Vyhledejte produkty, recenze nebo články

French press

french pressJste milovníci černé kávy a otravuje vás lógr usazující se na dně hrnku? French press konvička tento problém vyřeší, jelikož nasypete kávu na dno a zalejete horkou  vodou. Po chvilce louhování se vzniká čistá černá káva a to bez jediného kousku zrníčka.

Na trhu jsou dvě varianty těchto konviček a to ve skle a v nerezu. Před koupí french pressu byste se měli zamyslet na několika parametry a to především na velikost, protože se prodávají konvičky menší, které vychází na jednu ranní kávu, nebo ve větší variantě se kterou pohostíte naráz i zbytek rodiny, nebo návštěvu.

O důležitých parametrech french pressu a také způsobu přípravy se pobavíme v následujícím článku. Součástí výběru french pressu je také samozřejmě představa ceny, kterou si rozdělíme klasicky do tří kategorií a ukážeme si, co od jaké lze očekávat.

French pressy: Porovnání 10 nejlepších přístrojů na kávu french press podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších french pressů. Jak jsme je vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto french pressy jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto french press přístroje si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší french press na přípravu kávového nápoje.

Název french pressuVzhledObjem (v ml)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
French press TESCOMA TEO 0,6 lFrench press French press TESCOMA TEO 0,6 l600419Zobrazit v obchodech
French press TESCOMA TEO 1,0 lFrench press French press TESCOMA TEO 1,0 l1000529Zobrazit v obchodech
French press Bialetti 350mlFrench press French press Bialetti 350ml350599Zobrazit v obchodech
French press Renberg 800 mlFrench press French press Renberg 800 ml800199Zobrazit v obchodech
BANQUET Clara 1lFrench press BANQUET Clara 1l1000169Zobrazit v obchodech
BANQUET Connie 1lFrench press BANQUET Connie 1l1000279Zobrazit v obchodech
Banquet Stacey 1lFrench press Banquet Stacey 1l1000383Zobrazit v obchodech
French press Barista & Co 1000French press French press Barista & Co 10001000999Zobrazit v obchodech
French press Simax 1 lFrench press French press Simax 1 l1000436Zobrazit v obchodech
French Press BERLINGERHAUS BH-1786French press French Press BERLINGERHAUS BH-1786350375Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení french pressů od jejich uživatelů.

Jak vybrat french press?

Tento vynález má bohatou historii, která se váže k začátku 19. století se vnikem ve Francii. Později se tato varianta přípravy kávy rozšířila do celého světa a dnes je velmi oblíbenou součástí přípravy černé kávy.

Je to velice praktický a rychlý způsob, kde vzniká čistá káva bez lógru, což má i zdravotní benefity. Jelikož se nápoj nefiltruje přes různé papíry, vzniká tak čistá vodnatější káva s opravdu výrazným aroma. Jelikož je příprava opravdu snadná a pořizovací cena konvičky je v celku nízká, je to velice oblíbený pomocník i ve 21. století.

Pokud jste se tedy rozhodli ke koupi tohoto vynálezu, je potřeba hledět jen na pár parametrů, ve kterých se dá snadno vyznat. Komponenty si podrobněji rozebereme níže v tomto článku.

French press je i multifunkční. Pokud nejste horlivý milovník kávy, ale raději si pochutnáte na dobře vylouhovaném čaji, tak se vám french press může hodit.

French press a jeho komponenty

Jak už bylo řečeno výše, u této konvičky není složité se v komponentech, neboli parametrech vyznat, ale i přes to se vám na trhu objeví hned několik variant. Tyto varianty se liší především materiálem, velikostí a celkovým designem.

Materiál

French press se vyrábí především ve dvou variantách a to ze skla, či nerezu. Každý z nich mývá i plastové prvky, jako je například úchytka, či víko.

Nerez

Nerezová varianta je oblíbenější, jelikož je lehčí a snadnější na údržbu. Čmouhy nejsou na rozdíl od skla viditelné. Praktičtější je i z důvodu přenosu. Pokud budete chtít konvičku vozit i na cesty, tento materiál je vhodnější, protože je mnohem odolnější jak skleněná varianta.

Sklo

Skleněný french press se kupuje především do domácnosti, kde také zůstane a nebude se přenášet. Skleněná konvička bývá mnohdy shledávaná jako designovější kousek, protože pře louhování vidíte do celého procesu. Velikou nevýhodou však bývá údržba, jakož je tomu u většiny skleněných výrobků.

Velikost french pressu

U velikosti záleží především na vaší preferenci, jelikož si musíte rozmyslet, pro kolik osob budete nápoj v jedné chvíli připravovat. Pokud tápete nad velikostí, doporučuje se kupovat raději větší variantu, protože na rozdíl od moka konvičky, není u french pressu podmínka naplnit celý obsah nádržky až po okraj k dosažení dokonalého nápoje.

Pokud vybíráte french press za účelem přípravy čaje, určitě sáhněte po větších variantách.

 • Objem do 150 ml– Takový french press je vhodný pro jednu osobu.
 • Objem do 300 ml – Vhodný pro dvě osoby v případě přípravy kávy, pokud v něm chcete připravovat čaj, bude spíše pouze pro jednotlivce.
 • Objem do 600 ml – Vhodný pro 2 až 4 lidi. Velikost tohoto french pressu by se dala považovat za nejuniverzálnější.
 • Objem do 800 ml – Takto velký french press je vhodnější pro větší rodiny nebo pro případ, že se sejde více hostů.
 • Objem nad 800 ml– French pressů ve velikosti nad 800 ml najdete na trhu už méně a jsou vhodné pro velký počet lidí.

French press a jeho design

Tato konvice nemusí být pouze dokonalý pomocník, ale také hezký designový kousek a doplněk vaší kuchyně. Z velké části může frenchpress za svůj úspěch i díky svému vzhledu, který kuchyni dodává šmrnc.

Na trhu naleznete určitě spoustuu kousků s různými ozdobnými prvky, ale dbejte při výběru především na praktičnost a kvalitu výrobku.

Zvláště se vyhýbejte plastovým konvicím, které nevydrží delší dobu a navíc uvolňují do vaší kávy mikroplasty.

Jak se liší french press od Moka konvičky?

Tyto dva pomocníky si lidé část pletou, ale způsob přípravy kávy mají naprosto odlišný. Jediné, co mají společného je snadný způsob přípravy kávy a také nízká pořizovací cena. Pojďme si tedy vysvětlit základní rozdíly.

Moka Konvička

V moka konvičce lze připravit opravdu silná, ale také malá káva. Obvyklý objem kávy bývá okolo 30ml, chuťově připomíná spíše espresso a připravuje se pod mírným tlakem. Moka kávička se spíše spojuje s Italskými předky. Podívejte se na výběr moka konvičky tady.

French press

Káva z french pressu bývá vodnatější a o něco slabší, jak z moka konvičky. Není připravovaná pod tlakem a navíc z jedné várky vyjde větší objem výsledného produktu.

Jak probíha příprava kávy ve french pressu?

Příprava kávy ve french pressu je velice jednoduchá a tak se v posledních desetiletích stala velice oblíbeným způsobem přípravy kávy i čaje. V obou případech je příprava stejná a skládá se z následujících kroků:

 1. Do konvice nasypete čaj nebo kávu. Množství záleží na tom, co máte nejraději, ale přibližně dvě kávové lžičky na osobu.
 2. Uvaříte vodu a zalijete s ní kávu či čaj. Ideální teplota se pohybuje okolo 96 stupňů Celsia.
 3. Necháte nápoj chvíli louhovat.
 4. Po čtyřech minutách zamícháte.
 5. Poté pomalu stlačíte píst až úplně na dno.
 6. Nápoj je hotový, můžete ho servírovat.
 7. Po každém použití konvici důkladně opláchněte, zajistíte ji tak delší životnost.

Vhodná káva a její hrubost

Pro dokonalý nápoj je především třeba vybrat dokonalou kávu. Jelikož se na trhu s kávou setkáváme s nespočtem druhů a chutí, je velice těžké vybrat tu pravou pro vás a ještě těžší je vymyslet univerzální návod na to, jak jí najít a vybrat.

Všeobecně se pro french press vybírá káva, která splňuje tyto podmínky:

 • Káva pro french press by měla být na hrubo namletá. Pokud vlastníte přístroj s jemnějším sítkem, může být mletí o něco jemnější.
 • Kvalitnější kávu seženete v menších obchodech specializovaných právě na kávu.
 • Nekupujte velké množství, protože zrna časem ztrácejí aroma. Ideální je koupit na jednou takové množství, které zvládnete vypít do 14ti dnů.
 • Nejlepší je čerstvě umletá káva, pokud máte tedy možnost, můžete si ji vždy před přípravou namlít sami. Pokud doma mlýnek nemáte, namelou vám ji v každém specializovaném obchodě s kávou, popřípadě můžete koupit již namletou ze supermarketu.

Jaká je cena french pressu?

Jak už bývá zvykem, přístroj si rozdělíme do tří cenových kategorií a ukážeme si, co od jaké lze očekávat. U french pressů není moudré sahat po nejlevnějších variantách, jelikož vám přístroj nevydrží moc dlouho a kvalita výrobků má obrovský vliv na výslednou chuť kávy. French pressy nebývají moc drahé a tak je dobré investovat alespoň do zlaté střední cesty, která začíná na 500 Kč a výš.

Cena french pressu od 300 do 600 Kč

S cenou začínající už na 200 Kč koupíte většinou plastový, nebo skleněný přístroj s plastovými prvky. Jejich objem bývá sotva na jednu kávu, takže pokud připravujete několik ranních káv najednou, není to praktická volba.

Cena french pressu od 600 do 1500 Kč

V této kategorii už naleznete french pressy z velmi kvalitních materiálů a lze v nich naleznout i pár designových kousků. Co se týče samotného objemu, už budete mít také širší výběr.

Cena french pressu nad 1 500 Kč

Pokud jste opravdový milovník kávy a zakládáte si na perfektním pomocníkovi, který s vámi bude ještě dlouhá léta a navíc bude mít nadčasový a originální design, nejspíše zabloudíte do této cenové kategorie. Zde budete mít na výběr z veškerého sortimentu, který lze nalézt.

Tyto french pressy se většinou kupují do restaurací a kaváren, protože jsou pro běžné uživatele v domácnosti příliš a zbytečně drahé.

French pressy: French press a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat nový french press. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát pro výběr tohoto druhu zboží.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nového french pressu pomohli a vy si teď vyberete kvalitní french press, který bude fungovat přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady a připravíte s ním mnoho výborné kávy, která okouzlí nejen vás, ale i vaše známé.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt v podobě nového french pressu zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální nákupní košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenze a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem french pressu na přípravu výborné kávy. Dozvíte se tam také, který french press je kde skladem a za jakou se prodává cenu v různých obchodech.

Nejlepší french pressy

Název french pressuVzhledObjem (v ml)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
French press TESCOMA TEO 0,6 lFrench press French press TESCOMA TEO 0,6 l600419Zobrazit v obchodech
French press TESCOMA TEO 1,0 lFrench press French press TESCOMA TEO 1,0 l1000529Zobrazit v obchodech
French press Bialetti 350mlFrench press French press Bialetti 350ml350599Zobrazit v obchodech
French press Renberg 800 mlFrench press French press Renberg 800 ml800199Zobrazit v obchodech
BANQUET Clara 1lFrench press BANQUET Clara 1l1000169Zobrazit v obchodech
BANQUET Connie 1lFrench press BANQUET Connie 1l1000279Zobrazit v obchodech
Banquet Stacey 1lFrench press Banquet Stacey 1l1000383Zobrazit v obchodech
French press Barista & Co 1000French press French press Barista & Co 10001000999Zobrazit v obchodech
French press Simax 1 lFrench press French press Simax 1 l1000436Zobrazit v obchodech
French Press BERLINGERHAUS BH-1786French press French Press BERLINGERHAUS BH-1786350375Zobrazit v obchodech
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat