Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Naslouchátka

naslouchatkoZtráta sluchu již není problémem pouze pro lidi ve věku kolem 60 let – takové problémy má mnoho lidí. Stále mladší lidé často potřebují naslouchátko, ale jen málo z nich je chce nosit. Naslouchátka jsou v dnešní době již velmi diskrétní a sortiment modelů naslouchátek je poměrně veliký.

Dnes již není problém vykompenzovat zhoršení sluchu pomocí naslouchátka. Díky tomu se masivně zlepší kvalita života člověka, který je postižen zhoršením či ztrátou sluchu. V současnosti si může naslouchátko dovolit již téměř každý, protože na trhu je stále vyšší nabídka modelů a díky tomu se cena neustále snižuje.

Jaké zařízení zvolit? Levnější nebo dražší? Ty, které jsou umístěny za uchem nebo ty co jsou uvnitř ucha? V tomto článku se podíváme na výběr nejlepších modelů naslouchátek podle hodnocení a recenzí zákazníků. Podíváme se také na to, jak si vybrat nové naslouchátko.

Naslouchátka: Porovnání 10 nejlepších naslouchátek podle hodnocení zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 10 nejlepších naslouchátek. Jak jsme je vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tato naslouchátka si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší naslouchátko.

NázevVzhledOrientační cena (s DPH)Dostupnost
DZ-319 Nabíjecí naslouchátko za uchoNaslouchátko DZ-319 Nabíjecí naslouchátko za ucho854Zobrazit v obchodech
Naslouchátko nabíjecí JH905Naslouchátko Naslouchátko nabíjecí JH905819Zobrazit v obchodech
Axon D-322 Digitální nabíjecí naslouchátko za uchoNaslouchátko Axon D-322 Digitální nabíjecí naslouchátko za ucho3190Zobrazit v obchodech
Beurer HA 20Naslouchátko Beurer HA 20695Zobrazit v obchodech
Weinberger Naslouchátko JH-906Naslouchátko Weinberger Naslouchátko JH-906399Zobrazit v obchodech
Platinium Osobní zesilovač dobíjecí Power JH-905Naslouchátko Platinium Osobní zesilovač dobíjecí Power JH-905699Zobrazit v obchodech
Sound Power Nejmenší digitální sluchadlo STARKEY MUSENaslouchátko Sound Power Nejmenší digitální sluchadlo STARKEY MUSE12500Zobrazit v obchodech
ZinBest Digitální nabíjecí naslouchátko za ucho VHP-1206Naslouchátko ZinBest Digitální nabíjecí naslouchátko za ucho VHP-12062690Zobrazit v obchodech
Vohom VHP-601 Digitální mini naslouchátkoNaslouchátko Vohom VHP-601 Digitální mini naslouchátko1990Zobrazit v obchodech
Platinium Digital JH-351Naslouchátko Platinium Digital JH-351899Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení naslouchátek od jejich uživatelů.

Jak vybrat naslouchátko

Nejprve je třeba si uvědomit, že zatímco sluchadlo za uchem je vhodné skoro pro každou vadu sluchu, model do uší nebude dobrou volbou, například při těžké ztrátě sluchu. Výběr vhodného naslouchadla by měl být proveden po anamnéze a sluchovém testu u vašeho ošetřujícího lékaře.

Jedná se zejména o otoskopii nebo ušní endoskopii. Lékař používá speciální baterku k posouzení stavu zvukovodu, bubínku a ušního boltce. Vyšetření netrvá déle než několik minut. Kromě toho se kontroluje také sluchový práh, práh nepohodlí a audiometrie řeči.

Před konečným rozhodnutím je dobré vyzkoušet několik modelů naslouchátek a vybrat ten, ve kterém se cítíme nejpohodlněji. Měli byste si uvědomit, že nesprávně zvolené sluchadlo může zhoršit váš sluch. Správné vybavení by mělo snížit hluk pozadí a zdůraznit řeč.

Pro osobu, která používá naslouchátko, je nejdůležitější porozumění řeči, proto by zařízení mělo být vybaveno automatickým systémem, který čistí řeč od okolního hluku. Dobré sluchadlo může snížit zvuky z okolí a zdůraznit řeč, což je to, co nejvíce potřebujeme u kvalitního naslouchátka. Pokud neslyšíme nízkofrekvenční zvuky, naslouchadlo by je mělo zesílit a ostatní nechat beze změny.

