Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Filtrační konvice


Filtrační konvice se hodí všude tam, kde je špatná kvalita vody nebo je z vody příliš cítit chlór. Také se může hodit pro cestovatele, kteří cestují na různá místa a na každém místě je jiná kvalita kohoutkové vody.

V poslední době se stále častěji v domácnostech nacházejí konvice, které jsou navíc vybaveny speciálním filtrem. Co od tohoto typu zařízení můžete očekávat a jakým parametrům byste měli věnovat svoji pozornost? Na toto se zaměříme v tomto článku o filtračních konvicích. Podíváme se zde také i na nejlepší filtrační konvice, které jsou dostupné na našem trhu.

Filtrační konvice se od rychlovarné konvice zásadně liší. Především nevaří vodu a pouze ji přefiltrují. Nepotřebujete tak na její provoz většinou žádnou elektrickou energii. Navíc vypadá jako elegantní džbán. Hodí se i pro cestovatele.

Proč si vůbec koupit filtrační konvici?

Stojí za to si koupit filtrační konvici? Může existovat pouze jedna odpověď – ano! Je to produkt, který nám umožní odstranit nežádoucí látky, jako jsou těžké kovy, chlor, pesticidy a jiné nečistoty z vody. Filtrační džbán vám také ušetří peníze, protože litr vody získané filtračním procesem je levnější než v případě balené vody.

Další věcí, která hovoří ve prospěch filtračních džbánů / konvic, je ekologie. To znamená, že snížíte odpad z plastových lahví. Tento nákup vám také umožní získat vysoce kvalitní vodu kdykoli během dne. Skleněný nebo plastový filtrační džbán splní svou roli velmi dobře.

7 nejlepších filtračních konvic

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 7 nejlepších filtračních konvic. Jak jsme je vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tyto modely jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto filtrační konvice si můžete seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit produkty podle orientační ceny s DPH.

NázevVzhledKapacita konvice (l)Orientační cena (s DPH)Dostupnost
Brita Marella XLFiltrační konvice Brita Marella XL3,5355Zobrazit v obchodech
Brita Maxtra Style Plus 2,4lFiltrační konvice Brita Maxtra Style Plus 2,4l2,4455Zobrazit v obchodech
BWT Vida 2.6 lFiltrační konvice BWT Vida 2.6 l2,6269Zobrazit v obchodech
Aquaphor ProvanceFiltrační konvice Aquaphor Provance4,2599Zobrazit v obchodech
Brita Marella CoolFiltrační konvice Brita Marella Cool Memo2,4329Zobrazit v obchodech
Brita Maxtra Style XL 3,6lFiltrační konvice Brita Maxtra Style XL 3,6l3,6474Zobrazit v obchodech
LAICA J81-CA FirenzeFiltrační konvice LAICA J81-CA Firenze3,7579Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení filtračních konvic od jejich uživatelů.

Filtrační konvice: Nejlepší filtrační konvice podle Heureky

Pokud nevidíte srovnání filtračních konvic, pak máte zřejmě zapnuté blokování reklamy.

Jak vybrat filtrační konvici

Pravidelné pití vody je pro naše zdraví velmi důležité. Většina obyvatel českých měst může snadno pít vodu z vodovodu. Je čistá a vhodná pro přímé pití bez vaření. Navíc je kohoutková voda rozhodně levnější než balená voda.

Její jedinou nevýhodou je, že je v ní obvykle hodně vodního kamene, a pokud žijete ve starých budovách se starým potrubím, můžete mít díky nim kontaminovanou vodu. To však neznamená, že takovou vodu nemůžete pít. Naopak má často k dispozici více minerálů. Před požitím takové vody nicméně stojí za to ji filtrovat. To nám umožní se zbavit malých nečistot a vodního kamene.

Při výběru filtrační konvice s vodním filtrem je třeba se zaměřit na několik důležitých parametrů. V tomto případě je obzvláště důležité zvolit takové zařízení, ve kterém bude výměna filtračních vložek bezproblémová a samozřejmě také dostatečně levná. Kromě toho se musíte zaměřit na níže popsané parametry.

Výběr filtrační konvice nemusí být jednoduchý. Ať už je to z důvodu široké nabídky sortimentu nebo rozdílných dostupných parametrů. Jestliže nechcete výběrem filtrační konvice strávit několik hodin či dnů, pak jste tu správně. Tuto část článku jsme připravili přesně pro vás. Dozvíte se zde o velmi důležitých parametrech k výběru nové filtrační konvice.

Jak vlastně filtrační konvice funguje?

Filtrační konvice má jednoduchou konstrukci – je složena z džbánu s výměnným filtrem, obvykle uhlíkovým. Takový filtr zadržuje organické sloučeniny, chlor, rez a těžké kovy. Zároveň nijak nemění chuť vody. Navíc ji změkčuje odstraněním solí vápníku a hořčíku, díky kterým se zbavíte vodního kamene. Díky filtrační konvici se vám již nebude usazovat vodní kámen v klasické rychlovarné konvici. Namísto dražší balené vody můžete použít filtrovanou vodu díky filtrační konvici.

Testy navíc ukazují, že použití filtrované vody pro vaření v konvici nebo dokonce v kávovaru také snižuje poruchovost u těchto spotřebičů. Je však třeba poznamenat, že pro lepší účinnost by měl být filtr pravidelně vyměňován za nový.

Kapacita filtrační konvice

Toto je jeden z nejdůležitějších parametrů u filtrační konvice. Volba kapacity zařízení by měla být založena především na vašich konkrétních potřebách.

Filtrační konvice na doma by měla mít takovou kapacitu, aby všichni přítomní mohli pít nápoj společně. Menší konvice bude dobrou volbou pro menší počet lidí v domácnosti.

Pokud se však filtrační konvice často používá a počet členů domácnosti je veliký, vyplatí si pořídit filtrační konvici s větší kapacitou.

Na trhu najdete konvice s kapacitou od 1 litru do 2,3 litru. Vyšší kapacita je spojena s delší dobou filtrování. Výběr správné kapacity by měl být přizpůsoben vašim potřebám.

Pokud si chcete koupit filtrační konvici do kanceláře, budete zřejmě potřebovat konvici s větším objemem než do domácnosti.

Materiál

Plastové filtrační konvice

Nejběžnější filtrační konvice budou vyrobeny z plastu. Jedná se o levné řešení, které se vyznačuje sníženou odolností. Někteří lidé mohou mít strach z plastových konvic. Nicméně takové obavy musíme vyvrátit, protože plastové konvice jsou vyráběny z nezávadných moderních plastových materiálů.

Skleněné filtrační konvice

Mezi konvicemi s vodním filtrem najdete také modely ze skla. Jsou velmi lehké, vypadají skvěle a jsou považovány za zdravotně nezávadné. Nevýhodou je zvýšená náchylnost k mechanickému poškození. Jedná se o designové kousky filtračních konvic, které mají hezký design.

Filtry

Nejčastěji natrefíte na filtrační vložky s aktivním uhlím, které je často obohaceno o další typ filtrace, například iontoměničovou pryskyřicí, která ovlivňuje tvrdost vody. Takže pokud je voda ve vašem městě velmi tvrdá, stojí za to sáhnout po tomto typu filtru.

Kromě toho jsou také k dispozici filtry ke zlepšení pH vody. Poté se filtr skládá z aktivního uhlí a alkalického lože. Ten obohacuje filtrovanou vodu sodnými, vápenatými a draselnými ionty a současně zvyšuje pH. Kromě toho naleznete i na filtrační konvice, které jsou vybaveny kazetami obohacující vodu o hořčík. Takové filtrační konvice jsou stále populárnější mezi zákazníky. Vyplatí se vybrat modely osvědčených značek, které mají všechny potřebné certifikace.

Dále je dobré se při výběru zaměřit i na to, kolik vás bude stát výměna filtrů u dané filtrační konvice. Každý filtr má omezenou životnost a jeho výměna vás bude něco stát. Na filtrační konvici naleznete i indikátor, který vám ukáže aktuální stav filtru a zda je potřeba ho vyměnit.

Proces filtrování je u filtračních konvic obvykle velmi rychlý, záleží však na typu použité filtrace.

Náklady na provoz

To je pravděpodobně jeden z nejdůležitějších problémů, které většina lidí při nákupu mnoha produktů ignoruje. Musíte však vědět, že pro všechna zařízení s vyměnitelnými součástmi je jedním z nejdůležitějších parametrů znát cenu nových filtrů.

Filtrační konvice jsou hlavně o filtrech. Každá značka, která vyrábí džbány tohoto typu, má také v nabídce filtry . Takový džbán často kupujete v sadě s filtry, ale jedná se o maximálně 2 kusy, které vydrží maximálně 2 měsíce. To znamená, že budete brzy muset zakoupit další nové filtry.

Někdy jsou dostupné náhrady za jiné značky, ale ne všechny jsou tak efektivní jako originální filtry. Musíte si tedy předem zjistit, kolik stojí náhradní filtry pro vámi vybranou filtrační konvici, která vás zaujala. Rovněž se vyplatí zkontrolovat, jak rychle daný filtr dokáže filtrovat litr vody.

Cena filtrační konvice

Každého zákazníka zřejmě bude zajímat i cena filtrační konvice. Za kolik se dá pořídit? Filtrační konvice si můžete zakoupit v několika cenových hladinách. Záleží hodně na tom, jak kvalitní chcete mít filtraci a kolik funkcí navíc potřebujete u dané filtrační konvice. Na trhu si vyberete z celé řady různých značek a variabilita cenových hladin je také poměrně široká. Lze si zakoupit filtrační konvici již do 500 Kč s DPH, což je docela málo peněz.

Závěrem

V tomto článku jste se dozvěděli o tom, jak si vybrat filtrační konvici na filtrování vody. Pověděli jsme si o důležitých parametrech, které je dobré znát k výběru tohoto druhu zboží.

Doufáme, že jsme vám s tímto úkolem výběru nové filtrační konvice pomohli a vy si teď vyberete kvalitní model, který bude přesně podle vašich představ a bude vám fungovat dlouho bez jediné závady. Doufáme, že odteď budete mít vždy dostatek čisté vody a nebudete si ji již muset kupovat v obchodech ve formě balené vody, která bývá obvykle drahá.

Nyní už vám k nákupu stačí pouze pár posledních kroků. Stačí si pouze váš vysněný produkt zakoupit v některém z online obchodů a naplnit v něm virtuální košík.

Z tabulky s porovnáním výše se proklikněte na srovnávací server Heureka, kde si můžete porovnat jednotlivé obchody a jejich ceny včetně recenzí a uživatelských zkušeností s konkrétním modelem filtrační konvice.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Mohlo by vás také zajímat