Vyhledejte produkty, recenze nebo články

Homeopatika na rýmu

Homeopatika na rýmu: Porovnání 7 nejlepších homeopatik na rýmu podle hodnocení, testů a recenzí zákazníků

V tomto srovnání jsme pro vás vybrali 7 homeopatik pro zlepšení příznaků nachlazení a rýmy. Jak jsme tato homeopatika na rýmu vybírali? Vybrali jsme je podle hodnocení a dostupných recenzí uživatelů a zákazníků. Tato homeopatika na rýmu jsme následně seřadili do přehledné tabulky. Tyto produkty si můžete následně seřadit podle vašich preferencí. Pokud vás například zajímá nízká cena, můžete si seřadit homeopatika podle orientační ceny s DPH a vybrat si tak nejlevnější a zároveň nejlepší homeopatikum pro zlepšení příznaků rýmy.

Název produktuVzhledTypObsah baleníVýrobceOrientační cena (s DPH)Dostupnost skladem
Oscillococcinum por.gra. 30 x 1 gHomeopatikum na rýmu Oscillococcinum por.gra. 30 x 1 gHomeopatikumVe formě granulíBoiron603Zobrazit v obchodech
Aconitum Napellus por.gra.4 g 15CHHomeopatikum na rýmu Aconitum Napellus por.gra.4 g 15CHHomeopatikumVe formě granulíBoiron104Zobrazit v obchodech
Allium cepa 60 tabletHomeopatikum na rýmu Allium cepa 60 tabletHomeopatikumVe formě granulíGalenická Laboratoř195Zobrazit v obchodech
Arsenicum Album por.gra.4 g 9CHHomeopatikum na rýmu Arsenicum Album por.gra.4 g 9CHHomeopatikumVe formě granulíBoiron104Zobrazit v obchodech
Belladonna por.gra.4 g 9CHHomeopatikum na rýmu Belladonna por.gra.4 g 9CHHomeopatikumVe formě granulíBoiron104Zobrazit v obchodech
Bryonia por.gra. 1 x 4 g 9CHHomeopatikum na rýmu Bryonia por.gra. 1 x 4 g 9CHHomeopatikumVe formě granulíBoiron104Zobrazit v obchodech
Gelsemium Sempervirens por.gra.4 g 15CHHomeopatikum na rýmu Gelsemium Sempervirens por.gra.4 g 15CHHomeopatikumVe formě granulíBoiron108Zobrazit v obchodech
Po kliknutí na odkaz “Zobrazit v obchodech” budete přesměrováni na srovnávací portál Heureka. Na něm si můžete porovnat ceny jednotlivých obchodů a přečíst si recenze a hodnocení homeopatik na rýmu od jejich uživatelů.

Rýma je nakažlivá infekce horních cest dýchacích, která postihuje váš nos, hrdlo, dutiny a průdušnici (průdušnici). Více než 200 různých virů může způsobit nachlazení, ale většina nachlazení je způsobena rhinovirem.

Příčiny rýmy

Z dobrého důvodu se tomu říká nachlazení. Každý rok je ve Spojených státech více než miliarda nachlazeníVy a vaše děti budete mít pravděpodobně více nachlazení než jakýkoli jiný typ onemocnění.

Rýma je nejčastějším důvodem, proč děti zameškají školu a rodiče práci. Rodiče často od svých dětí dostávají rýmu.

Děti mohou dostat mnoho nachlazení každý rok. Většinou je získávají od jiných dětí. Nachlazení se může rychle šířit školami nebo školkami.

Nachlazení se může objevit kdykoli během roku, ale nejčastěji se vyskytuje v zimě nebo v období dešťů.

Virus nachlazení se šíří drobnými vzduchovými kapičkami, které se uvolňují, když nemocná osoba kýchá, kašle nebo smrká.

Můžete se nachladit, pokud:

 • Nachlazený člověk ve vaší blízkosti kýchá, kašle nebo smrká
 • Dotknete se nosu, očí nebo úst poté, co jste se dotkli něčeho kontaminovaného virem, jako je hračka nebo klika

Lidé jsou nejvíce nakažliví během prvních 2 až 3 dnů nachlazení. Nachlazení většinou není nakažlivé po prvním týdnu.

Jak časté jsou nachlazení / rýmy?

Jak už název napovídá, nachlazení je rozšířené. Pravděpodobně budete mít v životě více nachlazení než jakákoli jiná nemoc. Dospělí jsou nachlazení dvakrát až třikrát ročně, zatímco malé děti se nachlazením prodělají čtyřikrát nebo vícekrát za rok.

Jsou nachlazení nakažlivé?

Rýma se šířila z člověka na člověka. Abyste se mohli nakazit, virus se musí dostat na jednu z vašich sliznic – na vlhkou výstelku nosních dírek, očí nebo úst. To se stane, když se dotknete povrchu nebo dýcháte vlhký vzduch, který obsahuje virus nachlazení.

Například, když nemocný člověk kýchá nebo kašle, kapky tekutiny obsahující virus nachlazení vyletí do vzduchu. Pokud dýcháte tyto kapičky, virus nachlazení se zakoření ve vašem nose. Virové částice můžete také zanechat na površích, kterých se dotýkáte, když jste nemocní. Pokud se těchto povrchů dotkne někdo jiný a poté se dotkne jeho nosních dírek, očí nebo úst, virus se může dostat dovnitř.

Příznaky

Příznaky běžného nachlazení se obvykle objevují jeden až tři dny po kontaktu s virem způsobujícím nachlazení. Příznaky a příznaky, které se mohou lišit od osoby k osobě, mohou zahrnovat:

 • Rýma nebo ucpaný nos
 • Bolest krku
 • Kašel (dráždivý kašel, suchý kašel nebo vlhký kašel)
 • Zácpa
 • Mírné bolesti těla nebo mírná bolest hlavy
 • Kýchání
 • Horečka nízkého stupně
 • Obecně se cítí špatně

Výtok z nosu může začít být čirý a v průběhu běžného nachlazení může být silnější a žlutý nebo zelený. Můžete mít i dráždivý kašel. To obvykle neznamená, že máte bakteriální infekci.

Proč homeopatika na časté nachlazení?

 • Homeopatická léčebná metoda řeší genetické sklony nebo predispozici a zvyšuje pacientovu imunitu (sílu odolnosti vůči nemocem). Díky tomu je pacient méně náchylný k infekcím, alergenem a dalším faktorům prostředí.
 • Tímto způsobem lze použitím homeopatie snížit přecitlivělost na alergeny.
 • Homeopatické léky poskytují vynikající výsledky při úlevě od častých nachlazení, protože snižují frekvenci, závažnost a trvání epizod nachlazení.
 • Homeopatie také pomáhá k celkovému zlepšení zdravotního stavu.
 • Homeopatické léky jsou bezpečné. Homeopatika nemají žádné vedlejší účinky, a to ani při dlouhodobém užívání.  
 • Homeopatická léčba je zcela bezpečná pro kojence, těhotné ženy a starší osoby.
 • Homeopatie lze v případě potřeby užívat spolu s konvenční léčbou.  
 • Homeopatie nemusí pomoci při akutním záchvatu nachlazení. V akutní epizodě můžete užívat konvenční léky, aniž byste přerušili homeopatii. Cílem homeopatické léčby je dlouhodobá úleva od častých nachlazení. 
 • Při pravidelném užívání homeopatik se výrazně snižuje potřeba antibiotik a antihistaminik.

ACONITUM (mnišství) : Tento lék je užitečný především během prvních 24 hodin po začátku nachlazení. Obvykle se u dítěte objeví rýma nebo kašel poté, co bylo vystaveno suchému chladnému počasí. Probouzí se ze spánku suchým, chraplavým kašlem, zvláště horším v noci a po půlnoci. Má sucho v ústech, dušnost a málo vykašlává. Kašel je horší z nachlazení, pití studené vody, tabákového kouře, ležení na obou stranách a v noci.

https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/aconitum-napellus-por-gra-4-g-15ch/#prehled/

 

ALLIUM CEPA (cibule) : Tento běžný lék na nachlazení je účinný, když má dítě silný, plynulý, pálivý nosní výtok, který je horší v teplé místnosti a lepší na čerstvém vzduchu. Výtok z nosu dráždí nosní dírky dítěte a způsobuje bolest z pouhého otírání nosu. Může mít také hojné nevýrazné (nepálivé) slzení z očí. Má zarudlé oči a sklony k jejich mnutí. Také mívá syrový pocit v nose s pocitem mravenčení a prudkého kýchání. Někdy výtok začíná v levé nosní dírce a pohybuje se doprava. Dítě může občas pociťovat městnavou bolest hlavy v přední části hlavy.

https://doplnky-stravy.heureka.cz/radim-bakes-galenicka-laborator-ostrava-akh-allium-cepa-60-tablet/#prehled/

 

Anas barbariae (srdce a játra kachny barbarské) : Přestože je tento lék (běžně uváděný na trh jako „Oscillococcinum“) primárně účinný při léčbě chřipky, homeopaté také zjistili, že může být užitečný i při léčbě běžného nachlazení. Nejsou známy žádné příznaky, podle kterých by bylo možné individualizovat léčbu, i když bylo zjištěno, že je velmi účinný, když se použije do 48 hodin od nástupu příznaků. Zvažte jeho podání, pokud nevíte, který jiný lék podat.

https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/oscillococcinum-por-gra-30-x-1-g/#prehled/

 

Arsenicum (arsen) : Tyto děti mají pálivý výtok z nosu, který dráždí nosní dírky a horní ret. Jsou velmi chladné a jsou citlivé na průvan nebo studený vzduch. Ve skutečnosti mohou kýchnout při jakékoli změně teploty. Rýma obvykle začíná v nose a pohybuje se dolů do krku (jakmile se dostane do hrudníku, je obvykle potřeba jiný lék). Mají také sucho v ústech, které vede k velké žízni, ale pouze po doušcích vody najednou.

https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/arsenicum-album-por-gra-4-g-9ch/#prehled/

 

Belladonna (smrtící pupalka) : Tento lék je třeba zvážit, když dojde k náhlému zastavení výtoku z nosu, který je nahrazen městnavým, obvykle pulzujícím, bolestí hlavy a vysokou horečkou.

https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/belladonna-por-gra-4-g-9ch/#prehled/

 

Bryonia (divoký chmel) : Stejně jako děti, které potřebují Belladonnu, mají děti, které potřebují tento lék, malý nebo žádný výtok z nosu, ale výraznější bolest hlavy nad čelem. Spíše než pulzující bolest však mají tyto děti tupou bolest. Často kýchají, což může způsobit šití na temeni hlavy. Čím menší je výtok z nosu, tím bolestivější se stává bolest hlavy. Mají sucho v ústech, hrdlo také a mohou mít i suchý kašel. Jsou velmi žízniví po studených nápojích. V teplé místnosti se cítí hůř. https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/bryonia-por-gra-1-x-4-g-9ch/#prehled/¨

 

Calcarea carb (uhličitan vápenatý) : Tento lék je určen pro kojence nebo děti, které trpí častým nachlazením a trpí typickým syndromem Calc carb. Tyto děti jsou chladné a velmi citlivé na cokoliv studeného, ​​i když raději pijí ledové nápoje. Po zchlazení se u nich může objevit rýma. Hodně se potí a mají kyselý pot. Stejně tak jejich stolice je kysele páchnoucí. Obvykle jsou tyto děti světlé pleti a zavalité se špatným svalovým tonusem. Současně je může bolet v krku s otokem mandlí a lymfatických uzlin. Mají hustý nažloutlý nosní výtok a chrastivé dýchání kvůli uvolněnému hlenu v krku a hrudníku.

https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/calcarea-carbonica-por-gra-4-g-9ch/#prehled/

 

EUPHRASIA (eyebright) : Děti, které potřebují Eufrazii, mají silné pálivé slzy z očí a nevýrazný nosní výtok. Oční bělmo a tváře zčervenají od pálení slz. Oční příznaky jsou horší na čerstvém vzduchu. Hojný nevýrazný výtok z nosu, často doprovázený kýcháním, je horší v noci, vleže a za větrného počasí. Po dni nebo dvou těchto hojných výtoků se pak rýma přesune do hrtanu a vytvoří tvrdý kašel a chraplavý hlas. Kašel je horší ve dne a zmírňuje se vleže.

