Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Depilátory: Výběr a test 7 nejlepších depilátorů

Už vás nebaví holit se běžnými žiletkami, používat holící strojek nebo depilační krémy, které nemají takový skvělý efekt, jak je u nich prezentovaný? S tímto vám může pomoci přístroj, který se jmenuje depilátor. Depilátor vám pomůže se zbavit nežádoucího ochlupení na různých částech těla. Depilátor je elektrické zařízení, které vám pomůže se zbavit ochlupení a depilovat tak vaše tělo. Lze tak docílit například dokonale oholených nohou bez jediného chloupku.

Depilátory můžete nalézt na trhu s různými parametry a na našem trhu jich najdete doopravdy nepřeberné množství. Mnozí lidé zaměňují epilátor a depilátor mezi sebou, proto se později v článku podíváme na epilátor a jaký je rozdíl mezi nimi. Díky tomu, že depilovat si nohy potřebuje každá žena, je výběr modelů depilátorů na trhu opravdu veliký a tudíž nemusí být jednoduché se mezi různými modely vyznat. Proto si přečtěte náš článek, ve kterém se dozvíte, jak vybrat ten nejlepší model depilátoru.

Test a výběr 7 nejlepších depilátorů (2024)

Vybrali jsme pro vás 10 nejlepších modelů depilátor, které jsou dostupné na našem trhu v roce 2020. Jak jsme tyto modely depilátorů vybírali? Vybrali jsme je podle recenzí jejich uživatelů. Vybrali jsme tedy pro vás ty nejlepší modely podle toho, jak jsou s jejich funkčností spokojeni zákazníci. Tyto modely jsme seřadili do přehledné tabulky. Tuto tabulku si můžete seřadot podle vašich preferencí. Pokud je tedy vaší preferencí hlavně cena výrobku, pak si můžete seřadit modely od toho nejlevnějšího podle orientační ceny.

NázevVzhledTyp napájeníVodotěsnostOsvětleníBikini hlavaOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Remington IPL6750/i-Lightdepilátor Remington IPL6750 i-LightSíťovéNeAnoAno4988Zobrazit v obchodech
Braun LS 5560depilátor Braun LS 5560KombinovanéAnoNeAno839Zobrazit v obchodech
Braun LS 5160depilátor Braun LS 5160AkumulátorovéAnoNeAno750Zobrazit v obchodech
Remington WDF 4815Cdepilátor Remington WDF 4815CAkumulátorovéAnoNeNe429Zobrazit v obchodech
AEG LS 5652depilátor AEG LS 5652AkumulátorovéNeNeNe349Zobrazit v obchodech
Domo DO7039BGdepilátor Domo DO7039BGKombinovanéNeNeNe599Zobrazit v obchodech
BEURER HL 35depilátor BEURER HL 35AkumulátorovéAno (voděodolný)AnoNe1137Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací server Heureka. Na něm si lze porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení uživatelů u různých modelů depilátorů.

Test nejlepších modelů depilátorů v roce 2024

1. Remington IPL6750/i-Light

Prvním modelem z depilátorů, na který se zaměříme, je model Remington IPL6750/i-Light. Tento model vás dokonale zbaví nevzhledných chloupků na vašem těle. Výrobce uvádí, že pro dokonalé zbavení chloupků stačí jen 3 použití tohoto přístroje. Tento přístroj je vybaven světelnou energií, která proniká do kořenová části vašich chloupků. Tím dále zastavuje jejich růst a omračuje chloupkový folikul. Díky tomu nedochází k podráždění pokožky. Tento přístroj můžete použít na jakékoliv části vašeho těla. Lze ho použít jak na dámské, tak i pánské tělo. Model je vybaven bikini hlavou. Dále má i funkci osvětlení a dá se použít i na váš obličej. Je vybaven technologií intenzivního pulzního světla. Jeho cena se pohybuje kolem 4 988 Kč. Pokud chcete velmi kvalitní přístroj s dobrým poměrem cena / výkon, vyberte si tento model, Remington IPL6750.

2. Braun LS 5560

depilator Braun LS 5560

Hledáte dobře cenově dostupný depilátor? Pak vám bude vyhovovat náš druhý model z výběr a to Braun LS 5560. Tento model je jednoduše omyvatelný. Můžete ho používat až 40 minut. Lze ho napájet jak z bateri tak i ze zásuvky. Tento model je vybaven zaoblenou holící hlavou pro lepší holení v podpaží. Tento model ja také vybaven uhlazovacím nástavcem, který zlepšuje vzhled vaší pokožky. Umí tedy odstraňovat i suché buňky z povrchu pokožky. Mezi další výbavu patří i nástavec OptiShave, který je určen na perfektní holení nohou a lze ho použít i pro holení chloupků v oblasti bikin. Doba nabíjení tohoto modelu se pohybuje kolem 1 hodiny. Holicí strojek je vybaven indikátorem nabíjení. Tento model včetně příslušenství se dá pořídit již za cenu kolem 389 Kč.

3. Braun LS 5160

Další holicí strojek od značky Braun, tentokrát depilátor Braun LS 5160. Ten se umístil na třetím místě v naší srovnávací tabulce. Tento model je vybaven akumulátorovou baterií. Při depilování se vám tedy nikde nebude plést kabel od napájení. Tento holicí strojek nabízí extra hladké oholení a je šetrný na vaši pokožku díky plovoucí planžetě, která dokonalep přiléhá k pokožce a kopíruje tak povrch a kontury těla. Výrobce uvádí, že tento model depilátoru je vodotěsný. Tento model nabízí důkladné oholení celého těla a budete tak mít perfektně oholenou pokožku. Díky zaoblené holící hlavě vám holicí strojek dobře oholí i vaše podpaží. Model je též vybaven uhlazovacím nástavcem, který dělá peeling pokožky a zlepšuje tak vzhled vaší pokožky. Model je vybaven i nástavcem OptiShave a OptiTrim. Model je napájen pomocí dvou AA baterií.

Uživatelé si tento strojek hodnotí velmi kladně. Uživatelům se líbí, že tento model umí pěkně holit a jeho depilace nijak nebolí. Dá se pohodlně holit na suché pokožce. Některym uživatelům se naopak u tohoto modelu nelíbí příliš vysoká hlučnost nebo napájení pomocí AA baterií.

4. Remington WDF 4815C

Čtvrtý model v našem srovnání. Co můžete očekávat od modelu Remington WDF 4815C? Tento depilátor je bateriovým strojkem, který je vybaven krytkou hlavice. Tento strojek nabízí dokonalé oholení vašich chloupků po celém těle. Tento model vás podle výrobce zbaví i těch nejmenších chloubků na vašem těle. Sada tohoto modelu obsahuje hrebenový nástavec. Umí tak šetrně a dobře zastřihnout chloupky v tříslech i v oblasti bikin. Model má pouze 1 rychlostní stupeň. Je vybaven dvěmi AAA bateriemi, které ho nabíjí. Model se tedy nenapájí z elektrické sítě a může fungovat kdekoliv. Doba provozu tohoto modelu se pohybuje kolem 30 minut. Tento model depilátoru zakoupíte již za cenu kolem 429 Kč.

Jak tento strojek Remington WDF 4815C hodnotí jeho uživatelé? Uživatelé tento přístroj hodnotí většinou pozitivně. Oceňují to, že model je lehký, malý a dá se tak dobře skladovat. Lidem se pak dále libí to, že umí velmi dobře oholit vaše tělo. Jedná se o dobrý model s dobrým poměrem cena / výkon.

5. AEG LS 5652

AEG LS 5652 se v našem testu zařadil na páté místo. Pokud vás již nebaví holení pomocí žiletek, je vhodné si zakoupit depilátor, například model AEG LS 5652. Tento model je pouze základním depilátorem, který není vybaven více nástavci. Má pouze jednu rychlost. Je napájen pomocí akumulátoru, tudíž nepotřebujete elektrickou zásuvku k jeho funkčnosti. Tento model má odnímací holící hlavu, takže se dá jednoduše vyčistit. Hlava je vyrobena z ušlechitlé oceli. Cena tohoto modelu depilátoru se pohybuje kolem 369 Kč.

Jak si tento model depilátoru AEG LS 5652 hodnotí jeho uživatelé? Uživatelé dobře hodnotí cenu tohoto modelu a pomer ceny / výkon. Některým uživatelům vyhovuje provoz na baterie a šetrnost na pokožku. Některým zákazníkům se nelíbí přílišná hlučnost u tohoto modelu. Pokud vám tedy vadí moc hlučné strojky, podívejte se na další holící strojky.

6. Domo DO7039BG

Další model v našem porovnání je Domo DO7039BG, který se dá použít jako zastřihovač vlasů a i jako klasický depilátor. Tento model je vybaven 2 akumulátory typu NI-HM o kapacitě 600 mAh. Též se dá používat i pomocí připojení do elektrické sítě. Nože tohoto modelu jsou z nerezové oceli. Model je vybaven 5 nástavci. Je vybaven 2x hřebenovými nástavci pro zastříhování vlasů, 2x hřebenovými nástavci pro zastříhování chloupků a 1x hřebenovým nástavcem pro dokonalé zastřihování kotlet. V balení u tohoto modelu naleznete hřeben, kartáček na čištění, alej a adaptér pro napájení tohoto modelu Domo DO739BG. Minimální délka ostříhaní u tohoto modelu je 3mm a maximální je 12mm. Cena tohoto modelu se pohybuje kolem 599 Kč.

Jak si tento model od značky Domo hodnotí jeho uživatelé? Uživatelé si u tohoto modelu hodnotí nejlépe jeho multifunkčnost a možnost nabíjení jeho baterií. Dále se uživatelům líbí nízká cena a možnost bezdrátového použití.

7. BEURER HL 35

Posledním modelem, který jsme zařadili do našeho testu a srovnání je model depilátoru Beurer HL 35. Tento dámský depilátor vám zaručuje velmi kvaltní a jednoduché oholení. Tento přístroj se přizpůsobuje vaší pokožce a tudíž dokáže optimálně oholit a depilovat všechny vaše chloupky na celém těle. Tento model je vybaven LED světlem, který vám pomůže při holení a posvítí vám na části, které se chystáte oholit. Tento model je voděodolný, dá se tedy pohodlně použít i během sprchování. Dá se použít jak na mokré, tak i suché holení pokožky. Jaké je jeho příslušenství? Je vybaven pohyblivou hlavicí a anti-alergickou holicí folií. Model má indikátor nabíjení a je napájen pomocí aku baterie. Též je vybaven i rychlonabíječkou, takže pokud potřebujete se rychle depilovat a váš depilátor je vybitý, dá se pomocí rychlonabíječky velmi rychle dostat do provozuschopného stavu. Model je vybaven nástavcem na peeling, čistícím kartáčkem a 2 hrebenovými nástavci 4mm až 8mm. Cena tohoto depilátoru se pohybuje kolem 1 137 Kč.

Jak si tento model Beurer HL 35 hodnotí jeho uživatelé? Uživatelé si u tohoto modelu cení jeho funkčnost a dobrý poměr cena / výkon. Některým uživatelům vadil nedostatečný návod k použití a návod na údržbu tohoto modelu. Většinově jsou však uživatelé a zákazníci s tímto modelem naprosto spokojeni.

Jak vybrat depilátor (2019)

Na našem trhu je více modelů depilátorů a nemusí být úplně jednoduché se v těchto modelech vyznat. Modely mohou mít různé parametry a pokud nechete strávit mnoho hodin a v nejhorším případě i několik dní zjišťováním informací o tom, jaké parametry jsou pro výběr ideálního depilátorů nutné, pak si přečtěte tuto násladující část článku. Zaměříme se na ty nejdůležitější parametry, které potřebujete znát k výběr toho vhodného modelu depilátoru, který vám dokonale oholí vaše tělo. Nejprve je nutné se podívat co je epilátor a depilátor a jaký je rozdíl mezi epilátorem a depilátorem. Podíváme se na možnosti napájení modelu, na mokré holení, příslušenství a údržbu depilátoru. Dále se podíváme i na ceny různých modelů depilátorů.

Epilátor versus depilátor

Nejprve je se vhodné podívat na to, jaké jsou rozdíly mezi epilátory a depilátory. Mnoho lidí tyto dva pojmy zaměňuje a nezřídka se setkáme se zaměněným pojmem i u různých e-shopů. Jaký je tedy rozdíl mezi epilací a depilací?

Epilace: Epilátor

Epilace je proces, který znamená hloubkové odstranění chloupků a dochází k vytrhávání chloupků včetně jejich kořínků. Strojky na epilaci se jmenují epilátor. Epilátory mají odlišné fungování od depilátoru.

Depilace: Depilátor

Depilace je proces, kdy dochází k odstraňování chloupků za pomocí usekávání. Při tomto procesu nedochází k vytrhávání kořínků, ale k uříznutí chloupků přesně na pokožce. Depilátor může mít mnoho příslušenství.

Napájení depilátoru

Prvním parametrem, který je dobré znát při výběru vhodného modelu depilátoru, je typ napájení. Většina elektronických depilátorů funguje na podobném principu. Hlavním parametrem ve kterém se však značně liší je typ napájení.

Můžete si vybírat z modelů, které jsou napájeny z elektrické sítě nebo pomocí různých akumulátorů. U akumulátorových modelů se setkáte s napájením pomocí AA baterií, AAA baterií nebo s akumulátorem, který se dá jednoduše dobíjet. Setkáte se i s kombinavonými přístroji, které lze používat jak s pomocí baterie tak i pomocí napájení z elektrické sítě. Výhodo akumulátorových depilátorů je fakt, že pokud jsou plně nabity, tak k nim nepotřebujete přívod elektrické energii a můžete je použít i na místech, kde nemáte k dispozici zásuvku pro připojení k elektrické síti.

Výhodou akumulátorových depilátorů je i to, že dost často bývají tyto modely voděodolné, tudíž je můžete používat i například během sprchování. A to s modely, které jsou napájeny ze zásuvky nejde. Akumulátorové spotřebiče jsou více mobilní než ty, které jsou napájeny ze zásuvky.

Typ holení

Dalším parametrem, na který je při výběru vhodné myslet, je typ holení. Při nákupu je vhodné se podívat na to, za jakých podmínek lze vůbec daný model depilátoru používat. Setkáte se s modely, které jsou na suché holení nebo mokré holení, případně modely, které zvládají oboje způsoby holení. Typ holení se odvíjí od toho, jaký máte typ pokožky nebo podle toho, který typ holení je vám příjemnější.

Suché holení

Depilátory, které jsou určeny pouze pro suché holení nikdy nesmí přijít do styku s vodou. S tímto typem holení se setkáte hlavně u modelů s nabíjením z elektrické sítě a i u některých modelů napájených pomocí akumulátorové baterie. Pokud je model určen pouze pro suché holení, znamená to, že není odolný vůči kontaktu s vodou (není voděodolný).

Mokré holení

Mokré holení je možné u přístrojů, které jsou vybaveny voděodolnou úpravou a lze je tak používat i například během sprchování se, díky tomu bývají mobilní. Díky mokrému oholení se můžete dokonale depilovat na libovolných partiích vašeho těla. Díky této funkci mokrého holení se můžete holit například v již zmíněné sprše nebo dokonce i během koupání se ve vaně.

Vybavení, příslušenství a funkce

S jakým vybavením se u různých modelů depilátorů můžete setkat? Tento faktor při výběru spotřebiče jménem depilátor hraje velmi důležitou roli. Díky vhodném příslušenství tak můžete používat daný přístroj i při více příležitostech a díky vhodnému příslušenství toho s daným přístrojem zvládnete opravdu mnoho.

S jakými funkcemi a příslušenstvím se u depilátorů nejčastěji můžete setkat?

  • Nástavce u depilátoru – U různých modelů depilátorů se setkáte s různými nástavcemi, které ovlivňují to, pro jaké části těla můžete daný přístroj používat. Můžete si vybrat i peelingový nástavec anebo nástavec pro vyholení v oblasti bikin, který bývá nejčastěji označen jako OptiTrim.
  • Zastřihovač chloupků – Součástí balení může být i zastřihovač na delší chloupky.
  • Štěteček na čištění – Součástí některých modelů bývá i štěteček pomocí kterého vyčistíte depilátor jednoduše.
  • Praktické pouzdro – U některých modelů je součástí vybavení i praktické pouzdro. Do tohoto pouzdra si můžete jednoduše uložit váš přístroj a pak ho prakticky skladovat nebo ho můžete využít například při cestování.

Cena depilátoru

Posledním parametrem, na který se zaměříme v tomto článku, je cena spotřebiče. Modely depilátorů můžete zakoupit v různých cenových hladinách. Abyste věděli, kolik peněz budete potřebovat pro zakoupení depilátoru, seznámíme se s cenovými hladinami depilátorů, které jsou dostupné na našem trhu v Česku. Můžete si vybírat z různých značek jako je například Remington, AEG, Rowenta nebo depilátory značky Braun. Cenu spotřebiče ovlivňuje i jeho příslušenství.

Cenová hladina do 500 Kč – nejlevnější modely depilátorů

Možná vás to překvapí, ale do depilátoru nemusíte investovat závratné sumy peněz. Nejlevnější modely zakoupíte již za cenu do 500 Kč. Úplně ty nejlevnější depilátory lze zakoupit za cenu, která se pohybuje kolem 300 Kč. Tyto modely jsou však pouze určeny na jednu jedinou funkci a tou je depilování. Nečekejte u nich nějaké důkladné nastavení. Pokud však chcete pouze funkci depilování a netoužíte po více rychlostech, může být model v této cenově hladině pro vás tím ideálním depilátorem, který vám bude vyhovovat.

Cenová hladina od 500 Kč do 1 000 Kč

Pokud hledáte modely, které mají lepší zpracování a zároveň lepší funkce, tak je najdete v této cenové hladině, která se pohybuje od 500 Kč do 1 000 Kč.

Cena modelu nad 1 000 Kč

Pokud toužíte po doopravdy dokonale vydepilované pokožce, sáhněte po modelech, které přesahují svou cenou hladinu 1 000 Kč. Tyto modely patří mezi ty nejdražší depilátory, které najdete na našem trhu. Jsou vybaveny řadou příslušenství. Můžete si vybírat například voděodolné modely a různě propracované technologie depilování. Některé modely se umí i čistit sami. Záleží jen na modelu, který si vyberete.

Závěrem

V tomto článku jsme si pověděli o tom, jak vybrat nejlepší model depilátoru. Též jsme si porovnali epilátor a depilátor. Doufáme, že jsme vám pomohli vybrat ideální model depilátoru a bude vám tento model skvěle fungovat. Pokud toužíte po hladkém těle, je přístroj jménem depilátor pro vás skvělou volbou.

Přečtěte si i naše další návody na výběr různého spotřebiče.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat