Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Nafukovací postele: Test a výběr nejlepších nafukovacích postelí + Jak vybrat nafukovací postel

Nafukovací postel je dobrým řešením pro spánek v okamžiku, když se nemůžete vyspat v klasické posteli. Typicky využijete nafukovací postel pro nečekanou návštěvu u vás doma, při cestování, při přespání v autě, při stěhování a při mnoha dalších příležitostech. Nafukovací postele jsou dobrým řešením pro zajištění kvalitního spánku na krátké časové období. Když se nedá přespat v klasické posteli, je tu nafukovací postel (též nafukovací matrace).

Na trhu najdete mnoho různých modelů nafukovacích matrací a není jednoduché se v jednotlivých modelech a jejich parametrech vyznat. Proto jsme pro vás sepsali tento článek, kde si povíme, jak vybrat nafukovací postel. Povíme si ty nejdůležitější parametry pro výběr ideální nafukovací matrace, která vám bude vyhovovat a bude pohodlná.

Kvalita spánku nám značně ovlivňuje to, jak se budeme následující den cítit a jakou budeme mít náladu. Pokud se nevyspíte dobře, budete rozmrzelí, ospalí a možná i nepříjemní. Proto je velice důležité nepodceňovat výběr té nejlepší nafukovací postele.

Test a výběr 10 nejlepších nafukovacích postelí (2024)

V internetových obchodech a celkově na našem trhu najdete mnoho různých modelů nafukovacích postelí a může být těžké se rozhodnout pro tu správnou nafukovací postel. Různé modely od různých výrobců mají odlišnou kvalitu. Proto jsme pro vás sestavili tabulku a vybrali 10 nejlepších nafukovacích postelí. Jak jsme je vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení od jejich uživatelů. Zanalyzovali jsme stovky dostupných modelů a vybrali pro vás ty nejlépe hodnocené. V následující tabulce si můžete seřadit nafukovací postel podle vašich preferencí. Můžete si tak například vybrat nejlevnější nafukovací matraci.

NázevVzhledNosnost (v kg)Materiál zvrchuVýška (v cm)Počet osobOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Intex King 203 x 183cm 68755nafukovací postel Intex King 203 x 183cm 68755273Semiš222554Zobrazit v obchodech
Intex DURA BEAM 64456nafukovací postel Intex DURA BEAM 64456136Semiš4611326Zobrazit v obchodech
INTEX Classic Downy Fullnafukovací postel INTEX Classic Downy Full273Semiš221356Zobrazit v obchodech
Intex Dura-Beam Comfort Queen 67770nafukovací postel Intex Dura-Beam Comfort Queen 67770273Velur33 nebo 5111389Zobrazit v obchodech
Intex 64132 Twin (integrovaná pumpička)nafukovací postel Intex 64132 Twin136Semiš4211109Zobrazit v obchodech
Outwell Flock Classic Doublenafukovací postel Outwell Flock Classic Double230Velur201499Zobrazit v obchodech
INTEX Headboard 64460 (integrovaná pumpička)nafukovací postel INTEX Headboard 64460273Vinyl7911749Zobrazit v obchodech
Master sofa 5v1nafukovací postel Master sofa 5v1295Semiš4711390Zobrazit v obchodech
INTEX Junior Twin Downy Bednafukovací postel INTEX Junior Twin Downy Bed136Semiš221269Zobrazit v obchodech
Intex Dura-Beam Comfort Twin 67766nafukovací postel Intex Dura-Beam Comfort Twin 67766136Velur3311155Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací server Heuréka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení uživatelů u různých modelů nafukovacích postelí.

Nafukovací postel: Proč si ji koupit?

Důvodů pro koupi nafukovací postele je hned několik. Nafukovací postel se vám bude hodit zejména pokud se stěhujete, cestujete nebo máte jiné důvody proč nemůžete spát ve své klasické posteli. Pokud toužíte se dobře vyspat a nechcete ležet na karimatce nebo dokonce na zemi, je pro vás nafukovací postel dobrou volbou. Hlavní výhodou nafukovací postele je to, že je dobře cenově dostupná a zakoupíte ji do několika stovek korun.

Jak vybrat nafukovací postel

Mnoho modelů nafukovacích postelí má různé parametry. A v těchto parametrech nemusí být úplně jednoduché se vyznat. Proto si povíme v následující části článku o nejdůležitějších parametrech pro výběr ideální nafukovací postele / matrace. Také neopemeneme se podívat i na jednotlivé značky matrací a popíšeme si co tyto konkrétní značky nabízejí.

Nosnost

Jedním z nejdůležitějších parametrů je nosnost daného modelu nafukovací postele. Při výběru byste měli vybírat postel podle toho, kdo na ní bude spát. Pokud na ní bude spát více lidí, vždy ji vybírejte podle nejtěžšího člověka. Matrace by měla mít jistou rezervu navíc. Nikdy nafukovací postel nepřetěžujte nad doporučenou a maximální nosnost. Nosnost se uvádá v kilogramech a bývá udávána u každého modelu nafukovací postele.

Nejvyšší nosnost se kterou se setkáte, je většinou kolem 300 až 400 kg. U dvoulůžkových modelů počítejte s hmotností obou lidí.

Materiál postele

Před zakoupením nafukovací postele je dobré se podívat na to, z jakého materiálu je vyrobena.

Některé modely jsou vyrobeny pouze z plastu. U lepších modelů se můžete setkat s tím, že je jejich povrch potažen speciálním materiálem, který zvyšuje váš komfort a zabraňuje tomu, aby na vás z plastu táhlo.

Nejlepší jsou nafukovací postele, které jsou potaženy semišem. Pokud budete spát pouze na čistě plastové matraci, budete se na ni v létě potit a v zimě na vás od ní může táhnout.

Rozměr

Další parametr, který nesmíme opomenout je celkový rozměr nafukovací postele. Měla by být dostatečně veliká, abyste se na ni vešli.

Při výběru nafukovací matrace se setkáte se dvěma udávanými parametry. A to s rozměrem při vyfouknutém složeném stavu a plně nafouknuté posteli.

První údaj (rozměr ve složeném stavu) se hodí pro to, abyste věděli, zda se vám matrace vejde na vhodné místo, kde ji budete chtít skladovat.

Rozměr plně nafouknuté postele vám slouží k tomu, abyste věděli zda se na ní vejdete a zda se vám postel podaří dát na místo, kde na ní budete chtít spát. To se hodí například pokud plánujete na matraci spát ve vašem autě nebo ve stanu, kde je málo místo. Vybírejte si vhodnou délku postele a přemýšlete také o její šířce. Dále se speciálně podíváme na výšku a co vše nám ovlivňuje.

Výška

Výška nafukovací postele nám především ovlivňuje vaše pohodlí a jak dobře se na ní vyspíte. Většinou platí, že čím je daná matrace vyšší, tím je pohodlnější a lépe se na ní spí. Čím jste výše od země, tím lépe pro vás. Nepůjde na vás tolik chladu a mnohem lépe se vyspíte než na nižší matraci.

Pokud budete spát ve stanu, budete zřejmě nuceni vybrat si nižší matraci. Pokud ji budete používat v prostorově neomezených místech, rozhodně si vybírejte co nejvyšší matraci.

Nafukování

Jak se matrace dá co nejlépe nafouknout? K matraci si můžete dokoupit několik příslušenství, které vám pohodlně nafouknou matraci. Již nemusíte nafukovat matraci vaším dýchacím ústrojím.

Můžete si zakoupit matraci buď s integrovaným kompresorem, nebo dokoupit kompresor zvlášť či ji nafukovat vašimi plícemi nebo nožní pumpou.

Jak můžete matraci nafouknout? Matraci můžete nafukovat hned několika způsoby.

 • Nožní pumpa – Nožní pumpička vám ulehčí nafukování matrace.
 • Ruční pumpa – Pumpujete a zároveň nafukujete matraci rukou.
 • Elektrický kompresor – Asi nejjednodušší způsob, matraci nafouknete elektrickým kopresorem. Tento způsob je však o něco dražší a vyžaduje elektrickou energii.
 • Vaše plíce – Nejméně pohodlný způsob. Je to nepříjemné, únavné a trvá to dlouho. Nedoporučujeme.
 • Matrace se zabudovaným kompresorem – Můžete si vybrat model matrace, který má v sobě již předem zabudovaný kompresor. Tato matrace bývá o něco dražší, ale zase k ní nemusíte nic dokupovat.

Vhodný způsob nafukování se může u každého modelu nafukovací postele značně odlišovat. Proto se vždy předem podívejte na daný model a informaci o tom, jak se nafukuje.

