Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Žehličky na vlasy: Jak vybrat žehličku a nejlepší žehličky na vlasy


Můžete dát sbohem nerovným vlasům s kvalitními modely žehliček na vlasy.  Dnes najdete na trhu mnoho různých typů modelů žehliček, které mají spoustu parametrů. Tyto modely zvládnou vlasy narovnat, vytvořit lokny nebo nakrabatit vaše vlasy.

Pokud hledáte ty nejlepší modely žehliček na vlasy, pak jste tu správně, protože vám pomůžeme s jejich výběrem a vyberete si tak ideální žehličku na vlasy, která vám bude perfektně vyhovovat.

Na trhu žehliček na vlasy najdete spoustu různých značek jako je například Remington, L’Oréal, ECG, Rowenta a mnoho dalších. A protože najdete mnoho různých modelů, nemusí být jednoduché se v tom všem vyznat. Proto se dozvíte o tom, jak vybrat žehličku na vlasy v následujícím článku. Zaměřili jsme se na ty nejdůležitější parametry, které vám pomohou s výběrem ideálního modelu.

Nejlepší modely žehliček jsou dnes velice cenově dostupné, takže je můžete pohodlně používat jak na profesionální tak i na domácí použití a může si je dovolit doopravdy každý. Žehlička na vlasy by měla být vedle fénu na vlasy běžnou výbavou nejen vaší domácnosti.

V minulých dobách se vám občas mohlo stát, že jste si vlasy mohli některými žehličkami na vlasy poškodit. Díky současnému technologickému pokroku od výrobců žehliček na vlasy se vám to již nebude stávat, protože jsou dnes modely vybaveny řadou užitečných funkcí, které vám usnadní jejich používání a umí předcházet různým nepříjemnostem.

Díky žehličkám na vlasy budete mít perfektní účes a nemusíte ani nutně investovat vysoké částky. Budete mít tak dokonalý účes za pár kaček, který bude každý obdivovat. I levné modely žehliček toho dokážou hodně.

Žehlička na vlasy: Proč si koupit žehličku na vlasy?

Žehlička na vlasy vám umí vykouzlit krásně rovný účes nebo naopak dokonale kudrnatý. Umí žehlit i natáčet vlasy. Jsou vhodné pro jemné i silné vlasy. Můžete si vybírat z mnoha dostupných funkcí. Vyberete si i cenově dostupné žehličky, které vás potěší tím, kolik toho zvládnou.

Používání žehličky na vlasy je velice jednoduché a zvládne to doopravdy každý. Můžete mít tak dokonalý a nádherný účes během chvilky a za pár korun. Pokud toužíte po dokonalém účesu, pak je žehlička na vlasy tím nejlepším přístrojem, který vám toto přání splní.

Nejlepší žehličky na vlasy podle Heureky

Test a výběr 10 nejlepších žehliček na vlasy (2024)

Vybrali jsme pro vás 10 nejlepších modelů žehliček na vlasy. Vybírali jsme žehličky podle uživatelských hodnocení. Udělali jsme velkou analýzu všech dostupných modelů žehliček na trhu a vybrali tak ty nejlepší, které jsou nejlépe hodnoceny od zákazníků. Seřadili jsme je pro vás do přehledné tabulky, kterou si můžete třídit podle vašich preferencí. Pokud preferujete například hlavně cenu, můžete si seřadit tyto nejlepší modely od nejlevnějších po nejdražší nebo naopak.

Žehlička na vlasyVzhledDoba nažhavení (v s)Povrch destičekDélka destiček (v mm)IonizaceMaximální teplotaOrientační cena žehličky (s DPH)Dostupnost
Žehlička Remington S8500 Shine TherapyŽehlička na vlasy Remington S8500 Shine Therapy Žehlička15Keramický110Ne230 °C729Zobrazit v obchodech
Žehlička Remington S 3500Žehlička na vlasy Remington S 3500 Žehlička15Keramický110Ne230 °C538Zobrazit v obchodech
Žehlička Remington Sleek & Curl S6500Žehlička na vlasy Remington Sleek & Curl S6500 Žehlička15Keramický110Ne230 °C649Zobrazit v obchodech
Žehlička Remington S 9500 PearlŽehlička na vlasy Remington S 9500 Pearl Žehlička10Keramický110Ne230 °C934Zobrazit v obchodech
Žehlička Remington PROluxe S9100Žehlička na vlasy Remington PROluxe S9100 Žehlička15Keramický110Ne230 °C1390Zobrazit v obchodech
Žehlička BaByliss MS21EŽehlička na vlasy BaByliss MS21E Žehlička20Satinový32Ne170 °C748Zobrazit v obchodech
Žehlička Rowenta SF 4522D0Žehlička na vlasy Rowenta SF 4522D0 Žehlička60Turmalinový25Ano230 °C999Zobrazit v obchodech
Žehlička Concept VZ-1420Žehlička na vlasy Concept VZ-1420 Žehlička-Keramický100Ano120 °C299Zobrazit v obchodech
Žehlička Rowenta SF 3122Žehlička na vlasy Rowenta SF3122 Žehlička60Turmalinový90Ano230 °C549Zobrazit v obchodech
Žehlička BaByliss Pro 2151Žehlička na vlasy BaByliss Pro 2151 Žehlička20Keramický16Ne200 °C495Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací server Heuréka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení uživatelů u různých modelů žehliček na vlasy.

Žehlička na vlasy: Jak vybrat žehličku na vlasy

Na trhu najdete hodně modelů různých žehliček na vlasy, které mají různé parametry, značky a mnoho dalších rozdílných vlastností. Díky tomu nemusí být jednoduché se ve výběru správné žehličky vyznat. Proto jsme pro vás sepsali následující návod na to, jak správně vybrat ten nejlepší model žehličky na vlasy. Pojďme si popsat několik hlavních parametrů podle kterých byste se měli řídit při rozhodování nad modely žehliček. S jakými parametry se tedy setkáte?

Materiál žehlící plochy

Prvním parametrem, na který se zaměříme je to, jaký materiál má žehlící plocha u daného modelu žehličky. Tento parametr byste rozhodně neměli nijak podceňovat. Setkáte se s několika materiály, případě s jejich kombinacemi. Můžete si vybrat z keramiky, titanu, kovu, teflonu, kombinace keramiky-tourmelínu nebo titanu-keramiky.

Kovový materiál

Žehličky s kovovým materiálem patří mezi ty levnější modely. Dá se říct, že kovový materiál není tolik vhodný pro žehlení vlasů a modely s kovovými destičkami mohou vaše vlasy docela snadno poškodit. Obecně moc nedoporučujeme žehličky na vlasy s kovovým materiálem a to i přes to, že tyto modely bývají nejlevnější. Pokud toužíte po bezproblémovém rovnání vašich vlasů, poohlédněte se po dokonalejší materiálech.

Keramický materiál

Modely žehliček vybaveny destičkami vyrobených z keramického materiálu mají tu výhodu, že se tento materiál velice rychle zahřeje. Další výhodou je to, že vaše vlasy zahřejí rovnoměrně a díky tomu se hodí zejména pokud máte citlivé, jemné anebo lámavé vlasy.

Destičky vyrobené z turmalínu

Turmalín je drahokam, který tvoří skupinu klencových minerálů. Díky svým vhodným vlastnostem nachází i využití pro povrch destiček u žehliček, které jsou určeny na péči o vlasy.

S jakými výhodami se setkáte u žehliček, které mají destičky vyrobené z turmalínu? Žehličky na vlasy, které jsou vybaveny destičkami vyrobených z turmalínu, mají několik vlastností, se kterými se u jiných materiálů nesetkáte. Turmalín umí ionizovat (vydávat záporné ionty) a vydávat infračervené světlo. Tyto vlastnosti přispívají k lepším vlastnostem při žehlení vašich vlasů. Umí je udělat lesklejší a zároveň nedochází tolik k vysušení vašich vlasů a díky tomu se netřepí a ani se nijak při procesu žehlení nelámou.

Titanový materiál

Jaké jsou výhody titanových žehliček na vlasy? Mezi hlavní výhody titanových destiček u žehliček na vlasy patří to, že se dokáží rovnoměrně zahřát a dosahují mnohem vyšších teplot. Žehličky na vlasy se hodí i pro profesionální použití a hodí se na hrubé, husté a pevné vlasy. Zvládnou tedy i složitější proces narovnávání vlasů. Titanové žehličky také umí ionizovat a díky tomu dokáži efektivně odstraňovat statickou energii z vlasů. Titan bývá považován za velice kvalitní materiál, tudíž žehličky na vlasy, které jsou vyrobeny z titanu většinou vydrží řádově déle než žehličky z ostatních materiálů.

Teflonový materiál

Setkáte se i s žehličkami na vlasy, které mají destičky pokryty teflonový materiálem. Tento materiál můžete znát například z pánví či jiných kuchyňských pomocníků. Hlavní výhodou tohoto materiálu je to, že patří mezi nejvíce kluzké materiály. Výhodou je hlavně to, že zabraňují připalování. S tímto materiálem se ovšem nesetkáte u mnoha modelů. Na našem trhu je nabídka modelů s teflonem spíše omezená.

Kombinace materiálů

Setkáte se také s nabídkou modelů žehliček, které kombinují výše zmíněné materiály. Mohou tak kombinovat výhody jednotlivých materiálů. Setkáte se s kombinacemi keramika-turmalín nebo keramika-titan. S kombinací materiálů se setkáte i u levnějších modelů.

 • Kombinace keramika-titan – Modely, které kombinují keramiku a titan nabízí především výhodu mnohem většího rozpětí teploty. Dají se použít prakticky pro skoro všechny typy vlasů. Modely vyrobeny z kombinace keramiky a titanu jsou většinou o něco dražší.
 • Kombinace keramika-tourmelín – Modely s kombinací keramiky a tourmelínu jsou vhodné pro velice jemné a tenké vlasy.

Žehlící plocha u žehličky: Velikost a tvar

Dalším parametrem pro výběr žehličky na vlasy je velikost a tvar žehlící plochy u žehličky na vlasy. Podle velikosti si můžete vybírat buď z úzkých nebo širokých žehliček. Tvar si můžete vybírat buď zaoblený či kulatý. Nyní si pojďme říct, v čem se tyto jednotlivé parametry liší.

Typy velikostí

 • Úzká žehlící plocha – Žehličky s úzkou žehlící plochou se hodí hlavně na lokny. Hodí se pro toho, kdo má krátké vlasy.
 • Širší žehlící plocha – Žehličky s širokou žehlící plochou jsou vhodné na husté a dlouhé vlasy. Širší žehlící plocha zajistí rychlejší a o něco snadnější žehlení vlasů.

Tvary

Můžete si vybírat žehličky kulaté nebo zaoblené. Žehličky s těmito tvary vám značně usnadní práci při tvorbě loken.

Žehličky a jejich dostupné funkce

S jakými funkcemi se u žehliček na vlasy můžete setkat? Tyto funkce by vám měli ulehčit jejich používání a zlepšit tak celý proces žehlení a úpravu vašich vlasů. Pojďme se seznámit s nejčastějšími funkcemi, kterými mohou být dostupné modely na trhu vybaveny. To by vám měli pomoci při rozhodování zda daný model koupit nebo ne.

Nejčastější funkce dostupných žehliček:

 • Ionizace – Ionizace je funkce, která umožňuje vyzařování negativních iontů. Tyto negativně nabité ionty by měli napomáhat zabránění poškození vlasů a zbytečné elektrizaci.
 • Vnější záhřevné desky – Tyto vnější destičky vám pomohou při tvorbě kudrlin a vln ve vašich vlasech.
 • Indikátory – Indikátor vás upozorní na moment, kdy je žehlička již plně zahřátá a můžete ji tak začít aplikovat na vaše vlasy.
 • Funkce rychlého nahřívaní – Díky této funkci nahřejete přístroj velice rychle. To se hodí, pokud potřebujete přístroj rychle zahřát a nemáte mnoho času na úpravu vlasů.
 • Displej – Některé modely mají ve výbavě displej. Tento displej vám ukáže spoustu užitečných informací, například aktuální teplotu.
 • Parní funkce u žehličky – Tato funkce může mít pozitivní vliv na křehké vlasy. Dobře také působí i na jemné vlasy.
 • Funkce pro žehlení mokrých vlasů – Tato funkce vám dává možnost žehlit si vlasy i když je máte právě vlhké. Bez této funkce nemůžete používat žehličku na mokré vlasy.
 • Nastavitelná teplota – Umožňuje konstantní nastavení teploty během celého procesu žehlení vašich vlasů.

Výběr podle ceny

V jakých cenových kategoriích můžete žehličku na vlasy zakoupit? Je to důležité vědět, protože podle toho si naplánujete váš rozpočet a vyberete si tak žehličku, která bude umět vše to, co potřebujete.

Nejlevnější modely s cenou do 1 000 Kč

Nejlevnější kategorie. Nejlevnější modely se dají zakoupit již do jednoho tisíce korun. S jakými žehličkami se v této nejdostupnější kategorii setkáte? Koupíte si modely, které jsou vyrobeny z keramického materiálu nebo turmalínového. Můžete se také setkat s modely, které mají kombinovaný materiál na destičkách. Nejlevnější modely nemají mnoho funkcí, ale můžete se i zde setkat s modely, které jsou vybavené například ionizací nebo nastavitelnou teplotou.

Zlatá střední cesta: 1 000 Kč až 3 000 Kč

Tato cenová kategorie je nejpopulárnější a najdete v ní také nejvíce modelů žehliček na vlasy. Bývají vybaveny řadou funkcí jako je například automatické vypnutí a dost často nechybí ani funkce ionizace. U dost modelů můžete regulovat teplotu podle vaší libosti. U některých modelů najdete ve výbavě dokonce i displej nebo kontrolky, které vám ukazují zda je model již dostatečně zahřátý a zda je již připraven k použití.

Cena nad 3 000 Kč

Od modelů s cenovkou nad 3 000 Kč můžete očekávat takové parametry, které umožňují i profesionální využití. Také zde najdete luxusní modely, které dbají na dokonalý vzhled a skvělé technické parametry. Můžete si vybírat z různých materiálů destiček.

Dostupné značky žehliček na vlasy

Z jakých značek žehliček si můžete na našem trhu vybírat? Popíšeme si ty nejčastější, které se objevují na našem trhu žehliček.

Žehličky na vlasy Remington

Remington se řadí mezi nejlepší značky v oblasti elektroniky, která je určena především na péči o vlasy. Historie sahá až do roku 1937, kdy byl na trh uveden první holící strojek od značky Remington. Tato značka nabízí mnoho různých produktů z mnoha kategorií a není výjimkou, že se u ní setkáte i s žehličkami na vlasy. Od této značky najdete hodně modelů žehliček na vlasy s mnoha parametry. Najdete dobré modely se skvělým poměrem cena / výkon. Pokud hledáte dobře cenově dostupné modely a zároveň kvalitní zpracování, pak jsou žehličky od Remingtonu skvělou volbou.

Žehličky na vlasy Rowenta

Od Rowenty si zakoupíte modely ze širokého sortimentu. Najdete tedy i žehličky na vlasy značky Rowenta. Ty vynikají dobrým zpracováním, mnoha funkcemi a dobrou cenou. Rowenta nabízí inteligentní řešení, které vám ulehčí používání. Rowenta se také zaměřuje na výrobu modelů, které vynikají ekologicky udržitelným designem.

Žehličky na vlasy L’Oréal

Kdo by neznal značku L’Oreál? Od této značky si zakoupíte cenově dostupné modely, které potěší všechny dámy. Tato značka je známá prakticky po celém světě a působí ve více jak 250 zemích světa. Značka L’Oréal patří mezi kvalitní značky, kterou si oblíbilo mnoho zákazníků a značce důvěřují. Od této značky zakoupíte například luxusní žehličku na vlasy L’Oréal SteamPod 2.0, která nabízí funkci páry a postará se tak i o vysoce citlivé vlasy.

Žehličky na vlasy ETA

žehličky eta

Kdo by neznal českou značku ETA? Mnozí z nás si ji pamatujeme jako výrobce vysavačů. Tato firma se dnes zabývá výrobou mnoha domácích spotřebičů včetně kvalitních žehliček na vlasy. Zakoupíte modely žehliček s více materiály destiček. Často jsou modely od značky ETA vybaveny ionizátorem a mnoho dalších užitečných funkcí. Výhodou modelů od značky ETA je to, že jsou dobře cenově dostupné skoro pro každého.

Žehličky na vlasy BaByliss

BaByliss je francouzskou značkou, která se specializuje na péči o vlasy a je tedy logické, že vyrábí i žehličky na vlasy. Historie značky BaByliss sahá až do šedesátých let 20. století. BaByliss nabízí na našem trhu několik žehliček na vlasy. Modely od značky BaByliss jsou dobře hodnoceny od jejich uživatelů. BaByliss modely jsou i dobře cenově dostupné. Například model BaByliss MS21E stojí kolem 700 Kč. Modely od této značky jsou vybaveny mnoha nástavci, které vám ulehčí a vylepší proces žehlení vašich vlasů.

Žehličky na vlasy Concept

žehličky concept

Značka Concept je významným dodavatelem domácích spotřebičů na náš trh. Concept je českou značkou založenou kolem roku 1991. Značka Concept má význačné portfolio domácích spotřebičů a výjimkou nejsou ani žehličky na vlasy. Od značky Concept zakoupíte žehličky na vlasy, které mají dobrý poměr ceny a výkonu. Modely od značky Concept jsou dostupné v mnoha internetových obchodech. Pokud hledáte levný model, je ten od značky Concept dobrou volbou.

Jak správně žehlit vlasy pomocí žehličky

Předtím než začnete s žehlením vlasů, měli byste svoje vlasy na tento proces předem připravit. Před použitím žehličky byste si měli svoje vlasy umýt, protože se během dne na nich může usadit prach či jiné nečistoty, které nám proces žehlení mohou znesnadnit nebo pokazit.

1. Umytí a vysušení vlasů

Při mytí vašich vlasů je vhodné použít hydratující a vyživující šampon. Ten nám zajistí, že vaše vlasy budou dostatečně měkké a tím lépe připravené pro použití žehličky. Před použitím žehličky se ujistěte, že jsou vaše vlasy dokonale suché. Rozhodně nepoužívejte žehličku na mokré vlasy. Pokud byste použili žehličku na mokré vlasy, pak hrozí jejich spálení. K rychlejšímu usušení můžete použít fén na vlasy. Po usušení vaše vlasy dobře rozčesejte.

2. Ochranný přípravek

Dále je vhodné použít ochranný přípravek na vlasy, který je ochrání proti horku. Tyto přípravky vaše vlasy ochrání před vysokým teplem a pomáhají tak zabránit jejich poničení či spálení. Rozhodně nepoužívejte lak ani tužidlo na vlasy. Vyhněte se aplikování tohoto přípravku na kořínky vlasů, protože pak byste mohli mít vlasy mastné.

3. Teplota žehličky

Nyní je důležité nastavit vaši žehličku na správnou teplotu. Vhodná teplota závisí od délky vašich vlasů. Doporučujeme si přečíst manuál k přístroji, protože každý model žehličky je odlišný v tomto kroku.

4. Žehlení

Nechte si místo cca 2,5 cm od kořenů vašich vlasů a začněte žehlit. Žehlete vaše vlasy po menších částech a žehlete tenké prameny vlasů. Menší prameny také stačí žehlit méně, tudíž bude celý proces žehlení značně rychlejší.

Pokud byste přišli na to, že cítíte pálení vlasů, okamžitě celý proces žehlení ukončete.

Pokud se vše povede tak jak má, podívejte se do zrcadla a užijte si váš nový styl účesu.

Doufáme, že vám tyto tipy pomohly při žehlení vlasů a zvládli jste to vše výborně.

Závěrem

V tomto článku jsme si pověděli, jaké jsou nejlepší modely žehliček na vlasy, jak je vybrat pomocí nejdůležitějších parametrů, o nejznámější značkách žehliček na vlasy a jak žehličku používat. Doufáme, že vám náš článek při výběru pomohl a vybrali jste si tak vhodný přístroj, který vás nezklame. Také doufáme, že vám bude váš nový model žehličky na vlasy fungovat po mnoho let bez jediné závady a stane se tak vašim věrným pomocníkem při úpravě a žehlení vašich krásných vlasů.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat