Menu Zavřeno

Autokamery – Srovnání, test a recenze nejlepších kamer do auta + Jak vybrat | Oblíbené kamery do auta

kamera do auta TrueCam A7s

Nejlepší kamery do auta 2020

Niceboy PILOT Q5

Yi Smart Dash Camera

Eltrinex LS500 GPS

Kamera do auta Niceboy PILOT Q5
Kamera do auta Yi Smart Dash Camera
Kamera do auta Eltrinex LS500 GPS

Hodnocení

Hodnocení

Hodnocení

Orientační cena s DPH

1291 Kč

Orientační cena s DPH

1890 Kč

Orientační cena s DPH

4529 Kč

Hledáte dobrou kameru do auta? Pak jste tu správně, protože v tomto článku si povíme o tom, jaké kamery do auta jsou na našem trhu nejlepší. Podíváme se na jejich hodnocení a parametry. Autokamera je užitečným přístrojem, který zaznamená vše to, co se děje na silnici. Na internetu můžete najít tisíce různých videí, které zobrazují různé autonehody a i třeba kuriózní situace. Kamera do auta má za úkol natočit provoz na silnici a zaznamenat ho pro případné pozdější zhlédnutí a použití v digitální podobě. Toto zařízení to zvládá velmi snadno a do automobilu si ho připevníte velmi snadno.

Připevnění palubní kamery je v dnešní době velmi užitečné. Palubní kamera dnes plní funkci „černé skříňky“.

Tyto přístroje jsou v dnešní době takové malé černé skříňky ve vašem automobilu užitečné pro všechny řidiče.

Záběry se vám mohou hodit pokud nastane autonehoda, nebo v případě, že vás na silnici někdo ohrozí (například vybržďování).

V dnešní době je doprava velmi hustá a agresivita řidičů stoupá.

Kamery do auta: 10 nejlepších kamer do auta

Vybrali jsme pro vás celkem 10 nejlepších kamer do auta. Jak jsme tyto modely vybírali? Vybrali jsme je podle dostupných hodnocení a recenzí od jejich uživatelů. Tyto modely si můžete dále seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nejnižší cena, můžete si je seřadit podle orientační ceny s DPH.

Název autokameryVzhledRozlišeníÚhel záběruFPSVelikost displejeTyp paměťové kartyOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Eltrinex LS500 GPSkamera do auta Eltrinex LS500 GPS2560 x 1080170°602,7"Micro SD4529Zobrazit autokameru v obchodech
Yi Smart Dash Camerakamera do auta Yi Smart Dash Camera1920 x 1080165°602,7"Micro SD1890Zobrazit autokameru v obchodech
TrueCam A7skamera do auta TrueCam A7s2560 x 1080130°602,7"Micro SD2990Zobrazit autokameru v obchodech
Navitel R1000kamera do auta Navitel R10001920 x 1080165°301,2"Micro SDXC2090Zobrazit autokameru v obchodech
Xiaomi 70Mai Dash Camkamera do auta Xiaomi 70Mai Dash Cam1920 x 1080130°302"Micro SD1399Zobrazit autokameru v obchodech
Eltrinex CarHD LDWSkamera do auta Eltrinex CarHD LDWS2560 x 1080170°302,7"Micro SDHC2690Zobrazit autokameru v obchodech
Niceboy PILOT Q8kamera do auta Niceboy PILOT Q82304 x 1296170°302,7"Micro SD/SDHC/SDXC2990Zobrazit autokameru v obchodech
Navitel MR250kamera do auta Navitel MR2501920 x 1080160°305"Micro SDXC1930Zobrazit autokameru v obchodech
Niceboy PILOT Q5kamera do auta Niceboy PILOT Q51920 x 1080170°302,7"Micro SD až 64GB1291Zobrazit autokameru v obchodech
Mio MiVue J85kamera do auta Mio MiVue J851920 x 1080150°30Autokamera bez displejeMicro SD/SDHC až 128 GB3591Zobrazit autokameru v obchodech
Po kliknutí na odkaz „Zobrazit v obchodech“ budete přesměrováni na srovnávací server Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení kamer do auta od jejich uživatelů.

Recenze a popis nejlepších kamer

Kamera Eltrinex LS500 GPS

kamera do auta Eltrinex LS500 GPS
První model v našem srovnání je kamera do auta LS500 GPS od značky Eltrinex. Patří mezi běžné autokamery. V našem srovnání se černá skříňka Eltrinex LS 500 GPS umístila na prvním místě. Model disponuje funkcemi jako je GPS, detekce radarů nebo detekce jízdních pruhů. Kamera do auta je vybavena i nočním vidění, takže ji můžete pohodlně využít i v noci či při průjezdech v tunelech. Tento přístroj nabízí velmi dobrý poměr cena / výkon a vyniká dobrou kvalitou nahrávání. Mnoho zákazníků si tento model velmi chválí (má vysoká hodnocení). Díky tomu je v našem srovnání na první příčce.

Kamera Yi Dash Smart Camera

Yi Smart Dash Camera
Yi Dash Smart Camera je velmi dobrou kamerou do auta. Cena není příliš vysoká. Kamera disponuje nahráváním až při 60 snímcích za sekundu. Při případném rychlém brzdění se natočený materiál zamkne proti přehrání. Video je velmi dobře komprimováno a tudíž model velmi dobře pracuje s úložným místem na paměti.

LCD má úhlopříčku 2,7 palce. Model má funkci, která je schopna monitorovat případné vyjetí z jízdních pruhů a následně vás upozorní. Černá skříňka do auta nabízí též funkci WiFi. Má mnoho funkcí navíc. S ní můžete jednoduše přenášet záznamy do dalších zařízení. Jedná se o dobře vybavený model autokamery, který je velmi dobře hodnocen zákazníky. U této kamery se setkáte s velmi dobrou kvalitou nahrávání.

Autokamera TrueCam A7s

autokamera TrueCam A7s

Na třetím místě se umístila kamera do auta TrueCam A7s. Patří mezi klasické kamery. Tato černá skříňka od Truecam umí nahrávat běžné rozlišení ve Full HD (1080p). Model TrueCam A7S disponuje GPS modulem a navíc má spoustu užitečných funkcí, které se vám budou hodit. Autokamera nahrává cyklicky (při naplnění úložiště se začne starý záznam přehrávat). Model má úložiště 32 GB pro nahrávání. Potěší i výměnné filtry, které mohou zlepšit možnosti optiky.

Kamera do auta nabízí funkci uzamčení proti přehrání důležitého záznamu. Model TrueCam A7s je vybaven i G senzorem, monitorováním rychlostních radarů. Kamera umí ukazovat i aktuální rychlost díky jeho GPS modulu a umí zobrazit i maximální povolenou rychlost. Dále je model TrueCam A7s vybaven i chytrým asistentem, který hlídá vzdálenost auta před vámi a je schopen vás upozornit v případě hrozícího nebezpečí. Systém a menu jsou kompletně v češtině. Kameru zakoupíte za cenu kolem 2 990 Kč.

Cena

Cena tohoto modelu TrueCam A7s se pohybuje kolem 2 990 Kč.


Autokamera Navitel R1000

autokamera Navitel R1000

Čtvrté místo obsadila kamera do auta Navitel R1000. Tato černá skříňka má netradiční moderní design a je vybavena mnoha různými funkcemi pro kvalitní záznam jízdy. Model od značky Navitel navíc nabízí pokročilý objektiv, který je vybaven 6 vrstvou skleněnou čočkou. Je schopna natáčet ve Full HD. Model nabízí GPS modul, WiFi a G-Senzor. Kamera uzamkne záznam při nenadálé situaci. Paměť modelu pro nahrávání je 64 GB. Model nabízí šíroký úhel záběru a to 165°.

Kamera 70Mai Dash Cam

Autokamera 70Mai Dash Cam

Autokamera 70mai Smart od značky Xiaomi. Jedná se o autokameru, která nabízí velmi kvalitní záznam vašich cest. Černá skříňka nabízí nahrávání ve Full HD (1080p), 130 stupňů FOV. Model nabízí funkci WiFi. Wi-Fi můžete využíti k přenosu záznamu na váš chytrý telefon. K této kameře se můžete připojit přes WiFi pomocí speciální aplikace pro váš chytrý telefon.

Cena

Cena se pohybuje kolem 1 399 Kč s DPH.

Kamera Eltrinex CarHD LDWS

Autokamera Eltrinex CarHD LDWS

Kamera Eltrinex CarHD LDWS je vybavena různými zajímavými funkcemi. Například detekcí jízdních pruhů, detekce vozidel, g-senzorem, detekce pohybu a automatickým zapnutím nahrávání jízdy. Kamera do auta schopna nahrávat v rozlišení až 2560 x 1080. Což už je vysoká kvalita zachyceného obrazu. Lze ji zařadit mezi klasické modely.

Videozáznamy se ukládají na paměťové karty, které mohou mít velikost až 64 GB.

Cena

Cena tohoto modelu se pohybuje kolem 2 690 Kč s DPH.