Cena

Posledním parametrem, na který se detailně zaměříme je cena nafukovacích postelí. Cena nafukovací postele nepatří mezi nejvyšší, proto pokud se chcete co nejlépe vyspat, neměli byste se bát investovat do lepších modelů, protože cenové rozdíly nejsou zas tak vysoké. Kvalitní nafukovací matrace by vám měla vydržet delší dobu a mělo by se vám na ní spát pohodlně. Cenu může ovlivňovat i to, od jaké značky si nafukovací postel zakoupíte. Můžete si vybírat například z modelů od značky Intex, Bestway, Master, Outwell, Marimex apod.

Nejlevnější modely do 500 Kč

Ano, úplně ty nejlevnější modely se dají pořídit i do necelé pětistovky. Setkáte se i s modely, které stojí jen kolem 200 Kč. Co vám tyto nejlevnější modely mohou nabídnout? Většinou se setkáte s matracemi, které jsou určeny především pro děti. Tudíž mají mnohem menší nosnost a rozměry. Bývají vyrobeny jen z plastu a nesetkáte se napříkad se semišem.

Cena od 500 Kč do 1 000 Kč

Tato kategorie se dá označit jako zlatá střední cesta. Koupíte zde lepší modely, které jsou určeny jak pro dospělé osoby tak i děti. Můžete si zakoupit nafukovací matrace s dostatečnou délkou a dobrou nosností. Vyberete si zde i dvoulůžka, které jsou určeny pro 2 osoby.

Cena nad 1 000 Kč

V cenovém rozpětí nad 1 000 Kč koupíte modely, které mají lepší výšku, tudíž se vám na nich bude mnohem lépe spát. Můžete si vybrat i postele, které se dají oddělit. Setkáte se s modely, které jsou potaženy semišem či jiným pohodlným materiálem, který zvýší komfort spánku. S cenou nad 1 500 Kč zakoupíte modely, které mají vysokou nosnost a větší rozměry, na kterých se vám bude skvěle usínat a spát.

Nafukovací postele a jejich značky

Na internetu a v obchodech najdete mnoho rozdílných značek, které nabízejí různé produkty rozdílné kvality. Protože jsou nafukovací postele stále více oblíbenější, zajímá se o jejich prodej či výrobu čím dál tím více značek. Pojďme si ty nejčastěji viditelné představit, ať víte, co od nich můžete zhruba očekávat.

Nafukovací postele Intex

Intex je nejrozšířenější značkou nafukovacích postelí a také patří mezi nejoblíbenější mezi zákazníky. Tato značka produkuje řadu modelů, které uspokojí mnoho uživatelů. Nafukovací postele od značky Intex jsou cenově dostupné, maximálně bezpečné a vyrobeny s precizní kvalitou.

Nafukovací postele Bestway

Firma Bestway se zabývá prodejem různého příslušenství do bazénu a to zejména nafukovací lehátka či hračky a další vodní příslušenství. Tato značka nabízí i dobré nafukovací postele, které využijete na kempování, cestování nebo do vaši domácnosti pro příležitostné přespání. Modely nabízejí dobrý poměr cena / výkon. Pokud hledáte cenově dostupné nafukovací postele, pak je značka Bestway tou nejlepší volbou.

Nafukovací postele Master

Značka Master vyvíjí produkty již od roku 2004. Od roku 2007 nabízí své produkty po celé Evropské Unii včetně Česka. Od této značky najdete širokou škálu různého sortimentu. Není proto překvapením, že si od ní zakoupíte i nafukovací postele. Postele od této značky jsou vynikají svou cenou a kvalitním zpracováním. Kvalitním postelím od značky Master důvěřuje již řada zákazníků a nedá na ně dopustit. Pokud hledáte cenově dostupnou nafukovací matraci, která má dobré parametry, poohlédněte se po nafukovacích postelích od značky Master.

Nafukovací postele Outwell

Značku Outwell můžete znát u různých modelů stanů. Nabízí kvalitní rodinné stany a příslušenství určené nejen k cestování. A jelikož jsou nafukovací postele vhodné i ke kempování a cestování, nabízí je i značka Outwell. Outwell působí ve více jak 40 zemích světa a nabízí řadu modelů nafukovacích postelí, které jsou dostupné na našem trhu. Nafukovací postele značky Outwell se hodí především na cestování, ale dají se použít i na spaní v domácnosti. Nafukovací postele Outwell nabízejí dobré parametry za rozumnou cenu. Nákupem nafukovacích postelí od Outwellu určitě neprohloupíte.

Nafukovací postele Marimex

Marimex je českou značkou, která kromě bazénové techniky nabízí i nafukovací postele. Nafukovací postele a matrace od značky Marimex umí uspokojit řadu vašich potřeb. Pokud hledáte kvalitní nafukovací postele od české značky, pak jsou nafukovací postele Marimex dobrou volbou. Vynikají kvalitním zpracováním, dobrými parametry a skvělou cenou. Marimex se o vaši spokojenost starí již 17 let a zákaznící si tuto značku velmi často chválí pro její kvalitu a odborné znalosti.

Tipy a triky při používání nafukovací postele (matrace)

Nejvíce nepříjemnou záležitostí o nafukovacích postelích je skutečnost, že i u těch nejlepších matrací se po čase začnou vyfukovat. Pojďme si říct několk tipů o tom, jak se o nafukovací postel co nejlépe starat, aby nedocházelo k úniku vzduchu.

 • Nafukujte matraci velice opatrně. Nikdy matraci nepřefukujte. Občas to svádí k tomu, abyste matraci nafoukli co nejvíce to jde. Ale přefukování může způsobit trhliny v matraci a pak se stane, že z vaší nafukovací postele bude z ničeho nic utíkat vzduch.
 • Po zakoupení nové nafukovací postele nafoukněte postel cca na 90% její kapacity. Pak počkejte 3 hodiny a postel vypusťte. A celý proces ještě jednou opakujte. Proč je to důležité? Takto se plastový materiál perfektně vytvaruje a nebudete na něm mít žádné deformace. Tento proces byste měli udělat ještě před tím, než budete na nafukovací matraci spát.
 • Vždy sledujte, zda někde z matrace neuniká vzduch. To můžete rozpoznat sluchem. Poslouchejte, zda neslyšíte unikání vzduchu z matrace. Další metodou jak objevit trhliny, je použít vodu s mýdlem na matraci a sledovat, kde se tvoří bublinky. Tam kde se vytvoří je v matraci díra.
 • Jakmile objevíte díru, měli byste ji co nejdříve opravit. Na opravu trhlin můžete použít různé speciální přípravky nebo sadu určenou přímo na opravu trhlin na nafukovací posteli.
 • Nafukovací postel byste nikdy neměli přetežovat. Vždy dodržujte maximální nosnost. Nikdy by nemělo na posteli spát více osob, než pro kolik je určena.
 • Držte nafukovací postel dál od vašich domácích mazlíčků, zejména psů a koček. Ikdyž se do postele nijak nezakousnou či nedrápnou do ní silou, mohou jejich drápky zanechat trhliny v nafukovací matraci.
 • Myslete na to, že nafukovací postel je především na spaní. Není proto vhodné na ní skákat.
 • Nepoužívejte na matraci ostré předměty. Vyhněte se tužkám, nůžkám, propiskám, nožům a všem předmětům s ostrými hranami, které by mohli matraci poškodit.

Trhlina v nafukovací posteli a její oprava

Pokud se vám podaři matraci propíchnout či vytvořit malou dírku, nepropadejte panice. Nemusíte nafukovací postel vyhazovat, protože se dá spravit. Můžete si totiž zakoupit sady, které jsou určené na opravu nafukovací matrace.

Pro opravu musíte nejprve nalézt trhlinu. Po tom, co jste ji našli, matraci vyfoukněte. Po vyfouknutí trhlinu zalepte přípravkem, který jste si na to zakoupili. Někdy stačí použít lepidlo na PVC, jindy si musíte koupit vhodnou sadu pro zalepení nafukovací matrace.

Závěrem

Nákup nafukovací postele by nikdy neměl být spontánní a vždy byste si ho měli předem pečlivě promyslet a porovnat všechny parametry dané nafukovací postele.  I přes to, že si vyberete ten nejlepší model myslete na to, že nafukovací postel je především určena na krátkodobější využití a nemusí vám vyhovovat na ni spát delší dobu.

Na trhu je mnoho značek a vyznat se v nich nemusí být jednoduché, proto doufáme, že vám s tímto náš článek pomohl a vybrali jste si tak ideální model nafukovací postele a bude vám co nejlépe vyhovovat, protože kvalitní spánek je nejdůležitější součástí našeho života.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat