Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Vibrační plošiny


Vibrační plošiny byly před několika lety velmi populární. V současné době relativně málo lidí ví o výhodách cvičení na tomto zařízení. Vibrační plošiny jsou dobré, pokud chcete posílit vaše svaly. Vibrační plošiny mohou být označovány také jako vibromasážní stroje. Co stojí za to vědět o vibrační plošině?

Lidé, kteří mají v úmyslu intenzivně cvičit, mají na výběr z mnoha zařízení a jedním z nich je i vibrační plošina. Jakou vibrační plošinu byste si měli koupit? Úkol výběru vibrační plošiny není tak snadný, protože výrobci vylepšují nabízené produkty již léta a na trhu jich naleznete poměrně hodně. Díky tomu si dnes můžete vybrat z mnoha dostupných produktů.

Vibrační plošiny, které jsou v současné době k dispozici v obchodech, lze rozdělit podle toho, jak se nahýbají. Díky tomu můžeme hovořit buď o axiálních nebo lanových plošinách. Fungování prvního je podobné jako u houpačky – pouze střed plošiny je stabilní, zbývající část se naklání doprava a doleva. Na rozdíl od axiálních plošin se lineární plošiny pohybují pouze nahoru a dolů.

V tomto článku se zaměříme na to, jak vybrat vibrační plošinu. Podíváme se na ty nejdůležitější parametry jako je typ vibrační plošiny, nastavení, cena a další parametry. Dále se zaměříme i na ty nejlepší modely vibračních plošin.

Nejlepší vibrační plošiny

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších modelů vibrační plošiny. Jak jsme je vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Vibrační plošiny si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH.

NázevVzhledTypNosnost (v kg)Nastavení intenzityPočítačOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Vibro ShaperVibrační plošina Vibro ShaperDomácí plošina1003 stupněAno5599Zobrazit v obchodech
HMS SVP01Vibrační plošina HMS SVP01Domácí plošina1503 stupněAno3499Zobrazit v obchodech
Hop-Sport HS-040VS CubeVibrační plošina Hop-Sport HS-040VS CubeDomácí plošina12010 programůAno2490Zobrazit v obchodech
Hop-Sport HS-080VS Nexus ProVibrační plošina Hop-Sport HS-080VS Nexus ProDomácí plošina1208 stupňůAno3698Zobrazit v obchodech
inSPORTline CharlesVibrační plošina inSPORTline CharlesStojanový12050 stupňůAno11290Zobrazit v obchodech
Fitness King Vibro Form RC-CFM-V20Vibrační plošina Fitness King Vibro Form RC-CFM-V20Domácí plošina1203 stupněAno3499Zobrazit v obchodech
inSPORTline RexabeltVibrační plošina inSPORTline RexabeltStojanový1005 stupňůAno6190Zobrazit v obchodech
Master G1Vibrační plošina Master G1Domácí plošina10020 stupňů rychlostiAno3790Zobrazit v obchodech
Klarfit FIT18-VIBE 3DXVibrační plošina Klarfit FIT18-VIBE 3DXDomácí plošina12020 rychlostíAno6799Zobrazit v obchodech
Berger VP Body SlimVibrační plošina Berger VP Body SlimDomácí plošina12099 rychlostíAno2599Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení vibračních plošin od jejich uživatelů.

Nejlepší vibrační plošiny podle Heureky

Pokud nevidíte srovnání vibračních plošin, pak máte zřejmě zapnuté blokování reklamy.

Proč si zakoupit vibrační plošinu?

Nejste si jisti, zda si vůbec chcete vibrační plošinu kupovat? Váháte? Podíváme se na důvody, proč byste si měli vibrační plošinu pořídit. Pro koupi vibrační plošiny je několik pozitivních důvodů. Jaké to jsou? Na to se podíváme zde.

 • Vibrační plošina zlepšuje krevní oběh.
 • Napomáhá redukci celulitidy.
 • Pomáhá lépe vytvarovat a zpevnit vaše tělo.
 • Pravidelným cvičením lze přispět k lepší odolnosti imunitního systému.
 • Vibrační plošinu lze použít i jako masážní přístroj.
 • Domácí modely jsou dobře skladné a snadno se přenáší.
 • Zlepšují pružnost šlach a vazů.

Jak vybrat vibrační plošinu

Pravidelné cvičení je klíčem ke štíhlé vytvarované postavě a dobré náladě. Je důležité, aby provedené cvičení ovlivňovaly konkrétní část těla, protože to zaručuje účinek. Cvičení pomocí vibrační plošiny vám umožní stimulovat jednotlivé svaly a části těla. Účinek je podobný jako u silových cvičení.

Chcete-li však spalovat kalorie skutečně efektivně, je dobré si k tomu vybrat kvalitní model. Proto si před nákupem přečtěte tento návod na výběr vibrační plošiny. Najdete zde mnoho rad a tipů o důležitých parametrech.

Typ stroje

Na trhu jsou dva typy zařízení. První jsou určené pro domácnost. Dalším typem jsou stroje pro profesionály, určené pro kluby a tělocvičny. To, co je odlišuje, je nejen cena, ale také jejich rozměry.

Profesionální plošiny

Profesionální plošiny jsou mnohem větší, zabírají hodně místa, takže je lze umístit pouze do velké místnosti. Kromě toho zaručují mnohem intenzivnější výcvik. Materiály použité v konstrukci jsou odolné proti mechanickému poškození a jsou mnohem dražší. Díky tomu můžete takové zařízení používat bez přerušení několik hodin.

Domácí plošiny

Domácí plošiny zase zabírají mnohem méně místa než ty profesionální. Díky tomu je můžete ukládat v obývacím pokoji nebo v jedné z místností.

Plošiny jen s vibrační základnou

Tyto plošiny můžeme zařadit mezi ty domácí. Jedná se o zajímavý moderní typ, který je opatřen jen vibrační  základnou. Tento typ se velmi dobře skladuje, má malou hmotnost a dostatečný výkon. Tento typ je nejčastěji prezentován v teleshoppingu. Zde je jeho představitelem model Vibro Shaper.

Pokud chcete vibrační plošinu používat pouze pro domácí cvičení a nemáte doma veliký prostor, zvolte menší a kompaktní cvičební stroj. V případě, že jste majitelem tělocvičny nebo sportovního klubu, určitě byste si měli koupit profesionální vibrační plošinu.

Typy plošin podle vibrací

Stroje, které najdete v obchodech, lze rozdělit na axiální a lineární plošiny.

Axiální vibrace

První typ plošiny dělá houpavé pohyby. První typ je pojmenován jako axiální (někdy také označované jako vertikální). To znamená, že během tréninku se stroj odchyluje od středu nahoru a dolů. Tato vzdálenost je cca 10 cm. Během cvičení se vaše boky hýbou stejně jako při běhání nebo chůzi. Kromě toho se zapojí i mnoho dalších svalů, což vám zaručuje mnohem lepší výsledky.

Lineární vibrace

Alternativou jsou lineární vibrace, které během tréninku zůstávají ve vodorovné poloze. To znamená, že celý povrch klesá a poté stoupá. Tento pohyb se provádí se stejnou intenzitou. U tohoto stroje je důležité nastavit maximální otáčky. To je odůvodněno skutečností, že čím méně naše tělo dělá pohyby, tím méně svalů je zapojeno.

Některé modely kombinují tyto typy vibrací a můžete se setkat i s dalšími typy jako jsou 3D vibrace a další.

Nastavení intenzity vibrací

Při hledání kvalitního přístroje nezapomeňte věnovat pozornost tomu, kolik úrovní vibrací nám nabízí. Čím více úrovní vibrací model nabízí, tím lépe pro vás. Protože tím budete moci tvarovat svoji postavu lépe. Stroje střední třídy nabízejí kolem 15 programů různé intenzity.

Doporučujeme vybrat produkt, který má možnost nastavení intenzity. Pokud však chcete efektivní výcvik, doporučujeme zvolit model s 30 více úrovněmi a více. Díky takovému stroji budou svaly ovlivněny vibracemi, které mají podobnou intenzitu jako je chůze, jogging nebo intenzivní běh.

Kromě intenzity vibrací si můžete nejčastěji nastavit i jejich rychlost.

Počítač

Ty nejlepší modely vibrační platformy budou vybaveny počítačem. Pomocí něho si přizpůsobíte intenzitu cvičení a lze si díky němu vybírat i různé programy, které napodobí běh nebo chůzi. Počítač také většinou obsahuje informace o vašem pulsu, spálené kalorie a další důležité informace. Některé modely vám mohou zobrazit i vaši aktuální hmotnost.

Nosnost

Díky své konstrukci má vibrační platforma určitá omezení. A tím omezením je maximální nosnost. Abyste mohli cvičit, musíte stát na plošině veškerou vahou vašeho těla. Pokud však překročíme přípustnou nosnost, může dojít k poškození cvičebního stroje.

V závislosti na modelu si můžete vybírat z více hodnot nosnosti. Obvykle je maximální přípustné zatížení do 100 kg nebo do 120 kg. Vězte však, že na trhu jsou také zařízení určená pro mohutnější lidi, kteří váží do 150 kg.

Je důležité najít model, který vás unese. Mnoho plošin má vestavěnou stupnici, která signalizuje překročení maximální nosnosti.

Cena

Pravděpodobně vás zajímá, kolik vibrační plošina stojí. Ceny jednotlivých modelů začínají na 1 000 Kč s DPH a mohou dosáhnout až 10 000 Kč a více.

Nejlevnější jsou kompaktní produkty určené pro cvičení v domácnosti. Mají jednodušší design, jsou lehčí a nezabírají mnoho místa.

Pokud si však chcete otevřít vlastní posilovnu, musíte být připraveni, že profesionální platforma bude stát i více jak 5 000 Kč.

Nezapomeňte také, že cena úzce souvisí s parametry. Pokud zvolíte velmi levný stroj, nemusí mít všechny funkce, které by se vám líbili.

Jak dosáhnout co nejlepších výsledků s vibrační plošinou?

Aby bylo cvičení co nejefektivnější, začněte jednorázovým tréninkem s využitím vibrační plošiny a stanovte si nejnižší vibrační intenzitu a poté ji systematicky zvyšujte, abyste dosáhli postupně maximálního nastavení.

Vibrační plošiny a dostupné značky

Při výběru se setkáte s mnoha značkami. Které to jsou?

 • HMS
 • Hop-Sport
 • Klarfit
 • MediaShop (Vibro Shaper)
 • inSPORTline
 • Duvlan
 • FitnessKing

A setkáte se také s mnoha dalšími značkami, které nejsou uvedené na tomto seznamu.

Závěrem

V tomto článku jsme se zaměřili na výběr a porovnání nejlepších modelů vibrační plošiny. Výběr tohoto stroje určitě pro vás nebyl lehký, ale doufáme, že jsme vám pomohli vybrat tu nejlepší vibrační plošinu. Doufáme, že vám tento přístroj bude sloužit po mnoho let bez jakékoliv závady.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt zakoupit v některém z internetových obchodů a naplnit v něm virtuální košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací portál Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem vibrační plošiny.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 4.6]

Mohlo by vás také zajímat