Typ naslouchátka

Na trhu dnes existuje mnoho typů sluchadel. Liší se mimo jiné možnostmi, funkcemi, vzhledem a cenou. Výběr vhodného modelu naslouchátka závisí na diagnostikované poruše sluchu a finančních možnostech pacienta. Existují 3 hlavní typy naslouchátek.

Naslouchadla do uší

Jedná se o nejoblíbenější sluchadla na trhu. Mohou být použity pro většinu sluchových problémů. Vyznačují se velmi dobrou kvalitou zvuku a účinností. Jejich nevýhodou však může být jejich velikost a viditelnost.

Vhodné hlavně pro pacienty s lehkou a středně těžkou poruchou sluchu Nezakrývají zvukovod další vložkou.

Nevhodné pro pacienty se závažnějšími nebo dokonce hlubšími poruchami sluchu.

Sluchátka do zvukovodu

Jsou prakticky neviditelné a zaručují diskrétnost. Fungují dobře pro mladé a aktivní lidi. To však není dobré řešení pro všechny pacienty. Při vážných problémech se sluchem nemusí být výkon sluchátek dostačující.

Tento typ naslouchátka může také způsobovat problémy starším a méně obratným lidem. Je třeba také pamatovat na to, že zvukovod může v důsledku zablokování zvukovodu způsobit zánět.

Kostní naslouchadla

Převádějí akustickou vlnu na vibrace. Používají se u lidí, kteří mají potíže s instalací tradičních sluchadel, vč. v případě vad vnějšího a středního ucha a u pacientů potýkajících se s problémem úniků ze zvukovodu. Najdou je hlavně ve formě brýlí se zařízením v nose.

Analogové nebo digitální naslouchátko?

Dalším důležitým parametrem na který je nutné se zaměřit při výběru nového naslouchátka je, zda je naslouchátko digitální nebo analogové.

Analogové nastavované foniatrem

Jedná se o starou technologii naslouchátek. Je nastavována foniatrem a uživatel si ho nemůže nijak přizpůsobit. Foniatr přizpůsobuje vnitřní obvody podle potřeby hůře slyšícího pacienta. Jedná se o poměrně starou technologii a nemusí vám vyhovovat.

Analogové programovatelné naslouchátka

Tento typ je o něco lepší než předchozí typ nastavovaný foniatrem. Tento typ obsahuje několik programovatelných obvodů. Obvykle k němu dostanete ovladač a můžete si jej přizpůsobit sami. Jedná se o lepší typ, protože si ho můžete nastavit sami. Tím se vám zvyšuje pohodlí a snadnost používání.

Digitální naslouchátko

Nejnovější a zároveň nejdražší typ naslouchátka. Také se jedná o nejpohodlnější naslouchátko. Mohou se nastavovat přesně podle individuálních potřeb pacienta. Redukují zpětnou vazbu a okolní šum. Můžete je ovládat buď pomocí dálkového ovládání nebo i pomocí mobilní aplikace. Digitální naslouchátko je nejnovější a nejpokročilejší technologií v této oblasti.

Kanály – jejich počet a pásma

Dalším důležitým parametrem je, jak jsou rozděleny zvukové vjemy do jednotlivých pásem a také do jakých kanálů jsou rozděleny.

Hlásky jsou v rozdílných frekvencích. Některé hlásky jsou výše – S,T,P,F,D…. Frekvenčně nízko jsou hlásky A,E,I,O,U.

Zhoršení zvuku postupně graduje a není tedy nijak konzistentní. Někdy jen nemusíte slyšet zvuky o nízké frekvenci jindy naopak ty vysoké. Pokud máte některý z těchto problémů, pak by vám měl naslouchátko nastavit odborník podle vašich zvukových potřeb.

Počet kanálů je vázán na vašem ztrátu sluchu. Pamatujte, že zde rozhodně neplatí, že čím více kanálů, tím je naslouchátko lepší. Počet kanálů se váže na intenzitu ztráty sluchu.

Mikrofon směrový u naslouchátka

Jestliže špatně slyšíte rozhovor s člověkem, který je naproti vám a plete se vám do toho ostatní hluk například od jiných lidí, pak je dobré mít naslouchátko se směrovým mikrofonem. Ty dokáží rozhovor s člověkem, který se nachází před vámi, značně zesílit. Takže z něj uslyšíte naprosto vše.

Směrové mikrofony nejčastěji naleznete u závěsných naslouchátek nebo u zvukovodových naslouchátek.

Pokud ho nepotřebujete, můžete si ho vypnout a zapnout zase tehdy, až ho budete potřebovat.

Poslechové programy

Ošetřující lékař vám před předáním vašeho naslouchátku může přednastavit užitečné programy. Ty můžete využít při různých příležitostech. Lze tak přepnout na režim poslech hudby, relaxace, četba nebo mód pro práci a mnoho dalšího.

Cena naslouchátka

Kolik by mělo nové naslouchátko stát peněz? Kolik do něj investovat? Cenové hladiny volně prodejných naslouchátek jsou poměrně levné. A to zejména díky tomu, že pokročilé modely jsou vyráběny na zakázku specialisty v laboratořích. Ty jsou založeny na měření vašeho ucha, sluchu a těla a dalších parametrech.

Ve kterých cenových kategoriích můžete naslouchátka zakoupit?

Cena naslouchátka do 550 Kč s DPH

Tato cenová kategorie vám nabídne levnější modely naslouchadel. Zde si vyberete kapesní naslouchátka nebo závěsná naslouchátka. Jsou vhodná pro pacienty s mírnějším poškozením sluchu. Obvykle si zde můžete změnit hlasitost zvuku. Vyberete si zde zejména analogové modely, což znamená, že zde prakticky nedochází k redukci okolního šumu.

Cena naslouchátka nad 550 Kč s DPH

Nad tuto cenovou hladinu si zakoupíte lepší modely. Můžete si zde vybrat i digitální naslouchátka, která jsou zároveň závěsná. Díky tomu si můžete sami nastavit naslouchadlo a odstranit nepříjemné šumy a hluky, které vám vadí. Některé modely můžete propojit i s chytrým telefonem a ovládat ho přes něj. Takové modely stojí i přes 1 000 Kč s DPH.

Naslouchátka a pár slov na závěr

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat nové naslouchátko, které vám umožní slyšet vše. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát pro výběr tohoto druhu zboží.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nového naslouchátka pomohli a vy si teď vyberete kvalitní model, který bude přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady a uslyšíte naprosto vše.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt v podobě nového naslouchátka zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem naslouchátka. Dozvíte se tam také, které naslouchátka jsou kde skladem a za jakou se prodávají cenu v různých obchodech.

NázevVzhledOrientační cena (s DPH)Dostupnost
DZ-319 Nabíjecí naslouchátko za uchoNaslouchátko DZ-319 Nabíjecí naslouchátko za ucho854Zobrazit v obchodech
Naslouchátko nabíjecí JH905Naslouchátko Naslouchátko nabíjecí JH905819Zobrazit v obchodech
Axon D-322 Digitální nabíjecí naslouchátko za uchoNaslouchátko Axon D-322 Digitální nabíjecí naslouchátko za ucho3190Zobrazit v obchodech
Beurer HA 20Naslouchátko Beurer HA 20695Zobrazit v obchodech
Weinberger Naslouchátko JH-906Naslouchátko Weinberger Naslouchátko JH-906399Zobrazit v obchodech
Platinium Osobní zesilovač dobíjecí Power JH-905Naslouchátko Platinium Osobní zesilovač dobíjecí Power JH-905699Zobrazit v obchodech
Sound Power Nejmenší digitální sluchadlo STARKEY MUSENaslouchátko Sound Power Nejmenší digitální sluchadlo STARKEY MUSE12500Zobrazit v obchodech
ZinBest Digitální nabíjecí naslouchátko za ucho VHP-1206Naslouchátko ZinBest Digitální nabíjecí naslouchátko za ucho VHP-12062690Zobrazit v obchodech
Vohom VHP-601 Digitální mini naslouchátkoNaslouchátko Vohom VHP-601 Digitální mini naslouchátko1990Zobrazit v obchodech
Platinium Digital JH-351Naslouchátko Platinium Digital JH-351899Zobrazit v obchodech
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 3.8]

Mohlo by vás také zajímat