Kamera Niceboy PILOT Q8

autokamera Niceboy PILOT Q8

Mezi nejlepšími kamerami do auta z našeho srovnání se umístil i model Niceboy PILOT Q8. S touto kamerou můžete nahrávat ve velmi vysokém rozlišení 2304 x 1296 (označované jako Super Full HD). Černá skříňka je vybavena GPS modulem, G-senzor, asistenčními systémy pro sledování jízdních pruhů a provozu před vámi, detekce radarů a dalších moderních funkcí navíc. Černá skříňka má malé rozměry, takže vám nebude vadit v zorném poli. Pozorovací úhel záběru (FOV) modelu je 170°.

Model nabízí i funkci automatického zapnutí, noční režim. Maximální velikost pro paměťové karty je 128 GB. Kamera podporuje paměťové karty Micro SD, Micro SDHC a Micro SDXC. Cena je docela příjemná (kolem 2 990 Kč).

Cena

Cena tohoto modelu Niceboy PILOT Q8 se pohybuje kolem 2 990 Kč s DPH.

Autokamera Navitel MR250

model Navitel MR250

Kamera do auta Navitel MR250 je zajímavou autokamerou, která je zabudovaná ve zpětném zrcátku. Je schopna nahrávat ve FULL HD ( 1080p ). Můžete do autokamery umístit paměťové SD karty až o velikosti 64 GB. Navitel MR250 nabízí funkce G-senzor, noční režim, automatický start, přenos obrazu při couvání, parkovací režim a nahrávání ve smyčce.

Černá skříňka má úhel záběru 160° a nahrává ve 30 FPS. Umí zaznamenávat audio ve velmi dobré kvalitě. Optika je kvalitní.

Cena

Cena Navitel MR250 se pohybuje kolem 1 830 Kč s DPH.

Jak vybrat kameru do auta

jak vybrat autokameru (kamery do auta)

Na internetu je řada různých kamer do auta, které mají mnoho rozdílných parametrů, což zapříčiní, že výběr vhodné kamery se pak stává mnohem složitějším. O dobré kameře rozhoduje celá řada různých parametrů. S tímto návodem vám výběr autokamery značně ulehčíme.

Již nemusíte procházet desítky či stovky webových stránek nebo diskuzí na internetu a zjišťovat si tak důležité parametry pro výběr.

Typy kamer do auta

Modely lze rozdělit na několik typů z hlediska jejich funkčnosti. Kamery do vozidla můžeme rozdělit na 3 základní typy.

 • Klasická kamera do auta
 • Duální autokamera
 • Externí kamera
 • Kamery kombinované s GPS navigací

Můžete si vybrat klasickou kameru, která snímá prostor jen před vámi. Pak si vyberete autokamery duální nebo auto kamery externí.

Duální kamery do auta jsou schopné zaznamenávat obraz z venku i zevnitř a ukládat oba záznamy najednou.

Posledním typem jsou autokamery externí. Jde o kameru, která zaznamenává pohyb vpředu i vzadu. Pokud hledáte i zadní kameru do vašeho vozidla, pak hledejte mezi externími autokamerami.

Notifikace

Notifikace jsou důležitým prvkem. Je to možná i důležitější než kvalita nahrávaného videozáznamu. Notifikace jsou zprávy a oznámení, které vás informují o aktuálním stavu přístroje. Nejlepší kvalita videa vám bude k ničemu, pokud je s autokamerou něco špatně a vy o tom nevíte. Někteří výrobci na notifikace moc nedbají. Mnohokrát se lidem stalo, že si nevšimli, že jejich kamera nenahrává a po nehodě bylo již pozdě…

U autokamery se můžete setkat se 2 druhy notifikací:

 • Zvukové notifikace – Zvuková notifikace je dobrou volbou, protože se nemusíte na vaší kameru do auta dívat a i tak víte, že nahrává.
 • LED indikátor – LED indikátor je také vhodnou notifikací. Vhodné je, pokud LEDka svítí v dolní části. Pokud je LED indikátor v pravém horním rohu, nemusí být vidět, protože ho může překrývat zpětné zrcátko v autě.

Kvalita videa

Kvalitu videa nám určuje ostrost a jas natočeného videozáznamu. Lepší kvalita videa vám dá větší šanci zaznamenat detaily, jako jsou poznávací značky nebo obličeje. To je velmi důležité, pokud dojde například k autonehodě či při různých incidentech, kdy bude vhodné mít detailní záznam.

Kvalita nahrávání ve dne

Kvalita nahrávání za dne je velmi podobná skoro u všech modelů. Nepotřebujete totiž žádný speciální čip ani software pro natáčení v době, kdy je venku hodně světla. Dobrý záznam za dne pořídí i ta nejlevnější autokamera.

Kvalita nahrávání v noci

S nahráváním v noci už je to horší. Zde velmi snadno poznáte, jaká kamera do auta je dobrá a jaká špatná. Autokamera musí mít dobré parametry, aby byla schopná dobře nahrávat i v noci. Pokud jste noční řidiči, pak se na tento parametr soustřeďte při výběru.

Pro lepší nahrávání s kamerou do auta v noci vám může pomoci několik parametrů
 • Vylepšený dynamický rozsah – Vylepšený dynamický rozsah umožní kameře zachytit více světla od jiných objektů a tím je pak více vidět i na výsledném záznamu videa.
 • Snížené rozmazání pohybu – V noci musí kamera držet závěrku déle otevřenou, aby se do senzoru dostalo více světla. Pokud se objekty pohybují, dochází k rozmazání detailů. A to je hlavním důvodem, proč je tak těžké zaznamenat poznávací značky v noci. Lepší modely mohou nabídnout vyšší citlivost ISO a další optimalizace rychlosti závěrky.

Rozlišení a velikost snímače

Hardware nám také ovlivní celkovou kvalitu zaznamenaného videa. Při výběru je dobré se zaměřit na velikost snímače a na jeho rozlišení.

Velikost snímacího čipu

Velikost snímače se udává v palcích. Obecně můžeme říct, že čím větší snímač má velikost, tím lépe pro vás. Větší snímač dokáže pohlcovat mnohem větší množství světla. Větší snímač redukuje šum a díky němu je mnohem ostřejší výsledný záznam. Díky většímu snímači také bude lepší záznam, který je pořízen v noci či za snížené viditelnosti nebo při špatném počasí.

Rozlišení

Rozlišení se udává v pixelech. Pixely nám udávají to, kolik obrazových bodů se vejde na jeden snímek. Můžete si vybírat kamery s rozlišením ve Full HD (1920 x 1080 / 1080p) nebo v HD rozlišení. Některé kamery jsou schopny natáčet i ve 4k rozlišení. Ovšem čím vyšší je rozlišení, tím více místa zabere výsledné video.

Světelnost objektivu

Světelnost objektivu nám udává to, kolik světla je schopen zpracovat čip u daného modelu. U světelnosti platí, že nižší hodnota je lepší. Pokud si zakoupíte modely, které mají světelnost nižší než F/1,8, tak se jedná o velmi dobrou světelnost. Světelnost nám ovlivňuje i to, jak dobře můžete zaznamenávat s kamerou i za zhoršených světelných podmínek. S dobrou světelností můžete nahrávat skvělé záznamy i za nočního světla. Světelnost také ovlivňuje to, kolik šumu bude na výsledném záznamu. Čím lepší má model světelnost, tím má i méně šumu. Avšak šumu se nikdy nezbavíte, i u nejlepšího modelu se setkáte s jistou mírou šumu na výsledné fotografii.

Ohnisková vzdálenost

Ohnisková vzdálenost se značí skoro stejně jako světelnost objektivu. Místo velkého F se značí ohnisková vzdálenost malým f. Obecně platí, že čím je ohnisko blíže čočce (nižší hodnota f), tím dokáže kamera zabrat větší úhel záběru a tudíž má zařízení větší záběr.

Čočky

Čočka zachycuje světlo a zaostřuje obraz na senzor. Lepší čočky produkují jasnější, ostřejší a mnohem méně zkreslený video záznam.

Obecně lze říci, že sklo je lepší než plastový materiál. Vybírejte si tedy model se skleněnými čočkami.

Úhel záběru (FOV)

Úhel záběru je také důležitým parametrem při výběru kamery. Úhel záběru může být označován jako FOV (Field Of View). Čím vyšší má daný model úhel záběr (čím vyšší je číslo), tím více toho dokáže zaznamenat.

Nejmenší úhel záběru je kolem 130 °. Pak následuje nejčastěji 150 °. Některé lepší kamery nabízejí až 170°. Například kamera z našeho srovnání Mio MiVue J85 nabízí úhel 150 °.

Příliš široký úhel záběru ztěžuje zachycení detailů. Příliš úzký úhel záběru naopak není schopen dostatečně zaznamenat objekty, které jsou stranách objektivu a pak nejsou dostatečně vidět. Často se může stát, že úhel záběru může rozhodnout o tom, zda daný incident bude vidět nebo ne.

Nejčastěji se setkáte s těmito úhly:

 • 130 °
 • 140 °
 • 150 °
 • 160 °
 • 165 °
 • 170 °

Kamera a efekt rybího oka

U některých kamer s příliš velikým úhlem záběru může docházet k efektu tzv. rybího oka. To může vytvářet nechtěné zkreslení při zaznamenávání jízdy. Nejčastěji dochází k prohýbání obrazu.

Frekvence snímání (FPS)

Frekvence snímání nám udává to, kolik snímků se zobrazí za jednu sekundu. Čím je hodnota FPS vyšší, tím je obraz plynulejší. Nejčastěji se setkáte s modely, které mají kolem 30 FPS. Některé lepší modely mohou nabízet i 60 FPS. Tato hodnota však není úplně tou nejdůležitější při výběru autokamery. Na nahrávání záznamů pro případ autonehody vám bude stačit i nižší hodnota frekvence snímání. Pokud však chcete záznamy z jízdy nahrávat například na YouTube, pak vám bude vyhovovat kamera s 60 FPS.

LCD displej

LCD displej je běžnou výbavou, která pomáhá uživateli přehrávat uložená videa a pracovat s kamerou mnohem jednodušeji. Většina displejů spadá do velikostí displeje mezi 2,0″ a 2,7″. Ty nejmenší displeje mají velikost kolem 1″ až 1,5″. Je dobré si vybrat obrazovku s dostatečným jasem, aby bylo dobře vidět i pokud svítí slunce.

Modely s displejem s vysokým rozlišením jsou sice pěkné, ale není nutné mít displej s velikým rozlišením. Pokud považujete přehrávání natočeného videa za prioritu, doporučujeme kameru, která je vybavena technologií WiFi nebo Blueetooth, a to proto, aby bylo možné si video přehrát ve vašem telefonu v jeho skutečné kvalitě.

Kondenzátory a baterie

Kondenzátory a baterie mají vysoký dopad na dlouhodobou spolehlivost celého přístroje. Spolehlivost je docela těžké předvídat, ale jestli kamera je vyrobena s kondenzátory nebo bateriemi, může časem způsobit veliký rozdíl v dlouhodobé spolehlivosti. Obecně bývají lepší kondenzátory, ale i u nich existuje několik nevýhod.

Kamera a kondenzátory

Kondenzátory bývají mnohem více odolné vůči teplu a mají mnohem větší životnost než lithium-iontové baterie.

Kamera do auta a baterie

Setkáte se i s modely, které jsou napájeny lithiovou baterií. Baterie špatně snáší velká horka a velké zimy. Výdrž baterie také zhoršuje napájení přes sto procent kapacity. Některé levné modely navíc obsahují nekvalitní baterie, takže vám baterie může velmi rychle odejít. U kamery je také dobré se podívat i na to, jaká je kapacita baterie.

Kapacita paměťového úložiště

Smyslem autokamery je mít záznam uložený v paměti pro pozdější použití. Modely kamer mohou být vybaveny vnitřní pamětí, která se pohybuje s velikostí kolem 8 GB až 64 GB. Kapacita úložiště je důležitá. Stejně jako u mobilů i u kamer do auta můžete paměť rozšířit pomocí SD karet či microSD karet. MicroSD nebo SD karty lze dokoupit podle libosti. Některé modely nedisponují vnitřní pamětí nebo je jejich kapacita příliš malá a musíte si do nich dokoupit paměťovou kartu. Musíte si však vybrat správný typ karty, který pasuje do vašeho modelu. U jednotlivých modelů se také liší to, jaká může být maximální velikost paměťové karty.

Čím více paměti má daný model k dispozici, tím lépe pro vás.

Kolik hodin záznamu se vejde na jednotlivé velikosti paměti u kamery?
Kapacita pamětiHD záznamFull HD záznam
16 GB7,2 hodin3,5 hodin
32 GB14,5 hodin7,1 hodin
64 GB29 hodin14,3 hodin
128 GB58 hodin29 hodin

Tyto hodnoty je nutné brát pouze jako orientační. Kolik hodin lze nahrát na dané úložiště záleží také na tom, jakým softwarem a kodeky je daná kamera vybavena.

Některé DVR kamery umožňují nastavit smyčku. To znamená, že se záznamy postupně vymažou s novým nahráváním a tudíž nemusíte vaší kameru ručně mazat.

Vstupy a výstupy

Kamera do auta může být vybavena různými vstupy a výstupy. Nejčastěji se setkáte s HDMI výstupem pro přenos zaznamenaného obrazu na další zařízení (např. notebook). Dále bývá nejčastěji vybavena USB vstupem, který slouží k přenosu dat do počítače.

Lokalizace autokamery – české menu

Při výběru se také podívejte na detail produktu a zjistěte, zda je ve specifikacích uvedena i česká lokalizace menu. Pokud není, může to pro někoho být problém. Některé modely, které najdete na trhu, mohou být nabízeny bez české lokalizace. Proto pokud máte s angličtinou problém, doporučujeme se zaměřit i na tento parametr. Vybírejte tedy model, který obsahuje i české menu / nastavení.

Funkce

U kamer do auta si můžete také vybírat z celé řady různých funkcí. S tím, co kamera nabízí, se logicky zvyšuje i cena. Tyto funkce vám jsou schopny rozšířit obyčejnou kameru a udělat ji mnohem užitečnější.

 • Funkce GPS – Funkce GPS je užitečnou funkcí, která se používá zejména pro zjišťování aktuální rychlosti vozidla. Tato funkce GPS neslouží k tomu, aby vás navigovala. Modely s gps se dají používat například ke zjištění pozice a rychlosti vašich zaměstnanců. Modely s gps bývají o něco dražší.
 • Funkce automatického zapnutí – Tato funkce vám automaticky zapne kameru a nemusíte ji tudíž zapínat ručně. Detekce pohybu vám sama zapne kameru. Jakmile se automobil rozjede, začne kamera nahrávat. Nestane se tak, že byste nahrávat zapomněli a neměli tak záznam, pokud dojde k nějaké mimořádné události.
 • Mikrofon – Díky mikrofonu je přístroj schopen nahrávat i zvukovou stopu. U záznamu máte tedy kromě videa i audio.
 • Funkce pro detekování rychlostních radarů – Tato funkce je dostupná pouze pokud je model vybaven zároveň i GPS funkcí. Slouží k upozornění, když vjíždíte do oblasti, kde se měří rychlost.
 • Zamknutí videozáznamu – Funkce zamknutí vám umožní předejít nechtěnému smazání vašeho videa.
 • Okamžité fotografování – Díky funkci okamžitého fotografování jste schopni fotografovat i když máte zapnutý záznam videa. Můžete fotit kdykoliv. Stačí jen zmáčknout příslušné tlačítko.
 • Funkce gravitačního senzoru – Tato funkce slouží k automatickému pořízení záznamu v případě dopravní nehody. Gravitační senzor snímá pohyb v několika směrech a jeho citlivost si můžete jednoduše přizpůsobit v nastavení přístroje.
 • Funkce Wi-Fi – Tato funkce vám umožňuje připojit autokameru k jinému zařízení přes wifi. Nejčastěji využijete tuto funkci pro připojení k vašemu počítači či chytrému telefonu pro přenos (nebo přehrání) zachyceného záznamu z autokamery.
 • Funkce nočního režimu – Pokud jste řidičem, který jezdí hlavně v noci, bude se vám hodit tato funkce nočního režimu. Noční režim nabízí lepší osvětlení, takže dostanete i lepší kvalitu nočního záznamu.
 • Infračervené světlo – Infračervené světlo je lidským okem neviditelné, ale může být zaznamenáno kamerami. Infračervené světlo spíše využijete u zařízení, které zaznamenávají i pohled dovnitř auta. Při pohled ven může docházet k odrazu infračerveného světla od předního okna vašeho automobilu.
 • Funkce varování před vybočením z jízdního pruhu – Pokud byste náhodou vyjeli z vašeho jízdního pruhu, pak vás na to autokamera upozorní.
 • Funkce parkování – Tato funkce vám šetří paměť na autokameře. Pokud parkujete, zapněte si parkovací mód. Kamera bude nahrávat jen, pokud bude před autem nějaký pohyb – detekce pohybu.
 • WDR – Co umožňuje funkce WDR? WDR je zkratkou pro Wide Dynamic Range, což znamená, že tato funkce zlepšuje kvalitu obrazu. Zachycuje lepší kontrasty mezi stíny a světly obrazu.

Příslušenství kamery

Jaké příslušenství je nabízeno u různých černých skříněk na trhu? Myslete na to, že příslušenství může zvyšovat cenu modelu. Na trhu naleznete u modelů různé příslušenství.

 • Držáky – Držák vám umožní jednoduše uchytit zařízení bez nutnosti složitého vrtání, šroubování a upevňování. Nejčastěji u modelů naleznete magnetický držák. Magnetický držák vám také umožní jednoduché demontování kamery, což se hodí například při opuštění automobilu.
 • Výměnné filtry – Některé modely nabízejí i výměnné filtry. Obvykle se jedná o výměnné CPL filtry a UV filtry. To vám dokáže rozšířit možnosti optiky.
 • Kabely – Kabely by měly být v obsahu balení. Nejdůležitější je kabel pro napájení.

Cenové kategorie autokamery

Jelikož na trhu nalezneme mnoho různých modelů, je důležité si je rozdělit do několika cenových kategorií. Je dobré se podívat na cenové kategorie, protože je dobré si ujasnit, kolik peněz chcete investovat do nového zařízení.

Kamery do 1 000 Kč

Co můžete očekávat od modelů s cenou do 1 000 Kč s DPH? Tato cenová kategorie nabízí nejlevnější digitální zařízení, které zaznamenají jízdu řidiče. Od těchto modelů však neočekávejte mnoho funkcí. Modely s gps ani wifi zde moc nečekejte. Tyto modely jsou nabízeny s docela malým displejem. Displej má nejčastěji velikost kolem 1″ s menším rozlišením. Rozlišení kamery bývá však většinou dostatečné. Optika bude nicméně méně kvalitní než u dražších modelů. Součástí této kategorie jsou značky LAMAX, Niceboy, Navitel, TrueCam nebo Cel-Tec a pár dalších. Tyto modely většinou nejsou vybaveny vnitřní pamětí, takže je nutné si do nich dokoupit microsd nebo sd kartu, což musíte přičíst k celkové ceně modelu. Další microsd karta vám může celkovou kapacitu i rozšířit. Výhodou je, že většina těchto kamer dokáže nahrávat záznam ve Full HD. Dávejte si pozor na to, zda je systém (menu a nastavení) u kamery do auta v češtině.

Kamery od 1 000 Kč do 2 000 Kč

Tato cenová kategorie nabízí už o něco lépe vybavené modely. Vyberete si zde modely, které disponují lepším pozorovacím úhlem a jsou vybaveny mnohem lepším displejem. Lze si zde vybrat i různé funkce jako například wifi, g senzor či parkovací mód (detekce pohybu). Setkáte se i s gps modulem, který zobrazuje aktuální rychlost a čas. Naleznete zde v balení i magnetický držák nebo jiné držáky. Právě tato kategorie nabízí celou řadu top modelů, které v tomto článku doporučujeme. Tato cenová kategorie nabízí značky Xiaomi, Niceboy, Yi, Naviteal, Mio a další.

Kamery od 2 000 Kč do 6 000 Kč

Co nabízí cenová kategorie s cenou od 2 000 kč do 6 000 Kč? Jde o dobře vybavené zboží. Hodnocení těchto modelů bývá velmi dobré. Přístroj v této cenové kategorii nabídne poměrné dobré specifikace. Tyto produkty nabízejí wifi, gps modul, bluetooth, g senzor, parkovací mód, detektor pohybu, funkce pro detekování dopravní značky nebo radary, automatické zapnutí když se auto dostane do pohybu a další. Součástí bývá i česká lokalizace. Vyberete si zde i kvalitní dual kamery do auta. S kamerou z této kategorie natočíte mnoho záběrů, protože jsou velmi kvalitní. Lze si i zde vybrat kameru, která má v balení držák. S kamerou z této kategorie zvládnete natočit velmi kvalitní videa, některé zařízení dokáží natočit záznam i ve 4k.
Za cenu kolem 2 990 Kč s DPH zakoupíte například kameru Niceboy PILOT Q8 z našeho srovnání. Za 2 990 se prodává i TrueCam A7s.

Kamery nad 6 000 Kč

V této kategorii jsou ty nejlepší kamery do auta. Jde o skvěle vybavené modely. Vyberete si zde velmi kvalitní přístroj pro záznam cesty. S touto kamerou můžete natáčet ve 4k nebo Extreme HD apod. Vyberete si zde duální kamery (dual), kamery s gps modulem a sledováním a dalšími funkcemi, které jsou velmi pokročilé. Vyberete si zde například modely od značek Sony, Profio, Waeco, Mio, DOD a další. Od značky Mio si zde zakoupíte model Mio Mivue 698. Ty nejdražší modely se dají zakoupit i za cenu, která přesahuje 10 000 Kč. Tyto kamery mají skvělé rozlišení displeje a záznamu.

Značky kamer do auta

Kamery do auta Eltrinex

kamery do auta Eltrinex
Značka Eltrinex se zabývá výrobou různé elektroniky do vozidel a aut. Vyrábí digitální kamery či autokamery. Výrobce produkuje kvalitní modely a dbá na dlouhodobou spolehlivost autokamer. Od tohoto výrobce si zakoupíte dostupné modely za dobrou cenu. Od této značky například zakoupíte autokameru Eltrinex LS500 GPS a další. Kamery od této značky se umísťují v mnoha srovnáních na předních příčkách včetně toho našeho. Testy ukazují modely jako velmi dobré.

Kamery do auta TrueCam

kamery do auta TrueCam

Značka TrueCam se přímo specializuje na prodej kvalitních kamer do auta. Od značky TrueCam si můžete zakoupit různé kamery. Například kameru TrueCam A4. Tyto kamery jsou uživateli velmi oblíbené a nabízí dobré vybavení za skvělou cenu. Další populární kamery od značky TrueCam jsou TrueCam H5, TrueCam A7s, TrueCam A5s, TrueCam A6, TrueCam A5 Pro WiFi a další. K některým modelům si můžete i stáhnout aplikaci pro chytré telefony a tablety. V našem srovnání se jako dobrá kamera umístila TrueCam A7s. Testy ukazují, že modely od TrueCam jsou pro záznam cesty vozidla velmi dobré. Naleznete je skladem v mnoha různých e-shopech.
kamery do auta značky

Kamery Niceboy

kamery do auta NiceBoy

Od značky Niceboy si vyberete celou řadu různých produktů. Vyberete si od ní chytré hodinky, sluchátka, powerbanky a autokamery nejsou výjimkou. Značka působí na našem trhu již od roku 2016. Od této značky získáte například tyto modely: Niceboy PILOT Q8, PILOT Q5, Niceboy C1 a další. Jedná se o dobré kamery, které nabízejí velmi dobrý poměr cena / výkon.

Kamery Mio

kamery do auta mio

Značka Mio nabízí cenově dostupné produkty. Do auta si koupíte modelovou řadu Mio MiVue. Od této firmy najdete řadu cenově dostupných modelů, které jsou kvalitní a jsou dostupné s dobrým poměrem cena / výkon. Modely autokamer jsou vybaveny řadou funkcí, které zahrnují například GPS modul, gravitační senzory, služba upozornění na radary a mnoho dalších zajímavých funkcí. Od této společnosti je populární model například Mio MiVue C330.

Navitel

kamery do auta navitel

Navitel se po mnoho let zabývá výrobou navigací pro automobily a motocykly. Též se specializuje na vývoj navigačního software, který můžete použít ve vašem chytrém mobilním telefonu. Určitě jste o této značce již někdy slyšeli. Od značky Navitel si zakoupíte modely GPS navigace, které mají dostupnou cenu a nabízejí dobrý poměr cena / výkon. Tento výrobce nabízí i dobré modely kamer do auta. Tato značka zároveň dbá na vysoké standardy kvality. Díky tomu si můžete být i u levnějších modelů kamer jisti, že budou fungovat tak, jak mají.

Kamery do auta Xiaomi

kamery do auta Xiaomi

Xiaomi je čínská společnost, která je známa především výrobou chytrých mobilů. Od značky si zakoupíte i chytré hodinky, tablety a další různé gadgety. Nyní si od této firmy zakoupíte i kameru do auta. Tato firma spojila své znalosti z oblasti moderních technologií a uvedla na trh velmi dobrou kameru do auta.

Od Xiaomi zakoupíte aktuálně i několik kamer do auta. Například si vyberete model Xiaomi Mi Dash Cam.

Kamery Lamax

kamery do auta lamax
Lamax

Značka Lamax se zabývá produkcí různé elektroniky. Zakoupíte si od ní například sluchátka, reprosoustavy a reproduktory, powerbanky, chytré hodinky, příslušenství pro tablety a samozřejmě i černé skříňky do auta. Od této značky si zakoupíte velmi dobré modely autokamer. Například Lamax Drive C7,  Lamax Drive C3, Lamax Drive C9 a další modely od značky Lamax. Většina modelů je vybavena kvalitním displejem. Vyberete si zde modely, které mají i detekce pohybu.

Kamera do auta a pár slov na závěr

Pověděli jsme si, jak vybrat kameru do auta. Doufáme, že jsme vám s výběrem pomohli a vaše nová autokamera vám bude dobře sloužit vždy, když se vydáte na silnice. Podívali jsme se na kvalitní i nejprodávanější autokamery.

Při natáčení myslete na to, že zaznamenáváte osobní údaje ostatních řidičů. Je proto dobré dodržovat ochranu osobních údajů.

Zajímavosti o kamerách do auta

Počet kamer do auta v Rusku: V žigulíku si lidé vozí kameru běžně

Kde je největší počet uživatelů autokamer na světě? Přece v Rusku. Tam se dějí mnohé nebezpečné situace. Od Rusů naleznete na internetu mnoho divokých videí z palubní desky. Kameru do auta naleznete doslova v každém žigulíku. A žigulík je stále používané auto v Rusku. V Rusku můžete vlézt do auta klidně bez kalhot, ale nikdy si nezapomeňte autokameru. Proto není divu, že například padající meteor v Čeljabinsku v Rusku byl zachycen právě z autokamer. Kamery mají již hd rozlišení, proto naleznete na internetu spoustu videí.
kamery do auta v Rusku - Žigulík


Mohlo by vás zajímat