https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/euphrasia-officinalis-por-gra-4-g-9ch/#prehled/

 

Ferrum phos (fosfát železitý) : Tento lék je účinný u dětí, které dostanou nachlazení hlavy s krvácením z nosu nebo které mají krev v nosním výtoku.

https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/ferrum-phosphoricum-por-gra-4-g-9ch/#prehled/

Gelsemium (žlutý jessamine) : Děti, které potřebují tento lék, pociťují vodnatý výtok z nosu, kýchání a plnost u kořene nosu. Souběžně s tímto nachlazením může být horečka, bolesti těla, celková únava, bolest v zadní části hlavy, někdy i bolest v krku.

https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/gelsemium-sempervirens-por-gra-4-g-15ch/#prehled/

Hepar sulfur (sulfid vápenatý) : Tento lék je indikován pro děti, které kýchají při nejmenším vystavení studenému vzduchu. Jejich nosní výtok je hustý a žlutý a jejich nosní dírky a kosti nosu jsou velmi bolavé. Nosní cesty jsou citlivé na studený vzduch. Někdy tyto děti současně bolí hlava. Obvykle jsou citlivé na dotek a jsou obecně podrážděné.

https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/hepar-sulfuris-calcareum-por-gra-4-g-30ch/#prehled/

Natrum mur (chlorid sodný) : Tento lék se nejčastěji podává dětem, které dostávají opakovaná nachlazení a jejichž příznaky odpovídají určitým charakteristikám Natrum mur. Tyto děti mají tendenci rozvinout své příznaky po emocionálním zážitku, zejména po smutku. Smrt, rozvod, neopětovaná láska nebo stesk po domově mohou způsobit smutek, který není plně vyjádřen, což nakonec vede k různým fyzickým stížnostem. Pociťují časté kýchání a vydatný vodnatý výtok z nosu a očí a ztrátu chuti a čichu. Nakonec může výtok z nosu vést ke stavu chronického ucpaného nosu a hustého bílého hlenu. Jejich příznaky jsou horší po ránu, kdy obvykle nahromadí hodně hlenu. Nachlazení mohou doprovázet suché a popraskané rty nebo opar.

https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/natrum-muriaticum-por-gra-4-g-30ch/#prehled/

Nux vomica (strom jedovatého ořechu) : U těchto dětí se nachlazení rozvine po nadměrném přejídání bohatým jídlem nebo po dlouhodobém duševním nebo emočním stresu. Nos střídavě má ​​plynulý výtok a je suchý a ucpaný. Výtok je během dne obvykle plynulý a v noci rušený. Tento lék je také běžným lékem na šňupání u novorozenců. Tento homeopatický přípravek obsahuje strom jedovatého ořechu v homeopatickém ředění 9CH.

https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/nux-vomica-por-gra-4-g-9ch/#prehled/

PULSATILLA (větrovka): Tento homeopatický lék se běžně podává dětem, které trpí akutním nebo chronickým nachlazením. Obvykle mají hustý, žlutý nebo nazelenalý hlen a nevýrazný výtok (výtok, který nedráždí ani nepálí nosní dírky nebo pokožku obličeje). Mají ucpaný nos, který je horší v noci, zvláště když leží, což vede k dýchání ústy během spánku. Nosní kongesce má tendenci střídat strany. Toto přetížení je horší v teplé místnosti a je plynulejší pod širým nebem. Někdy se u nich objeví nachlazení poté, co si dopřejí tučná nebo bohatá jídla. Přestože mají sucho v ústech, jsou bez žízně. Pulsatilla je velmi častým lékem na čichání u novorozenců, zvláště když je jejich výtok z nosu žlutý nebo zelený. Děti, které nejčastěji trpí Pulsatillovým syndromem, jsou emocionální, citlivé a snadno ublíží. Jsou náladoví a snadno se rozpláčou. Touží po náklonnosti a sympatii a nemohou se jí nabažit. Jsou tak ovlivnitelní, že pokud se rodiče obávají o zdraví svého dítěte, dítě se bude mít tendenci zhoršovat, zatímco pokud jsou rodiče přesvědčeni, že se dítě zlepší, dítě obvykle ano.

