Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Minipračky

Chcete si prát na chatě nebo i na cestách? Řešením pro vás může být spotřebič jménem minipračka. Minipračka je malým spotřebičem, který se hodí všude tam, kde není možné použít klasickou pračku. Minipraček je na našem trhu docela hodně a v poslední době nabývají na své popularitě.

Výhodou minipračky je, že nemusíte na cestách nebo doma prát ručně. Stačí si pořídit minipračku. Stačí k tomu jen trochu vody a elektřina. Minipračka je velmi dobře přenosná a mobilní, takže se hodí i na cestování. Minipračka se hodí na chalupu, ubytovnu, do karavanu nebo do hausbótů a použijete ji i pro mnoha dalších příležitostech.

Proto nemusí být úplně jednoduché se v různých modelech minipraček vyznat, proto vám přinášíme tento článek, ve kterém se dozvíte nejdůležitější informace o výběru minipraček v roce 2024. V tomto článku se podíváme i na to, jak vybrat minipračku.

Výběr 10 nejlepších minipraček (2024)

Vybrali jsme pro vás 10 nejlepších minipraček dostupných na našem trhu v tomto roce. Tyto modely minipraček jsme vybrali podle hodnocení a recenzí od jejich uživatelů. Vybrali jsme pro vás tedy ty nejlepší modely a seřadili je do přehledné tabulky. V této tabulce si můžete sami seřadit modely minipraček podle vašich preferencí. Pokud hledáte nejlevnější model, pak si můžete seřadit minipračky podle orientační ceny dle vašich preferencí.

NázevVzhledKapacita pračky (v kg)Příkon (W)OdstředivkaČasovačHmotnost (v kg)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Professor MPZ 302Mini pračka Professor MPZ 3023240AnoNe5,91390Zobrazit v obchodech
vidaXL Mini pračka dva bubnyMini pračka vidaXL Mini pračka dva bubny3,6240AnoAno5,63712Zobrazit v obchodech
vidaXL Mini parčka jeden bubenMini pračka vidaXL Mini parčka jeden buben2,6240AnoAno2157Zobrazit v obchodech
Saturn ST-WK7605Mini pračka Saturn ST-WK76056,5360AnoAno193199Zobrazit v obchodech
Romo R 190.1Mini pračka Romo R 190.11,51910NeAno216449Zobrazit v obchodech
Saturn ST-WK1615Mini pračka Saturn ST-WK16152,5200NeAno71399Zobrazit v obchodech
Meedo Mini pračka, jeden bubenMini pračka Meedo Mini pračka, jeden buben2,6240AnoAno2827Zobrazit v obchodech
EASYmaxx 260 W 3 kgMini pračka EASYmaxx 260 W 3 kg3260AnoAno61799Zobrazit v obchodech
oneConcept DB 004Mini pračka oneConcept DB 0044,8380AnoAno16,53999Zobrazit v obchodech
oneConcept Ecowash-PicoMini pračka oneConcept Ecowash-Pico3,5380NeAno51899Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací server Heureka. Na něm si lze porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení uživatelů u různých modelů minipraček.

Hodnocení, popis a recenze 5 nejlepších minipraček

Minipračka Professor MPZ 302

minipracka Professor MPZ 302
Zobrazit v obchodech

Professor MPZ 302 je malou a praktickou minipračkou, které je vybaveny i odstředivkou. Nemusíte tedy už prát ručně na cestách ani doma, protože tato pračka vám na cestách vypere. Tato minipračka má kapacitu na 3 kg prádla. Na odstředění je kapacita 1,5 kg prádla. Tato minipračka je vyrobena z plastového materiálu. Příkon pračky je 240 W a příkon odstředivky je 150 W. Tato pračka je plněna horem. Tento model je podle uživatelů velmi dobře skladný a přenositelný, jednoduše se obsluhuje. K této minipračce není potřebný přívod vody.

 

Professor P1200

minipracka Professor P1200
Zobrazit v obchodech
Professor P1200 je minipračkou, která je malá a praktická. Je vybaveny odstředivkou s příkonem 260 W. Model je vybaven průhledným víkem, takže můžete průběh praní pohodlně kontrolovat. Příkon odstředivky je 140 W. Celková maximální náplň pračky je 5 kg. Celková hmotnost je 10 kg. Kapacita pro odstředění je 1,5 kg. Tato pračka je vyrobena z plastu. Některým uživatelům se nelíbí vypouštění vody. Někteří uživatelé tento problém vyřešili umístěním spotřebiče do vany.

 

Saturn ST-WK7607

minipračka Saturn ST-WK7607

Zobrazit v obchodech

Další model, který se umístil v našem srovnání, je minipračka Saturn ST-WK7607. Model je vybaven časovačem na 15 minut. Maximální naplnění pračky je 6 kg. Tento model nabízí 2 program praní a to šetrné a normální. Váha této pračky je 13 kg. Příkon u tohoto modelu je 360 W. Uživatelé si tento produkt chválí. Podle nich má hezký design a dostatečně velikou kapacitu na praní.

 

Saturn ST-WK7605

minipračka Saturn ST-WK7605
Zobrazit v obchodech

Další model od značky Saturn, tentokrát minipračka Saturn ST-WK7605. Tento model se hodí na chatu, studentské koleje nebo do malého bytu. Příkon tohoto modelu je 360 W. Model nabízí časovač praní 15 min a časovač odstřeďování 5 min. Model umí i odstřeďovat. Do pračky lze vměstnat až 6,5 kg prádla. Hmotnost celého modelu je 19 kg. Hlavní výhodou tohoto modelu je velmi nízká cena, tudíž se jedná o velmi levný a cenově dostupny model. Tento model nabízí velmi dobrý poměr cena / výkon.

Hyundai WM 300

minipračka Hyundai WM 300
Zobrazit v obchodech
Tato pračka od značky Hyundai se dá označit jako opravdová minipračka, protože je vyrobena z plastu a má velmi kompaktní velikost, takže se dá velmi dobře využít například na cestování. Jedná se o model Hyundai WM 300. Tento model nabízí kapacitu pro praní 2,5 kg. Celková hmotnost tohoto modelu je 6,24 kg. Příkon u této minipračky je 170 W. Spotřeba vody se pohybuje kolem 16,5 l. Je vybavena časovačem na dobu až 10 minut. Přístroj nenabízí možnost ohřevu vody. Je vybaven praktickými protiskluzovými nožičkami. Součástí příslušenství je jak hadice k napouštění, tak i k vypouštění.

Jak se minipračky liší od běžných praček?

Minipračka se logicky liší svojí velikostí a má tedy rozdílnou kapacitu pro praní prádla. Minipračky mají cca čtvrtinovou velikost oproti běžným pračkám a tudíž se dají dobře přenášet. Navíc k většině mini-pračkám nepotřebujete přímé připojení na zdroj vody.

prani pradla v malé pračce

Jak vybrat minipračku

Výběr spotřebiče jako je minipračka nemusí být úplně jednoduché, protože na našem trhu se nachází mnoho různých modelů s rozdílnými parametry. Pojďme se nyní zaměřit na jednotlivé parametry minipračky.

Velikost

Velikost minipračky je důležitým parametrem. Velikost byste měli řešit při častém cestování a to proto, aby vám minipračka nezabírala příliš místa. Velikost bude ovlivněna tím, jak moc prádla chcete prát a jak velkou kapacitu má daný model minipračky.

Příkon

Příkon je veličinou, která nám udává, kolik elektrické energie daný spotřebič bude k praní potřebovat. Příkon se udává ve Wattech a jeho zkratka se značí “W”. Příkon bude větší, pokud je větší i výkon pračky a ovlivňují ho všechny dostupné vlastnosti. Nejčastěji se setkáte s příkonem kolem 200 W až 240 W. Výkonnější minipračky mohou dosahovat příkonu až kolem 500 W.

Kapacita

Kapacita minipračky nám ovlivňuje to, kolik prádla jste schopni vyprat za jeden prací cyklus. Tato hodnota se udává v kg. Kapacita je ovlivněna velikostí celé minipračky. Je logické, že minipračka nemá takovou kapacitu jako běžná pračka. Nejčastěji se setkáte s kapacitou kolem 2 až 6 kg. Vše se odvíjí od toho, jak velikou mini pračku potřebujete.

Spotřeba vody

Tento parametr nám udává, kolik vody bude minipračka k jednomu praní potřebovat. Tato hodnota je u různých modelů mini praček různá. U některých modelů však výrobce spotřebu vody neudává. Spotřeba vody se liší podle kapacity pračky a podle dostupných nastavení a programů.

Hmotnost

Hmotnost minipračky je důležitým parametrem zejména tehdy, pokud plánujete minipračku používat hlavně při cestování. Hmotnost pračky je většinou kolem 5 kg.

Programy a nastavení

Počet programů a nastavení se u jednotlivých modelů může značně lišit. Nejčastěji se setkáte s časovačem. Časovače jsou nejběžnější typem nastavení se kterým se setkáte u většiny modelů. Některé minipračky nabízejí také dva až pět pracích programů. Můžete dokonce najít mini pračku s mnoha možnostmi praní.

Cena

Posledním parametrem, na který je dobré myslet při výběru ideálního modelu minipračky, je cena. Abyste věděli, kolik peněz bude nutné investovat do minipračky, tak si nyní pojďme představit jednotlivé cenové kategorie a řekneme si, co od těchto modelů v různých cenových kategoriích můžete očekávat. Kolik bude minipračka stát záleží pouze na tom, jak moc má být přístroj veliký a kolik funkcí a parametrů potřebujete.

Cena do 1 500 Kč

S cenovkou do 1 500 Kč zakoupíte ty nejlevnější minipračky. Co od takovýchto modelů lze očekávat? Tyto spotřebiče bývají vyroben zejména z plastového materiálu a nabízí menší kapacitu. Výhodou těchto praček je jejich snadná mobilita a přenositelnost. Tyto modely se uplatní hlavně při cestování. V této cenové kategorii naleznete modely, které jsou vybavené i funkcí odstřeďování.

Cena od 1 500 Kč do 3 000 Kč

Zlatá střední cesta. V této cenové kategorii se setkáte s modely, které mají větší kapacitu a mnohem lepší kvalitu zpracování. Pokud toužíte po minipračce do bytu, na studenteské koleje nebo do hausbótu, pak je model z této cenové relace vhodnou volbou. Setkáte se zde s modely s dobrým poměrem cena / výkon.

Cena nad 3 000 Kč

Modely, které překračují cenu 3 000 Kč nabízejí řadu lepších parametrů. Nabízejí například i větší počet programů a více funkcí. Mohou být vybaveny i vypouštěcím čerpadlem. Nevýhodou těchto modelů je vyšší váhy a někdy i vyšší příkon. Samozřejmostí u těchto modelů je například časovač. Tyto modely bývají vyrobeny z kvalitních materiálů. Nejčastěji jsou vyrobeny z vysoce kvalitního plastu.

Závěrem

minipracka Professor MPZ 302V tomto článku jsme si pověděli o tom, jak vybrat nejlepší model minipračky. Řekli jsem si něco o těch nejdůležitějších parametrech jako je velikost pračky, kapacita, cena a mnoho dalšího. Minipračka se hodí na cestování, do malého bytu, na studenstké koleje a při mnoha dalších příležitostech. Na začátku se mohlo zdát, že výběr minipračky je sloužitou záležitostí, ale doufáme, že jsme vám tímto článkem výběr značně osvětlili a nyní si vyberete ten nejlepší a nejlevnější model. Doufáme, že vám minipračka bude sloužit dlouho bez jediné závady a stane se pro vás velmi užitečným pomocníkem nejen na cestách.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 4.1]

Mohlo by vás také zajímat