Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Hoverboard: Test a výběr nejlepších hoverboardů

Hoverboard

Hoverboard, známý též jako kolonožka, dvoukolka nebo gyroboard, je moderním vozítkem, se kterým si užijete spoustu zábavy. Vybrat nejlepší hoverboard, který bude dokonale vyhovovat vašim potřebám nemusí být úplně jednoduché v dnešní době, protože na internetu a v obchodech najdete mnoho různých modelů. Naštěstí jsme pro vás sepsali tento článek, ve kterém se dozvíte o důležitých parametrech, které je potřebné znát pro výběr toho nejlepšího hoverboardu. Pokud si chcete zakoupit hoverboard, tak pokračujte ve čtení tohoto článku, protože s v něm dozvíte velmi důležité informace k výběru.

Hoverboardy: Test a výběr 10 nejlepších modelů

Vybrali jsme pro vás 10 nejlepších hoverboardů dostupných v roce 2022. Jak jsme je vybírali? Vybrali jsme ty nejlepší hoverboardy podle hodnocení uživatelů. Seřadili jsme je do přehledné tabulky, takže si je můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud preferujete nejlepší cenu, tak si můžete seřadit modely podle orientační ceny.

NázevVzhledVýkon motoruMax. rychlost (v km/h)Typ hoverboarduFunkce bluetoothOrientační cena (s DPH)Dostupnost
Kolonožka Standardhoverboard Kolonožka Standard350 W16StandardNe6290Zobrazit v obchodech
Kolonožka Offroadhoverboard Kolonožka Offroad350 W16OffroadAno5299Zobrazit v obchodech
Future Board G21 PROhoverboard Future Board G21 PRO350 W16StandardAno3880Zobrazit v obchodech
Kolonožka Roverhoverboard Kolonožka Rover350 W15OffroadAno5999Zobrazit v obchodech
Kolonožka Offroad Lightninghoverboard Kolonožka Offroad Lightning300 W15OffroadAno5499Zobrazit v obchodech
Kolonožka Premiumhoverboard Kolonožka Premium350 W16StandardAno4499Zobrazit v obchodech
Hoverboard SPARTAN SMARTHoverboard SPARTAN SMART250 W12StandardNe5480Zobrazit v obchodech
Defiant DF-GR6.5BT Redhoverboard Defiant DF-GR6.5BT Red158 W12StandardNe3999Zobrazit v obchodech
ARCHOS Hoverboard XLhoverboard ARCHOS Hoverboard XL250 W12StandardAno6580Zobrazit v obchodech
Hooboard Classichoverboard Hooboard Classic350 W20StandardAno4199Zobrazit v obchodech

Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací server Heureka. Na něm si lze porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení uživatelů u různých modelů hoverboardů.

Hoverboard: Recenze a popis 5 nejlepších modelů hoverboard z našeho srovnání

1. Hoverboard Kolonožka Standard

Prvním hoverboardem, který se umístil jako první v naší tabulce je model Kolonožka Standard. Výrobcem tohoto modelu je firma Eljet. Tento model hoverboardu je vybaven elektromotorem s výkonem 2x 350 W. Jeho maximální rychlost je 16 km/h. Maximální nosnost tohoto modelu je 120 kg. Dojezd tohoto modelu je 15 – 20 kilometrů. Maximální úhel stoupání je 25°. Model je vybaven baterií o kapacitě 4,4 Ah. Dá se nabít za necelé 2 hodiny. S tímto modelem hoverboard kolonožky si určitě užijete spoustu zábavy. Kolonožka Standard je vhodná jak pro úplné začátečníky tak i zkušené jezdce. Tato Kolonožka Standard se hodí na běžné ježdění.

Jak je model Kolonožka Standard hodnocen jeho uživateli? Uživatelům se především líbí dobrá kvalita tohoto modelu. Lidem se také líbí, že tento model obsahuje značkovou baterii a funkce zamykání pomocí dálkového ovládání.

2. Hoverboard Kolonožka Offroad

Dalším modelem v pořadí je Kolonožka Offroad. Jedná se o další model od výrobce Eljet. Tento model je vybaven motorem s výkonem 2x 350 W. Model je typu offroad, takže si s ním můžete vyjet i do náročnějšího terénu a nemusíte s ním jezdit pouze po rovince. Je vybaven baterií od výrobce Samsung, jedná se tedy o kvalitní značkovou baterii, která vám vydrží docela dlouho. Tato baterie má kapacitu 4,4 Ah. S tímto přístrojem jste schopni ujet až 20 kilometrů. Tento hoverboard je konstruován s širšími koly než u standardního typu kolonožky. Jaká je maximální nosnost u tohoto modelu? Maximální nosnost pro jezdce je 120 kg. Tento hoverboard si můžete vybírat v několika variantách a to Graffiti, Fire, Crazy. Dále si můžete vybrat i model, který má lepší vybavení a to například model s bluetooth reproduktorem.

Jak je Kolonožka Offroad GRAFFITI hodnocena jeho uživateli? Uživatelům se u tohoto modelu nejvíce líbí dostatečná výdrž baterie. Dále se jim líbí, že tento offroad model dobře jezdí i po trávě. Některým uživatelům se nelíbí vyšší váha tohoto modelu.

3. Hoverboard Future Board G21 PRO

Hoverboard Future Board G21 PRO se umístil v našem srovnání na třetím místě. Tento model může jet až 16 km/h. Maximální nosnost u tohoto modelu je 120 kg. Doba nabíjení je 2 hodiny. Celkový dojezd tohoto modelu je 15 až 20 km. Model je vybaven kvalitní lithiovou baterií. Future Board G21 Pro je vybaven i LED podsvícením, díky kterému vás nikdo nepřehlédne. Můžete si tento mini segway propojit i s vaším mobilem pomocí Bluetooth a přehrávat si tak vaši oblíbenou hudbu. Díky tomu si s tímto strojem užijete spoustu zábavy.

4. Hoverboard Kolonožka Rover

Na čtvrtém místě se umístila Kolonožka Rover. Tento model má zajímavou konstrukci a pěkný a zároveň kvalitní design kol. Tato kolonožka je v kategorii offroad modelů. Baterie u tohoto modelu má kapacitu 4,4 Ah. Model stačí nabíjet pouze 2 hodiny do provozuschopného stavu. Výkon motoru je 350 W. S tímto modelem se pohodlně dostanete i do terénu. Maximální nosnost u tohoto modelu je 120 kg. Tato kolonožka dosahuje maximální rychlosti kolem 15 km/h. Dojezdová vzdálenost je 15 až 20 km. K tomuto modelu si můžete stáhnout i aplikaci do Androidu nebo iOS na váš chytrý mobilní telefon. S touto aplikací pak budete velmi jednoduše ovládat tuto kolonožku.

Jak je tato Kolonožka Rover hodnocena uživateli? Zákazníci a uživatelé si u tohoto modelů chválí možnost rychlého dobíjení, ovládání pomocí aplikace a velmi snadné a intuitivní ovládání. Dojezd ale není úplně skvělý podle některých uživatelů.

5. Hoverboard Kolonožka Offroad Lightning

Dalším gyroboardem, který se umístil v našem srovnání je model Lightning Offroad. Již podle názvu můžete odvodit, že tento model je určen i pro offroad ježdění. Pokud vás nebude bavit jezdit pouze po rovných úsecích, je hoverboard typu offroad skvělou volbou. Model je vybaven bluetooth. Výkon motoru je na obou kolech 300 W. Tato kolonožka může jet rychlostí až 15 km/h. Dojezdová vzdálenost je 15 km. Nosnost je 120 kg. Kapacita baterie u tohoto modelu je 4,4 Ah. Tento model je vybaven 2 LED diodami. Model má nafukovací 10″ pneumatiky. Pokud sháníte offroad kolonožku s hezkým designem, pak je právě Kolonožka Offroad Lightning tou pravou pro vás.

Jak vybrat hoverboard

Výběr hoverboardu se může zdát jako složitou záležitostí. Pokud nechcete trávit několik hodin na internetu vyhledáváním ideálního modelu a studování všech dostupných parametrů, pak si přečtěte tento návod o tom, jak vybrat hoverboard. Pojďme si nyní detailněji představit jednotlivé parametry, které je potřebné znát k výběru ideálního hoverboardu.

Typy hoverboardů

Před výběrem je dobré se seznámit s tím, jaké jsou dostupné typy hoverboardů. Můžete si vybírat ze tří typů hoverboardů. Výběr typu záleží na tom, jak chcete danou kolonožku používat a kde s ní budete jezdit. Můžete si vybírat ze standardního, offroad nebo z prémiových hoverboardů.

Standardní typ hoverboardu

Standardní hoverboardy jsou určeny na běžné ježdění hlavně na rovném povrchu. S tímto typem můžete jezdit jako uvnitř tak venku. Nedoporučujeme s ním však jezdit do terénu. Tento typ je lehčí a dá se díky tomu snadno přenášet. Tato kolonožka obvykle nejezdí větší rychlostí jak 10 km/h.

Offroadový typ hoverboardu

S offroadový typem hoverboardy můžete i do něco náročnějšího terénu. Velmi dobře si tedy dokáže poradit s nerovnostmi na cestě. Hodí se tedy na ježdění především ve venkovním prostředí. Díky tomu nemusíte jezdit pouze po rovných chodnících a cyklostezkách, ale můžete se vydat i do většího terénu. Například tento typ zvládne cestu i po trávě a dalších nerovnostech. Je to hlavně díky tomu, že tento typ hoverboardu má vyšší profil a lepší zpracování. Typ je vybaven většími koly a má klasické pneumatiky. Dále tento typ nabízí i o něco vyšší rychlost. Můžete s ním tedy jet i více jak 15 km/h. Tento typ obvykle ujede i delší vzdálenost než standardní typ.

Prémiový typ hoverboardu

Prémiové hoverboardy vám nabízí mnohem lepší komfort. Dokáží totiž spojit výhody obou předchozích typů. Nabízí také mnohem kvalitnější zpracování a propracovanější design. Další výhodou u těchto modelů je i jejich vyšší výkon včetně lepší stability. Rychlost u tohoto typu se obvykle pohybuje kolem 20km/h. Výhodou u tohoto typu jsou i jeho skladné rozměry, takže se dá velmi dobře uložit.

Baterie u kolonožky

Hoverboardy jsou logicky napájeny z baterie a proto se při výběru musíme zaměřit i na parametry baterie. Na baterii velmi záleží, protože ta určuje jak dlouho budete jezdit a jak rychle se dokáže hoverboard dobít. Je dobré si vybrat baterie, které disponují dostatečnou kapacitou baterie, dobrou rychlostí nabíjení a vyšší životností. Tyto vlastnosti naplňují baterie typu Li-Ion.

Kolonožky jsou nabíjeny nabíječkou. Při výběru se také zaměřte na to, jak dlouho se baterie bude nabíjet. Většina kolonožek se nabije za dobu kolem 2 hodin. Pokud si vyberete model s baterií, která má mnohem větší kapacitu, pamatujte na to, že doba nabíjení bude delší, ale za to budete moc na koloběžce jezdit o něco déle.

Kapacita baterie se udává v mAh. Čím je tato hodnota větší, tím bude mít gyroskop mnohem delší dobu provozu. Jak dlouho vám kolonožka vydrží nabita (jak dlouhý bude mít dojezd) záleží také na výkonu a vašem stylu ježdění.

Výkon hoverboardu

Dalším parametrem, na který je vhodné se zaměřit, je výkon. Elektromotor pohání hoverboard a jeho výkon je tak velmi důležitým parametrem. Výkon nám ovlivňuje to, jakou rychlostí dokáže daný hoverboard jet. U většiny modelů je udáván výkon na každém kole zvlášť. Výkon se udává ve Wattech (W). Na běžné používání by měl stačit výkon kolem 350 W. Pokud budete vyžadovat vyšší rychlost, můžete si vybírat model s výkonem kolem 800 W a více. Pamatujte však také na to, že modely s vyšším výkonem vám budou ovlivňovat to, jak dlouhý bude mít hoverboard dojezd.

Vyšší výkon obvykle značí menší dojezd, ale záleží také na tom, jak velikou kapacitu má baterie. S vyšším výkonem by měl být model vybaven baterií s větší kapacitou.

Dojezd

Dojezd je hodnotou, která vám udává, jak daleko můžete dojet na jedno nabití. Dojezd se udává v kilometrech. U nejlepších modelů se celkový dojezd pohybuje kolem 20 km. Myslete však na to, že realita dojezdu může být o něco nižší než udává výrobce. Hodně záleží na vašem stylu jízdy a dalšími faktory, které neovlivníte.

Stoupání

Dalším parametrem, na který je potřeba se při výběru zaměřit, je stoupání. Gyroboardy mohou jezdit i do kopce. Jak dobře to zvládnou záleží na jejich celkovému výkonu. Pokud máte na své cestě kopce, tak se podívejte na to, zda to váš model gyroboardu zvládne. Stoupání se udává ve stupních. Tato hodnota značí úhel stoupání. Obvykle hoverboardy zvládají stoupání kolem 15° a ty nejlepší modely zvládnou až 25°.

Rychlost hoverboardu

Určitě vás bude zajímat i rychlost hoverboardu. Rychlost, která je u modelů udáváná, značí maximální rychlost, kterou dokáže hoverboard dosáhnout za ideálních podmínek. Rychlost modelu samozřejmě ovlivní i vaše váha, stoupání, hodnota aktuálního dobití a případně i jiné externí faktory.

Různé gyroboardy jsou schopny dosahovat rozdílných maximálních rychlostí. Setkáte se s modely, které pojedou pouze kolem 5 km/h a některé i více jak 20 km/h.

Maximální nosnost

Velmi důležitým parametrem je i maximální nosnost. Některé hoverboardy totiž nenabízí vysokou hodnotu maximální nosnosti, u některých se setkáte s nosností pouze kolem 60 kg. Nejvyšší maximálni nosnost u hoverboardů se pohybujem kolem 120 kg. Záleží však na daném modelu a proto se vždy dívejte na nosnost u každého modelu.

Příslušenství

V dnešní době se u různých gyroboardů setkáte s různorodým příslušenstvím. S jakým příslušenstvím se tedy nejčastěji setkáte u dostupných hoverboardů na našem trhu? Je jich celá řada, setkáte se například s alarmem, osvětlením, dálkovým ovládáním, blatníky a mnoho dalšího. Pojďme si tedy některé příslušenství, se kterým se můžete nejčastěji setkat, představit.

 • Hoverboard – osvětlení – Osvětlení může být výbavou různých modelů kolonožek hoverboard, které vám pomůže lépe vidět nebo být lépe viděn za horších světelných podmínek.
 • Hoverboard a bezpečnostní alarm – Jedná se hlavně o bezpečnostní prvek, který by měl zabránit před případnou krádeží vašeho hoverboard stroje.
 • Hoverboard a blatníky – S blatníky se setkáte u řady různých modelů dvoukolek typu hoverboard či kolonožek. Díky blatníkům může váš hoverboard jezdit i za zhoršeného počasí.
 • Hoverboard a taška na přepravu – K některým modelům přístroje hoverboard je dodávána i taška na přepravu. V této tašce můžete jednoduše přenášet váš hoverboard.

Cena hoverboardu

Posledním parametrem, na který se zaměříme, je cena hoverboardu. Pojďme si představit, co od jednotlivých cenových kategorií můžete očekávat, protože pak si můžete lépe naplánovat váš rozpočet pro nákup vašeho nového hoverboardu. Ceny hoverboard začínají již na hodnotě kolem 4 000 Kč.

Cena do 6 000 Kč

Co můžete očekávat od těch úplně nejlevnějších modelů hoverboard? V cenové kategorii do 6 000 Kč zakoupíte ty nejlevnější dvoukolky hoverboard. V této kategorii si vyberete standardní i offroad kolonožky. Nejlevnější modely se pohybují na trhu s cenovkou kolem 4 000 Kč. Tyto modely mají logicky i díky své ceně nižší kvalitu zpracování. Tyto modely mívají i nižší celkový dojezd a nižší rychlost. U některých modelů získáte i praktickou přepravní tašku.

Cenová hladina od 6 000 Kč do 8 000 Kč

Tuto cenovou kategorii můžeme označit jako zlatou střední cestu, protože se zde setkáte s mnoha kvalitními modely kolonožek. Vyberete si zde offroad hoverboardy i klasické standardní modely. Tyto modely nabízí i lepší maximální nosnost, lepší rychlost a mnohem lepší zpracování. Některé modely nabízejí i možnosto připojení pomocí bluetooth nebo přehrávání hudby během jízdy.

Nejdražší modely s cenovkou nad 8 000 Kč

Tyto modely s vyšší cenou nabízejí zajímavý design, vyšší výdrž, výkon a mnoho dalších vylepšených parametrů. Můžete si zde vybrat i dálkové ovládání. Můžete si vybrat i modely s velmi vysokým výkonem, který se může pohybovat až kolem hodnot nad 1 000 W. Ceny úplně těch nejdražších modelů se mohou pohybovat kolem 50 000 Kč a lze zakoupit i mnohem dražší modely.

Hoverboard – Jak jezdit na kolonožce hoverboard?

Jezdění na hoverboardu může být pro začátečníka docela složité. Podívejte se na toto video, kde se dozvíte o tom, jak správně jezdit na kolonožce.

Hoverboard – Proč si ho zakoupit?

Ke koupi hoverboardu je několik zásadních důvodů. Pokud si nejste jisti, zda je hoverboard či kolonožka pro vás, pak se podívejte na těchto 7 důvodů, proč si zakoupit tento přístroj.

 1. Je elektrický
 2. Užijete si s ním spoustu zábavy
 3. Je vybaven světly nebo bluetooth
 4. Vypadá zajímavě
 5. Snadná údržba
 6. Je šetrný k životnímu prostředí
 7. Je snadno skladný

Závěrem

V tomto článku jsme si pověděli o nejdůležitějších parametrech, které je vhodné znát k výběru toho nejlepšího modelu hoverboardu. Hoverboard je moderní technologií, se kterou si užijete mnoho hodin zábavy. Doufáme, že jsme vám s výběrem pomohli a vybrali jste si váš nový hoverboard, se kterým si užijete spoustu zábavy a bude vám fungovat po spoustu měsíců či let a ujedete na něm mnoho kilometrů.

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat