. Jeho cena je také velmi příznivá v porovnání s jinými produkty na trhu. Doporučujeme tento produkt všem, kteří potřebují snadno a rychle rozšířit dosah své Wi-Fi sítě.

Hodnocení Xiaomi Mi Wi-Fi Range Extender Pro

Xiaomi Mi Wi-Fi Range Extender Pro

Pokud často řešíte problémy se slabým Wi-Fi signálem a nestabilním připojením k internetu, pak vám může být nápomocen Xiaomi Mi Wi-Fi Range Extender Pro. Náš tým měl možnost testovat tento produkt a musíme říct, že jsme byli příjemně překvapeni.

Obsah balení obsahuje opakovač signálu, a nepotřebujete jakékoliv adaptéry či kabel. Stačí ho pouze zapojit do klasické elektrické zásuvky a bezdrátově spárovat s routerem pomocí mobilní aplikace Mi Home, která je snadno ovladatelná. Jakmile se rozsvítí modré světlo, je opakovač připraven a můžete ho umístit na požadované místo v oblasti, kde je třeba signál posílit.

Produkt Xiaomi Mi Wi-Fi Range Extender Pro se dvěma externími anténami umožňuje připojit současně až 16 různých zařízení a dosahuje rychlosti přenosu až 300 Mbps. Pro efektivní posílení signálu je potřeba odpovídač umístit do prostoru se stabilním signálem, který se nachází mezi vaším domácím routerem a “mrtvou zónou”. Díky odpovídači si budete moci vychutnat například plynulejší hraní her či sledování filmů.

Opakovač Xiaomi se připojí k vašemu routeru bezdrátově a posílí a rozšíří jeho signál do všech koutů vaší domácnosti, včetně hůře dostupných míst, jako jsou koupelny, sklepy, balkony nebo ložnice. Xiaomi Mi Wi-Fi Range Extender Pro podporuje připojení až 16 zařízení současně a využívá šifrovací protokoly WPA-PSK a WPA2-PSK, takže se nemusíte obávat o bezpečnost odesílaných dat.

Výhodou je, že zesilovač stačí nakonfigurovat jen jednou, poté ho lze libovolně přemisťovat podle potřeby. Opakovač Xiaomi Mi Wi-Fi Range Extender Pro je kompatibilní s řadou routerů a sítí. Tento produkt je ideální pro ty, kteří hledají jednoduché a efektivní řešení k posílení signálu a rozšíření dosahu bezdrátové sítě. Doporučujeme tento produkt porovnat s dalšími v kategorii Wi-Fi zesilovačů a porovnat parametry, které potřebujete pro váš domov.

Hodnotíme produkt Xiaomi Mi Wi-Fi Range Extender Pro velmi pozitivně. Jedná se o výkonný a spolehlivý opakovač Wi-Fi signálu, který je snadno použitelný a nabízí skvělé výsledky.

Obsah balení je velmi jednoduchý – kromě samotného opakovače a návodů najdete v krabici pouze certifikát a záruční list. Jedná se ale o opakovač velmi malých rozměrů, který se vejde do každé síťové zásuvky, takže jej můžete umístit kamkoli.

Instalace byla velmi snadná a rychlá. Vše, co je třeba udělat, je připojit opakovač do zásuvky a spárovat ho s vaším routerem pomocí mobilní aplikace Mi Home. Aplikace nabízí intuitivní rozhraní a usnadňuje nastavení a konfiguraci opakovače.

Samotný výkon opakovače byl také velmi dobrý. Rozšířil dosah Wi-Fi signálu po celém našem domě a umožnil připojení všech našich zařízení. Rychlost přenosu dat byla stabilní a rychlá.

Celkově je Xiaomi Mi Wi-Fi Range Extender Pro skvělou volbou pro ty, kteří mají problémy se slabým Wi-Fi signálem a hledají spolehlivý způsob, jak jej posílit. Díky snadné instalaci a používání, vysokému výkonu a skvělému poměru cena/výkon, rozhodně doporučujeme tento produkt.

WiFi zesilovač: Výrobci Wi-Fi zesilovačů

S jakými výrobci zboží (Wi-Fi zesilovačů) se na našem trhu nejčastěji setkáte? Je jich poměrně hodně.
Nejčastější výrobci zboží Wi-Fi zesilovač na trhu v Česku

 • Wifi zesilovač
 • Asus
 • TP-Link
 • Xiaomi
 • Tenda
 • ZyXEL
 • Mercusys
 • Gembird
 • D-Link
 • Netgear

Ostatní výrobci nejsou tolik známí, ale setkáte se i s řadou dalších výrobců repeaterů.

Tenda

Značka Tenda se v posledních letech stala velmi populární zejména díky svým produktům pro zesilování Wi-Fi signálu. Firma Tenda vyrábí řadu zesilovačů pro domácí použití, které se snadno používají a nabízejí spolehlivé řešení pro posílení signálu v celém domě.

Tenda nabízí zesilovače Wi-Fi, které se jednoduše připojí do elektrické zásuvky a následně prodlužují signál z vašeho routeru do celého domu. Tyto zesilovače mají moderní design a jsou velmi kompaktní, takže nezabírají příliš mnoho místa a lze je snadno umístit do jakéhokoli prostoru.

Mezi hlavní výhody zesilovačů Tenda patří snadná instalace, rychlé připojení k internetu a velmi dobrá spolehlivost a stabilita signálu. Díky tomu jsou ideální volbou pro uživatele, kteří hledají rychlé a spolehlivé řešení pro zlepšení Wi-Fi signálu v celé své domácnosti.

Kromě zesilovačů nabízí Tenda také další produkty pro zlepšení Wi-Fi signálu, jako jsou routerové a access pointy. Tyto produkty mají také moderní design, vysoký výkon a široké možnosti připojení.

Značka Tenda je velmi dobrá volba pro uživatele, kteří hledají spolehlivé a rychlé řešení pro zlepšení Wi-Fi signálu v celé své domácnosti. Zesilovače Wi-Fi od Tenda nabízejí vynikající výkon a snadnou instalaci, a proto jsou ideální pro uživatele, kteří nemají příliš mnoho zkušeností s technologiemi.

Asus

Značka Asus je jednou z nejvýznamnějších firem v oblasti výroby počítačových komponent a příslušenství. Jednou z nejzajímavějších kategorií produktů této značky jsou zesilovače Wi-Fi, které slouží ke zlepšení Wi-Fi signálu a rozšíření pokrytí sítě.

Asus nabízí celou řadu různých typů zesilovačů, od malých a kompaktních až po velké a výkonné modely. Tyto zesilovače mají různé výkonnostní parametry a ceny, takže si zákazníci mohou vybrat produkt, který nejlépe vyhovuje jejich potřebám a rozpočtu.

Jednou z výhod zesilovačů Wi-Fi od Asus je snadná instalace a nastavení. Většina modelů je vybavena jednoduchým rozhraním a podporou technologie WPS pro snadné spárování s routerem. K dispozici jsou také mobilní aplikace, které umožňují rychle a snadno konfigurovat zesilovač a sledovat jeho výkon.

Asus se také pyšní vynikající kvalitou svých zesilovačů, které jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a nabízejí vysoký výkon. Zesilovače mají také široké možnosti připojení, včetně výstupu Ethernet a USB portů pro připojení dalších zařízení.

Další výhodou zesilovačů Wi-Fi od Asus je podpora nejnovějších standardů bezdrátového připojení, včetně 802.11ac a 802.11ax. Tyto standardy nabízejí rychlosti přenosu dat až 10x vyšší než starší standardy, což umožňuje rychlé a stabilní připojení všech vašich zařízení k Wi-Fi sítí.

Vzhledem k vysoké kvalitě a výkonu zesilovačů Wi-Fi od Asus jsou tyto produkty oblíbené mezi zákazníky a často patří k nejlepším v jejich kategorii. Pokud hledáte spolehlivý zesilovač Wi-Fi s vysokým výkonem a snadnou instalací a použitím, značka Asus by mohla být tou správnou volbou pro vás.

TP-Link

TP-Link je jednou z nejznámějších značek zabývajících se výrobou síťových zařízení, včetně zesilovačů Wi-Fi. Tato značka se vyznačuje vysokou kvalitou a spolehlivostí svých produktů, což je jedním z důvodů, proč je velmi populární mezi zákazníky.

TP-Link nabízí širokou škálu zesilovačů Wi-Fi, které umožňují rozšířit pokrytí Wi-Fi signálem ve vaší domácnosti, kanceláři nebo v jiném prostoru. Většina těchto zesilovačů je snadno použitelná, s intuitivním rozhraním a rychlou a jednoduchou instalací.

Mezi populární zesilovače Wi-Fi od TP-Link patří modely jako RE450, RE650 a RE300. Tyto zesilovače nabízejí vysokou rychlost přenosu dat a zlepšují dosah Wi-Fi signálu, což je velmi užitečné pro větší domy a kancelářské prostory. Navíc mnoho z těchto zesilovačů nabízí i řadu pokročilých funkcí, jako je například technologie Beamforming, která umožňuje přesnější směrování signálu k jednotlivým zařízením.

TP-Link se také zaměřuje na inovaci svých zesilovačů Wi-Fi, což zahrnuje používání moderních technologií a řešení jako MU-MIMO nebo Mesh. Tyto technologie umožňují zlepšit výkon sítě a poskytnout uživatelům stabilnější a rychlejší připojení k internetu.

TP-Link se tedy díky své kvalitě a spolehlivosti řadí mezi přední značky na trhu s zesilovači Wi-Fi. Zákazníci ocení širokou nabídku produktů s vysokou rychlostí a výkonností, spolu s intuitivním rozhraním a snadná instalace.

Xiaomi

Značka Xiaomi se stala jednou z nejoblíbenějších a nejprodávanějších značek v oblasti spotřební elektroniky a chytrých domácností. V této oblasti nabízí širokou škálu produktů, včetně zesilovačů wifi. Tyto zesilovače jsou navrženy tak, aby usnadnily a zlepšily připojení k internetu pro všechny uživatele, kteří mají problémy se slabým signálem wifi.

Jedním z nejpopulárnějších zesilovačů wifi od Xiaomi je model Mi WiFi Repeater Pro, který vyniká svou snadnou instalací, spolehlivým připojením a širokou kompatibilitou. Tento zesilovač lze snadno připojit do stávající sítě a poskytuje pokrytí wifi signálem na větší vzdálenosti, a to i v místech, kde signál bývá slabý.

Xiaomi Mi WiFi Repeater Pro má výkon až 300 Mbps a externí anténu pro stabilní připojení a rychlý přenos dat. Kromě toho podporuje šifrování WPA-PSK a WPA2-PSK pro zajištění bezpečnosti dat. Pro snadnou instalaci a správu lze tento zesilovač ovládat pomocí aplikace Mi Home, která umožňuje jednoduchou konfiguraci a umístění všech vašich zařízení v domácí síti.

Dalším populárním zesilovačem wifi od Xiaomi je model Mi WiFi Range Extender AC1200, který nabízí rychlost přenosu dat až 1200 Mbps a podporuje dvoupásmové wifi sítě. Tento zesilovač wifi se snadno nastavuje pomocí aplikace Mi Home a nabízí spolehlivý a stabilní signál pro vaše domácí zařízení.

Xiaomi také nabízí další modely zesilovačů wifi, jako je Mi WiFi Repeater 2, který se snadno připojí k vašemu routeru a poskytuje signál wifi na větší vzdálenosti, a Mi WiFi Amplifier, který umožňuje snadné a rychlé rozšíření signálu wifi.

Značka Xiaomi nabízí širokou škálu kvalitních zesilovačů wifi, které jsou snadno použitelné, spolehlivé a cenově dostupné. Pokud hledáte zesilovač wifi s dobrým poměrem cena/výkon, určitě byste měli zvážit produkty od této značky.

WiFi zesilovač: Nejčastěji kladené otázky při výběru zesilovače Wi-Fi

Musím mít Wi-Fi zesilovač / repeater od stejného výrobce jako Wi-Fi router (směrovač)?

Tato otázka je poměrně běžná. A je na ni jednoduchá odpověď. Ne, nemusíte mít repeater od stejného výrobce jako wifi router. Můžete použít Wi-Fi zesilovač od jakéhokoliv výrobce.

Lze umístit Wi-Fi opakovač na zahradu?

Ano, lze. Musíte mít však na zahradě zdroj energie. Lze si také pořídit zesilovače, které jde napájet pomocí powerbanky. Tudíž nepotřebujete zásuvku, pouze powerbanku. S kvalitním opakovačem Wi-Fi se dá tedy pohodlně pracovat nebo prokrastinovat i na zahradě! 🙂 Dá se využít pohodlně i venku.

Závěrem

V tomto článku jsme si pověděli o tom, jak vybrat zesilovač Wi-Fi. Pověděli jsme si o nejlepších modelech dostupných v tomto roce a řekli jsme si o důležitých parametrech na které je vhodné se při výběru zaměřit.

Doufáme, že vám váš nový wifi zesilovač bude fungovat skvěle a bez jediného problému. Také doufáme, že slabý signál, či nedostupnost připojení pro vás již nikdy nebude problémem a zesilovač bude fungovat bez jakýchkoliv problémů. Problém s wifi od těď bude již minulostí!

Nyní si už stačí vybrat vašeho favorita a naplnit s ním virtuální košík v některém z online internetových obchodů, které nabízejí tento druh zboží. Z tabulky s porovnáním nejlepších modelů se můžete prokliknout na srovnávací server Heureka a zobrazit si tak všechny dostupné obchody, které vámi vybraní model nabízejí. To je od nás vše, přečtěte se také další srovnání produktů a spotřebitelské návody. K nákupu vám stačí už jen pár kroků.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 31 Průměrně: 4.7]

Mohlo by vás také zajímat