Menu Zavřeno

Test Horkovzdušných fritéz: Jak vybrat horkovzdušnou fritézu?

horkovzdusna friteza
Milujete-li smažená jídla stejně tak jako já, ale chcete žít o něco zdravěji, řešením může být horkovzdušná fritéza. Proč horkovzdušná fritéza? Tato fritéza je uzpůsobena tak, abyste do ní nemuseli dávat mnoho oleje, který není pro naše zdraví při smažení zrovna ideální. Horkovzdušná fritéza bývá nazývána též jako horkovzdušný hrnec. Připravit chutné domácí jídlo, do kterého nemusíte dávat olej, je velmi praktické. Hlavní výhodou je také fakt, že vaření vás s tímto přístrojem bude bavit.

Do horkovzdušné fritézy tak použijete mnohem méně oleje než u klasické fritézy a tím se stanou hranolky a další smažená jídla mnohem více snesitelnější pro naše tělo. Pohodlně tak připravíte mnohem zdravější již zmíněné hranolky nebo koblihy a mnoho dalších chutných pokrmů.

Horkovzdušné fritézy jsou poměrně novým typem fritéz. Sice se na našem trhu objevili již cca před 5 lety, ale z pohledu domácích spotřebičů je to docela krátká doba. A ze začátku měli některé horkovzdušné fritézy porodní bolístky. V dnešní době výrobci značně pokročili a horkovzdušné fritézy splňují vše to, co se od nich očekává.

Výrobci reagují na neutichající poptávku po zdravějším smažení. Smažená jídla mají rozhodně svoji nezaměnitelnou chuť a když už se je rozhodnete připravit, je mnohem lepší je připravit v horkovzdušné fritéze.

Na našem trhu se rázem objevila nabídka horkovzdušných fritéz od mnoha výrobců a s mnoha parametry. Proto není úplně jednoduché si vybrat tu nejlepší fritézu. Proto vám s výběrem horkovzdušné fritézy chceme pomoci. Díky našemu návodu se dozvíte, jak vybrat horkovzdušnou fritézu a mnoho dalších potřebných informací. Díky naší přehledné tabulce si vyberete nejlepší fritézu podle toho parametru, který je pro vás nejvíce klíčový. Naleznete tu také hodnocení a recenze horkovzdušných fritéz.

Výhodou horkovzdušné fritézy je také to, že se jednodušeji čistí a nemusíte náročně likvidovat litry oleje a tudíž jste i mnohem šetrnější k přírodě.

V jednom spotřebiči tak můžete restovat, fritovat, péct nebo dokonce i grilovat. Horkovzdušné hrnce tak mají mnoho použití a určitě se u vás v kuchyni neztratí. Jsou tak naprosto úžasnými pomocníky do vaší kuchyně. Připravíte tak vaší návštěvě zdravé jídlo, které přesto dobře chutná a i milovník smažených jídel ním nepohrdne.

Jejich nevýhodou může být to, že příprava v horkovzdušných fritézách probíhá o něco déle než v běžných fritézách.

Horkovzdušné fritézy: Výběr nejlepších modelů fritéz

V naší tabulce najdete ty nejlepší horkovzdušné fritézy, které jsou skvěle hodnoceny od zákazníků. Následující tabulku si můžete přehledně seřadit podle vašich požadovaných parametrů.

Název fritézyVzhled fritézyObjem nádoby (v kg)Příkon fritézy (W)Displej fritézyyČasovač Orientační cena fritézy (s DPH)Dostupnost fritézy
Sencor SFR 5320 WHhorkovzdušná fritéza Sencor SFR 5320 WH31400AnoAno1990Zobrazit fritézu v obchodech
Tefal YV960133fritovací hrnec <br data-lazy-src=1,51500AnoAno4288Zobrazit fritézu v obchodech
Tefal Versalio Deluxe 7v1 FR490070horkovzdušná fritéza Tefal Versalio Deluxe 7v1 FR4900701,31600NeAno1499Zobrazit fritézu v obchodech
DeLonghi F 28311horkovzdušná fritéza DeLonghi F 2831111800NeNe2133Zobrazit fritézu v obchodech
Tefal FF 230831horkovzdušná fritéza Tefal FF 23083111000NeAno899Zobrazit fritézu v obchodech
Tefal FF 162131 Filtra Onehorkovzdušná fritéza Tefal FF 162131 Filtra One1,21900NeNe1280Zobrazit fritézu v obchodech
AzurA AZ-AF20horkovzdušná fritéza AzurA AZ-AF2031400AnoAno1599Zobrazit fritézu v obchodech
Tefal FR491870horkovzdušná fritéza Tefal FR4918701,31600NeAno1499Zobrazit fritézu v obchodech
DOMO DO 513 FRhorkovzdušná fritéza DOMO DO 513 FR1,51800AnoAno3999Zobrazit fritézu v obchodech
Tefal FZ 760030horkovzdušná fritéza Tefal FZ 7600301,21350AnoAno3990Zobrazit fritézu v obchodech
Po kliknutí na odkaz „Zobrazit v obchodech“ budete přesměrováni na srovnávací server Heureka. Na něm si lze porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení uživatelů u různých modelů horkovzdušných fritéz. Všechny modely v tomto srovnání mají dobré hodnocení od zákazníků.

Horkovzdušná fritéza: Vybíráme horkovzdušnou fritézu

Již jako malé dítě jsem místo dortu raději chtěl řízek a určitě jste to mnozí z vás měli stejně jako já. A miluji řízek i do dnes. Vím, že smažení není nejzdravější formou přípravy jídla, a proto jsem hledal a objevil skvělého pomocníka do vaší kuchyně. Jmenuje se horkovzdušná fritéza.

Tento skvělý pomocník vám pomůže připravit křupavé hranolky nebo řízky bez výčitek svědomí, protože při přípravě použijete mnohem méně oleje, a přesto si jídlo zachová tak ceněné chuťové vlastnosti na které jsem zvyklí u smažených jídel.

Hodně fritéz s horkovzdušnou technologií umí smažit již na jedné lžíci oleje. Nebo dokonce můžete fritovat i bez oleje a tuků, protože i tak bude jídlo skvělé a křupavé.

Pojďme si říct, jak takovou horkovzdušnou fritézu vybrat. Není to úplně složité, ale je zde pár parametrů na které musíte myslet a jejich ignorace by vám mohla bránit v kvalitě používání výrobku.

Tyto horkovzdušné hrnce mají jednoduchý princip fungování a fungují tak, že v jejich útrobách proudí horký vzduch a který tak připravuje vaše jídlo. Je to zdravá forma přípravy.

Horkovzdušná fritéza: Princip fungování fritézy

Základním rozdělením horkovzdušných hrnců je podle jejich principu fungování. Můžete si tak zakoupit horkovzdušnou fritézu s halogenovým světlem. Ta díky halogenovému světlu vyrábí teplo a tímto způsobem usmaží vaše jídlo. Dalším typem je statická fritéza, která funguje tak, že horký vzduch koluje okolo vašeho jídla a tím ho ohřívá. Posledním typem podle principu fungování je fritéza s lopatkou. Ta se nazývá dynamickou fritézou a dokáže při fritování jídlo přimíchávat a tudíž dojde k jeho rovnoměrnému propečení.

Typy horkovzdušných fritéz:

  • Fritézy s halogenovým světlem – pečení probíhá díky teplu z halogenového světla
  • Dynamické fritézy – při pečení se jídlo promíchává
  • Statické fritézy – díky proudění horkého vzduchu upečou vaše jídlo

Objem

Při přemýšlení nad objemem horkovzdušné fritézy se je dobré zamyslet nad tím, pro kolik lidí budete jídlo připravovat. Objem horkovzdušné fritézy by se tedy měl odvíjet od množství a velikosti jídla, které budete připravovat.

Jídlo můžete připravovat prakticky bez oleje a díky tomu nepotřebujete řešit objem kapacity pro olej. Pokud vaříte pro sebe nebo pro dvě osoby, bude vám stačit horkovzdušný hrnec i s menším objemem.

Možnost mytí horkovzdušné fritézy v myčce

Pokud vlastníte myčku na nádobí, pak si vybírejte modely, které se dají mýt v myčce. Takových modelů je na našem trhu docela dost. Dívejte se do parametrů, zda se dají umývat v myčce. Mytí v myčce vám velmi usnadní čištění přístroje. Pokud takovou možnost nenaleznete v parametrech, podívejte se také do hodnocení od ostatních zákazníků. Z hodnocení může být patrné, zda se vámi vybraný model dá umývat v myčce na nádobí.

Velikost

Nezapomínejte také na rozměry vaší horkovzdušné fritézy. Logicky se velikost fritézy zvětšuje s větším objemem nádoby. Myslete tedy na to, aby se vám větší fritéza vešla do vaší kuchyně a myslete též na to, zda máte na ni dostatek místa abyste měli kde fritovat vaše jídlo.

Funkce a příslušenství

Horkovzdušné fritézy mohou disponovat mnoha různými funkcemi a také mají i různé příslušenství. Pokročilejší funkce vám usnadní používání tohoto přístroje. U lepších a dražších horkovzdušných fritéz se setkáte s mnohem lepšími funkcemi než u levnějších modelů.

Jaké funkce můžete očekávat u tohoto horkovzdušného přístroje?

Regulace teploty

Tato funkce vám umožní jednoduše regulovat teplotu. To vám umožní dokonale nastavit přesnou teplotu pro různé druhy pokrmů. Docílíte tak tím dokonalého propečení tak, jak si přesně žádáte.

Digitální displej

Modely s displejem vás budou informovat o aktuálním nastavení, teplotě a mnoho dalších věcí. Digitální displej je velmi užitečný. Uvidíte tak přesně, co se s tímto přístrojem děje, a jak a co aktuálně dělá. Lze si tak vybrat i modely s intuitivním LCD displejem, který je doopravdy velice přehledný pro každého uživatele. Digitální displej naleznete většinou u dražších modelů horkovzdušné fritézy.

Programy

U některých přístrojů máte možnost si vybrat a použít přednastavené programy, které vám pomohou s přípravou jídla a udělají tak pečení a fritování mnohem jednodušším. Díky tomu jenom vyberete program a nemusíte již myslet na nastavování teploty a další věci. Přednastavené programy vám tak zjednoduší vaření.

Časovač

Funkce časovače vám značně ulehčí přípravu jídla. Díky této funkci si tak můžete sami nastavit dobu fritování na minutu přesně.

Cena horkovzdušné fritézy

Pokud je cena jedním z hlavních kritérií, pak byste měli vědět v jakých cenových hladinách se horkovzdušné hrnce (fritézy) pohybují.

Nejlevnější modely fritéz

V nejlevnější cenové hladině se setkáte hlavně s modely horkovzdušné fritézy, které fungují na principu statické fritézy. Většinou mají objem cca 3 litry. U těchto modelů se můžete setkat s funkcemi jako je časovač a přepínač na vhodné nastavení teploty. Ceny v této hladině se pohybují do cca 2 500 Kč s DPH. Příprava jídla je možná prakticky bez tuku. Lze si vybrat modely s řadou příslušenství.

Zlatá střední cesta

V této cenové hladině máte již o něco lepší vybavenost horkovzdušných hrnců. U těchto modelů v této cenové hladině máte mnohem více funkcí a větší objemy. Připravíte v nich tak mnohem více jídla pro více osob. U těchto model se často setkáte s možností vybírat si přednastavené programy, což vám ušetří čas při nastavovaní fritézy. Lze si vybrat modely s řadou příslušenství. Příprava jídla je možná prakticky bez tuku. Tyto modely se dají obvykle umývat i v myčce na nádobí a tyto modely mají obvykle dobré hodnocení.

Nejlepší a zároveň dražší modely horkovzdušné fritézy

V této cenové hladině, která je nejvyšší, najdete různé modely a typy horkovzdušných hrnců. Tyto přístroje jsou nejlépe vybaveny a setkáte se u nich i s velkým objemem a výkonem, díky tomu připravíte jídlo o něco rychleji než u levnějších modelů. U těchto modelů se také setkáte s více příslušenstvím, které vám ulehčí přípravu mnoha druhů smažených pokrmů. Příprava jídla probíhá bez nadbytečného množství tuku. Tyto modely se dají obvykle umýt i v myčce. Tyto modely také nabídnou různé příslušenství a mají dobré hodnocení od zákazníků.

Dostupné značky horkovzdušných fritéz

Horkovzdušné fritézy Delonghi

Horkovzdušné fritézy Delonghi

DeLonghi je italský výrobce spotřebičů pro domácí použití. Tato firma vznikla v roce 1902 v Itálii. Značka DeLonghi nabízí mnoho spotřebičů jak kuchyňských, tak i domácích. DeLonghi můžete také znát díky výrobě skvělých kávovarů. DeLonghi se také zabývá výrobou horkovzdušných fritéz. Tyto fritézy jsou nejen vzhledné, ale i kvalitní. Mají též velmi dobrý poměr cena / výkon. Od této firmy si zakoupíte sofistikované horkovzdušné fritézy. Uživatelé si od firmy DeLonghi výrobky velice chválí.

Horkovzdušné fritézy Rohnson

Horkovzdušné fritézy Rohnson

Značka Rohnson pochází původně z Řecka. Tato značka pochází z roku 1982. Společnost se zabývá novými technologiemi včetně horkovzdušných fritéz. Od této značky najdete mnoho výrobků. Aktuálně od této značky horkovzdušné hrnce za dobrou cenu. U této značky Rohnson je též dobrý poměr cena / výkon a zákazníci si tyto modely hodně chválí.

Horkovzdušné fritézy Sencor

Horkovzdušné fritézy Sencor

Značka Sencor vznikla v Japonsku. Zabývá se prodejem a výrobou spotřebního zboží a vznikla v roce 1969. Od 90. let tuto značku vlastní česká firma Fast ČR. Zabývá se prodejem mnoha spotřebičů, které jsou cenově dostupné. Koupíte od ní i horkovzdušné hrnce Sencor. Najdete od ní velice jednoduché i o něco pokročilejší horkovzdušné fritézy.

Od této firmy zakoupíte mnoho přístrojů v různých cenových hladinách a provedeních. Zakoupíte tak modely s různou vybaveností a funkcemi. Předností této značky je hlavně dostupná cena, která je doopravdy dostupná pro každého.

Horkovzdušné fritézy Klarstein

Horkovzdušné fritézy Klarstein

Klarstein je německá značka, která se soustředí hlavně na pěkný design a inovace svých výrobků. A rozhodně neopomíjí kvalitu svých spotřebičů. Zakoupíte od ní horkovzdušné hrnce se vzhledným designem, skvělou kvalitou a se spoustou funkcí.

Horkovzdušné fritézy DOMO

Horkovzdušné fritézy DOMO

Domo je původně belgická značka s více jak 30 letou tradicí. Výrobky této firmy jsou dodávány na náš trh od roku 2009. Fritézy od značky DOMO mají hezký design a kvalitní zpracování. Její horkovzdušné fritézy jsou mezi zákazníky velice často oblíbeny.

Horkovzdušné fritézy Tefal

Horkovzdušné fritézy Tefal

Firma Tefal je známá tím, že v roce 1954 vynalezla nepřilnavou pánev. Zabývá se výrobou mnoha domácích spotřebičů, které jsou hezké a zároveň kvalitní i cenově dostupné. Od firmy Tefal si zakoupíte velice dostupné horkovzdušné fritézy, díky kterým pohodlně připravíte jídlo.

Horkovzdušné fritézy a pár slov závěrem

Doufáme, že jsme vám pomohli s výběrem toho nejlepšího horkovzdušného hrnce a pomohli vám tak s pochopením jednotlivých parametrů. Díky této horkovzdušné fritéze připravíte smažená jídla o něco zdravěji a navíc nemusíte používat tolik oleje, takže i ušetříte. A navíc nemusíte se namáhat s likvidací přebytečného oleje. Na fritování vám vystačí maximálně 2 lžíce oleje a můžete fritovat i úplně bez oleje. Přípravy jídla budou odteď jednoduché.

Horkovzdušná fritéza je mnohem zdravější alternativou k běžné fritéze. Lze na ní připravovat jídla bez tuku. Pokud se neobejdete bez smažení a chcete omezit smažená jídla, pak je horkovzdušná fritéza skvělou volbou. Horkovzdušná fritéza vám usnadní a zároveň zpříjemní domácí vaření a také ušetří i váš drahocenný čas. K přípravě nepotřebujete prakticky žádný olej. Při vaření tak ušetříte za olej a navíc nebudete muset olej složitě likvidovat a šetříte tím tak životní prostředí.

Nyní stačí si už jen vybrat správnou fritézu a naplnit s ní virtuální košík v některém z vámi preferovaných obchodů. Pokud hledáte co nejlepší cenu, podívejte se na různé slevové akce v různých internetových obchodech.

Mohlo by vás zajímat