https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/pulsatilla-por-gra-4-g-9ch/#prehled/

Kalium Bichromicum : Tento homeopatický lék Kalium Bichromicum je určen na dloudobou – chronickou rýmu. V homeopatii je indikován i na problémy s páteří, při řešení závislostí. Může být podáván i při problémech jako jsou bércové vředy, gynekologické obtíže. Dále také pomůže při popáleninách a výskytu puchýřů. Balení je ve formě granule 4G a ředění je 5CH. Kalium Bichromicum obsahuje dvojchroman draselný K2Cr2O7 ve formě ředění 5CH. Patří mezi monokompozitní homeopatika.

Jiné způsoby, jak pomoci vašim příznakům.

Mohou se zdát jako velmi jednoduché a zřejmé návrhy; nicméně fungují!

 • ODPOČINEK. ODPOČINEK. Dejte si čas na odpočinek a dopřejte svému imunitnímu systému dělat svou práci. Odpočinek na začátku nachlazení velmi znamená, že se nezdržuje ani se nerozvine v něco složitějšího.
 • Vitamin C a Zinek. Ideálně 2 x 500 mg denně. Vitamin C je rozpustný ve vodě, takže se vyloučí z těla, pokud ho užijete příliš mnoho na 1 dávku. Tak malé a často dávky znamenají, že je vaše tělo využije efektivněji.
 • Udržujte své tekutiny nahoře. Ideálně vodou. Zůstat hydratovaný je nezbytný pro dobře fungující imunitní systém a zmírňuje bolesti hlavy nebo bolesti v krku.
 • Bolest v nose? Měsíčkový krém je super zklidňující.
 • Co jíš? Cukr a zpracované potraviny NEBUDOU podporovat váš imunitní systém. Jednoduché zdravé potraviny pro podporu vašeho těla. Pokud se cítíte ucpaný, snižte množství potravin produkujících hlen – zejména diář a pomerančový džus.
 • Tinktura Echinacea – Když zaznamenáte první šňupání nebo kýchání, několik dní této tinktury podpoří váš imunitní systém, takže budete schopni překonat své příznaky rychleji.

CO JE TO HOMEOPATIKUM?

Homeopatie je lékařský systém založený na přesvědčení, že tělo se dokáže vyléčit samo. Ti, kteří to praktikují, používají malé množství přírodních látek, jako jsou rostliny a minerály. Věří, že tyto stimulují proces hojení.

Byl vyvinut koncem 17. století v Německu. Je to běžné v mnoha evropských zemích, ale ve Spojených státech to není tak populární.

Teorie 1: Podobné hojí podobné

Hlavní teorie homeopatické medicíny je jednoduchá: „jako léčí podobné“.

Věří se, že pokud něco způsobuje příznaky u zdravého člověka, může to vyléčit stejné příznaky u člověka s nemocí. Pokud trpíte například nespavostí, může být homeopatickým lékem velmi slabý roztok obsahující kávu.

Homeopatie tvrdí, že to funguje, protože malé množství látky způsobující onemocnění stimuluje vaše tělo, aby se samo uzdravilo.

Zatímco homeopatie je z velké části neprokázaná, základní myšlenka není cizí moderní lékařské vědě. Vakcíny v podstatě fungují – vystaví vás malému množství mrtvého nebo inaktivovaného zárodku, a to váš imunitní systém naučí, jak je rozpoznat a zničit, a chránit vás před nemocí.

Teorie 2: Zesilování

Další teorií, která je základem homeopatie, je teorie potencování. Praktici věří, že čím více je složka zředěna, tím silnější je.

Myšlenka je taková, že ředění a míchání (silné protřepávání) přísady aktivuje její léčivé schopnosti a zvyšuje její účinek. Síla v homeopatických roztocích je indikována třemi způsoby:

 • X nebo D (desítková stupnice ředění) : Složka se smíchá s alkoholem nebo destilovanou vodou v poměru 1:10. Například jeden díl kávy (nebo jiné léčivé přísady) na deset dílů vody.
 • C (měřítko centesimálního ředění) : poměr 1:100 nebo jeden díl léčivé přísady na 100 dílů vody/alkoholu.
 • Q ( quinquagintimillesimal měřítko ):poměr 1:50 000 nebo jeden díl léčivé přísady na 50 000 dílů vody/alkoholu.

K těmto ředěním může dojít několikrát před podáním homeopatického léku. Například roztok 3C se jednou zředí na stupnici C (1:100) a poté se protřepe. Potom se zředí (1:100) podruhé a protřepe, pak potřetí. Ve výsledném roztoku zbyly pouze molekuly původní složky.

Skeptici to popsali jako ekvivalent rozpuštění jednoho Advilu (ibuprofenu) v oceánu a následného vypití několika kapek.

Někteří homeopaté v reakci na to tvrdí, že množství samotné složky není to, co je důležité, ale spíše energie složky – kterou podle nich aktivuje proces ředění, aby zahájil terapeutický účinek na tělo.

Tři principy

Homeopatie je založena na třech principech:

 1. Zákon podobnosti: Teorie „podobné léčí podobné“.
 2. Princip jediného léku: Jeden lék by měl pokrývat všechny fyzické, emocionální a duševní příznaky nemoci.
 3. Princip minimální dávky: Nejprve se použije pouze malé množství látky, po kterém se postupem času nepatrně zvyšuje.

Homeopatická léčba

Aby homeopat určil léčebný plán pro osobu, zváží všechny symptomy osoby (fyzické, mentální nebo emocionální) a identifikuje lék, který je schopen vyvolat u zdravého člověka, symptomy se nejvíce „podobají“ symptomům, kterými osoba trpí. Homeopatické léky mohou být ve formě tekutiny, granulí, prášku nebo tablet. Váš lékař může také doporučit obecné změny životního stylu a stravy jako součást léčebného plánu.

Homeopaté naznačují, že někdy se příznaky mohou dočasně zhoršit, než se zlepší. Toto „zhoršení“ symptomů může být součástí homeopatické léčby. Pokud se u vás objeví reakce, měli byste to však říci svému homeopatovi a lékaři. Váš homeopat vás může v případě potřeby odkázat na lékaře nebo jiného praktického lékaře.

Historie

Homeopatie byla vyvinuta koncem 18. století Samuelem Hahnemannem, uznávaným lékařem v Německu. Hahnemann věřil, že „podobné léčí podobné“ a že nepatrné koncentrace konkrétního toxinu mohou vyléčit úplně stejné příznaky, jaké by způsobovaly ve větších dávkách. Myslete na jedovatý břečťan k léčbě vyrážky.

Tento pojem „podobné léčí podobné“ byl podobný nově vznikající vědě o očkování a očkování. A Hahnemannova léčba v jejich zředěných formách byla mnohem bezpečnější než většina lékařských praktik v jeho době, jako je krveprolití. 

Přesto lékaři – a chemici zvláště – brzy pochopili, že homeopatie nemůže fungovat, protože ředění je nepravděpodobné, zředěné do té míry, že v léku již není žádný lék. 

Jiné homeopatické léky na příznaky

Ve snaze obnovit rovnováhu, kterou se vaše tělo snaží udržet, mohou být principy homeopatie a její široká škála léků skvělou možností, jak vyzkoušet příště, když se objeví bolavý kloub, svědění v krku nebo jiný nepříjemný symptom.

Následují některé z nejběžnějších homeopatických léků a související příznaky. Pamatujte však, že každý člověk má individuální potřeby a na běžné homeopatické dávky může reagovat odlišně. Promluvte si tedy se svým poskytovatelem zdravotní péče, naturopatickým lékařem nebo vyškoleným homeopatem ohledně konkrétních dávek vhodných pro vaše potřeby.

Homeopatie pro alergiky

Je něco horšího než sezóna alergií ? Pokud trpíte běžnými příznaky, jako jsou svědění očí, rýma a škrábání v krku, tableta Sabadil vám může pomoci přinést úlevu. Tato komplexní směs je známá tím, že pomáhá zmírňovat příznaky spojené se sezónními alergiemi a sennou rýmou.

Homeopatie proti úzkosti

Pokud jste jedním z milionů Američanů, kteří trpí úzkostí , víte, jaké potíže mohou přicházet s pocity nervozity, nespavosti, přecitlivělosti a celkového neklidu. Sedalia je směs několika homeopatických léků, které spolupracují na podpoře zdravé reakce na akutní stres.

Homeopatie pro artritidu/bolesti kloubů

Pokud jde o bolest a ztuhlost kloubů, Causticum je skvělým jednorázovým lékem. Další možností je Arnica, oblíbený homeopatický lék, který lze použít lokálně nebo perorálně pro své vlastnosti zklidňující zánět. 

Homeopatie pro C starý/kašel

Rýma a kašel. Nikdo je nemá rád a nikdo není rád v jejich blízkosti. Pokud vás trápí dráždivá rýma spojená s kýcháním, Allium cepa je dobrá volba.  (Navíc má medovou příchuť, což je vždy uklidňující a užitečné, když jste pod nepříznivým počasím.) Pokud pociťujete náhlé vysoké horečky a intenzivní pocení v důsledku nachlazení, Belladonna vám může pomoci zmírnit vaše příznaky.

Homeopatie pro ušní infekci

Infekce uší, u dětí i dospělých, mohou být bolestivé a vysilující. U infekcí spojených s nachlazením může Pulsatilla pomoci zmírnit pocity horka a otoku se svěděním, které se může zhoršit v noci. Hepar Sulphurus Calcareum může pomoci lidem s pokročilou infekcí, trpícími silnými bolestmi a záněty zhoršenými nachlazením. Mercurius Solubis je dobrý při infekcích s nahromaděním tekutiny nebo hnisu a silných vystřelujících bolestech.

Homeopatie pro ekzém/psoriázu

Kromě intenzivního svědění a nepohodlí, které mohou přijít s kožními onemocněními, jako je ekzém nebo lupénka, se někteří lidé také potýkají s pocity trapnosti za to, jak vypadají. Grafit může pomoci zmírnit nadměrné suché praskání nebo štěpení kůže spolu se svěděním, výtokem nebo hnisem. Síra pomáhá zmírnit nadměrné svědění, zarudnutí, pocity pálení a suchosti. 

Homeopatie na deprese

Deprese není jen pocit „modré“, je to vážný stav, který může způsobit řadu příznaků, jako je letargie, nejistota a sklíčenost. Arsenicum album pomáhá bojovat s pocity úzkosti, nejistoty a perfekcionismu. Existuje také Calcarea carbonicum , která může zmírnit pocity strachu a sklíčenosti spojené s přepracováním, a Causiticum , která může zmírnit bolest pociťovanou po smutku nebo ztrátě.

Homeopatie na bolesti hlavy/migrénu

Bolest hlavy nebo migréna mohou vážně narušit váš den a v některých případech vás zcela znehybní. Gelsemium může pomoci odvrátit bolest vyzařující ze zadní části hlavy a také citlivost na světlo a zvuk. Nux vomica může pomoci zmírnit bolesti hlavy spojené s obávanou kocovinou.

Homeopatie pro chřipku

Hledáte řešení, jak porazit zimnici, horečky, bolesti spojené s obávanou chřipkou? Oscillococcinum je oblíbený lék na chřipku, známý pro své složení s mnoha příznaky, které může pomoci se vším, od pocitu sraženosti až po nízké horečky a zimnici. Bryonia alba může pomoci s celkovými bolestmi těla a vysokou náhlou horečkou. A Ferrum phosphoricum je dobrou volbou pro ty, kteří trpí slabostí, horečkou a bolestmi uší.

Homeopatie pro UTI

V dokonalém světě by brusinkový džus byl vše, co byste potřebovali, abyste se zbavili infekce močových cest. Bohužel vaše tělo potřebuje více než to, aby vám pomohlo zmírnit bolest a nepohodlí. Zatímco na trhu existuje celá řada doplňků, včetně probiotik , které podporují zdraví močového měchýře a močových cest, existuje také několik skvělých homeopatických možností. Pokud jste v počátečních stádiích UTI, Aconitum Napellus může pomoci při potížích s močením. Pokud máte neustálé nutkání močit v kombinaci se silnými palčivými bolestmi, Cantharis je nejlepší lék, který je třeba zvážit.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 4.9]

Mohlo by vás také zajímat